ecooomischen rechter Voor den Vit Alkmaar Laodbouwjongerendag Marktberichten Generaal Dentz geestdriftig begroet ONGELUKKEN waar niemand ze verwacht Nieuwe toeslagregeling IJsselmeervisscherij Frauduleuze slachters zwaar gestraft Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Viipuri weder in Finsche handen. De Finsche troepen tijdens de overwinningsparade door deze op de Sovjet-legers heroverde stad (Suomen-Holland) Vichy, 10 September (D.N.B.): Het convooi, bestaande uit de schepen „Koutoubia" en „Dj enne", met aan boord de laatste Fransche soldaten en burgers uit Syrië, met aan het hoofd generaal Dentz, is vanmiddag even na drie uur in Marseille aangekomen. Onder groote geestdrift der bevolking is de voormalige Fransche hooge commissaris in Syrië en opperbevelhebber van de strijd krachten in de Levant, generaal Dentz, van middag met groote militaire eerbewijzen in de haven van Marseille, ontvangen. Duizen den menschen stonden langs de kaden, ter wijl langs en aan weerszijden van de eere- triibune eerecompagnieën stonden opgesteld. Als vertegenwoordiger van het staats hoofd maarschalk Pétain nam allereerst de secretaris-generaal van het minister-presi dium, generaal Laura het woord om generaal Dentz en de hem vergezellende hooge offi- ceiren, waaronder de opperbevelhebber van de Fransche luchtstrijdkrachten in Syrië, generaal Jenneken, te verwelkomen. Vervol gens werd generaal Dentz in triomf door de straten der stad geleid, waar hij door de in woners geestdriftig werd toegejuicht. Thuis gevaarlijker dan in een vliegmachine. (NPB.) Als men Amerikaansche statistieken gelooven mag, dan is 't 266 maal zoo gevaarlijk thuis in een gemakkelijken leunstoel te zitten en een boek te lezen, dan in een passa giers-vliegtuig te reizen. In het jaar 1935 hebben 5.184.500 van de 125 mil- lioen inwoners een meer of minder ernstig ongeluk binnen de vier wan den van hun eigen huis gehad. Van de 561.370 passagiers der vliegtuigen die gezamenlijk in dat jaar 49 milli- oen mijlen afgelegd hebben, kregen er slechts 357 een ongeluk. Dat wil dus zeggen, dat iedere 24ste per soon een ongeluk thuis krijgt, terwijl iedere 6378ste persoon het slachtoffer van een vlieg ongeluk wordt. Een vrachtauto-chauffeur in Portland, Or- geon, kwam op een avond vermoeid thuis, nadat hij zijn voertuig den geheelen dag door dilcbesneeuwde straten had gestuurd. Het vertrek was oververhit en hij liep naar het venster om dit te openen. Maar door de smeltende sneeuw was het hout blijkbaar verwrongen en het raam ging niet open. Eindelijk, bij de derde poging, ging het open. Maar de chauffeur verloor het Een Duinkerken tn het klein. Leger auto's, die door de bolsjewisten ep hun vlucht in een rivier waren gereden en achtergelaten (Orbis Holland) evenwicht en viel uit de derde verdieping naar beneden... in een sneeuwhoop. Eenigs zins duizelig, maar verder ongedeerd, klom hij even later de drie trappen naar zijn wo ning weer op. Johnny Andrews uit Chicago, kreeg op zijn elfden verjaardag een fiets ten geschen ke. De bezorgde ouders, uit angst voor de gevaren van het groote stadverkeer, stonden hem echter niet toe met zijn fiets in de straten van Chicago te rijden. Johnny ging dus met zijn fiets naar het groote platte dak van zijn huis en fietste daar vergenoegd rond. Plotseling verloor hij de macht over het stuur ensloeg over den dakrand. Hij kwam, nadat zijn fiets de glazen lan taarn van het 12 meter lager gelegen poli tiebureau vernield had, met een verstuikten duim, maar verder ongedeerd op de schrijf tafel van den districtscommandant terecht, die gelukkig juist het vertrek verlaten had. Niet altijd echter verloopen deze ongeluk ken zoo goed. Mr. Crawford, een zestigjarig architect, die al jaren stil leefde op een mooie villa, kwam op zekeren ochtend tot de ontdekking, dat, tengevolge van de vorst, zijn waterleiding bevroren was. Voor hem, de vakman, die zelf jarenlang huizen gebouwd had, was dat geen probleem. Hij haalde een soldeerbout en probeerde het water in de leiding te doen ontdooien. Ongelukkigerwijze vergiste hij zich. Hij hield de soldeerbout niet bij de wa terleidingbuis, maar bij de gasbuis. En hij bemerkte zijn vergissing, toen het huis in de lucht vloog. Hij moest zijn vergissing met zijn leven betalen. Ongelukken loeren overal, ook thuis. Ge- orge Howard, bezitter van een sinaasappel plantage in Zuid Californië zat op een avond in een gemakkelijken stoel voor het huis zijn krantje te lezen, toen een automobiel in snelle vaart passeerde. Een groote steen, die op den weg lag, wordt door een der wielen gegrepen en met groote kracht weggeslin gerd. Hij trof... Mr. Howard aan den slaap. Voor de oogen van zijn vrouw zakte hij be wusteloos van zijn stoel. Zeven naaistertjes, van een mode-salon in New York zakten plotseling bij hun werk bewusteloos ineen. Het onderzoek bracht aan het licht, dat door het open venster giftige dampen binnendrongen, die van een pasgeverfd dak in de buurt opstegen. Mrs. Sylvia Wren, een eenigszins exen- trieken dame, leefde met haar zes lieve- lings-slangen in een groot huis aan de Ri- ver-Side-Drive in New York. Op een mid dag kookte de melk over en doofde de gas vlam. De woning vulde zich met lichtgas en toen uren later de politie binnendrong, vond ze Mrs. Wren en haar lievelingen be wusteloos op den grond liggen. Al deze gevallen willen slechts aantoo- nen, dat het heusch niet zonder gevaar is, in huis te blijven. Ook thuis loeren de ge varen en we kunnen er niet altijd aan ont komen. Misschien juist daarom, omdat we geen ongelukken verwachten en er dus geen voorzorgsmaatregelen tegen nemen. W1ER1NGEP* Onderscheid tnsschen IJsselmeer- en gelegenheids IJsselmeervis- schers. Reeds thans is de regeling voor 1942 ver schenen, krachtens welke toeslagen kunnen worden verleend op de steun ingevolge de Zuiderzeesteunwet. Onderscheid wordt ge maakt tusschen de belanghebbenden, die vrijwel uitsluitend de IJsselmeervisscherij uitoefenen en zij, die de IJsselmeervisscherij naast de Waddenzeevisscherij beoefenen. De maximum-toeslag voor beide regelin gen bedraagt: Voor gehuwde belanghebbenden, of voor hen, die kostwinner zijn, f 12.per week; voor ongehuwde belanghebbenden f 10 per week. De maximum-toeslag wordt verhoogd met fl per week voor elk kind beneden den 14- jarigen leeftijd, zoowel als voor ieder kind van 14 jaar of ouder, voor zoover het niet- belanghebbende is. doch uit hoofde van werkloosheid als onmiddellijk gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee, niet in staat is in zijn onderhoud te voorzien, met welks verzorging de belanghebbende belast is. Het aantal kinderen beneden den 14-iari- gen leeftijd, dat voor de berekening van den toeslag in aanmerking komt, wordt be paald naar den toestand op 1 Januari 1942. Deze maximum toeslag geldt als grond slag. VRIJWEL UITSLUITEND IJSSEL- MEERV1SSCHERS. Regeling A. In 1942 zal worden verleend gedurende: 3 weken 50 van den grondslag (15 Mrt. 1942 Lm. 4 April 1942). Zitting van 10 September. ERNSTIG WOORD TOT DE LAND BOUWERS, ALS PIJLERS DER VOLKSGEMEENSCHAP. Zwaar moeten weer enkele land bouwers boeten, die hun plicht te genover de volksgemeenschap heb ben verzaakt, door frauduleus te slachten of een gedeelte van den oogst te verdonkeremanen. Men doet er wel aan, zeide de economische rechter, Mr. Ubbens, gistermorgen nog eens nadrukkelijk, dat de straf fen nog zwaarder zullen worden, het minimum zal ingevolge de nieuwe bepalingen, voor dergelijke delicten begaan na 6 September, een half jaar gevangenisstraf bedragen. Scherp kantte de officier zich tegen de frau duleuze slachters en smokkelaars en maar in een enkel geval was het vonnis milder dan de eisch. De landbouwer Nic. P. uit Spanbroek had het al heel bont gemaakt door 5 varkens te slachten en een groote partij tarwe niet op te geven. Zijn verweer, dat hij het gedaan had voor zijn huisgezin van elf personen, en omdat de kinderen veel vleesch moeten hebben, daar zij zoo ver van school wonen, baatte niet. ontlokte de officier slechts de opmerking, dat daarom zeker andere gezin nen in soortgelijke omstandigheden maar moeten verhongeren. De rechter vonniste conform den eisch, een half jaar gevangenisstraf. De caféhouder V. uit Oosterblokker, die 4 varkens had geslacht en 500 Kg. boonen zonder bon gekocht, kreeg vier maanden, eveneens conform den eisch, de in Oudkar spel geboron veehouder Th. Z. uit Heiloo voor het slachten van een varken een maand, de in Harenkarspel geboren vee houder A. K. K. te Hoogkarspel, die boonen aan een caféhouder uit Oosterblokker had verkocht, eveneens een maand. P S. te Ber gen. d'ie een kalf had geslacht twee maan den. En men weet het nu: voortaan zal het zes maanden minimum zijn! Tientallen landbouwers uit de Wierin- germeer hebben reeds terechtgestaan omdat zij zonder vergunning uit de tanks D® y"®' leum gebruikten en allen voerden het zelfde verweer, dat het binnenhalen van de oogst dit noodzakelijk maakte. De heer V. van Sp. te Middenmeer maakte een uitzondering, die beweerde door ziekte, na een ongeval, den voorraad verkeerd getaxeerd te heb ben, zoodat er een administratief tekort was ontstaan. De rechter veroordeelde hem niettemin tot f 200 boete of 30 dagen. An dere Wieringermeerders. die voor 't zelfde feit terecht stonden. R. D. H, E. C. T. B„ en H. Sm. kregen resp. f 150 boete of 15 da gen. f 100 of 10 dagen en f 300 of 50 dagen. Het kwantum onwettig verbruikte olie be paalde hier de hoogte van de strafmaat. Een huismoedertje uit de Streek was zoo dom geweest voor een oom 9 Kg. „zwarte" boter te koopen a f 4.per kg. Oom was een olijkerd. die gebruikte het niet voor zich zelf, zooals hij nichtje had wijs gemaakt, doch trachtte het weer met een zoet winstje te verkoopen. Het grapje kost te oom f 80 of 25 dagen, nicht f 20 of 5 da gen. de man, die weer van Oom had ge kocht f 40 of 15 dagen en de man. die de oorzaak van de ellende was, door de boter aan het nichtje te verkoopen. f 40 of 15 da gen. Men denkt tegenwoordig de contróle ts omzeilen, door voor te geven, dat mten een bepaald dier „in de kost" heeft, of „op zicht". Men schrijft het dan niet in zijn veeboekje, maar wanneer deze manier van doen aan 't licht komt, volgt de straf toch. A. D.. een veehouder uit Ursem, had vijf varkens niet geboekt. Het kostte hein f 60 of 20 dagen. D. Sch., een veehouder uit Blokker, was nog duurder uit, voor het niet boeken van een varken, waar hem f 100 of 30 dagen werd opgelegd. Ook thee zonder bon verhandeden wordt thans zwaar bestraft. Een Hoornsche schar relaar werd wegens het verhandelen, van een kilo thee van f 9 per Kilo veroordeeld tot f 30 of 10 dagen. Met onderling ruilen van toewijzingen moet men zeer voorzichtig zijn. Een paar melksliiters die onder elkaar margarine- toewijzingen hadden geruild, kregen f 20 of 5 dagen. Men ga daarvoor naar het distri butiebureau of plaatselijke commissie! Slechts een paar verdachten uit de 25 zaken die werden behandeld, kwamen er beter af: een los werkman die vleesch zon der bon had gekocht, dat later nog bedor ven bleek, werd tot f 25 veroordeeld, een mijnheer uit Hoorn, die vergeten had een restie smeerolie in te leveren, eveneens tot f 25, de vroolijke reiziger W. van de firma Krol. die zonder vergunning motor had ge reden. maar thans een vergunning heeft, tot f 2 boete. De brandstoffen,handelaar L. uit Heiloo en de tuinbouwer M. Z. uit Sint Pancras hadden een goeden dagen, zij zou den kolen zonder bon verhandeld hebben, maar 't bewijs was zwak, daarom volgde vrijspraak. 3 weken 25 van den grondslag (5 Apr. 1942 t.m. 25 April 1942). Regeling B. In 1942 zal worden verleend gedurende; 14 weken 40 van den grondslag (28 Dec. 1941 t.m. 4 April 1942). 3 weken 25 van den grondslag (5 April 1942 t.m. 25 April 1942) 36 weken 15 van den grondslag (26 Apr. 1942 t.m. 2 Jan. 1943). Toelating tot regeling B is slechts moge lijk, indien daartoe gegronde redenen aan wezig zijn. Een verzoek daartoe kan alleen ingediend worden, indien de belanghebb- de: a. lichaams- of zielsgebreken heeft die hem voor de uitoefening van de visscherij minder geschikt maken; b. om andere redenen meent als niet ge heel volwaardig visscher te kunnen worden aangemerkt. Regeling voor hen, die de kuil- of korvisscherij met mechani sche kracht uitoefenen. In 1942 bedraagt de bedrijfstoeslag: nihil. Bij beschikking worden zij aangewezen, op wie deze regeling van toepassing is. Zij, die IJsselmeervisscherij naast de Waddenzeevisscherij uitoefen. Regeling A. De gewone toeslag bedraagt gedurende het geheele jaar nihil. Echter wordt een bijzondere toeslag verleent, welke gelijk is aan den gewonen toeslag, die aan vrijwel uitsluitend IJsselmeervisschers (A) wordt verleend, doch welke niet meer kan bedragen dan deze. Regeling voor hen, die op het IJsselmeer de kuil- of korvis scherij met mechanische kracht uitoefenen. De gewone toeslag bedraagt gedurende het geheel jaar nihil. De bijzondere toeslag op het bedrijfsinko- men van belanghebbenden, wier bedrijfsre sultaten daartoe aanleiding geven, kan bij afzonderlijke beschikking verminderd of op nihil gesteld worden. De ingevolge de hiervoren genoemde rege lingen in uitzicht gestelde percentages van den toeslag zijn te beschouwen als een maxi mum. Van deze percentages kan naar be neden worden afgeweken, telkens wanneer de resultaten der IJsselmeer en-of Wadden zeevisscherij daartoe aanleiding mochten geven. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: een ceintuur en een rozen krans. Inlichtingen gemeente-bode. Verloren: een blauw laken zeilpet en een zilveren kettinkje. Mr. Dr. A. de Goede over de ge- scheidenis van Westfriesland. In den muziektuin te Alkmaar werd gis teren de Iandbouwjongerendag gehouden. De voorzitter, de heer Eenhoorn, heette de aanwezigen, die ook ditmaal weer in grooten getale waren opgekomen, hartelijk welkom „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toe komst." Dit was de leuze, welke hij zich tot motto had gekozen. Zoo ooit, dan geldt dit thans. Het deed hem echter genoegen steeds weer te hebben mogen constateeren, dat het bewustzijn bij de jongeren voor de groote taak, welke het zal hebben te vervullen, overal leeft. De grondslag hierbij zal moeten zijn: Eén voor allen en allen voor één. De heer Kranen, secretaris van den bond van Zuivelfabrieken, gaf eerst een kort overzicht over het ontstaan der coöperatie, om daarna de bekende film te vertoonen. Over een en ander gaven wij reeds meerma len uitgebreid verslag, zoodat wij kunnen volstaan met op te merken, dat ook thans lezing en film weer veel succes hadden. Na de pauze hield Dr. Mr. de Goede te Utrecht een inleiding, getiteld: „Iets over de geschiedenis van Westfriesland". Uit het oude verleden is weinig bekend. Door de opgravingen te Zandwerven blijkt, dat hier voor duizenden jaren menschen woonden. Bekend daaromtrent is echter zoo goed als niets. We vernemen eerst iets van de Romeinen, wanneer Julius Caesar oprukt naar het Noorden tot aan den Rijn Deze mondde bij Leiden in zee en ten Noorden daarvan lag West Friesland, dat dus een grensstaat werd. De poging der Romeinen om de grens te verleggen naar de Elbe, bracht hen in contact met de Friezen. On der Dursus kwam het tot een bondgenoot schap, dat echter op den duur te drukkend werd door het opleggen van zware schattin gen. Een opstand volgde en ten slotte werd de grens weer teruggebracht tot den Rijn. Een poging der Friezen om zich in het Rijn gebied te Vestigen, bleef onvruchtbaar, ze werden teruggedreven. Na den val van het Romeinsche rijk volgt een periode, waaruit weinig is nagelaten. Friesland moet zich hebben uitgestrekt tot in Noord België. Omstreeks 300 ongeveer begon de terpen,bouw, die echter in West friesland nimmer de omvang aannam van die uit het tegenwoordige Friesland. Spr. staat dan een oogenblik stil bij de Christen zending, die in het bijzonder uit Engeland kwam en bij de tochten van Radbout, die uit liepen op een Frankische heerschappij. Hij komt dan aan de periode van het leenstel sel. Omstreeks 900 ontstond het graafschap Holland, dat in wezen een deel van het oude Friesland omvatte. Het tegenwoordige Westfriesland heeft zich tegen de heerschap pij van den graaf steèds verzet, die voort duurt tot het eind der dertiende aeuw. De kern van dit verzet was vermoedelijk gele gen in afkeer tegen het leenstelsel, dat veel al beteekende algeheele onvrijheid. Dat de Westfriezen in die oorlogen veelal worden voorgesteld als barbaren komt vermoedelijk aangezien vrijwel alle kronieken zijn ge schreven door de vijanden der Westfriezen. In 1289 kwam ten slotte het eind van het verzet onder Floris V en daarmee brak een periode aan van rust. De graaf van Holland werd heer van Westfriesland en daarmee deed de feodaliteit haar intrede in dit ge bied. De invoering van drie baljuwschappen vormde daartoe de inleiding. De ontevreden heid daartegen steeg echter voortdurend en het eind was de bekende invoering der stadsrechten, waardoor veel van het verlo rene werd teruggebracht en waarbij men kwam tot een systeem, dat aansloot bij het oude rechtsbegrip. Spr. behandelt de Hoeksche en Kabeljauw- sche twisten, waarbij de Westfriezen over het algemeen de partij van Jacoba van Beie ren kozen tegen haar rivaal Jan, en waarin ze ten slotte met Jacoba het onderspit dol ven. De stadsrechten gingen veelal verloren. Met het kaas- en broodvolk zijn de middel eeuwen ten einde, de roerige beweging van de Hervorming is op komst, alsmede de op stand tegen het Oostenrijksche huis. West friesland speelde daarin een rol van gewicht en het is opvallend hoe het Spaansche be wind steeds trachtte juist Westfriesland weer in zijn bezit te krijgen. Spr. herdacht verschillende Westfriezen uit dezen tijd oa LPLCoe? e? F' de syndicus'van Westfriesland, welke laatste de onafhanke- INZAMELING VAN KASTAN- JES. EIKELS EN BEUKE- NOTEN. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat voor de in zameling, van Rijkswege, van kastanjes, eikels en beukenoten tot hoofdagent zijn aangesteld voor: 1. Noord-Holland en Utrecht de heer A. M. E. Overdij- kink te Voorthuizen. 2. Zeeland en Noord-Brabant de Firma Wed. de Bie van Aalst te Zundert. 3. Gelderland ten Oosten van den IJssel, den Achter hoek, de heer H. Jansen te Ellecom. 4 Overijssel, de heer W. B. A. Bloemen te Ootmarsum. 5. Groningen, Friesland en Drenthe, de N.V. E. Kloos terhuis te Veendam, Bene den Oosterdiep 101. 6. Limburg, de Firma G. Heg- ger en Zn. te Lomm, gem. Arcen. 7. Rijk van Nijmegen, Veluwe en Betuwe, de Nederland- sche Heidemaatschappij te Arnhem. 8. Zuid-Holland, Gebr. van der Giessen te Zwijndrecht. Personen, die agent willen worden, moeten zich met den hoofdagent van de streek, waar zij wonen, in verbinding stellen. Zij moeten van de producten eenigszins op de hoogte zijn en over voldoende opslagruimte beschikken. Be kendheid met het werk strekt tot aanbeveling. De vruchten, welke de rapers bij de naastbij gevestigden agent moeten inleveren, moe ten in het algemeen zoo droog mogelijk zijn en vrij van dop pen of bolsters, zand, steenen en ander vuil. ZAAIZAADVOORZIENING VAN EIKELS, KASTANJES EN BEUKENOTEN. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd, maakt bekend, dat het in ver* band met de voorgenomen in* zameling, van Rijkswege, van eikels, kastanjes, en beukeno ten in de bedoeling ligt, voor personen of instellingen, die boomen kweeken of zich met boschaanleg bezighouden, de zaaizaadvoorziening te regelen. Dergelijke personen of instel lingen moeten voor 1 October a.s. aan de Nederlandsche In* koop-Centrale van Akkerbouw producten (N.I.C.A.), Bezuiden* houtscheweg 15, 's-Gravenhage, opgave doen van de te be zaaien oppervlakte, gesplitst in aren, voor kweekerijdoelein- den en in hectaren, wanneer het aanleg of verpleging van bosschen betreft.. Een commis sie van deskundigen zal de op gaven onderzoeken. Daarna zal worden nagegaan, hoeveel zaaizaad kan worden toegewe zen, waarbij met de belangen van den boschbouw zal worden rekening gehouden. De prijzen, waarvoor zaaizaad ter beschik king zal worden gesteld, zullen nader worden bekend gemaakt. lijkheid van het gewest wist te waarborgen. Hij wijst hier op oude Westfriesche munten. Met éen sprong staat spr. dan in 1795, het jaar, waarin de patriottenregeering, de Westfriesche zelfstandigheid afschaft. Bij dit jaar meent spr. te mogen sluiten. De heer Nobel, als voorzitter van het VVestfriesch-historisch Genootschap, betuigt zijn dank voor het gehoorde. Er volgt nog eenige gedachtenwisaeling, waarna de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de opkomst 4an sluiten. ALKMAAR. 10 Sept. An,dijvie f 7 per 100 Kg., appelen f 8-50 per 100 Kg., augurken f 3—27 per 100 Kg., J1»11,001 I i 9-12 per 100 stuks, idem II '.20 per 100 stuks, boerenkool f 6 per 100 stuks, bieten f 4 per 100 Kg., druiven P6r 100 Kg- gele k<X)1 f 350 P®1" 100 Kg., groene kool f 3.50 per 100 stuks, kropsla f 2.403 per 100 stuks, knolselderie f 9 per 100 stuks, komkommers f 2 50—13.50 per 100 stuks, meloenen f 6—20 per 100 st., beren f 1045 per 100 Kg., prei f 810 per 100 Kg., peterselie f 0.60-1.50 per 100 bos, postelein f 0.60 per bakje, pruimen f 12—27 D®r 199 K? raapstelen f 2 per 100 bos, radijs 7-102 per 100 bos, selderie f 0.90—1.80 per 100 bos. spinazie f 0.15—0.96 per 16 p. bak. snij boonen f 9—15 per 100 Kg., dubbele spercieboonen f 11—15 per m Kg., tomaten f 16 per 100 Kg., uien f 4.50 per 100 Kg., witte kool f 2 per 100 Kg., breekwortelen fjl50 per 100 Kg., boswortelen f 5 per 100 BROEK OP LANFENDIJK. 11 Sept. anvoer: 10500 Kg. uien f 4.50, drielingen f 4.50. gele nep f 4.50. 3500 Kg. spercieboonen iD, 172y<> Kcr. stoksnifboon^n f 15. 2250 Kat. f 5-3.50. 63000 Kg. mode kool f 3.50. J4™1 Kg witte kool f 2. 14000 Kg. gele kool f 3.50. 1(6 Kg. Clapps Favoriete f 1025, 22 st. komkommers f 6.30. NOORDSCHARWOüDE. 11 Sept. Aanvoer: 5050 Kg. uien f 4.50. drielingen f 4.50, gele nep f 4.50. 2350 Kg. neen f 3.20- 3 oO, 35000 Kg. spercieboonen f 15. 18600 Kg. rnode kool f 3.50, 43200 Kg. witte kool f 2, 3500 Kg. gele kool f 3.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 4