Het aanstaand sport-weekend Distributie Opplakveilen Na 32 jaar zijn moeder Teruggevonden 2345 Vrijdag 5 September 1941 Tweede blad JUadimeuuii Was reeds langen tijd dood gewaand doch leefde in Nijmegen N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. DE BOER JR. nieuw telefoonnummer Korfbal Bedrijfscom petitie Hockey Voetbal Arbeidsterrein van wethouder van Loo uitgebreid Ongeval op athletiek-terrein Burgerlijke Stand van Den Helder SaóxLcMLj, ïlieuiuJ uil UaA Kesdc en- Z-enditig, )3x)-eM&ifotefcLtig, ülijd&cJPiALjjteti YYlaAjLrte&cKelten Over den kop van Vandersteng Utat ITUddenAicmdeAó UiteAeiAeeAt den laagstén prijs DRUKKERIJ DE BOER Wonderlijke belevenis van oud marineman in onze stad. In romans leest men soms wonderlijke geschiedenissen, waarvan de lezer zegt: zooiets kan alleen maar in een boek ge beuren. Dat echter de nuchtere «werkelijk heid wel eens romantischer dan de boe- kenromantiek kan zijn, wordt bewezen in onderstaande historie, welke zoo juist een paar onzer stadgenooten is over komen. 40 jaar geleden. Het. begin der historie verplaatst ons onge veer een jaar of 40 terug en wel naar het toenmaals nog welvarende Hellevoetsluis. Wel varend, darik zij een zeer levendige marine activiteit. Het was hier, dat zich .een gezin bevond, waarvan man en vróuw het niet al te best met elkaar konden vinden. Een tè overvloedig gebruik van sterken drank door den echtge noot, wiens naam wij uiteraard op deze plaats niet zullen noemen, had tengevolge, dat de verhouding tenslotte ondragelijk werd en de vrouw met onbekende bestemming vertrok. Een der zoons yan dit gezin was reeds als jong-maatje bij dé Koninklijke Marine in dienst gegaan. Toen hij op den bewusten dag thuis kwam en vroeg waar zich zijn moeder bevond, zeide men hem, dat deze „boodschap pen doen was". Hoewel dep 'jongeman later de juiste\ toedracht der zaak meegedeeld werd, was het hem, 'evenals de geheele familie volkomen onbekend waarheen z'n moeder zich begeven had. Als matroos Vertrok hij spoedig daarna naar Indië, alwaar hij gedurende jaren ver bleef en al spoedig in rang opklom. De andere kinderen van het gezin .werden in een gesticht uitbesteed, aangezien de vader zich daaraan niets gelegen liet liggen. De 'jaren vergingen en nooit werd meer 'iets van de moeder vernomen. Dit had ten gevolge, dat de fafoilie aannam, dat zij overleden was. Niemand rekende er dus meer op ooit nog iets van de vrouw te zullen vernemen. De zoon kwam later uit Indië terug, trouwde en 'kreeg ook weer kinderen. En een van de kinderen, de heer v. 't H., wonende aan den Parallel weg alhier, is «het geweest, die op wel curieuze wijze deze mysterieuze verdwij ning van dè vrouw tot klaarheid gebracht heeft. De sluier opgelicht. Deze heer van 't H. heeft kostgangers in zijn huis en met een daarvan sprekende kwam ook ter sprake het feit, dat de schoonvader van den heer v. 't H., aanvankelijk in Tiel in Gelderland gewoon had, en daarna naar Helle voetsluis verhuisde. Toen werd daarbij tevens het verhaal van de nooit opgehelderde ver dwijning van de moeder verteld. Het toeval wilde dat den man, die dit verhaal aanhoorde ook familie-relaties in Tiel had, plotseling te binnenschoot, dat hij iemand van dien naam wel eens had hooren noemen. Hij ging in zijn gedach ten diverse feiten combineeren en kwam tot geen andere conclusie, dan dat er een gereede kans was dat de sedert 32 jaar verdwenen oude vrouw nog in leven moest zijn. En wel in Nijmegen in een aldaar gevestigde inrichting. Men begrijpt welk een ontroering deze mededeelingen teweeg brachten bij den zoon, die zelf thans bijna 50 jaar oud is en in Den Helder woont. Zou zijn moeder,zich inderdaad nog in leven bevinden of zou alles weer op fantasie blijken te berusten? Terstond werden maatregelen genomen om de juistheid van de beweringen te toetsen. Een goede kennis rehsde den volgenden dag per trein naar Nijmegfjk teneinde zekerheid te verkrijgen. Hij verrff*gde zich bij de inrichting /in kwestie, Iflie eeri'Röomsch-Katholiek zuster huis bleek te zijn, maakte zich bekend en vertelde het verhaal. Wie beschrijft zijn verbazing toen men hem inderdaad bevestigde, dat een oude dame van dien leeftijd zich in het huis bevond. Reeds geruimen tijd was deze in verpleging aldaar opgenomen. Zjj bleek - geheel hulpbehoevend te zijn. Voorzichtig deelde men de oude vrouw mede dat zij nog een zoon bezat die in Den Helder woonde. Zij weigerde dit te gelooven hoe men haar ook van de juistheid van de feiten poog de te overtuigen. Door de bejaarde vrouw is toen een brief geschreven naar Den Helder, met als adres: Heldersche Courant 2 lijnen „Aan W. H. (naam laten wij weg. Red. H.C.). ^Onderofficier Den Helder". Het getuigt voor de accuratesse van de Poste rijen "in Den Helder, dat dit schrijven in goede handen kwam en waaruit de zoon te lezen kreeg dat zijn oude moeder inderdaad, nog in leven was. Toen was het de zoon, die de waarheid niet wilde, niet kón gelooven. Door hem werd tele fonisch het gesticht aangevraagd en eerst na dat een der hoofdzusters hem een en ander persoonlijk bevestigd had, wist de man dat zich hier inderdaad een wonder voltrokken had en dat zijn moeder nog leefde. Qeze is thans 70 jaar. Dezer dagen vertrekt de zoon nu met een zuster, die in dé Wieringermeer woont, naar Nijmegen om aldaar de moeder op te zoeken. Het kan welhaast niet anders of het zal een onvergetelijke ontmoeting worden, nadat men elkander in ruim 32 jaren niet meer gezien heeft, terwijl voor iedereen de dood van de oude vrouw reeds lang vaststond. Zoo ziet men: af en toe blijkt, dat er i iets van de romantiek, zooals men die in de boeken zoo vaak aantreft, zelfs nog in deze, wel zeer nuchtere tijden, achter blijft...! Bijzonderheden omtrent de onder- deeien voetbal, hockey en korfbal Veel bezoekers verwacht Bezoekers van de bedrijfscompetltiewed- strijden weten dat hierin verschillende spelers van naam en klasse uitkomen. Wanneer wij beide onderstaande elftal len bezien, dan blijkt, dat ook hier ge- zweten zal worden om de punten binnen te krijgen. Ook hier staat een keurige beker op het spel, geschonken door de Werfdi- rectie. Wjj verwachten een feilen, maar bovenal een sportieven jstrijd van de spelers. Rijkswerf G. Kenter. W.T.B. C. van der Meulen G. Buitenhuis W.T.B. B.W.W. H. Kok W. Romeyer C. Lokkers Scheepsbouw W.T.B. W.T.B. J. Does J. Selhorst C. Vonk B.W.W. T.H.O.R. R.W.J. Heijblok T.H.O.R. Rest van Den Helder E. Krab Roode Haan J. Dijkshoorn, aanvoerder L.B.D. J. v. d. Hert S. Selderbeek L.B.D. L.B.D. v. d. Pol G. Stolkv K. v. d. Berg A.P.G. Debo Debo S. Hoogvorst A. Gast F. de Leur L.B.D. G.W. Debo B. Bakker A.P.G. M. v. d. Hert L.B.D. De prijsuitreiking zal onmiddellijk na het beëindigen van den voetbalwedstrijd plaats vinden. Résumeerende komen wij tot de slotsom dat het geheel het aanschouwen ten volle waard zal zijn. Wij verwachten dan ook op beide dagen een record aantal bezoekers. Reeds eerder waren wij in de gelegenheid dit onderdeel uitvoerig te bespreken. Ook hier is regelmatig en ijverig geoefend, zoodat het vertoonde een gang naar de Spoftlaan zeker waard zaf zijn. Gespeeld wordt de eerste competitiewed strijd en wel tegen de Zaansche club R.O.D.A. I. Hier wacht „Hermes" een zeer zware taak. Zij moet nl. spelen tegen een Alkmaarsch seniorenelftal dat reeds jaren achtereen in de competitie speelt. Tijdens dezen wedstrijd zal het aan span ning niet ontbreken, immers: Hermes speelt thuis op eigen terrein" voor een groote schare aanhangers en bewonderaars en zal het zich tot een eer rekenen te kun nen scoren. Alkmaar daarentegen zal zich ongaarne ge slagen zien door deze „baby" en zal spelen voor wat zij waard zijn. Terwijl beide vereenigingen er zich van be wust zijn dat in de verte „knipoogend" staat toe te zien het zoet van de overwinning in den vorm van een keurige beker, geschonken door onzen Burgemeester. Hermes I is als volgt samengesteld: Wit shirt. A. v. Straaten G. Bakker J. Moorman T. Veen A. de Bruyn W. Lastdrager B. Broekhuizen F. Verfaille D. Ottervanger 'N.N. (aanv.) N. Hemelrijk Dit wordt naast hockey de hoofdschotel van den dag. Uit de elftallen welke op het oogenblik in de bedrjjfscompetitie spelen, zijn door de sportcommissie twee ploegen samengesteld. Eén zal hierbij de Rijkswerf vertegenwoordigen terwijl uit de rest een zoo sterk mogelijk Heldersch elftal is ge kozen. Hedenavond: W.T.B.B.W.W. Uitslagen. Woensdag: R.W.J.Gem.werken 22 WalbedrijfTorp. Atelier 8—2 Donderdag: Scheepsbouw 2Thor 52 Programma. Hedenavond vindt de 2e ontmoeting plaats in de Kampioenscompetitie. W.T.B. zal nu den strijd aanbinden tegen B.W.W. Gezien de schitterende wedstrijd, welke B.W.W. j.1. Dinsdag ten besfe gaf, belooft het ook nu wederom een spannende partij te worden. Er wordt hedenavond gespeeld op het H.R.C.-terrein, aanvang precies 7 uur; scheidsrechter is de heer W. .Goudswaardt. De entrée bedraagt 10 ct. Naar men uit een in dit nummer opge nomen officieele mededeeling leest, heeft de burgemeester aan den wethouder L. F. van Loo het volgende arbeidsgebied aangewezen: Onderwijs, personeelsaangelegenheden, vischafslag, vleeschkeuringsdienst, sociale zaken, reiniging en plantsoenen. Bij de training van leden van de HAV, de Heldersche Athletiek Vereeniging was 6p een gegeven moment de heer Bosman bezig met het oefenen in kogelstooten. Hjj is daarbij zoo onfortuinlijk geweest den zwaren kogel op ongelukkige wijze tegen het hoofd te krijgen. De gevolgen waren een bloe dende hoofdwonde. Nadat eerste hulp ter plaatse verleend geworden was werd de heer Bosman per auto van den Gem. Luchtbescher mingsdienst vervoerd. Hopenlijk zal een en ander voor den betrokkene geen ernstige ge volgen hebben. vaui 4 Sept. 1941. BEVALLEN: J. van der MeijdeOver- beeke, d. OVERLEDEN: P. de Bell (m.), 62 jaar. Ondanks de benzineschaarste Rijden toch die auto's maar. En zo gaat men al gauw vragen, Hoe komt dat dan yoorelkaar? Ja, ze rijden nu op houtjes, Turfjes, kool en anthraciet. Tegenwoordig kan dat alles, Vroeger ging 't eenvoudig niet. Achter al die autobussen Rijdt een hob'lend raar geval. Telkens moet je er naar kijken En men hoort dan, dat 's toch mal. - Maar toch na slechts enk'le dagen 'Is men aan 't idéé gewend En men kijkt of men die dingen Nu al lange jaren kent. In die kachels gaan de blokjes, Houtjes, turf en anthraciet. Maar eerst moet de kachel branden Zonder vuurtje gaat het niet. Dan draai je maar aan de klepjes, Wieltjes, raadjes, mak'lijk hoor, 't Verbrandingsgas gaat naar de motor, Keurig rijdt u er van door. Heerlijk weer je eigen wagen, Zonder benzol, dat is fijn! En men kan met recht dan zeggen, Ook een chauffeur moet stoker zijn. K. Wouters Heemstede, 17 Aug. VISSCHERIJ. Urk, 3 September 1941. Door 60 vaartuigen werden heden aan den vischafslag aangevoerd: 5580 kg aal of paling, prijs 74 ct. per kg, van 15 tot 341 kg per vaartuig; 450 kjf lijn- of beugaal 0.681.54 per kg; 522 kg snoek baars, prijs 68 ct. per kg en 146 kg baars, 36 ct. per kg; 350 kg voorn 20 ct. per kg. LOCO BURGEMEESTER GAAT HEEN. Nu Burgemeeter Keyzer thans met groot verlof is gegaan, werd de functie van Burge meester waargenomen door den eersten wet houder, den heer M. Kramer. Om gezond heidsredenen gaat de loco-burgemeester thans heen. In zijn plaats fungeert thans als bur gemeester de tweede wethouder, de heer A. de Wit. vHONDERDJARIG BESTAAN. De Gereformeerde kerk te Enkhuizen her denkt einde September het feit, dat zij voor honderd jaar geïnstitueerd werd. In een plech tige bijeenkomst, waarvan de datumynog nader vastgesteld moet worden, zal ds. D. Hoek, emeritus-predikant der Gereformeerde kerk te Enkhuizen, een herdenkingsrede uitspreken. De kerkeraad besloot een blijvende herinnering aan dit feit beschikbaar te stellen. LEOTUÜR TAFELTJES. Wjj lezen in (Nieuw Leven" van IS dezer: ,Js het vreemd, dat men, als de vacantie achter den rug is, rustig op zijn studeerkomer nog eens allerlei dingen overdenkt, die men gezien en beleefd heeft? En vooral, als men, dan zelf wéér voor een nieuwe werkperiode staat, gaat men zich wel eens'afvragen: zou den we nog niet weer eens wat nieuws kunnen invoegen in ons werk, waardoor alles voor de gemeente wat frisscher en aantrekkelijker werd In een van de vele kerken, die we bezochten (onwillekeurig gaat men op zijn tochten door het land in dorp of stad eens de kerk binnen, die iqeliswaar niet, zooals bij Rome, gastvrij geopend is, maar waarvoor eerst een gang naar den koster om de sleutel, en een bijpas sende fooi noodig is!) zagen we in het kerk gebouw, bij den uitgang, een tafeltje staan, waarop allerlei geschriften en blaadjes lagen, behelzende vrijzinnig-godsdienstige lectuur. Even ging het in ons om, dat dit toch wel een goede gedachte was geweest. Er wordt tegenwoordig zeer veel héél goede en eenvou dige en goedkoope godsdienstige lectuur uit gegeven voor onze kringen, waarvan de ge meente eigenlijk niets weet, en die toch in han den moest komen van ieder, die in godsdiens tige en kerkelijke dingen belang stelde. En waar vindt men de gemeente beter bijeen dan op den Zondagmorgen in de kerk. Na het be ëindigen van den dienst wordt dan de gelegen heid gegeven om op dat tafeltje alles eens nader te bekijken en zijn keuze te doen. Nu weten we niet, of het de bedoeling is dat daar gekocht wordt, of misschien alleen besteld, of zelfs ddt nog niet, maar alleen kennis genomen van wat er alzoo bestaat. Maar even deed het ons toch niet prettig aan, dat op de plaats, waar een gestichte gemeente, nog onder den indruk van een ernstig stemmende preek, ver ondersteld wordt direct hare gedachten weer om te schakelen op al die uitgaven van zemr onderscheiden aard, die daar te koop worden aangeboden. Wjj kunnen ons vergissen, maar wjj h~.ben den indruk, dat de ernstige kerk ganger dit niet op prijs zal stellen!" UIT HONGARIJE. Nu verschillende gebieden weer bij Honga rije teruggekomen zijn, telt de Roomsch-Katho- lieke kerk ongeveer negen en een half millioen zielen op een bevolking van 15 millioen. JUBILEUM Ds. J. E. GOUDAPPEL. Ds. J. E. Goudappel, emeritus-predikant der Gereformeerde kerk te Emlichheim, thans wo nende te Velp, herdenkt op 25 Augustus den dag, waarop hij voor veertig jaar te Randwijk en Heteren het predikambt aanvaardde. Daar na stond ds. Goudappel te Dieren, Utrecht en Emlichheim, waar hem in 1935 eervol emeritaat verleend werd. EEN NIEUWE BUNDEL POEZIE. „Verootmoediging" door George Nieuwenhuysen. Wederom ontvingen wij van de N.V. Neder- landsche Boek- en Steendrukkerij v. H. H. L. Smits te 's-Gravenhage (Westeinde 135), een bundel gedichten van den protestantschen dichter George Nieuwenhuysen, en ingeleid door den Ned. Herv. predikant D. van Heyst. Het zijn, zooals men dat van Nieuwenhuy sen gewend is, eenvoudige verzen, die zich echter door een opmerkelijk zuiver-weergege- ven gedaehtensfeer kenmerken. Geen mooi schrijverij, geen jacht op poëtisch effect en geen enkele maal haast pathos. Integendeel, een zeker nuchter element is aan deze verzen niet vreemd. Doet hen echter genietbaar zijn, ook voor niet-poëtisch georiënteerde lezers. De prijs van den bundel is zeer laag ge houden. Hij bedraagt slechts 0.25. A. C. tvan Kampen. Vandaag moet ik iets zeggen over den matroos le klas Vandersteng, zooals de lezeres sen en de lezers hem kennen, doch vooral van zijn geschilderde kop. Ik heb zoo den indruk, dat Vandersteng zelf, het heelemaal niet leuk vindt, als ik dingen van hem vertellen ga, waarover hjj met mij nog nooit een woord gerept heeft. En dat wil wat zeggen Want er is geen onder werp, dat de marine raakt, waarover hij met mij nog niet heeft ge sproken en waarvan ik hoop weer en wind dienende - nog veel te kunnen navertellen. Over zichzelf «prak hg nooit. Ik herinner het mij al thans niet en als ik al eens een poging deed om hem daarover aan het praten te krijgen, dan negeerde hij deze poging zoo straal, dat ik niet al te stuntelig naar ik hoop over een ander onderwerp begon. Ik weet dus niets van hem, noch van zijn familie. Ik weet alleen, dat hij Nederlander is jen zoo deze aanvulling geen niet-bedoelde vergelijkingen ontlokt, zou ik er aan willen toevoegen, dat hij een volbloed Ne derlander is. Dat heeft h(j mjj niet verteld, doch iv Vandersteng een andere mogelijkheid is er nu eenmaal niet. Ik ontdekte hem in 1921of Ontdekte hjj mij?ik weet dat zoo precies niet meer, doch toen ik voor het eerst van hem vertelde, had ik nog geen juiste voorstelling van zijn lichamelijk gestel. Dat is pas later gekomen en zoo vanzelf gegroeid in wat ik van hem ver telde. Mijn vriend, de teekenaar, schetste hem naar een of ander voorbeeld gelijk schilders hun zelfportret maken, of zoo iets. Toen/kwam de eritiek, ten tweede male, los. Ik heb het Vandersteng nooit willen zeggen, doch in den loop der jaren, dat hij aan het woord was, is er al heel wat eritiek over zijn toppie losgebroken. Dat was natuurlijk z'n eigen schuld, want hij kankerde veel op oude aftand- sche begrippen. Toch was de eritiek over zijn éonterfeitsel welwillender dan die, welke voor enkele jaren over zijn gepraat gegeven werd. Een was er, die z'n portret wülde laten vernietigen, want het was niet geestig. Arme Vandersteng. Ik had oprecht kassian met hem, temeer omdat ik die eritiek zoo buitengewoon geslaagd geestig vond. Doch toen ik voorstelde zooveel afdruk ken beschikbaar te stellen als men wilde heb ben om te vernietigen, mits tegen betaling van den vastgestelden prijs, bleef de bestelling ach- tèrwege. Hetgeen ïk oprecht betreur. De druk ker zou de vernietiging waarschijnlijk niet heb ben kunnen bijhouden, want het papier is schaarsch geworden. Maar daar zouden we be slist een mouw aan gepast hebben. Twee critieken lneb ik ernstig opgenomen. Moest dat nu den Nederlandschen marineman voorstellen Ik beken eerlijk, dat ik een moment stil ge weest ben. „Verstaan wij elkaar nu zoo ver keerd", dacht ik. Was die kop niet treffend juist gemaakt naar het karakter van den mari neman? Zeker, het was %een zoetelijk braaf Jantje; maar is zijn ruwe kop niet als van hem „die waar de staten hun vlag betrouwen zjjn leven wagen zal?" Hjj is ernstig, wijl de om standigheden nu meer dan ooit ernstig zijn, doch er ligt nog altijd een tikje humor over z'n verweerde snuit, de humor die hem nooit ver laten zal, omdat hjj een eerlijk geweten heeft. Misschien zijn er, die hem een beetje ver waand vinden, omdat hjj dat burgerlijke gedoe over zijn, prestaties, die hij „heel gewoon" vindt, eerlijk gezegd niet goed begrijpen kan, omdat waardeering hem zoo dikwijls onthouden werd. Daarom zegt zijn karakteristieke kop „ik vind die waardeering wel aardig van je, maar meen je 't of meen je 't niet?" Want het Ne- derlandsche volk kan soms zoo vreemd doen tegenover zijn marine. 't Is waar: als we z'n kop zóó bekijken, dan mogen we in hem al geen Adonis zien, maar met zoo'n kerel is wat te beginnen, te volhar den en te overwinnen. Ik weet niet of Vandersteng blozen kan; ik denk van nietalthansik denk, dat je er niets van zien kan omdat z'n huid, door 't zilte water en de teerzeep bijna zoo rossig is als z'n haar. Maar toch zou ik zóó over hem oordeelen en 't in z'n gezicht zeggen, als hij me daartoe ooit aan 't woord laat. En nu hij er vandaag toch niet is fhag ik wel verklappen, dat een jonge dame mij schreef: „Ik vind hem wel 'n beetje eng, maar ik houd van hem. Stuur me er nog maar tien". En ten slotte maar dan moet' ik noodzake lijk eindigen om 't niet te erg te maken een vraag van een jonge dame aan haar vriendin in een heel ernstig gesprek waarvan ik, onge zien, getuige was: „Zou die Vandersteng nooit getrouwd geweest zijn?" Albert Chambon. 1 Het Kind. Nummer van 30 Augustus. Uit gave van C. A. Spinn Zn., Amsterdam. „R." opent dit nummer met de goed-getrof- fen bijdrage.„Het grote in het Jileir.e", waarna men van redactioneele zijde èen artikel over „Tweeërlei paedagogiek" vindt. Mevrouw Rie- mensReurslag vervolgt de serie „Oude Kin derboeken" en deed enkele kostelijke vondsten. M. J. A. Molzer schreef tenslotte een uitstekend opgezette bijdrage over Pestalozzi, Morks Magazijn Juli-nummer Firma Morks, Dordrecht. De redacteur bracht een Bezoek bij den bekenden Vincent J. M. Eras en vindt naar aanleiding' van dit bezoek gelegenheid een uiterst interessant artikel te schrijven over de Lips-slotenfabriek en het merkwaar dige werk, dat daar verricht wordt. De ver zamelde en gerangschikte denkbeelden en uit spraken van Goethe (door Dr. C. J. Wij- naendtsFrancken (worden besloten, terwijl voorts vermeldenswaardig is het eerste arti kel van „Hoe vind ik mijn voorouders?" En kele geslaagde verzen van Bram van Strie- nen en Anton van der Vet mogen eveneens gemen^preerd worden. SCHOONHEID VAN DEN ARBEID IN DUITSCHLAND. Wij ontvingen de brochure „Schoonheid van den arbeid in Duitschland", van de hand van Wilhelm Lotz en uitgegeven door den Duit- schen Inlichtingsdienst in Berlijn. In dit boekje, dat op zeer suggestieve wijze geillustreerd werd leest men uitvoerig over diverse onderwerpen, den arbeid in Duitschland betreffende. In volg orde worden behandeld „Een kentering in de arbeidswereld", „Goed 'ingerichte werkplaat sen", „Orde en ^etheid", De mensch als maat staf", „Licht en Lucht", „Zindelijkheid en ge zondheid", „Gemeenschapszalen en kameraad schapshuizen" en „Een nieuwe levenswijze". De brochure poogt een indruk te geven van datgene wat sedert enkele jaren bereikt is op bovenstaand gebied en de samensteller ervan slaagt daarin. Zooals gezegd werd de brochure op bijzonder geslaagde wijze geïllustreerd. Wij drukten, in groote oplaag, Daarom betaalt U thans bij ons Oppfbkvellen MD 18(bonnen groot form.): pyr 100 st 0.16 per 1000 st 1.50 per 5000 st. 1.45 (per 1000) Opplakveilen MD 268 (bonnen klein form.): per 100 st. 0.18 per 1000 st. 1.70 per 5000 st. 1.65 (per 1000) Uw eerste winst de distributieopplakvellen van Koningstraat - Den Helder

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5