VRfJBANKVLEESCH Castella ëftacUnieuwt Paardenvleesch verkrijgbaar KOFFIE BRAND- Helder wint met 6-4 van HRC Houdt uw schoenen JONG! Te huur Te koop ADVERTEFREN DOEI VERKOOPEI Verdiende overwinning Drukkerij De Boer De krantenbezorger geholpen Slaapplaats voor stadgenooten Burgerlijke Stand van Den Helder aangeboden aangeboden Castella tandpasta reinigt thans de „onbereikbare plaatsen"! schuimende TANDPASTA Weer zoo'n goed d^bbelm^n-product! Onder buitengewoon slechte weersom standigheden heeft Helder in een doelpun- tenrijken wedstrijd H.R.C. met 61 ver slagen. Het was een verdiende overwin ning, want de wit jakken waren over 't algemeen even sterker. Alvorens een beschouwing over dezen wed strijd te laten volgen, lijkt het ons beter eerst te vermelden, dat het veld door de geweldige regenmassa moeilijk bespeelbaar was en dit vooral voor goede balcontrole een handicap was. Daarbij kwam nog dat HRC drie inval lers telde n.1. voor Does, S'elderbeek en Koster, doch waarover men achteraf bekeken geen spij t mag hebben, want nu vulden drie junioren de opengevallen plaatsen aan en kon er gelijk eens bekeken worden wat deze kna pen presteerden. Wij voor ons gelooven stellig dat zeker één der invallers zich zal hand haven. Beschouwing. Wanneer we beginnen met HRC dan moeten we allereerst schrijven dat de achterhoede niet op dreef was, want er ontstonden tal van gaten en vele misverstanden deden zich voor. Bui tenhuis was bepaald zwak in wegwerken, maar ook Dijkshoorn zagen we wel eens beter. De gladde bal was echter wel een groote oorzaak en vanzelf ontbraken juist de twee aangewe zen backs. De middenlinie was als geheel wel goed. Roomeijer speelde een uitstekenden wed strijd en met zijn plaatsgenoot Gast van Hel der vonden we hem de beste van het veld. Stolk deed nog wat onzeker en de nieuweling de Jong was ook lang niet kwaad, wat voor hem dus een prestaties is in dit hooge voet balgezelschap. De voorhoede viel nu niet tegen, hoewel van 't Hoff niet de aangewezen links buiten is. Bakker was de man in de voorhoede en deze coming-man heeft gewerkt als een paard en tevens fraaie voetbalstaaltjes laten zien. Zimny was ook uitstekend en met Bak ker bouwde hij vele aanvallen netjes op. De midvoor Bijl en de rechtsbuiten v. d. Poll waren weer invallers en speelden lang niet onverdienstelijk, vooral de vleugelspeler deed goede dingen. Het zijn spelers, die in ieder geval wat beloven. En Helder Als geheel voldeed Helder beter, er was meer onderlinge voeling in de ploeg, hoewel de veld- meerderheid niet gepaard ging met meerdere kansen. De aanvallen waren veelal niet ver rassend, misschien kwam het omdat er eenige voorhoedespelers wat tegenvielen. Kenter was uitstekend, een enkele maal wat onzeker met uitloopen. Vermeulen was niet in vorm en vooral na zijn mistrap in eigen doel, vrij onzeker. Teeckelenburg was beter en zeker de beste back van het veld. De Helder middenlinie met Gast aan het hoofd was het beste deel der ploeg, want ook Kiesewetter en Goutier weerden zich goed. In de voorhoede was Rottier de man, door zijn snelheid maakte hij het de Racing ver dediging steeds lastig. Himpers vormde een goede schakel, doch Wagenaar viel ons iets tegen, zijn spel is te stug. Krab opereerde weer steeds op het middenveld en hoewel zijn aan gegeven ballen nu veelal hun doel niet bereik ten, zal dat onder andere weersomstandig heden wel beter lukken. De Leur kreeg voor de rust weinig werk, in de tweede helft kreeg hij meer te doen en was toen ook beter. Scheidsrechter Goudswaardt voelde het ge wicht van zijn taak waarschijnlijk even te zwaar aan, want o.i. floot hij wel eens te veel. Overigens niets dan lof voor den arbiter, die er zeker zijn aandeel in heeft gehad dat het ve er zeker zijn aandeel in heeft gehad dat het ver- faire wedstrijd was. De wedstrjjd. Reeds in de eerste minuut had Wagenaar bijna succes, want Dijkshoorn was uitggloopen en werd door een modderbal even verrast; het schot ging echter naast. HRC zat intusschen niet stil en na drie minuten kreeg Zimny, van de Jong een keurig aangegeven bal, even dribbelen, gevolgd door een trekbal en Bakker had gescoord 10. Kort hierna kwam Rottier door treuzelen van de roode achterhoede voor Dijkshoorn en het was 11. Bij een scrim- mage voor het Racing-doel schoot Himpers ZIMNY. Dit jaar zult U niet in de gelegenheid zijn Uw visitekaarten tegen het einde van het jaar te bestellen. Na 15 Oct. is het n.1. verboden kaartjes te drukken. Wij raden U daarom aan eventueele tekor ten van Uw voorraad direct aan te vullen. Bij ons vindt U nog de groote sorteering van vóór den oorlog. Geef dus Uw bestelling ten spoedigste op aan Koningstraat. in en de witjakken hadden de leiding 12. (Wij dachten hier aan buitenspel, doch Gouds waardt was er dicht bij en dus zal ook dit doelpunt wel goed zijn geweest. HRC dacht ech ter niet aan ver liezen en Zimny bracht weer eens meesterlijk op, een pass aan van de Poll volgde, die op zijn beurt weer een trekbal gaf aan Bakker en het was 22. De doelpunten van HRC waren dus in die periode beter dan van Helder. Toch wilden de witjakken zege vieren en ze voch ten als leeuwen. In deze periode werd Helder sterker en toen demonstreer den Roomeijer en Gast hun meesterlijk veld werk. Na 35 min. kwam HRC gelukkig aan de lei ding, want een corner van van 't Hoff schoot Vermeulen langs Kenter, 32. Helder zette alles op alles en Rottier was onvermoeid; een keurig opbrengen van hem besloot Wagenaar met een kogel naast, doch juist voor de rust had de combinatie beter succes en was de gelijkmaker door Wagenaar geboren, 33. Ook dit doelpunt was van gehalte. In de tweede helft was het eerst weer even gelijk opgaand en kreeg Zimny de eerste serieuse kans, maar Kenter redde meesterlijk. Een misverstand van de Helder-defen- sie brengt Bijl voor Kenter, maar reso luut wordt de bal weer geretourneerd. Een betrekkelijke on gevaarlijke aanval bracht Helder de leiding, want de Leur kwam heelemaal op rechts om de bal langs Dijkshoorn te spelen, 34. Wel was Helder toen in de meerderheid, maar de aanvallen van HRC waren toch gevaarlijk, want ach- ter elkaar probeer- KENTER. den Bakker en Bijl het op Kenter, maar het bleef zonder succes. Helder maakte door vrijen schop van Roomeijer den achterstand vrijen schop van Romeijer den achterstand verkleinde, werd de laatste periode nog even spannend. Rottier maakte aan alle onzeker heid een einde door een pass op fraaie wijze te benutten en met den stand 64 kwam het einde van den wedstrijd Racing—Helder, zoo dat de nederlagenreeks van Helder is ge broken. Gefeliciteerd Helder! We meenen wel, dat de wedstrijd als trai ning bijzonder geslaagd is, hoewel het finan cieel vanzelf een misrekening was. De wed strijd Watervogels—Atlas werd uitgesteld wegens de slechte weersomstandigheden en kan misschien nog a.s. week, bijv. Dinsdag of zoo gespeeld worden. ATHLETIEK. De athletiekwedstrijden gingen, wegens ge brek aan een terrein, niet door. Nadere mede- deelingen over plaats en tijd zullen volgen. De som is reeds bijeengebracht. Wij hebben de goedgeefsheid van onze abonné's wederom niet overschat toen wij be sloten een beroep op hen te doen inzake de hulp aan den krantenbezorger, die een be drag van 50 gulden verloren had. De gaven zijn wel zeer spontaan binnengestroomd en tot onzen spijt waren wij Zaterdag niet meer in de gelegenheid te melden dat het bedrag reeds dien morgen bijeen was. Er werd zelfs der mate vlot gegeven dat men eerst kon con- stateeren dat het bedrag rijkelijk overteekend was toen de krant reeds draaide. Voor dit spontane geven danken wjj alle gevers en geefsters recht hartelijk. Mede namens den gedupeerden bezorger, die niet ver wacht heeft dat het bedrag zoo verrassend snel bijeengebracht zou worden. De laatste verantwoording nemen wfl in ons nummer van morgen op. Slaapplaatsen voor 2 personen, Nieuwe weg 28, bjj Wed. Heddes. Beddegoed meenemen. van 13 September 1941. BEVALLEN: J. van SchalkKalis, d.; M. StuartSpringer, d. GEVONDEN. Een broche, een boodschappentasch met levensmiddelen, een zakboekje, een portemon- naie, een alpino, een vulpen. Hieuw* uil Ua& URK, 12 September 1941. Door 12 vaartuigen werd heden aan den vischafslag alhier aangevoerd: 543 kg kuilaal van 13130 kg per vaartuig, 74 ct. per kg; een vaartuig met 85 kg fuikaal van 0.681.54 per kg; 150 kg snoekbaars, 68 ct. per kg; 140 kg voorn en baars, 2036 ct. per kg; 359 manden nest k 33% ct. per mand. Dinsdagmorgen vanaf 9 u. Noodslachtplaats K O E G R A S. Te koop gevraagd Burger- woonhuisje met flink stukje grond. Brieven onder nr. 951, aan het Bureau van dit blad. Heden overleed te Hil versum, na een langdurig doch geduldig gedragel lijden onze beste Broeder Behuwdbroeder en Oom, BEKTES STEVENS, In den ouderdom van bijna 30 jaar. Uit aller naam: T. J. BETZEMA—Stevens Nijmegen, 12 Sept 1941. Marschstraat 15. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 16 September a.s. te 2.30 uur n.m. op de Noorder- begraafplaats te Hilversum. zegt moeder Stientje. Daar zit nog echte koffie in. R.H.D. wordt zorgvuldig gemêleerd en gebrand. Het is uit de beste grondstoffen voor koffiesurrogaat bereid en vermengd met 'n flink percentage echte, geurige koffie van R.H.D. ShxMj/J: WU2* VïAGh Wat doet een vrouw, wanneer ze met 'n goede crème haar huid verzorgt? Zij „voedt" via de poriën het huid weefsel en houdt daardoor een mooie jonge huid. Feitelijk moet U 't doodgewone „schoenenpoetsen" ook zoo beschouwen. Tenminste: als U met overleg poetst. Natte schoenen b.v. moeten eerst drogen, op spanners of gevuld met proppen papier (nooit in de zon of bij de kachel!) Daarna de schoenen - ook de randen! - schoonmaken en pas dln insmeren met ERDAL. Doe dit vooral met maar héél weinig ERDAL 'n Klein beetje Erdal houdt reeds het leer soepel en buigzaam (en dus barstvrij!) Zoo doet U langer met Uw schoenen en ook langer met Uw kostelijke Erdal (want ook met Erdal moet U zuinig zijn!) Direct na het insmeren de doos goed sluiten: daardoor alleen al doet U langer met Uw Erdal! NEDERIANDSCH FABRIKAAT 268 Slaapkamer te huur in Wie- ringerwaard, voor een nette vrouw, tevens gelegenheid voor huiselijk verkeer. Brieven onder letter W., van ZANDWIJK's Advert. Bureau, Wieringerwaard. Te huur mooi huis, Gladiolen- straat 9, 3 slaapkamers, vaste waschtafel, tijdelijk 3.50 p. w. Bevr.: Koningdw.straat 41. Dinsdags en Vrijdags v. 95 u. Te koop licht model Motor rijwiel, merk „Sparta", op beste banden. Adres: Diaconiestr. 18 (na 4 u.). Te koop een WERKFIETS. Adres: Dahliastraat 10. HARTOG Spuistraat 2 PENSION GEOPEND. Premies vanaf f 0.60 oo Assurantiekantoor Koningstraat 90 Telefoon 3404 Zelfs de beste tandpasta doet zijn werk onvolledig, wanneer de zeer kleine holletjes en hoekjes van het gebit niet bereikt kunnen worden. Dobbelman's „Castella" is de eerste tandpasta, die deze „onbereikbare plaatsen" met duizenden kleine, actieve echuimbellctjcs reinigt. Daarvoor zorgt bet ingrediënt Perldonalleen aanwezig in „Castella" tandpasta. Probeer vandaag „Castella", volledig rei nigend, tandsteenwerend, antiseptisch! De eenige tandpasta met PERLDON

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3