Vakkampen De uitrusting der ROOSEVELT De tabaksvoorzieoiog in België LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA De Vuud&ccHwachéec Nederlandsche ambulance Op de Normandië kan thans beslag gelegd worden Radioprogramma VERKLARINGEN van voor werklooze jongens Interessante grepen 's-Gravenhage, 3 Sept. De Nederlandsche ambulance, die straks naar het Oostfront gezonden wordt, zal de grootste zijn, die ooit door Nederland werd uitgerust. Aan voertuigenmateriaal zal zij 29 motorrijtuigen bevatten, waaronder zich vijf ambulance auto's, twee autobussen en vijf ordonnance- motoren bevinden. Deze autotrein zal geheel zelfstandig kun nen opereeren en zal een volledig veldhos pitaal vormen. Het spreekt van zelf, dat voor deze uitgebreide mobiele ambulance een streng geselecteerde personeelsbezetting noo- dig is. Niet alleen vereischt een goede func tioneering geschoold vakpersoneel, doch daarnaast en zeker niet in laatste plaats, moet rekening gehouden worden met de ge- ivaren, die aam den arbeid van de leden der ambulance verbonden is en de ervaring, wel ke men tot dusverre aan het Oostfront heeft opgedaan, leerde, dat de Sovjet-soldaten (weinig eerbied hebben voor de witte vlag met het roode kruis. Een paar maal is het dan ook voorgekomen, dat ziekenverplegers door zwervende en achtergebleven Sovjet soldaten werden overvallen en gewonden- transporten werden beschoten. Daarom heeft de organisatieleiding van de Nederlandsche ambulance besloten dat, met het oog op de ze gevaren voorloopig geen vrouwelijk per soneel meegenomen zal worden. Ongetwijfeld zal dit een teleurstelling zijn voor de vele verpleegsters, die spontaan hun medewerking hebben toegezegd. Daaren tegen wprdt nu een groote verantwoordelijk heid geïegd op de schouders van het man nelijke verplegend personeel in Nederland, dat in staat is aan het welslagen van de Nederlandsche ambulance mede te werken. Slechts de besten zullen in aanmerking ko mmen deze eerefunctie te vervullen. De om standigheden daarginds aan het Oostfront if eischen mannen van de daad, mannen die Ydesnoods met de wapenen in de hand- de Prweerlooze gewonden tegen plunderende Sov- jetbenden kunnen verdedigen. Het zal een eervolle taak zijn daaraan te mogen mede- V .werken. De Nederlandsche ambulance heeft er al le belang bij een keuze te kunnen doen uit !een zoo groot mogélijk aantal gegadigden: J slechts de allerbesten komen in aanmerking. Daarom doet zij een beroep op ziekenver- 1 plegers sergeanten-hospitaalsoldaten en zie ken dragers-vaklieden. Er moet een electri- cien, een bedden-maker, een kleermaker, een schoenmaker en een metselaar mee, die ge lijkertijd als ziekendrager dienst kunnen doen. De ambulance zal geheel zelfstandig optreden, vaklieden zijn daarom dringend noodig. 'l Nederlanders, er wacht U een mooie taak. Geeft U op als medewerker van de Neder landsche ambulance. Meldt U aan bij de Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. En zoo U geldelijk Wil steunen. Uw bijdra ge wordt nog verwacht. Stort haar, iets meer dan u- kunt missen op girorekening 8-7-6* 0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN ONS LAND. Geen slachtoffers gevallen. 's-Gravenhage. - Gisternacht vonden slechts enkele Britsche luchtaanval len plaats. In een dorp_ wepd één woonhuis "zwaar beschadigd, eeni,ge.„',y andere woonhuizen liepen lichte schade op. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De buitenlandsche schepen in de Amerikaansche havens. Washington, 3 Sept. (DNB) President Roosevelt heeft een decreet geteekend, waar door de regeering wordt gemachtigd beslag te leggen op alle in Amerikaansche havens opgelegde buitenlandsche schepen. Dit de creet blijft van kracht tot 30 Juni 1942. De regeering kan thans ook beslag leggen op het Fransche schip „Normandie." Feuilleton door Adriaan J. Huisman 1L Dat zij dit meende, was een gevolg van het feit, dat het gehuil van den wind het zeegeruisch niet meer overheerschte en men het oorverdoovend geraas van de golven hoorde. Maar vader, wat bent u bleek! En uw voorhoofd is kletsnat, wat heeft u gedaan? Olsen veegde vlug zijn gezicht met zijn zakdoek af. Ja, ik moest even buiten zijn en toen sloeg er juist een groote hoop schuim tegen den toren. Ze keek hem onderzoekend aan en het deed hem genoegen te bemerken, dat zijn dochter zich niet zoo gemakkelijk liet beetnemen. Is werkelijk alles in orde? vroeg ze nog. Hg ging naar haar toe, en haa- tegen zich aandrukkend, kuste hij haar onstuimig. Sinds wanneer geloof jij je vader niet meer? vroeg hij half schertsend. Neemt u mij niet kwalijk, vader, stamel de zjj, maar ik dacht, dat we in groot ge vaar verkeerden en om u de waarheid te zeg gen, geloof ik, dat het nog niet geweken is. Op datzelfde oogenblik sloeg een huizen- hooge golf met donderend geweld tegen de ramen van den vuurtoren. De beide meisjes konden haar oogen en ooren niet gelooven. Hier werd de zee tot op een hoogte van bijna Veertig meter opgezweept. Nog sloeg een golf GEEN INLICHTINGEN OVER DE AANKOMST DER 47 SOVJET VLIEGERS IjJ AMERIKA. Washington, 3 September (D.N.B.) In de persconferentie heeft president Roo sevelt verklaard geen inlichtingen te heb ben over het doei van de aankomst van 47 Sovjetvliegers in de Vereenigde Staten. Volgens een mededeeling van het Amerikaansche ministerie is met twee Sovjet-Russische vliegbooten de militaire Sovjet-missie, bestaande uit 47 vliegtuigtechnici, die in de Ver. Staten de vliegtuigfabrieken willen bezichtigen, in Alaska aan gekomen. Ambtenaren van 't Ame rikaansche ministerie van oorlog wijzen er, volgens de Associated Press, nadrukkelijk op, dat het hier alleen bezichtigingen van fabrieken betreft en geen opleiding van deze Sovjet-vliegers door het Amerikaan sche iuchtwapen. De veronderstelling, dat dit zou betteke nen, dat de aangekondigde driemogendhe- denconferentie tusschen de Engelschen, de Sovjets en de Amerikanen in Moskou naar Washington zou zijn verplaatst, noemde Roosevelt absurd. Ten aanzien van een op voering der productie van oorlogsmateriaal verklaarde Roosevelt. dat dit beteekent, dat men meer geld moet uitgeven en meer materiaal moet produceeren. Hij zal binnen kort v^rdbre bedragen aanvragen binnen het kader van de machtigingswet. Van de tot dusverre goedgekeurde zeven milliard dollar is ongeveer alles ingedeeld en voor de helft van het bedrag zijn opdrachten geplaatst. In hpt vervolg zal men meer geld besteden aan het gebruik van reeds bestaande1 fabrieken en minder voor den bouw van nieuwe werkplaatsen. Door het gebruik van kleine bedrijven 'en door het inschakelen van fabrieken die tot dusverre voor het civiele gebruik werkten, kan veel bereikt worden. Een verlenging van den arbe'dstijd ligt niet in het voornemen, zoo verklaarde Roosevelt' nog. wel echter een uitbreiding van personeel voor de tweede en de 'derde ploeg, hetgeen echter hoofdza kelijk een probleem van verschaffing der noodige grondstoffen is. De Belgen knnnen nog 70 krijgen van wat zij in vredestijd oprookten. Brussel, 3 September (D.N.B.) Een verordening in de jïelgische staatscourant behelst een j regeling valn de tabaksvoorziening in België. Aangezien het onbeperkte tabaks verbruik in het belang van de roo- kers zelf niet langer mogelijk is, is men begonnen met het instellen van een beroepsorganisatie voor ta-* baksproducten. Deze organisatie zal een plan opstellen volgens hettvelk de vervaardiging en distributie aan de tabakswinkels zal worden uitge voerd. Men overweegt in dit verband alle siga rettenmerken die tot dusverre op de markt verschenen en die in den huidigen crisis tijd onder alle mogelijke fantasienamen zijn opgedoken te doen verdwijnen en alleen de merken te laten bestaan, die allang een goede reputatie hebben. De aanvoer van tabak ondervindt on danks den oorlog, naar van bevoogde zijde wordt medegedeeld, geen al te groote be perking. Op het oogenblik zal nog 70 van de vredesleveranties uitgevoerd wor den, zoodat met eenigen goeden wil de behoeften van de rookers in grooten om vang bevredigd kunnen worden. Wat dit betreft mag men niet over het hoofd zien. dat de Belg op het gebied van rooken 'een belangrijk record hield. Per hoofd der be volking. vrouwen en kinderen meegere kend'. is men in 1910 gekomen tot een totaal verbruik van niet minder dan 520 sigaret ten, 22 sigaren, en 55 cigarillos benevens 1% kilogram -tabak. In 1939 verrookte de iets meer dan 8 millioen inwoners tellende bevolking in totaal 5.128 milliard sigaretten, waarbij nog de sigaren en de tabak komen. Een verlaging van het ..normale" tabaks verbruik in België zou tooh nog een produc tie van 31/?, milliard sigaretten per jaar mogelijk maken. NOG MEER AMERIKAANSCHE TECHNICI IN ULSTER. New York, 3 Sept. (DNB) Naar Associa ted Press uit Belfast meldt, zijn weer 150 Amerikaansche technici, die bij de Engel- sche verdedigingswerken in Ulster tewerk gesteld zullen worden, in Noord-Ierland aangekomen. Bij deze verdedigingswerken zijn thans reeds 950 Amerikanen werkzaam. DE KANKER DER JEUGDWERK LOOSHEID WORDT KRACHTI GER BESTREDEN DAN OOIT. In de afgeloopen jaren Is gebleken hoe noodlottige gevolgen de werkloosheid heeft voor ons volk en voor degenen, die er door getroffen worden. De bemoeiingen der overheid, welke er toe moeten leiden, dat de werkloosheid vermindert en uiteindelijk verdwijnt, wor den thans met kracht uitgebreid. De jeugdwerkloosheid is wel een der ern stigste vormen, waarin deze ramp op soci aal en economisch gebied zich kan voor doen. Een van de bestrijdingsmiddelen van deze jeugdwerkloosheid is een goede vak opleiding. Vele jeugdige werkloden heb ben een dergelijke opleiding gemist en loo- pen de kans ongeschoold als zij zijn immer achter te blijven bij hen, die wel een goede scholing genoten, met alle ge volgen van dien. zooals lichamelijke en geestelijke slapheid, onmogelijkheid van gezinsvorming, enz., kortom gevolgen, die ernstig- het volksbelang schaden. Daarom zijn „er speciale kampen inge richt, waartoe werklooze jongens van 16 tot en met 24 jaar worden toegelaten om een vak te leeren. Er worden bijv. jongens opgeleid voor den Rijn- of binnenvaart en voor den landbouw. Ook voor andere bedrijven en beroepen wordt opleiding gegeven. De organisatie van de kampen berust bij het Departement van Sociale Zaken. De Gewestelijke Arbeidsbureaux en de daar onder ressorteerende bijkantoren zijn in geschakeld voor de beoordeeling van de candidaten. over den top van den toren en Olsen moest weer aan het werk, om ongelukken te voor komen, maar zijn gedachten hielden zich on derwijl steeds bezig met de vraag, hoe hijjeijn dochters gerust kon stellen. Hij begreep maar al te goed, dat deze ontzaglijke golven op haar veel meer indruk maakten, dan de veel ge vaarlijker, fluitende wervelwind van zooeven. "Maar hij wist ook, dat hij niet meer behoefde te vreezen, daar hij dit al zoo vaak had mee gemaakt, Het was nutteloos, om te 'probeeren haar weer naar bed te krijgen; ze moesten hier blijven en hij moest haar gerust stellen. Daar zij allebei een helder verstand hadden en niet voor een kleintje vervaard waren, was het maar het beste, dat zij volkomen op de hoogte werden gebracht. En hij slaagde er in haar duidelijk te maken, dat er werkelijk geen gevaar van beteekenis meer was. Op je gezondheid, Hildur. We leven nog, eindigde hij en hij dronk zijn kop cacao tot den laatsten druppel leeg. Ik zal je wat zeggen, ging Olsen ver trouwelijk verder, in die la liggen leeren jassen. Trek die aan. Ik kan jullie er nu toch niet toe krijgen om hier weg te gaan en het is hier verre van warm. En voor het eerst in de een-en-twintig jaar, sedert ik in dienst ben, zal ik hier boven eens rooken; ik heb wel wat verdiend. Ik geloof niet, dat je dezen nacht zult betreuren... als altes voorbij is. Jullie moeten maar denken, dat je een paar recruten bent in den eersten slag. Ik ben er zeker van;., begon Hildur. Een hooge golf sloeg weer over den top van den toren, welke niet bezweek, maar toch op zijn grondvesten schudde, zoodat de leege kop jes op hun schoteltjes rinkelden. Dat kwam juist op tijd om mijn woorden te onderstrepen, ging Olsen opgewekt voort. Op hot oogenlblik heeft een gegadigde keuze uit een tiental kampen. De schipperskampen zijn: „Elfbergen" te 'Oude Mirdum, „IJsselsteijn" te Hattum en „Holiandsch Glorie" (voormalig lichtschip „De Haaksstaart") te Dordrecht. In deze kampen wordt in maanden een opleiding gegeven voor een betrokking bij de kust-„ Rijn. of binnenvaart. De organisatie van de kampen geschiedt in samenwerking met het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. De theoretische vak opleiding wordt gegeven op een binnen- vaartschooi in de nabijheid van het kamp. De jongens worden in de gelegenheid ge steld zich. aan boord ook practisch te be kwamen. Landhouwopleiding; ,,'t Laar" te Om' men; „Oldorp" te Uithuizen; „Landarbei- derskamip" te Sellingen; Jeugdkamp De partement van Sociale Zaken te Bakke- veen. Deze kampen geven een opleiding voor landarbeider, de kamipen te Ommen en Bakkeveen meer in het bijzonder voor het gemengde bedrijf, het kamp te Seliingeri voor het veenkoloniale bedrijf. De kampen te Uithuizen en Bakkeveen zijn uitslutiend geopend in het winterhalf jaar, het kamp te Sellingen wordt ge opend in den nazomer. De duur. van de opleiding 'varieert van 3 tot 11 maanden. Zij geschiedt in samen werking met de Ned. Heide-maatschappijen in overleg met dé land'bouw-organisaties. De theoretische vakopleiding wordt ge geven in het kamp, de practische oplei ding gescheidt op daarvoor met zorg uit gekozen landbouwbedrijven. Melkerskampen: „El/bergen" te Oude Mirdum; „Hoogend 18" te Sneek. Deze kampen geven een theoretische en practische opleiding tot knecht op een veehouderij-bedrijf. Centrale werkplaats-kampen: „Jeugd kamp Departement van Sociale Zaken" te Bakkeveen. Hier wordt ecn opleiding ge geven tot metaalbewerker, schilder, tim merman of een ander beroep. Dat is jullie vuurdoop, om brj mijn beeld te blijven. Hadden wij werkelijk kans om te snep- velen? vroeg Dagmar' dadelijk. Zooiets. Je hebt een orkaan meerge- maakt, zooals er in jaren niet boven Noorwe. gen heeft gewoed. Maar die is nu voorbij; het ergste, wat ons nog overkomen kan is, dat een ruit wordt stuk geslagen. Buiten hoorden zjj het water met groote kracht tegen den omloop aanslaan en mét donderend geweld naar beneden vallen, maar toch kwam er even later weer een nieuwe golf over den toren. Dit gaat maar niet steeds zoo door, hoor! zei hg geruststellend, anders zouden we geen twee woorden rustig kitnnen praten. Zoodra de zee weer wat gestegen is en den heelen voet van de rots pedekt, houdt het op. Tegen een uur of vier krjjgen wij misschien weer zoo iets. Ik geloof, dat een voorstel om naar bed te gaan... Met groote meerderheid verworpen zal worden, vulde Hildur aan. Opeens vestigde Dagrriar zijn aandacht op den auriscoop. - Heeft u een schip gehoord? vroeg zij, toen zij zag, dat de wijzer naar het Zuid westen wees, terwijl het geluid Van de laatste sirene, dat zij gehoord haadden, juist uit tegenovergestelderichting kwam. Hij nam een kleinen hoorn uit een lade. Zoodra hij er op blies, draaide de wijzer in de richting van zijn hand. Het is al heel onwaarschijnlijk, dat bij zulk weer een schip dicht genoeg in de buurt is, om invloed op den auriscoop uit te oefe nen. Bij weer als dit houden zij meestal het ruime sofi. Hij liet ze bij den auriscoop achter, om naar de oliepomp te gaan kijken. Driemaal 7. Thans was die kerel heelemaal te voorschijn gekomen. Voor Piet be greep wat gebeurde, had de rïian hem onde£. het zeil geduwd en greep de zwartkop zelf de roerpen. Piet kon zwemmen als een ge oliede paling en tracht te onder het zeil van daan te komen. Ge droomde avonturen op zijn eiland waren fijn, maar dit 8. „Mismispoesia". riep de kerel en duwde hem weer onder het zeil te rug, dat hij daarna stevig vastknoopte, zoo dat Pietje het deerlijk benauwd kreeg. Hij gil de: „laat mij ekuitü" Doch hoe hij schreeuw de, trapte en rukte, het baatte niets. Hij zat in de val In de eerste plaats komen in aanmer king jongeren uit de omliggende gemeen ten; daarnaast kunnen ook worden ,QPge- homen jóngens uit gemeenten, waar geen centrale werkplaats is ingericht; deze laatste jongens worden dan in het kamp gehuisvest Door instelling van de kampen worden vele jonge menschen in de gelegenheid ge steld een behoorlijke vakopleiding .te ont vangen die hun de mogelijkheid verschaft vooruit te komen. Niet alleen de betrokke nen zijn hierdoor gebaat, maar vooral ook de volksgemeenschap, die aldus de be schikking krijgt over een aantal behoorlijk geschoolde werkers. Het spreekt vanzelf, dat voor deze kam pen groote belangstelling bestaat. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 GramojEoonmuziek. 6.50 Ochtengymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Voordracht. 11.40 De Gooilanders en orgelspel. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht. 1.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 1.30 Melodisten en soliste. 2.00 Residentieorkest en gramofoonmuziek. 4.00 Cyclus: „De Evangelisten en hun werk" 4.20 Boyd Bachman en Zijn orkest. 5.Q5 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Voor de jeügd. 5.45 Viool, en piano. 6.15 Sportwetenswaardigheden. 6.30 Zang met pianobegeleiding. 6.50 Gramofoonmuziek. 7,00 Actueel halfuurtje. 7.30 2e acte van „Die Zauberflöte" (e.o.). 9.00 Causerie: „Wat is Nationaal Socialis me?". 9,15 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: Economie News from Holland. hoorde hij haar het toetertje gebruiken en toen riep Dagmar: Vader, komt u toch eens kijken, de wijzer gaat aldoor maar weer naar het Z.W. Toen hij zich weer bij haar voegde, zag hij tot zijn verbazing, dat de mededeeling van zijn dochter maar al te waar was. Hij blies nogmaals op zijn hoorn en onmiddellijk draai de de naald naar het Noorden, reageerend op het geluid, dat het dichtstbij was, maar het volgend oogenblik wees de naald al weer naar het Zuidwesten. Stil, zei hij en alle drie spanden zij hun ooren in, maar door het geweld van den storm en het water konden zij niets hooren. Hij ging naar den Zuidwestelijken hoek van het vertrek en probeerde naar buiten te kijken, maar het water, stroomde langs de ramen en maakte het onmogelijk een blik in den duisteren nacht te werpen. Om toch heel zeker te zijn, liep hij weer naar zijn toestel en probeerde nogmaals de .naald een anderen stpnd te geven, maar steeds keerde deze weer naar het Zuidwesten terug. Er komt een schip uit het Zuidwesten, zei hij tenslotte op ernstigen toon, zoodat de beide meisjes hem verschrikt aankeken. Ik denk, dat het om hulp seint en aldoor maar zijn stoomfluit laat werken. Ik hoop maar, dat ze niet zullen probeeren de rots te naderen. Ik moet éven gaan kijken Hij trok een oliejas aan en bond de 'banden van zijn Zuidwester stevig onder ziin kin vast. De kleine deur van de lantaarnkamer was aan den kant van de fjord, zoodat het hem met zoo heel veel moeite kostte naar buiten te komen. De meisjes zagen hem langs de ramen zon weg tegen den wind in naar het Zuidwestelgke punt van den omloop banen Hilversum II. 301,5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Pianovoordracht en gramofoonmuziek, 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Ensertible Jack der Kinderen en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht. 1.00 Gevarieerd middagprogramma. 2.00 Voor de vrouw. 3.45 Het Revida-sextet. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 De Ramblers. 6.00 Onder de leeslamp (Voorbereid 'door de Christelijke Radio Stichting). 6.15 Ensemble Bandi Balogh. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Reportage. 8:00 Gramofoonmuziek. 8.30 Frans Wouters en zijn orkest. 9.00 Molto cantabile. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijding. 10.0510.15 Gramofoonmuziek. 1 Ernstige muziek: Een tweetal merkwaardige liederen van Sottan Kodali wordt gezongen door Gerard Holthaus, bariton over Hilversum 1 om 18.30 uur. Aan de vleugel begeleidt Johan Lichte- lijn. Sport: Van. 18.1518.30 uur over den zender Hil versum I wordt een voorbeschouwing ge houden over de komende sportgebeurtenis sen. Voor de jeugd: Vandaag van 17.30—17.45 Hilversum I houdt Dr. J. H. Schuurman Stekhoven zijn derde en laatste lezing uit de serie „Van water naar Land". Deze lezing is getiteld: „Veenvorming en verlanding". Reportages: Reporter Kaas geeft van 19.45—20.00 uur Hilversum I, een reportage getiteld: „Een klein dorp, eén groot voorbeeld". Het kleine dorp Staphorst geeft aan het Nederlandsche volk een grootvoorbeeld, want zijn ge- meentebestuur past in het groot z.g. ruil verkaveling toe. In deze reportage komt onder meer uit, dat ruilverkaveling, na in den beginne groote tegenstand te hebben ondervonden thans, gezien het groote nut in aen praktijk wordt toegejuicht. Er komt een groot schip dezen kant op, ik vermoed een passagiersboot, hijgde hij, toen hij met schuim overdekt terugkwam. er *n or(Ie is» want er orden maar steeds vuurpijlen afgeschoten „e aurisco°P te oordeelen, laten zij de stoomfluit aanhoudend werkeh. Hij liep direct door naar de voorraadkamer, toen hg weer terug kwam, stonden de beide «rSil\met'°Pgewonden gezichten in oliejas- sen cjp hem te wachten. Onder zijn arm droeg hij een viertal vuurpijlen. v~ du"ie moften niet naar buiten komen, voor ik deze afgeschoten heb, zei hij En denk er vooral aan om je jassen goed om je knieen vast te maken. boorden het'gesis van de vuurpijlen en witte ntiien11 Schoten het luchtruim in. Drie een roode m°esten de wachters dat er ïpf ®rvan °P de hoogte brengen, er wE nia niet in orde was. Olsen twijfelde, signalen S?"' 1 zij zelf het schip en de gez en men aan b00rd gaf, hadden 7 t ar een bevestiging van zijn kant zou toch n°oit kwaad kunnen. m°eite tornden de meisjes tegen den Oliën °P' °m, zich b'j haar vader te voegen. was weer aan de windzijde van den gegaan en ofschoon de eerste vlaag hóroib-f^dom benomen had, hielden zij aan en hr,r,<v ip haar doel. Ze werden door een °e g° f begroet, maar Olsen drukte haar en naar beneden, zoodat het water over naar heensloeg en' achter haar ruggen langs n toren naar beneden vloeide. Hij wist, dat geen gevaar voor haar was. (Wordt vervolgd..)'

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6