Textiel uit bremvezets Na de rede van Churchill Gasbespaarders «Grondbeginselen van de nieuwe besfuursorde" Drie inbrekers aangehouden De vergiftigingsmoord te Borgercompagnie Duitschland strijdt voor Europa J Het waterwerk van Dnjeprostroi Wiborg omsingeld «Mevrouw, ik kom de wasch halen" Groeiend vertrouwen tusschen Duitschland en Turkije Goede vorderingen in het Oosten Vestigingseischen voor kleinbedrijven Sluiting der Japansche zeestraten geëischt Amerikaansehe marine bezet Amerikaansehe scheepswerf Meer dan 45 millioen auto's in de wereld Ifaliaansch weermacbtbericht Niets bijzonders van de fronten te land Amsterdamsche effectenbeurs i5oy2-i49y4 Men schrijft ons van bevoegde zijde uit Den Haag: Sommige handelaren en winke liers trachten uit de rantsoeneering van gas voordeel te trekken door 't in den handel brengen van allerlei „gasbespaarders". De meeste dezer toestellen zijn nietswaardige prul len. Sommige leiden tot gasverkwis- ting in plaats van tot gasbesparing, andere brengen gevaren mede. Daar in dit verband soms de namen der vereeniging van gasfabrikanten in Neder land en der gasstichting gebruikt worden, zij er op gewezen, dat bij deze lichamen geen enkele gasbespaarder bekend is. die ten aanzien van het doelmatige gebruik van een goeden komfoor- of fornuisbrander tot be zuiniging leidt. Onder doelmatig gebruik word', bier verstaan het gebruik volgens de aanwijzingen, die gedurende de laatste we ken herhaaldelijk in de dagbladen gegeven zijn. Men schaffe nimmer een „gasbespaarder'' aan zonder vooraf inlichtingen bij het plaat selijk gasbedrijf in te winnen. 's-Gravenhage. 25 Aug In opdracht van den rijkscommissaris zal dr. Kurt O, Rabl, hoofd van de afdeeling wetgeving van het commissariaat-generaal voor bestuur en ju stitie, voor de vooraanstaande ambtenaren van staat en overheidsorganen, burgemees ters, hoogleeraren in het publieke recht en andere personen uit kringen van het open bare en het economische leven lezingen hou den over „grondbeginselen van de nieuwe bestuursorde". in belangrijke steden der provinciën en te Amsterdam en Rotterdam. Dr. Rabl spreekt op 26 Augustus des mid dags te Sittard. Op 27 Augustus des ochtends te Utrecht, des middags te Arnhem; op 28 Augustus des oqjitends te Zwolle, des mid dags te Assen: op 29 Augustus des ochtends te Groningen, des middags te Leeuwarden; op 1 September des ochtends te Amster dam, des middags te Haarlem: op 2 Septem ber des ochtends te Rotterdam, des middags te Den Haag: op 5 September des namid- dagse te Middelburg: op 8 September des ochtends te Breda, des middags te 's Her togenbosch. Twee andere met de buit, die bestond uit 230 overhemden en even zooveel dassen er vandoor. De stille Zondagochtend schijnt voor leden van het inbrekersgilde in de hoofdstad bij uitstek geschikt te worden geacht voor een „kraak" van eenigen omvang. Zoo ontving Zondag in de vroegte de politie een waarschuwing, dat eenige verdachte lieden zich ophield- den bij een heerenkleedingzaak op de Rozengracht. Helaas kwamen de politiemannen even te laat, want juist snorde er een vrachtauto in 't schemerlicht weg, waarin zich naar later bleek de buit en twee inbrekers bevonden. Echter was de tocht niet geheel tevergeefs; drie lieden, van verdacht allooi, zwierven nog in de omgeving rond en wbrden in hun kraag gepakt, onder vermoeden, dat zij wel meer van de inbraak zullen weten. Met alle drie heeft de politie al eerder een appeltje te schillen gehad. Zij zijn dan ook voorloo- pig opgesloten. Een onderzeok bracht aan het licht, dat de dieven de straatdeur van den winkel hadden opengebroken en met 230 overhem den en even zooveel dassen verdwenen wa ren. Naar de beide voortvluchtigen en den buit speurt de politie naarstig. Later bleek het een brutalen op lichter te zijn. „Mevrouw, ik kom de wasch halen". Met deze boodschap vervoegde zich Zaterdag j.1. een man aan een wo ning aan de le Kostverlorenkade te Amsterdam. De bewoonster, die den waschman verwachtte, gaf hem de beide zakken met vuil waschgoed, welke zij had gereedgezet, mee, maar tot haar groote verbazing kwam een uur later een tweede man met de zelfde boodschap Deze laatste bleek de „ware" wasch man te zijn, welk feit tevens in het licht stelde, dat de eerste een bru tale oplichter was. De waarde van het ontvreemde bedraagt ongev: f 80. Wijl een week tevoren zich reeds een der gelijk geval heeft voorgedaan en wel ge bleken is, dat de dief zeer geraffineerd te werk gaat en zich eerst van den naam enz van den eigenlijken waschman op de hoog te stelt, zal het nuttig zijn. ook bij het af geven van waschgoed de noodige waakzaam heid te betrachten. DE EERSTE SPRUITEN WEER IN HET WESTLAND AANGEVOERD. N a a 1 d w ij k, 25 Augustus: In het West- land zijn de eerste spruiten aangevoerd, die den inzet beteekenen van het groote seizoen, dat vooral in de omgeving van de Lier en 's-Gravezande van belang is. De spruiten brachten tot dertig cent per kilogram op. Groningen, 25 Augustus. Omtrent den afschuwelijken vergiftigings moord in Borgercompagnie, op de echtge- noote van den heer A. Molema, waarover wij reeds eerder berichtten, vernemen wij nader, dat er thans ernstige vermoedens zijn gere zen, dat ook de echtgenoot van baker D., die acht maanden geleden in Zuidwending is overleden, geen natuurlijken dood moet zijn gestorven. In verband hiermede heeft de justitie uit Groningen zich naar Veendam be geven om een nader onderzoek in te stellen. Hedenmorgen is het lijk van den heer D., die op de begraafplaats te Ommelanderwijk was begraven, op last van de justitie op gegraven en naar Veendam overgebracht, waar de justitie vanmiddag sectie op het lijk heeft doen verrichten. Nadere bijzonderheden konden voorloopig nog niet worden verstrekt. Engelsche druk op Iran en Af ghanistan afgekeurd. Boedapest, 25 Aug. (A.N.P.) Groeiend vertrouwen aldus karakteriseerde de Istanboelsche correspondent van de Pester Lloyd gisteren de verhouding tusschen Tur kije en Duitschland Hoe ingrijpend de ont wikkeling van deze verhouding is, blijkt uit de vrees en uit de vaak mislukte maatrege len van het Engelsch-Bolsjewistisch-Ameri- kaansche blok. Om nog maar te zwijgen van het artikel in de Times, dat zooveel kwaad heeft ge daan aan de Turksch-Engelsche betrekkin gen. zoo vervolgt het blad, is de houding van Engeland en de Sowjet-Unie tegenover Afghanistan en tot voor kort tegenover Iran een politiek van mislukking gebleken. Het Turksche publiek veroordeelt de pressie op de bevriende neutrale Saadabad-staten als een machtsgebaar, dat wellicht reeds mor gen tegen de neutraliteit van den eigen staat gericht zal zijn. Men moet en kan niet voorbijzien, zoo ein digt het blad zijn uiteenzetting, dat Tur kije en zijn politici in zekeren zin met een stuk van hun ziel aan Duitschen kant moet staan .althans zoolang Duitschland in zijn vernietigingsstrijd tegen de Sowjet-Unie be reid is dien zwaarsten last af te wentelen, dien de Turksche schouders sedert eeuwen torsen. Luchtaanvallen op de haven werken van de Britsche Oost kust Hoofdkwartier van den Fiihrer, 25 Aug. (D.N.B.): Het opperbevel der weermacht maakt bekend: De operaties in het Oosten maken over al goede vorderingen. Zooals reeds in een extra bericht is medegedeeld, hebben duiktoooten en in overzeesche wateren ope- reerende oorlogsschepen 25 vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen in houd van 148.200 ton vernietigd. Hiervan hebben de duikbooten alleen in een ach tervolging van verscheidene dagen en na zwaren strijd uit een convooi, dat van Engeland naar Gibraltar voer, 21 koop vaardijschepen van 122.000 brt. in totaal weggeschoten. Bovendien hebben zij in een strijd tegen zeer sterke escortevaar tuigen een torpedojager van de Afridi- klasse, een korvet en een bewakingsvaar tuig tot zinken gebracht. In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht overdag de haven van Great Yarmouth met bommen van zwaar kaliber bestookt. Tijdens den nacht waren lucht aanvallen gericht op havenwerken aan de Britsche oostkust, alsmede op verschei dene vliegvelden op het eiland. Patrouillevaartuigen schoten voor de Nederlandsche kust een Britsche bommen werper neer. Een gering aantal Britsche vliegtuigen wierp in den afgeloopen nacht op enkele plaatsen in West-Duitschland brand- en brisantbommen neer. De schade is onaan zienlijk. Nachtjagers schoten drie der aanvallende vliegtuigen neer. Vestigingsbesluiten voor terrazza- bedrijf, mineraalwaterbedrijf en ta- bakshandel afgekondigd. 's-Gravenhage, 25 Augustus: In de Nederlandsche Staatscourant van heden zijn opgenomen een vestigingsbesluit terrazobedrijf 1941, een vestigingsbesluit mi neraalwaterbedrijf 1941 en een vestigingsbe sluit tabakshandel 1941, waarbij wordt be paald, aan welke voorwaarden moet worden voldaan voor het verkrijgen van vergunning tot vestiging van een terrazobedrijf, mineraal waterbedrijf of een kleinhandel in tot ver bruik bereide tabak. CANADEESCHE STEENKOLEN-UITVOER NAAR FRANSCHE EILANDEN VERBODEN New York, 25 Augustus (D.N.B.): Naar Canadian Press uit Ottawa meldt, heeft de Canadeesche regeering den uitvoer van steenkolen naar de Fransche eilanden St. Pierre en Miquelon verboden. MACKENZIE KIN? UITGEFLOTEN. New Y o r k, 25 Augustus (D.N.B.) Uit een niet genoemde Engelsche stad meldt Associated Press, dat de Canadeesche minister-president Mackenzie King bij zijn aankomst in een sportstadion, waar hij tien- duzend man Canadeesche troepen zou inspec- teeren, door dezen is uitgefloten. Voor de eerste maal is dit gebeurd bij de aankomst van Mackenzie King en voor de tweede maal tijdens een toespraak, welke de minister president tot de troepen hield. KRUITONTPLOFFING IN EEN HUIS. Bij een kruitontploffing in een particulier huis te Piovene bij Vicenza in Italië, zijn door neervallend gesteente drie voorbijgan gers gedood en 20 gewond. De ontploffing was mogalijk het gevolg van zelfontbranding. De bewoner, die eigenaar van een kalkoven is, is gearresteerd. Eerste Amerikaansehe tankboot zóu reeds Wladiwostok zijn bin- nengeloopen. Tokio, 25 Aug. (D.N.B.) Volgens een bericht van het Japansche blad de „Hotsji Sjim.boen" zou reeds de eerste Amerikaan sehe tankboot met vliegtuigbenzine onder Grieksche vlag in Wladiwostok zijn aan gekomen. Het blad schrijft in dit verband, dat de Japansche zeestraten als straat Tsoegaroe en straat Soya ongetwijfeld voor Japan belangrijker zijn dan het Panama kanaal voor de Vereenigde Staten. Deze waterwegen maken deel uit van Japanscn gebied van vitale beteekenis. Zoolang de Ver Staten het Panamakanaal gesloten houden, zou het feitelijk vanzelfsprekend zijn. ri'at Japan ook zijn waterwegen sluit. Er bestaat geen grootere vernedering voor het Japansche volk dan deze straten voor vijandige acties ter beschikking te stellen. Deze gebieden en waterwegen moesten daarom in den dienst voor keizer en natie tot het uiterste verdedigd worden. Steun van de Fransche regeering voor grondstoffen van eigen bo dein. De Fransche regeering is er meer en meer op bedacht, de autarkie te verzekeren. De nog voorradige reserves aan grondstoffen voor de fabricage van textiel maken het wel is waar mogelijk, de groote fabrieken in het noorden des lands en in 't industriegebied van Lyon aan den gang te houden, zij het dan in langzamer tempo, doch het is een volstrekte noodzakelijkheid te zorgen, dat hierin geen stagnatie optreedt, want niet minder dan 2 2 millioen Franschen voorzien middellijk of onmiddellijk door middel van de textielindustrie in hun onderhoud. Nu de aanvoer van de noodige grondstoffen door de blokkade wordt belemmerd, tracht men de grondstoffen van vreemde oorsprong te vervangen door stoffen, die in Frankrijk zelf te vinden zijn. Het eerste jaar hoopt men honderd duizend ton van deze stoffen te kunnen produceeren. Verder zal men de productie van kunstzijde te bevorderen, wel ke vóór den oorlog reeds op een hoogen trap van ontwikkeling stond. Ook aan de fabricage van houtvezels heeft men bijzondere aandacht gewijd. Men heeft tot dusverre zeer geslaagde pogingen ge daan met de verwerking van rozenstruiken, welke in de gebieden van Camarque en Bruyére reusachtig veel voorkomen, evenals met de takken en twijgen van den moerbei boom. Voorts heeft, men uitstekende resul taten bereikt met de verwerking voor de in dustrie van brem, die bruikbare textielve zeis Oplevert. Vooral in het Zuiden komt deze plant veelvuldig voor. Men schat de oppervlakte, die daarmede begroeid is, op 45.000 hectare. Behalve van de wilde plan ten zal men nu ook gebruik gaan maken van speciale aanplantingen. Tot dusverre heeft men uit bedoelde plant 5000 ton textielgrondstoffen bereid. Natuur lijk moet de Fransche textielindustrie ten gevolge van het gebruik van huitvezcls grondig worden hervormd. Hiertoe verleent de regeering haar krachtdadigen steun De eerste textielfabriek, welke de uit brem ver kregen grondstoffen zal verwerken, zal wor den opgericht in het departement Isère, in de nabijheid van Grenoble. New York, 25 Aug. (D.N.B.) Volgens een bericht uit Kearn (New Jersey) heeft de marine gisterenmiddag de „Federal ship- building and drydock Co." bezet, waar sinds 7 Augustus wordt gestaakt. Admiraal Bowen verscheen vergezeld van het lid der directie van het federale pro ductiebureau. Daniël Ring op de werf. Ring zal tezamen met het ministerie van marine de leiding van het bedrijf op zich nemen. De stakende vakbond aangesloten bij het C.I.O., heeft besloten Dinsdagochtend het werk te hervatten. De scheepswerf heeft orders voor het bouwen van rond tachtig oorlogs- en koopvaardijschepen. Berlijn, 25 Augustus (D.N.B.): In het gebied, dat thans door onze troe pen gezuiverd wordt van de resten der le gers van Boedjenny. bevindt zich ook het groote waterwerk Dnjeprostroi, dat in 1932 was geopenu. Het ligt aan de stroomversnel lingen van den Dnjepr op den westelijken oever in de nabijheid van de stad Zaporozje bij het voormalige dorp Kitsjkas, dat onder water werd gezet. Deze electrische centrale is in zooverre van groote beteekenis. dat zii een reeks belangrijke, groote fabrieken van stroom voorziet. De stuwdam sluit zich vei lig aan bij de rotsachtige oevers van den Dniepr. Langs den stuwdam wordt de ver binding gevormd door een sluis met drie ka mers op den linkeroever, waardoor het ge- heele scheepsverkeer zich beweegt. Door de ze sluis is de Dnjepr over de geheele lengte van Kief tot aan de Zwarte Zee bevaarbaar geworden en de geheele rotsbarriere tusschen Dnjepropetrofsk en het eiland Chortitsa van tachtig kilometer, die oeger geen verkeer toeliet, onder water gezet Helsinki. 25 Augustus (D.N.B.) Om trent de situatie aan het Finsche front wordt van welingelichte zijde medegedeeld: Viipuri (Wiborg) staat op het punt te vallen. Van het Noordoosten en Oosten zijn de Finsche troepen de stad op kanonschots afstand genaderd. Onder den druk van den krachtigen opmarsch der Finsche troepen ten Westen van het Ladogameer is ook de laatste tot dusver intact gebleven Westelij ke sector van het Sowjetfront aan den Noordelijken oever van de Finsche Golf bij Saekkijaervi in gevaar gekomen. Deze sec tor was bijzonder zwaar versterkt. De in richting der grensvestingen met bomvrije kazematten was hier het verste gevorderd. Ook waren hier reeds in den vorigen win- teroorlog tegen Finland beproefde Sowjet- divisies gebruikt, waaronder de bekende divisie 123. die voor den doorbraak van de Mannerheim-linie onderscheiden werd met de orde van Lenin. Dichter bij Viipuri heb ben de bolsjewisten met het front naar het Westen en Noordwesten een stelling ge bouwd als een soort bruggehoofd. Onder bescherming daarvan nrobeeren zij een deel van de divisie, die gebruikt is op den Wes telijken oever van de baai van Viipuri te rug te trekken on den Oostelijken oever in de richting van Koivisto. Het Finsche offensief wordt inmiddels voortgezet en groote successen zijn reeds in zeer korten tijd te verwachten. Evenais in Leningrad zouden, volgens tot dusver nog onbevestigde berichten, de bolsjewisten te Viipuri last gegeven hebben tot het op stelen van formaties uit de arbeiders, die daarmede en soort militie zouden vormen. In Amerika alleen reeds meer dan 30 millioen. Washington, 25 Aug. (A.N.P.) Blijkens een taxatie van het Ameri kaansehe ministerie van handel waren er aan het begin van dit jaar 45,4 millioen auto's in de wereld. Het aandeel der Ver. Staten hier in wordt met 32.6 millioen opge geven. Van het bovengenoemde cijfer zijn 36,8 millioen personenauto's, waar van 27,8 millioen in Amerika en 8,4 millioen vrachtauto's. (4.9 millioen in de Ver. Staten). Rome, 25 Aug. (Stefani). Het 447e com muniqué van het Italiaansche hoofdkwar tier luidt als volgt: Van de fronten te land valt niets bijzon ders te melden. In den nacht van 24 Augus tus hebben vijandelijke vliegtuigen brand bommen neergeworpen op Tempio Pausania (Sassari), waardoor een persoon gedood en vier gewond werden. De aangerichte schade is onbeteekenend. Tijdens een operatie boven de Middel- landsche Zee werd een onzer vliegtuigen aangevallen door een vijandelijke formatie jagers Hoewel ernstig getroffen, en met ge wonden aan boord slaagde het toestel er in te ontsnappen, na 'n vijandelijk vliegtuig te hebben neergeschoten. Beschouwing ln de Duitsche pers Op hetzelfde moment, aldus schrijft het D.N Buit Berlijn, waarop Churcshill Zon dag zijn radioredevoering hield, kondigden de fanfares in de Duitsche radio in een ex- trabericht het tot zinken brengen van 25 schepen uit een Engelsch convooi op den Atlantischen Oceaan aan. In dit verband le veren de ochtendbladen van gister commen taar op de redevoering van Churchill. De Voelkische Beobachter noemt deze re de een „overvloed van gemeenplaatsen naar het oude recept, dat men den vijand niets mag verraden." Het blad verklaart, dat de Duitsche oor logsschepen op de „bezweringsformules" van Churchill het juiste antwoord hebben gege ven, nu zij ondanks een krachtige bescher ming van het convooi binnen enkele dagen een tonnage hebben vernietigd, waarvan de omvang overeenkomst met de maximum bouwcapaciteiten van de Britsche scheeps- Vrij drukke handel. Na vas^ opening kleine inzinking. derlandsche beleggingen prijs, houdend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 VK. LK. 99 15/16-1001/16 99 15/16-100 I/ie 100% 100% b 99 15/16 99 li/ia 100 9/16 100% 92 15/16-9213/16 92 15/16-931/ 9413/16 95% 8 93% 94% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3y2 94 94% 's Grav. '37 I 3% 96% 93% N. Holl. '38 3 88% 88% N. Holl '38 II (3%) 3 92 92% R'dam '37 I 111 3% 92% 93 Z.-Holland 1937 3 95% 95 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3y2 9798% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A '195% 195% Ned. Ind Handelsb. A 139 139 Ned. Handel Mij. c.v. A 152 155 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 146%-1473% Centr. Suiker Mij. 230 Fokker g A 225 224 Lever Bros en Unilever cv.A142%-147% 15734-161 Ned. Ford 342 346 Philips G B v A. 240%-24iy2 256%-254 Philips pref. A. 162 165 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 268%-27iy2 281-277% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Arnerikalijn A. 137%-141 1461/2-144% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 182-185 188-186 Kon. Paketvaart A. 255%-2543% 259%' Ned. Scheepv. Unie A. 193-195% 202-198 SUIKER-ONDERNEMINGEN. HV.A. 451-457 465-462 Javasche Cultuur 259% 265 N.LS.U. 245 255 TABAKSONDERNEMINGEN. Dell Batavia Mij. 238-242 250-248% Deli Mij cv. A. 288-292 297%-29ö Senembah 236-239 241%-2441/2 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 288-293% Deli Batavia Mij. A. 299-295% 231%-237 242-240 werven in een periode van zes weken. Chur chill, zoo verklaart het blad, dient ter ken nis te nemen, dat het gewicht der feiten weer eens sterker is geweest dan de goedkoope bluf, welke hij in den stijl van Fallstaff heeft voorgedragen en die aan de wreede reali teit dat de scheepsruimte waarover Engeland beschikt, voortdurend ineen schrompelt, niets verandert. „Feiten tegenover gegoochel met woorden aldus schrijft het Zwoelf Uhrblatt boven zijn hoofdartikel. Wanneer Churchill in zijn bluf fende rede sprekende over de Engelsch— Amerikaansehe belofte „de nazi-tyrannie t® vernielen", verklaart, „vele uitvoerbare rege lingen zijn getroffen", dan zal, naar het blad verklaart, Churchill wel heel goed we ten, dat ook Duitschland van zijn kant dit spel van „regelingen" niet werkioos toeziet, doch dat op alle mogelijkheden militair is voorbereid. Ook ditmaal heeft de Engelsche minister-president niets anders kunnen zeg gen dan phrasen. Deze methode heeft spoe dig geen enkel resultaat meer. Beschouwing van de sche bladen. Italiaan- Het Italiaansche perbureau, Stefani schrijft naar aanleiding van de door Churchill ge' houden redevoering, diat de Britsche Pre" mier, daar hij niets concreets kon opdis* schen, zich er toe heeft beperkt algemeens beweringen op te stellen in de hoop, dat er toch nog iemand zal zijn, die hem gelooft- Churchill heeft den moed gehad te beweren, dat de Engelsch sprekende naties tijdens de bijeenkomst op zee besloten hebben de verantwoordelijkheid voor het lot van de groote massa's in alle werelddeelcn op zicn te nemen. Het Italiaansche persbureau legt den na druk op de scherpe uitlatingen tegenover Japan en de schijnheilige uitlatingen over ne „vreedzame en onschuldige Sowjet Unie. In een ding is Churchill eerlijk geweest, zoo voegt Stefani ironisch hieraan toe, nj- hij heeft wel van de ontwapening van anderen gesproken, voor de Engelsch spre* kende volken echter het recht om "ll eigen belangen met de wapens te besch'ar* men, voorbehouden. Wat Churchill nog meer gezeiK' heeft. De Vereenigde Staten en Groot Brittann zoo zeide Churchill, in zijn radiorede °- nog, aldus een D.V.B.bericht uit Berlijn, 8e' looven thans niet meer, dat er nooit ™e® een oorlog zal komen. Integendeel, wij lie ben het voornemen, verstrekkende voorzorg maatregelen te nemen, teneinde een "ie wen oorlog in de periode, die wij kunn overzien door een doeltreffende ontwaPf ning van de „schuldige" volken te vooi men, terwijl wij zelf in een passende m» onze bewapening zullen behcuden."

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2