De week in Feiten en Fantasieën J KLEIN 10URNAAL Stadsnieuws Gemeentelijke besluiten Zij, die wentelen in 7 stof Aantal leerlingen van de Vakschool stijgt IS 5 3 iat I •at K g s x 1941 niet ongunstig voor Nutsspaarbank Hermcs-nicuws J^cehcA nUiuuó Protesten „Ik wil je aan m'n hart rfrukken"... Van alles wat uit dorp en stad De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat door hem, op grond van artikel 3 van de Achtste Verordening van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende bijzondere maat regelen op administratiefrechtelijk gebied en artikel 2 van de Eerste Beschikking ter uitvoering van ge noemde Verordening, ter waarne ming van de taak van den Gemeen teraad, de ondervolgende besluiten zjjn vastgesteld; 1. Besluit van 30 Januari 1942, tot het vaststellen van een verorde ning tot wijziging van de verorde ning, regelende de belooning van de plaatsvervangende hoofden van scho len in de gemeente Den Helder. 2. Besluit van 3 Februari 1942, tot het vaststellen van een verorde ning, totj wijziging van het Regle ment voor de verpleging van ouder- looze kinderen door de instelling „Het Algemeen Weeshuis" in de ge meente Den Helder. 3. Besluit van 16 Februari 1942, tot het benoemen voor het jaar 1942 van de heeren P. J. Trap, J. van Zwijndrecht en E. Loesberg tot leden, en de heeren J. B. F» Meijer, P. van der Veer en H. Kwast tot plaatsvervangende leden, van de commissie van georganiseerd overleg. 4 4. Besluit van 13 Februari 1942 tot het, gerekend vanaf 1 Januari 1942 tot en met 31 December 1942 voor een som van 2.per week verpachten aan de Gebrs. J. A. en G. J. van Steijn, wonende aldaar, van de bloemisterij, gelegen achter de Sluisdijkstraat, kadastraal bekend in deze gemeente ln sectie C., nos. 8356 en 7634, ter oppervlakte van 795 m2, met de zich daarop bevin dende opstallen. 5. Besluit van 25 Februari 1942, tot het vaststellen van een verorde ning tot wijziging van de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Den Helder, bepalende, dat inge voegd wordt een nieuw artikel, waarin het aan een mannelijken of vrouwelijk minderjarige beneden den leeftijd van 18 jaren, die van Neder landsche nationaliteit is, verboden is zich na 6 uur des namidddags als bezoeker of bezoekster op te hou den in een tapperij, dan wel op een daarbij behoorende open aanhoorig- heid, tenzij vergezeld van een meer derjarige en voorzien van een schrif telijke toestemming van dengene, die de ouderlijke macht of de voogdij over de(n) minderjarige uitoefent, om zich aldaar met die(n) met name genoemde (n) meerderjarige op te houden, dan wel in gezelschap van tenminste één zijner of harer ouders of van zijn of haar voogd. Den Helder,' 25 Februari 1942. DIEFSTALLEN. Uit verschillende leegstaande hui zen heeft men kastdeuren en -plan ken, weggehaadl. Twee menschen werden op heeter- daad betrapt op het weghalen van hout. Uit een café werden eenige huis houdelijke voorwerpen gestolen. We schreven het al eens eerder: de klant is geen koning meer. Verre van dat. Hij is geworden tot een slaafs en serviel dienaar van den J Koning, die Winkelier heet. Hij buigt voor dien Koning in het stof, hij kust hen; zijne koninklijke voeten en is bereid tot welke nederige diensten ook. 't Was eens anders... Eens... Toen was de klant Imperator bij de gratie van zijn bestaan. Toen had hij te bevelen en te ordonneeren. Zijn macht was onmetelijk, volstrekt onbeperkt. Hoor in de winkels tot welke nederigheden en beloften de klant van heden zich verlaagt. Hoor hem veinzen en lispelen over straks, als „de omstandigheden anders zijn". Hpor hem loven en beloven. Hoor hem in het verre verschiet de belofte ge ven van eeuwigdurende trouw aan de zaak... Ja, wij wentelen in het stof voor Zijne Majesteit, den Winkelier en pogen hem te winnen en te verlei den dat hij ons iets van z'n felbe geerd bezit afstaat. Er zijn winkeliers, die hun machts positie misbruiken en den vragen- den, smeekenden en biddenden klant den mantel uitvegen. Toen mijn tan te de vorige week een extra stukje worst bij haar slager vroeg en zich verfstoutte de opmerking te maken dat haar buurvrouw bij haar sla ger ook altijd een extra stukje kreeg, zei de man „dat 't 'm niks verr... kon en dat ze dan maar bij dien slager moest gaan". Hetgeen onheusch en ontactisch was. In hpoge mate. De klant bijt in 't stof. De winke lier is Koning. Laten beide partijen er rekening mee houden dat de tijden Inderdaad anders kunnen worden en dat er slechts één pas ligt tusschen den koning en den vazal... De praktijk heeft ^et altijd ge leerd! De school in 1941. De belangstelling voor de dezer dagen gehouden algemeene vergade ring van de Vakschool voor Meisjes was wel zeer ering. Slechts vijf be stuursleden en de gedelegeerde van de gemeente, de heer L. F. van Loo, waren tegenv oordig. En dat on danks het feit, dat de statuten en het huishoudelijk reglement der Ver- eeniging aan een herziening werden onderworpen. In verband met dit geringe aantal leden zullen deze punten een volgenden keer nog maals op de agenda voor de alge meene vergadering worden vermeld. Medegedeeld werd, dat was be sloten tot wijziging van de instruc tie voor de directrice en de overige leerkrachten der school en tot vast stelling van een nieuwe Instructie voor de administratieve beambte en voor den conciërge. Na toelichting door den op 1 Ja nuari j.1. afgetreden secretaris-pen ningmeester, den heer A. M. Kloos die weder tot vice-voorzitter der vereeniging is benoemd werden de rekening en verantwoording over 1941 en de begrooting voor 1943 vastgesteld, zooals deze werden aangeboden. Jaarverslag 1941. Aan het jaarverslag der school over 1941 ontleenen wij verder het volgende Het geruimen tjjd Incomplete Bestuur werd op de algemeene ledenvergadering van 19 December aangevuld met 3 nieuwe leden, n.1. mevrouw J. J. F. de w\jnMeteler- WLmp en de heeren L. J. Daalder en H. W. Reynen, terwijl de bestuurs functies nader werden geregeld. Het Bestuur bestond op 31 De cember uit: mevrouw S. J. Ritmees terVan der Feen, voorzitter; den heer L. J. Daalder, secretaris-pen ningmeester; den heer A. M. Kloos, vice-voorzitter; den heer W. Bieren broodspot; mevrouw B. A. Ketner De Jongh; den heer H. W. Reynen; mevrouw J. J. F. de WijnMeteler- kamp. Gedelegeerden van het Gemeente bestuur waren, de heer L. F. van Loo, Wethouder van Onderwijs en mevrouw G. R. VroomHemmes. Het aantal leerlingen, dat in 1940 sterk gedaald was, ging September 1941 bij den aanvang van het nieu we schooljaar veer vooruit. S 4) .b "tf <D bo KA bCO G C 'E '•3 '2 5 2 c 2 -s 2 »S a. o. 3 3 -2 3 V 1 Jan. 33 10 4 36 1 Sept. 70 14 4 5 1 Oct. 36 31 Dec. 69 13 4 5 34 Het aantal leerlingen uit buiten gemeenten bedroeg op 31 December: 1 uit Anna Paulowna, 1 uit Callants- oog, 1 uit Texel, 10 uit Wieringer., 1 Uit Wieringermeer. Aan 13 leerlingen van de 2-jarig*, primaire opleiding werd het getuig schrift wel, aan 1 niet uitgereikt. 22 leerlingen werden wel en 2 niet naar het 2e leerjaar bevorderd. Van de 1-jarige opleiding voor Hulp in de Huishouding ontvingen 4 leerlingen het diploma. 3 leerlingen van de 2-jarige op leiding voor Huisnaaister verkre gen het diploma, terwijl 5 leerlingen van het le naar het 2e leerjaar wer den bevorderd. De leerlingen van de opleiding Hulp in de Huishouding bezochten onder leiding van de leerares in kin derverzorging een kinderbewaar plaats te Amsterdam. Aleer dan een millioen gul den werd Ingelegd. Wij ontvingen het jaarverslag over het jaar 1941 (99ste boekjaar) van de Nutsspaarbank te Den Hel der en ontleenen aan de interessante mededeelingen, daarin gedaan, het navolgende. De bijzondere plaats- en tijdsom standigheden, waarvan 't vorig ver slag gewaagde, bleven nog voort bestaan, doch de eruit voortvloeien de, in 1940 genomen, beperkende maatregelen iruake de terugbeta lingen n et het doel een behoorlijke liquiditeit te handhaven, bleken reeds in het begin van het verslag jaar niet meer noodig te zijn. De ong-unstige verhouding van het bedrag der terugbetalingen en dat der Jilagen, waardoor het eerste oorlogsjaar zich zoo kenmerkte, heeft zch geleidelijk gewijzigd, zoo dat aan 't einde van dit boekjaar vrijwel een evenwicht tusschen het bedrag van inlagen en terugbetalin gen is gekomen. Grootendeels komt het ingelegde bedrag thans van ne ringdoenden. Toch zijn de cijfers van inleg en terugbetaling bij de Hel- dersche Spaarbank niet zoo gunstig als die van andere spaarbanken. Ongetwijfeld wordt hiermede weer gegeven, dat net de bevolking te Den Helder financieel moeilijker gaat dan elders. Eenerzijds dragen rugkeerende extra lasten van eva cuatie, terwijl andsrzijd- de Marine gezinnen in hun inkomsten werden beperkt. Toch bleef het aantal spaar ders ongewijzigd en bedraagt nog steeds rond 12500. Overgaande tot een meer gedetail leerde beschouwing van de resulta ten over 1941 valt het volgende te vermelden: Inleg. Ingelegd werd in 1941 een bedrag van 1.018. (41,85, dit is 461.487,33 minder dan in 1940. Terugbetaling. Terugbetaald is in 1941 1,283.489,54, dit is 800.846,03 minder dan in 1940. Omzet. Totaal werd ingelegd en terug betaald in 1941 2.302,240,39, dit is 1.262.333,36 minder dan in 1940. Het aantal posten van inlage be droeg in 1941 11.034 (v. j. 17.392) en het aantal posten van terugbe taling 13.093 (v. j. 29.786). Aan de inleggers is in 1941 50.473,54 aan rente vergoed, dat is j 11.932,37 minder dan in 1940, hiér van werd tusschentijds (in den loop van het 'boekjaar) reeds een bedrag van 1.988,57 uitbetaald. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal (op 1 Januari 1941 2.588.349,36) verminderde met 207.271,72 tot 2.381.077,64. In 1941 werden 591 nieuwe boek jes uitgereikt (vorig jaar 595), daarentegen 598 boekjes ingetrok ken (vorig jaar 922). Het aantal in omloop zjjnde spaarbankboekjes, bij den aanvang van het jaar 12.492, daalde met 7 tot 12.485. Maatregelen tot bevorde ring van het sparen. Het gratis beschikbaar stellen, ten behoeve van jonggeborenen van een spaarbankboekje met een eer sten inleg van 1. werd einde van het boekjaar weer hervat. Het aantal op 31 Dec. 1941 in omloop zijnde boekjes van jongge borenen bedraagt 1086. Het sparen van kleingeld door middel van spaarbusjes bedroeg in 1941 belangrijk minder dqn in voor gaande jaren. Op 31 Dec. 1941 waren in omloop 1612 busjes. In de busjes werd in 1941 een bedrag van 8.144,45 gespaard (vo rig jaar 20.886,69). Het aantal ledigingen bedroeg in 1941 744. Met het schoolsparen zijn dit jaar betert resultaten verkregen dan het eerste jaar van den oorlog, hoewel het aantal spaarders tengevolge van de geringe bevolktheid der scholen nog bij voorgaande jaren achterblijft. Gespaard wordt thans op de scho len van de heeren: J. Adolfs, N. H Biersteker, S. de Böck, R. den Har-, tog, A. Kramer, W. F. Louwrier, H. N. Muts, C. Prinsen, W. C. J. Veth en R. Windsma en bovendien op de scholen der Gemeente Den Helder in de evacuatieoorden Breezand, Scha- Schoolhockeytournool komst. op Hoewel het weer op het oogen- blik van dien aard is, dat van een daadwerkelijk beoefenen van de hockeysport nog geen sprake is, heeft het Hermes-bestuur reeds plannen ontworpen, om, zoodra de dool, definitief is ingevallen, weer de stick ter hand te nemen. Men stelt zich voor, om geduren de de Paaschvacantie een hockey- tournooi te organiseeren tusschen onze Middelbare Scholen. Voor dit tournooi, waaraan ook door dameselftallen deelgenomen kan worden, zal een fraaie wissel beker beschikbaar gesteld worden. Verdere bijzonderheden zullen nog nader bekend gemaakt "worden. AANBESTEDING ONDERHOUDS WERKEN. Op 27 Maart a.s. zal voor rekening van den Rijkswaterstaat te Haar lem de aanbesteding worden gehou den van het onderhoud van de rijkszeewerken. buitenduinen en rijkshavenwerken op Texel, gedu rende het jaar 1942. De aanbeste ding zal plaats vinden in 3 percee- len. De raming bedraagt voor de rijkszeewerken f7925, buitenduinen f5250 en voor de rijkshavenwerken f7000: in massa f20.175. BURGERLIJKE STAND TEXEL. van 21 t.m. 27 Februari 1942. GEBOREN: Maria, d. v. J. Kor- nélis van den Hoek en T. Barhorst; Johannes Cornelis, z. v. J. de Graaf en D. Smit. ONDERTROUWD: H. Koburg en J. M. C. Schumaker; A. Mosk en M. Dijt. GETROUWD: A. Koopman en D. Kouseband. OVERLEDEN: I. Ocque, 49 jaar, ongehuwd; M. J. Freericks, 36 jaar, geh. m. Teunis Pongers; J. Wiering, 46 jaar, geh. m. Lamberta Harmina Vos. POLITIE. Gevonden: een kinderbril, een ceintuur, een portemonnale, een al pino, een portemonnale. BEVOLKING TEXEL. Ingekomen: Antje van Staaveren, van Amster dam, Spaarnwouderdjjk 615hs naar C 119. Klasina Peereboom, van Oudorp N.-H., Ileerenweg A 33, naar Den Burg, Molenstraat 60. Trijntje Peereboom, van Alkmaar, Noorderkade 7 naar Den Burg, Wes- terweg 1. Jannetje Paap, vaiv Zandvoort, Hobbemastraat 23, naaf Oudeschlld 318. f Vertrokken: Adriana Oud, van H 2 naar Aker sloot, Zuidervaart 401. Annie Cornelia Witte van B 85 naar Bloemendaal Aerdenhout, Boe- kenrodeweg 9. W1ER1NGEN OPNIEUW SUCCES. De Wieringer hardrijder J. Kreij- ger was j.1. Woensdag te Westzaan wederom 1ste. De 2e plaats werd bezet door De Ruiter. gen en Alkmaar, succ. van de heeren A. den Broeder, A. Mol en P. de Jong. Men Is zeer erkentelijk voor de lofwaardige medewerking, welke bij het sparen op school verleend wordt door het onderwijzend personeel. Men blijft een beroep doen op de krachtige medewerking van de on derwijzers en onderwijzeressen om on3 te blijven steunen in het pogen om de jeugd tot spaarzaamheid en tot voorzorg op te wekken. Het aantal uitgereikte en sinds dien in omloop gebleven schoolspaar- bankboekjes bedraagt 2381. Het te goed dezer groep spaarders was op 31 December 1941 12.419.70. DEN OEVER. SPANNENDE RITTEN. Onder groote belangstelling wer den j.1. Donderdag door de ijsclub „Voorwaarts" te Den Oever wed strijden gehohden in het hardrij den voor dames op de korte baan (140 meter) A en B klasse. De uit slagen waren als volgt: Klasse A: le prijs Trijnie Kooij Jd. f 12, plus f 3 voor snelste rit (17 sec.), 2e prijs Trui Walters f 10, plus f 2 premie, 3e prijs Geesje Vis ser f 8, 4e prijs Ida Wiegman f 4. B-klasse: le prijs Grietje Visser f 7 plus f 4 premie; 2e prijs S. IJzer f 5 plus f 1 premie; 3e prijs Gr Kooij Cd. f 3, 4e prijs H. Visser f 2 Door verschillende particulieren werden bedragen voor premies be schikbaar gesteld. Het bestuur was den velen gevers zeer dankbaar. PREMIëN VANGEN EN DOODEN VAN ZEEHONDEN. De premie ad f2.die tot dusver voor het aanbrengen van een ge vangen of gedoode zeehond werd betald, zal m i. v. 1 Maart 1942 niet meer kunnen worden verleend LEVERING LEERMIDDELEN EN SCHOOLBEHOEFTEN. De levering van leermiddelen voor de O. L. scholen in deze ge meente voor het jaar 1942-1943 is na gehouden aanbesteding, gegund aan de fa. N. Samson N.V. te Al phen aan den Rijn, terwij de leve ring van schoolbehoeften is opge dragen aan de fa. R. W. Heutink te Wierden (O.). AANLEG WEGEN EN RIOLEERING. De aanleg van wegen en een rio- leering bij de woningen voor Hel- dersche vluchtelingen is door de Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw opgedragen aan de fa. Gebr. Heijmans te Rosmalen voor een bedrag van f63620. LEERAAK BENOEMD. De heer C. J. Mul te Uitgeest is benoemd tot leeraar in het hand teekenen en technisch schetsen aan de vakteekenschool van de afd Wieringen der Vereeniging tot Be vordering van het Vakonderwijs in- West-Friésland. POLITIE. Verloren: een padvindersporte- monnaie, inh. eenig klein geld. Inlichtingen gemeente-bode. ANNA PAULOWNA SCHOONRIJDEN. Zondagmiddag hield de IJsclub „Eendracht maakt macht" wed strijden in het schoonrijden voor leden van deze Vereeniging. Om de baan in zoo goed moge lijke conditie te hebben, was er den dag te voren niet op gereden, en het ijs was dan ook vrij goed. Na den wedstrijd sprak de ver- eenigingsvoorzitter, de heer V. Kaan, in Veerburg de deelnemen- den en belangstellenden toe en be groette daarbij in het bijzonder mevr. SchoorlKeetman. Na de jury, bestaande uit de heeren Schoorl uit Barsingerhorn Mr. H. Jonker en H. Pennekamp bedankt te hebben-, gaf hij het woord aan den voorzitter der jury voor het uitreiken der prijzen. De heer Jonker merkte op, dat Friesland z'n kortebaan-hardrijders heeft, maar de kop van Noordhok land in schoonrijden uitmunt. Spr. hoopte dat men den goeden naam op dit gebied altijd zou hoog hou den. De uitslagen van de wedstrij den waren: Dames: 1. A. A. Wayboer 3 pnt.; 2. M. Kaan 7% pnt.; 3. A. Kaan 12 pnt.; 4. G. v. d. Berg 13V^ pnt. Heeren: 1. A. Tijsen 3 pnt., 2. R Sinke 6 pnt., 3. B. Dobbe 10 pnt. Meisjes: 1. Frida de Lange 4 p. 2. Sinia van Oosten 5Va pnt.; 3. Ti- ni Kuys 8V2 pnt Jongens: 1. C. Wayboer R.L.Z. 4 pnt., 2. Jb. Kooiman 5%. p., 3. J. Leien 9 pnt. Paren: 1. A. Tijsen en B. Oostdijk 4 pn., 2. R. Sinke en R. Kuijs 8 p„ 3. G. Oostdijk en A. Kuijs 10 pnt. Het MULO-feest had dus een staartje, zooals men in de krant gelezen heeft. Een rumoerig staartje, nu blijkt dat een aantal „heeren zoo flink geweest is de orde te verstoren middels gekrakeel, middels herrieschopperijenen middels allerlei andere flauwiteiten die het w e l fatsoenlijke con tingent luisteraars een duurzame ergernis bezorgden. 't Heeft er ongetwijfeld de spuigaten uit- geloopen en het doet een mensch goed te vernemen dat er van de zijde van de Casino-directie enkele belhamels uit getim merd werden. Bravo Roosde medaille voor de Orde van Verdienste ligt voor je klaar en zal worden uitgereikt de eerste de beste maal. dat daar aanleiding voor is. Gooi ze er uit. die „heeren ontzie ze niet. Wat de reden van dat alles is? De krant schreef dat er gebrek aan ordecommissaris sen was en inderdaad is dat een van de redenen. Er is echter ook nog iets anders. Het is bewezen dat de jongelui niet meer in staat zijn meer dan 1 glaasje bier of 1 borrel te verwerken, zonder reeds in een stemming te belanden, die men' brooddron kenheid kan noemen. Wat vroeger 't resul taat was van 'menigvuldige glazen geestrijk vocht, daar is nu één glaasje „bessen" of „Voorburg" voldoerftie. Men zegt dat het ligt aan de samenstelling van het brood... Wie zal het zeggen! Overigens een Vrij misselijk bedrijf, die herrieschopperij. Hopen wij oprechtelijk dat het rechterbeen van Roos nog tot in lengte van jaren de kracht en energie zal bezitten om dit slag bezoekers er onverbiddelijk uit te meppen. Dat is de beste remedie. En eveneens het ontzeggen voor 4 kwartalen van bezoek aan Casino. Mijn vriend Piet vertelde me van de week weer iets, dat klaar aan den dag laat komen, dat sommige menschen dieven ma ken. Piet dan vond bij z'n huis een in vrij wel nieuwen staat zijnde melkbus, afkom stig van een zeer bekende melkfabriek in de directe nabijheid van Nieuwediep. Piet is een eerlijk man, die alles zal doen be halve de handen vuil maken aan andermans zaken. Dus schreef hij een briefje aan de fabriek, waarin hij melding maakte van z'n vondst. Piet hoorde niets. De eerste week niet... de tweede ook niet en eerst nadat er drie weken gepasseerd waren was de melk fabriek zoo vriendelijk gehoor te geven aan de uitnoodiging het apparaat op te halen, waarmede het lastige ding eindelijk uit de oogen van Piet's vrouw verdween. Nu zijn we allemaal tenslotte maar menschen. En wie zal het Piet kwalijk nemen dat hij in stilte hoopte als bewaarloon en contra prestatie voor betoonde eerlijkheid een pondje boter toegestopt te krijgen? Wie zal 't Piet euvel duiden, dat hij zich reeds de bezitter waande van een half kaasje 40 plus of zooiets. 't Kon toch niet anders, of zoo'n groot bedrijf kon als honorarium wel zooiets missen! 't Liep alles anders uit. Piet kreeg geen boter, geen pond en geen ons, zelfs geen half ons; Piet kreeg ook geen 40 plus kaasje, noch de helft déarvan. Meen niet dat Piet heelemaal niets kreeg. Tenslotte moet de eerlijkheid beloond wor den en was men verplicht ook iets te geven als bewaarloon voor dat bakbeest van een bus. Dus gaf men iets1 éénflesch melk. Nu is Piet kwaad en hij zegt voortaan gevonden melkbussen te houden. Ik heb daarop niet geantwoord en het mijne er van gedacht Het ia een ietwat vreemde verjaardag geworden, die 60ste van Coen Bot, den record-men- achenredder. Vreemd in zoo verre, dat alle gelukwenschen, bewijzen van sympathie en me deleven niet op dien feestelijken Maandag binnenkwamen, maar ook daarna en zelfa thans nog binnendruppelen. Dat is niet zoo heel verwon derlijk, als men in aanmerking neemt het feit dat Coen en zijn gezin ln een woonschip te Van Ewycksluis wonen, zoodat de post een omweg maakt alvo rens alle stukken afgeleverd zijn aan de „Betty". Het blijkt dat Nederland trots is op Coen Bot en dat te consta- teeren doet het harte deugd. Dat bleek uit de vele, vrijwel tallooze brieven en at bleek uit de wijze, waarop men den leer ling van Dorus Rijkers letterlijk „in de bloemetjes" zette. Het is echter niet hiervan dat w(j U wilden vertellen. Ook niet van het "feit, dat de telefoon van de „Betty" niet stilgestaan heeft en den Van Ewycksluischen P.T.T.-dienst het begin van grijze haren bezorgd zal heb ben, Waar wij' het wèl over wil len hebben is over het feit dat gisteren nog een brief binnen kwam, waarin een aan Bot vol slagen onbekende dame, van „rijperen leeftijd", wonend „er- 1 gens in Nederland" hem schreef 1 dat ze hem (Coen) „uit louter vereering en adoratie aan het hart zou willen "drukken". Een wensch, waarbij men zou kun nen opmerken of Coen's 50 1 daarmee onvoorwaardelijk ac- coord zou gaan... Zoo was deze brief en... zoo waren er meer. Zrj het minder uitbundig en minder „agres sief". Dat Coen er echter ook bij het zwakke geslacht „ge kleurd" opstaat, bewees voorts het schrijven, waaraan niets minder was toegevoegd dan een talisman, een gelukbrenger, Ook al heeft Coen Bol; geen talisman noodig (hij vestigt zijn vertrouwen en geloof op hoo- gere jnachten) de geste is aar dig en moge gememoreerd wor den. Rest ons te vermelden, dat Coen voor de zware taak staat inzake de beantwoording van de giganteske stapel brieven. Ze worden echter beantwoord, zjj het dat Coen liever een „klein reddinkie" opknapt, dan dit Herculische karwei... En tenslotte: bij al die felici taties die binnenkwamen en nóg, komen, ontbrak natuurlijk ook niet de wensch van het oud-kamerlid Charles van de Bilt, wiens waardeering voor de Nieuwedieper zeeridders nog niet getaand blijkt te zijn. Integendeel! c Molenaar verongelukt. De 47- jarige moleneer P. Sch., te Nun- hem, vader van tien kinderen, is Donderdag bekneld geraakt tus schen een nruur en een waterrad. Het slachtoffer werd naar het Sint Laurentius-ziekenhuis te Roermond overgebracht. Gisteren is de man overleden. Smakelijk etenl Toen een dezer dagen een der beste graskalveren van den veehouder S. te Korten- hoef, dood in de stal werd gevon den, waarschuwde S. de destructor te Purmerend, teneinde het cadaver weg te laten halen. In afwachting daarvan sleepte hij het naar buiten en legde het. geheel uit 't gezicht, bij zijn hooiberg neer. Enkele da gen later kwam hij tot de ontdek king, dat men groote stukken vleesch vakkundig uit het cadaver had gesneden en medegenomen. Dit vleesch is waarschijnlijk als deugdelijk in den clandestienen handel verkocht Dieven van autobanden aangehou den. Het is den laatsten tijd in Hilversum veelvuldig voorgekomen dat van auto's alle banden werden gesloopt en gestolen. Drie dieven zijn thans gearresteerd De banden brachten prijzen op van zestien honderd en negenhonderdvijftig gulden per stel! Kindje verbrand. In een onbe waakt oogenhlik trok het tweejarig kindje van de familie R. te Sprang Capelle een pan kokende melk om. Het kreeg den inhoud over het hoofdje. Nadat het in het aieken- huis was opgenoen, is het overle den.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3