Klachten Jtindet-owamen DE HEER TREFFERS TER-AARDE-BESTELD De weg terug DE WEEK. 2345 Zaterdag 30 Augustus 1941 Tweede blad INGEZONDEN 23 Koeien voor Den Helder Mijn telefoon-juffrouw en ik in Feiten en Fantasieën Thans maken wij weer Distributienieuws nieuw telefoonnummer MadirtieuiuLó Woorden van groote waardeering voor zijn werk Bloemen o.a. van Gemeente Bestuur en de leerlingen Gistermiddag is het stoffelijk overschot van wjjlen den heer A. Treffers, hoofd van school nr. 8, onder zeer groote belang stelling op de Algemeene Begraafplaats ter aarde besteld. Wel zeer duidelijk trad juist op den doo- denakker aan het licht, welke plaats deze onderwijsman In de harten van tallooze stadgenooten innam. De aanwezigheid van zoovele collega's en superieuren bewees tevens, dat hij ook bij hen een groote mate van achting verworven had. Te half twee hadden zich op de begraaf plaats verzameld een groot aantal personen. Zoo zagen wij o.m. wethouder L. P. van Loo, die het Gemeentebestuur vertegenwoordigde. De burgemeester kon tot zijn leedwezen we gens aanwezigheid elders de plechtigheid niet bijwonen. Ook de inspecteur van het L.O., de heer Feringa, was dit niet mogelijk gebleken. Deze had eveneens den heer van Loo verzocht hem te willen vertegenwoordigen. Voorts zagen wij den heer Daalder, chef afdeeling Onderwijs van het Raadhuis, diverse leeraren van Gymnasium en RHBS, directeu ren van enkele andere onderwijsinrichtingen, vrijwel alle hoofden van scholen, vele onder wijzers, den bejaarden heer van Hoek, en voorts enkele gemeente-ambtenaren. Tenslotte een groote schare kinderen, bestaande uit leerlingen van school 8 (voor het grootste deel van klasse 5 en 6), oud-leerlingen en vele vrienden van wijlen den heer Treffers. Behal ve collega's van het Openbare onderwijs wa ren daar ook die van het Christelijk en Bij zonder onderwijs. Namens de oudercommissie van school 8 was de voorzitter, de heer C. Buter, aanwezig. Te kwart voor 2 arriveerde de stoet, waarna nog een aparte auto voorreed, gevuld met een schat van bloemen. Nadat de lijkkist op de baar geplaatst was, schreed men naar de groeve, waaromheen zich alle aanwezigen verzamelden. Het was een treffend en ontroerend moment te zien, hoe de jongens en meisjes van school 8 zich rondom de groeve schaarden. Bedrukt en beseffend dat zij hier iemand wegbrachten die een belangrijke plaats in hun leven had ingenomen. Witte strooibloemen dwarrelen neer als de kist verzonken is. Gestrooid eerst door de zoo zwaar getroffen echtgenoote, dan door het dochtertje en zoontje van den heengegane en voorts door vele familie- en vriendenhan den. Tenslotte ook door enkele meisjes van de school. Dan dekt het zwarte doek de groeve en op het vloers worden de kransen en boeketten gespreid. Een weelde van witte chrysanten en lelies. Daarbij is een krans van het gemeen tebestuur, voorzien van linten met de stads kleuren, een krans van de leerlingen van school 8, een van het personeel, enz. Voorts verscheidene bloemstukken van familie en vrienden. Wethouder van Loo spreekt: Als eerste spreker krijgt het woord, wet houder van Loo, die aanvangt met te wijzen op de zware tijden, die Den Helder doofmaakt, tijden, die telkenmale weer offers vragen. Ditmaal is de heer Treffers het offer, iets dat door de geheele stad ten zeerste betreurd wordt. Treffers... de Heldersche jongen, die eens een Heldersche lagere- en daarna een Heldersche Normaalschool 'bezocht, bracht het tot hoofd van een eigen school. De heer Treffers was een bescheiden per soon. Als mensch had hij, aldus spr. zooals ieder van ons, z'n fouten, maar het dienen van het onderwijs stond bij hem bovenal. Vóórop werd altijd het belang van het kind, gesteld.. Dat zal men niet mogen vergeten, en het is hiervoor dat men dankbaar zal blijven. In de kracht van zqn leven stierf hfl en hoe dit tot het hart van velen gesproken heeft, bewyzen de tallooze aanwezigen hier aan de groeve. Bjj het begin van dit jaar kreeg ik, aldus de heer van Loo, nog een schrijven van hem uit Haarlem, waarin hjj de verwachting uitsprak tegen Juli weer geheel hersteld te zullen zijn. Hij kwam terug naar Den Helder en h\j bleef daar. Totdat de dood hem wegrukte. Maar totdat de Dood hem genaderd was, bleef h() op zjjn post en zoo werd hjj een voorbeeld van plichtsgetrouwheid voor ons allen. De heer van Loo hoopt, dat de zwaarge- troffen echtgenoote de kracht moge vinden dit smartelijk verlies te dragen. Zij zal ge troost worden bij de gedachte, dat hij die heenging niet alleen een goed man en vader was, doch tevens iemand, wiens arbeid nog zeer lang gememoreerd zal worden als uiterst verdienstelijk. Met het citeeren van een toepasselijk ge dicht besluit de wethouder dan zijn toespraak. De heer Buter: Namens de Oudercommissie van school 8 is het de heer C. Buter die het woord voert. Als voorzitter dier commissie heeft spr. met groo te ontsteltenis kennis genomen van het heen gaan van den heer Treffers en men ziet hoe velen er thans gekomen zijn den geachten en geliefden hoofdonderwijzer de laatste eer te brengen. Van heinde en verre is men geko men, om hier te kunnen zijn. Dat is het beste bewijs van de hoogachting, die men den heer Treffers toedroeg. Gij waardt, aldus spr., een onderwijsman met hart en ziel. Uw school ging U bovenal en is het wonder dat ook wfl daar trotsch op waren? Het was een voor treffelijke school met een voortreffelljken hoofdonderwijzer. En dat zal niet vergeten worden. Namens alle ouders dankt de heer Buter dan aan de groeve voor het vele en belangrijke werk wat de heengegane hoofd onderwijzer in het belang van de jeugd ge daan heeft. Persoonlijk brengt hij hem dank voor de zeer prettige samenwerking in de oudercommissie. Ds. Enklaar: De derde en laatste spreker is ds. Enklaar, die er op wijst hoe heel Den Helder begaan is met het verscheiden van dezen onderwijsman. Omdat men wist dat hij iemand was, die het goed meende met z(jn stad, maar ook omdat hij zoo pal voor zijn taak stond. Met veel idealis me, levenslust en hartelijkheid werkte hij en het kan niet anders, of men zal dit alles mis sen in de toekomst. Het zal rondom velen dan iets eenzamer geworden zijn. Een nog jonge werker ging heen... maar het werk zal blijven. Het werk, dat hjj ver richtte met liefde en overtuiging. Hij was goed voor al die jonge menschen, die aan zijn hoede waren toevertrouwd, en ook in die jonge harten zal dit niet licht verge ten worden. Voor zijn werk leefde de heer Treffers en het beste deel van zichzelf legde hij i n dat werk. Hopen wij, aldus ds. Enklaar, dat hij thans na den strijd ontvangen moge de kroon des levens. Met een woord van troost tot de echt genoote in het bizonder en het uitspreken van den zegen voor den heengegane, besluit spr. zijn korte rede. Als dan nog een familielid gedankt heeft voor de betoonde belangstelling en de gespro ken woorden wordt de plechtigheid besloten, waarin op ontroerende wijze aan een verdien stelijk stadgenoot de laatste eer bewezen is. Een blijvend gedenkteeken voor den heer Treffers Toen de heer Treffers was overleden en door het bestuur der Oudercommissie dier school verzocht werd gelden bijeen te brengen voor een bloemenhulde bij de ter-aarde-bestel- ling, bleek, dat die gelden dermate vlot toe stroomden, dat aldra geconstateerd moest wor den, dat er te veel was voor uitsluitend een krans. Dit deed bij het bestuur het denkbeeld rijpen te komen tot het aanbrengen van een blijvende herinnering aan den heengeganen hoofdonder wijzer, hetzij op de begraafplaats, hetzij in de school, waarin hij zoovele jaren zoo voortref felijk gearbeid heeft. Het bleek dat vele ouders hiermede instem den. Een groot deel der ouders bevindt zich echter buiten de gemeente en was nog niet in de gelegenheid zijn gave voor dit doel te stor ten. Zij kunnen dit doen aan het adres van den heer A. Neehus, Krugerstraat 103, Den Helder. Het gironummer van den heer Neehus luidt; 307415. Er van overtuigd zijnde dat vele ouders aan de totstandkoming van een stoffelijke herinne ring daadwerkelijk zullen willen meewerken, verblijft inmiddels, Hoogachtend, Namens de Oudercommissie van school 8, C. Buter, Voorzitter. VERLOREN FIETS TERUGGEVONDEN. Een bewoner van de Herzogstraat deed aan gifte, dat zijn fiets op 26 Augustus j.1. spoor loos was verdwenen. Thans kwam de eige naar de heugelijke tijding brengen, dat het vehikel weder gevonden was. Niet alle kar retjes blijven dus weg Het toiletverboden. Gebruik van eigen radio25 cent huur per week meer. De oorlog duurt te lang. We zijn het daar allen roerend over eens. Alle voor spellingen ten spijt gaan ze aan het Oost front maar door met elkaar te vernietigen en wij wachten, wachten op het oogenblik, dat de wapens neergelegd zullen worden en dat niet dagelijks honderden en duizen den zonen van Europa hun leven moeten offeren op het altaar van Mars. Wjj wachten, wachten in Den Helder op het einde, wachten in het buitenveld, wachten in de kippenboeten en de éénkamerwoningen. We wachten en dat wachten duurt lang, niet alleen aan ons, geëvacueerden, maar ook de men schen bjj wie we onderdak zijn. Gastvrij heid is een zeer betrekkelijk begrip. Gastvrij heid wordt meestal niet langer verleend, dan een week, twee weken, in een gunstig geval een maand en bij hooge uitzondering langer. De gasten vervelen in heel veel opzichten de gastheeren en gastvrouwen, ook al zijn het dan betalende logé's. En bjj verveling doet men dingen, die men in normale omstandigheden niet zou doen. Plagerijen, onvriendelijkheden, vijandelijkheden zijn er het gevolg van. En zoo is voor de vluchtelingen van Den Hel der een nieuwe ellende geschapen, waaronder velen gebukt gaan. Er is nog altijd angst om terug te keeren naar Den Helder, er is nu ook gekomen vrees om nog langer te blijven in het evacuatie-oord. Het wordt moeilijk voor de menschen. We hebben al eerder een klachtenboekje opengedaan van de geëvacueerden. Men weet het, de algemeene klachten gaan over te hooge huur, over afsluiting van het licht, over weige ring om water te verstrekken. Er zijn nieuwe plagerijen bijgekomen. Een familie ergens in het buitenveld klaagt haar nood bij de bemidde lende instanties: „Meneer, we mogen geen ge bruik meer maken van het toilet als de ver huurders uitgaan. Alles wordt afgesloten." Dat is de nieuwste vinding van een plattelan der om zijn „gasten" weg te treiteren. „Me neer we moeten een kwartje huur meer be talen, als we onze eigen radio eens aanzetten". Hier is een nieuw object gevonden voor huur- prij sverhooging. En zoo zouden we door kunnen gaan met onze bloemlezing. We herhalen, wat we eerder schreven: al deze klachten blijven gelukkig behooren tot de uitzonderingen, zij het helaas niet hooge uit zonderingen. Wees voorzichtig met Iichtafslui- ting. Wacht u voor het afsluiten van de waterleiding. Afsluiting van het electrisch licht is al meermalen voorgekomen. Eten huisbaas op het platteland, die de zekering losschroeft en in zijn zak steeks; een ander, die het 's avonds om 10 uur welletjes vindt en zijn „gasten" in het donker zet. Wiens licht afgesloten wordt, zonder dat daartoe eenige redelijke aanleiding is, kan een klacht indienen ten kantore van het electri- teitsbedrijf ter plaatse. Waar plaatselijk niet zoo'n kantoor is, stelle men zich in verbinding bij het P.E.N. in Bloemendaal. Het is ons be kend, dat er een rondschrijven is bij de ge meentebesturen, waarin wordt bekend ge maakt, dat wie tot afsluiting van het licht bij zijn geëvacueerde gasten overgaat, ook zelf groote kans maakt van licht afgesloten te worden. Men zij dus voorzichtig met dergelijke maatregelen. Bjj een tekort aan gas wende men zich tot het plaatselijk kantoor van de gas fabriek. Meestal zal een grooter kwantum worden toegekend, wanneer evacué's zich in een bepaalde woning bevinden. De eene gemeente is wel eens wat soepeler dan de andere, maar over het geheel genomen toont men wel begrip, temeer waar het rijkskolenbureau heeft toegezegd, dat de rantsoeneering ruimer mag zijn als evacué's jnwonen. Meh weet waar men met z'n klachten terecht kan. In de meeste plaatsen is een bureau, waarin een vertegenwoordiger van het N.V.V. zitting heeft. Is er niet zoo'n „klachten bureau", dan kan men zich vervoegen bij het kantoor in Den Helder, Spoorstraat. De klach ten worden niet terzijde gelegd, doch serieus onderzocht en in heel veel gevallen wordt een bevredigende oplossing bereikt. Zóo waren er b.v. bij de 176 gezinnen, die men in Schagen bezocht, 12 klachten en van die 12 klachten vielen er vier af omdat ze niet gegrond waren. De acht overgebleven gevallen vonden een oplossing. Men zij dus niet bang om een klacnt in te dienen, men kan verzekerd zijn van discretie en van ernstige behandeling! Vluchtelingen zoeken hun haard steden op. Het druppelt nog Er loopen al maanden geruchten, dat tal van geëvacueerden naar Den Helder terug- keeren. Den Helder zou weer bevolkt wor den, tal van huizen verhuurd. Op één dag, zoo vertelde men van de week, had het woningbureau Bosch, 7(j huizen verhuurd. Wat is er nu van deze verhalen waar? Er komen stadgenooten terug, maar de stroom is niet groot. Het woningbureau Bosch verhuurt wekelijks een 15 a 20 hul zen, tegen gereduceerden huurprijs. Bij „Woningstichting" is de gang van zaken trager, doch daar heeft men gebroken met halve huurprijzen, omdat men daarmee vorig jaar niet al te prettige ervaringen heeft opgedaan. Toch is plm. 50 procent van de woinngen van „Woningstichting" verhuurd. De Vogelbuurt is b.v. geheel be woond, op een enkel bovenhuis na. Er komt dus inderdaad wel wat meer leven in Den Helder, maar het grootste percentage wacht tot rustig den vrede af. En als die komtdan zijn er verhuis wagens en woningen tekort. Geen varkens aangevoerd. Naar de secretaris van de Toewijzings commissie ons mededeelt bestaat de aan- _voer van vleesch voor Den Helder deze week uit 23 koeien. Dit is een behoorlijk aantal, hetwelk ieder gezin zijn portie vleesch, mits het in het bezit is van bonnen, garandeert. Enkele kalveren werden eveneens aange voerd. Groot was dit aantal echter niet. Ook de varkens deden wederom verstek gelden. De malsche carbonaden zijn dus nog steeds niet aan de beurt. 't Was een bittere week voor ons, abonné's van de telefoon. Bitter, omdat ons aller geliefdede telefoonjuffrouw, weggenomen is uit ons midden en nimmer meer zal verschijnen bij het aanvragen van een stadsgesprek. Haal daar niet Uw schouders voor op, nièt-telefoneerende lezers en lezeressen. Zeg niet: ,,'t Zal me een zorg zijn, dat die juffrouw weg is", want zoo staan de zaken niet. Het beteekent dat met het verdwijnen van deze juffrouw tevens het laatste, allerlaatste sprankje romantiek uit de telefoon verstorven is, dat daar nog resteerde. Het is thans alles koud en kil geworden en akelig-zakelijk. Och ja die telefoonjuffrouw! Ik denk terug aan de keeren dat wij op redactie bezig waren met het verbin ding krijgen met drie en vier instanties buiten de stad tegelijk. En hoe de juf frouw, in volle overgaaf voor haar werk, poogde al die gesprekken over de slechts 2 aanwezige lijnen te geven. Ik zie nog de spiegelgevechten die er geleverd wer den als de verbinding brak als wij eerst gejaagd-vriendelijk, dan enkele nuancen meer geërgerd, tenslotte in volle woede uitbarstten en de juffrouw aan den anderen kant van de lijn tot het mikpunt dier onbeheerschte toornuitval- len maakte. En zij, allang gewend aan de brute meneeren en kankerende abonné s, bleef rustig. Zij zat daar, veilig en onzicht baar. De volkomen onaantastbaarheid. De juffrouw, die vriendelijk was en blééf. Maar dan een vriendelijkheid, die nu eens zuur-zoet, dan weer bitter en vlij mend-sarcastisch was. De juffrouw, die „vuil" kon zijn in ontelbare toonaarden en manieren. De juffrouw, beschikkend over een respectabel register van ironie klanken, maar die altijd zich-zèlf bleef, ook al vrat ze zich op van fenijn en werd haar bloed kokende olie van louter er gernis. )uffrouw-van-de-telefoon Gun mij eenmaal, voor de laatste maal, de gelegenheid, U van mijn voort durende hoogachting en in het verbor gen gekoesterde gevoelens van teeder- heid te verzekeren. Uw stem was mij op duistere winterochtenden, als ik kil en verkleumd na de barre treinreis op kan toor belandde, een verkwikking. Ik stel de mij U dan voor als een aan rozig schuim ontrezen nimf, uit wier rozen- roode lippen de lieflijkste klanken ont rolden. Weliswaar gebiedt de waarheid te vertellen dat het felle „Welk nummer amenèèèèrül" wel eens een enkele maal de illusies wreedelijk verstoorde dat bleven uitzonderingen. Juffrouwik ken U niet en ken U toch! Ik heb mij een gansch-eigen voorstelling van U ge maakt en ge zoudt blozen als ge die kende. Gij. laatste vertegenwoordigster van de allerlaatste glimp telefoon-romantiek! Gij, levende schakel van de doode machine die U gaat verslinden Ik vind dit heengaan jammer. Ik zal U niet meer kunnen beluisteren als ge in opperste vriendelijkheid of bruutste hatelijkheid mij tegemoet treedt, 's Morgens vroeg en heel laat 's avonds. Ik zal U niet meer kunnen affrontee ren met onmogelijke verwijten als „lk zal er met de directie van P.T.T. over spreken, reken d$ar op!" Ik zal U niet meer kunnen verveleh met m'n eeuwig- gezeur van „Wanneer komt de lijn naar Den Haag vrij, juffrouw?" en „Hoe lang moet ik nog wachten juffrouw?" Ik zal U niet meer het bloed onder de nagels weg kunnen judassen door alsmaar door te bellen als U juist verbinding met mij poogt te krijgen en ik zal U niet meer den kostbaren tijd ontstelen door U de nummers te laten opzoeken die ik in ver achtelijke gemakzucht en laakbare non- chanlance zelf vergat na te slaan in 't boekje. Ik zal niet meer één der duizend nagels aan Uw doodkist zijn, want mijn onhandelbaarheid, ongeduld, haast, ge prikkeldheid. vergeetachtigheidslecht gehoor en slechtgeluimdheid zullen niet meer op U w arm hoofd neerkomen. Mijn fouten, in verregaande stupidi teit gepleegd, zult U niet meer met het geduld en de liefde van een echte moe der barmhartig corrigeeren kunnen. Iedere fout zal zich van nu af aan, aan mij-zelf voltrekken. Iedere fout zal met mijn eigen penningen betaald moe ten worden als terstond voltrokken te rechtstelling. 't Zal bitter zijn Adieu juffrouw-van-de-telefoon Met U verdwijnt een stuk geschiede nis. Een laatste post aan het instortend front der rozige romantiek der vijftiger jaren. Portret-Atelier (Goede pasfoto's 6 stuks a f 1.00) Atelier dagelijks open van 10 tot 5 uur. Uit onderstaande lettergrepen moeten woor den gevormd worden, waarvan de eerste let ters van boven naar beneden en de vierde letters van beneden naar boven gelezen, te zamen een bekend spreekwoord vormen: De beteekenis der woorden is: 1. Nederlandsch eiland; 2. administratiekos ten; 3. een weinig; 4. uitbrander; 5. meisjes naam; 6. vervangingsmiddel; 7. verdoovings- middel; 8. gemoedsbeweging; 9. verklaren; 10 Afrikaansch zoogdier; 11. jongensnaam; 12. drinkebroer; 13. regen; 14. vloeistof; 15. gaar ne; 16. zoogdier; 17. verdacht; 18. storm; 19. visch; 20. niets; 21. ieder; 22. steendrukkunst 23. medelijden; 24. vervoering; 25. godheid. De te gebruiken lettergrepen zijn: a, ard, bee, dan, deer, di, do, du, e, e, een» elk, er, ex, je, gas, gen, ges, gi, gra, gre, hals, hil, hond, iet, kaan, lach, land, le, leg, li, lie, me, mo, nat, ne, neer, ni, nis, o, ob, or, phie, ra, raf, ring, sar, satz, schrob, scuur, se, slag, ta, tho, tie, tig, uit, wat, wo, zee. Oyfilo-iAinq. LcoAiye ftu$,$£e. Horizontaal: 1. alk; 4. leguaan; 10. keg; 13 aula; 15. links; .16. lava; 17. fielt; 19 lis; 20. model; 21. kriek; 23. eiker; 25. Ka; 26. ahorn; 27. er; 29. a.v.; 31. s.o.s.; 33. git; 35. me;,36. rok; 38. oma; 40. bar; 41. pianino; 42. lek kage; 43. olm; 44. gas; 46. lei'; 47. Ee; 48. kot; 50. erf; 52. R.D.; 53. ar; 54. spoed; 55. ra; 57. aroma; 59. enorm; 62. emmer; 63. ets; 65. inrit; 67. roes; 68. vlies; 70. sela; 71. are; 72. lafenis; 73. nol. Verticaal: 1. Aaf; 2. luik; 3. klerk; 5. el; 6. gil; 7. uniform; 8. aks; 9. as; 10. kader; 11. ever; 12. gal; 14. alias; 16. loket; 18. te; 20. mi; 22. kas; 23. eng; 24. harpoen; 28. Nereïde 30. voile; 32. Okido; 34. imker; 35. schraal; 37. kam; 38. oog; 39. als; 40. bal; 45. adoptie; 48. kroes; 49. tsa; 50. Ede; 51. frons; 53. armee; 56. arren; 57. Amor; 58. Mr. 60. ni; 61. Milo; 62. era; 63. elf; 64. sen; 66. tal; 68. va; 69. si. De prijs werd deze week gewonnen door: H. W. A. VAN ANDEL, Hugo de Grootstraat 19, Den Helder. voor winkeliers Hotels, café's, restaurants e.d. De by het Centraal Distributiekantoor in geschreven instellingen, moeten in de week van 1 September tot en met 6 September a.s. het formulier M.D. 217A. voor de maanden October, November en December in drievoud bij den distributiedienst inleveren. Zij dienen tevens de consumentenbonnen, die in de maanden Juni, Juli en Augustus 1941 geldig waren in te leveren. Dit zijn de na volgende bonnen: Suiker Koffie Maizena Vermicelli 42, 101, 105, 107 34, 46, 104 55, 112 54 Havermout 44, 111 Algemeen Bonboekje Rijst 43, 102, 110 De aangevraagde hoeveelheden voor alle artikelen moeten gebaseerd zijn op het verbruik in de overeenkomstige periode in het jaar 1939, dat moet kunnen worden aangetoond aan de hand van schriftelijke bewijsstukken. Indien bewijsstukken ontbreken, wordt door den distributiedienst het maandelijksch ver bruik aangehouden, zooals dit op het destijds ingediende enquêteformulier is vermeld. Uil hel Tlatilie 'uvfip.a'il DIE IS ER MINDER GOED AAN TOE. Een bewoner van de Keizerstraat deed bij de politie aangifte dat zijn fiets verdwenen is. Een onderzoek wordt ingesteld. JHSHANDELING. Eten bewoonster van den Bonselaarsweg kwam de politie vertellen, dat zij door een mede-stadgenoot beleedigd was. Dat mag niet en maatregelen zullen genomen worden. NOG EEN DIEFSTAL. Een bewoner van de Binnenhaven deed aan gifte, dat de deur van een schuur op zijn land spoorloos verdwenen was. Eten onderzoek wordt ingesteld. NIET OP DEN RIJWEG RIJDEN! Twee personen gingen op de bon terzake het feit, dat zij op de Zuidstraat op den rijweg reden en niet, zooals het behoort, op het fiets pad. Men houde daar rekening mede! N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. DE BOER JR. Heldersche Courant 2 lijnen

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5