Zestienduizend liter melk achtergehouden Stadsnieuws De jacht op „extra" bonnen* Zee£ van zachte werking! Op goede zeep*staat: d|bbelm^n Cirkelgang Het lied van den provoost NEYTS' RECLAME VERHOOGT UW OMZET Arroodissementsreclitban k tc Alkmaar De vrederechter vonnist Jeugdige boefjes Gesto'en suiker op eeo geleende bakfets Boterfabrikant te Bergen hield er eigen distributie op na Pan-Amerikaansch defensieplan van Roosevelt Japansche koopvaarders te Singapore Dc Zijper Stortgronden LANGEMJK. Eeo diamanten bruiloft Ervaringen achter de balie van het Distributiekantoor. Reeds eerder werd er door ons op deze plaats de aandacht op geves tigd, hoezeer de principe's van eer lijkheid en waarheidsliefde in het ge drang komen, zoodra er sprake is van distributiebescheiden en het ver krijgen daarvan. Menschen van onbesproken levens wandel en een uitgesproken eerlijk heidsgevoel jrien er t volstrekt geen bezwaar in „leugentjes om bestwil" te plegen, teneinde in het bezit te komen van de felbegeerde gekleurde bonnetjes. Anderen, wier eerlijkheid aan geen enkelen twijfel onderhevig is, wringen en kronkelen zich in alle mogelijke bochten om toch maar wat „extra's" op den kop te kunnen tik ken. Geen instantie is beter van deze gedragingen der bevolking op de hoogte dan het Distributie-bureau. De ambtenaren, die iederen dag de honderden, en soms duizenden, per sonen ontvangen en te woord staan, zouden een wel brjaonder gevarieer de verzameling kleine bedriegerijen, en poging daartoe, kunnen geven. Er gaat geen dag voorbij, of men poogt den Distributiedienst een rad voor de oogen te draaien. Men komt met een dood-onschuldig gezicht en doet zonder blikken of blozen een beroep op het goede geloof van de dames en heeren achter 'de balie. Zeep van zachte werking dat heeft de uiterst gevoelige huid van uw kleine absoluut noodig. Baad en wasch hem met Castella zeep, rijk aan de mildste olijfoliën. Bereid door de pioniers der palmolieaeepen. SCHOONHEIDSZEEP De lente is op komst en niets kan haar tegenhouden! T.ach niet, lezer... haal niet sar- casisch Uw schouders op, pleeg geen gal-bittere opmerking aan het adrfes van den schrijv er dezer regelen en ga U niet te buiten aan laatdunkende verwenschingen. Wij weten. het.>. iederen avond zit ge te rillen achter Uw slechts matfig- warme kacnel, .ederen avond laat ge Uw rug extr- instoppen door Uw betere helft, iederen morgen is het ontwaken en i pste an een temptatie van ijskoude v >eten op kil kamer- zeil. Wij weten het... "Maar wij weten ook, dat tusschen Al het ijs en alle sneeuw van de laatste weken door. dat ondanks de bevrozen teene-i en de ruwe ooren, ondanks de lange onderpantalons en overschoenen toch de lente in de lucht zit. Waar wij die dan zien? Overal. In de smeltende sneeliw op de velden, in de erste groepen scha pen, die stal .uil tusschen de nog bevrozen Jlooten drentelen, in de compacte wolkenbanken, die drif tig van horizon tot hpriion schui ven, in het rulie land. We hebben het gesignaleerd in die eerste Texelse! e leeuwerik en in de eerste strak-blau\ e luchten. In de sidderende zo*i.iesprankels, die van ruit tot ruit dartelen. Wij zagen de lente komen in de eerste koestering, slechts enkele minuten, van de zon, die omhoog klimt, iederen dag meer. De lente... Haast hadden wij vergetten, dat zij nog bestond. Haast hadden wj "ergeten. dat zij het altijd grijs en kil zou blijven. Een wereld van sneeuw en be vroren- modder 't V'ordt anders. Zij komt... En niets kar haar tegenhouden. Helaashet blijkt, dat de men- schenkcnnis en intuïtie van deze ambtenaren met het toenemen der ervaring vrij grondig geworden is, zoodat het steeds moeilijker wordt via dezen weg iets extra's in de wacht te sleepen. Het is het vermelden zeker waard enkele voorbeelden te geven op weike wijze men tewerk gaat en hoe verbijsterend naïef men soms is. Speciaal de afdeellng textiel heeft het zwaar te verantwoorden. Wat te denken van den man, die een extra vloerkleed komt vragen omdat hij het andere sparen wil. Èn wat van de dame, die het noodzakelijk Viftdt een extra bedekking voor haar gang te zien te krijgen. Somtnlgeh gaan nog verder: een stadgenoot van het sterke geslacht vervoegde zich bij de textiel-juffrouw en deelde volkomen ernstig mede, dat hij een vergunning voor een avondcostuum noódig had. in verband met een ophanden Zijnd feestavöndje. Andere heeren komen „glashard" vertellen, dat ze een nieuw costuum moeten hebben. Wel iswaar hebben ze er drie of vier in de kast, maareen extra cos tuum is eveneens onmisbaar. Er komen huismoeders om extra brandstof vragen, omdat ze gedu peerd zijn door de gasvoorziening en nu niet weten hoe ze de melk voor de baby warm moeten krijgen des avonds na"9 uur... Een stroom van vragers wisselt zich af aan de balie in het Spoor- straatsche distributiekantoor. En velen zijn er onder, die het eens „pro\ bieren" Ze probeeren altijd net iets meer te krijgen, dan waarop zij recht heb ben. Pogen door de, reeds lang niet wijd meer zijnde, distributienet mazen heen te kruipen. Vermeld moge hierbij ook worden het legio aantal aanvragen voor spe ciale toewijzingen in verband met zwaren arbeid. Het is zonder meer verbazingwekkend te aanschouwen hoe groot het aantal mannen jichijnt te zijn, dat zlsh rekent tot zwaar arbeidenden. Zelfs zij, die uitgespro ken lichte Werkzaamheden verrich ten probeeren hier een kansje. Een typeerend voorbeeld hiervan is büt volgende: een aantal arbeiders in een werkgelegenheid bij de stad viel inderdaad in de categorie „zware arbeid". Nauwelijks waren de toewijzingen echter verstrekt, of ook de administrateur vervoegde zich op het distributiebureau teneinde z ij n extra toewijzingen in ontvangst te nemen... Ook hij toch meende rech ten te kunnen doen gelden op de extra bonnen. Deze opgaaf is zeer onvolledig. Genoemd werden slechts enkèle gevallen, die ons toevalliger wijze ter oore kwamen. Het moet niet moeilijk zijn deze serie met een veelvoud te vervolgen... Wij willen niet beslultfen zonder deze opmerking: men realiseere zich wel dat distributie-ambtenaren geen automaten zijn en dat ieder van hen wel over zooveel inzicht en men- schenkennis beschikt dat onjuiste aanvragen onherroepelijk stranden. Men bespare zich een dergelijk „droef figuur" en vrage alleen dat aan, wat men strikt noodig heeft «en waarop men recht kan doen gelden. Niet minder maar ook niets meer. In 't laatste nummer van het „Marineblad" schrijft C. C. Zegers Rijser, gep. vice-admiraal, het na volgende In het Marineblad van October 1941 worden in het artikel „Met Z.M. „Zilveren Kruis" door de Straat Magelhaen" een paar liedjes genoemd, die a.b. gezonger werdfen; echter wordt niet genoemd het „Lied van den Provoost", voor het laatst afgedruktt het Reglement voor den Inwendigen Dienst, vast gesteld bil Kon. Besl. van 19 Sep tember 1883 no. 25 en opgenorpen in de Verordeningen der Marine. Dit lied werd afgeroepen door den Pro voost 's avonds om 8 uur bij het opzetten van de wacht, wanneer het kwartier, dat geen wacht kreeg naar kooi ging e door den rollezer (assistent van den bottelier) de rol werd afgeroepe" van de namen van' het wachtskw,.rtier aan dek en luidde: Hoort mannen hoort! Van de eene zij tot de andere voort, Van de wacht tot naar de kooi, Om daar te rusten mooi. Al die de wacht niet heeft, ver trek van hier, Het is van .vond stiurboords -kwartier: Stuurboords bal^boords kwartier heeft ae Bakboords eerflte wacht( God verleene ze een goede wacht, Goede wacht en goede,vrêe, Geluk en behouden reis er mee. Behouden reit verleen je God, Keer l.et glas i) en lui de klok. Wachtsvolk -.ar boven, de rest ngap Ir/vii Vuren, licht en pijpjes uit; Rollezer/Wachtsvolk, luistert naar je namen. Dit lied was afkomstig van: „Het „ghoede woort voor die Schipluiden ^.tsavonds te r- epen, als men dat „Lof te singhen beginnen „al omme „Godt te bidden, voor alle waarlijck- „heyt te behoeden, om voorspoet „ende ghelucke te gheven, van „eenen goeden vrient te printen „ghebeden tot nutte ende Eer alle „zeevarende luyden". De laatste regels van het Ghoede woort luiden: „God verleen ons z\jn vreede seer goedertier, „Ghelucke, en behouden reyse daar mede. „Ende hier nae ons allen verleene zijn eeuwige vreede mede, „Ghelucke ende behouden reyse met lieuws te scheyden. „God wil ons goet weder en wint op deze reyse bereyen." Aldus heeft «et Ghoede woort, dat in 1566 misschien al niet nieuw meer was, naar omsrtandingheden van tijd, plaats en overheerschend gelooi gewijzigd, nog op het einde der 19de eeuw tusschen de dekken weerklonken, maar er was toen waarschijnlijk niemand meer, die Wist dat de formalitiet bij het op zetten van de '"'acht in gebruik, be rustte op een Roomsch-Katholiek saerement. dat over de dagen der Republiek heen zijn bestaan, in alle onschuld had gerekt, of die be greep, dat de provoost, naast zijn offici van „Geweldige", dagelijks een office van zachtzinniger aard uitoefende. i) Zandlooper. VANDALISME. Een bewone. van de Prof. Zee manstraat deed aangifte dat hij veel last had van hald di e jeugd. Bij een bewonei van de Breestraat werd een blasruit vernield. DIEFSTAL. Bij een bewener van de Schagen- sraat werd zijn muntgasmeter door een onbevoegde, gelicht. Een bewoner van de Doggers vaart deed aangifte dat een aantal hekpalen van zijn land is gestolen. OP DE BON. Tegen een drietal personen werd proces-erbaal opgemaakt wegens het stelen van e n hoeveelheid gerst uit een wagon. (Zitting van Dinsdag 3 Febr.) OOK VROUWEN KUNNEN FIETSEN STELEN. Waren het tot dusverre mannen, die zich voor de Alkmaarsche rechtbank hadden te verantwoor den wegens het stelen van fietsen, gisteren was het voor het eerst het z.wakke geslacht in deze branche vertegenwoordigd. in persoon van een achttienjarig meisie R. A. de G. dat niet minder dan drie rij wielen in enkele dagen had ver donkeremaand. Bergen was haar operatieterrein geweest. Op 4 Jan. had zij een damesfiets uit het schuurtje bij de woning van den heer J. Bijlsma, weggenomen; od 5 Jan. was een fiets aan de beurt van mej. Spil, die#iaar rijwiel voor het distributiebureau te Ber gen had neergezet en op 10 Januari kaapte de dievegge een rij wiel weg van mej. Gootjes, dat even was gestationneerd voor een krui denierswinkel in de Raadhuisstraat Met het laatste rijwiel op weg naar Alkmaar, werd zij door'd'e politie aangehouden. Voor de fiets van den heer Bijlsma had zij f55.— ge maakt, de fiets van mej. Spil bracht f 10 op, maar van al dat geld had zij nog slechts f6.87 over. Het on bezonnen, thans hevig snikkende meisje bleek het ouderlijk huis ont vlucht te zijn en vertelde voor het geld van de fietsen kleeren te heb ben gekocht. De Officier eischte 1 jaar gevangenisstraf en onder toe- zichtstelling, de verdediger Mr. Le derhuis pleitte clementie. ZAKEN UIT NIJMEGEN EN OM GEVING BEHANDELD. Be zitting van den Arnhemschen vrederechter was gister hoofdzake lijk gewijd aan de behandeling van zaken uit Nijmegen en omgeving O.tn. stond terecht de 49-iarige' ar beider H. Th. L. uit Nijmegen, die op 23 Juni 1041 tijdens een incident ui de hoseiKiaalsche straat aluaar waarbij de W.A. moeilijkheden had niet het publiek, een kompaan van de W A. met een stok in het gezicht had geslagen. Le eisch luidde 2 maanden hech tenis. Be vrederechter legde een uiaand hechtenis op. Een belangrijk deel van de zit ting was gewijd aan we behandeling van ecu zaak tegen den 3,j jarigen kunstschilder L. E. M.. kompaan der \V .A. te Nijmegen, wien de vol gende feiten waren te laste gelegd Allereerst zou tijdens een politieke ruzie de winkelier B. te Nijmegen door eenige W.A.-mannen, die on der M.'s leiding stonden, mishan ueld zijn, waarbij B„ eenige tanden uit den mond zijn geslagen. Dit ge val had zich op Juni 1941 voorge daan, tóen M. den winkelier oVer anti-nationaal-socialistische v utiin gen in diens winkel ter verantwoor ding had willen roepen. Op 24 April 1941 was verdachte met eenige W.A.-mannen het lo kaal in de Nijmeegsche kegelclub in hotel „De nieuwe Karssebooin" binnengedrongen. Verd. verklaarde oat hij het hotel was binnengegaan omdat het bordje „verboden voor joden" verdwenen was. Voorts was M ten laste gelegd, dat hij op straat een, kantoorbe diende die met twee vingers het V- teeken had gemaakt, twee klappen tegen het hóófd had gegeven, ten gevolge waarvan de jongen 10 we ken niet heeft kunnen werken. Ver der zou hij bij een oploopje in de Marienburgstraat te Nijmegen twee jongemannen met een koppelriem mishandeld hebben. Tenslotte wa ren M. eenige gevallen van belee- diging van een hoofdagent en van twee agenten van politie te laste geleged. De officier merkte in zijn reuisi- toir op, dat al deze zaken geken merkt worden door het onbe- heerscht optreden van den verd. en eischte voor alie feiten tezamen 3 maanden gevangenisstraf. Mr. van Vessem, als verdediger optredend, verzocht den vrederech^ ter rekening te houden met dé sfeer, waarin al deze feiten plaats vonden. Toen werd het de W.A. in Nijmegen zeer lastig gemaakt. In zijn vonnis verklaarde de vre derechter bewondernig le hebben voor veel wat de W.A. deed en doet. De gewijzigde scholingriieeft geleid tot een keurige, hulpvaardi ge, gedisciplineerde houding Deze W.A. commandant heeft weliswaar veel nuttigs gedaan voor de W A. en voor de beweging, maar de fei ten welke hem nu te laste zijn ge legd, kunnen niet worden geduld De vrederechter legde den verd. een maand gevangenisstraf op, waarbij bij rekening hield met het vele goede, dat verdachte voor de N.S.B. gedaan heeft. De verdachte* kreeg 8 dagen gelegenheid een gra tie-verzoek in te dienen, dat de vrederechter verklaarde gunstig te zullen adviseeren. Kolen- en boterdiefstallen door Jongens van 8 tot 17 Jaar. Een drietal jongens, S, 13 en 15 jaar oud, die in een bufetaria te Hilversum flinke verteringen maak ten, hetgeen de aandacht trok, wer den door de recherche eens nader aan den tand «gevoeld. Nadat zij eerst de onschuld hadden gespeeld, vielen zij tenslotte door de mand, vooral toen uit de schoenen van een hunner een aantal bankbiljet ten te voorschijn kwam. Zij beken den van de terreinen der Ned. SpoorwegëYi kolen te hebben ge stolen. Deze verkochten zij voor flinke prijzen aan particulieren en van de opbrengst maakten zij goe de sier. Drie kameraadjes. 11, 14 en 17 jaar oud, hadden zich op boter diefstallen uit wagens en bakfiet sen toegelegd. Ook dit drietal werd aangehouden en op het politiebur. verhoord. Nadat de jongens hadden bekend, zijn zij aan de ouders te ruggegeven. Suikerdieven te Deventer ach terhaald. Eenigen tijd geleden werd een in braak gepleegd in een pakhuis van een expediteur te Almelo. De inbre kers waren blijkbaar goed op de hoogte van wat daarin alzoo aan wezig was. Groote hoeveelheden suiker, meel. enz. lagen ter verzen ding gereed. De mannen hadden het echter op de suiker gemunt. Acht baaltjes van 50 kilogram hebben zij op een in het pakhuis staanden driewieler geladen en zij brachten den driewieler, nadat zij de baaltjes suiker naar de plaats van bestemming hadden vervoerd in het pakhuis terug. De Almelosehe recherche nam de zaak in onderzoek en haar spoor leidde naar Deventer, waar werden gearresteerd de Almelocrs W. J en T. H. G. Verdacht van heling werden nog twee personen uit Al melo aangehouden. DE LANDSTAND IN GELDER LAND GEÏNSTALLEERD. Stampvol was de groote .zaal vaji Musis Sacrum te Arnhem, ter ge-" legenheid van de officieele installa tie van den Nederlandschen Land stand in dé provincie Gelderland. Deze plechtigheid had een apart karaüter, door het feit, dat het mooie orgel van de concertzaal be speeld werd door den organist A, T van Spanje uit Velp. Het hoofd van den Nederland schen Landstand, boerenleider E. J. Roskam, schetste in zijn installatie toespraak den arbeid van den Landstand. Hierna werd boer H. Witteveen uit Vaassen met een warmen handdruk geïnstalleerd tot boerenleider der provincie "Gelder land. VOORAANSTAANDE PLAATSGE- NOOTEN KONDEN DE DURE PONDJES WEL BETALEN. Woensdagmorgen werd behandeld voor den economischen rechter te Alkmaar een Bergensche boter- smokkelaffaire, die met recht e^n wijdvertakte mag worden genoemd. De spil waar alles om draaide, was J Houtman exploitant van ee.i melkfabriek, die eenerzijds een middel had gevonden om de be schikking te krijgen over de noodi- ge melk en die er anderzijds een soort van eigen distributienet op na hield. De djstribuante was mej. C. M. de Waard, die mede terecht stond, terwijl tenslotte nog moest .verschijnen een aantal koopers en eenige boeren, die melk hadden ge leverd en boter betrokken. In het geheel waren er tien verdachten. Met verschillende leveranciers had Houtman afgesproken, dat de melk briefjes minder melk zouden ver melden, dan in werkelijkheid was ontvangen. Daardoor hield Hout man iederen dag melk over, die dan kon worden verkarnd. In to taal was ongeveer 16.000 L. achter gehouden. Op een afzonderlijk briefje werd geregeld mededeelinz gedaan van de werkelijke hoeveel heid melk, die moest wordên ver rekend. Verdachte, die zoo vast zat als een huis, gaf alles grif toe. Hij was zeer nerveus, trilde als een espen blad en zag vermoedelijk te laat in, dat hij zich hopeloos had vast gewerkt. Boeten in deze affaire wa ren hem door andere, instanties reeds opgelegd tot een bedrag van samen f 1600.— en daarbij komt nu nog zijn veroordeeling tot een ge vangenisstraf van 3 maanden. Tusschen «nej. C. M. de Waard en den rechter was eenig verschil van meening omtrent de afgele verde hoeveelheid. Eerst zou het, ook volgens zeggen van verdachte een 300 pond zijn geweest, later sprak ze over 200 pond en nu nog over 150 pond. Maar de rechter scheen dit niet de hoofdzaak te vinden. Zij gaf toe steeds f 0.50 per pond te hebben verdiend en ze vond dit niet eens zooveel. Toen de officier voor het eerste feit 300 of 40 dagen eischte, was verdachte merkbaar geïntimideerd De waterlanders kwamep er aan te pas. Ze had al zooveel moeten be talen en nu dit nog! Het resultaat was f 100 of 20 dagen. In een twee de affanre werd zij veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. De klanten. Vervolgens verschenen een aan tal van haar klanten. De bankdirecteur A. M. de Lange had een 40 pond boter gehad. Hij had deze betrokken voor zijn zie ken zoon, die wel room kreeg op dokteraftest, doch geen boter. Dit excuus werd wel aanvaard, maar evrdachte zag zich, gelet zijn gunstige finantieele omstandighe den. veroordeeld tot f500 of 60 da gen D. Hildering had eveneens 40 p boter gekocht voor zijn kinderen Vonnis f300 of 40 d. Mevr. de Jong— Wielsma, mevr Smits^jDrenkert. twee Amsterdam sfehe dames./die in Bergen in pen sion waren geweest, zagen zich evenals de pensionhoudster, mevr Molenaar— Welage. veroordeeld tol f 150 of 30 dagen. Mevr. de Waard—Ligthart, die 1 pond had gekocht van Houtman en daarvoor de kinderen later bonnen had laten brengen, werd veroor deeld tot f10 of 3 dagen. Ten slotte kwam een drietal boe ren aan de beurt, die melk hadden geleverd aan Houtman en boter zonder bon hadden terugontvangen Ze hadden best geweten, dat de zaak niet deugde, dat maakte de rechter op uit de dubbele melk briefjes. Bij W. P. v. d. Sluis betrof het ongeveer 18 pwaarvoor euhter de normale prijs was betaald Vonnif f 125 of 20 dagen. BH J Hnllenhere betrof het ca.'4 p.. die werden af gedaan met f50 of 10 dagen. B. L. Koopman ten slotte liet ver stek gaan. Hij zou „vrij veel" boter hebben betrokkeD. Vonnis: 1200 of 30 dagen. SCHAPENSLACHTING AAN DE LOOPENDE BAND. W. Berkhout en K. Hart uit Me demblik waren twee compagnons, waarvan Berkhout de bekwaamhe den bezat ,hij kon slachten en Hart het geld. Het resultaat is, dat ze op het oogenblik allebei brom men. Want Hart had niet minder dan 9 schapen door Berkhout la ten slachten ert om nu maar geheel schoon schip te maken, gaf Berk hout toe, voor iemand andess nog een tiende schaap te hebben ge slacht. Berkhout had er f 135.aan ver diend en welke voordeelen Hart bij de transactie ten deel waren geval len, is duister. Hij rekende voor, dat er, na aftrek van alle kosten voor hem precies nihil overschoot. Waar hij een en ander begonnen was, omdat hij, naar zijn zeggen, zoo ongelukkig was geweest als boer en geen kans zag de pacht te betalen, vond de economische rech ter dit nog al onbegrijpelijk. Maar verdachte wist er niet meer van te maketa. Het vonnis tegen beiden luidde 10 maanden, conform de eisch. E.,v. d. Vliet, Zijpe, schipper, we gens het zonder vergunning gebrui ken van circa 1 1. donkere olie f25 of 5 dagen. P. Mulder, Stolpen, wegens het betrekken van 75 kg. tarwe van zijn oatroon Philippo, f 40 of 10 dagen waarbij sterk verzachtende omstan digheden in aanmerking werden ge nomen. «ACTIE IN VEREENIGING DER OORLOGSSCHEPEN. GENÈVE, 5 Maart (D.N.B.) - Da Daily Telegraph meldt uit Washing ton, dat Roosevelt thans voorne mens is de Ibero—Amerikaansche staten te verzoeken hun oorlogs schepen tezamen met die der Ver. Staten te laten dienst doen ter be scherming van de Noord- Midden- en Zuid-Amerikaansche scheep vaart Dit voornemen vdn Roosevelt is een gevolg van de buitengewone be drijvigheid der vijandelijke onder zeeërs aan de Amerikaansche kus ten. Op de dagelijksche persconfe rentie heeft Roosevelt geweigerd bijzonderheden qmtrent zijn plan he kend te maken, maar wel heeft hij te kennen gegeven, dat de Ameri kaansche Atlantische vloot onvol doende/is voor bescherming van de Amerikaansche kustscheepvaart. Vele Chineezen gearresteerd. Sjanghai, 4 Maart (DXB.) Vol gens een bericht uit Sjoijan (Sin gapore) zijn daar Maandag de eer ste koopvaarders binnengevallen. Zij begonnen gisteren goederen voor Japan te laden. Er worden reeds voorbereidselen getroffen voor de opening van een luchtlijn voor personen- en post vervoer tusschen Sjonan en Japan. Van veie huizen in de stad waart de Japansche vlag. De persafdee- ling van het Japansche leger heeft 'reeds het eerste nummer van het Japansche blad Sjonan Sjimboen gepubliceerd. Chineezen gearresteerd. Naar Domei uit Sjonan (Singa pore) méldt, zijn binnen het bestek van de daar ondernomen zuiverings actie 70.699 Chineezen gearresteerd Het betreft hier de tweede golf van arrestaties op groote schaal INSPECTEUR-GENERAAL ENGEL SCHE LUCHTMACHT TREEDT AF. STOCKHOLM, 4 Maart (ANP.) De Engelsche lt.-gen.-vlieger Sin Arthur Longmore is gisteravond te Grantham (Lincolnshire), candi- daat gesteld voor de tusschentijd- sehe Lagerhuisverkiezing, naar de Britsche nieuwsdienst meldt. Tevens werd bekend gemaakt, dat hij zijn ontslag neemt bij de lucht macht „om de promotie van jeug diger officieren te bespoedigen". Longmore, die sedert vorig jaar inspecteur-generaal der luchtmacht is, was tevoren opperbevelhebber der luchtstrijdkrachten in het mid den Oosten. POLDERBESTUUR GAAT IN CASSATIE. NIET Mr. Leesberg, die in het proces tegen de door het polderbestuur aangeslagen bewoners der Zijper stortgronden de aangeslagenen ver tegenwoordigde en de aangelegen heid in eerste Instantie vpor hen won, deelde ons heden mede, dat het polderbestuur niet ln cassatie was gegaan. OUDKARSPEL. Heden, Donderdag viert het echt paar H. DekkerS. DekkerRoos zijn 60-jarige echtvereeniging. GRETA GARBO ERNSTIG ZIEK. De Zweedsche bladen berichten uit Hollywood dat'Greta Garbo ern stig ziek is. De filmster is in aller ijl naar een kliniek overgebracht Over de ziekte zelf is tot dusverre niets bekend. In enkele Hollywood ^he kringen gelooft men dat Garbo na het hernieuwde verbod van haar film „De vrouw met het dubbele gezicht" door de filmcTTnsuur: het Hayesbureau, een zenuwinstorting heeft gekregen. (Familie-foto). Het zal het diamanten echtpaar ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Bruid en bruidegom, die resp. $1 83 jaar oud zijn, verheugen zich nog in een uitstekende gezondheid en zijn het levende bewijs, dat wer ken gezond is. Zij beiden toch. heb ben hun heele leven gewerkt van vroeg tot laat, de man als boeren arbeider, de vrouw is jarenlang bij andererf uit werken gegaan en zijn nog vitaal, zoodat men hun dezen hoogen leeftijd niet zou aanzien. CJp het oogenblik zijn zij, in ver- oand met de koude, eenigen tijd oij hun eenigen zoon in huis, doch zoo dra het zonnetje weer wat meer kracht krijgt, zullen zij weer in hun eigen huisje gaan wonen. Wij wenschen de familie Dekker van harte geluk en het diamanten echtnaar nog vele jaren in gezond heid.» -

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3