Distributienieuws De lucht roovers van Coöp. Raad voor de Voedsel voorziening ingesteld Uaei&al Onze clubs in actie op den 2den Paaschdag Neen, AKKER TJE Aansluitingeen der 4000 boerencoöperaties Italiaansch Weermachtbericht De wereld in weinig woorden Mysteries rondom „Vredelust" RADIOPROGRAMMA 3 1 s NIEUWE BONKAARTEN VOOR VASTE BRANDSTOFFEN EN PETROLEUM VOOR KOOK- DOELEINDEN. 'S-GRAVENHAGE, 31 Maart.' De Secr.-Gen. van het Deip. van Handel, Nijverheid en Scheepvaar maakt riekend, dat op nader door de distrihutiedienstein beker*! te maken tijdstippen aanvragen op de formulieren MD 106 voor nieu we kaarten voor vaste brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden kunnen worden ingediend. Bij het Indienen van de aanvrage moet de distributiestamkaart, gemerkt „Hoofd" worden medegebracht, Voor de verstrekking van deze kookkaarten komen uitsluitend de personen in aanmerking, die de aanduiding „hoofd" op hpn distri butiestamkaart bezitten 'en in wier gezin zelfstandig voor de bereiding van de warme maaltijden wordt zorg gedragen, mits voor het per ceel of perceelsgedeelte, dat zij be- wondn, geen gasrantsoen of nant- soen voor electrisch koken is vast gesteld. Alleenwonende personen komen niet voor een kookkaart in aanmerking. In afwijking van de voor het vo rig seizoen getroffen regeling zul len thans kookkaarten voor uitslui tend vaste brandstoffen (zooge naamde DZ-kaarten) of voor uit sluitend petroleum (zoogenaamde EA-kaarten) worden uitgereikt, derhalve niet meer de kaarten, waarop zoowel bonnen voor vaste brandstoffen als voor petroleum voorkwamen (de zoogenaamde M- kaarten). De EA-kaarten voor petroleum zullen alleen worden uitgereikt aan de personen, die in het vorig stook- seizoen uitsluitend op petroleum kookten en dus in het bezit waren van een O-kaart In beperkte mate zullen echter ook EA-kaarten nog voor gevallen van nieuwe vestiging kunnen worden beschikbaar ge steld. In verband met het bovenstaan de zullen dan ook personen, die het vorig stookseizoen in het bezit wa ren van een M-kaart (combinatie stellen vaartuigen, de sleepvaart, met uitzondering van de zeesleep vaart of oj) drijvend materieel, een aanvrage kunnen indienen voor de verstrekking van extra brandstof fen of petroleum voor kookdoelein den. Tevens kunnen voor dit doel aanvragen worden ingediend voor woonarken, voor werklieden bij wa terwerken e.d. Voor de verstrekking van extra- brandstoffen voor kookdoeleinden kunnen schippers en schippers knechten slechts in aanmerking komen, indien zij, al dan riiet met hun gezin aan boord wonende, al daar de warme maaltijden berei den. Ten aanzien van schippers knechten is als voorwaarde gesteld, dat hun gezinnen mede aan boord wónen. Het is hiervoor tevens nood zakelijk, dat zij niet»op andere wij- dan met brandstoffen of. petroleum kunnên koken. Schippers, die op grond van het bovenstaande voor een extra rant soen in aanmerking meenen te ko men, dienen zich te wenden tot de bevrachtingscommissarissen pf hhn agenten en daartoe het grijze „olie-, boekje" en het bruine bevrachtings boekje mede te nemen. De bevrach- tingscommissaris of diens agent zal in dit boekje een aanteekening stel len, of de schipper en/of schippers knecht al dan niet met hun gezin aan boord wonen. Indien de schip per geen grijs- of bevrachtings- boekje heeft, zal de bevrachtings commissaris of diens agent een af zonderlijke verklaring afgeven. Ver volgens dient de betrokken schip per of schippersknecht zich onder overlegging van het grijze- en be- vrachtingsboskje of van d^ afzon derlijke verklaring tot den plaatse lijken distributiedienst te wenden en een aanvraagformulier MD 106 in te vullen. SCHOENEN ZONDER BON. Met ingang van 1 April 1042 mo gen de navolgende soorten schoe nen zonder bon worden gekocht verkocht of afgeleverd: 1. Schoenen, \yelke door of na mens den directeur van het Rijks bureau voor Huiden en Leder zijn brandstoffen-petroleum) niet voor gestempeld friet de woorden: „Afge- een EA-kaart in aanmerking ko- men, doch alleen voor een DZ-kaart voor uitsluitend vaste brandstoffen. Aanvragen voor schippers. Ten behoeve van schippers en schippersknechten, die werkzaam sijn in de riviervaart, binnenvaart met uitzondering van woonschepen, veerponten of daarmee gelijk te keurd schoeisel R.H.L." voor zoover hieraan geen leder itf verwerkt, 2. Zoogenaamd slap babyschoei sel, waaraan geen leder of rubber is verwerkt t/m. maat 23. 3. Rubber 'overschoenen. i. Straatschoeisel en strandsan dalen. met heele of halve houten zooien, waaraan geen leder is ver werkt, alsmede strandsandalen met een houten zool en een boventuig van vijf lederen riempjes (elk niet breeder dan 1% cm. elk), mits de verkoopsprijs in den kleinhandel van bovengenoemde soorten schoe nen niet meer bedraagt dan: f3.50 per paar t/m. maat 30; f3.75 per paar maat 31 t/m. 35; f 4.per paar maat 36 en hoogér. 5. Alle soorten werkschoenen met een houten zool, waarvan het bovenwerk overwegend uit ander materiaal dan leder bestaat. 6. Pantoffels, voor zoover het bo ven- en onderwerk uitsluitend be staat uit oude materialen of afval stoffen, welke geen leder of rubber bevatten en voor zoover de ver koopsprijs in den kleinhandel per paar niet meer bedraagt dan: f 1.50 in de maten 20 t/m. 24; f 1.90 in de maten 25 t/m. 30; f2.in de maten 31 t/m. 35; f2.50 i4 de ma ten 40 en» hooger voor dames en f 3.in de maten 40 en hooger voor heeren. 7. Schoenen, vervaardigd uit stroo, biezen of dergelijk vlechtma- teriaal, ook, indien met een boven werk of voering van textiel, mits de verkoopsprijs in den kleinhandel per paar niet meer bedraagt dan: f 4.25 t/m. maat 30; f 4.90 in de ma ten 31 t/m. 35; f6.— in de maten 36 t/m. 39; f 6.50 in de«maten 40 en hooger. 8. Babyschoenen t/m. maat 22, waarvan het bovenwerk vervaar digd is uit afval van gekleurd over- leder en met een onderwerk van cosy split- qS ovefleder afval. 9. Niet lederen gymnastiekschoe nen. 10. Lederen klompsokken, alsme de klómpeokken vervaardigd uit textielafval. Indien de verkoopsprijs van de hierboven onder 4e, 6e en 7e ge- Het Verordeningenblad bevat een besluit van de"secr.-gen. van de dep. van Landbouw en Visscherij, waar- bij-met ingang van heden wordt in gesteld een Coöperatieve Raad als toporganisatie voor coöperatieve vereenigingen op het gebied der voedselvoorziening. Coöperatieve vereenigingen in den zin van dit besluit» zijn de volgen de lichamen: a. Coöperatieve vereenigingen in den zin van da wet op de coöpera tieve vereenigingen 1925; b. Vereerugingen, welke als ze delijk lichaam zijn geconstitueerd en erkend volgens de wet van 22 April 1855 tot regeling en beperking vah het recht van vereeniging en vergadering, en ten doel hebben de stoffelijke belangen harer leden te bevorderen in d$n <fin van artikel 1 van de wet op de coöperatieve vereenigingen; c. Andere rechtspersoonlijkheid bezittende lichamen, welke naar het oordeel van de toporganisatie in hun opzet en werkzaamheden met coöperatieve vereenigiingen over eenstemmen. Onder centrale organisatie wordt verstaan een organisatie onge acht haar rechtsvorm welke een of meer groepen van coöperatieve vereenigingen met een gelijksoortig doel om vat, en welke door de top organisatie is erkend. De Nederl. Coöp. Raad, welke thans als toporganisatie is inge steld, is rechtspersoon en heeft tqf taak de behartiging der gemeen schappelijke belangen van de co- operatieve vereenigingen en van de centrale organisaties, waarop hij het algemeen toezicht uitoefent. Coöperatieve vereenigingen en centrale organisaties zijn verplicht zich aan te sluiten bij de toporga nisatie. De toporganisatie is bevoegd een coöperatieve vereeniging te ont binden. De Ned. Coöp. Raad vormt de wettelijke aaneensluiting van alle boerencoöperaties. De 4000 boeren coöperaties die thans in Nederland op elk economisch gebied werk zaam zijn, krijgen hierdoor haar gemeenschappelijke toporg&rtisatie. De beteekenis der toporganisa tie wordt duidelijk als men weet, dat op het platteland het grootste deel van het goederen- en crediet- verkeer gedragen wordt door de agrarische coöperaties. Het geld verkeer in het dorp geschiedt groo- tendeels door de dertienduizend plaatselijke spaar- en leenbanken en haar groote centrales. De pro ducten van den Nederlandschen tuinbouw worden voor 96 pet. over de veilingen geleid. Van de beschik bare melk wordt 75 pet. door coö peratieve zuivelfabrieken verwerkt Bij de suiher-, aardappel- en stroo- kartonfabrieken overweegt het aan deel der coöperaties. Omstreeks 60 pet. van de kunstmest en het vee voeder, welke de landbouw noodig heeft, worden verschaft door de plaatselijke goederencoöperaties en haar centrale organisaties, die even eens groote hoeveelheden graan, aardappelen enz. verhandelen. De door boeren gestichte coöpe raties, die in hoofdzaak werKzaam zijn als ondernemers op economisch gebied, vallen niet onder den land stand en derhalve worden haar be langen ook niet door dit lichaam behartigd. Het was beslist noodza kelijk de coöperaties der boeren in een toporganisatie onder uniforme leiding te vereenigen, opdat het agrarische coöperatiebedrijf princi pieel in het economische leven den opbouw van>den landstand on dersteunt en aanvult voor een ge zond Nederlandsch landvolk. De secr.-gen. heeft op voor stel van den Boerenleider den boer Van Till te Hummeloo be noemd tot voorzitter van den Nederlandschen coöperatieraad. 194. Krak, zei de tak waar Piet op zat en hij rolde voor de voeten van den ouden heer. Die schrok nog erger dan Jjjet, alleen had Piet pijn in de elleboog en zijn linker been, en daar had die oude heer geen last van. noemde schoenen meer bedraagt, mogen deze schoenen niet zonder bon worden gekocht, doch moet hiervoor bon 2 worden ingeleverd. SPECIALE VERGUNNINGEN VOOR „GROOTE STUKKEN." Het is gebleken, dat onder be paalde groépen van de bevolking de indruk bestaat, dat de distribu tie van textielgoederën zou mede brengen, dat zoogenaamde „groote stukken", waaronder te verstaan zijn: heeren- en jongenscostuums of onderdeelen hiervan, overjas sen en mantels, alsmede stof voor deze goederen, niet meer te verkrij gen zijn. Deze opvatting is, naar men ons van bevoegde zijde mede deelt, niet juist, aangezien de zoo genaamde „groote stukken" kun nen worden gekocht op een speci ale vergunhing, welke vergunning te allen tijde bij den plaatselijken distributiedienst kan worden aan gevraagd. LEVENSMIDDELENKAARTEN VOOR DE WEERMACHT. Bij de verordening van den rijks commissaris voor het bezette Neder- larwisohe gebied is bepaald, dat naast militaire distributiekaarten en distributiebons ook levensmid delenkaarten voor de Duitscihe weermacht worden uitgegeven. De ze kaarten zijn groen met z\?arten opdruk en afzonderlijke bons hier van zijn slechts geldig onder ge lijktijdige-overlegging van een re gelmatig afgestempelde stamkaart. De kaarten worden uitgegeven voor 1 dag, 3 of 5 dagen. Die, welke 1 dag geldig zijn, be vatten bons voor brood, vleescb, boter, suiker, kaas en jam, terwijl op de beide andere ook bons voor komen voor aardappelen en voe dingsmiddelen of meel. 2e klasse A. HRC ontvangt Santpoort, waar van reeds eerder met 10 werd ge wonnen en daar de punten nu zoo hard noodig zijn, verwachten we In ieder geval weer één punt. De Boys hebben tegen de Kennemers een kans op de punten; eveneens is dat het geval met West-Frisia tegen Alcmaria, of, de Alkmaarders- moe ten op het goede pad bljjven. KFC kan misschien een puntje van RCH afknabbelen, terwijl HBC en WFC het ook op een puntenverdeeling kunnen aansturen. 3e klasse A. Hollandia wint van DTS en ZVV van GVO, dat *Ls vrjjwel vast. Succes heeft kans op één punt tegen QSC, een punt dat broodnoodig is, terwijl VVZ van Always Forward kan win nen. KW ontmoet Zaandijk. 3e klasse B. Helder wint van Bloemendaal uit; TIJBB van Kinheim en Schoten van Ripperda; evenals Zandvoort- meeuwen van DEM uit, terwijl Be verwijk van HFC kan winnen, maar toch niet zonder moeite. 4e klasse A. Oudesluis en BKC gaan uitmaken wie er nog even meetelt, zoodat de strijd niet zonder belang is. Zou het terrein voordeel den doorslag geven? Watervogels zal Wieringerwaard de punten afhandig maken en Alkmaar heeft tegen Atlas een serieuze kans op succes. 4e klasse B. WW heeft in den thuiswedstrijd tegen Aridijk dè fceste papieren, evenals Sijbekarspel tegen Sporters, terwijl St. George de punten aan Nieuwe Niec'.orp moet laten. Reserve 2e klasse A. Helder 2 kan zich herstellen tegen WFC 2; Stormvogels 2 moet weer de lastige derby spelen tegen VSV 2. EDO 2 verliest van Ajax 3. HFC 2 zal de punten aan BI. Wit 3 laten, terwijl de Kennemers 2 met OSV 2 wel raad weet. SUCCESVOLLE AANVAL OP BRITSCH CONVOOL ROME, 1 April. Het 669e weer machtbericht luidt: Een onzer afdeelingen, die op verkenning was ontmoette ten Oosten van Mekili pantserafdeelin- gen, die door artilleri e gesteund werden en bond met succes den strijd aan. De vijand verloor en kele pantserwagens. De bemanning van een hiervan, waaronder een of ficier, werd gevangen genomen. Duitsche jagers schoten boven Martoeba 2 Curtiss toestellen neer. Bij een geslaagden aanval op een convooi in het Oostelijke deel van de Middellandfiche Zee hebben onze torpedovliegtuigen een groot stoom schip tot zinken gebracht Een onzeb duikboofen, die op haar basis is teruggekeerd, heeft bevestigd dat zij den 23en Maart in het Oostelijke deel van de Mid- dellandsche Zee een vijandelijken kruiser getorpedeerd en stellig be schadigd heeft van welke actie in het weermachtbericht no. 661 mel ding is gemaakt. Polen ter dood veroordeeld. Voor het bijzondere gerechtshof- te Bromberg is vonnis geveld tegen een aantal Polen, die Volksdult- scbers op den -weg van Thorn naar Warschau met machinegeweren en bajonetten hebben vermoord. 21 beklaagden werden ter dóód 'ver oordeeld, een beklaagde kreeg vijf jaar verzwaard strafkamp, de ove rige 16 beklaagden werden vrijge sproken. De Tutksche vertegenwoordiging in de Ver. Staten. Mjtsmey Ali Alhan, de Turksche gezant in Cairo en Djedda, zal, naar ver luidt, naar Washington worden verplaatst als gevolmachtigd ge zant eerste klasse. Hij wordt in Cairo vervangen door Nizamettin Ayasli. Ernstige auto-ongelukken in Span je. Volgens em bericht uit Tan- ger is tusschen Mazagan en Settat een volle autobus van een helling van 15 meter hoogte in een rivier gereden. Zeventien personen kwa men om het leven, 14 werden ge wond. In Galicië in Noordwest- Spanje bij Lugo, is een vrachtauto, die menschen vervoerde, tegen een muuf gereden en geheel vernield. Negen personen kwamen om het leven, 2 werden zwaar gewond. Portngeesohe troepen naar Kaap Verd. eilanden. r- Een nieuw con tingent Portugeesche troepen heeft Lissabon verlaten om het garni zoen op de Kaap Verdische eilan den te gaan verlterkcn. „Ai! Au! O! Gelukkig zjjn er AKKERTJES, die de nare pijnen zullen kunnen weg nemen, vlug en afdoende". De Nederlandsch* Pijnstillen FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUDi 22 De Franschman reageert echter reeds niet meer. Hij schijnt weg van deze wereld. Als de trein het Delft- sche Poortstation te Rotterdam bin- nenstoomt, is hij in diepe slaap, in den Haag vermogen geen tien schreeuwende krantenjongens noch drommen rumoerige reizigers hem wakkèr te krijgen en eerst als zij Haarlem gepasseerd zijn, keert hij met een diepe zucht tot de werke lijkheid terug. Als hij zijn medereizi gers ontwaart en hun blikken elkaar een oogenblik kruisen, heeft hij voor dezen weer een minzaam glimlachje over. Drie minuten later rolt de Brus- selsche trein hèt Centraal-station binnen. De burgerman verlaat het eerst de coupé: hij heeft voor den vreemdeling zelfs geen groet meer over. Als deze, na omzichtig zijn weinige bagage bijeen te hebben ge zocht, eindelijk ook op het perron staat en als een der laatsten rustig naar den uitgang wandelt, ziet hij juist onder aan de trap zijn Hol- landschen vriend, die zoo graag een praatje wilde maken, haastig om den hoek verdwijnen. Tegelijkertijd echter wordt hij op den schouder ge tikt; voor hem staat een correct ge kleed heer, die even den zwarten hoed licht: „Meneer Van Op- weeghep...?" v i „Ja, die ben ik," zegt hij verrast, ditmaal echter in smetteloos Neder landsch. „Sanders, inspecteur van de cen trale recherche," stelt de ander zich op fluisterenden," maar nochtans zeer goed verstaanbaren toon, voor. Wilt u zoo goed zijn rnjj even naar de restauratie te volgen...?" En al» de pseudo-Franschman, die het Ne derlandsch zoo buitengewoon* moei lijk vond, ditmaal werkelijk ver baasd den mond opent om met een vloed van woorden te. protesteeren tegen dit verzoek, dat als een bèvel klinkt, schuift inspecteur Sanders zijn arm joviaal door den zijne en troont hem zoo eenvoudig mee, ter wijl hij hem haastig toevoegt: „Hier geen woord meer, wat ik u verzoe ken mag. Tk zal u onmiddellijk alles verklaren!" Dé man aan de leestafel. In de stationsrestauratie le klasse is het vrij stil op dit middaguur. Er wordt van de keuken vrijwel geen gebruik gemaakt; slechts enkele rei zigers trachten den meer of minder langen wachttijd door te komèn met een krant en een kop koffie. Sanders en Van Opweeghen heb ben een rustig plaatsje gevonden in een hoekje, waar de jonge meester in de rechten zich door een onder- danigen kellner het dessert van z(jn lunch laat serveeren. Als de zwart gerokte dienaar in de richting van het buffet is verdwenen, vat de in specteur het tijdelijk afgebroken gesprek weer op: „Zoo staan de zaken, meneer Van Opweeghen. Wij hebben gisteroch tend nog v getracht u telefonisch te bereiken om u van een en ander ob d^ hoogte te stellen, maar u bleek niet meer in uw hotel aanwezig te zijn." „Dat komt uit," zegt de eigenaar van Vredelust. „Ik ben Zaterdag middag al naar Brussel vertrokken, oipdat ik er Zondag den voetbal wedstrijd België-Duitschland wilde bijwonen." „Ach zoo, u hebt dus In den nacht van Zaterdag op Zondag in Brussel gelogeerd," concludeert, de inspec teur en de ander voelt onmiddellijk waar de politieman heen wil. Glim lachend zegt hij: „Het ls uw goed recht mij te verdenken, inspecteur en ik zal mij daarover dan ook maar niet boos maken. Tenslotte is het uw taak een in mijn woning ge pleegde misdaad op te helderen en daarom beschouw i k het als m ij n plicht u zooveel mogelijk met inlich tingen van dienst te zijn. Ik vrees echter, dat ik u niet veel wijzer zal kunnen maken." „Ik ben blij, dat u er zoo over denkt," zegt Sanders gul. „Dat maakt het voor ons beiden gemak kelijker. Voor de4 goede orde wilt u mij dus wel opgeven, waar u In Brussel gelogeerd hebt." „In Hotel Métropole." „Hoe laat bent u daar aange komen*" „Zaterdagmiddag om zes uur on geveer." „Den geheelen avond in het hotel gebleven?" „Kijkt u mij eens goed aan, Inspec teur. Zie ik er uit als iemand, die op een Zaterdagavond in Brussel op een ongezellige hotelkamer blijf zit ten?" Nee, dèt moet Sanders toegeven; hij had toen hij de vraag stelde, trouwens niet verwacht daarop een bevestigend antwoord te zullen ont vangen. „Ik heb tot zeven uur In „Métro pole" gedineerd, daarna heb ik een korte wandeling door Brussel ge maakt, vervolgens heb ik nog tot t uur een vrij vervelende revue in de Folies Bergères aangezien om daar na nog tot pl.m. 3 uur een bezoek te brengen aan de Atlantic Bar." „Geen uitgelezen programma voor een alibi," zegt Sanders droog en Van Opweeghen kan deze opmer king slechts onderschrijven. „Nee, als ik vooruit had geweten, dat er Zaterdagavond in mijn huis iemand zou worden vermoord, zou ik mij om zeven uur, in plaats van in „Métropole" aan het hoofdbureau van politie te Brussel hebben ver voegd met een speciaal verzoek aan den commissaris een paar uur op roe te willen passen. Maar nu is het helaas niet anders, inspecteur. U zult deze mededeelingen voor lief moeten nemen." „Dat wil ik voorloopig met genoe gen doen, meneer van Opweeghen, al mag ik u dan niet verhelen, dat we plichtsgetrouw een onderzoek zullen moeten instellen naar dé juistheid van uw verklaringen. In- tusschen had ik echter graag nog' over één punt opheldering. Nu' u open kaart wenscht te spelen, kan ik ook wel een troef op tafel gooien: waarom hebt u tegen uw mederei ziger in den trein gezegd, dat u Franschman bent...?" Wordt vervolgd, i VRIJDAG 3 April 1942. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.46 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.15 Ochtend gymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 8.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Lijden en opstanding in de muziek en beeldende kunsten n, voordracht met koor zang op gramofoonplaten. 10.15 Gramofoon muziek. 10.45 Inleiding tot de volgende uit- zendiing. 11.00 Passiemuziek naar het Evan gelie van Matthaus, J. S. Bach. 12.30 Gramo- foónmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O,: Nieuws- en economische berichte^. 13.00 Pro- d^t^èslag. 13.15 Pianovoordracht. 13.45 In- leraing tot de volgende uitzending. 14.00 Passiemuziek naar het Evangelie van Mat- th&us, J. S. Bach. 16.00 Cyclus: De zeven kruiswoorden. 16.20 Fluit, viola, cello en clave- cimbel. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Sportwetenswaardigheden. 18.20 Gramofoon muziek. 18.35 Neerlands stem van het Oost front. 18.50 B.N.O.:- Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.; Economisch praatje over den land-, bouw. 19.10 Viool en piano. 19.30 Studiodienst 20.30 Utrechts Madrigaalkoor, leden van het Utrechtsch Stedelijk Orchest en soliste (opn.). 20.45 Tweede Parsifaïlezing: Wagners Parsifal- tekst. 21.00 Het Riele Queling-Kwartet. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O. 22.11 Nederlandsch Kamerorkest (opn.). 23.10 Gra mofoonmuziek. ca. 23.2524.00 Wognums "zang koor (opn.). Hilversum II. 301.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Voordracht. 11.00 Voor de kleu ters. 11.29 Ensemble „De Kwintslag". 12.00 Orgel en Viool. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.45 Omroeporkest. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gramofoonmuziek. 15.45 Amabile-Sextet. 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Radiotooneel. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Salon orkest. 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. VII. 18.30 Repor tages. 19.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: Hollands political aspects. (Voor de Radiocentrales: Gramofoonmuziek). 20.15 Viool en piano. 20.30 ^Passiespel met muzikale omlijsting. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10 Avondwijding. 22.15— 24.00 Zie Hilversum I. ZATERDAG 4 APRIL 1943. Hilversum I. 415.6 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 8.00 Brandende kwesties (opn.). 8.15 Ochtendgymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoon muziek. 9.15 Voor do huisvrouw. 9.20 Gramo foonmuziek. 10.00 Lijden en opstanding in de muziek en de beeldende gunsten III, voor dracht met koorzang op gramofoonplaten. 10.15 Ernstige muziek (opn.). IJ/.00 Voor de kleuters. 11.20 Orgelconcert en soliste. 12.00 Klaas van Beeck en zyn orkest. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Zeelands roem. 13.15 Gerard L-ebon en zijn orkest. 14.00 Waarom leerea wij eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeid muziek en vroolijkheid. 15.45 Gramofoonmu ziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Rotterdamsch Kamerensemble en solist, ca. 16.55 Gramofoon muziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische 'en beursberichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Theo Uden Masman en zijn dans orkest. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether ge plukt. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.30 „De wlnther ls ver- ganghen", gevarieerd programma. 20.45 De derde Parsifaïlezing: Wagners Parsifaltektft. 21.00 Het Bresser-Trio. ca. 21.35 Gramofoon muziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O 22102400 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 7.158.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gramofoon muziek. 8.15—8.45 "Zie Hilversum I. 8.46 Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Roenteensch orkest Gregor Serban en "gramofoonmuziek. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste. 14.45 Amsterdam, beroemt in oor logen, causerie. 15.00 Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste. 15.45 G/amofoonmuziek. 16.00 Otto Hendriks en zijn dansorkest en gramofoonmuziek. 17.00 Voor de binnenschip pers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 Program ma-overzicht. 18.15 Gramofoonmuziek. 1830 Werk en winst. 18.45 Melodisten en solist. 19 30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje ln Groningsch dialect. 20.00 Hier W.A. 20.15 Gerard' van Krevelen en zijn orkest en soliste. 21.00 Toe lichting op de uitzending „Parsifal" op 5 April van 14.00—17.00 uur in het programma Hilvefsum n. 21.15 Radiotooneel. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10 AvondwUding. 22.15—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur: A. R. Jonker. Schaden. Buitenland, Alg. Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2