EEN KRITIEK OOGENBLIK Brief uit Nieuwediep prebfhbeur ten Nieuwediep lokt... Distributie Opplakvellen Zeilfregat „Tromp de mist in vaart Wat ÏÏlidderiAtarideAA UiteleAAeeAt.7 den laagsten prijs DRUKKERIJ DE BOER Successen voor dirigent Van Glabbeek Onze Wandelsportvereenigingen naar de kampioenswedstrijden Burgerlijke Stand van Den Helder Heldersche korfballers starten „Frissche Morgen" naar Anna Paulowna Aan fan ïïlenó. 5' hoZndaïseh~9ehaktbaUen imitati°" Athleten naar Hoorn Slaapplaatsen voor sfadgenooten ff Tl. „Den ouwe" liep gewoonlijk 's avonds met den „eersten officier" (de officier die op hem volgt) heen en weer op het halfdek. Van tijd tot tijd bleven ze even staan luisteren, en glimlachten als ze het lawaai hoorden „We gaan naar huis toe, meneer van der Werf," zei „den ouwe" dan, „dat kun je wel merken." „Maarwe zijn er nog niet." Nu ja, dat was waar, maar zoo'n oude pruik heeft ook altoos van die muizenesten in zijn hoofd, en we begonnen toch mooi dichtbij te komen. De Wester-eilanden waren we al ge passeerd, en het begon van dag tot dag kouder te worden. O, dat is zoo pleizierig, als ge uit de warmte komt en het wordt dan kouder, „ik trek mijn pijjekker aan vandaag." O, dat 's zoo pleizierigAls je naar huis gaat, natuurlijk. Anders niet. Alleen onze beesten die we uit Indië mee genomen hadden, en die voor 't eerst in Holland kwamen, hadden een hekel aan de kou. Kees, de aap, had al zijn vroolijkheid verloren. Ze hadden voor hem ook een soort van pijjekker gemaakt, en daar zat hij heelemaal in, met zijn handen(zijn pooten wil ik zeggen) onder de jas. Door het heele schip liep één toon van jolig heid en vreugde over de toekomst. Ook het schip zelf scheen onder den invloed; „hij loopt veel harder dan hij gedaan heeft" zeiden de stuurmans-leerlingen, „hij wil naar zijn moeder toe, hij ruikt de stal." Ja, daar was wel wat van aan, de oude Tromp verlangde naar den stal. Er werd verteld, dat dit zijn laatste reis zou wezen; de Tromp was oud, nog een zeil fregat uit vroegere dagen. Hij werd oud, het was tijd, we moesten naar huis. Nu, het ging best tot dusverre. We liepen met een stevige bries van het zuidwesten de Gronden op, die voor het Engelsche Kanaal liggen, en 's avonds van den 16e, even voor dat het donker was, kregen we heel in de verte „zicht" van Lezard. Dat is die zuidwestelijke punt van Engeland, bij den ingang van het Kanaal. I „Hoerah!" riepen we in den voorlongroom of in de „nor", zooals we gewoonlijk zeggen. „De wal in 't zicht! hoerah!" Laten we nu eens even kijken; wanneer kunnen we er nu zijnHet Engelsche Kanaal is lang...... zóó veel mijl; daarbij komt nog het eindje door de Noordzee van het Kanaal naar 't Nieuwe diep; dat 's bij elkaar zóóveel. We loopen een mijl of acht, misschien vannacht nog wel meer, want het begint harder te waaienZater dag! Wel zeker. ZaterdagmorgenZater dagavond in alle geval. Dan gaan we den volgenden dag met muziek naar de kerk Wat deksel, wat voeren ze daar uit aan dek, wat voeren ze uit daar boven? Zeilen bergen? O heere, den ouwe wordt bang. Ja, 't is toch eigenlijk een pruik van een kerel, die ouwe, met al zijn deftigheid. Nu hij onder den wal komt, begint hij de boel te bergenJa, zoo komen we er nooit! Maarwacht neenze zijn aan het brassen*) de wind draait. Och, lieve hemel, als h(j nu eens oostelijk werd? gedraaid. Ja helaas, zoo was het. De wind trok naar 't oosten, en den volgendên dagdaar lagen we. Och, wat was dat treurig! Bijna geen wind, een heel ongelukkig briesje van het oosten enmist! Dikke, witte, vochtige, nevelachtige wolken, die lui en laag over het water hangen en bijna „Brassen." De ra's worden anders gezet, Wij drukten, in groote oplaag, Daarom betaalt U thans bij ons Opplakvellen MD 18 (bonnen groot form.): per 100 st 0.16 per 1000st 1.50 per 5000 st. 1 45 (per 1000) Opplakvellen MD 268 (bonnen klein form.): per 100 st. 0.18 per 1000 st. 1.70 per 5000 st. 1.65 (per 1000) Uw eerste winst de distributieopplakvellen van Koningstraat - Den Helder niet van haar plaats komen. Als er iemand boven in het tuig zit, kunt ge hem op z'n best nog zien. Als hij heelemaal boven op de bramra zit, hebt ge moeite om te onderscheiden, wie het is. En wat is het angstig varen in zoo'n mist! 't Is niet mogelijk om iets te zien. Zelfs lichten zijn 's nachts niet zichtbaar, dan wan neer ze vlak bij u zijn, en dan als een groote verlichte oppervlakte; roodachtig of wit of geel, door den nevel heen. Maar dan is het dikwijls al te laat! De heele lucht is vol met al dat witte, koude, vochtige, wolkachtige goed. De zee, het water, dat in een langzame, langgolvende beweging is („deining") kan men maar een heel klein eindje zien. De kim, of de zon, geen kwestie van! Men ziet het 's morgens licht worden en 's avonds wordt het langzamerhand weer donker. Geen observatie van de zon of van een ster; en dus, het is heelmaa! varen' in den blinde, op het gegiste bestek. Maar dat beteekent niet veel, want men kan alleen maar zien hoe hard het schip door het water gaat, en niet, hoeveel het van plaats veranderd is, ten opzichte van den wal, van de kust. Het water immers is zelf ook in be weging, „er loopt stroom" en daarmee drijft het schip weg. Ergens heen, maar waar heen dat weet men niet, want de heele wereld die men zietof neen, men ziet niets, dat is juist het leelijkste van de historie, 't Is alle maal mist. Mist, en nog weer eens mist! En zoo, midden door de wolkachtige mist, dreven wij met de ouwe Tromp het Engelsche Kanaal in. Dat we naar binnen dreven konden we zeker weten, omdat de diepte minder werd. We konden „looden", zien hoe veel water er stond. Maar dat was ook alles. Zien konden we niets. (Wordt vervolgd). Opmerkelijke successen van z(jn koren op het Concours. Wat zal de brengen dag van morgen Strijd om het kampioenschap van den N.H.W.B. - Morgen zal te Santpoort het jaarlijksche athletiekevenement van den Noord-Holland- schen Wandelbond plaatsvinden. Een volledige groep, samengesteld uit „De Jutter" en „Zil vermeeuwen", zal aan deze wedstrijden deel nemen. Er zal worden gekampt op de nummers 100 m, 400 m, 800 m en 1200 m veldloop. Kogelstooten, hoog- en vèrspringen en een 4 maal 100 meter estafette staan eveneens op het programma. Gezien de afvaardiging der athleten, die vorig jaar met eerste en tweede prijzen naar Den Helder terugkeerden, zullen allen ongetwijfeld hun uiterste best doen om wederom een gunstig figuur te slaan. Is er zelfs niet een kampioenschap op komst Temperatuur zeewaters Hedenmorgen 8 uur 17.4 0 C. Op Wieringen heeft men, te Den Oever, een muziekschool. Het is de school van den welbekenden oud- Helderschen stafmuzikant J. van Glabbeek, die zich sedert enkele jaren in een steeds groeiende bekendheid mag verheugen. Dat is geen wonder: Van Glabbeek is een uitgesproken muzikaal onderlegde persoonlijk heid, die zich kosten noch moeiten spaart om zijn vereenigingen op een zoo hoog mogelijk niveau te brengen. De vele prijzen, op diverse concoursen behaald, zijn in dezen wel het beste bewijs. Verscheidene koren in den polder hebben den heer Van Glabbeek hun vertrouwen geschon ken en in het concours, dat op 15 en 17 Augus tus j.1. te Amsterdam werd gehouden (Natio naal Zang- en Muziekconcours, georganiseerd door het Comité ter bevordering der muziek beoefening bij dilettanten zang- en muziek- vereenigingen) is wel heel duidelijk aan den dag getreden, dat onder prima leiding prima gewerkt is. Met 3 corpsen toog men J.1. Zondag naar de hoofdstad. En wel met de „Fanfare Wieringermeer" uit Middenmeer, met „Ons Genoegen" uit Wieringerwaard en de „Harmonie" uit Kolhorn. De jury, bestaande uit de bekende kunstenaars Fred. Roeske, B. D. Peters en Ger. Leenders, schonk de eerste ver- eeniging den lsten prijs in de afd. „Fan fare" met 337 punten. Volgens het jury verslag werden de uitgevoerde nummers muzikaal gebracht, terwijl er „goed ge-, werkt" werd. Wat „Ons Genoegen" uit Wieringer waard betreft, in de 1ste afdeeling Fanfare uitkomend, werd eveneens een 1ste prijs behaald met 342 punten. Hier loofde de jury het ten beste gegevene ten zeerste; „Het stemt verheugend, dat men het cul tuurwerk dusdanig uitvoert". Eveneens een lsten prijs bracht mee naar huis de „Harmonie" uit Kolhorn en dat met 344 punten. „Zeer knap gespeeld", lezen wij in het jury-rapport en bij dë ver tolking van Beethoven's andante uit de lste Symphonie „hard gewerkt". Wat zal nu de dag van morgen brengen De heer Van Glabbeek vertrekt met „Excelsior" van Wieringen, welk koor uitkomt in de 3e afd. Vrouwenkoor, met „De stille waterlelie" van P. Martin Zyderbaan en „Mijn Nederland" van Jan Kroonenberg en voorts in de 3e afdeeling Gemengd koor met „De Vesper" van Martin Zyderbaan en „In Mei" van Olman. Dit koor werd een jaar geleden opgericht en telt momenteel reeds 70 werkende leden. Ge zien de prestaties van de andere kooren zien wij ook naar de resultaten van deze vereeni- ging met veel belangstelling uit. van 22 Augustus 1941. OVERLEDEN: A. BakkerPost (v.), 71 jaar. Korfbalvereeniglng K.V.H. speelt haar eerste wedstrijden. Zondagochtend en -middag zal op het J-V.C terrein te Julianadorp het eerste optreden der „Korfbalvereeniglng Helder" plaats vinden. Het tweede twaalftal, dat tegen K.Z. uil Koog aan de Zaan zal uitkomen, speelt te 12 uur, terwijl het eerste wat te half drie een wedstrijd speelt, uitkomt tegen Z.K.V. Hoe zien de twaalftallen eruit Het eerste twaalftal is als volgt samen gesteld: Aanval: Dames: A. Timmermans en mevr. B. Rledeman, Heeren: T. Kranenburg en W. Visser. Middenvak: Dames: Jo Reinders en A. Hooldorp. Heeren: P. de Jong en C. Lokkers. Verdediging: Dames: R. Timmermans en mevr. Lokkers. Heeren: W. Reinders en C. de Jong. Het tweede twaalftal als volgt: Aanval: Dames :A. Koppel en C. Visser. Heeren: A. Gielis en N. Dekker. Middenvak: Dames: J. v. Stralen en T. de Beurs. Heeren: D. de Loos en W. Oudenaarde» Verdediging: Dames: B. Geervliet en R. Roomeyer. Heeren: A. Pieters en P. Groot. Als algemeene reserves zullen fungeeren de dames Vliek, Roobol, v. Trierum en Bommezyn en de heeren J. Hemelrijk, F. Himpers en P. Nieuwstad. Gezien de bovenstaande opstellingen, beloven het aardige wedstrijden te worden. Uit deze opstellingen zal een eerste twaalftal worden gekozen, hetwelk in de a.s. competitie de ver- eeniging zal vertegenwoordigen, zeer waar schijnlijk in de eerste klas N.H.K.B. Wanneer het weer medewerkt, zal het zeer zeker aan belangstelling niet ontbreken. Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie in dit nummer. A.s. Zondag worden er voor de tweede maal in het seizoen zwemwedstrijden gehou den door de zwemver. 't Oude Veer te Anna Paulowna, waaraan door de Sportclub F.M, met een flinke ploeg zal worden deelgenomen Het hoofdnummer van het programma is wel de 100 meter vrije zwemwijze heeren A klasse waarbij het om den kampioenstitel 1941 gaat De strijd zal gaan tuscchen Sinke van O.V. en Boonacker van De Wiel; de F.M.-er G. v. de Berg kan hen wel eens dicht op de hielen komen! Daar helaas ook dit jaar weer de 3 wissel bekers van de F.M. niet op eigen terrein ver- zwommen kunnen worden, zal dit nu tijdens deze wedstrijden gedaan worden. De strijd om de „De Vries-beker (100 m schoolslag dames) zal gaan tusschen Jo v. d. Reijden, winnares 1940 en Lies Hüitinga. Voor de „De Graaf- beker" (100 m schoolslag heeren) zal het gaan tusschen Klaas de Waard, winnaar 1940, en Jan Jansen, maar ook N.N. heeft een goede kans. Voor de „Brandt-beker" zijn verschil lende ernstige mededingers. Bij dezen 200 m wedstrijd zal Gerard v. d. Berg, winnaar 1940, het moeten opnemen tegen de ex-Bruinvis- schenman Ari Zuurmond, die den wedstrijd over het Oude Veer heeft gewonnen. Verras singen van andere zwemmers zijn zeker niet uitgesloten. Al met al beloven het spannende wedstrij den te worden en met medewerking van het weer kan het een goede sportmiddag worden, Beste Jan Allereerstmijn oprechte condoléantie met het einde van je vacantie. Want hoewel je in je laatste brief een ode aan den arbeid pleeg de, doet dat allemaal niets af van het feit, dat zoo'n periode van zalig nietsdoen je weer kip lekker maakt voor d,e volgende 11 maanden en je een opfrisscher bezorgt, die ook jij, als hersenarbeider, niet ontbeeren kunt. In dit opzicht loop ik zelfs met plannen rond m'n directie voor te stellen mij, met behoud van vól salaris natuurlijk!na iedere maand ge- presteerden arbeid een maand vacantie te geven, 't Lijkt me een redelijken eisch. Om trent het reageeren van genoemde directie bericht ik je nog naderDie prijsvraag om jouw gebenedijden naam is een succes gewor den. 't Is een goed idee gebleken. Nimmer hebben we kunnen bevroeden, dat jij dermate persona grata bij de lezers van ,,'t Nieuwe- diepertje" was. 't Zal je ongetwijfeld goed doen, zoo'n ervaring. 't Was overigens verbazend aardig hoe som mige inzenders (en -sters!) hun oplossing lar deerden met persoonlijke betuigingen van vriendschap en erger nog liefde! Wat bijvoorbeeld te zeggen van een directe liefdes verklaring als onderstaand, voor welker authenticiteit ik persoonlijk borg sta. Lieve Jan Mens, Eindelijk krijg ik nu dan toch de gelegendheid om V te berei ken. Al veel maanden lang lees ik Zater dags in de krant Uwe mooie stukjes en iedere keer gaat er dan iets door me heen. Het is gek zal U zeggen, maar het is de waarheid. Ondergeteekende is ongehuwd en zou het op hoogen prijs stellen als U eens haar terugschreef. Ik geloof dat U ook een vrije jongen is en misschien kennen we mekaar in dezen moeilijken tijd helpen. Hoe oud bent U eigenlijk t In de straat hier zeggen ze 31 jaren. Is dat zoo? Met de meeste hoogachting Uwe toege negen(volgde handteekening). P.8. Je zat tn Egmond aan zee. Dat was nogal wiedes. Ik geloof, beste vriend, dat verder commen taar hier ten eenenmale overbodig is. Dat het bp deze min-zame vrijgezellin diep zit, blijkt uit alles. Maarai mijje bent bijna tweemaal zoo bejaard (schiet niet uit je stof!), geniet het bezit van twee bloeden van kinderen plus een huisvrouw, die vast en zeker onover- komenlijke bezwaren zal maken, dat jij, op jóuw leeftijd, je nog met dergelijke perikelen ophoudt. Hetgeen maar goed is ook, aangezien de consekwenties onbepaalbaar zijn en het spreekwoord van „hoe ouder hoe gekker" nog altijd een dosis waarheid bevat. Maar terzake. We maken het allemaal best, zij het dat ik aan het vermageren ben. De. een zegt, dat het de zenuwen zijn en de ander, dat 't komt dat ik eindelijk eens flink aan het werk ben getogen. Persoonlijk is myn meening, dat het licht aan de „gegeeselde" saus, die 's avonds m'n rantsoen piepers een schamele bedekking biedt en aan de imitatie-vleeschballen die iri bedriegélijke gelijkenis met bruin-knappende croquetjes bestaan uit aangebakken rolletjes gekneede havermout. Je moet veel fantasie hebben om het te kunnen prijzen. Tegen me kaar zeggen we iedere maal: ,,'t Smaakt best, iedereen zal het vanmiddag niet op z'n bord hebben". Gastronomische struisvogelpolitiek. Of rog lekker is? Praat me er niet van! 't Water loopt me tusschen de tanden als ik aan de rog-smalpartijen denk, die eens m'n deel waren. Dat waren andere tijden dan grond- makreeltjes, overtijdsche garnalen en ge droogde scharretjes die op zoolleer lijken. Rog bestddt er pikanter, pittiger, hartiger en delicieuser gerecht. Zeg d&t je vrouw. En als ze het niet gelooft, stuur d'r naar Nieuwe diep en ik zal 'r bij ,Jüoeder Aal" brengen, je weet wel. Dan krijgt ze inlichtingen direct uit de Hoogeschool der Visch-kunde. We zitten thuis een beetje in de penarie over de vooruitzichten inzake stooksel en licht voor den komenden winter. Hoe dat met de kolen moet gaan mag Joost weten. In dit opzicht lijdt mijn 51 aan plotselooze invallen van zakelijkheid, die niet van algeheele originali teit gespeend zijn. Kom ik eergisteren thuis en maak meteen op het donkere portaal een kwart salto mortale. Héél het voor-portaal ligt opgestapeld met spoorbielzen. Achter de stapel stond moeder de vrouw met een gezicht van „O zoo mannetje, wat zeg je daarvan"! Ik natuurlijk vragen hoe ze het in haar her sens haalt die ijzerharde balken te koopen, die je met je heele familie nog niet kloven kunt. En weet je wat geantwoord werd: Kijk, Cor- nelius (zei ze) als het strakkles koud wordt hebben we tenminste een lekker voorraadje hout. Dan ga jij iederen dag een uurtje hakken en zagen in den tuin en omdat die dingen zoo hard zijn kom je lekker warm terug en kan van die warmte nog een uur na-profiteeren ook. Dat spaart dus 2 uur brandstof! Laat ie fain zain!" Ik heb gezwegen Jan ener het mijne van gedacht. Maarzóó zijn ze! Onze vrouwen. Dat de „Koperen Knoopen" uit elkaar gaan heb je wel gelezen. Toen ik dat hoorde had ik op een geduchte manier „de pé" in, dat kan ik je wel vertellen. Nu leek het dat er een achttien karaatsche, 100 procent Nieuwediep- sche band furore zou gaan maken in dit land en juist als alles op het hoogtepunt komt patsdaar ligt de zaak weer aan scherven, Ik weet heusch wel, dat je iedere zaak van twee kanten moet bekijken. En dat band-werk in dezen tijd, met een winter voor de deur, niet aanlokkelijk is, vooral niet als er een goede gemeente-baan lokt. Vanzelfsprekend begrijp ik dat. En ik snap ook deksels goed, dat je van de roem en de publieke sympathie en de romantiek en de bohèmerie, die aan het band leven verbonden is, óók geen volle provisie kast krijgt. Dat alles hoef je me waarachtig niet te vertellen. En i k zal de laatste zijn die het hun kwalijk zal nemen. Daar heb noch ik, noch iemand anders het recht toe. Maar dat we het allemaal verschrikkelijk jammer vin den en op een ongelooflijke manier het land in kregen bij het vernemen van dat „nieuws" dAt geef ik je op een briefje. Enfinje weet hoe we hier gesteld waren op die knapen en dat we 't oude „Kas" zoo om en nabij afbraken van 't voorjaar Voorbij dus Jammerverdraaid jammer! Wat zal die Dick Makelaar te keer gegaan zijn. Dirk z'n band-naam was alleen maar ,J)ick") was er gek van. Een loopend stuk reclame voor de band. Een harde klap voor 'm, nu al z'n plan nen, voornemens en enthousiasme in elkaar getrapt worden. En ik zwijg maar van Henk Hoogervorst. Ook voor hèm moet het een bit ter besluit geweest zijn. Daarvoor ken ik hem t e goed. Maar jawat 't zwaarst weegt moet 't zwaarst gelden, duszand er maar weer over. Jan, ik nader m'n taks en zoek een fatsoen lijk einde aan dezen brief. Kom je a.s. Donder dag nog aan, ter medeviering van het feest hetwelk ten mijnen huize aan het bereiken van m'n „kroonjaar" gewijd wordt? Als je bonnen stuurt mag je meekomen, 't Menu mag ik je strikt vertrouwelijk en onder ons natuurlijk wel verklappen. Dan kom je vast 1. Hors d'oeuvre varié (bestaande uit koude blokjes aardappel reepjes gedroogde schar sneetjes zomerbiet azijn zout peper (surrogaat). 2. Aardappelen. Zomerbiet. Lawaaisaus. 3. Aardappelenpurée. 4. Griesmeelpap d Ja Cornelius. 6. Vingerhoedjes 20 plus geschrapte kaas. Kom je? Je zal welkom zijn! Met een Jutter-poot, je zeer toegenegen Cornelius. ZONDAG 24 AUGUSTUS. Westerkerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). s v.m. 10 uur, Cand. J. v. d. Meije, van Schagen. n.m. 3 uur Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). 's Morgens 10.30 u., Ds. W. J. F. Meiners, Chr. Geref. Kerk, aan de Steengracht, v.m. 10 en nam. 5 uur, Leesdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgehs 10 uur, de Eerw. heer J, Mensink te Amsterdam. Evangellsatiegebouw (Vijzelstraat) V m 10.30 uur en n.m. 7 uur, Dienst. N m 12.30 uur en 2.30 uur, Zondagsschool. Woensdag n.m. 7.30 uur, Bijbellezing. Leger des Heils (Zaal Spoorstraat 7). 's Morgens 10 uur Godsdienstoefening, 's Middags 12 uur Zondagsschool, 's Avonds 7 uur Godsdienstoefening. a.s. Dinsdag 7.30 n.m.: Schriftlezing. Ned. Herv. Gemeente. HUISDUINEN. voorm. 9.30 uur, Ds. v. Wichen. JULIANADORP. voorm. 11 uur, Ds. v. Wichen^ DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gem. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer Kalis. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. V. Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, de heer C. A, Korndörffer van Zuidscharwoude. Noordscharwoude, geen dienst. Nieuwe Niedorp, 10 uur, Samenkomst. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Doopsbediening. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Ooster- baan. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Mej. Tr, Schippers. Gereformeerde Gemeente. Julianadorp, nam. 6 uur, Ds. J. H. Donner. Anna Paulowna Polder, nam. 5.30 uur, Cand. J. v. d. Meije. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. A. L. Bos, van Zeist. Nam. 2.30 uur, Cand. A. L. Bos. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Visch. Nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Evangelisatie: Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Nieuwe Niedorp (gebouw Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, voorm. 10.15 uur en nam. 2.30 uur, de heer A. Romein, te Vlaardingen. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging geen bijeenkomst wegens vacantie. Alkmaar, Koorstraat 10, v.m. 10 uur en nam. 7 uur, Ds. Ruijs. E.V. Maranatha. Bergen, Dr. Van Peltlaan 1, voorm. 10.30 u., de heer Mol, van Schoorl. The Star of Hope Mission: Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer L. Brasser, van Den Helder. Morgen zullen verschillende athleten uit het Noorderkwartier naar Hoorn vertrekken om deel te nemen aan de athletiekwedstrijden al daar. De Heldersche Athletiekvereeniging komt uit met 14 man en 1 dame. Verder van Wieringen 4 man, van Texel 6 man, Julianadorp 3 man, 1 van de werf en 1 van Zuid-Scharwoude. Vele nieuwe gezichten zien we hier ver schijnen, hoewel de cracks als Huurman e. a. ook deelnemen. De geheele ploeg staat onder leiding van den heer J. Dek ker, secr. Held. Athlt. Vereeniging. De Texelaars en Helderschen vertrekken om 7.45 u. uit Den Helder per trein; de Wieringers komen per fiets. Wat de prestaties betreft kunnen we weinig zeggen, er is echter goed getraind. De volgende nummers staan op het pro gramma: 100 m, 400 m, 800 m en 3000 m, hoog-, ver en hinkstapsprong, kogelstooten en Olympische estafette. ■„r^eJz*]n benieuwd, wat het H.A-.V.-lid W. Moll doet, die J.1. Zondag in Amsterdam uit- wv Werd op de Sintelbaan, op de 400 m. We hopen a.s. Maandag een paar aardige successen te kunnen vermelden. We vernamen nog, dat de „trial-meet" tus- w3 i1 W:Waard en H.E.O. Hoorn en H.A.V. ndag 31 Augustus in Wieringerwaard zal worden gehouden. Hierop komen we nog terug. Anna Paulowna. Slaapgelegenheid aange boden voor een net echtpaar, 10 minuten van station Anna Paulowna. Het liefst per sonen van Christelijke beginselen. Bed en beddegoed meenemen 2.50 p. week).

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6