Oproeping - Collectanten Salon Otto Oettler Helderse Schoolvereniging ATHLETIÉK in Sportpark Wieringerwaard METIER in Sportpark Wieringerwaard gesloten Dioopt kif den 9ieideïidm Middenitand 22STE SOVJETLEGER VERNIETIGD DNJEPK-INDUSTRIEGEBIED GEHEEL IN DUITSCHE HANDEN te Alkmaar Vereenigingswedstrijd Marktberichten Arrondissemenfsreclrtbank De blokkeering der Japansche saldi in Nederlansch-Indië D. J. BOOM, f Leden. J. MENS, Officieele mededeeling. Bekendmaking wegens vacantie van 30 Augustus tot en mei 6 September AEVERTEEREH09ET VERKOOPEI Vlamingstraat 2 Vriid"9 I -- van 10-3 Zaterdag Maandag IK GEEF N. J. TIELROOY, BRENGHETGOUD EMMASTRAAT 85. Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Het dorschen begonnen "?°Dfc'kwar»er van den Fuehrer, 27 Aug. j r Het opperbevel der weermacht deelt mede: „In gevechten tusschen Smolensk en het Ilmenmeer, die verscheidene daRen duurden, is ten Oosten van Welikije-Loeka het gros van het 22ste Sovjetleger ingesloten en ver nietigd. De stad Welikije-Loeki is na heeten strijd genomen. Meer dan 30.000 gevangeneri en 400 stukken geschut vielen in onze handen. De ongewoon bloedige verliezen van den vijand bedroegen ruim *10.000 doo- den." Geheele Dnjepr-industriegebied in Duitsche handen. Berlijn, 27 Aug. (D.N.B.) Het bericht over de successen der pantsertroepen van den generaloberst von Kleist, over de inne ming van de stad en het bruggenhoofd van Dnjepr-Petrowsk, zoo luidt een door het D.N.B. ontvangen aanvulling op het weer- machtsbericht van heden, is daarom zoo van beteekenis, omdat daarmede nu het geheele industriegebied van den Dnjepr van Nikopol via Saporoshje tot aan Dnjepr-Dsershinsk in vallen is. Dit gebied Duitsche handen ge- neemt in de indu- strieele productie der Sowjetunie 'n bijzon dere plaats in. Dit is reeds op te maken uit de omstandigheid dat Dnjepr-Petrowsk een belangrijk spoorwegknooppunt is van de Oekraine met verbindingen naar het ijzerertsgebied van Kriwoirog. naar de ha vens aan de Zwarte Zee Nikolajew en Cheson, en naar het oostelijk gelegen Do- nez kolenbekken, alsmede naar de belang rijke industriestad Charkow in het noorden. Het bezit van dit industriegebied door Duitsche troepen moet van zelf ook een sto ring in de productie in het Donez-bekken en in het gebied van Charkow ten gevolge hebben, nog afgezien daarvan, dat beide ge bieden thans zijn afgesneden van de groote havens der Oekraine aan de Zwarte Zee. Militair gezien beteekent het bezit van den Dnjepr-bocht tusschen Önjepr-Petrowsk en Saporoshje den thans het verst naar het Oosten gedreven wig van de Duitsche weer macht, welke een rechtstreeksche bedrei ging vormt voor het industriegebied in het Donez-bekken en bij Charkow, en welke het mogelijk maakt de verbinding over land met den Krim af te snijden. Deze positie van de Duitsche weermacht in het zuiden van de Europeesche Sovjet-Unie, tezamen met de hachelijke positie van Petersburg maakt de zenuwachtigheid der heeren van het Kremlin begrijpelijk. VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. De Heldersche schoenen zonder bon-zaak-met-het-Zijper-inter- mezzo berecht. „Goede trouw", zeggen verdachten en verdediger. Z ij p e. De bekende C. D. van Keinsmerbrug, werd ten laste gelegde, dat hij op 16 Juni van den winkelier IJ. VI. te Den Helder, 14 paar schoenen had gekocht voor f 45.zonder daarvoor bonnen af te geven. Get. IJ. VI., kwam een en ander bevestigen De winkelier J. H. te Den Helder had op dien zelfden dag 14 paar schoenen zonder bon aan verd. afgeleverd. Ook deze winkelier kwam een en ander bevestigen. Verd. zeide ter verdediging, dat hij res tanten wilde koopen en niet wist, dat hij daarvoor bonnen moest afgeven. De Econ. Rechter, Mr. Krabbe, maakte er verd. op attent, dat de distributie wet geen onderscheid maakt tusschen restanten en nieuwe schoenen. Verd. had een en ander moeten weten. Ik dacht beslist, dat de restanten vrij wa ren, aldus verd. De officier van justitie achtte het ten las te gelegde wettig en overtuigend bewezen en noemde liet 'n buitengewoon ernstige smok- kelzaak. Mr. de Brueys Tack wilde nog geen gevangenisstraf eischen, doch vroeg een geldboete van f 200 subs. 40 dagen. Verd. zeide nog eens, dat hij te goeder trouw had gehandeld. Zwets nu niet langer over goede trouw, wat heeft U op de straf te zeggen? vroeg de Econ. Rechter. D'er wordt niks verdiend, dus vind ik de straf wel erg hoog, vond verd. De Econ. Rechter, uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot f 125 boete, subs. 20 d. met verbeurdverklaring der in beslag ge nomen schoenen. Daarna werden de rollen verwisseld en kwamen IJ. VI. en daarna J. Th. H., schoen winkeliers te den Helder als verdachten op de lange mat te staan. IJ. VI. was zaakwaarnemer van den win kelier M. H. te Den Helder, aldus vertelde hij. D'er waren sandaaltjes bij ook, verdedigde zich verd. Ja maar, die waren toch niet met houten zooltjes? Bovendien had Uw patroon U een en ander uitdrukkelijk verboden, zeide Mr. Krabbe. Het was te goeder trouw, zeide ook deze .verd. Spreek niet van goede trouw, dat maakt Uw zaak niet beter, aldus de Econ. Rechter. De getuige C. D. uit Zijpe kwam een en ander bevestigen. De verdediger van verd., Mr. Mulder uit Den Helder, vroeg get. of deze kwam in op dracht van andere menschen om schoenen te koopen? Zeker, antwoordde getuige. Ik zou bonnen krijgen van D., zeide verd. De officier zeide, dat nergens een bepaling is, dat schoenen met een krasje of zoo zon der bon worden verkocht. Mr. de Brueys Tack vroeg f 200 subs. 40 dagen. De verdediger van verd. Mr. Mulder wees erop, dat alle drie menschen volkomen be trouwbaar zijn. Deze zaak lijdt aan een te groote gemoedelijkheid. De doozen stonden daar gemerkt met een rood kruis, wat be- teekende, dat het afgekeurd schoeisel was. De menschen waren dus te goeder trouw, omdat ze er vanovertuigd waren, dat deze schoenen zonder bonnen mochten worden afgeleverd. Er bestaat al minstens twaalf jaren een zakenverhouding tusschen D. en de gebr. H. en ze vertrouwden elkaar volko men. De verdediger gaf volkomen toe, dat het hier een absolute nonchalance was. Wat betreft de strafmaat riep pleiter de uiterste clementie in van den Econ. Rechter. De Ec. Rechter, uitspraak doende, veroor deelde verd. tot f 125 boete, subs. 20 dagen. Verd J Th. H., schoenwinkelier te Den Helder had op 16 Juni eVeneens schoenen zonder bon afgeleverd. Verd. erkende het feit. Get. D. uit Zijpe zeide op 16 Juni 14 paar schoenen van verd. te hebben gekocht zon der bonnen. Verd. speet het dat hij zich aan dit feit had schuldig gemaakt. U bent met dit geknoei niets vooruit ge gaan, aldus zeide Mr. Krabbe. Ook in deze zaak vond de Officier het een ernstig geval, temeer omdat de patroon het zelf had gedaan. Mr. de Brueys Tack eisch- te f 300 subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger van dezen verdachte, Mr. Mulder uit Den Helder noemde den ver koop analoog aan consignatie en zeide ver der hetzelfde als hij in de vorige zaak naar voren had gebracht. Pleiter wees erop, dat deze man een ge zin van 9 personen te zijnen laste had en reeds een schade had gehad van ongeveer f 500. Mr. Mulder hoopte, dat de Econ. Rech ter bij het uitspreken van z'n vonnis met deze factoren rekening zou willen houden. Mr. Krabbe uitspraak doende, veroordeel de dezen verd. tot f 250 boete, subs. 30 da gen met last tot teruggave van den win kelvoorraad. Callantsoog. EEN VARKEN EN EEN VEEBOEKJE. Op 17 Juni 1941 had verd. P. J. S., wonende te Callantsoog een varken van 250 Kg. in voorraad gehad, terwijl hij was aangesloten bij de Organisatie der Landbouwcrisiscen trale. Dat veeboekje was verscheurd, nietwaar? vroeg Mr. Krabbe. Een dochtertje van me heeft het ver scheurd, antwoordde verd. Makkelijk te zeggen, meende de officier van justitie; U had het dan maar beter moe ten opbergen. U had dat varken verstopt, zeide Mr. Krabbe. Verstopt niet, bracht verd. in het midden, de zeug was makkelijk te vinden hoor! De Officier requisitoir nemend achtte het wettig en overtuigend bewezen en meende, dat het varken wél degelijk was verstopt en noemde het een ernstig feit. Mr. de Brueys Tack eischte een geldboete van f 200 subs. 40 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de opbrengst van het in beslag genomen varken. De Ec. Rechter uitspraak doende, veroor deelde verd. conform het requisitoir, doch bepaalde alleen de vervangende hechtenis op 25 dagen. Anna Paulowna. EIEREN VERVOERD ZONDER VER GUNNING. Verd. J. A. B. uit Anna Paulowna had 110 kippeneieren vervoerd, toen hij door den controleur der distributie, P. N. uit Oudkars pel werd aangehouden. Hij had geen ver- voerbewijs. Verd. was niet verschenen. P. N. als get. gehoord, vertelde, dat verd. hem had ver teld, dat er 30 eieren voor hemzelf bij waren en dat hij de andere eieren zonder bon wilde verkoopen. De officier eischte f 80 boete subs. 30 dagen terwijl de Ec. Rechter verd. bij verstek ver oordeelde tot f 35 boete subs. 13 dagen met verbeurdverklaring der in beslag genomen eieren. Nadeelen voor inheemsche be volking. Kanton, 72 Aug. (Domei). Volgens een hier ontvangen bericht uit Nederlandsch Indië ondervinden de Ghineesche kooplie den en die inheemsche bevolking van Ne- derlandsch-Indië nadeelen van de stopzet ting van den invoer van Japansche goe deren. die een gevolg is van de blokkee ring der Japansche saldi. De meerderheid der 1.200.000 Chineesche kooplieden handelt in Japansche katoen en andere Japansche producten: deze menschen kunnen volgens het bericht hun belastingen niet betalen, hetgeen tot een groote vermindering der inkomsten van de Nederlandisch-Indische regeering leidt. Veel handel met de Ver. Staten kunnen de Chineezen niet verwach ten wegens de schaarschte aan scheeps- ruimte. Voorts verluidt, dat de inheemsche bevolking van Nederlandsch-Indië ernstig wordt getroffen door het gebrek aan goed- koope Japansche goederen en de verhooging der belastingen. Op Vrijdag 29 Augustus en Zaterdag 30 Augustus a.s. zal, met toestemming van den Secretaris-Generaal van het Departement van Justitie, een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst komt ten bate van de vereenigingen welke zich de bestrijding van de tuberculose ten doel stellen. Degenen, die zich als collectanten beschikbaar wenschen te stellen, gelieven zich te vervoegen aan het gebouw „Musis Sacrum", Kon'ngstraat 77-79, alhier, beide dagen tusschen 9 en 5 uur. Het Plaatselijk Comité: C. RAN, Voorzitter. H. BRONDER, Secr.-Penn. H. J. BRINK, t Burgemeester en Wethouders van Den Helder maken bekend, dat in verband met het diploma- zwemmen, het zwembad aan den Dijkweg op Zaterdag 30 Augus tus a.s. na 11 uur v.m. voor het publiek gesloten zal zijn. Tot Vrijdag 29 Augustus a.s. v.m. 10 uur bestaat nog de ge legenheid om zich bij den bad meester voor deelname aan het diplomazwemmen op te geven. Den Helder, 27 Augustus 1941 De Comeniusschool hervat de lessen op Dinsdag 2 Sept a.s., des morgens 9.15 u. Het hoofd der school is voordien aanwezig op Donderdag as. uur. Gelegenheid tot het aangeven van nieuwe l.l. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. HET BESTUUR. onder alle omstandig heden de HOOGSTE PRIJS voor OUDE gramofoonplaten. Weststraat 55 bij de Werf brug dat thuis stuk en renteloos in een doosje ligt, naar Wij betalen nu tot f 6.— per gram. ZONDAG A.S. 1 H.A.V. (Helder), Olym- Verspr. - Kogelst. Opgave aan Olym- (trial-meet) tusschen H.E.O. (Hoorn), pia (Wieringerwaard). Persomeele wedstrijd voor Dames: 80 M. Inschrijving hiervoor open t.m. 30 Aug. pia, W'waard. Entrée 25 cent. RIJKSBUREAU VDOR VER WERKENDE INDUSTRIEëN. Opheffing van de Sectie Electrotechnische Indu strie en Instelling van de Sectie Metalen-verwer kende industrie. Bij beschikking van den Se cretaris-Generaal van het De partement van Handel Nijver- hied en Scheepvaart, gepubli ceerd in de Nederlandsche Staatscourant van 27 Augustus no. 166 is ingesteld de Sectie Metalen-verwerkende Industrie van het Rijksbureau voor Ver werkende Industrieën. Deze Sectie is gevestigd te 's Gra- venhage, Bezuidenhoutscheweg 78b. De tot heden bestaande Sec tie Electrotechnische Industrie is opgeheven, doch al hare werkzaamheden worden onver minderd door de Sectie Meta len-verwerkende Industrie over genomen. In verband hiermede worden alle ondernemingen, die inge schreven waren bij de Sectie Electrotechnische Industrie, ge acht te zijn ingeschreven bij de Sectie Metalen-verwerkende industrie, terwijl alle door de Sectie Electrotechnische Indu strie gegeven voorschriften ver- De inschrijving voor andere dan electrotechnische onderne mingen bij de Sectie Metalen- verweritende Industrie is op het oogenblik nog niet openge steld. Het is dus ongewenscht zich reeds, thans omtrent in schrijving met de Sectie in ver binding te stellen. Zoodra de inschrijving bij de Sectie Metalen-verwerkende In dustrie voor bepaalde onderne mingen verplicht zal worden gesteld, zullen nadere mede- deelingen in dag- en vakpers volgen. INVENTARISATIE VAN AUTO- EN MOTORRIJWIEL- BANDEN. De Directeur van het Rijksbu reau voor Rubber maakt be kend, dat zij, die tot op heden niet voldaan hebben aan de destijds opgelegde verplichting om op de daartoe bestemde formulieren opgave te doen van de zich per 15 October 1940 on der hun berusting bevindende auto- en motorrijwielbanden, hetzij op automobielen, paar- denwagens of andere rij- en voertuigen gemonteerd, dan wel los, hetzij nieuw of gebruikt, daartoe thans voor de laatste maal in de gelegenheid worden gesteld. Zij, die zonder toestemming van het Rijksbureau voor Rub ber sedert 15 October 1940 de beschikking hebben verkregen over auto- en motorrijwielban den, hetzij op automobielen, paardenwagens of andere rij en voertuigen gemonteerd, dan wel los. hetzij nieuw of ge leende vergunningen en dispen- bruikt, worden eveneens in de saties van kracht blijven. gelegenheid gesteld hiervan alsnog opgave te doen. Met nadruk wordt erop gewe zen. dat het in het eigen belang van de betrokkenen is te zor gen, dat thans zoo spoedig mo gelijk aan deze verplichting wordt voldaan en dat het, doen van onjuiste of onvolledige op gave of het nalaten van eenige opgave strafbaar is. Zij, die van deze gelegenheid gebruik willen maken om als nog aan hun verplichting te voldoen, dienen zich ter verkrij ging van de voor de opgave bestemde formulieren vóór 31 Augustus a.s. te wenden tot het Rijksbureau voor Rubber, Hee rengracht 182 te Amsterdam. AANMELDINGSPLICHT VOOR HET KAMERVERHUUR BEDRIJF. De ondernemers van het be- roeps-kamerverhuurbedrij f moeten zich vóór 9 September 1941 per briefkaart opgeven bij het: Rijksbureau voor het Hotel-, Café- Restaurant- en Pensionbedrijif, Raamweg 14, 's-Gravenhage, en op deze briefkaart mededeelen: a. Naam en adres (in blok- letters); b. aantal verhuurbare slaap kamers. c. Datum, waarop de onder nemer met zijn bedrijf een aanvang heeft gemaakt. Deze aanvrage tot inschrij ving wordt eerst in behandeling genomen nadat f2.50 is gestort op de postrekening van Rijks- horeca no. 380900. Aan de kamerverhuurders, die zich hebben aangemeld, zal te zijner tijd een vragenlijst, welke dienstbaar wordt ge maakt aan een onderzoek naar de economische en sociale be teekenis der kamerverhuurde- rij, worden toegezonden. Op de ze lijst zullen vragen worden gesteld, die de kamerverhuur ders verplicht zijn te beant woorden, volgens de bepalin gen van de „eerste uitvoerings beschikking". Nadat uit de vragenlijst is gebleken met een beroepsma tig uitgeoefende onderneming te doen te hebben, wordt het „bewijs van inschrijving" af» gegeven, waaraan door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, of met diens machtiging door den Di recteur van het Rijksbureau voor het Hotel-, Café-, Restau rant- en Pensionbedrijf de voor waarde wordt verbonden, dat de door hem gegeven of te ge ven voorschriften moeten wor den nageleefd. Indien de inschrijving niet kan volgen, wordt het inschrij vingsgeld te zijner tijd terugge geven. INVENTARISATIE GRIEND- HOUT EN RIET. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd brengt in aansluiting op de pu blicatie van 24 Juli 1941 het volgende ter kennis van de be langhebbenden. Hoewel bij besluit van den Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij werd bepaald, dat een ieder, die griendhout (waaronder begrepen teenhout) en/of riet teelt, oogst, bewerkt, verwerkt of, hetzij in onbe- werkten hetzij in bewerkten toestand, in voorraad heeft, verplicht was zich vóór 1 Au gustus 1941 bij het Economisch- Stafistisch Bureau van het De partement van Landbouw en Visscherij, Wilhelmina van Pruisenstraat 53 te 's-Gravenha- ge aan te melden, is gebleken, dat velen niet aan die verplich ting hebben voldaan. Deze worden er nogmaals aan herinnerd, dat zij zich hierdoor aan een strafvervolging op grond van het voedselvoorzie- ningshesluit blootstellen. De belanghebbenden worden echter in de gelegenheid gesteld een strafvervolging te voorko men door zich alsnog perom- gaande bij genoemd bureau aan te melden. Deze aanmelding dient te ge schieden. door inzending van een schriftelijk onderteekende opgave, inhoudende: naam, adres en woonplaats van dege ne, die de opgave doet, alsmede welke van de bovengenoemde handelingen (telen, oogsten, enz.) door hem worden ver richt. Men wordt verzocht, op de linkerbovenzijde van de en veloppe of briefkaart te vermel den de woorden „Inventarisatie Griendhout en Riet". Het rammelen en gonzen der dorsch machines klinkt op In onze polders. Gisteren eindelijk de eerste droge dag, waarop de landbouwers nog al weken en weken hebben gewacht en onmiddellijk is met dorschen begonnen. In de Meer zoowel als in de Polders puf ten en rammel-den, gonsden en klapperden reeds dorsch-machines en als het vandaag droog blijft, dan zullen ongetwijfeld aile machines worden ingezet om den achter stand zoo spoedig mogelijk in te halen. KOEGEAS JULIANADORP OPENBARE UITVOERING VAN „DE LOFSTEM." Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier, de eerste uitvoering gegeven door de enkele maanden geleden opge richte Chr. Gemengde Zangver. „De Lofstem" onder leiding van haar directeur de heer J. Jongkees. Medewerking werd verleend door den heer D. Ploeg, tenor, en den heer G. v. d. Knijl, orgel, beiden uit Den Helder. Het kerkgebouw was behoor lijk met belangstellenden bezet. Met het gemeenschappelijk zingen van Ps. 146 vers 1 en gebed werd de bijeenkomst geopend. Voorzitter Jongkees sprak een weikomst- woord tot allen. Vervolgens werd met de uitvoering van het programma begonnen met het „Bondslied" gevolgd door „Achter Hem aan", „Levensvreugd", „Rots der Eeuwen", begeleid door den heer v. d. Kuijl op het orgel. Daarna zong de tenor, de heer Ploeg, „De Eere Gods in de Natuur" en „Pase Volascum". Met het oog op de reeds weer vroeger invallende duisternis werd niet gepauseerd en zong het koor ver volgens „O, Herder Israëls", „Russisch Ves perkoor", „Lentegroet", en „Zomerliedje", terwijl de tenor-soli nog uitvoerde „Vater Unser" in de Duitsche taal en „Ridomami la Calma". Het koor zong tot slot „Zomer op 't land" en „Avondlied". De voorzitter, de heer Jongkees dankte aan het slot allen die in eenigerlei mate hebben medegewerkt tot het welslagen van deze uitvoering. In het bijzonder de heeren Ploeg en v. d. Kuijl voor hun belanglooze medewerking. Aan beiden werd namens het koor een bescheiden souvenier overhan digd. Aan de Kerkvoogd werd dank ge bracht voor de beschikbaarstelling van het kerkgebouw. Ds. van Wichen zeide met eenige schroom hier naar toe te zijn gegaan, maar de ken nismaking is meegevallen. In tegenstelling met vele andere corporaties is hem geble ken, dat hier in de zang tucht heerscht, en dat stemt tot verheugenis. Naar aanlei ding van het gezongene „Vater Unser" sluit ook hij met het uitspeken van het „Onze Vader". Het gemeenschappelijke zingen van het le vers van Gezang 180 maakte een einde aan deze eerste openbare uitvoe ring van „De Lofstem". ALKMAAR. 27 Aug. Andijvie f 6.408 per 100 Kg„ appelen f5 25 per 100 Kg„ augurken f 316.90 per 100 Kg., bloemkool I f 912. idem II f 3— 7.20 per 100 stuks, bieten f 4 per 100 Kg„ druiven f 6065 per 100 Kg., gele kool f4.50 per 100 Kg„ groene kool f 5 per 100 stuks, kropsla f 3.204 per 100 stuks, komkom mers f 2.50—13.50 per 100 stuks, meloenen f 16—20 per 100 Kg., peren f 5—35 per 100 Kg„ prei f 515.50 per 100 Kg„ peterselie f 12 per 100 bos. perziken f 3.50—16 per 100 stuks, postelein f 0.400.50 per bakje, pruimen f 22 per 100 Kg„ rabarber f 5 per 100 Kg„ raapstelen f 2.60—3 per 100 Kg., ra dijs f 2 per 100 Kg., roode kool f 1.90—4 p. 100 Kg., selderie f 2.606.10 per 100 bos, spinazie f 0.801.04 per 16 p. bak. smdjboo- nen f 814 per 100 Kg., dubbele spercie- boonen f 11.2014 per 100 Kg„ tomaten f 16 per 100 Kg., uien f 6 per 100 Kg„ wortelen f 5 per 100 bos. BROEK OP LANGENDTJK. 28 Aug. Aanvoer: 85000 Kg. aardappelen: kriel 3.30, eigenheimres f 4.05. bl. dito f 4.05, 1600 Kg. uien f 6. drielingen f 6. gele nep f 6, 1850 Kg. peen f 46. 4200 Kg. spercieboonen f 14. 67% Kg. sin ij-boon en f 8—11.20. 1502 Kg. ra barber f 5. 5800 Kg. kroten f 3.50, 60.000 Kg. roode kool f 4. 23400 Kg. witte kool f 2.80, 16200 Kg. gele kool f 4. 50 Kg. augurken f 627. 4 stuks meloenen 45 ct. Der stuk. NOORDSCHARWOUDE. 28 Aug. Aanvoer: 160000 Kg. aardaDDelen: Sehotsche muizen 3.90. eigenheimers 4.05. bl .dito 4.05. Bevel. 4.05. bintje 3.90. Zeeuwsche blauwe 4.05. geelbiom 3.90. 500 Kg. uien uien f 6, drielingen f 6, gele nen f 6. 700 Kg. peen breekpeen: a 6.b 4.2300 bos peen 5. 32900 Kg. spercieboonen 14.-», 17500 Kg. rood ekool 4.49900 Kg. witte kool f 2.80, 2500 Kg. gele kool f 4.—.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3