ttaeU-al Wiebienrien AMetLeJk De l/uudazeriwachlec JSxJUen AJAX w'nt het Aro -tournooi Radioprogramma N.E.C. zegeviert in de zilveren balwedstrijden Nel van Balen Blanken in vorm Duitsche bokswedstrijd te 's.Gravenhage De slechte weersomstandigheden waren van dien aard dat vele sport gebeurtenissen gisteren geen door gang konden vinden. In Den Helder ging WatervogelsAtlas niet door en in Schagen werd ook al niet gevoet bald, terwijl in Amsterdam de kam- kiomschappen van Noord Holland, uitgeschreven door N.A.U., voor hee- ren moesten worden uitgesteld. Wat wel doorging. Allereerst de voetbalwedstrijd H.R.C.Hel der, waarin de witjakken demonstreerden, dit jaar een woordje te gaan meespelen, want de tweede klassers moesten met 64 't onderspit delven. Het was overigens- een utierst sportieven kamp en - de doelpunten zorgden vanzelf voor de noodige sensatie. In Amsterdam won Ajax in de finale voor het Arol-bekertournooi van D.W.S. met 31 en is dus voor een jaar bekerhoudster. In Rotterdam verloren de Rotterdamsche clubs Sparta en Feijenoord in het Zilveren- Baltournooi met dezelfde cijfers 32 van resp. N.E.C. en Heracles. De finale tusschen de Oostelijke clubs leverde een draw (11), waarna het nemen van strafschoppen de overwinning van N.E.C. bracht. Een fraaie revanche dus van de Nijmegenaren voor het afgesnoepte kampioenschap. Vriendenschaar uit Culemborg won het Zilveren Ponttournooi door B.F.C. met 7—2 te kloppen. De dames-kampioenschappen athletiek in Amsterdam gehouden, gingen door en mej. Nel van Balen Blanken zegevierde op het nummer hoogspringen, een goed result.aat dus van onze Olympia athletiek-ster. Verschillende belangrijke wielerwedstrij den vonden plaats, waarbij Derksen en Pel- lenaers zich op den voorgrond stelden. Als verrassing doen we nog melding van de tweede nederlaag van P.S.V in het Zui den, nu tegen Picus, in een derby dus en dat momenteel de leiding in die afdeeling heb ben Juliana, M.V.V. en N.A.C. met het maxi mum aantal punten uit twee wedstrijden. DE ZILVEREN PONT WEER VOOR VRIENDENSCHAAR. Voor de tweede maal achtereen veroverde Vriendenschaar uit Culemborg de Zilveren Pont in het tournooi van de Volewijckers en wel op overtuigende wijze. Na vorige week een 6—5 zege te hebben behaald op het team der organisatoren, maakte het thans korte metten met B.F..C. uit Bussum (7—2h De Volewijckers legde zelf beslag op den derden prijs door in de verliezersronde zijn klasse- genoot Hilversum, tegen welk elftal het ko menden Zondag in de competitie start, met 31 te verslaan. AJAX TRIOMPHEERT IN HET AROL-TOURNOOI. De bekerhouder D.W.S. schakeld (3—1.) ultge- Amsterdam, 14 September De finale van het tournooi om den Arol-beker is een hoofdstedelijke- aangelegenheid geworden, waarbij D.W.S. de kans om den kostbaren prijs voor de derde maal in successie en de finitief te bemachtigen, door Ajax ontno men werd. Reeds in de demi-finale stuit ten de Spaarndammerdijkers op grooten te genstand van H.B.S. De eerste helft lever de hun een 20 voorsprong op, doch na de rust was het woord aan de uitstekend spelende Hagenaars, die den achterstand geheel inliepen (22). In de laatste seconde van de verlenging kreeg D.W.S. een doel punt cadeau, (32), waardoor het op for tuinlijke wijze de finale bereikte. De tweede wedstrijd was belangrijk min der aantrekkelijk. Ajax had weinig moeite om een 20 zege op Hercules te behalen. In de eerste helft der finale, die twee ge lijkwaardige ploegen liet zien met Ajax als de technisch betere, namen Keizer C.S. een 10 voorspong. Drager, die in deze helft een uitmuntende partij speelde op de links binnenplaats, plaatste het leer keurig tus schen de backs door, waarna P. van Ree- nen voor de rest zorgde (1—0). Ver opdrin gen der middenlinie en verkeerd opstel- Men der backs werd D.W.S. na rust Dood- lottig. Twee maal trok Fischer er tusschen uit. Eerst stelde hij via van Reenen van Wijngaarden in staat om te scoren om daarna zelf met een phenomenaal schot de hoop van den bekerhouder definitief den bodem in te slaan (3—0). Weinig gelukkig waren de D.W.S.-ers daarna, hoewel zij er nog in slaagden door Bulder en met mede werking van den Ajax Back Pothart de eer te redden. (31). Reeds a.s. Zondag komen de beide le klassers weer tegen elkander uit en wel in den eersten competitie-wed strijd. In een tusschenwedstrijd sloeg U.V.V. het elftal der organiseerende vereeniging A.F. C. met 30, nadat de rust met 0—0 was in gegaan. HELDER WON MET 6—4 VAN H.R.C. In een uiterst sportief gespeelden wed strijd heeft Helder met G4 van H.R.C. ge wonnen. Het Helder-ellftal was een beter geheel en vertoonde minder zwakke plèkken dan dat van H.R.C. Bakker, die verleden jaar in Schagen meedeed, scoorde twee fraaie doelpunten voor H.R.C. en toonde verder een speler van groot formaat te zijn. Gedurende den geheelen wedstrijd heeft hij gezwoegd van het begin tot het einde en was een voorbeeld van vechtlust. De Leur was niet zoo goed in vorm bij Hel der, hoewel hij maar weinig werk kreeg. Gast daarentegen was met Roomeijer van H.R.C. de ster van het veld. Keurige en af gemeten ballen kwamen van zijn voet en als half was hij een voortdurende steun voor den aanval. De Schagenspelers van verleden jaar heb ben dus kranig werk geleverd en zoowel H.R.C. als Helder zijn zeer gebaat met deze krachten, die in Schagen hun vorm hebben behouden, ja zelfs hebben aange kweekt. Bij H.R.C. deden verder nog drie adspi- rantcn mee van twee jaren terug en zij konden alle drie op een goeden wedstrijd te rugzien. Zeker wordt er één in de offici- eele ploeg gekozen, misschien wel twee. De doelpunten voor Helder werden ge scoord door Rottier twee. Wagenaar twee, de Leur een en Himpers een, terwijl bij H.R.C. Bakker voor twee doelpunten zorg de en van 't Hoff en Bijl ieder voor één doelpunt. OM DEN SPAARNEBEKER. Haarlem, 14 September: Voor den tweeden keer is V.S.V. er in ge slaagd beslag te leggen op den Spaarnebeker De wedstrijden werden georganiseerd door „Haarlem". In de eerste ronde won V.S.V. mét 2—1 van Haarlem en Hermes behaalde een 31 over winning op E.D.O. Nadat E.D.O. Haarlem met 21 geklopt had in de verliezersronde, volgde dé einstrijd tusschen V.S.V. en Her- mes D.V.S.. welke in een 10 overwining ovor de IJmuidenaren eindigde. LANDENWEDSTRIJD TUSSCHEN ZWEDEN EN DENEMARKEN (2—2). Stockholm, 14 Sept. (D.N.B.). Heden werd te Stockholm de 3&ste internationale voetbalwedstrijd ZwedenDenemarken ge speeld. welke in een gelijk sipel (22) ein digde. Deze uitslag is voor het Deensche eltfal, dat met de rust met 20 voortond. zeer ver dienstelijk te noemen. De beste spelers aan Deensche zijde waren de doelverdediger Soe" rensen en Hansen, die dit keer echter niet als midvoor, maar als linksbuiten het tem po aangaf. Bij de Zweden maakte Karlsson op de linksbinnenplaats een uitstekend debuut. De Denen gaven in de eerste helft den toon aan en drukten deze meerderheid in 2 doelpunten uit, welke gemaakt werden door den rechtsbinnen Ploeger en Hansen. De Zweden kwamen na de rust goed op zetten. Het gevolg was, dat Karlsson en de midvoor Jacobsson ieder een doelpunt maak ten, waarna een gejubel onder de 50.000 toe schouwers, die het Rasunda-stadion tot de laatste plaats bezetten, losbarstte. De Zweedsche koning, die in de tweede helft den wedstrijd bijwoonde, begroette na afloop van den wedstrijd de spelers van beide elftallen. De Duitsche scheidsrechter Helmuth Fink uit Frankfort a.d. Main leidde den wedstrijd uitstekend. Met zijn rustige en zakelijke be slissingen wist hij de tevredenheid van alle deelnemers te winnen. Het is te voorzien, dat het Zweedsche elf tal in dezelfde opstelling op 5 October in Stockholm de veertiende internationale wed strijd tegen Duitschland zal spelen. STEDENWEDSTRIJD BERLIJN—WEENEN. B e r 1 ij n, 14 Sptember (D.N.B.) In tegenwoordigheid van tienduizend toe schouwers, is hier een voetbalwedstrijd ge houden tusschen de steden Berlijn en Wee- nen, waarvan de uitslag 33 was. DEE: "N SPRINTKAMPIOEN VAN DE CLUB „OLYMPIA". Van der Voort tegen Verdonk in de iinale van de achtervolging. Amsterdam, 13 September. Vandaag in den namiddag werd het tweedaagsche tour nooi om de Olympiawielertitels op de Olym- piabaan te Badhoevedorp ingezet met den strijd om den sprinttitel, terwijl de ritten om het achtervolgingskampioenschap tot de fi nales werden afgewerkt. Jan Derksen is er op fraaie wijze in ge slaagd zijn sprinttitel te prolongeeren door in de finale de Nederlandsche amateurkam pioen Bernard Remkes gedecideerd te klop pen, in den snellen tijd van 12 4 sec. over de laatste 200 meter. In den strijd om de derde en vierde plaats wist Faanhof op verrassen de wijze van Gelder op de vierde plaats te brengen. Ben van de Voort was de groote man in de 'achtervolging, hij schakelde zijn tegenstanders met groot gemak een voor een uit, om tenslotte de finale te bereiken. De andere finalist Verdonk heeft het heel wat moeilijker gehad. Vooral in de halve finale tegen Faanhof, die in de achtervolging ook prima reed, was er genoeg spanning. Eerst in de laatste ronde kwamen de capa citeiten van Verdonk als achtervolger goed naar voren, zoodat dus Zondag van de Voort en Verdonk zullen uitvechten, wie kampioen der achtervolging wordt. Groenewegen ont brak jammer genoeg aan dit kampioenschap, doch zal Zondagmiddag present zijn voor het 50 km. kampioenschap, waarin ook Faanhof, Verdonk, van de Voort., Remkes, Middelink, Hoek e.a. zullen uitkomen, aangevuld met nieuwelingen wedstrijden. RONDE VAN HAARLEM-NOORD Haarlem, 14 Sept Op een traject in 't noordelijk deel der gemeente organiseerde de wielerclub „De Jonge Kampioen" de ron de van Haarlem-Noord. De uitslagen luiden: Nieuwelingen: 22 K.m. of tien ronden van 2200 meter. 1 De Kort, Amsterdam, 39 min. 55 sec., 2 M. v. d. Kerkhof, Helmond, 3 J. Alles, Amsterdam, 4 J. Snoek, Haarlem, 5 A. van Markestein, IJmuiden. Onafhankelijken en amateurs: 55 K.m. of vijf en twintig ronden. 1. C. de Best, Haar lem 1 uur 37 min. 37 sec., 2. G. Peters, Haar lem, 3. P. Evers, Wormerveer, 4. J. Lust, Oostzaan, 5 M. Segaar, Leiden, 6. T. Ooms, Haarlem. NEL VAN BALLEN BLANKEN NAM EEN TITEL MEE UIT AMSTERDAM. De Dameskampioenschappen van Noord-Holland. De nationale loop-kampioenen Ali de Vries en J. Adema, hadden geen moeite om ook de provinciale titels te behalen. Op de 200 M. won mej. de Vries van A.D.A., zooals zij dat wenschte. Zij hield zich op het laat ste eind eenigszins in, doch won niettemin met 5 sec. voorsprong. De 100 meter was voor mej. J. Adema van Zeeburg (Amster dam), hoewel Ali de Vries, tot haar tegen standers behoorde. Door eën fceêr slechten start verloor de laatste reeds direct Veel ter rein. Mej. N. van Balen Blanken uit Wierin- gerwaard excelleerde bij het hoogspringen. Haar pogingen om 1.55 M. te halen, faalden. Dit was echter de eenige titel, die niet in de hoofdstad terecht kwam. Alkmaar eischte wel de tweede plaats bij het verspringen voor zich op, waarvoor de jeugdige Liesje Rolff zorgde, een meisje, waarvan in de toekomst wel iets te ver wachten is, nu zij speciaal getraind wordt door Jan Blankers. WAGEMANS MAAKT EEN SPRONG VAN 7,52 M. Halle, 14 September (D.N.B.) Drie van de beste Duitsche verspringers hebben alhier hun krachten gemeten. De Berlijner aWgemans overwon met de nieuwe beste Europeesche prestatie van het jaar van 7,52 meter, voor den Duitschen kampioen Luther uit Berlijn, die 7.16 meter en Albert uit Leipzig, die 7.15 meter sprong. WEDSTRIJDEN TE WUPPERTAL. Wuppertal, 14 September (D.N.B.): Alhier zijn athletiekwedstrijden gehouden, waarvan de resultaten als volgt luidden: 100 meter: Scheuring, 10,6 sec. 200 meter: Scheuring, 22,3 sec. 1500 meter: 1. Warnemuende uit Berlijn, 3 min. 56,4 sec., 2. Raff, 3 min. 56.8 sec. 5000 meter: 1. Raff 14 min. 55,6 sec.; 2. Eberlein 14 min. 57,6 sec.; 3. Goldemund 14 min. 58,2 sec. Kogelstooten: Bongen 15.05 meter. Kogelslingeren: 1. Blask 51.82 meter; 2. Lutz 50,87 meter. Feuilleton door Adriaan J. Huisman 20. Met behulp van zeildoek en een wijde, ge verniste buis werd een toestel geïmprovi seerd; er werden vochtige doeken omheen gewikkeld om de condensatie van den stoom te bevorderen. Behalve alle aanwezige lam pen werden ook alle beschikbare ketels en potten voor dit distillatie-proces gerequlreerd. Cacao kon nu alleen nog maar voor vrou wen worden bereid en de smaak van het water bleef, ondanks het zuiveringsproces, afschuwelijk. Er konden zelfs geen aardappelen in wor den gekookt en die waren juist nog het meest substantieele van den heelen aanwezi gen voedselvoorraad. En rauw konden ze moeilijk worden gegeen! Het versche water in den regenbak, waar van ook nog een geringe hoeveelheid aanwe zig was, was ook niet in prima staat en moest vóór het gebyjik worden geliltreerd. Olsen besliste, dat het uitsluitend mocht worden gebruikt voor ernstige zieken. Het „hospitaal" was overvol en alle nieuwe pa tiënten moesten hier verder blyven, waar ze waren. Zoowel Dagmar als Hildur hadden het te druk om vermoeidheid te voelen of onder invloed te komen van de naargeestige om standigheden. De toestand, ontstaan door het nijpend gebrek aan water, had ten gevolge, dat haar voornaamste bezigheid niet meer was het bereiden van eten, maar het voort durend opnieuw vullen van allerlei vaatwerk, dat met een inhoud van zout water op kook punt moest worden gehouden. Payne was een uitstekend assistent. Hij verrichtte al de technische werkzaam heden, die voor de distillatie noodig waren, manipuleerde met de met zeildoek gevulde buis, verzorgde de lampen en het eenige kolenvuur. En tusschen het werk door mon terde hij de meisjes voortdurend op met grappige verhalen en leuke opmerkingen. De conversatie werd langzamerhand bepaald op gewekt. Hildur vertelde hem, hoe ze „in haar jonge jaren" op den vuurtoren was ko men aandrijven. Ik ben een kind van de zee, vertelde ze, dat op een dag hier in een klein bootje uit het Westen kwam aanzetten, misschen ook wel uit de Nieuwe Wereld! Maar noch dóór, noch in de Oude scheen iemand me verloren te hebben. Vader heeft me opgepikt en me als kind aangenomen. Payne wist niet of ze hem voor den mal hield of dat ze de waarheid sprak en hij zocht de bevestiging van haar woorden in een paar rustige oogen, waarin hjj keen, zoodra zich daarvoor ook maar een eenigs zins acceptabele gelegenheid voordeed. Het is volkomen waar, wat Hildur ver telt, bevestigde Dagmarernstig. Ik ge loof, dat de geheime aantrekkingskracht tus schen ouders en langverloren kinderen, waar je in romans van leest, in werkelijkheid de grootste onzin is, vervolgde ze. Ik denk niet, dat er één familie bestaat, waarin meer gevoel van eenheid en saamhoorigheid is, dan bij ons, ofschoon Hildur mijn zuster niet is en vader alleen maar haar pleegvader. Hjj vond haar, meer dood dan levend, terwijl ze naar de rots kwam drijven en voor hjj haar bereikte, moest hij een gevecht leveren met een grooten haai. Welzijn erg trotsch op vader. Hjj is alles wat we op de wereld heb ben. Hildui kent haar vader en haar moeder niet en mgn moeder stierf toen ik nog heel klein was. Hallo! riep Payne opeens en wendde zich naar de deur. Daar stond mevrouw Vansittart, doodsbleek en met oogen, die in het schemerige licht onnatuurijk groot sche nen. Hij schrok van haar. Hij had haar sedert den vorigen avond niet gezien en hij ont stelde door de verandering in haar gezicht. Hij hield niet van haar; er was iets aan haar iets dat hij niet onder woorden kon bren gen dat hem een soort wantrouwen in boezemde. Maar tenslotte nam zij geen plaats van beteekenis in zijn gedachtenleven in; het was zijn zaak niet, aan welke dame- van-rijperen-leeftijd zijn oom zijn hart had verloren. Mevrouw Vansittart had een stuk papier in de hand. Mr. Traill is hier, zei ze rustig. Hier? herhaalde Payne, niet begrjjpend wat ze bedoelde en uit het veld geslagen door haar killen, onnatuurljjk-kalmen toon, terwijl het hem trof, dat ze hem ijiet geen woord had begroet. Ik kan er geen beter woord voor vin- OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. in rolling worden De volgende prijzen mogen ten hoogste aan den gebruiker gebracht: AARDAPPELEN: Klei-aardappelen van de rassen- 1. Zeeuwsche Bonte, Roode Star, Eigenheimer, enz. 2. Bintjes, Alphia en Industrie, enz. Duinzandaardappelen Zandaardappelen Veenaardappelen lu,u' MC1 Opmerking. Voor het schrappen van aardappelen magl ct'per ^0,re"^" rokend, met dien vrstande, dat de aardappelen gewogen worden vo"p !?e' schrappen. Voor het thuisbezorgen van aardappelen mag 1 ct. per kg. extra void^n gevraagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. f0.08 per kg. f0.07K per kg. f 0.08 per kg. f0.07 per kg. f 0.07 per kg. Gustaf Eder toont zijn klasse. 's-Gravenhage, 14 Sept. Voor de boks- liefhebbers in Den Haag was het vandaag een bijzondere dag. Das Truppenbetreu beim Reichskommissar, dat hier te lande een middengewicht-competitie bracht, had wedstrijden georganiseerd in de open lucht, welke gehouden werden op het Malieveld. Een muziekkorps van het luchtwapen bracht vroolijke muziek ten gehoore, waar na Major Creuzinger een welkomstwoord sprak. De eerste partij tusschen Fritz Reppel (Berlijn) en Kurt Stary (Berlin) werd door eerstgenoemde op punten gewonnen. De strijd, kenmerkte zich in de eerste ronden door vee] lijf aan lijf werk. Repper was over het algemeen feller en Stary kreeg veel te incasseeren, hetgeen hem echter goed afging. De strijd tusschen Scheder (Weenen) en den vlieger Jakubowsky eindigde in een overwinning op punten voor Jakubowsky. Deze laatste was zeer snel en bewegelijk, terwijl zijn dekking en uitwijken uitste kend was. Scheder sloeg meer dan eens in de lucht en werd meermalen in de touwen gedreven. Hierna volgde de partij tusschen den kampioen van Europa, Gustaf Eder en Fritz Quoss ujt Munster. Al spoedig bleek, dat Eder geen partij voor Quoss was en de eerste maakte dan ook korte metten met zijn tegenstander. Tweemaal werd Quoss gevloerd en toen hij voor de derde keer tegen de vlakte ging werd hij uitgeteld en Eder door-knock-out tot overwinnaar uit geroepen. Tot slot kwamen Sporer (Altona) en Kam peis (Weenen) tegen elkaar in den ring. Het werd een harden strijd, waarin beide boksers veel te incasseeren kregen. De wedstrijd stond echter niet op bijzonder hoog peil. den, antwoordde ze. Hij is dicht bij ons, zoo dicht, als een stoomboot hem kan bren gen. Meneer Olsen heeft een boodschap ge seind gekregen; hij heeft ze opgeschreven en ze m(j laten brengen. Ik vroeg, waar jij was en ze zeiden, dat je in de keuken aan het werk was. Mevrouw Vansittart scheen om een of an dere reden geheel van streek te zijn. Haar aanwezigheid maakte een eind aan het ge babbel van de jongelui. De jongeman nam zwijgend het papier aan en las het volgende: Geachte mevrouw, Een geseinde boodschap van de „IJgdra- sil" luidt als volgt: Mr. J. Cyrus J. Traill is aan boord en zendt zijn groeten aan Ltta en Charlie. Hij zal aan land alle voorbereidingen treffen voor hun goede ontvangst en hoopt, dat zij zich zoo wel bevinden als In deze onaangename om standigheden mogelijk is. Hoogachtend, Axel Olsen. Payne liep naar de deur. Ik moet zien Olsen te pakken te krij gen, om hem een antwoord te laten seinen zei hij. Hildur, die juist naar buiten stond te kn- ken, weerhield hem echter door te zeggen- Daar is geen haast bij. De „IJgdrasil" is nu te ver af en ik denk, dat als ze terue komt er wel geen tijd zal zijn, om iets an ders te seinen dan heel in het kort het be langrijkste nieuws. TOURNOOI DER E.N.P.S. Km och herovert de leiding. Amsterdam, 14 September. In de vierde ronde van het tournooi der Eerste Nederlandsche Populaire Schaakschool is verwoed gestreden. Kmoch behaalde een. overwinnig. op Landau na een opwindende Slavische partij, waarin de laatste op den 17den zet een kostbare fout maakte. Daar Scheffer de op Vrijdag afgebroken partij zonder verder te spelen, gewonnen gaf, her overde Kmoch dezen morgen de eerste plaats met 3% punt uit 4 partijen. Scheffer verdedigde zich hardnekkig te gen dr. Max Euwe in een oud-Indische partij. Na 4 uur spelen geraakte de eerste in tijdnood, welke moeilijkheden hij echter op het laatste moment wist af te wenden. Toen een zeer ingewikkelde stand, welke geen voorspellingen mogelijk maakt, was bereikt, werd de partij afgebroken. Ook de partij van ir. van SteenisSpinhoven, een Siciliaansche. werd afgebroken, in een stand, die een vredige remise doet verwach ten. De stand in de eeregroep a. luidt thans na 4 ronden: H Kmoch 3x/2 P„ dr. M. Euwe 2 pt. en 2 afgebr. partijen. Landau IV2 pt Spinhoven V->. pt. en 2 afgebr. partijen, ir. van Steenis Y>. pt. en 1 afgebr. partij, Schef fer pt. en 2 afgebr. partijen. DINSDAG 16 SEPTEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoönmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie. (Voor bereid door de Chr. Radio Stichting). 8.25 Gramofoon muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Concertgebouworkest (opn.). 11.00 Declamatie. 11.20 Viool en piano. 12.C0 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.25 Het kwartier van den Arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Zang met piano begeleiding. 1.30 De Melodisten (opn.). 2.15 Omroeporkest en solisten (opn.). 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Piano, cello en klarinet. 4.00 Bijbellezing. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Orgelconcert. 6.00 Luchtvaartcui'- sus. 6.15 Otto Hendriks en zijn orkest en zang met piano begeleiding. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Zang met piano begeleiding. 7.50 Causerie „De Hollandsche vioolmakers" (met muzikale illustratie). 8.15 „Een Serenade in Sint Jansnacht", komisch zangspel. 9.00 Pianoduetten. 9.15 Voor den boer. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: .Nieuwsberichten. 10.00—10.15 B.N.O.: Engelsche uitzen ding: „Economie News from Holland" Hilversum II. 301,5 m. 6:45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Pianovoordracht. 10.40 Voordracht 11.00 Salonorkest. 12.00 Declamatie. 12.15 En semble Jonny Kroon. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten. 1.00 Boyd Bachman en zijn orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Musette-orkest en solist, Schram- melkwartet en soliste en het ensemble Bandi Balogh. 3.30 Voor de zieken. 4.00 „De muziekkunst der Hindoes", cau serie (met muzikale illustratie). 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 De Romancers en solist. 6.15 Boekbespreking. 6.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de N.S.B.). 7.00 Actueel half uurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Reportage. 8.00 Radio- tooneel. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Voor de vrouw. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10 00 Avondwijding 10.0510.20 Politiek weekpraatje (opn.). INTERESSANTE GREPEN: Ernstige muziek: Het radiomuziekfeest wordt voortge zet met uitzendingen te 11.20, 13.00, 15.30, 19.30 en 20.15 uur over den zender Hilversum I. Uitgevoerd worden werken van Diepenbrock, Badings. Bosmans, van Dok- kum en Felderhof. Voor de jeugd: Van 16.45—17.15 uur Hilversum I Sport en Spel voor de jongeren. Reportages: Van 19.40—20.00 uur Hilversum II wordt een reportage uitgezonden over de scholing en herscho ling van jonge werkloozen. Voor de vrouw: Mevr. J. Holsbergen spreekt van 21.00— 21.45 uur Hilversum II over het onderwerp: „Waar wer ken onze vrouwen en meisjes". Voor den boer: Van 21.05—21.30 uur volgen praktische wenken voor den boer over den zender Hilversum I. Schril ging de electrische bel over en me vrouw Sansittart schrok zichtbaar. Wat is dat? vroeg ze angstig. Vader roept één van ons naar boven, legde Dagmar uit. Er is misschien nog een bericht van Björn. Wil jij gaan, Hildur? Hildur haastte zich weg. Ze was nauwe lijks de deur uit, toen mevrouw Vansittart zich op haar vriendelij ksten toon tot Payne wendde: Zou jij ook niet even naar boven willen gaan, Charlie, en meneer Olsen vriendelijk bedanken namens mij? Uitstekend, zei Payyne onverschillig- Zal ik u dan meteen naar uw kamer brengen Neen, dat is niet noodig. Ik ben hier ook alleen gekomen. Ik wil nog wel een poosje met juffrouw Olsen praten. Het is zoo doodelijk vermoeiend, zoo'n heelen dag in dezelfde kleine kamer. Zelfs een oogenblikje in een andere kleine kamer is al een ver ademing. Payne boog en ze hoorden zijn stevigen stap, terwijl hij de trappen opging. Een flinke, knappe jongen, Charlie, zei Ik geloof, dat er geen tweede op de wereld is zooals hij. We zyn zóó gelukkig met elkaar, dat ik soms bang ben, dat het zoo niet blijven kan. Maar er is niet de min ste aanleiding voor dergelijke nachtmerrie achtige gedachten! (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2