KLEIN JOURNAAL Stadsnieuws Openbare Leeszaal BEWAAR UW LEDIGE KRUSCHEN-FLACONS! Panialonika KORFBAL Hoofdstad van Ned» Borneo bezet 4 7 De Openbare Leeszaal werd gedu rende de maand Januari beaocfet door 537 mannen en 26 vrouwen, totaal:* 563 personen. Uitgeleend verden 2498 romans, 1712 studiewerken en 2004 jeugdboe ken, totaal: 6214 boeken. Lj)st van nieuwe aanwinsten Februari 1842. Romans: Bomans, G.: ^rik, Conrad, j;.: Orang blanda. Debije, G.: Moord te Scheveningen. Eekhout, J. H.Pas toor Poncke. Lindin, Ester: Stel je voor, dat ik den dominee trouwde! Man, H. de: Heilig Pietje de Booy. Servaes, Anke: Kindertoevlucht. Westland, Cora: De „meisjes". Zeg gelen, Marie C. van: Festijnen en perikelen. Studiewerken Ausems, A. W.: 10.000 baby's. Cotterill, H. B Italië van Dante tot Tasso. Drijver, F. W.: Folklore. Groot, H. J. de: Schaap en bok in één hok. Groskamp-^ten Have, Amy; Onder vier oogen. Labberton, Mien: Jonge harten. Molenaar, J. de: Mu ziek en poëzie. Roggeveen, J.: Drie Iersche legenden. Geschenken: Etten, F. J. p. van: Beknopte ge schiedenis van het Oude Verbond Tot nu toe kon de verpakking van Kruschen hier te lande nog regel matig ais voorheen voortgang vinden. De voorraad Kruschen is nog voor geruimen tijd voldoende, doch glas schaarschte bemoeilijkt thans de levering. - Daarom kan voortaan Uw apotheker of, drogist slechts Kruschen afleveren, indien U hem een onbeschadigde ledige Kruschen-llacon met deksel inlevert van gelijke grootte. Hij vergoedt U daarvoor 5, 3 of 2 ets., naar grootte. Kruschen wordt uitsluitend verkocht m de bekende gele verpakking Niets is veranderlijker, niets wis pelturiger en niets verrassender dan het fenomeen, hetwelk men „mode" noemt. De modf is de groote en stille dictator van deze en alle tijden. De mode bezit een macht, waartegen men praktisch machteloos staat en waaraan men zich, al dan niet vrij willig heeft te onderwerpen. Wjj zouden vandaag de aandacht gevestigd willen zien op een der mode-uitwassen, die men als ken merkend voor dezsn tijd, duidelijker gezegd, als kenmerkt voc^ de laat ste 3 4 4 weken zou kunnen signa- leeren. En wel de taak van de man nelijke pantalon als omhuller van vrouwelijke ledematen. Wat de laatste weken ons in dit opzicht voor verrassends, om niet te zeggen sensationeels, geboden heb ben grenst vrijwel aan 't ongeloof lijke en men kan gevoegelijk vast stellen dat hiermede thans de aller uiterste grens van de hedendaagsche emancipatie bereikt is. 't Is waarlijk verbijsterend wat onze dames ons in dit opzicht voor oogen „getoovèrd" hebben. Niet al leen de prille jonkheid flaneerde .op 't ijs en 'xngs de straat in heeren broek alsof 't nimmer anders ge weest is, raaar ook de oudere dames bleken grif bezit genomen te heb ben van dit uitgesproken mannelijk kleedingstuk. Excessen bleven niet uit: groot moeders en „gezette" echtelieden verschenen „be-pantalond" op 's hee- ren wegen. Dames, beschikkend over een geprononceerd embonpoint, zag mén drentelen in plusfour, rijbroek of gewone cobert-pantalon. en dat met een gebaar van „wig durft er Iets van zeggen?" Beste lezeressen van deze rubriek. Ik wil u niet tegen mij in 't harre nas jagen. Integendeel, ik hoop eeuwiglijk Uw sympathie deelachtig te mogen zijn. Maar 't moet me van 't hart, dat velen Uwer zich lichtelijk misoiagen hebben ten tijde van de pan'a on-periode Ge sult mt tegenwerpen: 't was koud, en dus was ik tot dien maat regel' gedwongen. Ik antwoord daarop: zaagt gij ooit uyv groot moeder bij de ijzigste koude zóó loo- pen En ook zti dorst de meening van anderen trotseeren, weet u nog wsl Lezeressen... poog vrouw te blij ven. Ook al vriest 't hard en zgt vii geëvacueerd. Houdt u en zeker als ge de 30 bent gepaseerd, verre van 't aantrekken van heerenpan talons. Want al moge Satan u in 't oor fluisteren, da t t kwiek en hnpsch staat, e verliest er de glans der vrouwelijke charme mee. -Uw schoonste wapen. Wij doelen op exceseen! Wi) doe len op de ge-broekte moeders van 4 kinderen, die a!s polderjong t straatbeeld „opfleuren j ondanks de hevigste emancipatie, ^EiTneem dezm goeden raad den Schrijver dezer regelen niet euvel. (R.K.). Fowler, G. Herbert: Science of the sea. Looman, T. M.: Gids voor den bijbellezer. Schell, J. A.: Uit de dagen van Tempo 'Doeloe. Vahren- kamp, W. E. Lette-varia. GEVAARLIJKE BALDADIGHEID. De politie werd gewaarschuwd voor een brandje, dat op de West straat ontstaan was. Bij komst van de brandweer bleek, dat baldadige jongens eqn vuurtje hadden ge stookt van papier en ander afval in een leegstaand perceel. Door ter stond in te grijpen kon de schade beperkt blijven tot eenig verbrand behang en geblakerde posten. Het ia niet de eerste keer, dat leegstaande huizen op deze wijze door de jeugd misbruikt worden. Niet genoeg kan er dan ook tegen opgetreden worden en vooral oudere voorbijgangers worden verzocht hier op te willen letten'. Bij verdachte bewegingen van jongens in de na bijheid van leegstaande huizen ver dient het aanbeveling om even te constateeren of hier misschien niet van vernieling of iets dergelijks sprake is. Veel onhqil kan hierdoor voorkomen worden. DAT MAG NIET. Tegen iemand, die aan het station kruiersdiensten aanbood, zonder daartoe gerechtigd te zijn, werd proces-verbaai opgemaakt MISLUKTE INBRAAK. Een winkelier van de Spoor- gracht, die des nachts buiten de stad vertoeft, deed aangifte, dat tij dens zijn afwezigheid gepoogd was in zijn winkel in te breken. KONIJNEN GEGAPT. Een bewoner van de Molenstraat kwam tot de treurige ontdekking, dat van zijn erf uit hokken twee konijnen ontvreemd waren. n. De eenling is niets. Wanneer men bij het bezoeken van een korf bal wedstrijd belangstlllend de verrichtingen der medespelenden dageslaat, dan zal men bemerken dat het spel meer is dan het werpen met een bal, het geheeld lichaam der spelers is geconcentreerd op aanval, middenvak en verdediging. Deze vak- indeeling ip drieën en de wisseling na 2 doelpunten, is daarom steeds gehandhaafd. Een zeer gunstige in vloed heeft deze wisseling op de spelers, hun belangstelling in alle onderdeelen, en dikwijls een goed humeur blijven hierdoor aanwezig. De onderdeelen van het korfbal- spel zijn den mensch als het ware aangeboren; het loopen, werpen en vangen zijn een steeds terugkeeren- de bezigheid, waardoor het zelfs mogelijk is, dat beginnelingen iets kunnen presteeren op korfbalgebied. Het korfbalspel zal een ieder vanaf het eerste momgpt bevrediging schenken, terwijl de drang tot voortdurende beoefening steeds blijft bestaan, en zelfs een goed uitvoeren van het spel "oortdurer.de tram' ng eischt. Korfbal geeft harmonische ontwikkeling van het lichaam Met zjjn snelle starten, vlug wenden en ke-'en, het iioog opspringen naai den bal, doet het lichaam der spe'ers stt *ds in be veging /zijn, daardoor al Air sl ieren aan he* Herk zettende van h°t begin tot het eii de van den wed- st'ijd. Men zou zelfs Öurven zeggen, dat het kor'balspel het athle'sehe spel bij uitnemendheid is. Gedurende dc jaren, dat korfbal zich heeft opgewekt van een open luchtspelletje trt een der belangrijk ste sporten, is overtuigend bewezen, dat Tiet dwingt tilt hersenwerk en vreugde geeft door verstandelijke be oefening. Korfbal schenkt ook intel- lectueele bevrediging, het juiste op stellen en verdeelen van de krachten over de 3 vakken het doorgronden van de bedoelingen der tegenstanders bij het verdedigen, het steesd uitden ken van nieuwe listen om in den aan val van zijn tegenstander los te ko men, het snelle o"erzien van elke po sitie, waarin het spel komt te verkee- ren, eischt van den speler een voort durende waakzaamheid. Willen wij deze beschouwing niet besluiten zouder vastgesteld te hebben, dat, k< rfbal bij uitnemend heid de sport is van samenspel. De De éénling is 'n dit spel niets. De spelregels, dwingen ook den meest egoïAischen spelers hun clubgenoo- in het spel te betrekken, want zon de' hen is hij niets. Een dergelijk sportman komt dan ook tot het inzicht dat alleen In samenwerking kracht ligt. ANNA PAÜLDWNA KEURLOON. Bij besluit van den Secretaris- Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken is goedge keurd het besluit van den Burge meester tot wijziging van de ver ordening op de heffing van keur- loonen van slachtvee en vleesch. Hierdoor is voortaan „voor in nood gedood of gestorven vee tach tig procent van het keurloon ver schuldigd." AANVULLING BOUWVERORDENING. De Commissaris der Provincie heeft een door den Burgemeester vastgestelde verordening tot aan vulling van de bouwverordening goedgekeurd. Deze aanvulling houdt in, dat ten aanzien van nieuwe gebouwen, zoo wel als- van bestaande gebouwen, die geheel of gedeeltelijk voor an dere doeleinden dan voor bewoning worden gebruikt, de volgende ei- schen gesteld kunnen worden: a. dat binnen een afstand van ten hoogste'50 m. van zoodanig ge- WÏH.VELL IN BATAVIA TERUG Het Japansche hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat Japansche troe pen op 10 Febr. de bezetting van Bandjermasin aan de Zuidkust van Nederlandsch Borneo hebben voltooid. Bandjermasin, een ver sterkte havenstad aan de samen vloeiing van de rivieren de Marta- poera en Barito, op '20 K.M. van de zee, is de hoofdstad van Neder- Inadsch'Borneo. De stad," die zetel is van den resident van Zuid-_ en Oost-Borneo, heeft ongeveer 65000 inwoners. De voornaamste uitvoer- producten van- de residentie Band jermasin zijn petroleum, steenkool en rubber. Het keizerlijke hoofdkwartier heeft voorts medegedeeld, dat een speci ale landingsdivisie der marine of> 9 Februari volledig Makassar bezet heeft. Ook Gasmata aan de Zuidkust van Nieuw-Brittannië is geheel bezet. Japansche marinevliegtuigen heb ben bii den grooten aanval op de vliegvelden van Batavia op 9 Febr.j twintig vijandelijke vliegtuigen vernietigd en militaire insta!latieé vernield. Naar de Londensche zender gis terochtend meldde, worden op Ce lebes, waar de Japanners nieuwe landingen hebben uitgevoerd, op het oogenblik felle gevechten gele verd. De Londensche correspondent van Nya Dagligt Allehanda meldt, dat generaal Wavell na zijn bezoek aan het front van Birma terugge vlogen is naar zijn hoofdkwartier op Java. In Nederlandsch-Indië beseft men thans ten volle, dat een verder doordringen van den tegenstander, ook tot het eiland Java, voor de deur staat. Helpt moeder en. kind. Wordt lid van den NEDERLANDSCHEN VOLKS DIENST. bouw, te allen tijde naar het bor deel van den Burgemeester vol doem de brandbluschwater verkregen kan worden; b. dat, naar het oordeel van den Burgemeester, voldoende en doel matige brandbluschmiddelen voor onmiddellijk gebruik" ter beschik king staan. UUITGESLOTEN. De slager R. Rezelman Molen vaart 59, alhier, is door het rijks' büreau voor de voedselvoorziening van het verkrijgen van een toewij zing voor vleesch, vleeschwaren of afval uitgesloten. W1EP.1NGEN IJSSELMEERVISSCHERS MOGEN 'S-NACHTS OP ZEE BLIJVEN. Beroepsvisschers, die de IJssel- meervisscherij uitoefenen, zullen voortaan een vergunning kunnen krijgen tot 't zich op zee bevinden in den tijd tusschen 0 en 4 uur. Hierdoor wordt het bezwaar, dat visschers, die zich 's avonds dikwijls op zeer grooten afstand van hun thuishaven bevinden, iederen avond naar die thuishaven moeten terug varen, waafdoor veel tijd verloren gajt en van eon regelmatige'visch- vangst geen sprake kan zijn, on dervangen. Voor een zoodanige vergunning ,moet men echter de beschikking hebben over een vaartuig, dat voor zien is van een dek. zoodat de vis schers zich gedurende de tijd tus schen ,0 en 4 uur benedendeks zul len kunnen ophouden. Slechts zij die de visscherij met z.g. vast visch- tuig uitoefenen, kunnen een ver gunning bekomen. Zij moeten van 04 uur voor anker gaan of aan den wal gemeerd liggen en beneden deks verblijven. REGISTRATIE VAN VISSCHERS- VAARTUIGEN. Volgens mededeeling van het Dept. van Landbouw en Visscherij Afd. Visscherijen. zullen voortaan vervallen nummers van zeevis- schersvartuigen niet opnieuw mo gen worden uitgegeven dan nada't een termijn van twee laren sedert het vervallen van het oude nummer zal zijn verloopen Dit voorschrift zal dus mede van toepassing zijn op de Waddenzee visschersvaartuigen echter niet op de vaartuigen van de uitsluitend I Jsselmeervisschers. ONDERWIJS De heer C. J. Mul te Uitgeest, is benoemd tot leeraar in 't handtee kenen en het technisch schetsen aan de Vakteekenschool v. d. Afd. Wieringen v. d. Ver.'tot bevordering van het Vakonderwijs in West- Friesland. LOOP BEVOLKING 1941. Ingekomen Geboren Vertrokken Overleden M. 321/4 190 77 211 33 Vermeerdering 23 1941: Vr. Tot. 2993 6287 117 307 70 147 3180 0741 157 368 3023 6373 28 61 2995 6312 2 25 Officieele Publicatie. van het Departement van Landbouw en Visscherij. MAXIMUM-PRIJZEN VELDBOONEN VOOR ZAAI- DOELEINDEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend: Voor veldboonen, bestemd voor zaaidoeleinden, zijn de vol gende maximumprijzen inclusief omzetbelasting vastgesteld: pei- 100 kg. Telersprijs ongeschoond Telersprijs geschoond- geplomb. Han- delaarsprijs f 25.25 f24.25 f23.75 f22.75 f28 50 f27.50 f25.75 f27- f 26.— f24' Waalsche boenen: NAK-le nabouw f 19.50 NAK-2e en oudere nabouw f 18.50 Ongekeurd f 18.— Wier-, Paarde- en Dniveboonen: NAK-le nabouw f 18.50 NAK-2e en oudere nabouw f 17.50 Ongekeurd f 17.— De telersprijzen zijn exclusief zak/ Levering gesel' P l.C.A.-voorwaarden (franco binnen 10 km. afstand va: drijf van den teler; verdere vracht is voor rekening kooper). In de telersprijzen voor geplombeerd NAK.-zaad zijn u., pen de keurings- en plombekosten, alsmede een bedrag voor kweekers veraAcding. Wanneer de handel ongeschoond zaad koopt, komen keu rings- en plombekosten «en kweekersvergoeding te zijnen laste. In de handelsprijzen zijn begrepen eventueele commission- nairs-, agenten- en groothandelsprovisie. Deze prijzen zijn exclu sief zak en af pakhuis van den handelaar. Op rekening gestelde zakken moeten binnen den gebruike- fijken termijn door den handel tegen factuurprijs worden terug genomen. Uitgaande en inkomende vracht, voor zoover deze laatste f0,10 te boven gaat, komt voor rekening van den kooper. Een gespecificeerde opgave van de werkelijke vrachtkosten moet op de nota van den handelaar worden vermeld. Bij afname van kleinere hoeveelheden dan 100 kg. mogen de genoemde handelaarsprijzen worden verhoogd met ten hoog ste de volgende percentages: bij afname t.m. 1 kg. 55 bij afname van meer dan 1 t.m. 10 kg 35 bij afname van meer dan 10 t.m. 25 kg. 15 De aldus berekende prijzen gelden inclusief vracht, verpak king en vergoeding voor tusschenpersorien. Vanaf heden is het koopen van veldboonen zoowel NAK.-ge- keurd als ongekeurd van telers toegestaan aan die handelaren (coöperaties), die een overeenkomst zaaipeulvruchten met de Nederlandsrhe Akkerbouwcentrale hebben aangegaan Ongekeur de partijen mogen door den handel slechts worden verkocht, na dat zij door den NAK. op parjij zijn goedgekeurd' en geplom beerd. Het vervoer van ongekeurde partijen staat zoolang plom beering nog niet heeft plaats gevonden onder contróle van den N.A.K. Wordt door een teler rechtstreeks afgeleverd aan den uit- eindélijken gebruiker, dan mag maximaal de hierboven in de desbetreffend kolom genoemde handelaarsprijs verminderd met f 1,50 in rekening worden gebracht. Door den teler mag derhalve niet de extra marge, welke den handelaar bij verkoop van klei nere hoeveelheden dan 100 kg. is toegestaan, worden berekend. geplombeerd delsprijs) f33.05 f31.80 f38.55 f37.05 f38.05 f40.05 f38.65 f39.55 f41.15 f36.25 f 35.— f34.50 f41 75 f40.25 f39.75 f41.25 f 40.75 f43.25 f41.85 t f42.75 f37.40 f 44.35 f38.50 f 34.40 f37 40 f38.50 MAXIMUM PRIJZEN ZAAIBOONEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend. Voor zaaiboonen zijn de volgende maximum-prijzen inclu sief omzetbelasting vastgesteld: Telersprijs Telersprijs Gebruikers- Ongeschoond Geschoond en pr'is (Han- per WD kg. Zeeuwsche bruine boonen Gek. N.A.K. Ie nabouw f2675 N.A.K. 2e en oudere f25.75 Zeeuwsche bruinen boonen ongekeurd f25.25 Walchersche Kogelboonen AKA N.A.K. Ie nabouw f31.25 N.A.K. 2e en oudere f30.— Walchersche Kogelboonen ongekeurd f29.25 N.-Holl. bruine boonen landras N.A.K.-gekeurd f30 75 ongekeurd .f29.50 Walchersche witte boonen N.A.K. Ie nabouw f31. N.A.K2e en oudere f30.— Walchersche witte boonen landras N.A.K.-gekeurd f30.75 ongekeurd f 29.25 N.-Hollandsche Krombekken landras N.A.K.-gekeurd f3175 Idem en andere hard- schalige, ongekeurd f30.25 Groninger stroo- envFriesche Woudboontjes ongekeurd f26.60 Citroenboonen -ongekeurd f29.20 Kievitsboonen ongekeurd f3025 De telersprijzen zijn exclusief zak LeverinR geschiedt op P1GA voorwaarden (franco binnen 10 km. afstand van het be drijf van den teler). Verdere vracht komt voor rekening van den kooper. In de telersprijzen voor geplombeerd N.A.K -zaad zijn begre pen de keurings- en plombekosfen, alsmede een bedrag voor kweekersvergoeding. Wanneer de handel ongeschoond zaad^koopt, komen plombe- kosten en kweekersvergoeding te zijnen laste. In de handelsprijzen zijn begrepen eventueele commission- nairs-, agenten- en groothandelsprovisie. Deze prijzen zijn exclu sief zak en af pakhuis van den handelaar. Op rekening gestelde zakken moeten binnen den gebruike- lijken termijn door den handel tegen factuurprijs worden terug genomen. Uitgaande en inkomende vracht voor zoover deze laatste f 0.10 te boven gaat, komt voor rekening van den kóoppr. Een gespe cificeerde opgave van de werkelijke vrachtkosten moet op de nota van den handelaar worden vermeld. Bij afname van kleinere hoeveelheden dan 100 kg. mogen de genoemde gehruikersprijzen verhoogd worden met ten hoog ste de volgende percentaees: f bij afname t >t en. met 1 kg. 55 bij afname van 1 t.m. 10 kg. 35 bij afname van 10 t.m. 25 kg. 15 De aldus berekende prijzen gelden inclusief vracht, verpak king en vergoedingen voor tusschenper3onen. De handel in peulvruchten is slechts toegestaan aan die han- dflaren 'coöperaties), die een overeenkomst zaaipeulvruchten met de Nedeelandsche Akkerbouwcentrale hebben aangegaan. Over het algemeen is slechts de haadel in door den N.A.K goedgekeurde zaaiboonen toegestaan, met uitzondering van die soorten, waarvoor eveneens een prijs voor ongekeurde is vastge Meld. Deze mogen echter slechts in den handel worden gebracht, twanneer zij door den N A.K. op partij zijn goedgekeurd en ge- "plombeerd. Voor zoover het bruine boonen betreft, mag plom beering door den N A.K. eerst plaats vinden, nadat de verschul digde heffing aan de P.l.C.A. is betaald. Het vervoer van onge keurde zaaiboonen staat zoolang plombeering niet heeft plaats gevonden, onder contróle van den N.A.K. Wordt door een teler rechtstreeks afgeleverd aan een uit- eindeli.iken gebruiker, dan mag maximaal de hierboven ge noemde verbruikersprijs verminderd met f 1.50 in rekening wor den gebracht. OPHEFFING GARNALENVER- KOOPKANTOOR. Het z.g. verkoopkantoor voor gar nalen is m.i.v. 1 Februari 1942 op geheven. Voortaan zal een geheel zelfstandige afdeeling van de Ned Visscberijcentrale. overeenkomstig d« richtlijnen van het opgeheven verkoopkantoor, in het bijzonder de belangen van de garnalenvisscherij en den garnalenhandel behartigen. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 12 Febr. Aanvoer: 6 Tijdkoeien f 280—360 26 geldekoeien (magere) f 250—350! 202 idem (vette) voor de Centrale, 4 kalfkoeien f 300—450, 06 graskal veren voor de Centrale, 106 nuch tere kalveren voor de Centrale, 28 vette schapen voor de- Centrale, bokken en geiten f 20—70, 6 mage- 488e STAATSLOTERIJ YIjrD» KI.ASSE ZESTIENDE LIJST Trekking van 12 Februari. 100.000 No. 19364. 400 No. 3233, 4519, 8614, 15374. 100 No. 3267, 4988, 7933, 15150, 16293, 19612, 21413. 100 No. 1467, 2826, 6331, 14880, 16623, 17225, 19028, 20191. PRIJZEN VAN ƒ70. 1034 194 1503 1546 1677 1892 1993 2042 2215 2218 2497 2514 2745 2798 2834 3295 3305 3318 3327 3652 3739 3889 3993 4048 4039 4451 4559 4860 4948 5140 5256 5299 5512 5552 5558 5777 5963 6074 6118 6222 6311 6338 6470 6482 6-187 6604 3870 6934 6s89 7191 7223 7270 7302 7616 7s43 7732 7746 8148 8213 8228 83.5 8529 8540 8581 8620 9175 9256 s2c3 9300 10035 10036 10182 10682 10-14 11039 11089 11142 11218 112a5 11489 11564 11623 11636 11648 12037 12077 12099 12187 12200 12465 12612 12765 12912 12918 13059 13154 13293 13381 13.09 13674 13837 f3350 14050 4063 14352 14373 14423 14546 14.12 14034 15323 15335 15608 15671 15676 15034 16124 16177 16201 163-a 16478 16605 16332 16364 16836 17224 17239 17459 17471 17496 17652 17703 17738 17342 179q6 18013 13086 18153 18344 183^6 13592 13606 18667 13677 13.5j 19051 19075 19185 19139 19219 19512 19582 1bg09 19628 _96c5 198g9 20079 20109 20177 20j53 20698 20896 20925 21000 210t0 21285 21391 21444 21449 2i553 21685 21753 NIKTEN. 1011 1855 2313 3206 3700 4405 5230 5719 6293 6546 7178 7591 8022 8513 9139 9892 11025 11328 11788 12276 13041 13589 14230 14331 15175 15380 16431 16987 17636 18005 13534 18944 19265 19701 20685 21205 21650 7101 7346 7798 8414 9104 9357 1755 2222 3147 3656 41)'.9 5173 5584 6247 6493 7157 7585 8-428 9125 9475 10958 11323 11737 12258 42251 13534 14022 14754 15823 16405 16873 1.7.736 172-10 18-154 13913 1s237 19636 28546 21135 21645 1008 1112 1351 1505 1598 1855 2121 2224 2430 2605 2730 2871 3072 3429 3634 4001 4202 4367 4465 4614 4303 4999 5139 5313 5614 5745 5849 6070 6420 6626 6919 7014 7271 7467 7610 7808 7936 8106 8272 8694 8940 9125 9241 9461 9795 995! 10110 10343 10508 10748 10053 11205 11499 11652 11915 1213» 12291 12529 12737 12943 13007 13283 13390 13700 13773 13974 14273 14337 14570 14721 148s4 15054 15350 15551 15699 15932 16008 16140 16376 16492 16751 16888 17270 17493 17811 18071 18234 18404 18651 !8950 19008 19226 19463 19623 19796 19943 20059 20303 20554 20643 20729 20883 21072 21200 21433 21625 21851 21973 1019 1142 1385 1521 1g07 1952 2122 2238 244. 2647 2735 2901 3138 3436 3692 4009 4211 4374 4517 4616 4829 5019 5141 5327 5647 5788 5383- 6248 6444 6627 6921 7015 7289 7487 7629 7838 7986 8122 8360 8708 8971 9133 9243 9566. 9797 9961 10117 10369 10568 10764 10967 11266 11534 11726 11918 42174 12335 12548 12357 12s47 13054 13320 13459 13702 13739 13986 14274 14404 14589 14760 14915 15060 15440 15555 15755 15987 16070 16192 16379 16592 16765 16907 17301 17499 17831 18096 18302 18436 18727 18991 19036 19276 19477 19639 19814 19945 20061 20305 20564 20645 20731 20991 21079 21204 21460 21664 21900 1025 1152 1401 152" 1622 1962 2133 2263 2498 2655 2738 2940 3257 3522 3714 4017 4214 4373 4542 4639 4837 5044 5767 5359 5655 5790 5903 6324 6472 6636 6950 7099 7354 7438 7672 7850 8002 8146 8371 8715 8980 9144 9320 9572 9799 9964 10148 10457 10612 10773 11005 11295 11536 11752 11948 12250 12358 12635 12853 12971 13075 13357 13481 13727 13812 13933 14293 14440 14609 14772 14916 15091 15446 15565 15823 16085 16240 16395 16601 16784 17059 17393 17545 1785,6 18111 18303 18539 18742 189s6 19092 19300 19481 19663 19824 19960 20132 20360 20596 20676 20733 21000 21086 21307 21515 21671 21905 1036 1165 1450 1538 1726 1995 2148 2324. 2529 2680 2743 2943 3272 3527 3719 4018 4237 4390 4563 4669 4912 5064 5213 5376 5697 5736 5953 6332 6476 6749 6973 7189 7368 7514 7698 7852 8010 8154 8497 8810 9025 9168 9337 9608 9851 9977 10136 10463 10815 10797 11012 11355 11574 11831 11863 12251 12372 12748 12369 13115 13368 13584 13732 13838 14012 14315 14450 14647 14789 14917 15103 15474 15536 15844 16090 16263 16400 16636 16307 17110 17405 17584 17900 18141 18324 18553 18767 1066 1225 1474 1576 1740 2009 2161 2367 2545 2705 2s01 2257 3276 3595 «3977 4076 4277 4433 4570 4699 4924 5082 5258 5385 5701 5832 5363 6339 6502 6751 7163 7373 7531 7792 7353 8027 8167 8508 8920 9085 9180 9345 8633 9858 9981 10272 10469 10617 10329 11030 11416 11598 11859 12024 12283 12413 12763 12380 13119 13375 13594 13737 13c80 14021 14337 144c5 14648 14811 14973 15165 15432 15602 15866 16093 16276 16416 16658 16831 17150 17407 17811 17924 18180 18323 18556 18800 19112 19130 19337 19344 19493 19504 19684 19685 19861 1s903 19977*19985 20149 20151 20394 20410 20613 20627 20678 20697 20771 20779 21033 21051 21114 21119 21315 21359 21577 21578 21697 21741 21910 21918 1086 1283 1479 1584 1779 2020 2184 2394 2563 2711 2805 3013 3336 3621 3990 4039 4304 4448 4506 4765 ■4950 5118 5280 5482 5712 5833 6056 6360 6.543 6761 7212 7426 7578 7303 7300 8054 8168 8569 8925 9094 '9182 9349 964.5 9842 9990 10275 10471 10662 10331 11082 11429 11619 11371 12c6s 12271 12427 12769 12929 13162 13377 13662 13768 13375 14061 14343 14554 14710 14378 14932 15265 1549.4 15640 15892 13105 16330 16453 16701 16844 17190 17435 17633 17928 18199 18382 18573 18808 19146 19359 19527 19720 19910 20034 20212 20456 20628 20705 20853 21059 21142 21378 21607 218j1 21948 1095 1337 1504 1588 1879 2073 21S8 2411 2604 2728 2356 - 3036 3361 3673 4126 4340 4456 4607 4737 4953 5132 52* 5534 5732 5340 6059 63c4 661t 6766 7233 7444 7595 7804 7919 8056 8232 8595 3330 80"8 91c0 9338 9775 9944 10234 10502 10723 10900 11160 11477 11638 11389 12123 12286 12502 12793 12s36 13253 13379 13692 13772 13881 140s8 143c2 14557 14715 14s86 15007 15232 15528 15581 15912 16116 1s347 16469 16741 16863 17254 17484 17656 17981 18225 13374 18610 18346 19221 19371 19566 19776 18911 20057 20254 20508 20640 20722 20875 21067 21143 21401 21617 21813 21964 re varkens f 28—35, 11 biggen f 15 —30, 79 konijnen f 2—6. NOORDSCHARWOUDE, 12 Febr. Aanvoer: 29200 Kg. roode kool f 7.30, 3900 Kg. gele kool f 0 80, 90300 Kg. Deensche witte kool f 5, 1300 Kg. groene kool f 7, 3500 Kg. uien f 5.80 BR. OP LANGENDIJK, 12 Febr. Aanvoer: 17200 Kg. roode kool f 7.30, 16600 Kg. gele koot f 6 80, 71400 Kg. Deensche witte kool f 5, 13000 Kg. uien f 5 80. 4200 Kg/-peen f 5.20, 2000 Kg. bieten f 5.80. I

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3