Politie ontmaskert weer dievenbende Weer 2 inbraken gepleegd De fietsendief gearresteerd Vandaag, Dinsdag 19 Augustus 1941 Tweede Blad &tadbrii£ULu4 Reeds 5 inbraken bekend Succes voor de recherche Nieuwe kantonrechter benoemd Bij Prins op den Kanaalweg en Kater op de Hoofdgracht Bij den heer Kater Burgerlijke Stand van Den Helder de j&cJuée 'fHuïèe. Interessante grepen NEDEBIANDSCHE OMROEP Opereerde in Den Helder en Alkmaar Reeds 14 fietsen achterhaald Competitie-indeeling Kinderuitzending Uil hei ft&titie iafipMl Xe^ce£dcfi nuuum Marktoverzicht u-aoA u-ijfitiy jaWi Uitslag publieke verkooping UoncUien uil hel Vliedend Blaadje. Van „Tillenhof" tot „Tuintjes" ïlieiuu4 uit tUA Visscherij Ongetwijfeld zal men zich nog terdege her inneren, hoe de politie er verscheidene maan den geleden in geslaagd is de hand te leggen op een aantal personen, die men zonder over drijving de „Heldersche onderwereld" zou kun nen noemen. Alles wat los en vast zat was van hun gading en gedurende eenigen tijd was er feitelijk geen woning veilig in onze stad. De recherche had echter geluk en men was zoo fortuinlijk het geheele complot te ont maskeren en de leden ervan achter slot en grendel te zetten. Nadat het toen eenigen tijd rustig bleef, bleek dat andere heeren langzamerhand weer moed vatten, en opnieuw op roof uitgingen. Grootere en kleinere diefstallen werden weer gepleegd, en sedert eenige maanden kan men weer dagelijks lezen, dat er ingebroken is in winkels en particuliere woningen, die door de bewoners des avonds verlaten worden. Recherche weer op pad. Opnieuw is de recherche er op uitge togen. Opnieuw spaarde men geen enkele moeite, om een spoor van de bedrijvers te achterhalen. Langen tijd scheen het alles vergeefsche moeite totdat men nu einde lijk, enkele dagen geleden, opnieuw in staat was een groep personen te arrestee ren en hen tot een bekentenis te brengen. De vorige week deed namelijk een bewoner van den Ruyghweg aangifte bij de politie, dat er tusschen 6 en 15 Augustus, tijdens zijn af wezigheid, bezoek aan de woning geweest was. Daarbij was een vrijwel splinternieuw Vloerkleed als goede buit medegenomen. De recherche toog op pad en slaagde er in de hand op een verdacht persoon te leggen. Aan de tand gevoeld. Dit was 't begin. De man werd aan een verhoor onderworpen. Nadat hij aanvan kelijk iedere schuld loochende en den on- schuldigen man speelde, viel hjj tenslotte door de mand en bekende inderdaad het voorwerp gestolen te hebben. Inmiddels zat men niet stil en kort daarna hield men nog een drietal personen aan, waarvan men eveneens veronderstelde dat ze zich met duistere praktijken ophielden. Met z'n vieren verklaarden ze toen, nadat ze langdurig verhoord waren, een 5-tal inbraken op hun geweten te hebben, alle gedurende den laatsten tijd in onze stad. Het zijn allen jongelui van circa 21 jaar, allen wonende in hetzelfde stadsge deelte. Opgehelderde inbraken. Hoewel het niet onwaarschijnlijk is, dat deze elementen nog meerdere inbraken op hun geweten hebben, is reeds vast komen te staan dat ze schuldig zijn aan de in braak bij Goes op de Bassingracht, al waar 16 raskonijnen gestolen werden. Deze dieren vertegenwoordigden voor den eigenaar een waarde van 120.Even eens hebben ze de inbraak gepleegd bjj de wed. Bakker in de Hartestraat, waar o.m. een hoeveelheid levensmiddelen (kaas, bonbons enz.) verdween. Voorts de dief stal bij den heer Schmidt aan den Ruygh weg en nog een inbraak aan den Ruygh weg. Het verhoor van de verdachten gaat door en men hoopt dat ook andere, tot nu toe niet- opgeloste, diefstallen, opgehelderd zullen kun nen worden. Prima recherche werk. Ongetwijfeld een flink succes voor onze recherche, die wederom blijk van paraatheid gegeven heeft. Reeds eerder vestigden wij er de aandacht op, dat de recherche momenteel de beschikking heeft over enkele jongere krachten, die prima voor hun taak geschikt blijken te zijn. Aan hun werk is het voor een goed deel te danken, dat de stad weer van eenige elementen verlost zal worden, die on rust en angst teweegbrachten bij hen, die des nachts niet in hun woning vertoeven. Mr. J. Biankers 't Hooft. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Dep. van Justitie d.d. 15 Augustus, is tot kantonrechter te Den Helder benoemd, Mr. J. Biankers 't Hooft, thans griffier bij het kan tongerecht te Tiel. De nieuwe kantonrechter is afkomstig uit 's Hertogenbosch, waar hij 7 Augustus 1884 is geboren. Van 1934 af is h(j griffier te Tiel, voordien was hij griffier te Eist. Bij opheffing van het kantongerecht aldaar werd h(j naar Tiel overgeplaatst. De nieuwe kantonrechter is een rustige, be zadigde figuur, die weinig in het openbare leven van Tiel op den voorgrond trad. Hij is Ned. Hervormd, doch behoort waarschijnlijk tot de gereformeerde richting in deze gemeente, daar hij in Tiel trouw in de gereformeerde kerk den dienst bijwoonde. Bjj Prins voor de7e maal binnen één jaar. Er is gedurende het laatste week-einde voor de politie druk werk geweest. Zon dag en Maandag bleek dat er in de daar vóór liggende dagen wederom ingebroken was en wel in een tweetal winkels. De eene inbraak geschiedde bij de firma Prins aan den Kruisweg (waarmede de firma voor de... 7e maal „bezoek" kreeg!), de andere in den schoenenwinkel van den heer Kater aan de Hoofdgracht. Men zal zich afvragen, of ook aan deze dief stallen diegenen debet zijn, van wier arrestatie men elders op deze pagina leest. Het antwoord daarop kunnen wij niet geven, aangezien het onderzoek in beide zaken nog niet afgeloo- pen is. Wat de inbraak bij Prins betreft, Vrijdag vertrok de familie, zooals gebruikelijk, naar Alkmaar. Eerst gistermorgen, thuiskomende, constateerde men derhalve, dat er in de dagen tusschen Vrijdag en Maandag bezoek van ongewenschte elementen geweest was. Men kan zich voorstellen dat het in een warenhuis als dat van den heer Prins moeilijk is direct na te gaan wat er verdwenen is. Zoo wel in de étalage's als in de winkelkasten en de zolders bevindt zich een deel van den voor raad. Eerst langzamerhand kan men precies nagaan wat er verdwenen is. Wat er verdween. Reeds nu echter staat vast dat de be zoekers zich niet al te bescheiden gedra gen hebben. Messen (ook zakmessen), lepels, byouterieën, kettingen, hangers, ringetjes en gero-sjeu-lepels zjjn er mee genomen. Dit zjjn de artikelen waarvan de verdwijning vaststaat. Zooals reeds hierboven geschreven werd heeft de familie Prins over belangstelling van de zijde van „donker Den Helder" niet te klagen. Integendeel, deze inbraak was de 7e binnen het tijdsbestek van een jaar. Vensters met planken gebarricadeerd. Men zal zich afvragen of de heer Prins dan geen afdoende veiligheidsmaatregelen getrQf- fen heeft. Die zijn er inderdaad genomen. De ramen en étalage's werden geheel met planken afgesloten, zoodat men mocht aannemen, dat de heeren zich hieraan niet wagen zouden. Ook daarvoor stonden zij echter niet. Ditmaal is men via het achterhuis binnen gekomen en wel over het glazen serre-dak. Men sloeg een ruit in, zoodat men bij de span jolet van een der deuren kon komen. Eenmaal binnen zijnde, was het verder vrij eenvoudig winkel en woning aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Een geluk voor den heer Prins is het, dat hij des avonds nooit eenig geld in zijn huis achterlaat. Schade van meer dan 1000. Men kan begrijpen dat de familie Prins zoo langzamerhand ten einde raad wordt. Aanvankelijk was men tegen diefstal ver zekerd, doch de maatschappij heeft, in ver band met de tijdsomstandigheden, de leden in den Helder geroyeerd. De schade is dus geheel voor rekening van dezen winke lier. Reeds eerder stal men hier, zoowel uit den winkel als uit het aangrenzende maga zijn, zeep, steenkolen, tal van winkelgoe deren, een groote partij lederwaren, bor stels, enz. enz. De heer Prins schat de schade, die hij door al deze diefstallen geleden heeft, op z'n minst op 1.000. Wat de inbraak in den winkel van den heer Kater betreft, ook hier is men met opvallende brutaliteit te werk gegaan. De heer Kater bevindt zich slechts af en toe in de zaait aan de Hoofdgracht, doch is niet geëvacueerd. Toevallig ging hij Zondagmiddag eens naar de zaak kijken en wie schetst 's mans ver bazing te moeten zien, dat het glas van een der binnendeuren verbroken was en dat er zich kennelijk bezoekers toegang verschaft hadden. 40 Paar schoenen verdwenen. Dit bleek des te duidelijker bjj een nader onderzoek. Via het achterhuis was men binnengekomen. Deurén en ruiten waren geforceerd of ingeslagen en zoo was men in de zaak geslopen. De geheele woning en winkel werden doorzocht. Er bevond zich geen groote voorraad schoenwerk meer in de zaak, doch op een 40-tal paren schoenen werd toch nog beslag gelegd. Ook de heer Kater hoopt thans eindelek eens van de inbrekers verlost te worden, aan gezien dit ook bij hem de derde maal in slechts enkele maanden tijds is. Gezien het fortuinlijke werk van de politie wordt deze hoop wellicht verwezenlijkt. In beide zaken wordt thans door de recherche een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarvan wij vertrouwen dat het tot de arrestatie van de bedrijvers dezer laakbare feiten mag leiden. 16 Augustus 1941. BEVALLEN: P. Botter—Kuiper, z.; A. van DuivenboodenKuberna (z); W. Dust Nuhn, z.; K. van VoorstHoornsman, d.; E. WakerNuijens, z. VAN ERNSTIGE MUZIEK, HOORSPELEN, ^EPOKT/^CES? INTERRES9BEREN U ACRARlSCHE BELANGEN, VPOLOU6N BELANGEN, UEUGRWTZ-ENO/NGEIN PB BESTE RADIO UITZENDINGEN OP DEZE GEGIEPEN V/N07* U ELKEN DAG IN DIT BLAD vergeld ONDEP> PB RUBRIEK.: TEMPERATUUR ZEEWATER. Om 8 uur hedenmorgen 16.8° C. Zoo eentonig als het bekende verhaal van Multatuli's „Saidjah en Adinda" dreigt te worden, zoo eentonig ook was het iederen dag getrouw wederkeeren in het politie rapport van de mededeeling, dat er een of meerdere fietsen gestolen waren. Men zal zich bij het lezen van die berichten wel eens afgevraagd hebben, waar al die fiet sen toch wel bleven. Hoe het mogelijk was, dat er iederen keer maar weer rijwielen spoorloos verdwenen, zonder dat men er ooit één terug vond. Dat waren vragen, die ook de politie zich stelde. Voor héér in de eerste plaats waren deze verdwijningen een gruwel, omdat de praktijk leert dat de bestolen burger van de politie zijn bezit terugeischt. Was het wonder, dat men, sedert geruimen tijd reeds, op alle mogelijke manieren poogde een spoor van den fietsendief (evnt. -dieven) te vinden, teneinde deze hardnekkige dief stallen te doen eindigen? Dezer dagen nu was de politie zoo gelukkig iemand aan te houden, waarvan men ver moedde, dat hij meer afwist van deze ver dwijningen. Het was een 35-jarig persoon, inwoner van Den Helder, en tijdelijk in het buitenveld geëvacueerd. Men betrapte hem bij het wegnemen van een fiets uit den gang van een café. De duimschroeven werden hem aangelegd, men had deugdelijk bewijsmateriaal en inderdaad duurde het. niet lang, of de man begon te praten. Het systeem... Het bleek een wel zeer gelukkige greep die de politie gedaan had, want men be schikte namelijk niet over iemand, die slechts één fiets gestolen had, doch... zoover men thans kan nagaan... meer dan 14 stuks! Het bleek, dat de ver dachte systematisch te werk ging. Hij liep des avonds door de stad en keurde de rijwielen, die hij verlaten voor de huizen zag staan. Was er een goed rijwiel bij, met vrij nieuwe banden, dan sprong hij er op en maakte zich uit de voeten. Behalve dat hij dit „werk" in Den Helder verrichtte, behoorde eveneens Alkmaar tot zijn operatie-gebied. Ook daar vond de man menige fiets die van z'n gading was. Hij verkocht de fietsen voor een be hooriyken prijs aan particulieren en voorts aan een opkooper in Alkmaar. Daarbij verhuisden de Heldersche fietsen naar de Kaasstad en die uit Alkmaar naar Den Helder. Vandaar ook dat men er zelden of nooit in slaagde een der gestolen fietsen terug te vinden.. Meestentijd nam hij dan eerst de vehikels nog mee naar z'n evacuatie-oord, om ze dan later in contanten om te zetten. Waar de man een volledige bekentenis heeft afgelegd, is hij Zaterdag j.1. overge geven in handen van de Justitie in Alkmaar. Hopen wij, dat met de verdwijning van dit personage de rijwieldiefstallen tot het ver leden behooren. Zij nog vermeld, dat een deel der fietsen zich reeds op het Hoofdbureau bevindt. Te zijner tijd zullen deze aan den rechtmatigen eigenaar teruggegeven worden. DISTRICT I. 2e klasse A. Alcmaria Victrix; Alkmaarsche Boys; HBC; HRC; De Kennemers; KFC; RCH; Santpoort; West-Frisia; WFC; ZFC. 3e klasse A. Always Forward; DTS; GVO; Hollandia; KVV; QSC; VVZ; Zaandijk; Succes; ZW. 3e klasse B. Beverwijk; Bloemendaal; DEM; HFC; Kin- heim; Ripperda; Schoten; TYBB; De Zee meeuwen; Helder. t 4e klasse A. Alkmaar (bij toel.); Atlas; Bergen, BKC; Oudesluis; Schagen; Watervogels; Wieringer- waard. Reserve 2e klasse A. Ajax 3; Blauw Wit 3; EDO 2; HFC 2; De kennemers 2; Helder 2; OSV 2; Stormvogels 2; VSV 2; WFC 2. Het Centraal genootschap blijft actief. De uitzending gaat normaal door. Voor het Centraal genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantie-kolonies is de tijd moeilijk. D" vele donateurs, die spoorloos ver dwenen zijn, hebben het genootschap een finan- cieele aderlating bezorgd, die het niet kan heb ben, want één ding staat bij het bestuur vast, de kinderuitzending moet doorgaan. Als er ooit een tijd geweest is, dat uitzending van zwakke kinderen voor herstel van gezondheid noodig was, dan is het zeker onze tijd. Het be stuur h$eft dan ook gemeend, de uitzending normaal te doen plaats hebben. Dezen zomer zijn verschillende kinderen, op advies van de schoolartsen en na ingewonnen inlichtingen bij de huisartsen, naar de kolonie huizen te Egmond a. Zee en Nunspeet uitgezon den. De uitzendingen van het Centraal genoot schap hebben minstens plaats voor acht we ken, de kinderuitzendingen van de stichting „Bio-vacantieoord" voor zes zeven weken. Wordt door de kolonie-arts van een van de tehuizen van het Centraal genootschap een langer verblijf wenschelijk geacht, dan blijven de kinderen langer buiten. Het is verheugend, dat het Centraal genoot schap haar taak ten opzichte van de jeugdige Nieuwediepertjes zoo serieus opvat en dat men het aandurft de reserve aan te spreken om het werk te kunnen voortzetten. Wij vertrouwen, dat het bestuur niet teleurgesteld zal worden, wanneer er straks dringend geld noodig is, dat dit geld er komen zal. Dan zullen we allen op de bres staan voor het kind. Wie dit goede Nederlandsche werk steunen wil met zich op te geven als donateur of wie een gift ineens wil schenken, vindt een open deur bij den secretaris-penningmeester, den heer v. Heusden, Polderweg 60. WINTERBIETEN GESTOLEN. Een bewoner van de Klaas Duitstraat deed aangifte dat van zijn landje, achter de Ooie vaarstraat, een hoeveelheid winterbieten ge stolen was. De politie stelt een onderzoek in. De aanvoer van wolvee (voornamelijk scha pen) was gister aan de Texelsche. markt zeer belangrijk. De voornaamste aanvoerder was de heer Sijbr. C. Eelman, die ook heel 'wat wolvee op Texel had ingevoerd. De schapen, voornamelijk fokdieren, werden meestal per stuk verkocht, de prijzen voor deze dieren liepen van 50 tot 80 per stuk. Lammeren werden 57 stuks verhandeld, hiervan liepen ook de prijzen zeer uiteen, hoogste prijs 34. De rundvee-aanvoer bestond slechts in een vijftal kalveren, prijzen van 26 tot f 51. Biggen werden 18 stuks verhandeld voor een goede big betaald men 25 tot 26, hoogste prijs 31. Een veulen bracht 625 op. De aanvoer bestond uit: 172 schapen, 45 80; 57 lammeren 2634; 16 biggen, 18 31; 5 kalveren, 2651. Gisteren werd in hotel „De Zwaan" ten ver zoeke van de curanda D. Zijm Mz. door notaris Mulder publiek verkocht a. een perceel bouw land genaamd „Moutje", gelegen aan den Jan Aijeweg te de Westen, groot 75 a. 70 e.a. Deze verkoop moest geschieden volgens de nieuwe wettelijke regeling waarbij 't land alleen mag komen in handen van personen, die 't persoon lijk gebruiken. De minimumprijs voor dit bouwland moest bedragen 1200 per ha, de maximumprijs 1500 per ha. Door een groot aantal personen werd ingeschreven voor 1500 per ha, zoodat het lot moest beslissen. Kooper werd de heer J. Boerhorst voor 1237.50. b. Een perceel weiland met Boschje toebe- hoorende alsvoren, genaamd ,,'t Weeltje" aan den Fonteinsweg, groot ca. 79 a. 40 c.a. Mini mumprijs 1400, maximum 1700 per ha Omdat weder een groot aantal personen voor 1700 per ha had ingeschreven moest 't lot beslissen. Kooper werd de heer N. C. Rijk voor pl.m. 1350. Verder werd op de gewone Texelsche wijze, bij opbod en afslag verkocht een woon- e4 win kelhuis, eigendom van mej. Wed. Bakker, groot 95 c.a., gelegen in de Gravenstraat te Den Burg. Kooper voor 3300 de heer B. Bakker. De „Tuintjes", oudstyds „Tillenhof", zal, als uitspannigsplaats, te beginnen met 1 Septem ber e.k. geëploiteerd worden door den heer A. Fasol, die zich voorstelt, door het aanbrengen van de noodige verbeteringen, deze plek te maken tot een der gelegenheden, waar men, zich naar buiten begevende, gaarne eenige oogenblikken vertoeft. Tillenhof was in vroeger dagen een pastorie. De predikant van Till, die zijn dienstwerk, zoowel te Huisduinen als aan Den Helder had te vervullen, vestigde zich aldaar metterwoon, opdat hij zich zoodoende gemakkelijk naar beide deelen zijner uitgebreide gemeente kon begeven. Naar hem word deze villa „Tillenhof" geheeten. 't Bestaan van dit buitenverblijf da- tumt reeds van ouden tijd, want ds. Salomon van Till was hier ter plaatse werkzaam van 27 Juni 1666 tot 8 November 1677. Op laatst genoemden datum nam hij afscheid van zijne gemeente te dezer plaatse, bij zijn vertrek naar Medemblik. In later jaren is van de voormalige pastorie een uitspanningsplaats gemaakt en is de naam „Tillenhof" van lieverlede door „Tuintjes" ver vangen. Voor de stichting van het Badpaviljoen was dit koffiehuis met een boschje daarachter bijkans de eenige gelegenheid voor ingezetenen van Den Helder om zich buiten te ontspannen Urk, 18 Augustus 1941. Door 95 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aar» den Vischafslag alhier, aangevoerd: 9010 kg aal en paling van 40—400 kg per vaartuig, prijs 74 ct.1000 kg snoekbaars, 68 ct; 170 kg roode baars, 36 ct; 50 kg voorn, 1420 ct. per kg, en 150 manden nest, prijs 33% ct. per mand. Verleden week was de visscherij op de voor malige Zuiderzee afhankelijk van de weersge steldheid. Dit was vooral het geval met de visscherij op aal en paling. In het geheel heb ben de motorlooze zeilvaartuigen maar 2 tot 3 etmaal kunnen visschen. De vangsten waren goed te noemen. Per etmaal varieerden deze tot 200 kg per zeilvaartuig. De nestvangsten van deze categorie visschers tot 20 manden. De weekresultaten waren van 50 tot 300 gul den per zeilvaartuig. Er is zeer veel paling te vangen in de omgeving van Urk. De kleine motorvaartuigen boekten vangsten tot 400 kg per motorvaartuig. De gemiddelde prijs van deze soort kuilpaling was 74 ct per kg. Door het weer kon de heug haast niet in zee worden gebracht. De?e visschers zjjp nu in snel tempo met de snoekbaarsvisscherij be gonnen. Hiermede werden al resultaten ge boekt. De gemiddelde vangsten van de kust- visschers waren tot 30 kg snoekbaars. De grootere vaartuigen tot 400 kg per vaartuig. De kustvisschers maakten besommingen tot 50. De grootere motorvaartuigen welke de snoekbaars, baars en voornvisscherij aan het uitoefenen zijn, boekten besommingen tot 400. Naar zeer veler meening laat het zich aanzien dat er een belangrijke snoekbaarsvis scherij op komst is. De prijs van de snoekbaars was 68 ct; voorn tot 20 ct. per kg. Met de vis scherij op de Noordzee was het verleden week matig gesteld. Er kon zeer weinig worden ge- vischt. Besommingen 200 tot 400 per kust vaartuig. Velen zijn dan ook - nu wegens het ruwe weer huiswaarts, gekeerd en gebruiken deze tijd om het schip op de werf te zetten. De vorige week (11 tot en met 16 Augustus) werd door 12 tot 75 vaartuigen per dag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aan gevoerd: 20040 kg aal en paling, prijs 74 ct; 3001 kg snoekbaars, prijs 68 ct; 300 kg roode baars, prijs 36 ct; 350 kg voorn, prijs 14—20 ct. per kg, en 2600 manden nest» prijs 33% ct. per mand. Kaïn door Rogier van Aerde, met zwart-wit-teekeningen van Wladimir Biel- kine, Uitgave Urbi et Orbi, Utrecht. Door alle eeuwen heen is er in den mensch de hunkering geweest naar het verloren paradijs. Dichters hebben dit verlangen be zongen en zelfs vinden we het bij een Multa- tuli. De breuk, die er door de zonde ge komen is tusschen God en den mensch, tus schen den Schepper en zijn schepsel, heeft in het hart van den mensch een eeuwige onvrede gebracht. Hij tracht de verloren rust van zijn ziel te hervinden in een jacht naar bezit van aardsche goederen, naar eer, naar roem, naar glorierijke daden, in een vervulling van zin genot, maar altijd blijft de onrust knagen aan zijn ziel. Zijn diepste nood wordt niet vervuld, zijn hart vindt geen rust, totdat het rust vindt in den Bron van zijn bestaan, in den Schepper van zijn leven, in God, zooals het eens door Augustinus gezegd werd. Op meesterlijke wijze heeft Rogier van Aerde in den Kaïnfiguur den gevallen mensch geteekend. Kaïn is geworden den vijand van God. Hij hoont Jahwe,, hij haat Hem, hij wii niet voor Hem buigen. Zijn kinderen sleurt hij mee in zijn verbittering tegen den God, dien hij bestrijdt en tegen wien hij het onder spit moet delven in een rusteloos, angstig, gejaagd leven. Hij bouwt de stad Henokiah, waar alleen maar plaats is voor de god van de drift, voor den dienst van het natuurlijke, vleesche- lijke leven. Van groote suggestieve zeggingskracht is de teekening van v. Aerde, de teekening van den reus Kaïn, van zijn strijd om het ver loren paradijs in eigen kracht te herwinnen, van zijn nederlagen en verbittering, van zijn sterker verzet tegen den God die hem te sterk is. Soms met een enkele pennestreek teekent hij een beeld zuiver en scherp. Het is een dramatisch werk geworden, boeiend en sterk geschreven, met een eigen taal en stijl, waar aan men zal moeten wennen, maar die zuiver en schoon is. 3. Bjjlsma.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5