m Akkertje KAMERAADSCHAP IN DE WERKELIJKHEID Het recht van den arbeider I 1 oilef De lucht roovers van De Bolsjewieken en bun ver houding tot Engelschen en Amerikanen Dam men Het Kaotongerecht als Raad voor dc Scheepvaart Rechts bescherming belang rijke taak van het N.V.V. Mysteries rondom „Vredelust RADIOPROGRAMMA EEN ARTIKEL VAN XNUT HAMSUN. BERLIJN, 14 Maart (A.N.P.) In het tijdschrift „Berlin—Rom— Tokio" publiceert de bekende Noor- sche schrijver Knut Kamsun een artikel over de bolsjewieken en hun kameraadschap met de Engel schen en Amerikanen. Hij zegt een onderscheid te ma ken tusschen Russen en bolsjewie ken. De eersten heeft hij leuren kennen tijdens een reis naar Rus land in den tsarentijd. Het waren vriendelijke, dichterlijk en muzi kaal aangelegde menschen. De Rus sen waren zijn vrienden: zij lazèn «ijn boeken en schreven hem vele brieven. Maar tijdens den wereld oorlog bracht men hen ertoe, re volutie te maken: zij werden Terro risten en stichtten het roode leger. Een groot aantal menschen werd gedood, anderen werden zelfs tot moordenaars. De Russische wereld werd meer en meer een wereld van schrik en geweld. Het bolsjewisme heerschte in Rusland. Met de bols jewisten, zoo zegt Hamsun, kan ik mij niet verwant voelen. Er lag een afgrond tusschen ons en ik kan slechts zeggen: het bolsjewisme heeft de Russen ten gronde gericht, het heeft hun ziel gedood. In de 24 jaren bolsjewisme is de Ru'ssische volksaard en oorspronkelijkheid verloren gegaan in een leven van ijzer, cement en bloed. Thans zijn de Russen bolsjewieken geworden. Thans is er in Rusland sléchts bloed en vuur, en geen barmhar tigheid, geen medegevoel, geen me delijden, geen genada, sooals vroe ger. Veranderde Ramen. De bolsjewisten zijn veranderde Russen. Zij „liquideerden" de ge- heele oude beschaving, schoten al len zonder onderscheid neer roei den alles uit. Menschen die op ver- «ietiging uitgaan, kunnen slechts moeilijk een grens vinden, zij wil den de wereldrevolutie verwekken en meenden daarvoor de middelen te hebben. Ten eerste bezaten zij de theorie om naar te werk te gaan, ten tweede hadden zij zich geducht voorzien van kanonnen en pant serwagens, en ten derde bezaten zij moed om te vechten. Zij deden ook wan politiek, en terwijl zij een pact van vriendschap met Duitschland aangingen, sloten zij tevens bij nacht en optij een bondgenootschap met Engeland en bereidden zij zich op den oorlog tegen ditzelfde Duitschland voor. En den ooflog kregen z" dan ook, al was hij iets anders dan zij gedacht hadden. Het beteekende een diepen val voor de Russen, dat zij bolsje wieken werden en als bolsje wieken zich niet de Engelschen verbonden. Wanneer het den bolsjewieken gelukt is in deze 24 jaar negen millioen merj^ schen te „liquideeren", dan hebben zij waarschijnlijk de En gelschen in rechtstreekschen massamoord overtroffen. Chur- chill is thans verrukt over hen: Rusland was het laatste land dat in Europa, dat voor Enge land wilde vechten. x Toen de Engelschen zich met de bolsjewieken verbonden, hadden zij reeds den derden partner, Ameri ka, op den achtergrond. Het kwam erop aan, zich te voorzien van men schen en wapens, want zij stonden voor een grooten oorlog: de bolsje wieken wilden hun revolutie red den en de Engelschen hun wereld rijk. Duitschland moest vernietigd worden, al ging heel Europa daar aan ten gronde. Dat daardoor mil- liopnen soldaten werden opgeofferd, dat het geheele Europeesche cul tuurleven werd uitgedoofd dat de landen tot het barbarendom zouden vervallen, dat legde voor geen der partners eenig gewicht in de »chaal. Een waardig lid dezer samenzwering wellicht de waardigste van de drie, is de Yankee Roosevelt Dictatuur over hansworzten. Z'n dictatuur over de gehoorzame hansworsten van 't congres wekt de herinnering op aan het oude Rome ten tijde van zijn zwaarsten ver val, toen de keizers den senaat tot een nul maakten en zich niet eens aan beschaafde omgangsvormen hielden.' Hitier hield een zijner groote redevoeringen te Neurenberg waar de geheele wereld naar luis terde. President Roosevelt luister de er niet naar, en het kon hem ook niets schelen terstond de ver taling te krijgen. Neen, aan de journalisten liet hij zeggen, dat hij naar bed ging! En de drie staatslieden kwamen tezamen en beraadslaagden hoe zij het Hitlerdom konden uitroeien en Duitschland konden verpletteren. Maar zij konden niet terstond over winnen, want thans stond immers het grootste deel van Europa ach ter het gehate Dutischland. Wat deed Roosevelt nu voor de gemeen schappelijke zaak? Hij sloofde zich uit, eigende zich steunpunten toe op alle groote zeeën, bewapende zijn koopvaardijschepen en ver kreeg van zijn gehoorzame congres de volledige opheffing der z.g. „neu traliteitswet". Nu had hij vrij baan voor zijn expeditiecorps naar Euro pa. Hoe groot moet dat zijn om iets te kunnen uitrichten? Wij mogen wel rekenen op millioenen. President Roosevelt zendt dus een millioenenleger op een sprookjesachtig groote trans- portvloot over een zee van 6000 kilometer, en landt ergens in Europa, zonder dat de Duit- schers en hun bondgenooten iets daarvan vernemen. Zoo had Roosevelt het zich gedacht Maar al kan president Roosevelt Engelands lot vertragen, verhinde ren kan hij het niet. Hij kan geld naar China sturen en wapens naar de Sovjetunie, maar het heugelij ke feit wegnemen, dat de tijd der bolsjewieken in Europa ten einde loopt, kan hij niet. Den oorlogstoe stand ter wereld kan hij verlengen, maar de nieuwe orde in Europa verhinderen, waarin alle landen met de asmogendheden samenwer ken, kan hij niet. Europa verlangt noch Joden, noch hun goud, noch de Amerikanen, noch hun land, Europa houdt thans schoonmaak in eigen huis en denkt niet aan avontuurlijke veldslagen tusschen twee werelddeelen. Ook door dit artikel wordt weer eens aangetoond, welk een afgrond er ligt tusschen ons en het bolsje wisme en welke gevaren dreigen. Het is wel ver met Engeland en Amerika gekomen, om met Stalin en de zijnen een verbond te sluitenl DAMROND VOOR IN rERNATIONAAL SPEL OPGERICHT. Onder leiding van den oud-wereldkampi oen Herman Hoogland zijn dezer dagen vele 1 'fpnaren van het kléine damspel te <_,..c.it bijeengekomen. Met 157 tegen 4 stem men werd overgegaan tot oprichting van den Nederlandschen Dam- bond voor Internatio naal spel, zich noemen de „N.E.D.A.M.I.S." Het bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter de heer H. Hoogland te Utrecht, secretaris de heer A. Miedema, Witte Hee- rensfraat 35 te Haar lem en pennningmees- ter de heer C. Th. Hui- zer te 's Gravenhage. De verzorging van het bondsorgaan „Damwe- reld" werd toever trouwd aan de heeren H. Hoogland, hoofred., D. Douwes, probleem- red. en C. Th. Huizer, administrateur. Aan de buitenland- sche betrekkingen zal de grootst mogelijke aandacht worden be steed om een interna tionale basis te ver krijgen. De landelijke eorres- pondentiewedstrijd, die een groot succes is ge bleken, zal op grooter schaal worden voortge zet." TEGEN VERMOEIDE HUID 1 De heilzame werking van Lux Toilet Zeep was een gevolg van de bijzonder fijne grondstoffen, die hierin verwerkt waren. Deze zijn helaas niet meer te krijgen, zoodat de fabricage i» stopgezet. Maar niemand zal Lux Tollet Zeep kunnen verge ten, de zachte, blanke, delicaat geurende zeep, die zoo ver- frlsschend was voor een ver moeide huid. 1 DEZC BEROEMDE ARTIKELEN BLIJVEN IN HAAR GEDACHTEN LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ N.V. LTZ 191-0451 EEN VERDACHTE DIE ROYAAL WAS. Dat het kantongerecht fungeert al| een Raad voor dé Scheepvaart, zij het dan ook voor de kleine bin nenvaart in het N.H. Kanaal, is iets, wat niet" dikwijls geschiedt. Wanneer men dan verder be denkt, dat bij het ongeval, dat plaats had, een mast werd afge varen, dan werpt dit intusschen een duidelijk licht op de ernst van de zaak. Als verdachte stond terecht A. V., ambtenaar bij het Alkmaarsche Gasbedrijf, die het toezicht heeft over de bekende hefbrug en die had nagelaten deze op te trekken, toen ze niet in bedrijf was. Er was een sleep gepasseerd en getuige W. Grupper, kapitein van de sleep boot, gaf een omstandig relaas van wat was gebeurd, een en ander doorspekt met een massq techni sche bezwaren, die de heeren aan hoorden, als was het de meest ge wone terminologié van de wereld. Hij had een sleep gehad van een 4 of 5 schepen, had juist voorbij de spoorbrug een motorboot moe ten oppikken en had met het oog op een zeilschip, dat juist voor hem lag, de opper moeten houden. Deze had aan bakboordzij gelegen. Als gevolg hiervanVas een van de sleepen met de mast tegen de lan dingsbrug gevaren, die sterker bleek dan de mast. De wachtmeester van de rivier politie, G. v. d. Meulen, de verba lisant, kon hieraan weinig toevoe gen, omdat hijzelf niet ter plaatse was geweest. Verdachte verweerde zich knap. Hij had verschillende documenten meegebracht, waaruit nergens bleek, dat de verplichting bestond de brug op te trekken, wanneer ze niet in gebruik was. Ook om trent het aanbrengen van signalen was niets voorgeschreven. De tech nische ambtenaar van de Rijks waterstaat had hem dit overigens bevestigd. Ook andere landings bruggen, als b.v. tusschen Aker sloot en het Zeglis werden niet, steeds opgehaald. Ten slotte beriep hij zich er op, dat de gemeente had behooren te worden gedag vaard en niet hij. De Ambtenaar van het O.M. bleek deze laatste meening niet te deelen. Voor de andere argu menten haalde hij om in de terminologie van dit geding te blijven, bakzeil. Want na eerst f 15.— of 5 dagen te hebben ge- eischt, vroeg hij aanhouding der zaak om den bétreffenden ambte naar van den Rijkswaterstaat te hooren. Aldus geschiedde. EEN SAMENLOOP VAN WATER EN MELK. Zijn royaal gebaar werd hem noodlottig. S. P. K. is melkslijter te Alkmaar mi stond terecht, omdat melk bij hem was aangetroffen met een vetgehalte van 1.87 Verdachte verweerde zich door er op te wij zen, dat zijn busmonstA- goed was geweest, tusschen de 2.4 en de 2.6 pet. Er werd in de papieren ge snuffeld en inderdaad, dit bleek juist. Het te lage vetgehalte was aangetroffen bij de klant. Verdachte stond er bij met een gezicht als: „Zie je wel! Wie doet me wat? Weet ik, wat de klant met die melk "heeft uitgekuurd?" De kantonrechter fronste de wenk brauwen en meende, dat het toch een zonderlinge samenloop van water en melk bleef. De Ambtenaar had verdachte echter door. De kwestie was na tuurlijk geweest, datin de maat een scheut taptemelk had gezeten en blijkbaar een flinke ook. Anders wordt het vetgehalte niet gedrukt van 2V2 pet op 1.87 pet. Verdachte ontkende. Zulke din gen deed hij niet. Hoe zoo iets dan had gunnen ge beuren? Waarop verdachte vertelde, dat er bij vorst wel eens ijs in de pan nen van de klanten zat, dat de verdunning had kunnen teweeg brengen. De vlieger ging niet op.« Want de Ambtenaar merkte ad rem op, dat het op 27 December nog niet vroor. 't Zou nachtvorst hebben kunnen zijn, meende verdachte. Maar hij werd niet geloofd. Wijl het de derde maal was, dat verdachte voorden soortgelijk ver grijp terecht stond, luidde de eisch 182. Zoowaar, en ditmaal stond er op: Verboden te praten. En-boven en er onder waren wonderlijke die ren geteekend en gekruiste pijlen aan weerskanten. Ze bleven er een tijdje naar kijk<*n gis ui de wat dit wel zou beteekenen, ooch geknetter achter hen, waarschtwde, dat het vuur hen dreigde in :e halen. Zooals niet velen zullen weten, schrijft ons de heer W. KrA&k, districtsleider van het N.V.V. te Den Helder, is aan het N.V.V.- district Den Helder ook een Dienst voor Rechtsbescherming verbon den. Deze dienst heeft ten doel, eventueele geschillen tusschen werkgevers en werknemers op te lossen, hetzij door minnelijke schikking, hetzij door inschake ling van den Kantonrecheer. Ook allerlei andere rechtskwesties wor den door den dienst voor Rechts bescherming behandeld, zooals uti een overzicht uit een verslag van den leider van dezen dienst kan blijken. Daaruit kan tevens blijken in welk een behoefte deze dienst voorziet. Het is een belangrijk on derdeel van het maatschappelijk werk van het N.V.V. Hier volgen enkele cijfers uit het verslag van den heer B. Zonder van, leider van den Districtsdienst voor Rechtsbescherming. In de periode van het afgeloo- f 100.— of 40 dagen, met de toezeg ging, dat bij een verdere herhaling principale gevangenisstraf zou wor den geëischt. De Officier vroeg daarom een hooge boete, wijl hij verdachte kende als goed gesitu eerd. Met een meewarig geziebt. vroeg verdachte, of er niet wat af kon. Hij had het moeilijk en bezat ren groot gezin: 7 kinderen. De kantonrechter hield daar re kening mee en verminderde de straf tot f 75.of 25 dagen. Toen beging verdachte zijn fla ter. Hij greep in zijn zak. „Waar kan ik betalen, Edelachtbare?" Ieder keek verwonderd. Slechts goed gesitueerden loopen met meer dan drie briefjes van .f 25.— in hun zak. „Op de griffie, ten minste., als de Ambtenaar het goed vindt". Maar die zei nee. Hij wilde eerst eens overleggen of er voor hem geen termen bestonden In beroep te gaan. Die noodlottige royaliteit ook.. Tergend borende pgn zon der ophouden, morgen naar den tand rta, doch neem nu dadelijk AKKERTJES", die de pyn verdrijven. Ge leeft weer op binnen 'n kwartier. AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat voelen. De Nederlandsche Pijnstiller FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 8 „Stellig!" „Dank u. En nu had ik graag nog een inlichting van u, juffrouw Kei zer. Hoe komt het, dat de overgor dijnen midden op den dag gesloten zijn? Moet dat iemand hebben ge daan..." „Dat heb ik zelf gedaan vóór ik wegging. Meneer wenscht, dat alle gordijnen gesloten zijn, als er nie mand thuis is". „Waarom wenscht meneer dat? Komt hi) misschien wel eens onver wacht thuis en wil .hij dan liever niet gezien worden?" Juffrouw Keizer scheen deze vraag eenigszins onbescheiden te vinden. Misschien voelde ze iets van het wantrouwen, dat er in lag opge sloten en onmiddellijk meende ze het daarom voor haar afwezigen heer en meester te moeten opnemen. In haar toon lag iets van de koele gereser veerdheid van de weinig mededeel zame huisbediende, toen ze ant woordde: „Meneer van Opweeghen gaat alleen om pet menschen, die zich overal kunnen laten zien. Ik be grijp niet goed, wat uw vraag met die gruwelijke misdaad hier te maken heeft, maar als u dat persé verlangt, wil ik u wel meedeelen, dat meneer het niet prettig vindt om, wanneer hij 's avonds onverwachts thuiskomt, zelf de gordijnen te moeten dicht schuiven." En zich in haar vinnig heid plotseling tegen het sterke ge slacht in het algemeen richtend, liet ze er minachtend op volgen: „Man nen zijn nu eenmaal onhandige wezens!" „DÏhk u," zei Sanders, die daar mee te kennen gaf het onderhoud als geëindigd te beschouwen, maar juffrouw Keizer vatte het op als een ironische reactie op haar opmerking en onmiddellijk gevoelde ze spijt, dat ze zich zoo had laten gaan. „Nou ja, zóó bedoelde ik het niet. U weet zelf wel, dat een man zich liefst zoo weinig mogel.jk met liet huishouden bemoeit en over het al gemeen nogal op zijn gemak gesteld is. Meneer van Op weeghei#.." „Ja, ja, 't is goed, juffrouw Kei zer." onderbrak Sanders eenigs zins ongeduldig den woordenstroom van de huishoudster. „U behoeft u niet te verontschuldigen, want au fond hebt u volkomen gelijk. Man nen z ij n onhandige wezehs dat blijkt alweer uit dat telefoonboek aangenomen althans, dat het een man geweest ls en geen vrouw..." De huishoudster scheen deze laat ste opmerking nogal raadselachtig te vinden. Wellicht was het belang wekkende van het feit, dat iemand tydens haar afwezigheid van het te lefoonboek gebruik had gemaakt, nog niet geheel tot haar doorgedron gen. Blijkbaar imponeerde het haar meer, dat de inspecteur haar gelijk had gegeven en volkomen tevreden over het verloop van het' onderhoud liet ze zich dan ook door Bartellnk de deur uitloodsen. Saders begaf zich daarop weer naar den divan, boog zich nogmaals over dpn dooden man heen en wenk te Wils naderbij te komen. „Kijk jfj eens, Miel. Zie je niets bijzonders daar bij het oor?" De reporter keek ingespannen naar de aangeduide plaats, terwijl ook de jonge rechercheur naderbij trad. ,,'t Lijkt wel, of hij zich niet goed gewasschen heeft," zei Wils, die zoo gauw geen verklaring kon vinden voor de veeg, die hy nab(j het oor op een gedeelte van de slaap en wang, welke niet door den kogel ge troffen waren, ontdekte. Maar Bar- telink, die meer ervaring had op dit gebied, schudde bedenkelijk het hgofd. „Dat is mastiek... Waar schijnlijk heeft hjj een valsche baard aan gehad, toen hij hier binnen kwam!" „Precies mijn meening," zei San ders en terwijl de jonge rechercheur zich nog innerlijk verheugde over zijn beurt, begaf zijn chef zich naar het telefoontoestel, waarvan hij met een resoluut gebaar de draad door knipte. „Hier zal voorloopig niet meer ge telefoneerd worden," lichtte hij zijn vreemde handelwijze toe. „Wij zullen mr. van Opweeghen straks vanuit het hoofdbureau moeten opbellen. Bartelink, vraag jij aan juffrouw Kei zer eens een behoorlijk stuk papier waar we het toestel kunnen inpak ken. Wij zullen het meenemen naar het laboratorium." „Wat denk je ermee te bereiken?" vroeg Wils geïnteresseerd. Sanders wees naar de draaischijf. „Als iemand, die misschien mastiek aan de handen had, getelefoneerd heeft, is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat op de schijf vingerafdruk ken zi)n achtergebleven. In ieder ge val loont het de moeite daarnaar een grondig onderzoek in te stellen." Toen Bartelink met het papier te rug kwam, wikkelde hjj het telefoon toestel daar zorgvuldig in en juist was hij hiermee gereed gekomen, toen er een auto voor het huis stopte. „Dat zal de dokter zijn," meende de rechercheur en dit vermoeden bleek juist, want een oogenblik later trad de politie-deskundige het ver trek binnen. Speurder en criminalist. Dr. Jan Willem Jurrians was een man van omstreeks veertig jaar, die in zjjn tienjarige loopbaan als po litie-deskundige te Amsterdam, reeds heel wat lauweren had ge oogst en zich op criminalistisch ge bied een reputatie had verworven, welke zelfs tot ver otfer de grenzen van ons land bekendheid genoot. Hij was een der vlijtigste medewerkers van een internationaal vaktijdschrift, dat 'door politie-deskundigen in de geheele wereld werd gelezen en dat was waarlijk geen wonder, want vóór zijn benoeming te Amsterdam had hij langen tijd gewerkt met be roemde buitenlandsche criminalis ten, o.w. prof. Grünstein te Berin en dr, Maingeot in Marseille. (Wordt .vervolgd.) pen jaar werden lil adviezen ver strekt, waarvan 121 mondeling en 26 schriftelijk. De afvallen waar voor deze adviezen werden ver strekt, waren van do meest uiteen loopenden aard. Zaken, betreffendi de wet op de arbeidsovereenkoms! en aanneming yan werk 53, Voogcj en echtschei ding 6; Ziektewet 1; Inkomsten- en Loonbelasting 8;5uccessiewet 1; Huur {huurbescheriingsbesluit) 7; OntslagvcrordeningS; Huwelijk 1; Kinderbijsipgwet 2; Ongevallenwet 2; Invaliditeitswet Armenwet 6; Ziekenfondsböt-luit Strafzaken 2; Diversen (waaroncT personen- en familierecht) 28. Aan directe finaaieele resultaten werd verkregen et bedrag van f 768.53, d.w.z. aar schadeloosstel ling, loonvorderingi, uitkeeringen zietkewet, ongevalliwef, kinder bijslag, verminderig alimentatie en verschuldigd k|tgeld. Een viertal proijlures Betreffen de schadeloosstellig» werdew door den Kantonfechtelbeslist en ge wonnen. Bij het einde het verslag jaar zijn nog vers/lillende zakAn ten bedrage van |?W).42 loopenda. Voor een enkelreval moest del hulp van het Burtu voor Rechts bescherming te gisterdam inge roepen worden, wijl hier enkele gevallen door Au)erdaii» en Haar lem aan ons ter fchandeling wer den overgedragerjwaaruit -blijkt dat de onderlingi samenwerking niets te wenscha overlaat. In het begin ^rden ook /onge organiseerden doj ons geholpen, doch hiervan is hen later terug gekomen. Uiteraard is c overzicht zeer onvolledig, maarpeft toch eenigs zins een idée.vd de omvangrijk heid van het wc hier door, den leider van den djist voor Rechts- beschreming vercht. Rest ons nog vermelden, dat ook de samenweüng tusschen de Distictsleiding e|den dienst voor Rechtsbeschermil niets te wen schen overlaat e de hoop uit re spreken, dat onztaak steeds mcci* zal bijdragon totiet welzijn der arbeiders. WOENSDAG MAART 1912. Hilversum I. 415.5 I 7. IS Gramofoonmu*. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoguziek.. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B N.' Nieuwsberichten. 8 45 Gramofoonmuzlek. V. Voor da hulsvrouw. 9 20 Gramofoonmuziell.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Timzf2.00 Klaas van Be?ck en z()n orkest. 12.4«manak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economi# berichten. 13.00 D« stand der warmbloed, er :J in de drie noor delijke provinciën. «ggesprek. 13.15 Viool, Piano en gramotootiziek. 14.00 Sylvestre Trio en gramofoogziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Zang t pianobegeleiding en gramofoonmuzlek.' Ié Cyclus: „Verschuivin gen in de Oud-Chrflijke Kerk" in. 1G.SO Voor de Jeugd. 17.0#ramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, ecgnische en beursberich ten. 17.30 Nationa Jeugdstorm-Kwartier. 17.45 Gramofoonmu». 18.00 Spoorwegarbei ders aan het woord». 15 Planokwartet „Dia Haghe". 18.50. BN.^Nieuwsb^richten. 19.00 B.N.O.Binnenland economisch praatje. 19.10 Theo Uden Mian en zijn dansorkest. 19.30 Melodie en pg,. (Vanaf '20.15 Alleen voor de Radiocentrt die over een lijnver binding met de 8io beschikken). 20.15 Gevarieerd Avondgramma. 21.46 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22 Melodisten en soliste (opn.). 22.45 Gragonmdzifk. 23.10—24.00 Omroeporkest en s«e opn. Hilversum II. 3ULn. 7.158.45 Zie HilVim I. 8.45 Gramofoon muztek. 10.00 Mfnwüdlng. 10.16 Zarg met pianobegeleldii 10.40 Voordracht. 1100 Kwartetconcert, ca 1.35 Gramoföonmuriek. 12 00 Ensemble Jt Lancè. 12.45 B.N.O.! Nieuws- en economjc berichten. 13.00 Amu sementsorkest, soll», pianospel. 24.00 Gra mofoonmuztek. 14.juit Neerlands Gouwen. 14.30 Gramoioonm)k. 15.15 Omroeporkest, Omroep-OperettekQfn solisten (opn.). 16.00 Trio Pro Muslca egng met pianobegeleiding (opn.l. 17.OJ Voofe jeUgd 17.15 n.N.O.: Nieuws-, economisten beursberichten. 17 30 1 Omroeporkest, sol en gramofoonmuzlek. 18.30 In en om d( 3.3. 18.45 Gramofoon muzlek. 19.00 Soloconcert. 19.30 B.NO.: Nieuwsberichten. 1 spiegel van den dag. 30.00 Groninger a|t Vereeniglng en solist. (Vanaf 20.15 Alle|voor de Radiocentrales die over een H)gt,mding met de Studio beschikken). 21.00, Je verre reJzen doet, dan kan Je veel lhaleo. 21.15 Groninger Orkest Vei eenigirg,, 5oll8t ai.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. .00 Gramofoonmuzlek. 22.10—22.Ï5 Avondjlng Honfriredaclp. A n. Jonker Schaven •Buitenland. AIk Keprtrtave Streeknieuws: Fred Groij^c^airpn - Bin nenland eniadsnjpuws Ren Helder: A._ van Kampen Den Ileldcr 1

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2