SCHOENENBEURS IN DEN HAAG Dc NederL Associatie voor praktijk-examens Radioprogramma Marktberichten OPOE KLAASJE f Wat we van het gortrantsoen kunnen maken Officieele Publicatie van het Departement van Landbouwen Visscherij Uitbetaling vergoeding ingeleverde metalen Uoet&al Wielrennen SUCCES I—ZAANDIJK I, 2—2. Fraai resultaat, Andermaal is S. er in geslaagd een zeer verdienstelijke prestatie te leveren, door in den tweeden competitiewedstrijd tegen Zaandijk een gelijk speLte bevechten. Succes was direct in den aanval. Met wind en zonvoordeeL Uit een aardige combinatie ontstond na pl.m. 10 minuten spelen het eer ste doelpunt, waarbij Schmitt het leer goed kreeg aangegeven, waarna hij feilloos in schoot (10). Na dit doelpunt kwam Z. stfcrk opzetten en de S. verdediging kreeg handenvol -werk. Voor het S.-doel ontstonden dan ook vele gevaarlijke momenten, maar de S.-ver- dediging hield kranig stand, met behulp van de middenlinie, wier bijstand dringend noodig was. Af en toe kwam S. tot snelle uitvallen en gezegd moet worden, dat in het spel van deze voorwaartsen aanmerkelijke verbete ring is gekomen. Bij een dezer ontstond een scrimmage voor het Z. doek -waarbij een Zaandijker hands maakte. De toegekende penalty werd door Rijkers feilloos benut (201 Een prach tige voorsprong. De tweede helft was nog slechts enkele oogenblikken oud, toen bij een Z. aanval door een ongelukkige samenloop van om standigheden (het was niet noodig geweest) een penalty moest worden toegekend. Ook Zaandijk benutte de penalty, waarmede de achterstand was geslonken (21). Zooals te verwachten viel, was het nu Zaandijk dat Succes geheel op eigen helft terugdrong. Behoudens een snelle uitval, gevolgd door een doorbraak, waarbij de keeper werd ge passeerd en de paal redding moest bren gen, was de 2e helft voor Zaandijk. De eene aanval na den andere volgde en het kon wel haast niet anders, of S. moest voor een der- gelijken druk zwichten. Een voorzet van links werd door den rechtsbuiten feilloos ingeschoten (22), waarmede het einde kwam., - HELDER VERLIEST VAN T.IJ.B.B. In een goed gespeelden we'dstrijd heeft Hel der van bovenstaande vereeniging met 52 verloren. Langen tijd was de overwinning nog onzeker, totdat 10 min. voor het einde de linksbinnen der gasten tweemaal achtereen scoorde en toen de stand op 24 bracht, waarna het met Helder gedaan was. Het was een fraaien wedstrijd met zeker een tweede klasse peil. Voor Helder scoorde Wagenaar de beide doelpunten. Gast speelde wederom een buitengewoon goeden wedstrijd, hoewel ook de Leur niet onverdienstelijk was. Het was* jammer dat Helder den stand niet gelijk hield, hoewel de gasten door een beter geheel en een nog betere balbeheersching de overwinning verdienden, zij het dan ook met 8—2 bijvoorbeeld! /ttMeJtUk DUITSCH SPORTFEEST TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 28 Sept. Onder groote belangstelling speciaal van de in J>ns land gelegerde Duitsche militairen werden he den in het Olympisch Stadion te Amster dam atletiekwedstrijden gehoudefi voor Duitsche militairen. De organisatie berustte in handen van den commandant van de in ons land geleger do troepen, de luitenant-generaal Lehman. Verschillende militaire autoriteiten woon den deze wedstrijden bij. Onder hun merk ten wij o.a. op. de hoeheré S.S.- und Poli- zeifuehirer in den Niederlanden, S.S,-grup- pen fuehrer de luitenant-generaal Rauter, de bevelhebber van de ordnungspolizei in den Niederlanden, de generaal-majoor Schu mann, de commandant van een divisie van het leger, de generaal-majaoor Hoecker, de bevelhebber van de waffen-S.S. in den Nie derlanden, de overste-luit. Borchert, de vertegenwoordigers van de opperbevelheb- 'ber van de weermacht in ons land en van de bevelhebbers in luftgau Holland alsme de verschillende commandanten. De wed strijden hadden een vlot verloop en werden met interesse gevolgd door de vele duizen den militairen, die uit alle oorden van het land waren gekomen om deze wedstrijden bijw te wonen. SPORTFEEST VAN DE DUITSCHE OORLOGSMARINE IN DEN HAAG. 's-Gravenhage, 28 Sept. Eenheden van de Duitsche oorlogsmaj-ine, welke in het bezette Nederlandsche gebied gestationneerd zijn, hebben Vrijdag. Zaterdag en Zondag op het sportveld aan {je Laan van Poot en in het zwembad aan de Mauritskade een sportfeest. gehouden. Zondagochtend werden op het sportveld aan de Laan van Poot de finales verwerkt, waarbij o.a. aanfwezig warAn: de marine bevelhebber. konteraimiral Kienast, de chef van den staf, kapitaen Schulze en de mari ne oberstudiendirektor Rosenfeld. Na de wedstrijden heeft konteradmiral Kienast de athleten toegesproken en -hun persoonlijk de fraaie prijzen uitgereikt ^wemmen GOEDE RESULTATEN VAN BEP VAN SCHALK EN IET VAN FEGGELEN. Amsterdam, 28 September. Heden middag heeft de zwemvereeniging „De Meeuwen", in het' Sportfondsenbad Oost na tionale en onderlinge wedstrijden gehouden. Scheffer wist op de 100 M. borstcrawl met 1.1.8 de eerste plaats te bezetten voor S. Molenaar (1.3.6). Een verrassing Van nog grooter formaat leverde de 100 M. borstcrawl dames op. Bep van Schaik klopte haar groo te rivale Bie van V-en- Zij maakte 1.7.2 tegen Rie van Veen 1.7.8.^ De 200~M. scho 'slag dames deed aan span ning bij de voorgaande nummers niet onder. Hier waren het Tonv Bijland en Willy Ha- verlag. die in een spannende race elkaar de overwinning betwisten. Willy Haverlag won In den mooien tijd van rond 3 minuten. Tefislotte de rugslag: Iet van Feggelen (Meeuwen) won de 100 M. in den fraaien tijd van 1.15.2. Tweede werd mevr. Scheffer— Senff (A.D.Z.) in 1.20. UITSTEKENDE PRESTATIE VAN RICHTER Schweinfurt, 28 Sept. A.N.P.) De Chemnitzér wielrenner en amateur op den weg. Werner Richter, verichtte in den 148 K.M. langen wegwedstrijd te Schweinfurt een opvallende prestatie. Richter verscheen te laat aan de start. Hij startte op het oogenblik. dat het veld reeds 2 minuten op weg was. Hij zette in samenwerking met den iets achteropgeraakten Kesler op ener gieke wijze de achtervolging in. Spoedig slaagde hij erin de staart van het peleton te pakken te krijgen, waarna hij zich lang zaam maar zeker naar de spits opwerkte. De overwinning verkreeg hij tenslotte in den eindsprint De winnaar legde de 148 K.M. af in 4 uur 5 min. en 1 sec. De 102-jarige wed. Klaasje van Eyk-van Leeuwen te Den Haag, in de wandeling „Opoe Klaasje" genoemd,'is daags na haar verjaardag overleden. (Van onzen Haagschen correspondent) Gevraagd werd een huisvrouw met kinde ren en er meldde zich iemand met 7 sprui ten aan. Die is' dan nu ook leidster gewor den van een nieuwe organisatie, welke be oogt te bemiddelen op het terrein van ge bruikte, maar nog goede kinderschoenen Het initiatief-hiertoe is uitgegaan van „Tot Uw Dienst", de in korten tijd populair ge worden onderneming, waarover wij al eens hebben geschreven. Zooals men zich zal herinneren, is deze gesticht door een aantal jongelui uit wat men vroeger zou noemen de „Haagsche Society" en zij hebben in dit halve jaar al veel succes gehad met hun boodschapdienst; hulp in de huishouding, 14den man aan tafel, 4den man of vrouw bij het bridgen enzoovoort. Nu komt daar de Haagsche Schoenen- beurs bij, ingaande 1 October' a.s. en voor- loopig voor kinderen van 1 tot 14 jaar. Hoe veel huismoeders slaken niet de verzuchting: Wat zijn die schoenen nog goed, maar Piet je kan ze niet meer aan". Is er geen jonger broertje of zusje, dan beteekent dat tegen woordig een ramp, want aan nieuwe schoe nen komt men ook niet/zoo gemakkelijk meer. De distributiedienst is veelal atreng en precies, moet dit ook wel zijn. Maar nu is „Tot Uw Dienst" gekomen en dit kan voor velen redding, in den, liever uit den schoe- nennood, zijn! De bedoeling is nl., dat de menschen schoenen welke nog in goeden staat verkeeren, naar de Beurs brengen. De waarde wordt dan door een deskundige ge schat en men krijgt' een ontvangbewijs, waar op deze waarde is ingevuld. Zijn er dan flink wat schoenen in verschillende maten ontvangen., dan kan men terugkomen na eenigen tijd zal men veelal wel direct za ken kunnen doen om een paar van een maat grooter uit te zoeken. Kiest men een hooger getaxeerd paar uit. dan betaalt men wat bij, in het andere geval krijgt men geld toe, doch steeds met verrekening van een bescheiden percentage voor de bemid deling. Voorloopig is de Beurs alleen geopend voor abonne's van „Tot Uw Dienst" en als gezegd voor kinderschoenen tot 14 jaar, maar met de wenschelijkheid van uitbrei ding wordt al rekening gehouden. De eerste Haagsche Schoenenbeurs 't is doodeenvoudig, maar men moet er maar op komen! Van officieele zijde bestaat er ook reeds belangstelling voor deze aangele genheid. Van groot belang voor de candidaten. Zaterdagmiddag was door de op 18 Sep tember j.1. in het leven geroepen Nederland sche Associatie voor Practijkexamen in hotel American te Amsterdam een persconferentie belegd om doel en streven van de associatie en haar samenwerking met de regeering uiteen te zetten. Dat het heel wat voeten in de aarde heeft gehad, voordat er sprake was van deze asso ciatie bleek uit de korte maar duidelijke uit eenzetting van den voorzitter, den heer B. J. Franken. En nu dit tenslotte een feit is geworden, blijkt- dat in de eerste plaats aan het belang van de candidaten is gedacht. Reeds in 1926 en 1935 zijn pogingen in het werk gesteld om tot een associatie te komen, deze pogingen faalden. Men heeft evenwel niet stil gezeten en dank zjj de krachtdadige mede werking van den inspecteur van het M.O. Dr. S. Elzinga, is aan den lang gekoesterden wensch van handel en industrie om eenheid te brengen in de practijkexamens, voldaan. Dr. Elzinga zal toezicht houden op de af te nemen examens, treed teven3 op als adviseur der associatie en zal als rijksgecommitteerde de uit te reiken diploma's mede onderteekenen. Dit, en het feit, dat de examencommissies der associatie bestaat zoowel uit personen, werkzaam in handel en industrie als uit leeraren M.O., die hun sporen bij het handels onderwijs ruimschoots verdiend hebben, geeft het bedrijfsleven de waarborg, dat de ge slaagde candidaten aan de te stellen eischen volledig voldoen. Voor den candidaat zelf beteekent de asso ciatie, dat hij in de toekomst met één diploma kan volstaan en niet zooals dit vroeger voor kwam, van de diverse vereenig ingen een diplo ma voor een bepaald vak, behaalde. Voorloopig zullen zoowel de dag- als avond examens nog worden gehouden, wat echter zéggen wil, dat de candidaten, die voor een bepaald vak aan de avondexamens deelnemen, voor ditzelfde vak niet aan de dagexamens kunnen deelnemen. De a.s. examens zullen worden afgenomen op 9 en 10 December a.s. overdag en 15, 16 en 17 December des avonds en wel in 48 plaat sen in Nederland. Het bureau der associatie is gvestigd Deurloostraat 122, Amsterdam-Z. Wanneer men nagaat, dat de diverse ver- eenigingen in het voorjaar'van 1941 16.000 candidaten examineerden, dan krijgt men eenig idee van het belang van dit associeeren. DE GEPELDE GERSTEKORREL STAAT IN VOEDINGSWAARDE BO VEN DE RIJST. Het Voorlichtingsbureau van den Voedings raad' schrijft: Nu er geen rijst meer beschikbaar wordt gesteld, is deze maand het gortrantsoen ver groot Gort, de gepelde gerstekorrel staat in voedingswaarde boven de rijst. Zij is rijker aan eiwit, vet, mineralen en vitamite B. In sommige streken van ons land is gort nog weinig bekend. Ook kennen velen de gort slechts in den vorm van karnemelksche pap. Dit is weliswaar een smakelijk gerecht, maar behalve deze pap zijn er nog vele andere manieren, waarop men bij de bereiding van gort te werk kan gaan. In vele recepten, waar rijst verwerkt werd, kan gort of gortmout ook goed dienst doen, zoodat men de rijst niet al te zeer behoeft te missen. Het duurt ongeveer 2V£ uur, voordat de gort gaar is. Wordt gort met water gekookt, dan zal men vanzelfsprekend de hooimand of kranten gebruiken. Melkgerechten van gort zijn echter ongeschikt om in de hooi- jtist klaar gemaakt te worden. Dan make men liever gebruik van gortmout, en grutten die in een y2 uur gaar zijn en van gorte- bloem. Gortmout of gortvlokken zijn de gestoom de en plat geslagen gerstekorrels, die door deze bewerking veel sneller gaar zijn dan gort. Hoe zullen we het gortrantsoen nu beste den? Per week beschikt men op het oogenblik over ruim 60 'gram gort, gortmout, grutten of gortebloem. Papliefhebbers kunnen hier van 2 maal per week een stevige pap, zoo wel ter aanvulling van den broodmaaltijd, als bij het avondmaal als voedzaam nage recht, gebruiken. Een pap van taptemelk of karnemelk kan afgewisseld worden door gort, die in water of in de wei van hangop gaar gemaakt is en waardoor voor het gebruik kokende tap temelk of taptemelkpoeder wordt geroerd. Degenen, die niet op /pap gesteld zijn, kun nen de eene week een gortpudding en vruch- tengruwel als nagerecht neinen en de volgen de week, gort met appelmoes en gortinout-i koekjes. Voor hen, die me »r op hartige gerechten gesteld zijn, is een soep dik gebonden met gortmout en een stamppot, waarin ter aan vulling van de aardappelen gortmout ver werkt is, meer geschikt. Ter afwisseling van de soep wordt zoo nu en dan een voorschotel van gort of gortmout met tomaat en uien gegeven. De in water gekookte gort kan net als rijst op aardappellooze dagen dienst doen, wanneer men meer dan een weekrantsoen gort hieraan wil besteden. Zoo vormt een gortrand met garnalen in een peterseliesaus en sla een voedzamen maaltijd, die er aan lokkelijk uit kan zien. Groentesoep met gortmout. Vrij veel soepgroenten, 1% liter water, 10 g. boter, 60 g. gortmout, een scheutje aroma (citroensap). Di gortmout een kwartier weeken in iy2 liter water,de pi "fruiten met boter, 'daarna gortmout en zout toevoegen. Alles aan de kook brengen. De gewasschen en gesneden groenten toevoegen en de soep gaar koken, (10—15 min.) eventueel afmaken met een naar druppels citroensap en gehakte peter selie. Gort met tomaten en uien. y2 liter water, 75 g. gort, 3/, kg. tomaten, 2 uien (wat boter), p per, zout. De kort één nacht in het water weeken en met het water gedurende uur koken. De pan snel in de hooikist overbrengen en er 4 uur in laten staan. MAXIMUMPRIJZEN VOOR „BELEGEN Ni." KAAS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt bekend, dat de Directeur-Generaal van de Voed selvoorziening, in overleg met den Gemachtigde vóór de Prij zen, gebruik makende van de bevoegdheid, hem verleend in gevolge artikel 11, lid 2 van het Prijzenbesluit 1941 (Zuivel producten) heeft bepaald, dat kaas, afkomstig uit de voor reke ning van de Nederlandsche Zuivelcentrale opgeslagen hoe veelheden tegen onderstaande maximumprijzen mag worden verhandeld. Deze kaas is voorzien van het merk „Balegen N.Z." Het is verboden kaas, welke niet van bovenstaand merk is voorzien, te verhandelen tegen prijzen, welke hooger lig gen dan de maxima, aangegeven in de artikelen 9, en 10 van het Prijzenbesluit 1941 (Zuivelproducten), i Maximumprijzen te bereke- Volvette Boerenkaas met Rijkscontrólemerk, begin nende met de serieletters Z. of U. nen per kg. kaas, gemerkt „Belegen N.Z." aan den Detaillist Consument f 1.70 b. Volvette Boerenkaas zon der Rijkscontrólemerk f 1.65 c. Alle soorten 40 kaas, al of niet voorzien van kruid nagels en/of komijn, met uitzondering, vaif de soort genoemd onder d. f 1.55 d. 40 Friesche nagelkaas en z.g. kahtarkaas 40 voorzoover deze kaas be antwoord aan de door de Centrale of een andere daartoe bevoegde instantie gestelde voorwaarden en eischen t. a. v. vorm, berei dingswijze en vochtgehalte fl.70 e. Alle soorten 20+ kaas, al of niet voorzien van kruidna gels en/of komijn, met uit zondering van de soort ge noemd onder f.f 1.30 f 1.95 f 1.90 f 1.80 f 1.95 f 155 f. 20 fabrieks Leidsche kaas, voorzien van het op schrift „Leidsche Kaas" en 20 Friesche nagelkaas, alsmede z.g. kanterkaas 20 voorzoover deze kaas beantwoordt aan de door de Centrale of een andere daartoe bevoegde instantie gestelde voorwaarden en eischen t. a. v. vorm, be reidingswijze en vochtge halte f 1.45 fl.70 g. Boeren Leidsche- en Delft- sche kaas, voorzien van het opschrift „Leidsche Boeren kaas", resp. „Delftsche Boe renkaas" fl.65 fl.90 De maximumprijzen, waartegen de detaillist mag verkoöpen, gelden franco plaats van bestemming frapco station of kade bij spoor- of bootverzending, of franco huis bij andere ver zending), inclusief verpakking en omzetbelasting. Bij verkoop door den detaillist in hoeveelheden kleiner dan 1 kg. mogen bovengenoemde prijzen niet worden ver hoogd. De in stukken gesneden tomaten en fijn gesneden uien in ca. 15 min. gaar koken (of in wat boter smoren). De uien en tomaten door de gort roeren en wat peper en zout toe voegen. Gortpudding. 3!/2 d.1. water, 75 g. gort, zout, 50 g. suiker. De gort één nacht in het water weeken. Met het weekwater Vt uur ki en en gedu rende ca. 4 pui- in de hooikist gaar laten worden. De suiker door de gort roeren en de mazsa overdoen in een met water omge- spoelden vorm en stevig-aandrukken. De pudding af laten koelen en op een scho tel storten. Een jamsaus erbij geven door 4 eetlepels jam met 2y>, dl. water te verdun nen en met wat aardappelmeel te binden. Pap van gortebloem. 1 liter taptemelk, 60 g. gortebloem, zout. De gortebloem glad aanmengen met ruim V-fc dl. melk, het mengsel verdunnen, hier mede de kokende melk binden en zout toe voegen. De pap nog ca. 5 min. laten door koken. Hier suiker of stroop bij geven. Het diploma geeft gedeeltelijke vrijstelling van het examen Algemeeene Handelskennis, af te nemen op grond van de vestigingenwet Kleinbedrijf. Hieronder laten wij nog volgen welke ver- eenigingen zich geassocieerd hebben. De Vereeniging v. Leeraren in de Handels wetenschappen; de Federatie van Handels- en Kantoorbediendenvereenigingen in Nederland; de Vereeniging van Leeraren in het Boekhou den; de Vereeniging van Leeraren in Talen en Handelscorrespondentie (L.I.T.E.H.), en Han delsexamens, Stichting van de Ned. R.K. Mid denstandsbond en de R.K. Vereeniging van Leeraren tot Bevordering van het Handels onderwijs. Wij verwijzen naar een in dit nummer op genomen advertentie betreffende het afhalen van de vergoeding voor de ingeleverde me talen* Het verdient aanbeveling de advertentie uit te knippen en te bewaren, opdat men weet wanneer men aan het afhalen dér ver goeding toe is. EEN „SCHROK-OP" Natuurwetenschappelijke onderzoekingen bij een, in gevangenschap levende, kruis spin, hebben aangetoond, datspinnen de meest vraatzuchtige onder de gieren zijn. Regelmatige voeding en na eiken maaltijd nauwkeurig wegen, bracht aan Jiet licht, dat het diertje als ontbijt vier keer zijn ei gen lichaamsgewicht verorbert, terwijl het middagmaal negen keer en het avondeten dertien maal het lichaamsgewicht bedroeg. Dat is naar verhouding evenveel, als wan neer een mensch 's morgens een os, 's mid dags twee koeien en zes schapen en 's avonds acht schapen, vier varkens en vier, vaten visch zou nuttigen. We kunnen dus rustig zeggen, dat de spin de Holle-Bolle-Gijs on der de dieren is* MAANBEWONERS? De beroemde astroloog Keppler, die leefde van 1571' tot 1630 en die'zooveel heeft bijge dragen tot den vooruitgang der sterrekun- de, verkeerde nog in de vaste overtuiging dat de kraters, die men op de maan kon waarnemen, steden waren, die door de maanbewoners bevolkt waren en die met stevige muren en wallen waren ommuurd. Hij beschrijft zelfs hoe de maanbewoners de steden hadden gebouwd. Eerst gingen zij in het midden van de daarvoor bestem de plek een paal in den grond heien. Aan die paal verbonden zij 'n touw van ca. 5 K.M. lang en met het uiteinde van dat touw beschreven zij 'n cirkel om de paal. Deze cir kel gaf dan de plaats aan waar de wallen moesten worden opgericht. Hij meende dat er een dubbele wal om heen getrokken werd en tusschen die wallen was 'n gang, waarin de bewoners konden vluchten als de zon al te veel hitte uitstraalde. economische en beursberichten. 5.30 De Romancers en het kleine Omroepmannenkoor. 8.I5 Boekbespreking. 6.30 Gras mofoonmuziek. 6.45 Cyclus: „In een nieuw licht bezienS (Voorbereid door de N.S.B.). 7.00 Actueel halfuurtje* 7.30 Reportage. 8.00 2 Piano's. 8.45 Voor den boer. 9.0fl Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 AvondwUding. 10.1510.20 Politiek weekpraatje (opn.J, INTERESSANTE GREPEN: Ernstfge muziek: Cèsar Pranck's onvolprezen sympho* nie In D. kl. t. vormt het eerste deel van het orkestcoaè eert, dat van Ï^OO-^IG.SO uur Hilv. II door het Rotteri damsch Filharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Plipse zal worden verzorgd. Reportages: Van 19.3020.00 uur Hilv. II beluistereif wij een reportage getiteld: „Is museumbezoek saai?'i „Neen!" antwoorden onze reporters. Het Departement van Volksvoorlichting enKunsten heeft een circulairé aan schoolbesturen enz. gezonden, waarin aanbevolen wordt scholieren musea te laten bezoeken. Het streven van het Departement zal de leidraad van deze reportage! zijn, waarin o.m. wordt bewezen, dat museumbezoek een boeiende belevenis kan zijn. Voor de Vrouw: Van 18.0018.15 uur Hilv. I vervolgt Mevr. J. HolsbergenMensè haar causerie: „Waar werken onze vrouwen en meisjes?" Voor den boer: Van 20.4521.00 uur Hilv. n, „ProdU®4 tieslag 1941, practische wenken voor den boer.". t DINSDAG 30 SEPTEMBER 194L Hilversum 1. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtepdgijmnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie. (Voor bereid door de Christelijke Radio Stichting). 8.25 Gra mofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoon muziek. 11.00 Voordracht. 11.20 Amabile-sextet. 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 2.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Zang met piano begeleiding. 1.30 Ensemble Bandi Balogh en gramofoon muziek. 2.30 Lichte toets. 3.30 Pianovoordracht. 4.00 Gra mofoonmuziek. 4.45 Voor de Jeugd. 5.00 Gramofoonmu ziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 De Ramblers. 6.00 Voor de werkende vrouw. 6.15 Boyd Bachman en zijn orkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.3*0 Orgelconcert en zang. 8 00 Radiotooneel. 8.45 Om- roep-Opera-orkest en solist. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: Economie News from Holland. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwyding. 10.15 Piano voordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobege leiding. 11.20 Orgelconcert. 12.00 Frans Wouters eir zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ensemble Rentmeester en gramofoonmuziek. 2.0Ó Rotterdamsch Philharmonisch orkest en gramofoonmu ziek. 3.30 Voor de zieken. 4.00 „Groote rollen en hun vertolkers. Rigoletto", causerie met gramofoonplaten. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Bijbellezing. 5.15 BNO: Nieuws- WlERINGENi BURGERLIJKE STAND. Vaaiv20 tot 26 September 1941. Geboren: Maria Geertruida Johanna, doch- ter van J. Th. Borst en- van G. v. d. Stoop? Pieter Sijtze, zoon van P. Kuipers en vaal W. Rossen. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: C G. van Oers en G. Klaver. Overleden: Geen. Loop der bevolking: Ingekomen: G. H. Zomer van Apeldoorn; A. S. Steigstra en echtgenoote van Apeldoorn P. J. Lugt en edhtgenoote van, Amsterdam; H. Kiefte en echtgenoote van Hengelo; H. Schoorstra van Purmerend; J. Lukkien van Bussum; A. Roelands van Bergen op Zoom; R. Postma van Workum; T. A. Spronk van Jutphaas; D. Willems van Oldekerk; J. Wil- lems van Oldekerk; H. J. Oterdoom van Ha ren; L. Visser van Sneek; G. Jagersma van Wieringermeer; K. Sloots van Onstwedde; R. Jongeneel van Den Helder. Vertrokken: U. Scholten en gezin naar Leiden; J. H. Hilboesen en gezin naar Den Helder; G. Groenhof naar Wildervank; A. Veltman en gezin naar Amsterdam; H. Haanstra naar Workum; H. Zuiderweg naar Ambt Hardenberg; J. M. v. d. Vliet naar Zijpe; J. de Jong en dochter naar Almelo; H. Edens naar Renkum; F. Wilkens naar Me- deanblik; W. Pathuis naar Emmen; J. vari Keulen naar Vreeswijk; P. Kok naar Deo Helder; H. Hulsman en gezin naar Wierin germeer; G Klaver naar Wieringermeer; G. H. E. Mudde naar Naaldwijk; J. M. C. de Beer naar Naaldwijk. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Sept n„V?er: 1000 K*- u'en f 3.50. 35000 Kg. n °n f 3.40. 1500 Kg. spercieboonen f 16, 4000 rn},en f 53°0 Kg .roode okol f 3.50, 127000 Kg. witte kool f 2. 725 Kg. gele kool 3.50. 2300 st bloemkool f 1215, 5000 Kg. andijvie f 6.5a NOORDSCHARWOUDE. 29 Sept Aanvoer; 6500 Kg. uien f 3.50. stek f 3.50. 7700 Kg. peen f 3.40—5. 350 Kg. spercieboo nen f 16. 42000 Kg. witte kool f 2.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 4