Bevroren kersen die kersverse! blijven Venhatk 8-7-6-0-0 RIJK GEZEGEND Gedroogde en ingevroren groenten Politieke beroeringen in ARGENTINIË handhaaft zijn Icwaliteitsbeginsel onder alle omstandigheden! BESCHUIT KOEK BISCUIT BONBONS SUIKERWERK Ambtenaar smulde na kookdemomstratie Italiaansch weermachtbericht Bomtreffers op dc havenwerken van Tobroek Wat Engeland aan scheepsruimte verloor DOODVONNISSEN TE POSEN Berlijn over verklaring van STERLING Amsterdamsche effectenbeurs 1007/16 iooya Het herstel .van LAVAL DE NEDERLANDSCHE CONSERVENIN- DUSTRIE THANS VAN GROOTER BE LANG VOOR DE VOEDSELVOOR ZIENING DAN OOIT. Hoe langer hoe meer is, tijdens de ach ter ons liggende jaren ook in Nederland de gewoonte naar voren gekomen, groenten in blik te gebruiken. Vooral in den tegen- woordigen tijd is de belangstelling van het publiek naar geconserveerde producten van onzen tuinbouw grooter, dan ooit tevoren. Teneinde een indruk te krijgen omtrent 'den gang van zaken in de Nederlandsche conservenindustrie, heeft een redacteur van het A.N.P. een bezoek gebracht aan een groote conservenfabriek te Breda. Zooals bekend, gebruikte men voorheen .voor de vervaardiging van conserven zgn. „wit blik," blik, dat met een laagje tin bedekt is. Thans gebruikt meri het zgn. „zwart blikJ). Voor conserveering van fruit Is deze vervanging echter niet geschikt «arigezien door het vruchtensap het metaal te sterk wordt aangetast. Met groenten evenwel is het ten deele anders gesteld, Deze kunnen slechts gedurende beperkten tijd hierin bewaard blijven, hetgeen voor het begrip „conserven" niet ideaal is. Ondanks de bestaande moeilijkheden wordt op het oogenblik mede als gevolg van het invriezen en drogen der groenten toch nog heel wat meer geproduceerd dan vroeger. Het Invriezen van giroenten. Onmiddellijk na de beëindiging van de oorlogshandelingen in ons land stond men zooals feeds gezegd voor een langzaam maar zeker opraken van den voorraad blik in ons land. Vandaar, dat men onmiddel lijk naar andere wegen zocht om dit be zwaar te kunnen ondervangen. Tvkee ver vangingsmethoden kwamen daarbij het meest in aanmerking: a. het invriezen der groenten. b. het drogen van groenten. Het invriezen van producten is afge zien van het technische procédé, dat op een Amerikaansche vinding berust be trekkelijk eenvoudig. Het te behandelen product, i.c. groenten en fruit, wordt schoongemaakt en ontdaan van alle onge- wenschte bestanddeelen. Vanzelfsprekend komen uitsluitend producten van de aller beste kwaliteit in aanmerking. Na de voor bewerking wordt het product is doosjes ver pakt en van een cellophaanomslag voor zien. Hierpa komen deze in de vriesmachi- ne, waarin de doosjes gedurende een be paalden tijd in contact worden gebracht met een vriesmedium. da,t een temperatuur van 35 graden C. onder nul heeft. Dit con tact vindt plaats do'or middel van platen waar het vriesmedium doorhéén circuleert die, onder zachten druk van boven en van onderen, tegen de te bevriezen pakjes groenten en fruit aan worden gedrukt. Op deze wijze verkrijgt m een snel invriezen van het product, hetgeen aan de houdbaar heid ten goede komt. De gevolgen van het bevriezen zijn voor het product belangrijk, want er ontstaat in het geheel geen gewichts vermindering, terwijl het product volkomen versch blijft. Overbodig is het wel te zeggen, daï van de, in het product aanwezige, vitaminen nage- f noeg piek verloren gaat, hetgeen bij versche groenten die vaak heel lang onderweg zijn, wanneer deze den producent verlaten hebben en uiteindelijk in handen komen van den consument vaak het geval is. Van de houdbaarheid-van bevroren vruch ten hebben wij ons kunnen overtuigen door ontdooide kersen te proeven, die bijna twee maanden geleden ingevroren waren. Zij 6maakten: „kersversch." Niet alleen de groenten, maar ook de per sonen, die in de koelruimten moeten wer ken, worden in den meest letterlijken zin „afgekoeld". Voorzien van warme kleeding en dikke leeren jassen worden zij langzaam aan lagere temperaturen gewend. Het duurt dan ook eenigen tijd, alvorens zij in de" koelcellen, waar een temperatuur van 20 gr. C. heerscht, kunnen werken, want de overgang tusschen winter- en zomertempera- tuur moet met een dergelijk verschil zeer voorzichtig geschieden. Veel warme koffie helaas op de bon is na afloop noodig om het temperatuurverschil weer te kunnen overbruggen. Het drogen van groenten. Na de voorbewerking die vrijwel dezelf de is als bij de invriezingsmethode wor den de producten door middel van warme lucht gedroogd. Daarbij wordt de tempera tuur zoo laag mogelijk gehouden. Hooismaak moet vooral vehneden worden. Ook hier worden de groenten door de fabriek „keu- kenklaar" afgewerkt, tenvijl ook hier door de zorgvuldige bewerking voedingswaarde en vitaminen zooveel mogelijk worden ont zien. De houdbaarheid van gedroogde groen ten is vrij groot. Men kan ze gerust een jaar bewaren. Wij hebben zelf van de ge droogde groenten geproefd. Deze smaakten werkelijk voortreffelijk. Wij zijn dan ook van meening. dat niet alleen bevroren, maar ook gedroogde groen ten een belangrijke rol in de voedselvpor- ziening zullen gaap spelen. Vooreerst echter is het noodzakelijk, dat hlet publiek over vermeende bezwaren heenstapt. Overgaande tot de jamvervaardigine, wees de fabrieksdirectie in de eerste plaats op de moeilijkheden die niet alleen ten opzichte van den aanvoer van vruchten bestaat, maar •ok in de voorziening van geschikt verpak kingsmateriaal. Waarom, zoo vroeg hij zich af, worden de jampotjes in ons land zoo angstvallig vastgehouden? Door het niet inleveren van de potjes bij winkelier of le verander, zijn wij niet in staat deze voor het afleveren van jam te gebruiken, hetgeen tot gevolg heeft, dat wij gedwongen zijn andere verpakkingen te benutten. Reeds :3 men er toe moeten overgaan jam in kistjes te verpakken, hetgeen natuurlijk een min der prettig noodverpakking is. Een beroep op de Nederlandsche huisvrou wen medewerking te verleenen voor het in leveren van gebruikte jampotjes is dan ook zeer zeker hier op z" 1 plaats, want, daar mede dient men in de eerste plaats eigen be lang. KOLEN ZONDER BON GEKOCHT. Door den opsppringsdienst te Heemstede werd Woensdag geconstateerd, dat bij 'een ingezetene, N., een partij van 40 H.L. cokes werd afgeleverd. Bij nader onderzoek bleek, dat deze bestelling niet door bonnen gedekt werd. Op tle partij cokes werd beslag gelegd. Tevens bleek, dat op den wagen nog 20 H.L. cokes aanwezig waren, die bestemd wa ren voor zekeqen S. te Heemstede, die de hem toekomende brandstof reeds in ont vangst had genomen, zoodat er dus geen bonnen voorradig konden zijn. Ook op deze voorraad werd beslag gelegd. Tegen N.. S. en den leverancier H. P. uit Uithoorn is pro ces-verbaal opgemaakt. SPOORWEGARBEIDER DOOR TREIN GEDOOD. Gistermiddag werd de spoorwegarbeider Budding, terwijl hij met een werkploeg aan het werk was, aan de spoorlijn bij den over weg „Den Ham" door een electrischen trein uit Utrecht gegrepen. De herhaalde signalen van den bestuurder heeft hij blijkbaar niet gehoord. De man werd op slag gedood. POLITIE GEMACHTIGD TOT EEN STRENG OPTREDEN. Buenos Aires, 4 Sept. (D.N.B.) De Argen- tijnsche minister van binnenlandsche zaken heeft een schrijven tot den commandant der politie te Buenos Aires gericht, waar bij de politie wordt gemachtigd tot het te gengaan van de verspreiding van alle kran ten en drukwerken, die direct of indirect aansporen tot het omverwerpen van de be slaande politieke en maatschappelijke in stellingen. Ook aanplakbiljetten en druk werken, welker 'inhoud zich keert tegen ambtenaren of als een beleediging van oorlogvoerende landen kan worden opge vat, zijn verboden. De politie wordt voorts gemachtigd tot een strepg toezicht op alle vereenigingen, comité's, clubs, bibliothe ken enz. Stormachtige vergadering van algevaardigden. Nader meldt het D.N B. uit Buenos Aires, In een son^s stormachtige vergadering heeft de kamer van afgevaardigden gisteren ver scheidene aangelegenheden van buiten landsche politiek behandeld, waaronder het voorstel tot het bijeenroepen van een inter-Amerikaansche parlementscongres. Deze kwesties werden naar de commissie voor de buitênlandsche politiek verwezen. Een ander voorstel verlangde, dat Argen tinië zijn instemming met het programma van Roosevelt en Churchill zou betuigen. De afgevaardigde Vignant verklaarde zich tegen alle voorstellen en zeide, dat derge lijke frazen en inter-Amerikaansche con gressen de problemen van het land niet kunnen oplosseri. De moeilijkheden van Ar gentinië, aldus zeide hij, vinden haar oor zaak in de handhaving van den gouden standaard, die verlaten moet worden. Ar- Publiek kreeg anderhalf theele peltje; demonstrateur voor het Gerechtshof. Het Amsterdamsche Gerechtshof hield zich gisteren bezig met de zaak tegen een 33- jarigen informateur van de Gemeente Ener giebedrijven, die ër van verdacht wordt hoeveelheden spijzen van de kookdemon straties te hebben verduisterd. In Januari van dit jaar was de informateur door de rechtbank vrijgesproken op een getuigenver" klaring, dat de leiders van de demonstra tie toestemming hadden het restant spijzen mee naar huis nemen. Deze getuige schreef naderhand echter een brief, waarin hij zijn verklaring beperkte tot enkele spijzen. De officier ging daarom in hooger beroep. Als getuige hoorde het Hof allereerst een jonge vrouw, die opdracht had de demon straties gade te slaan. De soep en de huts pot met klapstuk werden na afloop van de demonstratie weggezet. President, mr. Joh. M. Jolles: Het publiek mocht er naar kijken, maar aankomen nietl En dat kreeg u. verdachte? Verdachte: Niet alles; de soep werd ge consumeerd door de ambtenaren. Getuige: Het publiek kreeg anderhalf thee lepeltje. Verdachte: Ik verdeelde niet; ik demon streerde voort. President: Kun je aan anderhalf theele peltje proeven, hoe de spijzen zijn? Dit wist verdachfe niet. President: Had u geleerd alles te verdee- len? Verdachte: Ja Een getuige-deskundige deelde mede, dat het bij de demonstraties ging om de econo mische wijze van koken, met gas of met electriciteit. Er bleef altijd wat over. Een andere getuige zeide, dat vleesch, visch en cake geserveerd moesten worden en niet naar huis mochten worden meegenomen door de ambtenaren. Op deze laatste verklaring grondde de procureur-generaal, Mr. J. Ver steeg, zijn bewijsvoering. De handeling van verdachte is zeer bedenkelijk; tereqht schorschte de gemeente hem. Wegens ver duistering requireerde de procureur-generaal een boete van f 25 subs. 15 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Joh. K. M. Mathuizen, wees erop, dat er altijd tegen verdachte is gezegd: neem maar mee! Hutspot is eerst aan het einde der kookdemonstratie gereed en kan daardoor niet geserveerd worden. Niemand heeft duidelijk gemaakt wat er met het restant spijzen moest gebeuren, want voorschriften bestonden er niet. Mr. Mathui zen achtte de verduistering niet bewezen en concludeerde tot vrijspraak. gentinië mag voor geen der oorlogvoeren den partij kiezen, het kan alleen een strik te neutraliteit handhaven. De radicale afgevaardigde Araya baarde opzien door voor te stellen, dat men de in Buenos Aires vertoevende Amerikaansche parlementsleden zou uitnoodigen de eerst volgende verkiezingen bij te wonen, opUat zij zich ervan kunnen overtuigen, dat in Argentinië geen democratie bestaat. Araya zeide, dat Argentinië den zin voor de de mocratie heeft verloren. JAPANSCHE SCHEEPSBOTSING. Hak jdate, (Domei)De „Tokoesan Maroe" (5230 t.) uit Osaka is gistermiddag in aanvaring geraakt met de „Koki Maroe" (5291 t.) van Jokohama ten Oosten van Sachalin, zoo melden noodseinen, opgevan gen door het rijksradiostatioYi te Hakodate. De „Nasa Maroe" (6.7* t.) meldde, dat zij de beide schepen heeft bereikt. De „Tokoesan Maroe naakt gevaarlijk slagzij, de toestand van de „Koki Maroe" is minder kritiek. De .Mamiya Maroe heeft inmiddels meegedeeld door den dichten mist eveneens op weg naar de beide vaartuigen te zijn. Rome, 4 Sept. (Stefani): Het 457ste communiqué van het Italiaans-che hoofd kwartier luidt: „De luchtmacht heeft gisteren haar moe dige en doeltreffende actie voortgezet en den vijand aanzienlijke schade en verliezen toe gebracht. Bommenwerpers hebben zware bomtreffers geplaatst op de havenwerken van Tobroek en versterkingen, auto's en batterij-en bij Mersa Matroeh. Jachteskadiers hebben in scheervlucht sterke concentraties van gemotoriseerde afdeelingen en depots in de omgeving van Sidi Barrani aangeval len. Talrijke auto's van verschillende soort geraakten in brand en verscheidene ont ploffingen deden zich voor. Op het vlieg veld van Sidi Barrani hebben onze jagers talrijke op den grond staande vliegtuigen met machinegeweervuur bestookt. Daarna hebben onze dappere vlieers in den strijd met vijandelijke luchtstrijdkrachten 18 toe stellen neergeschoten. Bij deze schitterende onderneming heeft zich de groen iachtvlie- gers. die onder bevel van luitenant kolonel Mario Bonzano staat, bijzonder onderschei den. Andere afdeelingen bommenwerpers en duikbommenwerpers hebben in den afgeloo- pen nacht de vijandelijke bases op Malta gebombardeerd, waarbij belangrijke doelen getroffen werdpn Bij La Valetta raakte een stoomschip door een zwaren bom in brand. Van de bovengenoemde operaties zijn drie vliegtuigen niet teruggekeerd. Aan het landfront bij Tohrcek groote be drijvigheid der artillerie. De vijand heeft een luchtaanval op Derna gedaan. waardo:r onder de Mohammedaansehe bevolking eenige slachtoffers zijn te betreuren en eenige particuliere huizen beschadigd zijn. In Oost-Afrika geen belangrijke gebeurte nissen". Acht, zeven, zes, dubbel nul. Kent U dat getal nog? Het is het gironummer van de Nederland sche ambulance, die straks naar het, Oost front gezonden wordt, de grootste Ambulan ce die ooit door .ons land uitgerust werd. Want ginds aan het Oostfront, is zoo onb zaglijk veel menschelijk leed te verzachten Gebonden, vriend en vijand, wachten ook op uw hulp. Helpt mede aan het tot stand komen van deze Nederlandsche ambulance Stort uw bijdrage, iets meer dan u missen kimt, op girorekening 8 760 0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. 13 millioen ton in twee oorlogs jaren. Berlijn, 4 Sept. (DNB). De Duitsche marine en het luchtwapqn hebben volgens het weeKmachtbericht van 4 Sept., zooals reeds gemeld, in de maand Augustus 537.200 brt. Britsche en in Britschen dienst varende buitenlandsche koopvaardijscheepsruimte vernietigd. Zij beschadigden bovendien een groot aantal vijandelijke koopvaardijsche pen op ernstige wijze. Talrijke andere sche pen werden door mijnen tot zinken gebracht of beschadigd. Groot-Brittannië verloor daar mede in de twee oorlogsjaren door de Duit sche marine 9.532.700 brt. en door. het Duit sche luchtwapen 3.555.583 brt., bij elkaar dus 13.088.283 brt., eigen of in zijn dienst va rende buitenlandsche koopvaardijscheeps ruimte. De ware verliescijfers zijn echter nog aanzienlijk hooger, want in het cijfer van 13.088 283 brt. zijn de zeer aanzienlijke verliezen door mijnen alsmede alle vernie tigingen, welke niet met stelligheid konden worden gecoristateerd, niet inbegrepen. Ook het groote aantal zwaar beschadigde sche pen, welke voor het handelsverkeer steeds geruimen tijd zijn uitgevallen, is niet mee gerekend, en ten slotte ook niet het groot aantal voor goeden prijs verklaarde schepen, welke de Duitsche marine naar Duitsche steunpunten gebracht heeft. Posen, 4 Sept. (DNB.) De speciale recht bank te Posen heeft vonnis gewezen tegen 28 vroegere Poolsche politiebeambten, die betrokken waren bij den moord op 672 Volksduitschers. De twee voornaamste be klaagden, een kapitein en een hoofdwacht meester der vroegere Poolsche politie, wer den wegens moord in 133 gevallen ter dood veroordeeld. Zestien beklaagden werden ter dood veroordeeld wegens moord in een of twee gevallen. Twee beklaagden werden vrijgesproken, acht werden vrijgesproken wegens gebrek aan. bewijs. RADIOREDE VAN GENERAAL WAVELL. Kaboel, 4 Sept. (DNB). Volgens een be richt uit Simla heeft generaal Wavell in een radiorede verklaard, dat in de eerste' twee oorlogsjaren de Engelschen een reeks „stom pen en eenige zware schokken hebben ge kregen." Groot Brittannië heeft nog een langen weg voor zich en een moeilijken tijd. De vij and is weliswaar „nog steeds niet overwon nen", zoo zeide Wavell, de Engelschen heb ben echter „de grondslagen voor komende nederlagen gelegd". Over zee zijn ruim 100 duizend Indiërs in dienst. Indiërs staan in Egypte, in Irak, jn Syrië en in Iran, voorts staan IndischqÊ soldaten in Malakka en in Birma. Wilhelmstrasse sluit zicb aan bij Turksch oordeel. Berlijn, 4 Sept. (A.N.P.) In alle politieke kringen van de Rijkshoofdstad sluit men zich aan bij het Turksche oordeel over de uitlatingen van den Amerikaanschen admi raal Sterling en noemt het dilettantisme van dezen vroegeren chef van den genera- len staf der Amerikaansche marine bepaald wonderlijk. Sterling wenschte, zooals men zich herinneren zal, een aanval op de zee straten voor het geval, dat Turkije ze niet voor de Engelschen zou openstellen. Turkije moet het thans beleven, zoo verklaart men in Berlijn, dat de destijds door Molotof ge uite aspiraties door den vroegeren chef van den generalen staf van de Amerikaansche marine aanvaard en zelfs gepropageerd wor den. Op de vraag. Of van Duitsche zijde iets omtrent de verklaringen van Sterling te zegen valt, werd in de Wilhelmstrasse ver- weezen naar de uitlatingen van de Turksche pers, waaran men van officieele Bcrlijnsche zijde niets had toe te voegen. BRAND OP AMERIKAANSCHE SCHEEPS WERF. N e w-V o rk, 4 Sept. (D.N.B.) Naar de Associated Press uit Camden in Yersey meldt, heeft een brand de motoren en dien stoomketel vernield van een speciaal vaar tuig voor het spannen van anti-duikboot- netten. dat in aanbouw was op de Mathis- scheepswerven. De brand is in de middag pauze ontstaan door een weggeworpen si garet zoo voegt de Associated Press hier aan toe. Merkwaardige familie uit de 17e eeuw. Mw. de wed. Gerrits te Burgerbrug verheugt zich in het bezit van een meer dan veertig jaar oud scheur kalenderblaadje, waarop een en an der staat vermeld"over een merk waardig levenskrachtig mensch, die in de zeventiende eeuw in onze streek heeft geleefd. Wij lazen: Klaas Jansz, Eerwaarde leeraar der doopsgezinde gemeente te Barghorn (Barsingerhorn) is in den Heere gerust den 15 April 1683, oud zijnde 86 jaar. Hij is met zijn vrouw getrouwe geweest 63 jaar en had daarbij 10 kinderen, welke 10 kin deren weer hadden 80 kinderen, welke 80 kinderen nog bij zijn leven hebben voortgebracht 128 kinderen, tezamen 218 zielen. Nooit is er in zijn huis een doode weggedragen Nooit heeft hij een kist betaald van al zijn levensdagen Hij was het eerste lijk, hij was de eerste dood Die irten ter aarde droeg van al zijn huisgenoot. Onzekere markt. Na vaste op«. ning onder beurs terugloopende koersen. Olies aanvankelijk wil, lig. Industrieelen kalm. Indische fondsen prijshoudend. Staats, fondsen vrijwel onveranderd. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 V K. L.K. 100 3/16-100 5/16 100 3/16-100 5/16 100 5/16 101 100 5/16 101 94%-94 7/16 95-94 9/16 96% 96 13/16 95% 95% PROVINCIALE EN GEM- LEENINGEN. A dam '37 1 3% 953/8 95% s Grav. '37 1 3% 977% N Holl. '38 3 89 N Holl '38 II (3%) 3 94 94 R'dam '37 I III 3% 95 95 Z.-Holland 1937 3 95% 953^ HYPOTHEEKBANKEN^ Ned. Hyp b. Veendam 3y2 99 99 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 203 204% Ned. ind Ilandelsb. A 142 144% Ned. Handel Mij. c.v. A 156% 157 INDUSTRISELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 159%-156 157-155 Centr. Suiker Mij. 226 227 Fokker g A 240 240 Lever Bros en Unilever cv.A 166-168, 164-162% Ned. Ford 340 Philips C- BvA. 288-294 288-279 Philips pref. A. 167 166 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr! 295%-298%' 297-203 SCHEEPV AART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 151-156 150-153 Kon. Ned. Stoomb. Mij. 190%-192 nat bez. v. A. 192-188% Kon. Paketvaart A 270 270% Ned. Scheepv. Unie A. 201-205% 201-206 SUÏKER-ONDERNEMIN GEN. H.V.A. 461-466 462-466 Javasche Cultuur N.l.S.U. A 256% 25034 263 258 ONTPLOFFING IN CANADEESCHE SPRINGSTOFFENFABRIEK Drie personen gedood, acht ge wond. N e w-Y o r k. 4 Sept. (D.N.B.) Naar de Associated Press uit Ottawa meldt, heeft het Canadeesche ministerie voor munitie hekend gemaakt, dat in de springstoffen- fabriek Welland Chemical Comp. een ont ploffing is ontstaan. De oorzaak is nog niet opgehelderd. Men heeft echter het vermoe den, dat een ketelöntploffing de oorzaak w®s- Er werden drie personen gedood en. acht zwaar gewond. De Associated PresS voegt hieraan toe, dat de fabriek bewape- mngsopdrachten had. Bijzonderheden wor den niet medegedeeld. VEERTIEN DAGEN DE BIERKRAAN DICHT. Gevoelige straf voor verdulst®- ringszondaar. Op wel heel gevoelige wijze heeft een ca féhouder uit de Paul Krugerlaan te Den Haag zijn nalatigheid ten opzichte van de vercluisteringsvoorschriften moeten boeten- Reeds herhaaldelijk was deze gewaarschuwd noor den Luchtbeschermingsdienst, doch het ™oc«, n'et baten. Gistermiddag nu, aldus de 1 el., heeft de hardleersche-caféhoudcf van de politie aanzegging gekregen, dat hu zijn zaak veertien dagen moet sluiten. 60 FRAUDULEUZE SLACHTERS IN DE CEL. Voor den economischen rechter te Dcd Bosch hebben zich niet minder dan zestiff personen te verantwoorden gehad wegens het frauduleus slachten van een varken 01 een kalf. Aan al deze verdachten werden gevange nisstraffen opgelegd, varieerende tusschen 2 en 5 maanden. TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 255-257 259-255 Deli Mij cv. A. 296%-298 298-297 Senembah 249%-250% 256% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 297%-303 300-303 Deli Batavia Mij. A. 24-8-250 255-252 Over 14 dagen uit het ziekenhuis. Parijs, 4 Sept, (D.N.B.) Na zijin te rugkeer uit Versailies heeft ambassadeur die Brinon tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat de toestand van Laya! zoozeer verbeterd is. dat hij. waarschijnlijk over ongeveer veertien da gen uit het ziekenhuis kan worden ontsla gen en over ongeveer vier weken zijn werk zal kunnen hervatten. In het vervolg zal nog slechts eenmaal per dag een bul letin over zijn toestand worden uitgegeven. De Brinon. voegde hieraan toe, dat. Laval zeer getroffen was door de tallooze sym pathiebetuigingen, diie hem uit binnen, en buitenland gedurende zijn ziekte gezonden zijn. De Fransche regeering laat zich re gelmatig op de hoogte houden van den toestand van Laval.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2