Het wonder van de zalm HPOLLD BIOSCOOP ROZEN IN TIR0L BREEZAN D EEN VOLKSGERICHT TE STAPHORST De activiteit in de Finsche Golf ROND DE MOSSELTEELT Marktberichten Nederlandsch schip getorpedeerd 99 GEVARIEERD BIJPROGRAMMA Wierinqen DE SCHAGER MARKT DUUR, DUUR! EN HOE HET ZICH IN DE ZALM- RIJKE WATERGEBIEDEN VOL TREKT. - Een monumentale „vlschtrap". DE zalmvisscherij is niet bepaald een der voornaamste bronnen van (visch) inkomsten in Nederland; vandaar dat het temeer opvalt, wan neer er, gelijk dezer dagen in Waal en Mer- wede het geval was, ook op het gebied van de zalmvisscherij prestaties geleverd wor den. Het mag als bekend worden onder steld, dat de zalm behoort tot die visschen, die, gehoor gevend aan een geheime natuurwet, regelmatig ieder jaar uit de zee de rivier op trekken. d.w.z. naar het stroomge- bied, waar zij geboren zijn, ten einde juist daar kuit te schieten. Op dezen weg, die zij vanuit den oceaan naar de kleinste riviertjes volgen, kan letterlijk geen enkele, hindernis ze tegenhouden, ja zelfs springen ze over watervallen van zeven meter hoogte heen, om 't doel te bereiken! In de bovenloopen worden ze dan 'bij duizenden gevangen en geven derhalve werk aan een industrie, die jaarlijkspnorme bedragen buitmaakt. En om nu even bij het nemen van die hindernissen stil te staan: zelfs de beste en meest athletische of leni ge zalm ziet geen kans over een stuwdam van 25 Meter hoogte te springen en een dergelijke, werkelijk onneembare hindernis bevonid1 zich nu sedert eenige jaren in den boven loop van de Amerikaansche Colum- biarivier, die op de grens tusscheip. de beide staten Washington en Ore- gon stroomt. Opdat nu deze dam geen massagraf voor de trekkende visschen zou worden, schafte men ernstig raad. Aan de eene muur werd een kronkelende, door water besnoeide trap gemaakt, die de zalm, volgens het oordeel der deskundigen op zijn reis van dienst zou zijn. De trap kreeg een lengte van meer dan 300 Meter en bezit 75 treden, welke elk niet 'hooger zijn dan 10 Centimeter. Men begrijpt het resultaat; de zalm kon voortaan zijn toefht over den stuwdam in 75 gemakkelijk te, nemen etappes afleggen! Natuurlijk zijn fW wel in het zalmenrijk, die voor een der gelijke uitvoerige klimpartij terugschrik ken. En om nu ook zelfs die dieren te hel pen, zijn er an iedere oever drie „visschen- liften" gebouwd, bestaande uit 25 Meter hooge torens, die tot den bodem van de ri vier reiken. Heeft zich ter plaatse nu een voldoend aantal visschen verzameld, dan wordtf de deur van de lift automatisch ge sloten en de wateroppervlakte in den toren wordt 25 Meter in de hoogte gebracht! De visch kan dan door een tweede deur boven in den toren weer naar buiten zwemmen en aan den anderen kant van den stuwdam zijn reis eenvoudig voortzetten. Gemakkelij ker kan men zich het ,t,oerisme" van de zalm werkelijk niet'voorstellen; op deze wij ze wordt het toch al zoo interessante en won derlijke gedrag van de zalm nog technisch in de hand gewerkt. Trouwens, men behoeft het zalm-festijn niet zoo ver te zoeken, want de zalmrijke wateren in Duitschland zijn overbekend. Reeds sedert eeuwen breekt de edele zalm in de brongebiecjen van den Rij.n daar hoog in het gebergte tusschen de met sneeuw bedekte steenmassa's op, om ziin zwerftoch ten naar de rivier en de meren te be'gin- nen. Weken en weken lang hebben mil- RECHT GESPROKEN OVER EEN JON GEMAN, DIE IN HET HUWELIJK ZOU 'TREDEN, MAAR VOL GENS DE OPENBARE MEENING MET DE VERKEER DE. In Staphorst bestaat nog de gewoonte van het volksgericht. Bij voorkomende gelegenheden wordt dat toegepast. Ditmaal werd recht gesproken over een jongeman, die dezer dagen in 't huwelijk zou treden, hoewel hij ten opzichte van. een andere Staphorster schoone verplichtingen had, die de zen gewichtigen stap met haar eerder zou hebben doen rechtvaardigen. De „openbare" meening dacht er even zoo over en dus trad het „volksge^ richt" in werking. De jongeman werd opgewacht, toen hij op het punt stond zich bij het meisje te voegen, op wie hij in laatste in stantie zijn zinnen had gezet. Sterke armen grepen hem aan, zetten hem op een wagen, en toen ging het naar de woning vdn het meisje, Jat dooi den jonkman snoodelijk in de steek was gelaten. De optocht werd L ge leid door ketelmuziek en wel twee honderd belangstellenden liepen nee in'den stoet. Bij het huis van het meisje werd hij „afgeladen" en net jes naast zijn eerste liefde gezet. Jegens haar moest hij toen, in net bijzijn der getuigen verklaren, dat hij-haar als wettige echtgenoote zou aanne men, een belofte, die de jongeling, na lang wikken en wegen, tenslotte heeft afgelegd. Ter bezegeling ervan legde hij zijn hand in de hare. Een luid hoera steeg op toen de verza melde Staphorsters zijn besluit ver- namen. De plechtigheid werd beslo ten met een „lang zullen ze leven". Hierop namen de Rechters" en het publiek afscheid van het paar, om het de gelegenheid te geven de nieu we situatie onder oogen te zien. Een simpel berichtje vertelt ons van het aandige, zij het bescheiden succes van de visschers uit Woudri- chem, die in Waal en Merwede de zer dagen een buit van 17 zomer- zalmen^ verschalkten! Het wonder van den zalm is er een. dat ook in de kringeji van oningewijden ver bazing wekt boenen charmante visschen noodig gehad, om aan^ den bron „hun bruidskleed aan te trekkén Dan licht en schittert het in den zomerzon als het kristal van de sneeuw on der de loodrecht omlaagvallende stralen van den Julizoh. Wie zal ooit de oorzaak van dit wonder van den zalmtrek doorgronden? Wie ook het wonder van den terugtocht, die even rythmisch en systematisch verloopt als de heenweg? Is de reis eenmaal begonnen, dan is de zalm weken en ndg eens weken onderweg. De menschen en de visschers in het bijzon der weten, dat hij altijd op denzelfden tijd komt en terugkomt. Met groote stalen netten loeren ze op de edele visch en ze moeten op zijn minst genomen zoo flink zijn als de zalm zelf. Want de zalm kent geen vermoeid heid. 1500 Kilometer reist hij, indien dat noodig is, springend van steen tot steen en derhalve, telkens wanneer de omstandighe den hem daartoe nopen, zich „door de lucht bewegend". En wat niet al ontmoet hij op zijn weg, zooais stroomvernellingen, watervallen en arglistig oppiekende spitse steenen, die alle gevaren voor hem beteekenen! Dikwijls worden zij door den reis en alle hindernis sen verstrooid, eenzaam en ook in groepjes zetten zij de tocht voort en in weerwil daar van verzamelt het enorme gezelschap zich prompt weer, wanneer het einddoel van de reis in zicht komt. Nog zijn ze in de smalle rivier een versnelling, een bochtig tra ject, een waterval met oerkracht dat alles wordt eenvoudig genomen en dan plotseling is daar de breede stroom die de school op neemt. Een andere wereld gaat voor de zal men open! De jonge zalmen zien voor de eer ste maal van hun leven de rompen van sche pen. Gevaren dreigen nu in allerhande an dere vormen en onophoudelijk. Giftige wa tepen, sluisdeuren en roofzuchtige visschers maken hen het leven aan de oppervlakte van het water onmogelijk. Zij laten zich in de diepe stroom zakken tot bijna op den bo dem. De Rijn wordt grooter en breeder, steeds ontzaglijker wordt de wereld. Diep en zwart is daar de oceaan; de tijd van het hongerlijden is voorbij. De zee stilt de „trek" va'n de zalmen. Wekenlang hebben ze gereisd zonder voedsel tot zich te nemen. Hebben zij nu de rust die hen toekomt? Geen sprake van het geheim van de zalm is nu eenmaal ondoorgrondelijk. Tegen den herfst breken zij weer op om opnieuw hun „geboortestreek" hoog in de bergen op te zoeken. Wie hun den weg wijst door een half werelddeel? Dat is nu juist iets van het wonder en een wonder heeft nu eenmaal geen oplossing 56 SCHIPBREUKELINGEN VAN DE „SITOEBONDO" OP DE AZOREN AAN LAND GEZET. 's-Gravenhage, 4 ^September. Luidens een bericht uit Ponta Delgada (Azoren), thans hier te lande ontvangen, liep aldaar eind Juli een Spaansch stoomschip binnen met 59 schipbreukelingen aan boord van het in Engelschen dienst varende Nederland- sche stoomschip Sitoebondo (7094 bruto re- gisterton) van de Roherdamsche Lloyd. Dit schip werd enkele dagen tevoren op den Atlantischen Oceaan door een Duitsche on derzeeboot getorpedeerd. De Sitoebondo be hoorde tot een Engelsch convooi, van het welk voorts ook nog twee andere groote En- gelsche schepen in den grond geboord wer den. De gezamenlijke bemanning van de Sitoebondo telde 78 koppen, zoodat van de bemanning 19 mannen om het leven geko men moeten zijn. De Sitoebondo kwam van Noord-Amerika en had oorlogsmateriaal aan boord, dat voor Engeland bestemd was. Van Duitsche zijde werd aan dit bericht nog toegevoegd, dat hieruit opnieuw blijkt, aan welke gevaren de Nederlandsche zee lieden die in Engelschen dienst varen, zijn blootgesteld en met welke roekeloosheid de bemanningen van handelsschepen in Enge- lands dienst in oorlogshandelingen worden betrokken. BLOÈMBOLLÈNVEILING VEREENIGING WEST FRIESLAND TE BOVENKARSPEL. De aanvoer van tulpen beneden de export- maten was weer zeer groot. Ook was er zeer veel plantgoed aangevoerd. Kooplust goed tegen iets lagere prijzen. Goede partijen plantgoed brengen hooge prijzen op. De prijs voor tulpen voor abnormaal was weer 19 ct. per kilo, mits goed geschoond. Besteed werd voor; Coronne d'Or 90; Couleur Cardinal 110; Duc de Berlin 110—140; El toreador 95—140; Fred. Moore 75—80; Ibis 60—70; La reine 40 La reine max 75; Le matelas 65; Murilio 75 —80; Rijzende zon 85—90; Scarlet duc 115— 120; Slamonette 130; Theeroos 85; Vermillon Brillant 110; in centen per 100 voor 9—10. Albino 100115; Alalrd Pierson 75—85; Bar- tigon 85—120; Bouton d'or 8090; Bar de la Tonnay 75; Brahms 80; Clara Butt 110— 140; Carrara 6070; Corneforus 130; „Early Queen 130; Farnc. Sanders 70—80; Fantasy 105150; Fabiola 75; Fridj. Narfsen -120; 120; First Rate 60; Favoriet 45; Grenadier 90; Ingl. Yellow 50—65; Ingl. Pink 55; Ingl. Scarlet 100; King Harold 65; E.H. Krelage 85—110; Krel. Triumph 115—125; Le Notre 6070; Moonlight 50; Mozart 7586; Olym*- piade 80; Pride of Haarlefn 80; Pr. Elisabeth 8090; Oicote 4055; Papaver 110; Rose Copland 90120; Rouwenhof 70; Rosa Belia 60; Sonja 90100; Sultane 55—95; Scarlet Admiral 95—115; The rose 70—75; The Sul tan 4555; T hem is 6570; Vict. d'Oliviera 75-^-90; Will. Copland 45—75; Weber 80; Yellow Giant 6070; Zwanenburg 6070; Zenober 105—120; Zuidpool 65; Zenith 65; alles in centen per 100 voor de maat 10—11. Plantgoed: Artus 22—44; Brillant star 80105; Cou- ronne d'or 22—24; Cram Brillant 48—90; Crimson Queen 38; Couleur Cardinal 60—90_ Cerise Crisdelin 32; Duchesse de Parma 20' —30; Duc de Berjin 55; El Toreador 3S; Eelctra 55—75; Fred. Moore 22—28; Gen. de Wet 55—80; Gele Prins 26—32; Granddcu 46 55; Ibis 6570—75; La rejne 2032; La reine max 36—65; Le Matelas 3442; Mu rilio 20—38; Mon Tresor 2034; Mr van der Hoef 65—75; Mar Niel 7075; van der Neer 2036; Oranje Nassau 85110; Olympiade 2655; Peach Blossom 7085; Prosperity 2250; Princes Juliana 6085; Pogression 3455; Pr. van Oostenrijk 46—130; Pink Beauty 4665; Queen Flora 20—32; Rijzende Zon 2650; Rose Precose 32—42; Rose la reine 34; Rose Luisante 30—40; Radium 28; Scarlet duc 24—44; Solita 26—38; Scarlet Cardinal 65; Schoonoord 5060; Tournesol 30; Theeroos 24—48; Vuurbaak 36—50; Verm. Brillant 22—65; Witte Valk 22—70; Witte du<^ max 26—40. Advace 60; Albino 2846; Allard Pierson 22—30; Aviateur 20; Bartigon 30—72; Bou ton D'or 20; Black Eagle 24; Brahms 20; Clara Butt 2034; City of Haarlem 2028; Centanaire 19; Carrara 34; Columbus 19; Delicate 28—40; Ëarly Queen 50; Elisabeth Evers 20;- Franc Sanders 2026; Fantasie 2634; Gretchen 2432; Grenadier 20; Ingl. Yellow 20—26; E. H. Krelage 24—30; Krel. Triumph 5060; Korneforus. 48-75; Le No- ter 1820; Moonlight 28; Mad. Krelage 24; Mozart 28^40; Meijerbeer 50; Mr. van Zijl 20—38; Pr. Elisabeth 2632; Pr. of-Haarlem 20; Pr. de Commines 22; Pres. Hoover 60; Queen Augusta 20; Rose Copland 2255; Rouwenhof 28; Sultan 22; Sonja 30—55; Sul tane 2026; Scarlet Wonder 30; Schlegel max 100; Telscopium 65; The rose 24; Tosca 24; Venus 22; Verona 4456; Will. Pitt 20 26; Will. Copland 2639; Yellow Giant 24 30; Zwanenburg 3242; Zenober 2246, alles in centen per kg. ZATERDAG- en ZONDAGAVOND acht uur en ZON DAGMIDDAG drie uur, zult U ditmaal bij ons kun nen genieten van het dit jaar uitgekomen geestige lilmwerk: 99 Een l4rra-film der UFA, die op U inwerkt als een glas schuimende champagne. Een film, bruischend van vreugde, daverend van pret, romantisch en verkwikkend, waarin een stel dwaze komieken hun goedmoedige humor botvie ren. - Theo Danegger, Marthe Harell, Theo Lmpen, Hans Moser, Leo Slezak, Elfriede Datzig, Hans Holt Johan Heesters, Erika von Thellmann, e.a., bezor gd» U met deze film een amuseerend gebeuren, dat welhaast zijn weerga niet kent ROZEN IN TIROL is een filmwerk, dat het overal, maar dan ook volkomeq doet! Toegang 18 jaar. DE DIRECTIE. HANGO AAN DE BEURT. De geweldige omvang van de laatste ge beurtenissen in de Finsche golf zal men nooit met zekerheid kunnen vaststellen, daar het aantal gezonken en beschadigde vijandelijke schepen reeds in den honder den bedraagt. Reval en Baltisport (Baltiski) twee be langrijke vloot-steunpunten der Sovjet's ge legen aan de NoordF.stlandsche kust zijn door de Duitschers ingenomen; de Finnen hebben hun oud grondgebied heroverd en maken zich gereed het schiereiland van Ilangö (Hanko) is een prachtgebied van de Sovjet-Unie. Sinds de vorige Finsche (Kaart van Pelt.) oorlog, de stad is op een schiereiland gele gen; in de onmiddellijke omgeving hiervan heeft de Sovjet-Marine verscheidene verde digingswerken doen aanleggen die de in gang van de Finsche golf beheerschen. Door het verlies van de Estlandsche vloot- steunpunten is de beteekenis van Hangö sterk verminderd; de eenige korte verbin ding die de Sovjet's nog met Hangö onder houden gaat uit van de Estlandsche eilan den Dagö en Osei die nog in hun bezit zijn. (Op het inzetkaartje vindt men deze eilan den bij den naam Estland.) Wieringen, let op Uw saeck. Ingrijpen noodzakelijk! Na alles wat wij omtrent het mossel- bedrijf te Wieringen vernamen, kunnen wij ons niet losmaken van de gedachte dat Wieringen ten deze schromelijk wordt ten achter gesteld. Elke tak van visscherij, hoe klein ook en hoe gering de baten daarvan op zeker moment ook mogen zijn. bezit voor Wie ringen groote waarde en de instandhou ding daarvan is voor haar van vitaal be lang. Qok de instandhouding van het mosselbedrijf! Het moet n.I. voor mogelijk worden ge acht dat in deze gemeente een flink aan tal visschers ieder jaar geruimen tijd in het mosselbedrijf emplooi kan vinden en dat rriet overleg te werk gaande, een mosse!- visscherij kan ontstaan, die velen, ook buiten de visscherij staande, een behoor lijke broodwinning verschaft. Met dezen voortgang komt d^r niets van terecht en gevreesd moet wortUu. dat al geheele ondergang van de mnsselteelt nog slechts een kwestie van tijd Is. Wij kunnen ons voorstellen, dat een ontwikkeling van het mosselbedrijf op Wieringen door andere belang hebbenden minder gewenscht wordt geacht, doch dit is geen motief voor Wieringers om de oogen te sluiten. Stelt men prijs op behoud van deze visscherij. dari 'moet er spoedig worden ingegrepen. Per jaar werd nog altijd een 25.000 ton consumptiemosselen (1 ton mosselen is 100 Kg.) door Wieringers gevischt en in Am sterdam verhandeld. Tegenover Zeelanu, met een productie van 500.000 ton betee- kent dit niet veel. maar het vertegenwoor digde toch een inkomste van f 75.000 (f 3.— per baal). De consumptiemossel visscherij is altijd een goede broodwinning geweest. Uit breiding is hieraan niet gegeven. Inplaats daarvan is men systematisch tot steeds verdere beperkingen gekomen, door: le. Aan de pacht van perceelen, waarop slechts door vergunninghouders mocht wor den gevischt, een einde te maken; 2e. de nog loopende vergunningen voor het visschen van consumptie-mosselen suc cessievelijk in te trekken (zij worden ver moedelijk ook niet xneer verleend); 3e. aan eendenmosselenvisschers in onbe perkte mate toe te staan mosselen van dg wadden weg te halen; 4e. beschermde deelen geheel vrij te ge ven; 5e. de zaadvisscherij op de Wadden thans in vrijwel onbeperkte mate toe te staan. Dit laatste zal wel de genadeslag betee kenen. Reeds den geheelen zomer vindt dit bedrijf voortgang en het wordt door tal- loozen uitgeoefend. Omtrent den omvang hiervan zullen wij nog nadere mededeelingen doen. Reeds zijn duizenden tonnen mosselzaad aan de Wad den onttrokken. Het is de hoogste tijd. dat aan deze, in onze oogen onverantwoordelijke, visscherij een einde wordt gemaakt. „Wieringen. let op Uw saeck!" ANNA PATlT.niVNA BREEZAND. ROSEN IN TIROL. Geza von Bolvarv regisseerde de Terra film der Ufa „Rosen in Tirol". (gemaakt naar de operette „Der Vogelhandier" van Kar! Zeiler), die a.s. Zaterdag en Zondag in de Apolio-bioscoop vertoond wordt. Zoo iets is v. Rolvarv toevertrouwd en hij maakt er dan ook iets bijzonders van. een prettig boeiend kijkspel, waarbij men zich van begin tot einde amuseert. Aardige mu ziek. voortreffelijke zang van Johan Hees ters. den bekenden zanger van Nederland sche afkomst, een riike aankleed'ng. goed verzorgde interieurs, prachtige fotografie, die de schoonheid van het Tiroolsrhe berg land uitbuit, aardige meisjes in schilder achtige kleedii. Hans Moser. Leo Slezak en Theo Lingen om voor de noodige grappen te zorgen, we hebben zeker wel genoeg op gesomd om die liefhebbers van een operet tefilm te overtuigen, dat ze met ..Rosen in Tirol" van het beste op dit gebied kunnen genieten- HEER HUGOWAARD ONTDOOIDI Bevroren tuinderscredieten wor- den afgelost. De opleving in de grove tuin- dersbedrijven heeft het wonder op geleverd, dat van de credieten ln 1931 (borgstelling gemeente en pro vincie) en 1932 (rentelcoze credie ten van het rijkRdie vanaf dien tijd voor zeker S5°/o „bevroren" waren aflossingen beginnen binnen te ko men. Dit teekent zoowel den toestand in de bedrijven als de mentaliteit van het grootste gcdeeltp onzer 'tuinbouwende- bevolking. Nog steeds bewegen de prijzen zich in stijgende lijn. Druk be zoek ondanks den zaadtijd. Gisteren waren er weer 295 stuks rund vee aangevoerd, waarvan 172 stuks voor de Centrale. De handel in kalfkoeien was goed, hoogste noteering f 550.De geldekoeien golden tot f450.—, handel goed. Tijdkoeien van f375—f450.handel goed. Graskalve ren f 140—f 180.—, met een bevredigenden handel. Groote prijzen voor zulke kleine beestjes. Lichte fpkkalveren waren er aan gevoerd, deze golden f22f32. Weinig nuch tere kalveren voor de Centrale, dat is zoo goed als gebeurd voor 't moment. Pinken tot f406.en flinke handel. De prijzen volgen een nog steeds stijgende lijn. Duur, duur,, dat kan men momenteel net. .zooveel malen -hooren als men maar wil, maar men schrikt er toch blijkbaar niet van terug om voor deze dure prijzen te koopen. Iets meer wolvee was er aangevoerd dan de vorige week en de handel was weer le vendig, terwijl de prijzen ook hier weer aan den hoogeren kant waren. Voor de fokooien Werd tot f 80.voor de besten besteed. Ma gere weideschapen tot f70.— per stuk. Voor ooilammeren tot f 60.ën voor rammen f30f40. De handel was vlug te noemen. Kalm was de handel in bokken en geiten met een kleinen aanvoer. De hoogste notee ring hiervan was f40. Deliandel in biggen was stug te noemen. Nu was de'noteering tot f24.vanaf f 14. Ze -waren wel iets zwaarder bij de' vorige week, vandaar de noteering iets hooger.- Hoogste noteering voor de konijnen fl. lager pér stuk; de grootste gok is gegaan. Kippen oude prijzen. Het bezoek viel hard mee, men had daar anders over gedacht, midden in den zaadtijd. SCIIAGEN. 4 Sept. Aanvoer; 67 geldekoeien (magere) f 300-» 450, 172 idem "(vette) voor de Centrale. 5 kalfkoeien f 450550. 32 tijdkoeien f 37.) 450. 12 pinken f 240—400. 7 graskalveren f140—180. 10 nuchtere kalveren voor de Centrale. 158 magere schapen f 6080. 205 lammeren f 3060. 2 bokken en geiten f 15 40. 3 magere varkens f 50. 66 biggen f _14 24. 40 konijnen f 15 22 kippen f 23.50. NOORDSCHARWOUDE, 5 Sept. 148000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 3.65, Eigenheimers f 3.90, bl. id. f 3.90. Bint jes f 8.65. Bevelanders f 3.90. Zeeuwsche blau we f 390. 6300 Kg. uien f 5.50. driel. f 5.50, gele nep f 5.50; 1600 Kg. peen A f 6, R f*4, C f 3.50; 9100 kg. spercieboonen f 14, 1000 kg. roode kool f 3.50, 5300 Kg. witte kool f 2, 2700 Kg. gele kool f 8.50, 120 stuks bloem kool f 12. 2e soort f9. RROF.K OP LANGENDI.TK. 5 Juli. Aanvoer: 100.000 Kg. aardappelen: Koop- mans blauwe 3.90 Rinties'3 75. Souvenirs 3.75. eigenheimers 3.90. bl. dito 3.90. 10.000 Kg. uien 5.50. drielingen 5 50 gelp nep 5.50, 1850 Kg. peèn 3 50—4.80. 2000 Kg «percie- hoonep 14.100 Kg. sniibonnen nfw. 8. 29200 Kg. roodp kool 3.50. 33900 Kg. witte kool 2.9700 Kg. gele kool 8 50 8200 Kg. tomaten A. B C en D 16.—. 2800 Kg.'drui ven; Alieant 55.Frankentbalers 53.10. Golden Champion 70.550 st. komkom mers 37.30. 100 bos selderie f 0.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3