KLEIN JOURNAAL Reizende evacué's... attentie! De P'bon! Stadsnieuws Het schoolvoetbal- tournooi Parade der Prominenten Vereenigde Heldersche Zangers zingen Zondag Conferentie Evangelisatie gebouw Vijzelstraat Inbraak in de Koningstraat Voor den Politierechter Alkmaar Arme menschen bestolen p.st. Defte week kunnen er be slissende slagen vallen. De eerste periode van het school- voetbaltournooi is achter den rug en de teekenen wijzen er op, dat de gljtscène spann- .der zal worden dan ooit te voren. Eigenaardig ia het overigens, dat dit tournooi zoo po pulair is, dat was vroeger zoo en dat is nu nog precies hetzelfde. Het beeld van de eloopen week, die eivolle tribune, die juichende jonge menschen en het lente-zonnetje wa ren de belangrijke factoren, die het slagen in beginsel een feit maakten. Andera typisch dat die De Snayer nooit moe wordt, steeds maa» is hij In beweging, overal geeft hij aan wijzingen en zelfs hanteert hij ook nog verschillende malen de fluit. Trouwens de andere bestuursleden lijn ook buitengewoon actief en met een dergelijk stel onderwijzers is dit zeker niet het laatste tournooi. Welke clubs zullen de finale bereiken? Het is wel eens aardig om de ko mende wedstrijden onder de loupe te nemen en dan valt het direct op dat School 7 in C-afd. met de 120 overwinning ver boven de andere resultaten uitsteekt. Toch wil dat vanzelf niets" zeggen en vooral Ju- lianadorp komt ons vrij sterk voor. Jammer dat dit geen finale kan worden tusschen deze scholen, daar zij bij eventueele winst op Woensdag elkaar a.s. Zaterdag ontmoeten. Laten we echter niet vooruit loopen, want de wedstrijden van vandaag zijn ook van groot belang en zelfs zijn verrassingen niet uit gesloten, temeer daar er nog enkele scholen niet gespeeld hebben. Vanmiddag om nalf *wee is Schcol 7 de gast van de Cbi Opleidings school en hoewel de jongens van Karei Pühl o.i. de beste kansen hebben, zal de Opleidingsschool zich behoorlijk weren en wie weet met succes. Is dit tref'en dus al de moeite waard, op hetzelfde tijdstip speelt School 10 tegen Tuindorp, w rrbij de thuisclub nog lang niet gewonnen heeft, want de Tuindor- pers hebben, naar wij vernamen, een pittig elftal. Hiprna krijgen wij den wedstrijd School 4School 5 en ook dit treffen zal een f spannend verloop hebben. Om 4 uur sp~elt Julianadorp tegen de R.K. Jongensschool en we achten het gelukkig voor de dorpers, dat zij hun fietstocht kalmpjes aan kun nen doen. Om 6 uur speelt in de B-afd. Am bachtsschool III tegen R.K. U.L.O.; aan de cijfers van de overwinning var den eersten wedstrijd van beide elftallen zou men geneigd zijn de overwining aan de Ambachtsschool toe te denken, maar het is voetbal en de U.L.O. heeft ook een aardig elftal. Om 7.15 vindt weer een knal partij plaats, ml, Avond-Mach.- schoolAmbachtschool. De win naar bereikt de finale. Iedereen weet wat dat beteekent en we twijfelen er niet aan of de men schen zullen weer in grooten getale opkomen en hun favorie ten op enthousiaste wijze aan moedigen. Donderdagavond vindt de andere demi-finale wedstrijd plaats in de Den Helder L, altijd een plaats ge weest, waar de muziek op degelijke wijze beoefend werd. Zóó degelijk, dat de Jutterij een goede reputatie verkeeg in de provincie. Neem daar bij het feit, dat ir vrijwel alle pro minente orchestvereenigingen Nieu- wediepers voorkomen en het zal U duidelijk zijn, uat er inderdaad een (muzikaal Den 1 .elder" heeft be staan. „Heeft"... ja, want gedurende anderhalf jaar dat we „in evacu- aasje" waren, Afaren er wel andere dingen, waar men zich mee op moest houden. Het blijkt echter thans, dat de pro minenten weer op marsch zijn en als Wij ons niet vergisse i staan er di- vertse uitvoeringen voor de deur, die zullen bewijzen, ck.t het Heldersche vrreenigingsleven lang zoo dood niet ia als men dat, wel eens pleegt voor te stellen. Integendeel, het leeft en komt iedere week meer tot wasdom. Een strijd om de eerste plaats schijnt al ontbrand te zijn, althans volgeo's „Imoren zeggen" lusscnen f/e amusemer.tsorchesten „De Optimis ten" en cat van Louis van Loo Jr Het eerste orchest heeft enkele weken geleden min of meer gedebu teerd en overtrof de stoutste ver wachtingen. De (nog goeddeeis on bekende) leider heeft inderdaad wal in z'n marsch en vergissen wij ons niet, dan zal men, om dit ensemble te overtreffen, een harde dobber heb ben. Die dobber heeft...,het orchest van Louis, van Loo. Ook dat zal binnen zeer afzienbaren tijd weer optreden. Bekende gezichten in een bekende zaal. Hoe zal men voor de draad korr Zal het mee, of zal het tegenvallen Noblesse oblige... adeldom ver plicht. Waarmede wij maar willen zeggen dat de verwachtingen hoog, zeer hoog gespannen zijn. Wien de appel van Pa is? Den Op timisten of den mannen van Van Loo? Moge de strijd hevig zijn en inten sief. De auditoria zullen er slechts bij gebaat zijn... Per 1 Mei a.s. worden geen reductiekaarten meer afgegeven. Uiteraard bracht de invoering van de halve prijs reiskaarten voor Heldersche evacué's, tot stand gebracht door Bureau Vluchtelingenzorg Den Helder een enorme administratie met zich mede, een administratie, die echter, dank zij hard aanpakken, een vlot verloop heeft gehad, zoodat thans alle reizigets de desbetreffende kaarten in hun bezit heÖben. Evenwel, er zijn verscheidene personen geweest, die een reduc- tiekaart aanvroegen, doch waar bij later bleek, dat ze zich op de een of andere wyze vergist had den. Opnieuw wendde men zich dan tot het Bureau Vluchtelin genzorg, m t het verzoek om een andere kaart. Aan deze verzoeken werd dan steeds voldaan. Thans vernemen wij echter van het Bureau, dat het in het voornemen ligt per 1 Mei a.s. de veranderingen in de reductie-kaarten stop te zetten. In dit verband dringen wjj er b(j de reizende evacué's met klem op aan na te gaan of hun kaart, waarop zij thans reizen, de goede is, omdat zij na eind April niet meer veranderd zal worden. Ter voorkoming van onaange naamheden diene men zoo spoe dig mogelijk oen eventueele ver andering thans te doen aanbren gen. C-afdeeling, waarbij R.H.B.S. in het veld komt en wel tegen de Avon I- vakteekenschool, dus tegen de man nen van Ginken, Lichtenberg, enz. Zou Ijet een finale worden tusschen de twee avondscholen Voor dezen wedstrijd vindt nog plaats Chr. U.L.O.Ambachts school n, waarbij de winnaar ook al in de finale komt, vanzelf in de B-afdeeling. De belangrijkste beslissingen val len dus in den loop van deze Weck en wij zijn er van overtuigc. dat de spanning ten top zal stijgen. Eén wensch hebben wjj nog en wel deze: Laten de Lyceum- dames, nu hun eigen school is uitgeschakeld,, zich een andere favoriet aanmeten, want eerljjk „ezegd, vind wij het' zoo'n echt gezellig gehoor, dat dame6- gejuich en het inspireert de spe lers meer dan de beste trainer zou kunnen bereiken. Radio-sterren als solisten. Het kortelings opgerichte koor, „Vereenigde Heldersche Zangers", zal, naar wij vernemen, a.s. Zondag middag in het Casino de eerste uit voering in zijn bestaan geven onder leiding van Geert de Boer. Er is een aantrekkelijk program ma samengesteld, naar Welks ver tolking velen uiteraard nieuwsgierig zullen zijn. Men is er in geslaagd enkele so listen van naam te engageeren, be kend van den radio-omroep. Dit zijn Jan Kling, violist, die eertijds als solo-violist s.n de Staf muziek der Marine was verbonden. Thans is hij verbonden aan het radio-orchest van den Nederlandschen omroep. Voorts zal solistisch optreden de sopraan-zanger s Mevr. Weyn- schenckHoogenbirk, eveneens haar spore" bij de radio verdiend heb bende. J.l. Zondag heeft men haar bijv. nog kunnen beluisteren in een concert dat door haar met Marcel Wittrich voor 'e microfoon gegeven werd. Tenslotte zal de dirigent, Geert dé Boer, zelf enkele soli uitvoeren. De Boer treedt thans iedere week als zanger voor de radio op, o.a. a.s. Zaterdag van 13.1514.00 uur bij het concert met het Aïnusements- orchest. Al met al een uitvoering, waar voor wel belangstelling zal blijken te' zijn. Een tweetal Christelijke organi saties in ónze "tad hebben op 7, 8, 9 en Mei een -conferentie georgani seerd, in het Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat. De conferentie staat onder leiding van den in ons land bekenden evangelist, den heer J. Kits, van Zeist. Verschillende sj rekers zullen voor gaan. Bizonderheden omtrent de samenkomsten zullen nog nader 1 worden bekend gemaakt. De Führer op zijn 53sien geboortedag. Adolf Hitier met Rijksmaar schalk Hermann Göring in het hoofdkwartier. Telefoto-Hoffmann-Stapf-Pax-Holland m GEEN SPREEKUUR Naar men ons mededeelt, zal de Inspecteur voor het Lager Onder wijs hedenmiddag geen spreekuur h,ouden. Onbekenden braken in bij Godschalk. Wederom zijn enkele, tot nu toe onbekende, individu's op pad ge weest, teneinde, profiteerende van de duisternis, hun slag te slaan. Ditmaal had men het verlaten pand van de firma Godschalk aan do Koningstraat als doel verkozen, veronderstellende, dat zich hierin nog wel het .:oodige zóu bevinden, dat van hun gading was. Eergisteren ontwaarde de heer La bout, wiens vinkei grenst aan de voormalige zaak van Godschalk, in den tuin enkele groote kisten, die er kennelijk stolden om naderhand meegenomen te worden. De politie werd gewaarschuwd en door de recherche werd postgehouden ge durende den geheelen volgenden nacht, in de hoop dat de onbekende bezoekers hun -buit zouden komen afhalen. Of men de lucht van onraad ge kregen heeft is niet bekend. Wel het feit, dat de kisten ni e t opgehaald werden, zeer ten spijt van de re cherche uiteraard. De kisten waren gevuld met tex- tielgoederen. Na#r wij vernemen zoa reeds een vrij groot kwantum goederen door de inbrekers mede genomen zijn. De politie zet het onderzoek in middels voort. Distributie. Ai "ributL. Alles, alles op de bon. Zelfs voor wat men noemt 'n snoepje, Is er straks een bonbon bon. f Ga je 'n bioskoopje oakken, gezellig met elkaar, Neem dan mee je snoepers kaartje, Anders „mis", geen babbelaar. En nu moet U zelf zeggen, Gr je naar zoo'n kijkspel toe, Zonder zuurtje en etcet'ra, Ben je wat .e ziet, gauw moe. Stel je voor, een schot, een kusje, Hoe je reageeren moet, Als je dan geen knauw kan geven, Op het zuig je i i je toet. Of, een afgrond, aan een rotspunt, Klemt een ïan in doodsgevaar, Is alleen genietbaar, als je Tong klemt om een babbelaar. Daaróm, leve onze snoepkaart, 't Brengt in 't zakje weer bonbons, 't Zal wel smaken tot de tijd komt, Dat de bon weer krijgt „de bons". P. R. BEKEURINGEN. Verschillende bewoners van onze stad werden bekeurd wegens het buiten zetten vin vuilnisvaten, voor dat de vuilniswagen gearriveerd was. Een persoon werd op de bon gezet wegens het aan den linkerkant rijden van den weg: BALDADIGE JEUGD. Door de politie zijn een aantal jon gelui aangehouden ep opgesloten, daar zij zich op de schuilkelders be vonden en het zand er af trapten. Een bewoner van den Kanaalweg deed aangifte, dat een ruit van rijn woning is verineld, evenals van een perceel in de Diaconiestraat. OP STAP. Door de politie is een minderjarig meisje aangehouden, dat zich zonder voorkennis van haar ouders zich hier ophield. Zij is weer naar haar ouders in Haarlem teruggebracht. URK. Door 40 vaartuigen werd aan den vischafslag alhier aange voerd: 180 kg paling 74 ct. per kg; 40 kg spiering 40 ct. per kg; 2557 kg pos 10 ct. per kg; 500 manden nest 50 ct. per mand. De vorige week (van 13 t/m 18 April) werd door 10 tot 70 vaar tuigen per dag, aan den vischafslag alhier aangevoerd: 1409 kg paling 74 ct. per kg; 263 kg spiering 40 ct. per kg; 76265 kg pos 10 ct. per kg; 2990 manden nest 5C ct. per mand van 37 kg. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 20 April 19«. Bevallen: J. SchooldermanRens- maag, z. Overleden J. de Vries, m., 75 jaar; A. E. van -Andel, 16 jaar JOOPJE Nam met de politie een loopje En haalde zich een duur koopje. Jopie P. uit Den Helder hield van de pret en ze had er geen bezwaar tegen in vroolijk gezelschap af en toe een bezoek te brengen aan ca- fé's en tingeltangels. Op een dag was ze weer aan de zwier geweest en ze meende daaruit nog een bij zonder voordeeltje te kunnen slaan. Ze deed namelijk aangifte bij de politie dat haar bij thuiskomst was gebleken, dat uit haar harfdtaschje haar distrihutiebewijzen waren ont vreemd. Het machtige politieraderwerk werd zoodoende in beweging ge steld, maar Jopie wist best, dat alle moeite bij voorbaat vruchteloos zou zijn. Want de bonnen waren heele- maal niet gestolen. Jammer voor haar kwam de politie, die meestal niet uit doetjes bestaat, daar heel gauw achter. Getuige Bakker, agent van poli tie, kwam vertellen hoe Jopie nogal lichtzinnig leeft, aan de gevolgen waarvan ze te Amsterdam in het ziekenhuis had gelegen en hoe hem de bonnen door de in het nauw ge brachte Jopie ten slotte waren ge toond met uitzondering van de textielkaart, die ze eohter al kwijt was geweest voor de bewuste vroo- lijke uitgang plaats had. Kortom Jopie had een valsche aangifte gedaan. En dat loopje met de politie kwam haar te ^staan op 1 maand gevangenisstraf. Zoodat we niet te veel zegden, toen we hierboven schreven, dat ze zich een duur koopje haalde. W. K., garagehouder te Winkel, had eenigen tijd geleden een geld kwestie gehad met een zekere M. Wonder. Verdachte bleek er nog al tijd van overtuigd, dat de handel wijze van den laatste allerminst dor de beugel kon en het is dus niet verwonderlijk, dat W. K., toen hij getuige Wonder in zijn garage aantrof, deze op even korte als bon dige wijze gebood, het veld te rui men. Daarbij zou hij echter hebben gesproken van .gemeene, smerige hufter" en zulke taal kan er niet bij door. Verdachte meende niet verder te zijn gegaan dan „slechte hurk!" Getuige poetste daarop de plaat, maar kwam op. een andere plaats zoowaar weer de garage binnen, hétgeen ten duidelijkste Wonder's verwonderlijijke eigenschappen scheen te moeten aantoonen. „Pot verdikke! Ben je waar weer? D'r uit", ziedaar de reactie bij verdach te, die evenwel niets deed, terwijl getuige schuldbewust de staart tus schen de beenen nam en nu' voor goed uitsneed. Vermoedelijk uit vrees voor een schop voor het ach terste aldus verdachte. De getuigen waren niet versche nen en aan den Officier werd uit dien hoofde acte verleend. Verdach te K. zag zicli op een eisch van f 25.veroordeeld tot f 10.of 3 dagen. BRUTALE DIEVENBENDE AAN HET WERK. De dievenbende, die Alkmaar den laatsten tijd onveilig maakt, heeft weer e?n brutaal stukje op haar geweten. Na de inbraak in de Centrale Keuken en den Raad van Arbeid wa^ gisternacht aan de beurt de opslagplaats van het bu reau van Sociale Zaken in de Doe lenstraat, waar verschillende goe deren liggen opgeborgen, bestemd om aan de armste Alkmaarsche menschen te worden uitgereikt. De gemeene dieven heblóen zich niet ontzien uit deze goederen mede te nemen wat van hun gading was en besellen blijk baar niet, dat daardoor vele armen gedupeerd worden, om dat men de goederen niet meer vervangen kan. De gasten zijn zeer rustig te werk gegaan en hebben alles goed ge sorteerd voor zij hun keus bepaal den. Die vie! tenslotte op 33 paai schoenen, ondergoed, en wollen kousen en sokken. Minstens drie zakken moeten noodig zijn ge- MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL LISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 10/1942 Deze prijslijst geldt van 22 tjn. 28 April 1942. WINTERGROENTEN Gros siers prijzen 1.100 kg, Detail listen- prijzen p. kg. Witlof; I ten hoogste 15 st. per kg. II meer dan 15 st. per kg. Wortelen (roode) peen. z. lof. fijn gewasschen z. lof. midd. grof, ongewasschen z. lof, grof, ongewasschen z. lof. extra grof. ongewasschen gele peen (zonder lof) Roode kool Savoye kool (geel) Savove kool (groen) Savoye kool (schelk) Witte kool Boerenkool Spruitkool (geschoond) (tot 4 cm. 0 ongeschoond) Koolrapen Herfst- en Meirapen Roode uien Witte uien Sjalotten Prei: I boven 10 mm. 0 II beneden 10 m.m. 0 Bieten: I tot K kg. p. stuk II van X tot 1 kg. p. stuk III van 1 tot 1/4 kg. p. stuk Gekookte bieten: 3 stuks of meer dan 3 st. p. kg. minder dan 3 st. P. kg. Knolselderij (zonder lof) I boven 10 cm. 0 II van 8—10 cm 0 III v. 68 cm. 0 Schorseneeren: I tot 20 st. per kg. II tot 45 st. per kg. Ramenas f26. f20.50 f 0.33 f 0.27 f 13.30 f 0.17 f 8.70 f 7.60 f 0.11 f 0.10 f 6.80 f 0.00 f 6.30 f 12.60 f 11.90 f11.90 f 19.50 f 9.50 f 12.60 fO.00 f 0.16 f 0.16 f 0.16 f 0.25 f 0.13 f016 f38.30 f 0.48 f27.20 f 6.80 f 6.70 f 11.40 f 9.90 f 14.30 f 12.80 f 9.50 f 8.50 f 7.— f 6.— f16.10 f 13.70 f 17.20 f 16.20 f 14.- f23. f 15.10 f 14.50 f 0.35 f 0.09 f 0.09 f 0.15 f 0.13 f 0.19 f 0.17 f 0.13 10.11 fO.10 f 0.09 f 0.21 f 0.17 f 0.22 f 0.21 f 0.18 f 0.30 f 0.20 f 0.19 weest om een en ander te vervoe ren, zoodat ook meerder# eprsonen aan dezen diefstal debet moeten zijn. Hoe de inbrekers zijn binnen gekomen is nog een raadsel. Het zou kunnen zijn via het dak van de Centrale Keukefi, hoewel dit een zwaar gewicht niet kan dra gen, of door de voordeur. De poli tie stelt natuurlijk een nauwgezet onderzoek in. KOEGTtAS. JULIANADORP. IN MEMORLAM. Op 75-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer Jac. de Vries Az., oud-Hoofd der O.L.S. no. 1, die 40 jaar zijn krachten aan het on derwijs heeft gegeven, waarvan meer dan 30 jaar hier ter plaatse, zoodat generatie na generatie bij hem op de schoolbanken hebben gezeten. Verder is de overledene meer dan 30 jaar secretaris van het bestuur en kassier der Boeren leenbank geweest en ook de voor malige Proeftuin heeft vele jaren zijn volle belangstelling gehad, zoo dat aan dezen tuin door menschen van heinde en verre een bezoek werd gebracht Als landbouwonder- wijzer heeft hij velen tijdens de Landbouwwintercursussen les gege ven en het vereenigingsleven ter plaatse had steeds zijn volle be langstelling. Tot voor enkele jaren heeft hij zich steeds met alles be zig gehouden. De kortè rust van den laatsten tijd was ook wel ver diend. Zijn crematie zal Woensdag a.s. op Westerveld plaats hebben. W1ERINGEN. POLITIE. Verloren: Een grijze dameswant en een gouden broche. Inlichtingen gemeentebode. AANRIJDING. De Waco-bus richting den Hel der, werd op den hoek van de Elft en Elftstraat aangereden door de melkauto van den heer de H., die kwam uit de Elftstraat. Gelukkig zonder ongelukken en weinig ma- terieele schade. ANNA PAULOWNA BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenote zuster A. Pranger, is dezer dagen be noemd als Wijkverpleegster te Hee renveen. VERKOOPING. Op verzoek van den eigenaar, den heer A. A. Schouten en ten over staan van notaris H. J. van Veen te Zijpe, had Dinsdagmiddag in Veer- burg de verkooping plaats van: a. een huis met werkplaats, erf en tuin, aan de Moienvaart, groot 18 A. 18 cA. b. een tuin, groot 15 A. 70 cA. Het huis enz. werd gekocht door de fa. Stoel te Alkmaar voor f 6310, de tuin door den heer Wijma voor f 1050. POSTNIEUWS. Breezand. Vanaf 26 April wordt des Zondags gtyn post meer van het kantoor Breezand verzonden en zal er ook geen gelegenheid meer zijn om Zondagsmorgens corres pondentie van het kantoor af te halen. NIEUWE GROENTEN Kropsla; per 100 st. p. st. I minstens 13 kg. per 100 st. f 12.50 f 0.16 II vjn 11—13 kg. per 100 st. f 10.90 f 0.14 III van 9—11 kg. per 100 st. f 7.10 f 0.10 p.100 kg. p. kg. Snijsla (dunsel) f40.50 f0.50 Veldsla f 40.50 f 0.50 Andijvie (glas) f31.— f0.40 Postelein f 49.50 f 0.61 p. 1C0 bos p. bos Peterselie f 13.f 0.17 Bossejlderij f1160 f 0.15 p.100 kg. p. kg. Spinazie (glas) f32.— f 0.41 Spinazie (natuur) f25.40 f0.32 Raapstelen f 32.75 f 0.42 p. 100 St. p. st. Koolrabi (glas): I boven 7 cm. 0 f 13.50 f0.17 II y. 4—7 cm. 0 f 10.90 f 0.14 III v. 2—4 cm. 0 f 8.10 f0.11 Jonge bospeen (glas): p. 100 bos p. bos (0.4 kg. peen p. bos) f 27.40 f 0.35 Ital. bloemkool: per 100 st. p. st. 1 18 cm. omtrek f 37.f Ö.48 II ca. 41 cm. omtr. f55.— f0.67 III meer dan 41 cm. omtrek f69.50 f 0.81 Kaskomkommers: I van 46 kg. p. 100 st. f41.20 II van 3846 kg. p. 100 st. f31.50 III v. 30—38 kg. p. 100 st. f21.50 p.100 kg. Stek f32.50 Rabarber f30.50 p. 100 bos Radijs f 6.90 Holl. bloemkool: pffr 100 st. I boven 20 cm. o. d. kop eemetenf 37.50 II 1620, cm. o. d. kof) gemeten f28.50 III 10—16 cm. o. d. kop gemeten f 19.20 p.100 kg. Vroege aardappelen f 39.— f 0.52 f 0.40 f 0.28 P. kg. f 0.41 f 0.39 p. bos f 0.09 f 0.47 f 0.36 f 0.25 p. kg. f 0.45 Voor het snijden van kool mag 3 ct per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het sniiden gewogen wordt. Voor bet schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van be stelde groenten mag door detaillis ten 1 ct. per kg in rekening ge bracht worden boven den werkeltj- ken verkoopprijs af winkel. Voor de prijzen voor fruit wordt verwezen naar de officieele publi catie van den Gemachtigde voor de Prijzen in de Avondbladen van 15 April 1942. p. 100 kg. p. kg. Nieuwe Stookdruiven f437.f5.20 Kas Aardbeien f270.— f3.20 Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde producter moeten prijzen berekend worden, welke een redelijke verhouding staan tot de hierboven gemihliree.rde maxi mumprijzen. welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagqre dan de gepubliceerde maxi mumprijzen moeten de verkoop prijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. VERBOD VERVOER VAN ONGE SCHILD EIKENHOUT. De Directeuren van het Rijksbu reau voor Hout en van het Rijks bureau voor Huiden m Leder ma ken bekend, dat de dispensatie van het verbod van vervoeren van ongeschild eikenhout van inland- schen oorsprong met ingang van 15 April 1942 is ingetrokken. Met ingang van dezen datum is het derhalve tot nader aankondi ging verboden ongeschild eiken hout met een dikte van 20 cm. en minder van inlandschen oorsprong te vervoeren. Bedoeld eikenhout, dat hier te lande wordt gekapt, moet dientengevolge ter plaatse van den kap van de schors wor den ontdaan. De eikenschors wordt beschouwd als looistof in den zin van de Looi- stoffenbeschikking 1939 no. 1 en dient te worden afgeleverd aan de hieronder genoemde, bij het Rijks bureau voor Huiden en Leder inge schreven, looistofhandelaren. Op grond van de regeling voor looi stoffen mogen slechts dezt hande laren de schors op een vervoerbe- wijs van laatstgenoemd Rijksbu reau vervoeren. Indien om bepaalde technische redenen het schillen van het gevel de eikenhout ondoenlijk zou zijn, dient men zich te wenden tot de directie of de hc_; esters van het Sta tsboschbeheer voor het ver krijgen van het vervoerbewijs voor ongeschild eikenhout. De looistofhanc. ren, aan wie de eikenschors kan worden afge leverd, zijn de volgend": R. van Aalderen en Zn., Schut- straat 191. Hoogeveen. J Boumans, Stationsstraat B 374, Rijen. A. Bruins Slot, Julianastraat 2, Hoogeveen. Adr. van Dongen "~rheijden. Kerk straat B 231. Rijen. A G. A. Driesen, Oosteind, Ooster hout. N.V. Schuurman en Klinkert, Brou wersstraat 33, Meppel. J. J. Spnhr en Van den Hoek, Oost einde 2—3 Drachten. N.V. Looistoffenmij „Tanin" Wil- helminastraat 93, Dongen.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3