Economisch rechter Een goed begin! KLEIN JOURNAAL enie-intocht C>abaretmidaan echtgenoote het hoofdmotief waren s-i en nog een met een verwarrende in Casino verwisseling van een volbloed ren LANGS DE VELDEN Voor den Veel geld gevraagd De huisvoorraad ïjuist en onvolledig inge vulde formulieren 4- Q/ari Ctlioinisc dan de aandoenlijke geschiedenis ClLiOI1 tcTHU/S van „Ik hou van drie vrouwen". Volgde nog een sketch, waarin een t weddenschap en een jaloersche paard met een dochter die hetzelfde heetten, en dan v.»as er alweer het Teun Klomp en z\jn maklo einde, doch niet voordat de zaal nogmaals alle refreinen had gezon- In grooten getale was de Heidegen. sche bevolking Zondag in „Casini Zooals reeds eerder gezegd, kreeg aanwezig om van een waarlijk godiet gezelschap de zaal volkomen kleinkunst-orosTAimmo ■-» gcieiacnap ae zaal volkomen kleinkunst-progcamma te genietemee en dit lag wel aan de capaci- dat gebracht Werd door het welbeeiten van de spelenden, die veelal kende ensemble „Teun Klomp en zijrechts door gebarenspel en gezichts makker". De zaal en een flink deaitdrukkingen de zaal aan het lachen van het balcon waren gevuld, terwij^isten te brengen. De begeleiding ,4a e»for»-Vw-ir.-v -1»4" „.„„..ral lc brengen. De begeleiding de stemming niets te wenschen over-p de piano was in goede handen b\j liet. /im Bos, zijn arrangementen over Héi non-stop cabaretprogrammaërschillende melodieën waren prirna. werd uitstekend verzorgd. Reeds bij Met dat al hebben de bezoekers den aanvang wisten de auteurs „voe- >nder uitzondering een héél pret- ling" met het publiek te krijgen, wat ;en middag gehad, wel bleek uit het feit, dat de geheele i zaal uit volle borst de refreinen mee- zong. Vooral de treurige geschiedenis Zondagmiddag. Daar zijn we dan weer eindelijk om één van onze clubs een wedstrijd te zien spelen. Evenals alle clubs in 't land eeren wij de nagedachtenis van Dr. van Proogen, den voorzitter van den Bond door half stok te vlaggen en enkele momenten stilte voor den aanvang. We zitten wel gezellig zoo in het vroege voorjaarszonnetje dat warmte tracht te geven maar daarin al evenmin slaagt als het elftal van HRC, dat pro beert te voetballen. De bezoekers uit Wormerveer kunnen met hun primitief spelletje op hun ge mak winnen van een elftal, dat eens Van Heusden. van den man, die radicaal het pro bleem van het tekort-aan-suiker trachtte op te lossen door zijn heelen tuin en alle plantenbakken vol met bietenplanten te stoppen en daama tot de ontdekking kwam, dat h\j doodgewone „roode krooten" had ge zaaid, sloeg in bij het publiek. Ver volgens werden eenige liedjes-met- een-moraal gezongen door Elsa Srnidt. In het eerste werd het ge roddel over menschen, die zich niet kunnen verdedigen, omdat zij er niet bij zijn veroordeeld, en in het andere bezong zij de gejaagdheid van de wereld, die geen tijd heeft om ook maar één oogenblik te wachten. Maar het programma bestond niet enkel uit zangnummers. Er volgde een zeer humoristische schets van een dokter zonder praktijk, die ein delijk drie patiënten krijgt, waarvan de eerste twee colporteurs blijken te zijn voor een ongevallenverzekering en een geïllustreerd blad, waarover hij zoo in woede ontsteekt, dat hij de derde (werkelijke) patiënt, die nogal lang van Stof is, de deur dreigt uit te smijten, en zijn vreugde als blijkt dat 't werkelijk een patiënt is. Deze sketch werd zeer goed ge speeld, vooral de droge humor kwam goed tot zijn recht. Vervolgens werden eenige acc-v- deon#soli ten beste gegeven door Wim Bos. Hij speelde o.m. een tango, welke door het publiek adem loos werd aangehoord, een tango, welke waarlijk meesterlijk gespeeld werd, het was waar, wat de heer Bos bij het begin zeide, er wera uit het instrument gehaald wat er in zat. Een donderend applaus, dat welverdiend was, barstte dan ook na de laatste accoorden los. De „makker van Teun Klomp" zong In den veldloop-wedstrijd te Hoogkarspel wist onze stadge noot, Piet Huurman, beslag te leggen op den titel kampioen van Noord-Holland der C-klasse! Met deze prestatie heeft hij dus een wel bijster goed begin gemaakt, 't Is voorts een belofte voor zijn verdere prestaties in den loop van het komend seizoen. Iedere Nederlander, die het even kon betalen (en dat was dus slechts een deel) bezat indertijd (let wel: i n d e r t ij d) een z.g. huisvoorraad. Die huisvoorraden waren de trots, hoop en verwachting van iedere huis moeder. De huisvoorraad werd be hoed en bewaakt ais een onschatbaar reliquie (was dit feitelijk ook) en het was de grootste vreugde en triomf dezer huismoederen om dezen voor raad op peil te houden. Aan alles kor-t een einde. Ook aan huisvoorraden. Zelfs aan onzen huis voorraad, dateerend van de vroege zomermaanden in 1940. Ondanks alle voorzieningen, uitbreidingen en zuinig beheeren aanschouwen wij sedert enkele dagen de bodem der kast, een overigens uitermate armoedig en triest schouwspel. Het is op deze plaats echter tevens noodig de balans op te maken. Een balans, die, 't spijt me 't te moeten zeggen, met een deficit, een nadeelig saldo, sluit. In de eerste plaats werden voor de ingeslagen atikelen prijzen besteed, die lichtelijk aan den peperachtigen kant waren. In de tweede plaats moest een ceel aan de vernietiging worden prijsgegeven. Dit deel ziet er als volgt uit: 6 Pakken havermout klonterden en waren uitsluitend nog geschikt voor buurmans konijnen. 4 Potten jam schimmelden van wege den langen wachttijd. Een kwart emmertje meel kreeg levende have in den vorm van kleine diertjes, de mijt genaamd. 28 Reepen chocolade bleken on eetbaar vanwege het feit, dat ze in de buurt van kamferballen gelegen waren. Een potje vet (bewaard als de Heilige Kaaba der Muzelmannen) stond ranzig en was zelfs voor de gebakken patatten niet meer ge schikt). Acht blikjes worstjes waren door den tand des tijds verpulverd en on geschikt voor consumptie. Ziedaar... het nadeelig saldo van de rekening van onzen huisvoorraad, die, het blijkt nu. achteraf een vrij dure voorraad is geweest. Hetgeen we hadden kunnen we ten... Zullen terzijde worden gelegd i een onderhoud dat wij met den Ier van den Distributiedienst Hen spra.c deze er zijn verbazing o uit dat de formulieren voor het aragen van distributie-artikelen sts slordiger, onnauwkeuriger en gtkkiger worden ingevuld. t euvel dreigt dermate afmetin- g«e nemen dat men besloten heeft mingang van heden alle formu- liei die niet volledig, met inkt en in -ereenstemming met de waar- hetijn ingevuld, terzijde te leggen. 1 betreft hier geen waarschu- wii zonder meer, zoodat men in eigibelang angeraden wordt zich stijzan dit voorschrift te houden. Dealender wees den 21en Maart aan, m dag waarop (officieel al- thanide lente begint. Lente, dan denktwij aan weiden vol frisch en jong oen, met veel voorjaarsbloe men, aarin de witte lammetjes ronddelen en dat alles overgoten met gden zonneschijn. Masdaar leek het nog niet op. Toen tand de m >ed had om te be werend nu toet de lente begon nen w werd hij aangezien alsof hjj de-rootste flater in z'n leven had gogen en werd hem geant woord, ,t als dit lente moest voor stellen, tt zeker ook een surrogaat van vr^ere lentes was. De twee dagen *a maakten echter alles goed. Tb was e wèl zon en veel doortintuid lentelicht. De le^ deed i .itocht zonder zon, dien 21st Maart, terwijl een grauw dek het melsblauw aan ons oog onttrok, 'an het sappige, jonge groen waook nog niet veel of liever gezd niet; te bespeuren. In onzen uin stonden een paar sneeuwkloes in bloei en voor de rest was «nog de kille en donkere aarde wauit alleen nog een heel klein blaat van een crocus om hoog stak.il m nietig in die dood sche omge\g. 't Is anirs een heel wat beter gehoor: Lee. Wij weten dan ten minste, dathet naar den zomer gaat, waarin we een paar weken geleden, toe het nog winter was, wel eens teelden. Wij weten dat l et nog maaK.ort, een paar weken s'echts, zal iren, en dan komt er weer leven, Een overal; in de sloo- ten, waar de il-kers uit hun winter slaap zullen itwaken en met hun gekwaak de ooctsehe stilte zullen verbreken, in e weiden, die getooid zullen wordenmet een bonte bloe menpracht; dl boomen, die zullen uitloopen met ieuw jong groen. En wij zullen metiiepe teugen de lente lucht inademeog nieten van de geur van de bloenn en de vochtige warmte van de .arde. Als we weer-ondom in het leven zitten, dan zulfe wij zelf ook weer opnieuw ople"ei wij zullen ons los scheuren uit ote wintersleur, wij z' llen de loomhes en de matheid van den winter van lu, af schudden en ons weer met ali kracht, die in ons is, temidden u het volle leven plaatsen, op onz vrije dagen, mis schien reeds op d komende Paasch- dagen, er op uit trekken om de schoonheid van d ontluikende na tuur te genieten. Maandag 23 Maart (Ochtendzitting) DE HERVORMDE KERK TE DEN HELDER ZAT ZONDER BRAND STOFFEN. Het was een gecompliceerde ge schiedenis. waarin de heer J. Hol lestelle. commissies bij de Rijks werf te Den Helder, thans wonende 'e Anna Paulowna, verwikkeld werd, het uiteindelijk gevolg er van ■m J;va® evenwel, dat de Heldersche voor de gevaarlijkste tegenstanders uit kerkgangers een tijdlang in de kou haar afdeeling gold, maar dat thans nog hebben moeten zitten slechts tot zwak tegenspel in staat was. Hoe herinner ik me nog hoe het groote DWS het seizoen waarin zij promoveer de naar de eerste klas, met een reeks van twaalf opeenvolgende overwinningen en met 't air van den onoverwinnelijke, naar Nieuwediep toog om hier op t Tuindorp voor 't eerst in dat seizoen het hoofd te buigen voor onze HRC! HRC, dat onweerstaanbaar was, juist voor de top-clubs. de vereenigingen die tot eiken prijs moesten winnen als zij een r dften later van kans wilden hebben. e" ver*at de bons. Hoeveel technische besprekingen zul len de diverse clubs in Noordholland gehouden hebben aan den vooravond van den lastigen uit-wedstrijd tegen HRC! Als over drie jaar bij de viering van het vijfentwintigjarig bestaan van de lICt roodjakken de geschiedenis van de club echter met de aangelegenheid niets geschreven zal worden, zal men het sei- te maken bleek te hebben. Men roert '42 schetsen als een van groote kwam bij van Baars en daarmee depressie. Een dieptepunt in de curve. Laat men dan echter niet vergeten te memoreeren dat 't bestuur in die dagen van de oude prima samenstelling was dat de geest onder hen uitstekend en vol vertrouwen was. Het zou aangenaam zijn als men dit ook van de supporters zou kunnen zeggen! Bij „Helder" begon men vanmiddag ook, zij het kalm aan, de eerste voor stelling te geven. Het weinige wat ik U ervan kan vertellen is, dat het tweede won van OSV II. Het eerste kreeg een verzoek van Kinheim haar visite nog wat uit te stellen. Van „Hermes" ook geen nieuws, maar daar moet U toch in de komende weken I Dat kwam zoo. Op een goeden dag werd de heer H. opgebeld door zijn zwager van Baars, die hem mee deelde een brief te hebben ontvan gen. bestemd voor hem. De laatste vroeg zijn zwager deze dan maar te willen doorzenden, hetgeen ge schiedde. In den brief bleken te zit ten een aantal kolenbons. De heer H. stak ze in zijn zak, verwisselde costuum vergat de bons. Dat duurdt totdat de Ned. Herv. Gemeente, die maar steeds geen brandstoffenkaarten ontving, werk van de zaak maakte. Aan het distri butiebureau werd de zaak nage gaan. Er was voor ontvangst ge- teekend door J. Hollestelle Sr., die had men de eigenlijké schuldige bereikt. Deze had de handteeke- ning van J. Hollestelle Sr. nage maakt, de bons meegenomen, er 12 afgenomen voor eigen gebruik en de resteerende 48 op de boven weer gegeven wijze doorgegeven aan zijn zwager J. Hollestelle Jr. Het was intusschen 6 weken later geworden. J. Hollestelle Jr. herinnerde zich toen plotseling het geval. Hij gaf de bons terug aan van Baars met de uitdrukkelijke vermaning ze onmiddellijk bij de distributie terug te bezorgen, aangezien hij er zelf den volgenden morgen over naar de distributie zou gaan. Deze om weg koos hij om zijn zwager de ge goed op letten. Zij zal waarschijnlijk de tegenheid te geven de 12 ontbre- club zijn die dit jaar een kampioensfuif kende bons er weer aan toe te voe- geeft. 't Zij haar gaarne gegund. En dan hebben we tenslotte volgende week de Paasch-vacantie. Dat wil zeg gen een extra-tje voor onze jongens. Schoolvoetbal! Hoogtepunten in het leven van onze jeugd en ook voor ons middagen van veel genoegen. Je moet ze maar 's gaan zien de medailles van het eerste elftal uit de hoogste klas, keurig in een kastje aan den wand. Meester is meestal nog trotscher dan z'n jongens. En dan 't publiek, lezer. De finale moet U stellig gaan zien. Dat is een amusement van den eersten rang. Ben benieuwd wanneer „de commis- s" verschijnt met bijzonderheden! Het duurt wel wat lang. Zit 'm zeker in de drukte bij 't onderwijs tegenwoordig! We rekenen er stellig op, heer en! Toean Tik-Tik. gen. Zakelijke drukte, onbekendheid met distributievoorschriften „n een periode van herhaalde tandpijn, waren de motieven, waarop J. Hol lestelle zich beriep om zijn vergeet achtigheid te verklaren. Van Baars, die als getuige a décharge was mee gekomen, bevestigde een en ander. Hoewel de Officier het aanvanke lijk aan verdachte ten laste geleg de opzet liet vallen, achtte hij het ten onrechte in bezit hebben van een groot aantal brandstoffenbon- nen toch wettelijk en overtuigend bewezen terwijl hij aan de vergeet achtigheid van verdachte niet recht wilde gelooven. De eisch luidde f 250.— of 30 dagen. De economi sche rechter deed er heel wat af en veroordeelde tot f50.— of 10 dagen. Verdachte zag af van zijn recht op cassatie, de Officier echter wilde zich er nog over beraden. P. Molenaar, Burgerbrug, 12 kg. tarwe doen vervoeren, f 25 of 5 d Anna Filmer. Burgerbrug, 12 kg tarwe afgeleverd aan P. Molenaar, f 30 of 6 dagen. G. H. Hille, Wieringen. 30 kg. tarwe en 9 kg. bruine boonen ver voerd, f 80 of 10 dagen. Nie. Laan, Alkmaar. Frauduleus slachten van een schaap. Verdachte had eerst ontkend, vervolgens be kend en ten slotte weer ontkend. De verdediger achtte het feit niet be wezen en vroeg vrijspraak. Het von nis luidde 6 maanden gevangenis straf met aftrek van preventieve P. Vader, Heerhugowaard. Ver dachte had 9 kisten en 1 zak witte boonen in voorraad gehad, die door een onbekende op zijn erf waren neergezet. In totaal waren het 442 Kg. De boonen stonden gedurende ca. 6 weken opgeslagen bij ver- dachtes vader, waar ze in beslag werden genomen. Op een eisch van f500.— of 40 dagen volgde veroor deeling tot f225 of 20 dagen. E. Asjes, Bergen, 25 Kg. tarwe vervoerd, f30.— of 6 dagen. N. E. Alderlieste Bergen, 25 K.G. tarwe verkocht aan Asjes, f50 of dagen. J. M. M. Veltmaat, Alkmaar. Distributiebescheiden verkocht. Verdachte was blijkens rapport van psychiaters in belangrijke mate verminderd toerekeningsvatbaar. f5.— of 2 dagen. Alkmaarsche vetkaartentransacties door melkslijters. J. Wester, Alkmaar, kocht ver schillende vetkaarten en verkocht deze met winst, f 75 of 15 dagen. A. Wever, Alkmaar, verkocht 2 vetkaarten voor f 17.50 samen, f 50 of 10 dagen. C. Bak, Alkmaar, verkocht 2 vet kaarten voor f 17.50 samen, f 50 of 10 dagen. J. v. Erkelens, Alkmaar, verkocht vetkaarten voor f 17.50 samen, f 50 of 1 Odagen. J. W. v. d. Neut, melkslijter. Alkmaar, kocht 4 vetkaarten van J. Wester. Hij deed dit. omdat hij op achter was geraakt met zijn bonnen, wijl hem tweemaal boter was ontvreemd uit zijn pakhuis f 75 of 15 dagen. C. Bos, melkslijter, Alkmaar, kocht 4 vetkaarten ad f 16 per stuk. Ook hier was een bonnente kort als gevolg van verkeerde prac tijken van zijn klanten, f 75 of 15 dagen. Kruipt niet voor praatjes in Uw schulp, Stelt daden, steunt de Winterhulp. (Middagzitting 23 Maart). DE TARWEAFLEVERINGEN STOLPEN. TE Aan het front in het Sovjetgebied. De sneeuw wordt van het dak van een bunker verwijderd, om te voor komen, dat bij den dooi het water naar binnen dringt. P.B.Z.-v. Eysden-P.K. Herber Pax Holland m GESLAAGD. Voor het te Alkmaar gehouden examen „Vakbekwaamheid voor Broodbakkers" slaagden de heeren H. Kuiper, C. Bos en W. G. Wieren. FIETSEN-MISÈRE. Een persoon deed aangifte, dat hij een rijwiel voor Formosa heeft mee genomen, terwijl zijn eigen rijwiel is gestolen. De recherche stelt een onderzoek in. BEKENTENIS AFGELEGD. De politie heeft een man vrijge laten, nadat hij eerst bekend had, dat hij hout heeft gestolen van een ter rein aan de Californiestraat. HOND OVERREDEN. Op den Polderweg is een hond door een auto overreden. DIEFSTALLEN. Bij de politie werd aangifte ge daan dat een rijwiel is gestolen. Uit een schuur bjj de begraafplaats is een kachel gestolen. Uit een fietstasch van een fiets, die in 't portiek bij Vroom Dreesmann stond is een ontbijtlaken .en een kop en schotel gestolen. In de kleermakerij van Smits op de Zuidstraat is ingebroken. Er wordt 3 meter laken vermist ter waarde van 33. MISHANDELING Een persoon deed aangifte, dat h(j was mishandeld. VERDACHT. Een dezer avonden deed een briga dier van politie surveillance op de Prins Hendriklaan, toen hij een man op de fiets tegenkwam, die een zak achterop had. Zoodra de man den brigadier zag, gooide hij den zak weg en verdween in de richting van het station. De zak werd naar het po litiebureau gebrach*- en na daar on derzocht te zijn bleek dat er zich kleedingstukken in bevonden. RAVAGE. Door een auto is een een hekje van het plantsoen bij den Watertoren omvergereden. Mane Hamsun, de echtgenoote »an den bekenden Noorschen schrijver, heelt voor de leden van de Neder» landsch-Duitsche Kuituurgemeenschap te Amsterdam voorgedragen uit eigen werk en uit het werk van haar man Pax Holland-De Haan m J. Broers, melkslijter, Alkmaar, kocht 1 of meer vetkaarten en ver kocht deze met f 1 winst per stuk, f 75 of 15 dagen. J. Volger, melkslijter, Alkmaar, kocht 4 vetkaarten en verkocht deze met f 0.50 winst per stuk, f 100 of 15 dagen. C. Vis, voorheen caféhouder, Oud karspel, kocht te Amsterdam voor het café „De Roode Leeuw" twee textielkaarten van een onbekende ad f 5.50. Verder werd door hem als „monster" een deken in ont vangst genomen, die echter prompt als gewoon handelsgoed werd ver kocht. De officier meende hier te doen te hebben met directe zwarte handel f 100 of 20.dagen. C. C. Vcrwer, Alkmaar, 1 textiel kaart gekocht, f 40 of 8 dagen. A. J. Kruyssen, hakker, Alkmaar» hotertoewijzingen gekocht, samen voor 5 Kg. en voor de som van f 30. f 75 of 10 dagen. Eenige weken geleden stond te recht T. H. Philippo, bedrijfsleider op een groot landbouw- en bloem bollenbedrijf te Stolpen, als ver dacht van tarweleveranties aan verschillende personen, die op zijn bedrijf werkzaam waren. Verdachte ontkende en de zaak werd aange houden. Heden had het vervolg plaats. Er waren enkele getuigen opgeroepen en verdachte gaf thans onomwonden toe, dat hij de delic ten had bedreven De reden van de ze veranderde houding? Hij had opgezien tegen de hooge straf waar bij de overweging kwam. dat hij op zijn bedrijf zoo moeilijk kon worden gemist. Overigens zou het perso neel hebben gedreigd met. vertrek, aangezien andere werkgevers we) iets afgaven. Op het oogenblik ging alles cor rect, doch nu was steeds een con troleur aanwezig Was dit ook des tijds het geval geweest, er zou geen frauduleuze afgifte van tarwe heb ben plaats gehad. De Officier wees er op, dat groote landbouwers als verdachte in den tegenwoordige» tijd hard als steen behooren te zijn. Waren ze dit niet, dan liep het met de distributie vol komen spaak. Het minimum op het gepleegde feit bedraagt 3 maanden, hij meende echtPr daarboven te moeten gaan en eischte 4 maanden. Verdachte hield een krachtig pleidooi, maar aan het feit. dat de wet hier slechts vrijheidsstraffen voorschreef, viel niets te verande ren. En zoo zag hij zich veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Verdere uitspraken: F. A. Meichior, landbouwer, Win kel, 40 kg. zaai tarwe afgeleverd overigens geheel als boven Waar liet eigen teelt betreft, zou bij een andere ten laste legging dan ..afle vering" de minimumstraf van 3 maanden moeten zijn opgelegd. Vonnis f 100 of 12 dagen A. v. Oers, winkelier, Wieringer meer, 15 kg. grauwe erwten doen vervoeren. Verd ontkent en de zaak wordt aangehouden. B. Oegema. Wieringen, 25 kg tar we vervoerd Deze waren door zijn 9 kinderen zelf gelezen, f 20 of 4 d. G. Hoogendijk, landbouwer, Mid denmeer, 170 kg. zaaitarwe onge dekt vervoerd De tarwe wns over gehouden en de bedoeling was deze ook weer als zaaitarwe te doen ge bruiken. Het bleek een forrnalitei- tenkwestie te zijn. f 150 of 15 dagen. Kind verdronken. Het 2-jarig dochtertje van den landbouwer G. Veltman te Den Velde geraakte in een waterleiding. IJlings toegescho ten hulp mocht niet meer baten, het kind verdronk jammerlijk. Twee mannen gedood. Dezer dagen waren in een weiland van een pachter H. te Oirsbeek 4 Jonge lui bezig met het graven van een schuilkleder. Om voor de verster king daarvan hout te halen, verlie ten twee de kuil. Doch nauwelijks waren zij boven of de bovengrond stortte in en beide anderen werden bedolven. Zij werden levenloos bo vengehaald. Lijk opgehaald. Gisterochtend is uit het Apeldoornsch Kanaal het lijk opgehaald van den 49-jarigen slager A. H. Harlemens, wonende te Apeldoorn, die sinds 23 December j.1. vermist werd. Door de dooi is het lijk boven komen drijven. Diefstal van elastiek. De politie te Maastricht heeft aangehouden den 17-jarigen J. C., verdacht van diefstal van elastiek ter waarde van ongeveer f 3500 van het spoor wegemplacement. De verdwenen portefeuille Gister omstreeks twee uur kwam bij de Hilversumsche politie een al arm binnen, waarbij assistentie ge vraagd werd in een logement van de Schoolstraat. Er bleek een lasti ge bezoeker te zijn die beweerde be roofd te zijn van zijn portefeuille met f 1G&. De man was midden in den nacht ontwaakt, miste zijn por tefeuille en had rumoer gemaakt. De politie ging in het logement op zoek en vond de bewuste porte feuille met al het geld er in in het bed van den lawaaimaker. Inbreker liet zijn zakdoek achter. Eenige dagen geleden werd in een woning te Hilversum ingebro ken. waarbij de dader zoo vriende lijk was zijn zakdoek, gemerkt met zijn initialen, achter te laten. Toen de recherche bespeurde, dat de 49- larige G. T. uit Amsterdam hier opereerde, werd deze als eigenaar van den zakdoek onmiddellijk ge arresteerd. De man. die zich doof houdt, ontkent, maar getuigen heb ben hem herkend. Het gestolen zil verwerk ter waarde van ruim f 300 is nog niet opgespoord. Ja, zonder blikken of blozen vra gen wij u veel geld en niet een maal, maar geregeld! Wij hebben namelijk veel geld noodig om geregeld veel paketten te kunnen zenden aan onze vrijwil ligers in het Oosten. Duizenden pakketten met siga retten, sigaren, tabak, boeken, tijd schriften, kranten en evenveel ver jaardagspakketten moeten en zul len aan onze mannen verzonden worden. Het is toch niet meer dan een staaltje van onzen plicht dat wij onzen strijders met deze pak ketten bewijzen dat het thuisfront hen niet vergeet. Veel geld hebben wij daarvoor noodig en daarom vragen wij u veel geld te storten op girorekening 4—3—2—1—0—0. tn. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Nederland", te 's-Gravenhage. De avond werd geopend door den heer Jannes J. Bosker, die O.K.K. geluk wenschte met haar 20 jarig' bestaan. Spr. memoreerde dat van begin tot op heden de ver. aar, 18 concoursen had deelgenomen en 18 eerste prijzen had behaald, en bood namens eereleden en vele inwoners een bloemenhulde aan den heer P. Jongkind als dir. der vereeniging. Na afloop der muzieknummers en het blijspel, welke beiden gewel dig insloegen, bood mej. B. Koorn namens de werkende leden van O.K.K., den dir. eveneens een bloe menhulde aan. Zoodat deze uitvoe ring door bovenvermelde handelin gen een eenigszins officieel tintje kreeg. KOEGRAS. WIERINGEH IN DE VAL. Zekere R„ wonende in de Nieuw- straat. is aangehouden wegens dief stal van rijwielen. O.a. zijn gedeel ten terecht gekomen van het rij wiel van den heer A. K„ dat een paar weken geleden plotseling ver dwenen was. UITVOERING O.K.K. J.1. Zondag gaf de Mandolineclub „Oefening Kweekt Kunst", haar twe«Hie winteruitvoering in „Con- cordia" te Ilippolytushoef. De zaal was overvol van belangstellenden. DISTRIBUTIENIEUWS. Julianadorp. Invullen aanvraag formulieren distributie van vaste brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden. In het tijdvak van af 23 tot en met 30 Maart a.s. kun nen belanghebbenden aan het distributiekantoor te den Helder onder overlegging van de distribu tiestamkaart een formulier voor bovengenoemde distributie van brandstoffen voor kookdoeleinden inruilen en wel de letters A, B en C. op Maandag, D, E, F en G op Dinsdag, H, I, J en K op Woensdag, L, M, N. O op Donderdag, P, Q. R en S op Vrijdag, T, U, en V op Za terdag, en W, X, IJ en Z op Maan dag d.a.v. HERVATTING LESSEN O. L. SCH. Julianadorp. De lessen aan de O. L. school no. 1 zullen aanvangen Maandag 23 Maart a.s. en gehou den worden des nam. van 1.30— 4.30 uur. LESSEN LEERLINGEN 5e, 6e en 7e LEERJAAR. Julianadorp. De lessen in het kweeken van bloemen worden voort gezet in het gebouw „The Star of Hope Mission" op 25 Maart as., nam. 2.30 uur. -d

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3