De man met de ijzeren handen SS - Kriegsberichter Or. ïabbenbeck DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA De 1/uudaeeHwoMec Arrestaties in Breukelen Het vergiftigingsdrama te Veendam Radioprogramma Een gebit als van een leeuw vertelt van zijn bevindingen Hij had even kaas gehaald Interessante grepen 12. •3 JAAR, MAAR NOG STEEDS BREEKT HIJ HOEFIJZERS. Zoo heel toevallig ontmoetten wij in de vriendelijke forensengemeente Laren, zittend in de schaduw van zijn tusschen groen verstopt buiten huis den heer Scharp, alias „de man met de ijzeren harnien", al dus vangt het Vad. een interes sant artikel over een groot ama- f teur-athleet aan Wanneer men hem van den weg af met een krant en een kopje thee in een tuinstoel temidden der bloemen ziet, in zijn licht zomercostuum echt behaaglijk genietend van het zonnetje. gelooft men niets van de verhalen, die men zoo in Laren heeft hooren fluisteren over hoefijzers, die met de hand gebroken worden om over smeedijzeren kettingen nog niet eens te spreken. En zou het ook waar zijn, dat deze man met de bloote vuist een draadnagel met een, enkelen slag door een dikke plank kan slaan? „Wij hebben reeds een en ander van u gehoord, maar dat zal toch wel overdreven- zijn?" leiden wij het gesprek in, doch de heer Scharp wijst terzijde. „Kijkt u maar eens in het tuinhuisje.'" In het kleine bouwseltje van boomstammetjes hangen verschillende „st.ille getuigen": hoefijzers, gebogen ijzeren staven. Onze gastheer heeft reeds een hoefijzer in de handen' genomen, dat onder zijn machtigen greep' buigt. Nu vouwt hij het metaal op als een stukje karton nog even wringen en het hoefijzer is in twee stukken. „Ik kan ook een "spel kaarten met één greep doormidden scheuren. Als het moet ook twee spel op elkaar," verhaalt de heer Scharp en wij beklagen in gedachten den man, die zich ooit tot een handtaste lijk meeningsverschil met dezen Hercules zou laten verleiden. Maar de man met de ijzeren handen heeft slechts één keer in zijn leven gevochten, n.1. als jongen. Dadelijk na de eerste klap dacht hij echter: „Dat moet je nooit meer in je leven doen, want ja maakt anders ongelukken." Searpia. De dagen zijn reeds lang voorbij, dat de naam van den athleet „Searpia" als „het nummer" op verschillende programma's prijkte: hij heeft voor tal van volle zalen groote successen geoogst en Sprestaties ge geven. die maar door bitter weinig anderen tot nog toe ook maar ©enigszins geëvenaard werden. Het merkwaardige is echter, dat de heer Scharp ook nog op dezen leeftijd hii heeft toch-immers den drempel over schreden, die naar de zeventig leidt wel haast nog geheel over zijn oude kracht beschikt. Overigens was dit leven in menig opzicht bewogen en interessant. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat de jonge Scharp de voetstappen van zijn vader, die het tot generaal-majoor gebracht had, zou volgen en officier zou worden. Maar door verschil lende omstandigheden ging dat niet ^door- wij vinden hem later terug als ambtenaar op de gemeentesecretarie te Amsterdam, die zich 's avonds ontpopt als athleet, die in dcfelle lichtwerpers het honderd veertig pond zware wiel van een mallejan op zijn kin balanceert, ijzeren kettingen op zijn bi ceps en door middel van zijn borstkas breekt en zelfs een fietser op zijn kin in evenwicht houdt! Ondertussohen was hij /oo verstandig, na zijn dertigste jaar een streep te zetten onder deze carrière, omdat deze kracht toeren tenslotte ook van het sterkste li chaam veel eischen. Zoo is deze man dan 63 geworden en buigt nog een ijzeren staaf van 22 c.M. lengte en één c.M. doorsnede, die eerst bij een gewicht van... duizend Kg. gaat bui gen, geheel krom. Men moet zich dat niet voorstellen in den stijl van „een greep ©en druk afgeloopen", want zoo is het niet. Deze toer kost enorm veel krachts inspanning, waarbij de uiteinden van de staaf omwikkeld worden met lappen en waarbij de knieën ook te hulp geroepen worden. Het is bijpa een worsteling, maar de hoofdzaak is. dat hgj lukt. Aan het Oekraïnsche front De S.S.-Kriegsberichter dr. D. Tappenbeck geeft in het volgende eenige van zijn in drukken die hij tijdens den veldtocht in het Oosten heeft opgedaan. Na te hebben opgemerkt, dat de bewoners van de Oekraïne hun sympathie voor de Duitsche troepen niet onder stoelen of ban ken staken, wijst hij op de merkwaardig heid hoe de rust snel' weerkeerde op de plaatsen, waar de Duitschers hun intocht hadden gehouden. Reeds op den eersten dag na aankomst van den Duitschen soldaat Werd het werk hervat op het land, dat jaren geleden den boerén toebehoorde, maar dat zij na de onteigening door de Sovjets, als landarbei der tegen een hongerloon moesten bewer ken. Stalin had bevolen, het koren in brand te steken, maar de oogst werd overal bin nengehaald. Op onze vraag, aldus dr. Tap penbeck, of de boeren dan niet bang waren, dat de bolsjewisten weer zouden terugko men,, kregen wij een antwoord, dat aan duidelijkheid niets te wenschen overliet: „Hoe kan dat nu? Jullie zijn er immers. Voor ons is de oorlog afgeloopen". Zoo gaat het ook met de tallooze gevangenen die in onafgebroken rijen langs de wegen trekken. Alle Oekrainers onder hen worden op staanden voet in vrijheid gesteld en zoo kan men soms op slechts enkele kilometers achter het front Sovjetsoldaten zien rond- loopen. die Oekrainers blijken te zijn. 'Vaak geven zij zich in hun 'dorpen op voor orde diensten en dan waken zij tegen eventu- eele sabotage van bolsjewistische of Joöd- sche zijde. Een volk van ruim dertig millioeii men- schen. dat in'alles van de Russen verschilt, krijgt weer'hoop op de toekomst. Een land, waarvan de ontwikkeling tot nu toe stel selmatig?- door zijn overheerschers werd ge remd. en waar hongersnood en bittere ar moede heerschten, is door zijn natuurlijke vruchtbaarheid als het ware voorbestemd om in de nieuwe orde weer de korenschuur van Europa te worden. „Een stap in de goede richting". Onder de schaarschc berichten, welke ons hier aan het .front uit het vaderland be reiken. zoo vervolgt dr. Tappenbeck zijn relaas, was ook het verheugende nieuws, dat ook in ons land een vrijwilligerscorps voor den strijd tegen het bolsjewisme is op gericht, en dat ©en deel van dat corps zich reeds op weg naar. het Oostelijk front be vindt. Wij achten het een goed teeken. dat nu ook in breedere kringen van ons volk hun negatieve, „afwachtende" houding ten opzichte van de troote worsteling opgeven. Wij roepen allen, die onze gelederen in den strijd tegen onzen doodsvijand, het bolsje wisme. komen versterken, een, hartelijk welkom toe. Zij zullen hier met onze natio naal socialistische volksgemeenschap ken nis maker^ en zij zullen die hardheid op doen, die in den strijd om het bestaan nu eenmaal noodzakelijk is. Wij S.S.-mannen, hebben, deeüs op „eigen initiatief en deels naar aanleiding van den oproep van den leider der N.SJ3., de uni form der Waffen S.S. aangetrokken, om met citen Ftihrer van alle Germanen te strijden voor de overwinning van onze wereldbe schouwing. tegen welken tegenstander dan ook. Tenslotte vertelt dr. Tappenbeck nog van een motorrijder, afkomstig uit Weenen, die een paar hooge onderscheidingsteekens droeg, verkregen in den veldtocht tegen het communisme, terwijl hij vroeger overtuigd aanhanger was geweest van de communis tische leer. De vuist als hamei. Het blijkt inderdaad ook geen' „gerucht" geweest te zijn, dat hij met één slag met de hand. een spijker door hout van enkele centimeters dikte heen kan slaan. „Als schooljongen trok ik reeds spijkers zonder tang maar met mijn vingers uit kisten en met het slaan van spijkers op deze manier had ik bij mijn kameraden altijd veel succes. Ik heb dat later geper fectioneerd en tot een. soort sport ge maakt..." De heer Scharp omwikkelt den kop van den draadnagel met een lap de plank ligt tusschen twee stevige tafeltjes gereed. Nu haalt hij ver uit en duikt heelemaal in elkaar... in een wijde boog flitst het dunne metalen voorwerp op het hout neer en zie het wonder is gebeurd: de punt steekt er aan den anderen kant door. Zal er een 63-iarige elders gevonden worden, die hem dat nadoet? De man met het „leeuwengebit". Laten we ook niet, verzuimen, te vertellen, dat de tandartsen den heer Scharp den man met het ..leeuwengebit" noemen: hij heeft al zijn tanden en kiezen nog. Overigens heeft hij met zijn tanden vroe ger heel wat gewichten opgebeurd en tot voor enkele jaren waagde hij het zelfs nog met zijn gebit een volwassen persoon van den grond te heffen. Het soort „ijzeren mannen" als de heer Scharp. is slechts heel dun gezaaid en wanneer men hem op een oude vergeelde foto op de planken in actie ziet een breede gestalte met imponeerende spier bundels en op een vraag moet hooren. vlat „dit ook amper veranderd is", dan be grijpt men nog beter, dat deze man tot de topklasse der Nederlandsche athleten be hoord heeft. stallen en wel voornamelijk van boter, kaas, chocolade, rijwielen, gilettemesjes, scheerap- paraten en wat dies meer zij. Bij tal van winkeliers hebben zij hun slag weten te slaan, terwijl eveneens tal van veehouders de dupe zijn geworden van de practijken van de bende. De zes aangehoudenen zijn aan vankelijk overgebracht naar. Utrecht, daar voorgeleid voor den officier van justitie en ingesloten in het huis van bewaring aldaar. •e% Zijn 9. Het zeil was veel te stevig vastgemaakt veel te sterk voor krachten. Wat erger was. de boot schoot nog steeds met een flinke vaart door het water. Waar werd hij naar toe gebracht? Wacht eens, hij had een mes in zijn zak. Hij haalde het te voorschijn en probeerde een snede in het zeil te maken en de touwen door te snij den. Plotseling... een hand, een greep en... Piet was zijn mes kwiit. 10. Hij werd nu razend van angst. De boot gleed maar verder en verder. Hoe ver zou hij mi- wel van zijn gelief koosd speelplek je af zijn? Hij kroop als een worm onder een bloem pot onder het zeil rond. Plotseling hoorde hij die motor stoppen, de boot botste ergens te gen aan... een minuut lang bleef het.stil... "FÖA«\A* "Pii X* Klaarheid gebracht in een reeks i diefstallen. Na een intensief onderzoek is het den ge meenteveldwachter van Breukelen, in sa menwerking met den gemeenteveldwachter van ter Aa gelukt klaarheid te brengen in een reeks diefstallen. Zes personen werden reeds gearresteerd en zoo 'goed als zeker zullen de komende dagen nog meer arres taties volgen. Reeds is aan het licht geko men, dat de thans gearresteerden zich schul dig hebben gemaakt aan een dertigtal diéf- De man, die terugkwam maar nu met voMe koffers. Uit de autobus van de Goóisehé Tramweg Maatschappij stapte te Loenen a.d. Vecht een onbekende man, die in iedere hand een koffer droeg. Te oordeelen naar de gemak kelijke houding moesten de koffers zeer weinig bevatten. Vreemd deed het dan ook aan, dat de man na 'n half uurtje weer door het dorp liep, maar nu blijkbaar een zware last torsende. De man stapte in de autobus en wilde zich naar Amsterdam begeven, doch een twee tal marechaussees verzocht hem een oogenblik uit te stappen. Natuurlijk moest de man aan dit verzoek vol doen. De koffers werden geopend en hierin bleek een partij gestempelde en ongestempelde kaas te zitten. Gebleken is, dat deze kaas afkomstig was van een winkelier te Loenen. De aangehou dene werd entkele uren later op vrije voeten gesteld. De kaas blijft echter op het politie bureau. Het onderzoek in desm zaak is nog gaande en onderzocht zal worden, waar de kaas is gefabriceerd en vermoedelijk zullen, behalve de kooper en de verkooper, nog wel meer personen met den econoffnischen rech ter kennis maken. Verdachte pleegt zelfmoord De 45-jarige baker Mej. A. D., uit Veendam, die ervan verdacht werd haar echtgenoot en mevrouw Ï^olema-Engelkens door .middel van arsenicum van het leven te hebben be roofd, heeft gisternacht in haar cel in het huis van bewaring te Groningen door zelf moord een einde aan-haar leven gemaakt. More d°9ene; EeVg Vop Dan U °-° h«T W0*' So en ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muzik (e.o.). 12.00 Omroeporkest (e.o.). 12.40 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht. 1.00 Omroeporkest en solist. 1.45 Orgelconcert. 2.00 Voor her gezin. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.40 Eerste Nederlandsche Radio-Muziekfeest voor Harmonie- en Fanfare orkesten. (In de pauzes: Voordracht en gramofoonmuz.). 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Chris telijke Radio Stichting). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Voordracht. 4.50 Vervolg muziekfeest. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.40 Vervolg muziekfeest. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Ramblers. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gevarieerd Zaterdagavond programma. 8.45 Voor den boer. 9.00 Bandi Balogh. 9.30 Causerie: „De invloed van de Nederland sche bouwkunst in Duitschland". 10.0010.15 BNO: Engëlsche uitzending: Duch news reel. Hilversum H. 301,5 m. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8(po BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Omroeporkest en solist (e.o.). 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Klaas van Beeck en zjjn orkest. 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws-, en economische bericht. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 1.40 Voor de rijpere jeugd. 2.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest en soliste. 2.45 Stad en Land. 3.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest. 4.00 Omroeporkest en soliste (e.o.). 5.00 Bijbellezing. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Cyclus: „In een nieuw licht bezien (Voorbereid door de N.S.B.). 6.15 Zutphens Vrouwenkoor. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Orgelconcert. 7.45 Reportage. 8.00 Concertgebouworkest en solist. 9.00 Gramofoonmuziekj 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Chris telijke Radio Stichting). 10.0510.20 Brandende kwesties, causerie, (e. o.). Ernstige muziek: De pianiste Miek Engelenburg voert met het U.S.O. van 14.00—14.45 en van 15.00— 16.00 uur over. den zender Hilversum II o.l.v. Willem van Otterloo de fantasie voor piano en orkest van Claude Debussy uit. Van 18.1518.45 Hilversum II zingt het Zutphens Vrouwenkoor onder leiding van Adrian C. Schuurman de Meese k trois volx van André Caplet.. Voor de jeugd: Van 13.40—14.00 uur Hilversum II behan delt Ds. J. C. van Wijk in zijn bespreking „Wat wil je later worden?" de opleiding tot onderwijzeres en de opleiding op da huishoudschool. Reportages: Paul de Waard geeft van 19.45—20.00 uur Hilversum II een beeld hoe de arbeiders in de werkverruiming gehuisvest zijn. De re portage is getiteld; „Arbeiders in de werk- verruiming". Feuilleton door Adriaan J. Huisman Eerst zagen zij niets dan een massa schuim dat met een ongelooflijke snelheid over de rots schoot. Boven haar hoofden verdween de top van den vuurtoren in de duisternis van den nacht. En daartusschen vochthet licht met zjjn vijand en overwon. Dagmar zag alleen het lichtschip „Lindesnus" en het ge flikker van den vuurtoren op Frettenor, ver der kon zij niets onderscheiden. Terwijl OlseD haar de richting, waarin zij kijken moesten trachtte aan te wgzen, moesten zij nog twee maal voor een golf bukken. Maar na de tweede maal zagen zij werkelijk een kleine lichte stip, welke uit de zee scheen op te dui ken. Na veel moeite lukte het de bakboord en stuur'ooordlichten te onderscheiden, waar- 'door ze de richting van het. schip konden be palen. Maar telkens werden de lichten door hooge golven aan het oog onttrokken. Aldoor maar vervolgde het schip zijn weg, een noodlottig einde tegemoet. Het was niet zoo heel moeilijk de vaart van het schip te schatten. Daar het niet gemakkelijk was zich in den storm verstaanbaar te maken, kroop Hildur naar Olsen en schreeuwde hem uit alle macht in zijn oor: Loopt het op de rots af? Ik ben er bang voor, schreeuwde hij terug. Maar dan zijn zjj verlorCn. Ja, tenzij zij er in slagen in het Zuid westen er om heen te loopen. Olsen moest de meisjes een oogenblik al leen laten, om naar het licht te kijken, dat echter nog volkomen in orde bleek, zoo dat hij even later weer terug was. Hij vond de beide meisjes dicht tegen elkaar aangedrukt, •om zoo min mogelijk aangrijpingspunten aan den wind te geven. Ze doen hun best om niet op de rots te loopen, riep hij, na eenigen tijd hét schip aandachtig gadegeslagen te hebben. Maar ze zijn al twee keer met hun voorsteven dezen kant opgeslagen. Ik ben erg bang, dat ze verloren zijn. En het was misschien maar om een uur te doen! Dan zou het getij veranderen en het schip te hulp komen, terwijl nu reeds een sleepboot met wakkere mannen aan boord op het punt stond uit de haven van Christian- sand te vertrekken, om een poging te wagen tot redding van het tot ondergang veroor deelde schip. Maar er was geen uur leven meer aan het schip beschoren. Op den toren hoorden zi^ nu duidelijk het loeien van de stoomfluit en zagen zij de vuurpijlen, welke onophoudelijk werden afgevuurd, zonder dat zij In staat waren oök maar iets te doen. Het schip was nu in een nog slechtere positie dan toen zij het voor het eerst zagen. Het was veel dich ter bij de rots gekomen, terwijl de wind nog maar steeds uit hef Zuidwesten bleef razen en het getij landwaarts was gericht. Eén uur en het schip zou gered zijn, maar dit uur werd het niet toegestaan. Kunnen we dan niets doen, schreeuwde Dagmar, half krankzinnig van ontzetting bij de gedachte, dat het schip daar voor hun oogen verbrijzeld zou worden. Niets, klon khet somber. Zij zijn in Gods hand. Zij konden hun oogen niet afhouden van het schip, dat zijn verderf tegemoet ging. De stoomfluit zweeg. Hadden de opvarenden de hoop opgegeven? Plotseling schoot een vree- selijke gedachte door Olsen's hoofd. Rollend en stampend kwam het schip recht op hen aan. De vuurtoren stond op het hoogste deel van de rots, welke van het Zuidwesten naar het Noordwesten liep. Bij laag water echter kwam een groot deel van de grondvesten van den granieten kolos bloot. Wat, als dit schip, dat toch zeker tienduizend ton groot was, tegen den toren aanbotste? Het hing er maar van af, of het op het laatste oogenblik zou worden opgetild of neergedrukt. Werd de voorsteven op het laatste moment omlaag gedrukt, dan zou het schip tegen de rots loopen, daar een stuk afslann en waarschijn lijk zelf in tweeën breken. In het andere gevjil zou het met zijn volle gewicht tegen den vuur toren oploopen en dezen vernielen. Zoodat èn schip èn toren van dit aardrijk zouden ver dwijnen; met al de opvarenden en bewoners! Olsen staarde naar het op -en neer dansende schip met halfversufte oogen. Hjj zag als in een droom, dat de officieren en bemanning al hun krachten inspanden, om een botsing met de rots te voorkomen. Maar het gelukte hurr niet het schip ook maar een centimeter naar stuurboord te laten draaien, daar juist van dien kant getij en water hun vereenigden aanval op het hulpelooze vaartuig richten. Toen het schip misschien nog maar twee scheepslengten van den toren verwijderd was, meende Olsen een donkere gedaante op de brug een signaal naar het kaartenhuis te zien geven. Het volgend oogeixblik draaide het schip om, maar, was nu tevens een volkomen machtelooze speelbal van de golven gewor den, van de golven, welke er vermaak in schenen te vinden, het op de rotlen te pletter te werpen. Het schip werd opgenomen en op een hoog punt neergesmakt en alsof dat nog niet vol doende was, werd nogmaal het achterschip opgeheven. Zoo kwam de boot, opzij liggend, eindelijk tot rust. Olsen vpnd zijn stem terug, want hij wilde uiting géven aan den eerbied, welkten hij voor dien onbekenden kapitein voelde, die, toen hij merkte, dat zijn schip verloren was, het lie ver op een ongunstiger plaats van de rots had gezet, dan gevaar te loopen den vuurtoren te beschadigen of te vernielen. Daar gaat een goed schip, riep hij uit, onder bevel van een nobelen kerel! HOOFDSTUK VII Een moedig man. Nauwelijks hadden de» woorden Olsen's lip pen verlaten, toen een groote golf over het schip sloeg en het voor een oogenblik geheel aan het oog onttrok. Het was zeker, dat deze golf een aantal opvarenden het leven zou kosten, even zeker als het feit, dat het schip voor hun oogen In tweeën zou breken. De wind, die nog steeds hevig was, het gedonder van bet. stijgende water tegen de rotsen en de wolken schuim, die alles in een waas hul den, maakten, dat men niets nauwkeurig kon onderscheiden. Maar toen de donkere watermassa zich terugtrok, gebeurde het vreeselijke, dat Olsen zeker voorzien zou hebben als zijn geest niet reeds met zooveel andere dingen vervuld was geweest. Nu het achterschip niet meer door water werd ondersteund, moest het schip óf van de rots afglijden, óf in tweeën breken Het laatste was wel zoo waarschijnlijk als het eerste. En zelfs als het soOip nu aan de ver- meling ontkwam, zou dat slechts uitstel van executie beteekenen. J De laatste golf had ook de positie van het voorstuk van het schip iets gewijzigd; het lag nu met één zijde naar zee gekeerd en de hooge voormast bevond zich op betrekkelijk geringen afstand van den omloop, waarop Olsen met zijn beide dochters stond te kijken. Doordat de machinekamer was vernield, beschikte de boot niet langer over stoom en <on ook de dynamo niet meer werken, zoodat alles aan boord in het duister was gehuld, wat aan de beide meisjes een afgrijselijk schouwspel bespaarde. De meeste eerste klas passagiers hadden zich in de salons ver zameld, terwijl een ander deel zich voor de deuren en in de gangen verdrong, daar de toegang tot het dek hun op last van den eerstenofficier was ontzegd. Eindelijk brak de romp als een lucifers- U ,le 'n tweeën en met donderend geweld stortte de achterste helft in de diepte, meer r^?, idf heIft van de opvarenden meesleepend. Gelukkig voor de overigen en de toeschou- j^ers op den torenomloop werden de doods- kreten van al die menschen overstemd door e geraas van den storm en de woedende zee. Dagmar en Hildur schreeuwden het uit van ontzetting. Olsen, die vreesde, dat het over gebleven deel van het schip nu tegen den toren geworpen zou worden trok hen achter- Toen het schip doormidden brak, werd ook een wand van de salons afgerukt, en de zee, ale hier een nieuwe gelegenheid vond onheil te stichten, haalde met lange grijparmen tal looze slachtoffers naar zich toe. (Wordt vervolgd..)'

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6