Lettergreep raadsel Ingezonden li UTT Twee belangrijke voetbalderby's Orgelpijpen spreken Ta koop Te koop Te huur Te huur CASINO HAMSTER VROOLIJKHEID Diversen Betrekkingen H. R. C.-Helder en Watervogels-Atlas AMetieJU Om de RA-V* kampioenschappen Nieuwediepers offerden U, V, W, X, Y en Z iMtellch nieuuM s~ Predikbeurten ïlieuwJ uii Uïd Kelk m Zending aangeboden PAUL OSTRA Wiesje Bouwmeester PEPITA BORIS COR VAN VEEN 100 p,Qi. Met bovengenoemde derby's wordt morgen het voetbalseizoen in onze stad geopend en ge. zien de populariteit van deze wedstrijden mo' gen we verwachten dat vele belangstellenden getuigen willen zijn van het rentrée der voet balverenigingen. Dat de clubs onderling over eengekomen zijn tegen elkaar te spelen, vin' den wij een gelukkig idee. Was HRCHelder niet altijd de clou van het seizoen en ook AtlasWatervogels begon al een populaire wedstrijd te worden, want één der voorlaatste wedstrijden tusschen beide clubs op het Atlas terrein trok voor Atlas een record aantal be zoekers, n.1. 800. Nu staan de beide ontmoetingen weer voor de deur en aangezien de vierde klas- sers in de morgenuren en HRC en Helder 's middags spelen behoeft men niet het ééne voor het andere te missen. Het kan een interessante dag worden en een sti mulans vormen voor het verdere verloop der competitie-wedstrijden. We rekenen er op, vooral nu weer vele menschen in Den Helder gaan wonen, op een flink aantal bezoekers, zoodat het tweede doel, n.1. het op peil brengen der kassen, een succes kan worden. WatervogelsAtlas. Op het Helder-terrein om half elf speelt zich de eerste derby af en dat de heeren het niet cadeau zullen geven staat o.i. vast. De elf tallen zien er als volgt uit: Watervogels F. Clowting G. Schotting G. v. Velzen S. Been L. Bosch H. v. Wessel M. v. 't Hert Nic. Been H. Been G. Slotemaker H. Rensmaag G. Wijker J. Wjjker C. v. Osch J. Gersen J. Snijders H. Post J. Buis J. Slotemaker J. Verblauw J. Post H. de Visser Atlas Op papier sterke formaties, welke zeker niet zullen teleurstellen. Wanneer we de elf tallen nog eens nader onder de loupe nemen, dan missen we bij Watervogels Hoogvorst en Beekhoven, doch daarentegen staat Bosch weer op zijn plaats. In v. Wessel hebben de „kraaien" een uitstekenden kanthalf en daar ook S. Been zijn sporen reeds verdiend heeft komt het ons voor, als Bosch eenigszins de oude is, dat Atlas aan deze linie een zwaren dobber zal krijgen. De achterhoede zal zich ook wel redden en de voorhoede met schut ters als Been en Rensmaag zal waarschijnlijk wel voor eenige doelpunten zorgen.' Bij Atlas zien we een nieuwen keeper staan zoodat Peters dus waarschijnlijk niet beschik baar is. Daar wij Visser niet kennen, moeten we dus ten aanzien van hem nog even gereser veerd zijn. Jelle Post staat achter met Ver blauw en deze twee namen staan zeker borg voor een hechte verdediging. Ook de midden linie telt beproefde namen, terwijl in de voor hoede weer een nieuweling is opgenomen n.1. van Osch. Wij verwachten in ieder geval een spannenden strijd, waarbij een gelijk spel niét vreemd zal zijn. H.R.C.—Helder. Nadat het ontbijt 's morgens naar binnen is gewerkt, krijgen we 's middags het diner, ge naamd HRCHelder. Alvorens de elftallen te bespreken zullen we deze eerst noemen n.1.: HRC Dijkshoorn Does (DEM) Selderbeek Stins Stolk Buitenhuis Roomeijer Zimny Bakker Koster van 't Hoff (Alkmaar) de Leur Rottier Krab Wagenaar Himpers Gast Kiesewetter Goutier Teeckelenburg Vermeulen Kenter Helder Bij HRC hebben we dus allereerst de nieu weling Does als rechtsachter en o.i. zal deze vurige speler zijn plaats wel waard zijn. Stins is opgeklommen en na eenige routine kan ook hij zich wel aanpassen. De vraagteekens zijn de beide vleugelspelers Koster en van 't Hoff. Wat enthousiasme betreft zal Koster wel mee ■kunnen komen, doch hoofdzaak is als hij zijn hoofd maar laat werken, want voetballen kan hij wel, doch veelal deed hij minder serieuse dingen door zenuwachtigheid. Over van 't Hoff kunnen we geen oordeel vellen. Zondagmorgen vinden de kampioenschappen plaats van de H.A.V. Het is van het bestuur dezer actieve vereeniging een goed idee ge weest om deze kampioenschappen te doen plaats vinden, zoodat dan ieder jaar de titel weer verdedigd moet worden. De H.A.V. is een vereeniging met ruim 100 leden en de toeschou wers kunnen er van op aan dat er strijd ge leverd zal worden. De kampioenschappen worden in twee dagen verloopen, n.1. morgen en volgende week Zon dag. Het programma voor morgen luidt: 9.30 uur 100 m (2 series en waarin zeker veel spanning te wachten staat). 9.40 uur Hoogspringen. 10.15 uur 1500 m. 10.25 uur Speerwerpen. 10.55 uur Finale 100 m. 11.uur Discuswerpen. De nummers worden op het Helder-terrein verwerkt en de H.A.V. heeft weer zelf de lei ding, m.a.w. dat onderdeel is wel weer perfect in orde. Het HRC wapen, enthousiasme zal weer voor de honderd procent moeten werken. Helder heeft op papier een verrassend goed elftal, hoewel Vermeulen en Goutier ons hun vorm moeten bewijzen. Ook Kiesewetter viert weer zijn rentrée en het zal ons goed doen dezen sportleven figuur weer te aanschou wen. Gast staaf vanzelf linkshalf, want zoo langzamerhand is wel gebleken dat deze wit- jak geen voorhoedespeler is. In de voorhoede komen we de oude bekende Rottier uit Helle- voetsluis tegen, (over clubliefde gesproken!). Himpers uit Beverwijk die nog wat routine heeft opgedaan in de Kennemers en Wagenaar uit Stormvogels II. Krab en de Leur zijn bekende krachten, die ieder voor zich hun mannetje wel staan. Op papier twee vrijwel gelijke elftallen en ook hier zal de uitslag niet ver van een gelijk spel af zijn. H.R.C. is tweede klasser, maar het Racing- elftal heeft zulke veranderingen ondergaan, dat er zeker een paar wedstrijden verloopen moeten zijn alvorens weer een geheel is ge vormd, dat weer dat taaie H.R.C. zal vormen van voorheen. Ook Helder heeft vanzelf nog een paar in- speelwedstrijden noodig en we hopen tevens dat het elftal niet steeds door elkaar gegooid wordt, want heusch waar, die elftal is lang niet kwaad. Daar de wedstrijden H.R.C.Helder altijd spannend zijn, Helder speelde n.1. tegen Racing altijd zijn besten wedstrijd en H.R.C. wilde op zijn beurt niet graag verliezen, verwachten we ook nu weer een emotievollen strijd. Helder wil de nederlagenreeks breken en H.R.C. moet zijn eer hoog houden. Laat het een sportieve strijd worden en dat de sterkste mag winnen. Om het reeds beschreven doel het op peil brengen der kassen, zoo succesvol te doen wer ken, hebben H.R.C. en Helder besloten dat de leden en donateurs geen vrijen toegang heb ben. De wedstrijd wordt gespeeld op het Ra- cing-terrein en vangt aan om half drie. Reeds 40.10 bijeen. Als wij dit schrijven, is er voor den zoo ernstig gedupeerden krantenbezorger, waar voor wij een inzameling onder onze lezers openden, reeds een bedrag van meer dan 40 gulden bijeen gebracht. 40 gulden, het prachtig resultaat van slechts enkele dagen. Het totaal-bedrag is er echter nog niet. Enkele goede gaven moeten nog volgen. Een dubbeltje... een kwartje... eventueel 2 kwartjes als u die missen kunt, zijn al vol doende. Vele kleintjes maken echter nog steeds één groote, en wij zouden ons sterk moeten vergissen als het bedrag a.s. Maan dag niet reeds bijeen was. Dan zullen wij dit aan den bezorger kunnen overhandigen, daarmede tevens het bewijs leverend, dat Den Helder onder zijn bevolking nog tal van humane gemeenschapsmenschen telt. Vanmiddag, en daarna weer volgende week, kan men zijn bijdrage dus nog offeren. Mogen wij op U rekenen...? Giften kwamen gisteren binnen van: R. F. O. 1.—; F. S. 0.25; fam. M. 0.35; M. B. Jr. 0.25; fam. B. 1.—; S. 0.50; de K. 0.50; H. B. 0.25; fam. E. 1.—; J. B. 1.— C. G. 0.50; J. B. 0.50; H. 1.—; J. P. 0.50; N.N. 2.50; Agent tijdschriften 0.50; F. N. 0.25; P. R. 0.25; B. M. 0.25; N.N. 0.25; J. L. 0.25; N.N. 0.25; C. A. 0.25; N.N. 0.25; 't Vier tal 1.—; D. M. v. H.—v. Z. 1.—; N.N. 0.50; K. H. 0.50; S. v. A. 0.60; mevr. R. D. 1. fam. B. 0.10; mevr. D. 0.50; A. v. W. 0,50; K. ter B. 0.25; P. 1.—; V. R. 0.50; K. 0.25; mevr. S. 0.50; S. B. 0.50; E. G. S. 0.50; mevr. v. E. 0.25; Georgy en z'n ouders 0.35; fa. B. 1.—. Totaal thans ontvangen 40.10. Van bijgaande lettergrepen moeten woorden van onderstaande beteekenis gevormd wor den. De tweede en vierde letters van deze woorden geven dan van boven naar beneden een bekend spreekwoord te lezen. De te gebruiken lettergrepen zijn: a - ar - as - baar - bel - bli - bo - ce - era - da - da - da - de - de - de - de - den - feu - ga - ge - gen - gra - guir - he - i - kan - kei - kie - lan - le - lis - lu - me - mo - mo - naai - ni - nie - nie - o - ob - on - ooi - re - re - rie - ro - se - sel - ser - stan - teit - ti - tie - tie - tie - tief - tra - va - ve - vit - wan. De beteekenis van de te vormen woorden is: 1. verlaging; 2. leenstelsel; 3. standvastig; 4. zakboekje; 5. dameskleedingstuk; 6. plech tigheid; 7. volkomen overeenstemming; 8. uitzichttoren; 9. waarneming; 10. winst gevend; 11. bloemslinger; 12. wapenmagazijn: 13. vogel; 14. bontsoort; 15. schuldbrief; 16. alleenheerschappij; 17. bladtin; 18. soep groente. De prijswinnaar van deze week is: K. STIJL, Hujjgensstraat 28, Den Helder. Oplossing vorige week: Horizontaal: 1. Hevel; 5. kapel; 10. dit; 13. lik; 15. ho; 17. moer; 19. ba; 21. komeet; 22. K.L.M.; 23 leed; 24. smet; 25. slib; 26. are; 28. al; 30. oer; 31. nat; 32. t.w.; 33. ijl; 34. ski; 35. pa of va; 36. hen; 39. mr.; 40. eg; 42. oké; 44. Rie; 45. O.T.; 47. ore; 48. ober; 49. heir; 51. mier; 52. pen; 53. merrie; 54. ir.; 56. raap; 58. Mia; 60. rog; 62. horde; 63. regel. Verticaal: 2. E. D.; 3. vif; 4. et; 6. al; 7. pip; 8. E.K.; 9. philanthropie; 11. komma; 12. reëel; 14. lambrizeering; 16. opera; 17. mos; 18. R.E.T.; 19. bliek; 20. keet; 22. klos; 27. T.T. 29. el; 37. eiber; 38. neen; 39. M.S.; 41. ga; 42. ooit; 43. kreet; 45. Oeral; 46. tiran; 49. her; 50. R.I.P.; 55. sir; 57. log; 58. M.O.; 59. A.D.; 60. re; 61. ge. Correspondentie. Bijna alle oplossers heb ben moeite gehad met het vinden van 10 hor. en 4 vert. De oorzaak hiervan was gelegen in het feit, dat de omschrijving van 10 hor. niet had moeten zijn maaltijd doch aanw. vnw. Het latijnsche voegwoord werd dan natuurlijk et. Wij hebben bij het nazien van de oplossingen natuurlijk met deze fout reke ning gehouden. Fcike Asma speelt Een dezer dagen hebben wij voor het eerst na langen tijd onzen oud-stadgenoot, den or gelist Feike Asma, weer eens „in natura" mogen beluisteren. Hjj bespeelde het orgel van de Gereformeerde Kerk aan de Oude gracht te Alkmaar en wij hebben deze gelegen heid aangegrepen om te kunnen genieten van het sublieme spel van dezen ras-kunstenaar. Reeds een cyclus van 4 orgelbespelingen door andere orgelisten was hieraan vooraf ge gaan, doch de naam Feike Asma bleek ook in Alkmaar wel zooveel klank te hebben, dat het aantal belangstellenden dat der andere con certen verre overtrof. Asma opende het programma met een koraalbewerking van Jan Zwart met als thema de melodie van Psalm 84. Zelfs voor den leek is deze muziek begrijpelijk, omdat het thema hem zoo vertrouwt in het gehoor ligt. Hij hoort hoe de orgelist eenige maten de melodie volgt, om die daarna op een ander klavier met andere registers weer opnieuw in te zetten, en hij kan, zelfs in de meest ingewikkelde toccata- vormen het thema blijven volgen. Juist om dat hij in zijn programma's meestal een of meer van dergelijke stukken opneemt, zijn de orgelbespelingen van Feike Asma, die daarin het voetspoor volgt van zijn leermeester Jan Zwart, zoo „populair". Vervolgens hoorden wij de fuga in G van Bach en het 7de Orgelconcert van Handel, waarin de fraaie registratie van het orgel duidelijk tot zijn recht kwam. Na eenige bewerkingen van geestelijke lie deren van den concertgever en eén „Aria Seriosa" van Karg-Elert volgde het prachtige Allegro Vivace uit de 5e Symphonie van Widor. Deze compositie van den grooten Franschen organist en componist werd door Asma mees terlijk gespeeld. Ademloos luisterden de aan wezigen naar de machtige orgelklanken, die hu eens juichten, dan plotseling overgingen in een weemoedig cantabile, om dan weer het thema te laten hooren in een brillanten toc cata-stijl. Wij werden gegrepen door het enthousiasme in Asma's spel, dat ons als het ware dwong tot luisteren. Zulk orgelspel is onvergetelijk. Het heft ons op uit den sfeer van allen dag. We vergeten alle beslommerin gen en we voelen ons klein onder de ma jestueuze orgelklanken, als zij aanzwellen tot één grootschen jubel. Een zware schemering hing reeds in het kerkgebouw, toen Asma Guilmant's Pastorale vertolkte, een compositie, waarin de bezon kenheid in de plaats trad van het levendige, het virtuoze van Widor's opus. Doch hij liet ons niet lang in dien sfeer. De nu volgende, ietwat modern getinte, Toccata van Jan Nie- land, bruiste van geestdrift en wij verwon derden ons over het schier grenzelooze tech nische kunnen van den organist. Tot besluit speelde Asma een Finale van hemzelf, waarin hij een fantasie gaf over de melodie van Psalm 42, met aan het einde het koraal, gespeeld met breede accoorden. Mach tig klonk het volle werk door den schemer, tot eindelijk de laatste toon verklonken was. Toen was het einde daar; voldaan keerden de aanwezigen huiswaarts. De orgelist had hen iets meegegeven. Wij weten, dat velen uitzien naar de volgende maal, dat isma het fraaie Alkmaarsche orgel zal bespelen. C. A. Dekkers. Diegenen, wier geslachtsnamen aanvangt met de letter U, V, W, X, IJ of Z, worden in een advertentie in dit nummer geadvi seerd zich van 2 foto's te laten voorzien in verband met de uitreiking van het persoons bewijs. Voor bijzonderheden leze men de desbetref fende advertentie. Burgerlijke Stand van Den Helder van 11 September 1941. GETROUWD: J. C. de Schipper en J. H. Oudkerk. BEVALLEN: N. Trijsburg—Leegwater, d. van 12 September 1941. BEVALLEN: D. van de WintZeeman, z. OVERLEDEN: M. Aland geb. Nicolaï, 59 j. ZONDAG 14 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Salm, Maandcollecte. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Doop. De Waai, n.m. 2.30 de eerw. heer Lodder, van Alkmaar. Den Hoorn, v.m. 11 u., de eerw. heer Lodder. Maandcollecte. Cocksdorp, n.m. 7 u., Ds. Salm. Coll. Fonds Alg. Chr. Belang. Eierland, n.m. 4 u., Ds. Salm. Koog, n.m. „3 u., Ds. Kok. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Maandcoll. Geref. Kerk. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. von Meijenfeldt, van Alkmaar. Voorbereiding Heilig Avondmaal. Den Burg, n.m. 3 u., Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Donner. (Voorbe reiding Heilig Avondmaal). Oosterend, n.m. 3 u., Ds. von Meijenfeldt. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 u. en n.m. 3.30 Ds. v. d. Plas. INGEKOMEN PERSONEN., Petronella Nota, van Wageningen, Zoom- weg 16 naar De Cocksdorp 5; Neeltje Mant je, van Ca3tricum, Burg. Boreellaan 12, naar Oudeschild 94; Jantje ten Hoor, geh. m. W. van Dijk, van Emmen, Klazienaveen, Lange- straat 55 naar De Cocksdorp 28; Willem Arie Baars, van Den Helder, Ooievaarsstraat 90, naar Oudeschild 318; Lourus Schrier, van Arnhem J. v. Looijstraat 2 naar Den Burg, Koogerweg la; Reindert van der Lind, van Kollumerland ca Kollzwaag 47, naar De Waal 58; Jan Knot, van Heemstede, B. v. Lennep- weg 10, naar Den Burg, Haffelerweg 10; Gijsbertha Dob van Sneek, Singel 78 naar Den Burg, Schilderend 95; Johannes A. Stem- foort en gezin van Sassenheim, Tijloostraat 38 naar Den Burg, Wilhelminalaan 13. VERTROKKEN PERSONEN. 4 Antonia Witte, van Den Burg, Weverstraat 20, naar Bergen Loudelsweg 20; Klaas J. S. Knol van H 11 naar Soest, Korte Brinkweg 30; Elisabeth N. Mets, van Oudeschild 145 naar Leeuwarderadeel, Jelsum 14; Petronella G. Bakker, van Den Burg, Weverstraat 10 naar Den Haag, J. v. Galenstraat 9; Johanna H. Floris, van Den Burg, Warmoesstraat 69 naar Amsterdam, Baweanstraat 1311; Willem I. Sinke, van den Burg, Wilhelminalaan 15 naar Den Helder, Spoorstraat 110; Frouwtje Kuiper, van Oosterend, Weststraat 27 naar Den Helder, Hector Treubstraat 47; André Hoep, van Den Burg, Westerweg 1 naar Haarlemmermeer, Nieuwe Meerdijk 257. BURGERLIJKE STAND, van 6 t.m. 12 September 1941. Geboren: Gerardus Johannes, z. v. Johannes Cornelis van Heerwaarden en Gertruda Tuins- ma. Ondertrouwd: Hendrik van Heerwaarden en Agatha Witte; Cornelis Wonder en Trijntje Hoekstra. Getrouwd: Jan Cornelis Reuvers en Johan na van Maldegem. Overleden: Willem de Boer, 34 jaar, onge huwd. VISSCHERIJ. Urk, 11 September 1941. Door 54 vaartuigen werd heden aan den Vischafslag alhier aangevoerd: 5870 kg kuil- paling, van 38—550 kg per vaartuig, prij8 74 ct.103 kg lijn- of beugaal, 0.68—1.54; 600 kg snoekbaars, 68 ct.; 50 kg roode baars 36 ct.; 758 kg voorn, 20 ct. per kg; 30 man den pos, 1.85—2.45 en 394 manden nest, prijs 33V6 per mand. DE OUD-GEPENSIONNEERDE MILITAIREN. Geachte Redactie, Den laatsten tijd leest men in de dagbladen veel over sociale verbeteringen, zooals ziekte verzekering voor de werknemers, verhooging van de invaliditeits- en ouderdomsverzekering, vermindering van aftrek verdienste der kin deren op steunuitkeering aan de ouders. Voor. eenige maanden terug werd aan Rijks ambtenaren, die een inkomen beneden de 1900.— hebben, een „bijslag" gegeven." Het is opmerkelijk, dat er nog steeds een categorie van Nederlanders blijft bestaan, wier levenslot in deze tijdsomstandigheden niet te benijden is. Aan deze groep Vaderlan ders wordt in het geheel geen aandacht ge schonken. Meermalen is op deze plaats de nood der oud-gepensionneerde militairen en hunne we duwen ter kennis gebracht; meermalen is langs dezen weg door andere instanties ge wezen op de achteruitstelling van de oud-ge pensionneerde militairen van het voormalige Nederlandsche leger, menschen, die de 70 en 80 jaren reeds bereikten. Zeker, destijds heeft men deze oude getrou we dienaren van Leger en Vloot afgescheept met een niet gewenschte, geheel onvoldoende en onbillijk werkende „steunregeling" jnplaats van ze op te nemen in de militaire pensioen wet van 1922. Dat bleef meten met twee maten! Kan er nu niet eindelijk eens voor goed een einde gemaakt worden aan deze grove on rechtvaardigheid? Moeten deze trouwe lands dienaren of hunne weduwen, wier aantal met het jaar slinkt, in armoede blijven voort leven Waar thans zoovele sociale verbeteringen mogelijk zijn, moet het toch ook doenlijk zijn de levensomstandigheden van deze stille ar men dragelijker te maken. Nog is het niet te laat om een gedaan on recht uit den weg te ruimen. Spoedige hulp is dubbele hulp! Aan U, geachte Redactie, mijn bijzonderen dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Heemstede. L. HARTMAN. Spaarnzichtlaan 29. BIJZONDERE JEUGDDIENSTEN. Op de vier Zondagmiddagen in deze maand worden onder het motto: „De jeugd in de bran- ding" te Haarlem bijzondere diensten voor de jeugd gehouden. De eerste twee samenkom sten zullen door niet-theologen geleid worden. Er kunnen vragen gesteld worden en men kan bezwaren naar voren brengen. In de laatste twee bijeenkomsten gaan theologen voor, die de vragen en bezwaren zullen behandelen. Men heeft dezen vorm gekozen, omdat men in een vorige serie bijeenkomsten onder het motto ,jDe kerk in de branding" daarmee zoo'n groot succes gehad heeft. u gevraagd PIANO. te koop gevraagd. Br. m. merk en prijs onder nr. 946, aan het Bureau van dit bl. Degelijk Huis te koop gevr. op behoorlijken stand. Br. met opg. van prijs onder No. 933, Bureau van dit blad. Gebr. Duitsche Plano te koop gevraagd. Br. m. opg. van prijs en merk ond. No. 932, Bureau v. d. blad. GASGEBREK. Iemand op diëet vraagt Brandspiritus te koop. Brieven onder No. 930, aan het Bureau van dit blad. Te koop een nieuwe COCOSLOOPER, lang 2 meter. Adres: Breewaterstraat 50. Te koop beste EENDEN, 2—2.50 gld. Adres: Hoenderpark J. Verfailleweg 24. aangeboden Te huur een groot Pakhuis en 2 Pakhuiszolders aan de Werf de Lastdrager. Inl. Loodsgracht 73. Te huur aangeboden een gemeub. Zit-Slaapkamer. Adres: Bureau van dit blad. Te huur aangeboden mooi leeg staand Burgerwoonhuis met 2500 m2 moestuin, direct te aan vaarden. Te bevr: Wed. N. v. VELZEN, Onderdijk B 161, Wervershoof. gevraagd 3 heeren zoeken Zit- en/of Zit- slaapkamer met stookgelegen- heid. Liefst Kanaalweg of Dijkje. Brieven onder nr. 948, aan het Bureau van dit blad. Te koop een Magneet Toer fiets, op z.g.a.n. banden, 2 Kippenboeten, bedekt met as- bestplaten en een Heerenjas, kl. maat. Te bevr.: Vlietstraat 6, Julianadorp. Nog eenige 2e-hands Stof zuigers, prima ln orde, met garantie. Adres: SANDERSE, v. Galenstraat 117. Tel. 2867. PHILIPS RADIO, type 39-40, 8 lamps, drukknop systeem met ultra kort, te koop aangeboden. Adres: Lijsterstraat 12. Te koop een nieuw wit linnen Pak, z. punten, prijs 12. Adres: Smidstraat 59. Nog eenige prima 2e-hands Rijwielen met prima banden. Adres: SANDERSE, v. Galenstraat 117. Tel. 2867. Te koop een WOONWAGEN, ook geschikt voor directie. Adres: A. TUIN, schipper, 't Zand. Tel. 2066 Zondagmiddag 14 Sept., 2.30 u. precies, Cabaret - Revue Met medewerking van De bekende Cabaret en Tooneelartist v.d. Radio De gevierde revue- en filmactrice net phenomenale, danspaar L>e muzikale fantast 2i/2 uur onafgebroken lachen Een middag van uitbundige vroolijkheid Een roffel vuur van lachsalvo's Prijzan dar plaatsan: f 1.00, 0.75, 0.50 alles Inbegr. Plaatsbespreking hedenmiddag van 1-3 u. Iemand met vaste positie zoekt kennismaking met jonge dochter of wed. z. k. met eenig inkomen niet ouder dan 38 jaar. Brieven met foto, onder nr 847, aan het Bureau van dit bl VERMIST sinds 29 Aug. een blauwgr(js Poesje. Tegen belooning terug te be zorgen Jan Verfailleweg 17 Net KOSTHUIS aangeboden, geen beroeps. Adres; Bureau van dit blad. aangeboden DIENSTBODE gevraagd. Adres: BONTES, Badhuisstraat 21- Gevraagd net WINKELMEISJE, tevens voor lichte huishoudelijke bezigheden. Brieven onder nr. 949, aan het Bureau van dit blad. Voor Telefonisch opge geven advertenties stel len wij ons bij foutieve Plaatsing niet verant woordelijk.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6