KISKIIET 1911 Het fusilleeren van Gebr. van Dijk De lucht roovers van Neem 'n "AKKER TJE voor het Vredegerechtshof - Zij die vielen „Een school met den bijbel" De wereld in weinig woorden Schnlfe dc beste achter volger t«r wereld? Italiaansch Weermachtbericht Mysteries rondom „Vredelust" RADIOPROGRAMMA (Vervolg v.an pag. 1.) Mevr. van Dijk, de weduwe van een der slachtoffers blijkt, zooals zij zegt, in haar wanhoop na den wreeden dood van haar man, een voorwerp in den tuin te hebben be graven, waarmee een zwager dacht dat lichtsignalen gegeven konden worden. Later, nadat het instrument weer was opgegraven en door een poli- tie-deskundige was onderzocht, is gebleken, dat het een zoogenaamd „schakellicht" is geweest, dat ge bruikt wordt voor het geven van noodsignalen op schepen. Waar de vader van haar overleden man een scheepswerf heeft gehad, behoeft het niet te verwonderen, dat be doeld instrument, tussohen andere oude rommel in een kist terecht is gekomen. Verhoor van een der ver dachten. Verdachte beriep zich op de per radio overgebrachte lastgeving van het Nederlandsche opperbevel, vol gens welke alle mannelijke perso nen boven de zestien jaar, die uit huizen werden gehaald, waaruit werd geschoten, zonder vorm van proces moesten worden gefusileerd Hij erkende echter op de desbetref fende vraag van den president, dat dan toch eerst de schuld van de onder verdenking van schieten staande burgers,., moest worden vastgesteld. Dit was naar zijn meening hier 't geval. Als commandant, die bo vendien met zijn troepen in gevecht was gewikkeld, moest hjj zonder meer op de rapporten van zijn man nen vertrpuwen. Vooral de positie ve mededeelingen van getuige Man nessen, die hij overigens nog nooit gezien had en zelfs geheel niet bij de door hem aangevoerde leger groep behoorde, waren voor hem van doorslaggevende beteekenis. Procoreur-gen.: „Houdt u uw ver haal van vanmorgen over die licht- kogels vol? Ik wil u één ding zeg gen: U stond in Dordrecht ongetwij feld in een moeilijke positie. Over het misdrijf dat u begaan hebt wil ik mij thans niet uitlaten. Maar denk er om, dat het de laatste keer Ie, dat n als man van eer, als ond- officier, de mogelijkheid hebt, al thans wat de eer betreft, ongeschon den hier vandaan te komen. Ge vangenisstraf gaat voorbij, een schending van uw eer gaffl nooit Morgen nieuws over de wijze, waarop vitamine F uitkomst brengt l v>.ï; 'T .7ir'-'^7*7 t voorbij. Heeft u inderdaad een doosje gevonden in dat pakje, waar op stond: „Luftkugeln" en waarin u lichtkogels gevonden zou hebben? Niemand is er hier in deze zaal die het gelooft". Verdachte: Ik weet alleen zeker dat het geen luchtdrukpatroontjes waren. Ik heb het slechts vluchtig bekeken. Wat mijn daad zelf betreft kan ik slechts zeggen, dat ik over tuigd was van de schuld van de gebroeders van Dijk, en door hun te laten fusileeren, mijn plicht te doen jegens het vaderland." Requisitoir. Prof. Mr. Dr. van Genechten vangt zijn requisitoir aan met het memoreeren van de tenlasteleg ging, die naar zijn meening over tuigend is bewezen, zoodat ver dachte zal moeten worden veroor deeld. Dit misdrijf is een van de afzichtelijkste gebeurtenissen die zich in de oorlogsdagen hebben af gespeeld. In werkelijkheid is er niets gebeurd. Alleen door de sys tematische ophitsing, reeds vóór den oorlog door onverantwoordelij ke personen en kringen, die de macht in handen hadden en na dien lafhartig gevlucht zijn, begon nen, konden deze excessen tegen de nationaal-socialisten voorkomen Deze grenzelooze lichtzinnigheid, waarmede men bereid is geweest wanneer het woord N.S.B. maar werd uitgesproken, zich alles te veroorloven, de geniepigheid, waar mede schijnbaar Christelijke men* schen hun haat hebben gelucht door zonder eenigen grond de lie- derlijkste beschuldigingen uit te spreken, culmineert in dit geval van moord op de gebroeders yan Dijk. Zonder i zich te realiseeren, dat wel eens een onjuist bericht kon zijn gegeven, besluit verd. tot zijn verschrikkelijke daad: schiet ze neer. Wanneer hij slechts zou heb ben gevraagd: „Hebt gij dit nu gezien", had wellicht de dood van twee onschuldige menschen kun nen worden voorkomen. Een vrouw bleef hulpeloos achter met twee kinderen, maar verdachte heeft zelfs nooit de behoefte gevoeld daarover zijn spijt uit te drukken. Onomstootelij'k is komen vast te staan, dat het doosje Luftkugeln bevatte. Een woord dat verd. zelf dezen ochtend hier heeft gebruikt. Thans poogt hij er om heen te draaien, en door nu nog de nage dachtenis van de gebrofeders Van ■Dijik te besmeuren, nadat hij deze familie ongelukkig heeft gemaakt en den dood van twee mannen op zijn geweten heeft, zichzelf vhet veege lijf te redden. Zon ik anders hebben volstaan met tien jaar, thans eisch ik de maximum straf van twintig jaren. PLEIDOOI, v Na dit, onder aderplooze stilte aangehoorde requisitoir, was het woord aan den verdediger van ver dachte, mr. J. H. Rolandes Hage- doorn, die zijn knappe pleidooi in een zevental punten samen-vatte. Achtereenvolgens besprak hij o.a. de situatie in de oorlogsdagen; de lastgeving van het opperbevel; het zonder vqrrn van proces fusileeren, waarvan verschillende voorbeelden in de oorlogsgeschiedenis te vinden zijn, de vraag of deze zaak voor het vredegerechtshof behandeld dien de te worden, en dan vooral de houding van de slachtoffers. Hij noemde deze onlogisch en onver klaarbaar, zulks nog temeer, om dat immers één hunner verre van een N.S.B.-er te zijn, veeleer een fel tegenstander van het nationaal- socialisme moest worden genoemd. Door zijn deelneming te betuigen met de achtergebleven weduwe, zou verdachte Mijsberg in feite hebben erkend, dat hij onjuist heeft gehandeld, terwijl hij zelf er van overtuigd is, slechts te hebben ge daan wat het oogenblik van hem als officier die in den strijd gewik keld was, eisohte. Indien overste Mijsberg schuldig moet worden geacht, dan is hij toch nog sleahts een schakel in de keten van schuldigen. Pleiter zeide, vol vertrouwen de uitspraak van het hof tegemoet te zien, die naar zijn meening geen andere dan een vrijspraak zal kun nen zijn. Daarmede zou ook voldaan wor den aan den wensch van de achter 'gebleven moeder, die met haar me de-familieleden op clementie voor den verdachte heeft aangedrongen. In een korte repliek, wees prof. van Genechten er nog op, dat de reactie onder de omstandigheden, als waarin de gebroeders van Dijk waren komen te verkeeren, bij ver schillende menschen zeer uiteen loopend is. Hij kon hier spreken uit eigen ervaring tijdens de oor logsdagen, toen hem en zijn mede geïnterneerden steeds de bajonet in den rug werd gezet, wanneer aan een dikwijls onuitgesproken bevel van de bewakers niet werd voldaan en tegenspraak met den dood bedreigd werd. Verdachte tenslotte het laatste woord krijgend, verzekerde nog maals naar beste weten zijn plicht te hebben gedaan. Hoewei begaan met het lot van de achterblijven- den, vermocht hij zijn schuld niet in te zien. Het vredegerechtshof zal Dinsdag 21 April, des voormiddags te tien uur, uitspraak doen. In de worsteling tegen het bols jewisme vallen ook Nederlandsche strijders, Hiermede brengen zij het hoogste offer in dienst van hun volk en vaderland. Zij die vielen hun namen ::ullen geschreven wor den op gulden bladzijden in onze gesohiedenisboèken en de naaste toekomst zal ons leeren, dat zij niet vergeefs gevallen zijn. Zij die vielen, voor hen kunnen wij niets meer doen, maar zooveel te meer voor hen die eveneens be reid zijn, als 't moet hun leven te geven. Landgenoot, 't Verzorgings fonds Vrijwilligerslegioen Neder land zendt duizenden pakketten naar het Oostfront. Deze pakketten, bestemd voor onze dappere vrijwil ligers, kosten veel geld. Helpt mede dit fonds versterken. Schrijft een flink bedrag over op girorekening: *—3—2—1—0—0. Onder leiding van den waarnd. voorzitter, prof. Dr. G. Ch. Aatders van Hilversum, is te Utrecht in de Westerkerk de 66e jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden van de Unie, een school met den bijbel, die druk was bezocht. De rapporten omtrenta de kas van fondsen bestemd voor de stich ting van scholen met den bijbel en dat inzake de schoolfondsen werden goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur der Unie besloot de verga dering tot de gewone jaarlijksche uitkeeringeo uit de kas der Unie. Zij nam verder het voorstel betref fende het fonds tot subsidieering van een of meer leerstoelen voor Chr. paedagogiek aan. Nadat dr. D. Langedijk uit Den Haag het jaar- lijksch verslag over de propaganda van de Unie had uitgebracht, werd de vergadering gesloten. De Engelsohe mijnbouw. De En- gelsche nieuwsdienst meldt, daj de Britsche regeering aanmerkelijk strenger staatstoezicht op de kolen mijnen overweegt. Tot de proble men, die om een oplossing vragen, behooren vooral de sluiting van oneconomische bedrijven, de ver deeling van de arbeidskrachten, het vervoer en de verdeeling van de kolen en de voorziening van de markt benevens de distributie aan de particulieren. Amerikaansche levensstandaard zal dalen. De voorzitter van den Amerikaanschen oorlogsraad, Nel- son, heeft volgens een bericht uit de Nye Dagligt Allehanda ver klaard, dat de Amerjkaansche le vensstandaard waarschijnlijk wel zal dalen, daar vele gebruiksvoor werpen slechts moeilijk verkrijg baar te stellen zijn. De komende 3 maanden zullen het Amerikaansche volk moeilijke beperkingsproblemen brengen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Bij de trekking van 8 April zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f 1500 No. 20353. f 1000 No. 5567, 13573. f 400 Np. 17238, 21201. f 100 No. 9898, 11920, 13486, 18611, 17797. Wielrennen Thans in staat om een vijf tal wereldrecords te verbe teren. Na de verpletterende nederlaag, die Sohulte aan den Franschen achtervolgingskampioen Aimar o.d. Brusselsche winterbaan op Paaseh- Zondag toediende staat vast, dat de Bossohenaar beter is dpn de Fransohman in deze specialiteit. Want Aimar heeft geen enkele verontschuldiging zijn nederlaag tegen den Nederlander goed te pra ten, daar hij o.a. een week eerder oo de Parijsche winterbaan zijn ei gen locaal uurrecord aanmerkelijk verbeterde en dus in vorm is. Zon dag j.1. kreeg hij tijdens een omni- um-matoh te Brussel geen schijn van kans tegen Schulte, die den Franschman niet alleen sloeg, maar hem reeds na amper 3 km. kon in halen. Als Sohulte in hetzelfde tempo was doorgereden, zoq hij de 5 km. in 6 m. 04 15/20 sec. hebben afge legd- en hiermede zijn oud record van 6 m. 09 sec. (officieus wereld record) aanmerkelijk hebben ver beterd. Een en ander geeft aanleiding te vermoeden, dat Sohulte op het oogenblik beter in vorm is dan ooit te voren, en dat hij op zijn minst ©en vijftal wereldrecords van 3 tot 8 km. kan verbeteren. Of hij1, nu Aimar kan worden uit geschakeld, nu als 's werelds beste achtervolger kan worden be schouwd, is ©en vraag, welke moei lijk is te beantwoorden, want op de lijst van de beste prestaties in de achtervolging op overdekte ba nen staat nog altijd de 3750 meter door Coopi te Zuerich in 4 min. £7. Het zou ongetwijfeld interessant zijn in dit verbandbeen wedstrijd SchulteCoppi op touw te zetten, doch door de omstandigheden zal dit nog wel een tijdje op zich la ten wachten, evenals de wereld kampioenschappen, waarin Schulte een kans zou maken om den titel voor Nederland te bemachtigen. Sabotagedaad in Hongarije ver ijdeld. Het M.T.I. maakt bekend, dat vijandelijke agenten hebben ge poogd een grootscheepsche sabota gedaad in Hongarije te plegen, waartoe reeds alle toebereidselen waren getroffen. Deze poging werd verijdeld en de deelnemers konden worden gearresteerd. Amerika moet verdienen. Uit Washington wordt vernomen, dat de- Senaat de aanvullende credie- ten voor leveranties aan leger en marine ten bedrage van 19 milliard dollar heeft aangenomen. De Se naat heeft evenwel geweigerd, om aan deze credietverleening wette lijke beperkingen voor oorlogs winst te verbinden. Grieksch schip op rots geworpen. —Het Grieksche schip Enderani is bij Kanli Ada^ door den storm op een rots geworpen, waar het in stukken brak. Het had Grieksche reizigers aan boord. Van de 236 op varenden konden er 29 worden ge red. Het lot der overigen is nog niet bekend. Braziliaansche koopvaardij schepen worden bewapend. Volgens een bericht van den Londenschen be richtendienst heeft de Braziliaan sche regeering de bewapening ge last van de Braziliaansche koop vaardijschepen. Marshall en Hopkins in Londen. De chef van den generalen staf van het Amerikaansche leger, ge neraal Marshall, en de bijzondere gevolmachtigde van president Roo- sevelt voor de uitvoering der leve ranties krachtens het leen- en pachtprogram, Harry Hopkins, zijn te Londen aangekomen. 197. Eindelijk weer eens mijn moe dertaal te mogen hoorenv mompel de de oude. Moet je mijn zakdoek soms hebben? vroeg Piet en hij haalde een vieze lap uit zijn broek zak, het lijkt wel of Uw Edele een deuntje gaat huilen. En jawel, groo- te tranen rolden al in zijn lange grijze baard. (Vervolg van pag. 1.) Joden uitgesloten. Tot de tweede groep van be langhebbende behooren ook zij die voor 1 Maart 1942 ontslagen zijn, zelf al zijn zij gepensio neerd. Van dezen inkoop zijn echter uitgzonderd zij. die voor 1 Maart 1942 zijn ontslagen in gevolge de beschikking van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied van 21 Februari 1941 (ambtenaren van Joodschen bloede). Met nadruk wordt er verder op gewezen dat: 1. Elke inkoop schriftelijk (op ongezegeld papier) moet worden gevraagd aan den Pensioenraad te 's Gravenhage, onder overlegging van de bijbehoorende bewijsstuk ken (akten van aanstelling e.d.), Verzoeken, welke niet binnen de gestelde termijnen6 bij den raad zijn ontvangen, moeten onherroepelijk worden afgewezen. 2. Geen inkoop kan plaats heb ben, wanneer de diensttijd reeds voor 1 Maart 1942 inkoopbaar was, doch toen om de een of andere re den niet werd ingekocht 3. De inkoop-verruiming niet geldt voor diensttijd voor 1' Juli 1922. Inkoop van diensttijd door voor 1 Maart 1942 ontslagenen kan in bepaalde gevallen alsnog een uit zicht openen op uitgesteld pensioen, dan wel alsnog recht op pensioen doen' ontstaan. Het indienen van een verzoek om inkoop is daartoe voldoende, wanneer reeds voor 1 Maart 1942 een pensioenaanvrage bij den pensioenraad werd inge diend. Deze behoeft dan niet te worden herhaald. Is zulk een aan vrage nog nimmer ingediend, dan moet tegelijk met het verzoek om inkoop eene (ongezegelde) pen- sioensaanvrage worden ingezonden.' Voor gepensioneerden. Voor gepensioneerden kan de als nog mogelijk geworden inkoop ver hooging van pensioen tot gevolg hebben. Deze verhooging behoeft niet uitdrukkelijk te worden ge vraagd. Zij geschiedt door den pen sioenraad op grond van het ver zoek om inkoop. In het bijzonder voor hen, die voor 1 Maart 1942 ontslagen zijn, is het met het oog op de spoedige regeling of verhooging van hun pen sioen, dus van veel belang, dat zij hun verzoek om inkoop zoo spoe dig mogelijk aan den pensioenraad zenden. Eveneens is spoedig handelen van belang voor hen, die op of na 1 Maart 1942 ambtenaar werden en voor wie de inkooptermijn van 3 maanden reeds gedeeltelijk is ver streken. Gepensioneerde weduwen en wee zen kunnen aan de nieuwe regeling geen rechten ontleenen. Die k&nU elk oogenblik over vallen. Zorgt steeds AKKER TJES in huis te hebben. Laat U dus niet noodeloos kwellen. D» Nederlandsche Pijnstiller FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 26 De reporter zette er de pas in. Een inwendige stem zei hem, dat dit mo dieuze mannetje op de een of andere manier bij de Vredelust-atfaire be trekken was en het zou daarom ze ker de mooite waard zijn hem te volgen. Edoch, „schaduwen" is niet ieders werk. Dat ondervond ook Wils, hoe wel l*tj dit toch n.et voor het eerst deed. He' ging goed zoolang de vreemde café-bezoeker zonder op of om te zien zijn weg vervolgde, ook al koos hij dien dan dwars dcor de druk-ke binnenstad. De pech begon echts- al, toen het mannetje ter hoog.e van den Heiligenweg een si garenwinkel binnenstapte, hetgeen Wils noodzaakte in bewondering voor een galanteriezaak te blijven staan. Was dit op zich_"df niet zoo erg, wel vervelend was het, dat de kleine vreemdeling na zijn bezoek aan den sigarenwinkel .plotseling op zijn schreden terugkeerde, zoodat Wils hem moest passeeren en bepaald er- gelijk vond dp reporter het, toen hij na een minuut eensklaps weer om draaide, waardoor hij den man voor de tweede maal tegen het lijf liep. D&ch daarna scheen deze man toch zijn weg bepaald te hebben. Hij wandelde nu aan een stuk door tot het Spui en Wils begon al weer moed te krijgen, dat alles toch nog goed zou afloopen, toen de ach tervolgde verrassend onverwacht zijn pas versnelde en op een taxi, welke op het Spul geparkeerd stond, af stevende. Het was de laatste wagen van de standplaats en den reporter bleef derhalve niet veel anders over dan met leede oogen toe te zien, hoe de auto met zijn zonderlingen passa gier in snelle vaart in de richting van het Koningsplein verdween. Was het.verbeelding of lachte de man hem door het achterraampje werkelijk spottend toe? Wils kon het niet met zekerheid vaststellen, want op het laatste moment kwam hij op het idee het nummer van den wagen op te nemen: G 37218 en dat eischte even zijn volle aandacht. De vreemdeling in de residentie. Dienzelfden avond trof Wils in specteur Sanders in diens gezellig ingerichte vrijgezellenwoning aan den Koninginneweg. Hij was hier, zoo men dat noemt „kind in huis". Hun vriendschap dateerde reeds van de schoolbanken, toen de reporter weliswaar nog aan geen journalistiek en de politieman aan geen crimina liteit dacht, maar andere, onschuldi ger liefhebberijen hen eikaars gezel schap deden zoeken. In die dagen was tusschen de beide knapen een hechte vriendschap gegroeid, welke door de jaren stand hield, ook toen in het maatschappelijk leven hun we gen uiteen liepen. Tijdens de mobili satie en ook daarna, toen Wils eeni gen t(jd in het buitenland werkzaam was, hadden zij elkaar meer dan eens uit het oog verloren, maar nauwe lijks waren zij beiden weer in de hoofdstad gevestigd, of de oude vriendschapsband werd opnieuw aan geknoopt en van dien t(jd af ont moetten z(j elkaar, ook al doordat Wils' werkkring hem voortdurend met de politie in contact bracht, vrij wel dagelijks. Sanders zat grootendeels achter het avondblad van de ..Mercuur" ver scholen, diep in een gemakkelijke fauteuil en met zijn beide beenen op een andere stoel, toen de reporter binnentrad. „Op het bureau van de centrale re cherche wordt dag en nacht gewerkt om dit, wel zeer geheimzinnige mis drijf tot klaarheid te brengen", las de inspecteur hardop als antwoord op den groet van zijn bezoeker. Hij liet het blad zakken, nam een ferme teug van de dampende rhumgrog, welke naast hem op het tafeltje rond de gezellige schemerlamp stond, deed vervolgens een diepe haal aan zijn sigaret en terwijl hij de rook behaag lijk in den lichtkring blies, vervolgde hfl. „Nog hedenavond waren wij er getuige van, hoe de veel te laag ge- salieerde inspecteur, die met hét on derzoek in deze duistere zaak is be last, in 't zweet zijns aanschijns over zijn schrijftafel gebogen zat om wat orde te scheppen in de chaos van mededeelingen, welke de politie over dit geval bereikt... Goeien avond, Miel!" - „Als je er prijs op stelt, wil ik wel een fotograaf opbellen om het dra matische beeld van dien werker op de gevoelige plaat vast te leggen, misschien ter illustratie van verdere mededeelingen in het ochtendblad", zei Wils sarcastisch. „Je zou er succes mee hebben, Miel, ongetwijfeld. Jullie werken nog veel te weinig met plaatjes. De men schen willen geen artikelen en ver slagen meer. Zoo'n geval als dit moet je met foto's vertellen in denzelfden trant als een kinderverhaal: 1. Plaats van handeling: de eenzaam gelegen Villa Vredelust; 2. Het l(jk van het slachtoffer; 3. De afwezige eigenaar mr. van Opweeghen. 4 Sporen van den dader: afdruk van den afschuif- baren gummihak..." „5. De volijverige politie, die geen rustig uur meer kent: het conterfeit- sel van inspecteur Sanders in een luie stoel met een rhumgrog; 6 De stille werker achter de schermen: Emiel Wils...", ging de reporter op denzelfden toon voort. Sanders slingerde met een zwaai zijn beenen van de stoel en zat plot seling recht op. Wat vertel je me daar, Miel? Heb je iets belangrijks ontdekt?' „Of het belangrijk is, zal nog nader moeten blijken", antwoordde Wils zoo rustig mogelijk, hoewel hg er niet geheel in slaagde het triomfantelijke in zijn stem te verbergen, „maar het leek me toch de moeite waard je van een en ander op de hoogte te stel len". „Vertel op", verzocht Sanders, nu een en al aandacht. Wordt vervolgd. VIJAND ONTRUIMT VOORUIT- GESCHOVEN STELLINGEN. ROME, 8 April (Stefani) Het 676e weermachts'bericht luidt: In het oostelijk deel van Cyrenai- ca heeft de vijand onder den druk van onze afdeelingen enkele voor-i uitgeschoven stellingen ontruimd. Het vlootsteunpunt Alexandrië is in den nacht van 6 op 7 April door vliegtuigen van dé as hevig aange vallen. Talrijke bommen van het zwaarste kaliber werden boven het havengebied uitgeworpen en heb ben aanzienlijke schade toegebracht aan de militaiée en industrieele inrichtingen, die herhaaldelijk ge troffen en in brand ««stoken wer den. Opnieuw werden hevige lucht aanvallen op Malta ondernomen. Duitsche p escadrilles plaatsten treffers op werkplaatsen en opslag plaatsen op het eiland en brachten enkele luchtdoelbatterijen tot zwij gen. Een torpedojager werd bescha digd. Bij een vijandelijken luchtaan val op Bengasi werden 10 Arabie ren gedood of gewond. Een En- gelsch vliegtuig werd door hét luchtdoelgeschut van Derna bij den in het weermachtsbericht van 7 April gemelden aanval neergescho ten. Voorts hebben Duitsche jagers nog een Engelsch vliegtuig neerge haald ter hoogte van Kreta. Een onzer vliegtuigen is niet op zijn steunpunt teruggekeerd. VRIJDAG 10 APRIL 1912. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuxiek. 8.15 Ochtend gymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Amusementsorkest, solisten en Omroep- mannenkoor (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Sylvestre-Trio. 12.00 Orgelconcert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 18.00 Productieslag. 13.15 Salonorkest. 14.00 Groninger Oxkestver- eeniging, solist en gramofoonmuziek. 16.00 Cyclus „Vier groote zendelingen". 18.20 Gra mofoonmuziek. 16.45 Viool met pianobegelei ding. 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Sportwetenswaardig- heden. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.35 Neerland stem van het Oostfront. 18.50 BNO: Nieuws berichten. 19.00 BNO: Lellende staatslieden schrijven. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 Ge- rard van Krevelen en zijn orkest en soliste. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een Ujnverbiding met de Studio be schikken. 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban. 20.45 Luisterspel. 21.00 Salonorkest (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Binnenlandsch economisch praatje. 22.10 Orgelspel tgr.pl.). 22.25 Rococo-octet (opn.). 22.2524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum U. 801,5 m. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Pianovoor dracht. 10.40 We gaan naar de markt. 11.00 Zang met planobegeleiding en planosolo (opn.). 11.35 Gramofoonmuziek. 12.00 Orkest Malan- do en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Gevarieerd middag programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gra mofoonmuziek. 16.00 „Liedjes uit Italië", gramofoonplatenprogramma. 16.30 Gramo foonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Omroeporkest. 18.15 De heeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. 18.30 Re portage. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Mu- sette-orkest en soliste. 19.30 Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.NO.: Engelsche uitzending: „Hollands poll- tlcal aspects". (Voor de Radio-Ctrales: gra mofoonmuziek). -Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding ow„u 8tudl° beschikken. 20.16 Rotterdamsch rmiharmonisch orkest en soliste. 21.00 Boek bespreking. 21.15 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en soliste. 21.45 B.N.O.: NicuwsberTch- ten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.1022.15 AvondwUding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: I rad Groot, Schagen - Bin- rteiiland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2