Stadsnieuws Problemen voor melkhandelaren Jong Europa Marktberichten De Week Opzichter Dienaar 45 jaar op 's Rijkswerf Geëvacueerde jeugd gaat voetballen NEYTI'RECLAME VERHOOGT UW OMZET Zondag komtFritsSchakels TEXEL Schuldig en toch niet schuldig Nieuws u>t Urk Historisch Van *akelaars-lieerling tot Magazjjn-Opzlcther. Vrijdag; 1 Mei a.s., zal de heer J. C .Dienaar, niagazijns-opzichter op de Rijkswerf, alhier, den dag her- denken dat hij 45 jaar geleden voor d" eerste maal de Werfpoort pas- teerde en wel als takelaars-leerling. De heer Dienaar, thans 57 jaar ojud, werd geboren te Den Helder en kwam in 's Rijksdienst op 1 Mei 1897 en wel, zooals gezegd, als takelaars-leerling. De jonge Dienaar wist zich echter on te werken en maakte zoo doende in ^ei loop der jaren een aantal mooie promoties. Achter eenvolgens werd hij met ingang ran 28 April 1907 verbonden aan de afdeeling Magazijnsdienst voorraadinagazijnenop 16 Oc- tober 1926 volgd«. zijn benoeming tot Magazijnsbeheerder en op 1 November 1940 kwam dè benoe ming af tcrt magazijns-opzichter, in welke functie de heer Dienaar ook thans nog werkzaam is. De heer Dienaar werd uiteraard in ■fjn 45 jaren, dat hij aan de Werf verbonden geweest is, een bekende «n geziene persoonlijkheid, die het morgen aan belangstelling in ver band met het -ervolle jubileum zeker niet ontbreken zal. De heer Dienaar woont in Den Helder (Langestraat 126) en hoopt'nog verscheidene jaren in dienst van de Rijkswerf te kun nen blijven. De schooljeugd van het evacuatie woningcomplex aan den J. Verfaillle- weg heeft een voetbal-elftal samen gesteld. Zaterdagmiddag a.s. om half 3 ontmoet r.ien als eerste tegenstan der het elftal van de school van. den hr. Windsma (Parallelweg )en wel op haar ejgen terrein aan den Jan Ver- failleweg. De opstelling luidt als volgt: j'oustra v. d. Belt Huitinga Stroofner Lingbeek Garsteveld Lafère v. d. "ttouwe Scheer De Bont Koningstein GESLAAGD. Bij het op 25 April j.1. te Utrecht gehouden exar.u i behaalden het di ploma typen: mej. A. Koningsbrug- gen, mej. M. v. Amersfoort en de heer J. Gouwenberg; alleen leerlingen van den typecursus, verbonden aan de St. Mariaschool, Javastraat, Den Helder. GEEN PERSOONSBEWIJS. "e.scheidene personen werden be keurd wegens et niet bij zich heb ben van een persoonsbewijs. In „Oh, oh, die huisknecht". A.s. Zondag kan lachlustig Den Helder z'n hart ophalen aan een uit 'oering, die wordt gegeven door Frits Schakels, die een der meest komische operette's van den laatsten tijd naar hier orengt, namelijk „Oh, oh, die Huisknecht". In dit vroolijke spil werken o.m. mede Harry Astor, Willy Brands, Tilly van Vliet, Cor Astor en Nellie de Vries. In de-hoofd rol Schakels zelf, terwijl de muzikale leiding verzorgd wordt door den heer Schelling. BALDADIGHEID. Een bewoner van de Herzogstraat deed aangifte, dat een muurtje voor zijn tuin wa~- omgegooid. B. DE BOER TRAINT GEEL ZWART. De voetbalclub Geel Zwart te 't Zand, die nog een kan3 maakt voor het kampioen.', -hap in 2 G Van de Afd. Noord-Holland, heeft tot oefen- meester aangesteld Barend de Boer, die .ook Oudesluis traint. GYMNASTIEKVEREEN. „TEXEL". De groote toeloop naar de eerste uitvoering der Gymnastiekvereen. „Texel" heeft tengevolge gehad dat het bestuur Zaterdag j.1. nogmaals deze uitvoering heeft gegeven. Ook nu was de toeloop zoo groot, dat in de groote zaal van „Casino" geen plaatsje onbezet bleef. Het program ma, dat zoo goed als geheel gelijk bleef aan dat der vorige week, viel ook nu weder z->ei in den smaak bij het publiek, 't Was een zeer gezel lige avond. TEXELSCHE MARKT. Door den buitengewoon strengen en langdurigen winter, die wij thans achter den rvg hebjen, heeft de Texelsche weekmarkt, die toch al in de wintermaanden van weinig betee- kenis is, zoo goed als geheel stil ge staan Ir de laatste weken werden alleen voor de levering kele kal veren en wat rundvee aangevoerd. Thans begint de markt eenigszins te herleven. Vooral de aanvoer van nuchtere kalveren was deze week groot. n totaal werden aangevoerd: 96 nuchtere kalveren 2035; 2 schapen 4060: 3 geiten 4070; 3 jonge geiten 56. Kantongerecht De laatste zitting van het Helder- eche Kantongerecht had geen momen-, ten, die de belangstelling tot groote hoogten vermocht op te voeren. Het was alles van weinig schokkende be- teekenis en hoogere boeten kwamen alleen voor bij enkele melk-affaires en een aanrijdingskwestie. Sinds de invoering van de gesta.i- dariseerde en de taptemelk zijn' de melkslijters vaste klanten geworden van vrouwe Justitia" Voordien ook wel een enkele maal en wanneer het dan gebeurde, !*én men veilig aan nemen, dat zelfbevoordeeling drijf veer geweest was en dat schuld in derdaad aanwezig was. Thans is het echter eenigszins anders gesteld en wij krijgen den indruk, dat het dik wijls gevallen betreft, waarvan na latigheid, of een vergissing of onop lettendheid de hoofdoorzaak is. Na tuurlijk is dit strafbaar en de straf maat is in dergelijke gevallen niet klein, doch er is meermalen veel voor* te zeggen, dat de verklaring van den verdachte steek houdt. Dat zijn ver ontschuldigingen gronden van waar heid bevatten en dat de melkhande laren voor abnormale moeilijkheden zitten. De grootste moeilijkheid is wel, dat de menschen zelf niet weten wat het vetgehalte van de door hen ten verkoop aangeboden of bij hen In vooraaad zijnde melk bedraagt. Zij bezitten niet de middelen om dat te controleeren en moeten vertrouwen op hetgeen zij van den melkrijder of tuschenpersoon ontvangen. Het zelf halen van de standarisatiebedrijven is meestal uitgesloten. De rechter lijke macht gaaf uit van het stand punt, dat deze bedrijven de melk met het vereischte vetgehaltte afleveren en dat de controle aan deze bedrijven afdoende is. Tijdens het vervoer en de aflevering bestaat ongetwijfeld de mogelijkheid op vergissingen, waar van de laatste schakel, de melkslij- ter, het slachtoffer kan worden, zon der daar zelf iets van i te kunnen con- stateeren. Wij willen deze moeilijke kwestie niet verder uitwerken. Wij wilden echter hierop neerkomen, dat het niet onmogelijk is, dat een melkslij- ter, die werkelijk te goeder trouw ia, tóch een veroordeeling moet accep teeren. De rechter beziet het enkele feit of de aangeklaagde melk van minderwaardige kwaliteit ten ver koop heeft aangeboden. Hij stilt daar overeenkomstig de wet de be trokkene uitev'lend voor aanspra kelijk eri hoewel verzachtende om standigheden in aanmerking geno men worden, kan toch een veroord-ie- ling niet uitblijven. Mogelijke oorza ken vallen buiten de beoordeeling. Voor het verkoopen of in voorraad hebben van me'k met een te laag vetgehalte werden veroordeeld: I C. H. de W. te Texel, 5.— of 5 dagen. L. S. te Oudeschild, 40.of 40 dagen. J. R., Den Helder, 20.— of 20 dagen. W. K. te Middènmeer, 40.— of 40 dagen. Aangezien de andere zaken van dezen zittingsmiddag, waarbij mr. D. B. A. Francken optrad als ambtenaar van het O. M., van geringe impor tantie waren, volstaan wij met het vermelden der uitspraken: Chauffeur De L., aanrijding, niet voldoende uitgeweken, 25.of 25 dagen, plus civ. vordering ad 35.75. C. Tr., De Cocksdorp, schapen op andermans land, i 5.of 5 dagen. Mevr. W. B., niet op rijwielpad gereden, 2 X 1-of 1 da&- p, b., zich dooi auto laten voort trekken, 2.— of 2 dagen. Z. H. B., over spoorweg-emplace ment geloopen," 1.-of 1 dag. D. C. v ,d. W., met bakfiets Keizer straat in verkeerde richting bereden, 3.of 3 dagen. P. B>, zich up het spoorwegempla cement bevonden, vrijspraak om jur. redenen. J. P. K. te Callantsoog, zaak aan gehouden, was te laat buiten. D. K., ande-e persoon, boven 10 jaar, per fiets vervoerd, 1.of 1 d. G. A. de W., te Winkel, textiel verkocht z. vergunning, 2.of 2 dagen. F. R., te Schagen, idem, 3.of 3 dagen. A. den IJ., fiets zonder bel, 2.— of dagen. P. C. D., rijwiel zonder licht, 3. j6v) dagen en 2.of 2 dagen. ^V. s„ idem, zelfde uitspraak. P. de X, Callantsoog, geen bel op de fiets, 2.— of 2 dagen. J. S., Den Helder, idem, zelfde uit spraak. J. t. d., idem idem. De Gr-. eveneens geen bel, ook 2. of 2 dagen. - J. M. E. W.B., onvoldoende ver duisterd, 5.of 5 dagen. G. A. de Gr., geen identiteitsbe- wjj bij zich, 1.of 1 dag J. E., i lem. zelfde straf. A. P. L., fiets zonder bel, 2. of 2 dagen. C. v. d. P., geen wit achterspatbord op fiets, 2.— of 2 dagen P. H. M., verkeersovertreding, 2.-\of 2 dagen. BERLIJN, 25 April (A.N.P.). In de Deutsche Allgemeine Zei tung" publiceert Hans Ludwig Gei ger een artikel onder het opschrift: „Jong Europa", waarin hij schrijft over de bijeenkomst van Europee- sche studenten en frontstrijders te Dresden. Het .congres, zoo schrijft hij, bood een rijke mogelijkheid om den delegaties der studenten en frontstrijders het groote thema uity een te zetten van het huidige histo rische oogenblik en tevens na te gaan welke reacties gewekt wor den bij de academische jeugd van ons vasteland door de kwestie der nieuwe orde in Europa. Europa heeft opgehouden slechts een aard rijkskundige ruimte te vormen, waarin de Volkeren volgens egoisti- sche gezichtspunten konden leven. Het is niet meer het krachtenveld voor uiteenloopende economische tendenties, welker uitvoering onder invloed van Anglo-Amerikaansche economische opvattingen een hand having der economische souvereini- teit van het werelddeel ten nadeele van de Europeesche volken onmo gelijk maakte. Europa staat voor het inzicht, dat tezamen met zijn politieke en economische heroriën teering een gemeenschappelijke c-ultureele gezindheid tot ontwikke ling moet komen. De voordrachten in Dresden hadden deze standpun ten als middelpunt. Ook de onder linge gesprekken draaiden hierom. De waarnemer kwam verder onder den indruk van de hooge persoon- lijkheidswaarde der aanwezigen, die allen het stempel droegen van een straffe soldateske tucht. De strijd aan het Oostelijk front vormt voor hen de natuurlijke voortzet ting van hun strijd om de nationale vernieuwing. De jonge Spaansche literatuur-historicus, professor dr. Castro Rial, die thans als eerste lui tenant dient in de blauwe divisie, verklaarde: „Boven de nationale nooden uit omhelzen wij, Spaan sche revolutionairen, het nieuwe Europa". Hierin merkt men iets van het rythme van een antwoord, dat evenzeer geldt voor de andere nationaliteiten. Tenslotte komen er nog jonge mannen van volken wien het Groot-Duitsche rijk omdat zij gestemd hadden tegen de wet van Europa een nederlaag moest toe brengen. Hun inschakeling geeft een bijzondere voldoening. Studen ten van volken, die Duitschland heeft overwonnen. Zij zjen, dat niet de strijd aan het einde waarvan de nederlaag hunner naties stond, de beslissende fase van den oorlog was. Ook hun blik richt zich naar het Oosten. Noren, Nederlanders^, Vlamingen, Walen, Franschen, al len vinden trotsche woorden voor recht en plicht hunner deelneming aan den strijd voor een beter Eu ropa. Ook zij gevóelen dat de Eu ropeesche ruimte te klein is gewor den voor onderlinge verminking, dat andere impulsen noodig zijn voor een weg naar een grootere toekomst. URK. Door 9 vaartuigen werd aan den vischafslag aangevoerd: 97 kg aal en paling, van 5 tot 50 kg per vaartuig, prijs 0.75—1.54 per kg; 52 manden nest 50 ct. p. mand; 481 kg pos 10 ct. per kg. EXTRATJE VOOR URK. Bij de herdenking van het 25-jarig bestaan van de Kamper Spaarbank te Urk heeft de directie voor de pas geboren wereldburgers t- Urk een spaarbankboekje beschikbaar ge steld, waarop reeds 1.is inge schreven. Ter herdenking van dit 25-jarig bestaan zal op een derge lijke manier ook het schoolsparen weder worden 'ngesteld. ZANDVERSTUIVINGEN. Op Urk komen de laatste dagen weer zware '.andverstuivingen voor. Dit zand schijnt afkomstig te zijn uit het droog gemalen gedeelte van den Noord-Oost Polder. In de woningen is alles onder iet zand geraakt. Dit nam zelf" zulke afmetingen aan, dat vele beworers er zeer door belet werden in het uitvoeren van hun' werk. ANNA PAÜLOWNA DE MUZIEK VERGADERT. Als 't weer meewerkt: buiten concerten. Breezand. Op de ledenvergade ring van „Concordia" kwam bij het punt „financiën" een brief van een donateur ter sprake, die f3.— zotd voor den aankoop van nieuwe marschmuziek, maar tegelijk vroeg, vvanqeer er weer eens een uitvoe ring kwam. Concordia is er voor klaar, maar gebrek aan zaalruimte maakt dat men aangewezen is op buitenconcerten. Die komen; twee aan de Klëine Sluis, twee in Bree zand; het wachten is slechts op mooi weer! De financieele toestand bleek, dank zij ook de trouw der dona teurs, voldoende en besloten werd een abonnement op .Musica" te ne men. Maar dik zit men toch niet in de duiten en het opknappen van de instrumenten, die daar aan toe zijn- zal slechts geleidelijk kunnen ge-\ beuren. Intusschen er zijn thans nog meer instrumenten dan werkende leden en de vereeniging moest op dezen avond jiog weer afscheid ne men van een verdienstelijk lid, den beer Koster, die benoemd is tot mu zikant bij het Amsterdamsche Po litiemuziekcorps. Wel zijn er 8 ad- spiranten in opleiding, waaronder enkele die veel beloven voor de toekomst, maar Concordia kan INZENDING TABAKSTOE WIJZINGEN. De aandacht van tabakshandela ren wordt er op gevestigd, dat zij de van den Plaatselijken Distribu- tiedienst ontvangen toewijzingen m hun eigen belang zoo spoedig mogelijk aan den grossier of fabri kant dienen in te zenden. De gros siers dienen de van hun afnemers ontvangen toewijzingen zoo spoedig mogelijk tegen verzameltoewijzin Ten in te wisselen en deze even eens aan de fabrikanten door te zenden. De fabrikanten zijn ver Plicht het gedeelte der toewijzin gen, dat zij niet kunnen uitvoeren doordat anders hun quotum zou worden overschreden, aan de Vak groepen toe te zenden. De vakgroe pen zorgen vervolgens voor ver deeling van deze toewijzingen over de andere fabrikanten, die hun quo tum niet hebben bereikt. In ver band *net den hiermede gemoeiden tijd zal een te late inzending van toewijzingen tot gevolg hebben, dat de betrokken handelaar op 17 Mei de door hem bestelde hoeveelheden nog niet zal hebben ontvangen en dus niet aan de vraag van zijn af nemers bij den aanvang der distri butie zal kunnen voldoen. Maar, zegt de ambtenaar te Heerhugowaard, als hij, na dat de bruiloftspartij zich rond de groene tafel heeft geschaard en hij de paperassen heeft in gezien, ik mis de moeder van de bruict nog en die behoort aanwezig te zijn om persoon lijke toestemming te geven. Ja, zegt de vader van de nog geen dertig zomers tellen de bruid, 't was moeder van daag te winderig, die docht 't kon zoo ók wel". Gelukkig bleek iemand van de aanwezigen over een fiets met een bagagedrager te be schikken en aldus werd na eenigen tijd moeder, die docht, dat 't zoo ók wel kon, aange voerd. meer leden gebruiken! Het leden tal maakt thaqs deelname aan een concours onmogelijk. Werd de boekhouding over het afgeloopen jaar gecontroleerd door de heeren Oudenaarde en Koster als nieuwe kascommissie werden de heeren Duinhoven en Slootweg gekozen. De aftr. voorz., de heer Prins, die tevens waarn. penn. was werd als voorz. herbenoemd: de heer W. Egmond zal voortaan de penningen beheeren. Bij de rondvraag werd nog aan gedrongen op ledenwerving. De vereeniging heeft een prachtig oefenlokaal, bezit in den heer Stein- röth een uitstekend dirigent, de in strumenten zijn aanwezig. Concor dia verdient dus alleszins verster king van het ledental. De propa- gandacommissie, Van Dijk, Prins en Slootweg, zal er haar best voor doen. WIERINGEN. DUUR ZEEBANKET. De W.R. 24, met de schippers C. Wiegman en C. Omis bracht gis teren een zalm aan den afslag te Den Oever, wegende 21 pond. Dit stukje zeebanket weid ge kocht door den handelaar J. Hoek stra, alhier, voor het enorme bedrag van f 380.— of wel f 18.— per pond. VooF de bemanning van de W.R. 24 een aardig avontuurtje. VERKOCHT. Een perceel bouwterrein aan de Parklaan. van den heer J. Dekker, is in onderhandschen verkoop over gegaan aan den heer Metselaar te de Hoelm, alhier. POSTERIJEN. Naar wij vernemen, zal met het oog op de moeilijkheden in verband met de materiaalvoorziening, de voorgenomen verplaatsing van het postkantoor te De Haukes naar den Westerlanderweg, tot nader order worden uitgesteld. Dienst aan moeder en kind. pienst aan het volk. Nederlandsehe Volksdienst. ALKMAAR, 29 April. Gele kool f 9.60 per 100 Kg., krop sla f 8—9.50 per 100 stuks, prei f 5.80—10.40,rabarber f 14.40—18 p. 100 Kg., raapstelen f 20 per 100 Kg adijs f 3.70 per 100 bos, selderie f 8 per 100 bos, spinazie f 17—20 irr 100 Kg., witlof I f 16—20, idem 11 f 12—15 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 29 April Aanvoer: 67900 Kg. roode kool f 10.30, 116100 Ktf- Deensche witte kool f 7.40, 1000 Kg. peen: B f 6.40, C f 5.30.. ZWAAG. 29 April. Veilingsvereen. „Bangert en Om treken. Spinazie f 1620, prei f 10.40, witte kool f 7.40, gele bew kool f 9.60, witlof f 1220, breek peen f 3.60—4.20, radijs f 2.503.70 rabarber f 18, andijvie f 20, sla f 9.50. knolselderie A f 11.50, sel derie f 5, raapstelen f 20, koolrabi f 7.60. Winterjan f 23—45. WARMENHIJIZEN, 29 April. Aanvoer: 4400 Ke. roode kool f 10.30, 9000 Kg. Deensche witte kool f 7.40. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Aanmeldingsplicht bij de Vakgroep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie. Ingevolge de beschikking van de Organisatie-Commissie (Commissie- Woltersom) d.d. 15 December 1941 Ned. Staatscourant van 11 Februari 1942 No. 29, tot wijziging van haar beschikking betreffende de organi satie van de Houtindustrie, werd ingesteld de Vakgroep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie, met de volgende ondervakgroepen: a. Verpakkingsmandenindustrie: b. Rietmeubel-, Mattenkloppers- en Fijnmandenindustrie; c. Hoepel- en Stokkenindustrie; d. Rietmattenindustrie; e. Rietdekkersbedrijven. Op grond van het ingevoegde art 17a zijn alle in Nederland gevestig de ondernemingen, zoowel natuur lijke als rechtsp«rsonen. welke fa briekmatig verpakkingsmanden rietmeubelen, mattenkloppers, fijn- mandenwerk, stokken of hoepels vervaardigen, of riet tot rietmatten of rietweefsels verwerken, alsmede die, welke zich bezighouden met het hakken van, grieritlhout of met de verwerking van riet of stroo tot dakbedekking,, verplicht zich aan te melden bij de Vakgroep „Griend hout- en Rietverwerkende Industrie' Aanmeldingsformulier. Voor de aanmelding is door den Voorzitter der Bedrijfsgroep Houtin dustrie een formulier vastgesteld dat aangevraagd kan worden aan het secretariaat der Vakgroep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie, Keizersgracht 517 te Am sterdam. Aan de ondernemingen, welke bij de vakgroep bekend zijn, zal het formulier in het vereischte aantal exemplaren binnen enkele dagen worden toegezonden. Cndernemingen. welke op 1' Mei a.s. nog geen formulieren* ontvan gen hebben, gelieven zich daarna zoo spoedig mogelijk eigener bewe ging tot het genoemde secretariaat te wenden. SCHRIJFBLOCS EN SCHRIJF PAPIER. De Directeur van het Rijksbureau voor Papier maakt bekend, dat in gevolge een wijziging in de fabri- cagevoorschriften voor de Papier en Papierverwerkende Industrie 1941 no. 1, gepubliceerd in de Ne derlandsehe Staatscourant dd. 28 April 1942, schrijf bloes en schrijf papier voor overheidscorresponden- tie en correspondentie in het zaken verkeer, bestemd voor korte mede deelingen en korte rekeningen, in het vervolg slechts mogen worden gebruikt in het formaat octavopost (13,8 X 21,5 cm.) of A5 (14,8 X 21 cm.) ORGANISATIE VAN HET BE DRIJFSLEVEN. Aanmeldingsplicht bij de Bedrijfs groep Haven- en Aanverwante Bedrijven. De aandacht van de ondernemin gen in het Havenbedrijf en in de aanverwante bedrijven, wordt erop gevestigd, dat bij beschikking van de Organisatie-Commissie voor het Bedrijfsleven, vab 19 Februari 1942. Nederlandsehe Staatscourant van 25 Februari 1942, No. 39 is ingesteld de bedrijfsgroep „Haven- en Aan verwante Bedrijven". Door de in stelling van deze bedrijfsgroep zijn verplicht zich aan te melden: alle in Nederland gevestigde stuwa- doorsbedrijven, cargadoorsbedrij- ven, gecrediteerde veemen, veem opslag- en overslagbedrijven, koel en vrieshuizen, tankopslagbedrij- ven, expediteurs, aflaadcontroleurs. houtfactors en graanbedrijven. De aanmeldingsformulieren ziin te ver krijgen bij het secretariaat van de bedrijfsgroep „Haven- en Aanver wante Bedrijven", Pieter de Hooch- weg 110. Rotterdam, benevens ten kantore van de Afdeeling Rotter dam van de bedrijfsgroep „Haven-, en Aanverwante Bedrijven", (jicheepvaartvereeniging „Zuid" Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam en ten kantore van de Scheep- vaartvereeniging „Noord", War moesstraat 197, Amsterdam. De kantoren van de vakgroepen en ondervakgroepen zijn gevestigd te: Vakgroep Stuwadoors: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Algemeene Stuwa doors: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110. Rotterdam. Ondervakgroep Machinale Bedrij ven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110. Rotterdam. Ondervakgroep Eigen Stuwadoors: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Vakgroep Cargadoors: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Cndervakgroep Lijncargadoors: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Tramcargadoors en Cargadoors van Kustvaartuigen: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Eigen Cargadoors: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110. Rotterdam. Vakgroep Veemen en Opslagbedrij- ven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Ge&ccrediteerde Veemen: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam-. Ondervakgroep Opslagbedrijven: in Feiten en Fantasieën Daar zit een luchtje aan.... I\ las van de week een adverten tie, een zoogenaamd „wettelijk voor schrift". \Er stond in dat er sprake is van een toenemende verontreini ging der straten en dat men er tegen woordig geen been meer in schijnt te zien op den openbaren weg zekere verrichtingen te plegen die men ge woonlijk in een intiem groen hokje pleegt, dat menschelijke uitwerpselen en ander „vuilnis" doodgemoedereerd op straat gedeponeerd wordt, dat men afval van visch, gevogelte in de goot smijt, dat men kortom, dat men in Den Helder de openbare straat als Algemeen Publieke Vuil nisemmer gebruikt. Natuurlijk wordt hiertegen krach tig geprotesteerd. Waar moet het heen als de burgerij ten dezen geen krachtig „l\alt" worde toegeroepen? Het zou beteekenen dat Nieuwediep een abattoir werd en dat geen vreem delaar zich meer binnen deszelfs wal len zou willen begeven. Of het erg is? Bar erg! Et, zijn lie den die op Oostersche wijze hun heele hebben en houwen aan de open baarheid prijsgeven en voor hun huis deuren ziet men kwalijke stillevens van onwelriekendheid, bestaande uit een mixture van etensresten, huisvuil en faecaliën welk laatste woord een geleerds woord is waarvan men de degelijke Hollandsche vertaling niet best in de krant kan zetten). Het kwaad grijpt om zich heen en waar men paal en perk moet stellen voor het euvel zoo algemeen is dat er ein apMe vuilophaaldienst in het leven geroepen moet worden, daar voor is men thans gewaarschuwd. Den Helder, zei men altijd, was een schoone en zindelijke stad. We hebben een reputatie te ver spelen in dit opzicht. Vandaar de nadruk, die er op de verordening gelegd werd. Iets waar geen luchtje aan zit, dat is het schoolvoetbaltournooi. De jeugd is losgebroken op de voetbal velden en laat ze losbreken. Laat al de opgekropte en vergaarde ener gie van een heel jaar maar de vrije loop. 't Is hier beter dan dat het te veel aan levensdurf wordt geventi leerd in den vorm van inbraken in verlaten woningen, vernielingen en straatschenderij. Vandaar... een hoeratje voor meester Sinjewel, meester Kramer en „Puk" de Snayer. de beide onver- moeiden, wien niets te veel is. Zij stelden zich beschikbaar voor het tournooi en dat niet op ambtenaar- lijke" wijze, doch met even veel ple zier en energie als ieder der deel nemers. Zoo hoort het! Vele bekende gezichten zie je bij de meesters. Dat doet goed en geeft een mensch de overtuiging dat die meesters toch feitelijk niet zulke .stijve harrikken" zijn als waarvoor men hen wel eens uitkrijt Een figuur missen wë op de vel den; de figuur van wijlen meester Treffers. Laat men hem een enkele maal in stilte op de velden en langs het lijntje gedenken. Ook hij zou er bij geweest zijn dit jaar Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Koel- en Vrieshui zen: Secretariaat: Laan Copes van Cat- tenburch 16, 's-Gravenhage. Ondervakgroep Tankopslagbedrij- ven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Vakgroep Expediteurs-Aflaadcontro leurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Expediteurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Aflaadcontroleurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Houtfactors: Secretariaat: Warmoesstraat 197, Amsterdam. Vakgroep Graanbedrijven: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110. Rotterdam. Ondervakgroep Belading, Lossing van Zeeschepen en Overslag: Secretariaat: Pieter de Hoochweg llO.Mlotterdam. Cndervakgroep Opslag- en Bewer king tijdens Opslag: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep: Graanexpediteurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110, Rotterdam. Ondervakgroep Graanfactors: Secretariaat: Pieter de Hoochwqg 110. Rotterdam. Ondervakgroep Graanaflaadcontro- leurs: Secretariaat: Pieter de Hoochweg 110. Rojterdam. De formulieren moeten uiterlijk binnen 14 dagen aan het secreta riaat van de bedrijfsgroep voor noemd ingevuld worden terugge zonden.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3