Een merkwaardige viscli Het begin van den Zuidwestpolder is er Licht in moord bij Oistcrwijk Visscherslatijn WINTERHULP GEDUPEERD Door de thee op de koffie Marktberichten Zuiderzeewerken Stukje dijk boven water bij Marken Laafsfc telexbericht Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij SCHAGEN BAGGERMOLENS EN ZANDZUIGERS IN ACTIE VOOR HET BOUWEN VAN DEN POLDERDIJK, DIE OP NIEUW 56000 H.A. VRUCHT BAAR LAND AAN DE OUDE ZUIDER ZEE ONTNE MEN. In alle stilte is men eenigen tijd geleden Begonnen met de werkzaamheden ter voort zetting van de inpoldering van de voorma Jige Zuiderzee. Terwijl in den Noord-Oost polder het water langzaam zakt en de strook drooggevallen grond iederen dag •breeder wordt, is men elders alweer begon nen met de winning van* nog meer nieuw land, aldus schrijft de corr. van de „Tel." "P Marken. Eenige kilometers Oostelijk van 1Marken zijn baggermolens en zand zuigers in actie voor het bouwen van den polderdijk, die ruim 56.000 h.a. vruchtbaar land aan de oude Zuider zee zal ontnemen. En tusschen Mar ken en Volendam is men reeds zoo ver gevorderd, dat een heel klein stukje grond boven water uitsteekt. De IJselmeerbodem is te slap om het zwa re dijklichaam te dragen. Daarom zijn bag germolens verschenen, die een breede sleuf baggeren tot op het diluviale zand, dat zelfs onder het enorme gewicht van een zwaren dijk van geen wijken weet. Zoodra een ge deelte van die sleuf gereed is (met een diep te van 8 a 10 meter) wordt met groote onder- lossers fijn zand aangevoerd, dat elders in de Gouwzee gebaggerd wordt op een diepte van 12 tot 18 meter. Is de onderlosser boven de sleuf gekomen, dan wordt de bodem ge opend en zoo ontstaat een stevige onder grond, waarop de dijk gelegd kan worden. Met het benoodigde keileem is men ech ter minder fortuinlijk, daar dit in 't geheel niet in de omgeving van Marken voorkomt. Het moet aangevoerd worden van Urk, waar het door baggermolens uit den IJselmeer bodem wordt opgediept. Het is derhalve tusschen Marken en Vo lendam een druk beweeg van sleepbooten met bakken (onderlossers), gekar van bag germolens en gedraai van kranen. Nadat gedurende enkele dagen een groote drijvende kraan met een 7-tons grijper on vermoeid keileem had gesfort op de zand- fumdieering. verscheen in den middag van Donderdag 21 Augustus een bruin hoopje grond boven den waterspiegel, dat voor scherpe oogen juist zichtbaar was van den Markerdijk. Twee menschen, die op een wandeling hiervan juist getuige waren, vat ten het plan op om zoo spoedig mogelijk een tocht te ondernemen, om als eersten voet aan land te zetten. Het waren de heeren F. de Vries, hoofd der school te Marken en Jac. Andela, onderwijzer te Ijlst. Zaterdagmorgen. 23 Augustus.. Een betrokken lucht met nu en dan een zonnestraaltje, dat voorzichtig over het lage eiland tastte. Een stevige bries bewoog de toppen van de weinige Marker boomen en moei zaam werkten die beide keileem- toeristen in een klein roeivletje te gen den wind in naar het nieuwe land. Tusschen groote voor anker liggende bakken door en zich klein voelend onder een enorm groot kra- nengevaarte. bereikten zii het be geerde doel. Van een grooten zand- spuiter werd met lange uithalen ge vraagd1: „Voor wel-ke mo-gend-heid ne-men de hee-ren dit land in be zit?" En vlot kwam 't antwoord: „Voor Ne-der-landl" Zoo was het eerste contact met de stoere werkers, die den bodem scheppen, waar komende geslachten op mogen leven en werken. Eere en hulde aan zooveel moed, zoo'n taaie volharding van mannen, die veelal een maand achtereen op zee zijn in hun kleine wereldje van kraan of bagger molen. Niet lettend op het spatwater van den breeden pijp-muil. die een zandlichaam te gen de keileemdam spoot, wandelden en glibberden de beide bezoekers over de ge- heele lengt van den pl.m. 30 meter langen dijk. waarna zij in hun ranke vaartuigje hun tocht voortzetten om de arbeiders en molenbazen geluk te wenschen met het aan vankelijke resultaat Het is een gebeurtenis geweest, dat rijzen van een keileemdiam, een historische ge l>eurte<nis. STERKE VERDENKING TEGEN EEN BANKWERKER. OOK Di\DER VAN DE KINDERMOORD TE TILBURG? Wjj "hebben gemeld, hoe vorige week Vrij dag de 13-jarige Annie Remken uit Rotter dam in de Oisterwijksche bosschen is ver moord. Het meisje was in Oisterwijk gelo geerd en werd dien dag juist door haar ou ders afgehaald. Toen het kind vooruit fiet ste, was het plotseling spoorloos verdwenen. Later vond men haar lijk. Haar fiets was onvindbaar. In plaats daarvan vond men in de nabijheid van de plek van het misdrijf een heerenfiets. De eigenaar van deze fiets, B,, wonende aan den Bosscheweg te Tilburg, den buurman van het eerder verdwenen meisje uit Tilburg is Zaterdagmiddag door den inspecteur der Tilburgsche recherche, den heer J. Stevens, gearresteerd. Reeds dadelijk na het vinden van het lijk van Annie Remken was er verband gezocht met het geval van de tienjarige Ria Pagie uit Tilburg, die sinds 15 Augustus ].1. is ver dwenen. De arrestatie van v. B. heeft dit ver moeden op sterke wijze bevestigd. Het is nl. bekend geworden, dat de Tilburgsche politie, reeds voor inspecteur Stevens naar Oisterwijk ontboden werd, sterke aanwijzin gen tegen v. B. had, doch niet tot arrestatie is overgegaan, omdat er feitelijk van geen Strafbaar feit sprake was. Immers, de ver dwenen Ria Pagie is nog steeds niet gevon den. Van hetgeen de politie aan de Tel. mede deelde, volgt hierna een korte samenvatting. De 10-jarige Ria Pagie, wonende aan den Bosscheweg te Tilburg, verween op 15 Aug. Toen zij niet thuis kwam, werd eerst aan een ongeval gedacht. Samen met haar va der kwam de thans gearresteerde v. B. bij de politie aangifte doen. Hij bood zelfs aan, om te helpen dreggen in het Wilhelmina- kanaal. Dit dreggen leverde niets op. Dag na dag verstreek en Ria Pagie werd niet gevon den. Ondertusschen zat de politie niet stil, en onder leiding van inspecteur Stevens werd een diepgaand onderzoek ingesteld. Allereerst bleek, dat de kleine Ria op den dag van haar verdwijnen tot tweemaal toe in een winkel in de buurt voor een dubbeltje snoep had gekocht. Deze dubbeltjes had zij van v. B. gekregen. Op den avond van den 15den Augustus was Ria nog gezien op den Heuvel, in Tilburg, waar bij blijkbaar op ie mand stond te wachten. Uitgezocht werd, dat v. B. dien zelfden avond per fiets van huis was gegaan, met een damesfiets aan de hand. Twee dames wisten aan de politie me de te deelen, dat zij hadden kunnen voor komen, dat twee kieine meisjes door een man werden meegelokt. De man had de kin deren op ijs getracteerd en haar een mooie pop met poppenwagen beloofd, als zij in een bepaalde richting wilden wandelen. De dames kenden den man niet. doch herken den hem later in v. B. Er Waren dus aan- wijziqgen genoeg, maa. er was geen misdrijf. Pogingen om Ria Pagie te vinden, bleven vruchteloos. Toen geschiedde de gruwelijke moord in SOWJETS OP DE KARELISCHE LAND ENGTE VERSLAGEN. Helsinki, 4 Sept. (D.N.B.) Om 1 uur vannacht is officieel bekend gemaakt: Uit het Finsche hoofdkwartier wordt ge meld: De vijand, die zich taai verdedigde, is op de Karelische landengte volkomen verslagen. De oude rijksgrens is over de geheele lengte bereikt. De in onze handen gevallen oorlogsbuit is aanzienlijk. Tot dus ver zijn bij de laatste operaties geteld: Vele honderden auto's, bijna 2000 paarden, vele dozijnen gevechtswagens. ongeveer 300 stukken geschut van verschillend kaliber, ontelbare hoeveelheden lichte en infante- riewapens. Het aantal gevangenen neemt van dag tot dag toe en bedraagt reeds tegen de 10.000. De zuivering van de Westelijke Karelische landengte van vijandelijke af- deelingen wordt voortgezet. Oisterwijk. Op verzoek van den officier van Justitie te Breda werd het deskundig onder zoek opgedragen aan inspecteur Stevens, en toen in de nabijheid van het lijkje van het Rotterdamsche kind de fiets van v. B. werd gevonden, aarzelde deze niet langer. Verge zeld van vier rechercheurs, deed hij een in val in het kosthuis van v. B. aan den Bos scheweg en arresteerde hem. Een huiszoe king bracht bezwarend materiaal voor den arrestant aan het licht. Hij is inmiddels naar Breda overgebracht en opgesloten. De man blijft hardnekkig ontkennen. De aan wijzingen zijn echter sterk, terwij] de ante cedenten van v. B. niet gunstig zijn. Hij is in Amerika wegens een zedenmisdrijf tot vijftien jaar veroordeeld. Versterker-installatie gestolen. In Den Haag liet „Winterhulp Neder land" de laatste weken het rad van for tuin draaien. Voor een dubbeltje kocht men een soort „vóórlot" en kon daarop een lot van Winterhulp winnen. Was dit een prijs- lot, dan werd het bedrag terstond uitbe taald. Men wilde hiermede ook de minder bedeelden een kans geven en volgens het „Vad." was er veel belangstelling voor het nieuwe systeem. Variété-artisten hadden de leiding bij de loterij en zij bewerkten de omstanders via een versterkerinstallatie. Ter afwisseling werd een vroolijk stukje muziek gegeven. Gisternacht nu is deze ver sterkerinstallatie gestolen. „Een zeldzaam lage daad", verklaarde de heer Ewijck, hoofd agent van Winterhulp. „Natuurlijk komt er een nieuwe installatie, Winterhulp laat zoo iets niet op zich zit ten, maar de kosten gaan van de inkomsten af en dus is het de armste klasse van onze bevolking, die er door gedupeerd wordt". De heer Ewijck deelde verder .nee, dat hij twintig gulden uitloofde voor dengene, die aanwijzingen kan geven waar de installatie gebleven is en hij deed een beroep op de menschen, die een installatie te missen heb ben, want het is niet eenvoudig in een kort tijdsbestek aan een nieuwe te komen. WIJZIGING CONSUMPTIE GE BIED AARDAPPELEN OM GEVING AMSTERDAM. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat de begrenzing van het con sumptie-gebied Amsterdam ge wijzigd wordt en als volgt ge lezen moet worden: de gedeelten der gemeenten Amsterdam, Ouder Amstel, Nieuwer-Amstel, Diemen en Landsmeer, voorzoover gelegen binnen de Oranjesluizen, IJdijk, Schellingwouderdijk, Monni kendammerweg, Monnikendam merplantsoen, Volendarnmer- weg, Watergangscheweg, Scher merstraat, Molengouw,Nieu- wendammerstraat Nieuwen- dammerdijk, Meerpad, Buik- slotermeerdijk, Buiksloterdijk, Weg naar Klaprozenvveg, ver der langs zuidelijken oever van afgesloten IJ en Noordzee kanaal, in rechte lijn over het Noordzeekanaal naar Amster- damsche Superfosfaatfabriek en vandaar langs de spoorbaan naar Spaarndammerdijk, Spaarndammerdijk tot Ring baan, Ringbaan tot Amstel- veenschevveg, Amstelveensche- weg, Nieuwerkalfjeslaan tot spoorwegovergang, spoorbaan Amsterdam-Amstelveen tot de Hoornsloot, Hoornsloot- Land scheiding. Thorbeckeweg, Dorps straat. Handweg, Keizer Ka- relweg, Oudekerkerlaan tot Verbindingslaan, 50 meter voorbij Middenweg, Verbin dingsweg, Burg. van Zonweg, Middenweg door Middelpolder, Kalfjeslaan, Amsteldijk tot Ringbaan, Ringbaan tot Oud- diemerlaan, Ouddiemerlaan, Merwedekainaal tot Oranjeslui zen. (De genoemde wegen, kana len, etc, worden geacht te be- hooren tot het consumptiege- bied). Overigens blijft de indeeling in productie- en consumptiege bieden in Noordholland onver anderd en overeenkomstig onze publicatie van 5 Augustus j.1. Voor jongens van 16 tot en met 24 jaar bestaat gelegenheid tot deelneming aan kampen voor oplei ding voor de kust-, Rijn- en binnenvaart, voor den landbouw en voor andere bedrijven en beroepen. Goede opleiding. Gunstige financieele condities. Inlichtingen te verkrijgen bij en aanmelding te rich ten tot het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar of een der bijkantoren van dit Bureau te Enkhuizen, Den Helder, Hoorn, Medemblik, Schagen, Texel en Wieringerwerf. Zie de berichten omtrent de kampen in de pers. Op zeker weekend, aldus de Ned. Hengel sport. hadden op een eertijds om zijn vangst beroemd meertje, een vader en zoon, noe men wij hen de oude en jonge Wilson, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat met al de ijver en geduld, den waren visscher eigen, getracht eenige snoeken machtig te worden. Om kort te gaan. den ouden Wilson was het die keer niet gelukt ook maar één zoo n roover te verschalken, niettegenstaande hij als ervaren en deskundig visscher alle daarvoor in aanmerking komende plekjes had afgeviseht en alle listen, en lagen had aangewend, waardoor een jong en onerva ren snoekje nog wel eens aan de haak blijft hangen. Maar ja... wat kan je er aan doen, als de wind niet goed is. Voor deskundigen is hier verder commen taar overbodig. De jonge Wilson, die een reputatie had ook met den slechtsten wind toch altijd iets te vangen, had gelukkig één snoekje van twee pond verschalkt en verheugde zich hierin buitengewoon aangezien hij over' tuigd was. dat ook alle andere visschers, met het oog op den slechten wind. be slist niet veel meer gevangen zouden kun nen hebben. De oudie en jonge Wilson. de oude in niet al te best humeur, omdat hij straks de andere visschers van het verderop lig gende water niet met bewijzen zal kunnen overtuigen, dat het oude water véél visch- rijker is. begeven zich op weg naar het stationnetje en achterhalen' diverse henge laars. De oude Wilson, die bij de andere vis schers zeer populair is. wordt natuurlijk, als zoo gebruikelijk gepraaid met het be kende: „Wel, hoeveel? Wij hebben er één." De oude Wilson. zonder een spier te ver trekken. antwoordde: Zoo, wij hebben er twee." Op het stationnetje wordt de oude Wil- song nog eens gepraaid en beweert kalm, nadat hem twee snoeken worden getoond, dat hij er drie heeft en verheugt er zich waarschijnlijk al op. dat .indien men dit doorvertelt aan de rivalen, welke in het treintje moeten zitten, deze raar op hun neus zullen kijken over een dergelijk re sultaat met zoo'n slechten wind. In den trein eindelijk, volgt het gewone gezellige gedoe: Hoe maakt U het. prachtig weer hè en hoe was de vangst? Het gezicht van dien ouden Wilson klaart meer en meer op als blijkt, dat niemand feitelijk iets bij zonders gevangen heeft, maar toch is hij nog steeds niet geheel gerust, omdat hij, noemen wij hem Pietersen, nog niet heelt gesproken, welke toch feitelijk de matador is en dezen in een andere coupé in schijn baar heel druk gesprek gewikkeld ziet. Pietersen heeft inderdaad een heel bijzon der dag gehad cn staat na aankomst van den trein met trotsche voldoening over dit geweldig resultaat aan het eind van het perron te wachten om ook den Wilson's zijn geweldige vangst te laten zien: in to taal 4 snoeken, waarvan één ruim 10 pond! In breeden kring staan alle liefhebbers om dieze werkelijk zeldzaam mooie vangst. terwijl Pietersen deze speciaal den ouden Wilson toont en daarna met belangstetling vraagt: „En U. ook succes gehad?" De oude Wilson antwoordt heel rustig: „Ja, ze deden het geweldig vandaan; dat zijn mooie beestjes die ie daar hebt; ik heb ze niet zoo groot, maar ik heb er v ij f." Pietersen, die eenigszins uit het veld ge slagen is, kijkt wantrouwend naar het kleine tasehje. waarin de oude Wilson meestal zijn vangst olee-gt mede te dragen en vraagt: „Mag ik ze ook eens zien?" „Neen", zegt de oude Wilson. „ik heb ze weggegeven, ze waren mü te zwaar om mede te drage$i met die hitte."_ De jonge Wilson was plotseling verdwe nen. Afschrikwekkend voorbeeld voor alle gulzigaards. In het jaar 1880 moet in de Noord-Ame rikaansche wateren een zonderlinge visch hebben gezwommen, willen wij gelooven wat „Eigen Haard" uit dat jaar er -over vertelt. Wij lezen: De „Smithsonian Institution" ontving voor eenigen tijd een zeer zonderlinge soort van visch, die bij de banken van Gloucester, Mass. V.S. van Nnord-Amerika, gevangen was. Het dier heeft de naam van „Chias- modus Niger" en zijn voornaamste eigen aardigheid bestaat daarin, dat het door zijn buitengewone gulzigheid er toe geleid wordt om visschen in te slokken, welke twee maal zoo groot zijn als hii zelf is en vier maal meer wegen. Onmogelijk zal men zeg gen en toch is het zoo. zooals uit het vol gende misschien wel duidelijk zal worden, evenals het beweren, dat hij zich na zijn di ner min of meer opgeblazen moet gevoelen Het dier wordt tot die buitengewone krachtsontwikkeling in staat gesteld door dien de bek zeer diep is uitgesneden, de tan den gekromd staan en zijn maag op het punt van rekbaarheid niet voor gomelas tiek onderdoet. Wanneer hij zijn prooi beet heeft en zijn middagmaal begint, is het als of zijn kaken tegen de visch opschuiven, waardoor deze langzamerhand in lengte af neemt en eindelijk geheel in het lichaam van de „Chiasmodus" verdwijnt. Merkwaardig is, dat de prooi dubbelge- slagen in de maag van dit zonderlinge dier ligt. Zoodra het verterings- en ontledings proces begint en gassen ontwikkeld worden, wordt de uitgezette maag lichter dan het overige van het lichaam, zoodat de visch om zijn lengte-as wentelt en met zijn maag naar hoven in het water komt te liggen. In desien toestand is het dier volkomen hulpeloos en kan dan zeer gemakkelijk wor den gevangen. Intusschen komen exemplaren van deze soort slechts zelden voor en is dit exem plaar dat men kent het derde. Het eerste werd als een afschrikkend voorbeeld voor alle gulzigaards, na een stevig maal. in zee drijvend gevonden, in de nabijheid van Ma- deira en het tweede ving men in de nabij heid van Kaap de Goede Hoop. Het derde exemplaar is tien F.ngelsche duimen lang en had een visch in. zijn maag die achttien Engelsche duimen lanR was. Slechts wan neer men het lange en smalle lichaam van de „Chiasmodus" vergelijkt met zijn gedaan te. die het dier na het inzwelgen van zijn prooi aanneemt, kan men zich de mogelijk heid voorstellen van hetgeen hij tot ge woonte heeft met zoo goed gevolg te ver richten. Smokkelaars betrapt. Naar wij vernamen, is door de rijkspolitie te Schagen aangehouden zekeren S.. afkom stig van Wieringen, terwijl hij ongeveer veertien pond thee vervoerde, afkomstig uit Schagen. Op hem werd gevonden een kaart, waarop te lezen was: „Amice, kom morgen bij me. T." Het was niet moeilijk dezen T. te vinden, het bleek te zijn de winkelier N. T. te Schagen, die door zekeren P. St„ even eens te Schagen. met S. in contact was ge komen. De jongeman S., die de thee ver voerde, verklaarde deze voor het zachte prijsje van f 18 per pond van T. gekocht te hebben. Wij vreezen dat de thee in Alkmaar straks nog wel hooger gewaardeerd zal worden. ANNA PAVLOWNA Om de aandacht te vragen voor het agrarische gedeelte van de aan staande jaarbeurs te Utrecht wordt nabij het jaa. beursgebouw een kolossaal zonnerad gebouwd met een doorsnee van niet minder dan 15 meter en met korenaren van fantastische afmetingen (Pax-Hollend-De Haan m) BURGERLIJKE STAND. Geboren: Anna Margaretha Maria, doch ter van Joh. A. Schrama en M. M. Groot; Anne Marie Cornelia, dochter van Jac. C. Rezelman en M. Boontjes; Klaas, zoon van A. Kossen en G. Jasper; Margaretha, doch ter van Jos. L. Asselman en J. Ootten; Joost zoon van C. Hooimeyer en M. van Bostelen; Henny, dochter van N van den Bent, en G. Groen; Hendrikus Johannes, zoon van Joh. Angevare en M. F. van Dalen; Neeltje Di- na, dochter van A. van Wijk' en C. E. van der Weert; Grietje, dochter van S. Burger e.n M Heggelaar: Grietje Alida, dochter van J. B. Droogendijk en C. van der Pas. Ondertrouwd: G. Qüist en A. N. Crum; Jac. Jeninga en R Plagmeyer. Getrouwd: A. Heijblok en C. A. Vlam. Overleden: Jac. Groeneweg, oud 74 jaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: C. M. ConijnBroers van lokker A 157; A. Zeeman van Den Helder, Foreestweg 117; J. Molijn en echte. van Den Helder. Kanaalweg 142; mei. C. G. Nuij van Wieringermeer. Middenimeer, Brug straat 15; Joh. Zwarts en gezin van Alk maar Stationstraat 1; J. Post van Kam pen. Meulenkamnstraat 4; J. Postma van Amsterdam. Westlandgracht 85 huis; H. Kooger en gezin van Calantsoog A 88b; H. Lam-merse van Bennehroek Rrhoollaan 80; H. Garrelts en gezin van Wieringen, De Haukes. Vertrokken: H. Sehra naar Eindhoven, Bezemstraat 57; mei. H. L. Meeldijk naar Wieringermeer. Wieringerwerf; C. A. Heij blokVlam naar Den Helder, 3e Emma- dwarsstraat 4. POLITIE. Verloren: Gehaakt wollen zadeldekje; ca puchon, vulpen, bronzen lagerbus van auto. WIERINGEN LAAGSTE INSCHRIJVER. Bij de einde vorige week gehouden aan besteding voor rekening van het gemeen tebestuur van Stavoren van het verstra ten van het Noord en de Smidstraat te Stavoren, was laagste inschrijver de heer Y. Dikkerboom, Den Oever met een bedrag van f 2611. ALKMAAR. 3 Sept. Andijvie f 5.607 per 100 Kg., appelen f 5—35 per 100 Kg., a ugnrken f 3—27 per 100 Kg., bloemkool I f 9—12. idem II f 2.50 7.20 per 100 stuks, bieten f 3 per 100 Kir., druiven f 0.550.65 per 100 Kg., eele kool f 3.50 per 100 Kg., groene kool f 3.50 per 100 stuks, kropsla f 2.403 per 100 stuks, knol- selderie f 911 per 100 stuks, komkom mers f 2.5013.50 per 100 stuks, meloenen f 1620 per 100 Kg., peren f 1045 oer 100 Kg., prei f 810 per 100 Kg., peterselie f 0.50 —1.20 per 100 bos. perziken f 2.50—13 per 100 stuks, postelein 4860 ct. per bakje, pruimen f 2227 per 100 Kg., rabarber f 4 —6 per 100 Kg., raapstelen f 3.20 ner 100 hos. roode kool f 1.30—3 50 per 100 Kg., sel derie f 0.50—1.60 per 100 hos. spinazie 71 96 ct. per 16 p. hak. sniiboonen f 8—14 per 100 Kg., dubbele sperriehonnen f 11.20—14, per 100 Kg., tomaten f 16 per 100 Ke.. uien f 6 per 100 Kg., witte kool f 2 per. 100 Kg., wortelen f .5 ner 100 hns. BROEK OP I.ANGENDIJK. 4 Sent. Aanvoer: 10100 Kg. uien f 5.50. drielingen f 5.50. gele nep f 5.50. 11000 Ke. neen f 46 4500 Kg. sperciehnnnen f 14. 75 Kg. snijhoo- nen afw. f 8. 42000 Ke. roode kool f 3.50, 41000 K e. witte kool f 2. 4200 Kg. gele kool f 3.50. 775 Kg. rammenas f 10. 37 stuks komkommers f 5 8? K<» augurken f 3.5027. NOORDSCHARWOUDE. 4 Sent. Aanvoer: 13700 Ke. kriel 3.15. 60O0 Kg. uien 5.50. drielingen 5.50. gele nen 5.50. 2200 Kg. peen: A 6.R 4.24100 Kg. snerHe- hoonen 14.8500 Kg roode kool 3.50. 6700 Kg. witte kool 2.—, 1600 Ke. gele kool 3.50, 900 bos peen 4.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3