DE SPAR Stadsnieuws Predikbeurten Marktberichten BLUE BAND UmdihzOnj Belangrijk sport-weekeinde voor onze stad Verblijfsvergunning voor Texel nog meer bepekt Officieele Landbouwmededeelingen voor dc provincie Noord-Holland johannes Balthazar MÉÉR dan goede voeding! O.LE. CONFERENTIE Het Is deze week wel een bij zonder spannend programma, dat onze Heldersche sport mensehen te verwerken krjjgen. Al onze vooraanstaande sporten zjjn hierby ingeschakeld, t. w. voet bal, korfbal en hockey. Finale schoolwedstrljden. Allereerst hebben we vanmiddag de schoolwedstrijden, waarbij niet minder dan twee belangrijke finales plaats vinden. Om 2 uur speelt Julianadorp tegen School 4; de win naars ontvangen ook nog een taart, du- dat wordt een wedstrijd van groote spanning en zenuwen. Wij spraken menschen, die nimmer naar voetballen gaan kijken, maar die nu vanmiddag naar het Helder-terein gaan. En inderaaad, het is de moeite waard, hier wordt de sport gespeeld zooals het moet. Na deze Inleiding krijgen we de meer oudere elftallen aan den slag, n.1. Avond MachinistenschoolAvond Vaktee- kenschool. De namen der spelers hebben wij reeds gepubliceerd en we twijfelen er niet aan of dit worcic de clou «an ht tournooi. Naar wij vernemen heeft ook de Burgemees ter een uitnoodiging ontvangen, zoo dat we ook ..em, wanneer andere zaken hem niet naar elders roepen, zooals andere jaren bij deze finale aawezig zien. Na af'mop vindt de prijsuitreiking plaats. Op Zondag staan er alweor nieuwe evenemen ten op sportgebmd te wachten. Op het terrein aan. de Kemphaanstraat speelt K.V.H. I 'b middags 2 uur te^en B.E.P. Ij en kan door een fiksche ov /-winning officieus kam pioen worden. Onze korfballers staan n.1. gelijk, met Roda uit Zaandam, maar luybben een beter doelgemiddel- de van. 13 punten. Een fiksche over winning er nu bijgeteld, laten we aanr/emen 7u, dan hebben zij 20 pur/ien meer, een aantal, dat dus poëtisch niet meer door Roda op j?0 Mei a.s. kan worden ingehaald. De verwachting is over het alge meen, dat K.V.H. wel zal zegevie ren en we hopen dat velen van deze overwinning getuige mogen zijn. Het offic'eele kampioenschap kan dus eei;t op 10 Mei a.s. bekend zijn. Competitiestand. K.V.H. I 9 8 1 0 16 69—8 Roda I 9 8 1 0 16 54—6 *s Morgens om 11 uur speelt K.V.H. II nog tegen Zaandam-Zuid, waarbij ook nog de kampioenskansen op het spel staan. Op het oogenbkk staat K.V.H. 2 nog bovenaan, daar zij meer wedstrijden heeft gespeeld dan Z.K.V. 6, echter heeft K.V.H. er reeds 2 verloren, terwijl Z.K.V. nog geen enkel ver- liespunt heeft. Hockey. Hermes I speelt in Alkmaar den beslissingswedstrijd tegen Z.H.C. III om de tweede plaats, ook een wed strijd dus van het grootste belang, want de twee eersten uit de afdee- ling promoveeren naar den Neder- landschen Hockey Bond. Heel Den Helder kent Hei nes, heel Den Helder leeft met Hermes mee en wij voor ons rekenen op geen tweede teleur stelling van d- zijde van Hermes, maar op een elftal, dat met den trein van kwart «ver 6 's avonds als kam pioen thuiskom';. Afgesproken hee- ren! Het Hermes-elftal zal in de vol gende opstelling verschijnen! v. ótraaten Bakki r T nnpot De Vries Vcrfaille De Bruijn v. d Haagen Lastdrager Ottervanger Pol iir.ga Hemelrijk Het vertrek pe. trein is te 11.30. Daarnaast speelt nog in Bloemen- daal H.B.S. V—Hermes H f's eerste ronde voor den Bonds- beker. De beslissingswedstrijd in Alk maar: Hermes—Z.H.C. III geldt eveneens al- eerste ronde voor den Bondsbeker. De aanvang van dezen wedstrijd is bovendien een half uur vervroegd eu zal thans te 1.30 uur plaats vinden. Voetbal. Om 11 uur 's morgens speelt Atlas tegen Wieringerv.aard, waarbij de onderste plaats op het spel staat. D_ thuisclub moet beslist winnen en we hebben nog wel zooveel vertrou wen in de club van Wijker, dat we op een overwinning durven rekenen. In deze opstelling wordt gespeeld: A. de Visser J. Slotemal.er J. Gersen G. 't Hart J. Buis D. v. d. Duim J. Post J. Snijders J. Engel J. Wijker C. v. Os H.R.C.—K.F.C. Om 2 uur en dus niet om half drie speelt H.R.C. zijn voorlaatsten wed strijd, waa voo K.F.C. als tegen partij fungeert. Hadden wij voor de bovenstaande beschouwingen geen angst en vrees in ons, hier is het even anders. Wil H.R.C. geen degradatie wedstrijden spe.en, dan moet H.R.C. beslist winnen. Verleden week werd R.C.H. bedwongen door Racing, en wat toen speelde is absoluut geen vereeniging, die onderaan thuishoort. Integendeel, met deze kern en met dezen zelfden enthousiasten geest zal H.R.C. niet onderaan eindige en zal ook K.F.C. mor gen geen schijn van kans krijgen. Al komen daar nu een Piet de Boer en een Klokkemejjer,^ een Blcij en ndere groote voetbal sterren uit „den K.F.C.-tijd naar Den Heider, tegen een H.R.C. met een wilskracht als verleden week redden zij het niet. Dat H.R.C. inderdaad in staat moge zjjn de Koo: ts kansloos terug te sturen. De opstelling is als volgt: D kshoorn D. H Bromlewe D. Bot J. B:„l II Stolk I. de Werker Zymni De Vries Roomerjer Joh. Sanders Bakker Het tweede elftal gaat naar H.F.C. II en moet ook al winnen, want een nederlaag maakt hun po sitie vrijwel hopeloos. De jongens wetr a het zelf en misschien is dat een sMmulana om te zegevieren. De opstelling i- als volgt: Blank water Van Dok Euitenhuis Kok De Jong Zuidema De Schip, r Koster Gortzak Stompedissel Heeris Vertrek per trein 9.30. Al met al dus een weekeinde van groot belang voor sportlievend Den Helder en tevens den laatsten Zon dag van officieel karakter op sport gebied, mits H.R.C. zelf niet strui kelt. OPGEBRACHT Door de pop" ie is een minderjarig meisje aangehouden, die zich zonder voorkennsi van haar ouders zich hier ophield. Zij Li weer op transport naar Amsterdam gesteld. DIEFSTAL Een winkelier deed aangifte dat een paar handdoeken en een aantal fleschjes odeur zijn gestolen. De burgemeester van Texel maakt bekend, dat aanvragen voor ver gunning om het eiland Texel te be treden, slechts in zeer bijzondere gevallen kunnen worden ingewil ligd, aangezien de toelatingsbepa lingen zeer zijn verscherpt. Aanvragen ter verkrijging van een vergunning voor familiebezoek kunnen slechts worden toegestaan, als kan worden aangetoond, dat het bezoek werkelijk dringend noodza kelijk is, b.v. wegens ernstige ziek te of overlijden. Het overleggen van een neeskundiare verklaring wordt m ieder geval vereischt. Ook voor zakenbezoek zullen slechts zeer weinig vergunningen worden afgegeven. Op elke aanvraag voor een ver blijfsvergunning moet worden ver- méld, naam en voornaam van den aanvrager geboortedatum en woon plaats, alsmede de verblijfplaats op Texel. ZONDAG 3 MEI. WesterkerU (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Mej. K. van Drimmelen Geref. Kerk, (Rehobothkerk). V.m. 9 en 10.4 u., Ds. F. Tollenaar. N.m. 4 en 5.45 u., Cand. L. v. d. Vliet. Julianadorp, n.m. 6 u., Ds. J. van Nieuwkoop. Anna Paulowna, n.m. 6 u., Ds. F. Tollenaar. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.). V.m. 10.30 u., Ds. Visser, van Enk huizen. Chr Geref. Kerk (Steengracht). Van. 10 en n.m. 5 u., de heer J. Rebel. Evajif elisatiegebouw (Vijzelstraat). V.m. 10.30 en ...m. 4 u., J. Sevensma, uit Amsterdam. N.m. 12.15 en 2.30 u., Zondagsschool. Woendsag n.m. 7.30 u., Bijbellezing, rmderdag, Vrijdag, Zaterdag confe rentie. Evangelisatie (Palmstraat) V.m. 10.30 u., de Eerw. Heer G. Chr. Di n, te Alkmaar. Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.45 u., Prop. Mej. M. B. de Lugt, van Haarlem. Leger des Heils (Zaal Spoorgr. 34). V.m. 10 u. Heiligingsdienst. 12 u. Zondagsschool. N.m. 7 u., Vsrlossingssamenkomst. Maandag 2.15 n.m. Vrouwenkrans. Dinsdag Schriftlezing. TEXEL ZEMELEN TBR BESTRIJDING VAN EMELTEN. Evenals vorig jaar kunnen land en tuinbouwers (waaronder ook graslandbedrijven worden ver staan). die behoefte hebben aan ze melen ter bestrijding van emelten deze als volgt betrekken. Volkstuinders kunnen de ze gemengd met Parijsch groen van de zaadhandelaren betrekken, wel ke door ons bureau van zemelen worden voorzien en als zoodanig kunnen deze handelaren dit af vragen aan de Afd. Veevoederdistri butie. Landbouwhuis. Alkmaar. De overige land- en tuinbouwers kunnen een aanvraag indienen on der opgaaf van het aantal H.A land en leverancier der zemelen bij hun Plaatselijk Bureauhouder welke de aanvragen aan ons kan toor te Alkmaar zal doorzenden. De bonnen worden dan recht streeks vanuit Alkmaar verstrekt HANDEL IN GEREGISTREERDE STIERKALVEREN. Ter vermijding van ernstige con- trölemoeilijkheden wordt de vee houders, welke een nuchter gere gistreerd stierkalf verknopen be stemd voor andere provincies, me degedeeld, dat deze kalveren voor ze aan de markt worden aange voerd van een registratiemerk moeten zijn voorzien. Alleen wan neer ze aan de Bedrijfsorganisatie voor Vee. en Vleesch worden gele verd behoeven ze niet gemerkt te worden. Worden ze echter aan een leve- ringsmarkt aangevoerd en ze wor den daarna voor het leven doorver kocht, kunnen ze niet verder wor den vervoerd, omdat ze geen regi stratiemerk bezitten. Vraag dus tijdig merking aan bij den Plaatselijken Bureauhouder. HUISSLACHTING. Voorlopig blijft nog steeds de be paling van kracht, dat het verkrij gen van een vergunning, om een arken Jiestemd voor huisslachtine boven 40 kg. te mogen aanhouden afhankelijk wordt gesteld van het afsluiten van een mestcontract met het Vee- en Vleeschaankoop Bureau te 's-Gravenhage. Het afsluiten van een contract geeft recht op een huisslachting indien er voldoende ruwvoeder of afvalvoeder aanwezig is, en indien aanvrager in 1940 of 1941 een var ken heeft geslacht. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Da. Visser. N.m. 7.30 u., Gemeenteavond Eben Haezer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10.30 u., Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Visser. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm De Koog, n.m. 3 u., Ds. Kok. Oudeschild v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. P- Burg. Geen dienst wegens Avondmaal te De Waal. Waal, v.m. 10 u., Ds. Gorter. Oosterend. Geen dienst wegens Avondmaal te De Waal. Geref. Kerk. Den Burg C^eb. Fanfare) v.m. 10.30 u., Cand. Wouda. N.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m 10.30 u., Ds. v. d. Leer. N.m. u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 u. en n.m. 3 u. Ds. v. d. Plas. Den Burg (Gel. Eben Haezer), n.m. 5 u., De. v. d. Plas. Het vorenstaande houdt dus in dat thans nog niet wordt overge gaan tot het op ruime schaal ver strekken van huisslachtines-vergun ningen. voor varkens boven de 40 kg. De contractregeling geldt hoofd zakelijk voor bedrijven, waar meer dere varkens gemest kunnen wor den. Landarbeiders, die gewend waren om ieder jaar een varken voor huis slachting te slachten, kunnen dus voorloopig geen varken boven 40 kg. houden, indien zij alleen een varken voor eigen huisslachting willen houden. Zoodra iets naders bekend is, zullen de noodige be richten verschijnen. STIERKALVEREN. Het zal nu wel bekend gewor den zijn, dat de stierkalveren bin nen 1 maand na de geboorte van een identiteitsbewijs moeten zijn voorzien, daar men zich anders aan een tuchtrechterliike vervol ging bloot stelt. Dit levert geen moeilijkheid op voor de stierkal veren. ingeschreven in het stam boek. of de fokvereeniging. Deze worden, indien aan de gestelde eischen wordt voldaan, zeer spoe dig geschetst. In enkele gevallen wordt overgegaan tot het schetsen en keuren van niet geregistreerde stierkalveren. Dit zijn kalveren niet ingeschreven in de registers van stamboek of fokvereeniging De veehouder moet dan ook in 1940 of 1941 een dergelijk kalf heb ben uangehouden, of aangekocht wat van een identiteitsbewijs was voorzien. Dergelijke kalveren mo gen uitsluitend worden gebruikt voor eigen veestapel. Indien men voorgaande jaren een geregistreerd kalf heeft aangekocht mag men thans geen eigen geteeld niet geregistreerd kalf. aanhouden. Voor kalveren, geboren in 1941 welke thans nog niet zijn geschetst wordt geen identiteitsbewijs meer uitgereikt. Zij moeten zoo spoedig mogelijk geleverd worden. Wij adviseeren de veehouders in hun eigen belang, om eerst na te gaan, of hun eigen geteelde, niet geregistreerde stierkalveren, gebo ren in 1942 aan bovengenoemde eischen voldoen, voordat zij er toe overgaan om ze aan te houden schetsing le verzoeken, en de ver schuldigde kosten a f3.25 te be talen DE VOEDSELCOMMISSAR1S VOOR NOORDHOLLAND. Oudesluis, voorm. 10,30 uur, Ds. v. Beek. Hippolytushoef, nam. 3 uur, Ds. v. Beek. Doop. Huisduinen, 12.15 en 1.45 Zondags school. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Wichen. Nam. 2 uur, Zondagsschool. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds, Vorstman, Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Winkel, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. Middenmeer, voorm. 10.30 uur, de heer Kalis. Maandcoll. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, de heer Kalis. Maandcoll. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds. Van den Kieboom (in de kerk). St, Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Biemen. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. Petten, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Doop. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 uur de heer C. A. Korndörffer. Dirskhorn, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Mej. T. Rothfusz. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Mej. M. J. van Hamel, proponen- te te Amsterdam. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Middenmeer, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. Schaafsma. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Wieringerwerf, voorm 10 uur en nam. 3 uur, Ds. H. v. Twillert. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10-15 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. Herv. Kerk) de heer F. van Rossum. Schagerbrug, Maandagavond 8.15 u. in het Evangelisatiegebouw, de beer F. van Rossum. Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst der Chr. Jongemannenvereen. Bergen (E.V. „Maranatha"), voorm. 10.30 uur, Dr. C. L. Tuinstra, van Alkmaar. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 4 uur, de heer P. J. Ternee van -Den Helder. Ned- Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7 uur, Ds. Kapteyn Haringbuizen, nam. 2.30 uur, Ds. Van Biemen. Barsingerhorn, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Biemen. Schagerbrug, zie Oudesluis. BR. OP LANGENDIJK, 1 Mei 1942. 400 bos rabarber f 18. NOORDSCHARWOUDE, 1 Mei '42. 55200 K.G. roode kool f 10.30, 5000 K.G. gele kool f9.60. 86000 K.G. Deensche witte kool (7.40. ALKMAAR, 1 Mei 1942. Kaasmarkt. Aangevoerd 12 sta pels, zijnde 4122 K.G. Fabriekskaas kleine 40+ f55.50 per 50 K.G., id. 20+ 143.50 per 50 K.G. tn .5 'S-w tn o) 2 a 5 -r* «3^5 ^-1 T3 O cö O O •2,*S a- 5) cö bC £2 O C/ G' CÖ O CC O H o o a af) *5 •H O 21- 30 13 31- 40 15 41— 50 17 51- 64 19 65- 84 21 DISTRIBUTIE SERVIEZEN E.D. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt, in ver band met de óp 1 Mei 1942 aanvan gende distributie van serviezen e.d. bekend, dat winkeliers de van hun afnemers ontvangen vergunningen dienen op te zenden aan het Rijks bureau voor de Keramische Indu strie, Juliana van Stolberslaan 29 's-Gravenhage,ter verkrijging van een machtiging tot aanvulling van hun voorraad. Voor detaillisten wordt van 1 Mei a.s. af een circulaire bij de Plaatselijke Distributiediensten ver krijgbaar gesteld, waarin nadere mededeelingen omtreht de voor hen getroffen regeling zijn vervat. BIJZONDERE SPIJSOLIETOEWIJ ZING VOOR TELERS VAN KOOL- EN MAANZAAD. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt, in aansluiting op de reeds eerder in de bladen verschenen publicatie bekend, dat aan telers van koolzaad of maanzaad het recht zal worden gegeven een hoeveelheid spijsolie of spijsvet te koopen, welke vol gens de hieronder opgenomen ta bel varieert naar gelang van de uit eigen oogst verkregen en afgelever de hoeveelheid koolzaad of maan zaad van gemiddelde kwaliteit. Deze toewijzingen worden zooals reeds is medegedeeld boven de nor male rantsoenen voor boter, marga rine en vet verstrekt. In de navolgende tabel zijn twee aan twee opgenomen de hoeveel heden ingeleverde oliehoudende za den in 100-tallen kilogrammen en de daarmee overeenstemmende spijsolie- of spijsvet toewijzingen in kilogrammen. <u c .1 o o O O ■£-* O 73 .- o "Ö3 bc o Beneden 1 0 1 1 2 2 3 3 4 3,5 5 4,5 85—104 23 6 5 105124 25 7 5,5 125—144 27 8 3 145—164 29 9 7 165—184 31 10 7,5 185—204 33 11 8 205—224 35 12 8 225—244 37 13 8.5 245—264 39 14 J 265—284 41 15 9,5 285—304 43 16 10 305—324 45 17 10 325—344 47 18 10,5 345—364 49 19 11 boven 365 50 20 12 V. V., Zooals reeds in het persbericht no. 562 van 16 April 1942 is mede gedeeld. zullen de uitvoeringsmaat regelen betreffende de extra toewij zing tz.t. bekend gemaakt worden. Geboren: Zoon van R. VAN DEN BURG. M. VAN,DEN BURG— Smit. Balgweg, Breezand, 30 April 1942. JAN KUILMAN en JOHANNA M. BOONTJES hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen Huwelijk, waar van de voltrekking zaï plaats hebben op Dinsdag 12 Mei 1942, nam. 2 u. te Schagen. Den Helder, Hoogstraat 43, 1 Mei 1942. Schagen, Heerenstraat E 123. Ontvangdag te Schagen op Zondag 10 Mei, in café „De Beurs". GEBRUIKTE STOFZUIGERS te koop gevraagd. Br. met op gave van merk en prijs o. n. 2233 Bur. van dit blad. Diegene, die Donderdagavond 30/4 '42 het net met tennisballen van de fiets, die aan den Tuin- tjeaweg stond, heeft meegeno men, wordt vriendelijk verzocht deze terug te bezorgen: -Binnen haven 69. Blue Band bevat 82°/o vet, benevens vitami nen A en D. zoowel 's winters als 's zomers en is dan ook meer dan een goede voeding Blue Band is energie voeding'. Het geeft een voldaan gevoel in de maag. BUJP VITAAL BLIJ F BIJ b.b.47-0.369a Verhuisd: van Vijzelstraat 62 naar BASSINGRACHT 89. J. KNOL, vrachtrjjder. op 7, 8, 9. 10 Mei J.N.V.C. onder leiding van Br. J. KITS te Zeist In het Evangelisatiegebouw VIJZELSTRAAT 10.30 u. Bidstond 3 u. Samenkomst 5.30 u. Koffiemaaltijd O L E U' ^an0^'en5t u' Samenkomst j j y j» Waar ds bonnen waardebonnen zijn ZElfSTANDIGE KRUI DENIERSORGANISATIE IN NEDERLAND i

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3