KWAM NU TIEN JAAR CELEDEN! IMI Marktberichten Stadsnieuws Hermes-nieuwt, Telefoonnummer Raadhuis benoemd te amersfoort. Eervol ontslag Dijkgraaf Rezelman de bollenvelden. Breezand. Zooals bekend, is de hollenteelt hier sterk ingekrom pen. Toevallig echter bloeien thans vroege tulpen en hyacinten gelijk tijdig met de laatste bedden nar cissen, zoodat op verschillende plaatsen de velden toch nog een rijke schakeering van frissche, hel dere kleuren en meer zachte, matte tinten te zien geven. wagen met riet in brand. Vandaag jeugdherbergdag Predikbeurten nog een brandje. Officicelc Landbouwmededeelingen voor de provincie Noord-Holland huisslachtingen varkens. biggenmerken. nieuw correspondentie adres economischen voor lichtingsdienst van het de partement van handel, nij verheid en handel. aanvragen bedrijfsvergun ningen op het gebied van de voedselvoorziening. terugbetaling van niet gebruikte plaatsbe wijzen. Jtoopfc bif den <fieldeïic&en Middenstand Hormes naar bet Hockcy-Stadion te Amstelveen voor den eindstrijd om den Bondslieker. Voor ajs. Zondag ia door den Ned. Hockeybond de indstrijd om den Bondsbeker van het District Noord- Holland aan de orde gesteld. Voor dezen eindstrijd hebben zich de vol gende vereenigingen geplaatst: C.H.C. (kampioen afd. Ia), F.A. H C- V, H.B.S. V en Hermes. Deze vier spelen een halve com petitie op één dag. De duur van deze wedstrijden is 2 X 20 min. Het meest benieuwd zijn wj] naar den strijd HermesC.H.C.beide clubs zijn naar den Ned. Hockey bond gepromoveerd en zijn boven dien reeds verschillende malen tegt* elkaar in actie geweest, zoodat hier alle redenen voor een interessante ontmoeting aanwezig zijn. Vermoedelijk zal de overwinning hier terecht komen btj de vereeni- ging, die het meeste uithoudings vermogen bezit. Het vertrek per trein is op 7.30 Uur gesteld. Op eigen terrein organiseert Her in es enkele oefenwedstrijden, n.1.: 12 u. Heri.-. :s 4Hermes 5 (heeren). 2.15 u. Hermes bHermes 3 (dames) 8.30 u. Hermes 2Hermes 3(heeren) DISTRIBUTTEDIENST VERSUS BELASTINGKANTOOR. Maandagavond speelt het elftal van den Distributiedienst een voet balwedstrijd tegen dat der Belastin gen. De wedstrijd, die te 7 uur aan vangt vindt plaats op het Heider- terrein. De distributiedienst is als volgt samengesteld: Taekema Abbenes Zegel Ehbei Tompot Kruyff Planken Klap Verfaille De Böck Ottervanger Men wordt dringend verzocht voortaa.1 alleen het TELEFOONNUMMER 2141 te gebruiken. Bij besluit van den Secr.-gen. van het Dep. van Opvoeding, Weten schap en Kuituurbescherming is A. van der Vring benoemd tot leer- aar aan de H.B.S. te Amersfoort, onder gelijktijdig ontslag als zoo danig te Den Helder. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer H. Broekman, deed dezer dagen met gunstig gevolg eindexamen aan de H.B.S. te Koevorden. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 5 en 6 Mei 1942. Bevallen: T. H. Salmde Jong, d.; J. G. in 't VeldLandman, d.; J. Laadman, d.; J. LaanGroen, z.; J. HomburgBlokker, d.; S. Bergsma Veenstra, Ondertrouwd: J. Helder en A. Lugtenbu-g; P. de Kok en J. P. Bos- selaar; S. Botter en C. H. Bussel- bach; C. Forre en H. S. J. Timmer mans; P. C. P. ans en E. K. Wessel; J. van der Waal en W. A. G. de Spanger; P. Wijnstra en J. de Jager; P. W. van Dijk en M. D. Kater; R. J. Zeeman en C. M. Kuiper; Z. Bester- veld en H. Bermond, ANNA PAULOWNA Door den Secretaris-Generaal van het Departement van Water staat is, met ingang van 4 Mei, aan den heer C. D. Rezelman, op diens verzoek, eervol ontslag verleend als Dijkgraaf van den Anna Pau- lownapolder. De kennisgeving van het besluit van den Secretaris-Generaal ging vergezeld van een schrijven van den Commissaris der Provincie, waar in deze den heer Rezelman dank zegde voor de door hem in die functie bewezen diensten. Van een vrachtauto met aan hangwagen, komende langs de Van i'wijcksvaart, en geladen met dek- riet, raakte de lading van het voor ste voertuig, waarschijnlijk door vonken uit den generator, in brand. Op den Légedijk, ter hoogte van den Grasweg, werd dit bemerkt en daar men met ontladen alleen de zaak niet meester kon worden, werd de achterste wagen afgekop peld en de brandende te water ge reden. Na de blussching werd de Wagen weer met vereende krachten °P den weg gebracht en kon de reis Vervolgd worden. Geeft een bouwsteen. Vandaag is het Jeugdherberg dag. Vandaag zal van U, ook in Den Helder, een bijdrage ver zocht worden, die ten goede komt aan het jeugdwerk bij uit nemendheid: het Jeugdherberg- werk. Jeugdheioergen... de verblijf plaatsen van onze reizende en trekkende jeugd- De tehuizen, waar jonge menschen, gezond van lichaam en ziel, uit kunnen rusten en zich verkwikken na een geforceerden dagmarsch. Zonder jeugdherbergen be staat er voor jong Nederland geen trekken, zonder jeugdher bergen moet onze jeugd thuis blijven en blijft mooi Nederland voor hen een gesloten boek. Vandaag ia het collecte voor dit doel en wjj twijfelen er niet aan of men zal gaarne z'n pen ningske offeren, teneinde dit werk te steunen. En teneinde het zoo mogelijk te maken, dat er minstens een nieuwe herberg ge bouwd zal k-nnen worden. Iedere gift is zoo een b$<fw- steen voor een nieuw gej^ouw. Laat ook Uw gift aaar van daag bij zijn, lezer -én besef dat het een nationale plicht is dit mooie jeugdwerk te helpen. De jeugt rekent op U. Stelt, haar niet teleur. ZONDAG 10 MEI. Westerkerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). Ceen opgave ontvangen. Herst. Ev. Luth. Gem. Weezenstr.). V.m. 10.30 de Eerw. heer G. Chr. Dun van Ukmaar. Chr Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 5 u., de heer J. Rebel. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78). V.m. 11 uur H. Dienst. Ned. Herv. Kerk (gebouw Palmstr.) V.m. 10.30 u., Ds. J. C. Aalders, te Amsterdam. Evanj elisatiegebouw (Vijzelstraat V.m. 10.30 en i.,m 4 u. Samenkomst. N.m. 12.15 en 2.30 u., Zondagsschool. Woendsag n.m. 7.30 u., Bijbellezing, rmderdag, Vrijdag, Zaterdag confe rentie. Leger des Heils (Zaal Spoorgr. 34). V.m. 10 u. Heiligingsdienst. 12 u. Zondagsschool. N.m. 7 u., Varlossingssamenkomst. Maandag 2.15 n.m. Vrouwenkrana. Dinsdag Schriftlezing (7.30 n.m.). ZONDAG 10 MEI 1942. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.~». 11 u. Ds. Wessel- dijk. De Cocksdorp, v.m. 10.30 Ds. Salm. De Koog, v.m. 10.30 Ds. v. 't Hooft. H. Doop en bevestiging van Ouder ling. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Knot. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg, v.m. 10.30 Cand. Wouda. N.m. 3.30 u., Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. v. d. Leer. N.m. 3.30 u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V, Oosterend, 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Heerhugowaard, geen dienst. V eenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. H. Avondmaal. Oude Niedorp, nam. 3 uur, Ds. M. C. Koole, van Br. op Langendijk. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen. Valkkoog, nam. 2.30 uur, Ds. Van Biemen. Barsingerhorn, voorm. 9.30 uur, Zondagsschool. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Zondags school. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer Kalis. 11.45 uur Zon dagsschool. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. For tuin te Nes-Wierum. Bev. v. lidm Wieringerwerf, nam. 3 uur, Ds. Fortuin. Avondmaal. Slootdorp, nam. 2.30 uur, de heer Kalis. Eenigenburg, Petten en Zuid-Zijpe, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Vrijdagmiddag ontstond, waar schijnlijk door broei in kaf of stroo, brand in de landbouwschuur van den heer H. Wilms in den Zwin- weg. Doordat de brandspuit, tijdig gewaarschuwd, spoedig ter plaatse was, kon het brandje worden be dwongen vóór de gevolgen ernstig werden. De schuur liep nu slechts weinig schade op. KWAJONGENSWERK. Jongens hebben Donderdagavond de „aardigheid" gehad de B.K.C.- tribune in brand te steken. Geluk kig werd het brandje nog vrij tijdig ontdekt. Nadat met emmers water was gebluscht, bleek toch een vak van de tribune ernstig door het vuur te hebben geleden. Daar aan gifte is gedaan, zullen de ouders wel yoor de schade opdraaien. VOLKSTUINEN 1942. In aansluiting op de reeds gepu bliceerde persberichten, worden nogmaals de voornaamste bijzon derheden bekend gemaakt. Iedere volkstuinhouder is ver plicht zich bij de L.C.O. te laten in schrijven. Formulieren voor deze inschrijving zijn verkrijgbaar tegen betaling van f0.25 bij alle P.B.H.'s en Gemeentehuizen in de Provincie Noordholland en moeten uiterlijk 11 Mei 1942 in het bezit zijn der L.C.O. Bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op de juiste en vol ledige mvulling der aanvraagfor mulieren. Bij onvolledige invulling wordt het formulier onherroepeljk teruggezonden en kan inschrijving van den tuin niet plaatsvinden. Particuliere tuinen dit zijn tui nen, die deel uitmaken van de in huur of in eigendom hebbende wo ningen, behoeven niet te worden ingeschreven. Nieuwe, na 28 April 1942 aange legde of aan te leggen tuinen mo gen niet grooter zijn dan 225 M2. en mqeten minstens met 100 M2. aard appelen beteeld worden. Per gezin mag maar één volks tuin worden gehouden. De L.C.O. kan in bijzondere gevallen het ge bruik van een tweeden tuin toe staan. Voor iederen tuin moet een aanvraagformulier worden inge vuld. Alleen het hoofd van het ge zin kan worden ingeschreven. Op bouwland mogen geen volks tuinen worden aangelegd. Verbouwd mag slechts worden aardappelen, peulvruchten, groen ten en een klein gedeelte mais Verbouw van granen is verboden. Voor de verhuur van gronden als volkstuinen voor een complex van minstens 10 tuinen is toestemming van de L.C.O. noodig. Verhuurd mag slechts worden aan hen, die als volkstuinhouder zijn of zullen worden ingeschreven bij de L.C.O. PAARDEN. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat tot nu toe on derstaande personen als agent van het Vee- en Vleeschaankoopbureau zijn erkend, ten einde bemiddeling te verleenen bij den aan- en ver koop van paarden: B. Biesheuvel Azn., Ringweg, Spaarndam. J. Erkelens, Nic. Moesstraat 79, Amsterdam. N. Th. Groot. Markt B 4, Schagen. W. Jongeneel, Javastraat 9811, Am sterdam. P. Kieft, A 4, Groot-Schermer. Men dient zich voor den aan- en verkoop van paarden tot erkende agenten te wenden. De aandacht wordt erop geves tigd, dat vanaf 8 Mei a.s. iederen Vrijdag zoolang dit noodig is een aanvullende lijst van agenten zal worden gepubliceerd in de Land bouwmededeelingen. Het lijkt ons van belang er nog maals op te wijzen, dat het voor de zelfyerzorgers, in verband met een verrichte huisslachting noodzake lijk is, om bij het uitreiken van vleeschkaarten, vleeschzegels in ontvangst te nemen, welke worden verstrekt, indien men zijn vleesch kaarten inlevert. Deze vleeschzegels moeten daar na aan den P.B.H worden over handigd opdat hij ze in mindering kan brengen van de schuld in vleeschbonnen, welke is ontstaan door de verrichte huisslachting. Zorgt er voor. in Uw eigen belang, dat Uw Bureauhouder deze zegels ontvangt. Iedere maand wordt aan U de kaart verzonden, waaruit U kunt lezen, voor hoeveel weken U nog Ueeschbonnen moet inleveren. Tengevolge van de gewijzigde re geling in het vervoerverbod voor varkens, is het niet meer mogelijk om een zeug met biggen te vervoe ren. De biggen van boventallige stamboekzeugen kunen dus noch op het bedrijf van den fokker, noch op het bedrijf van een eventueeien nieuwen eigenaar worden gemerkt. Biggen, die niet op het bedrijf van een fokker gemerkt kunnen worden, moeten worden geleverd. Het is dus aan te bevelen, om bo ventallige stamboekzeugen reeds drachtig te verkoopen. en geen on gemerkte biggen aan te koopen, DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Mej. J. v. d. Veen, godsdienstonder wijzeres. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Anna Pauiowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Noordscharwoude (9 Mei), nam. 3 uur Huwelijksinzegening. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, nam. 3 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds. C. M. Veenhuysen, van Egmond. Doop. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Opmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb. Huisduinen, 12.15 uur Zondagssch. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de heer B. Broekman v. Alkmaar. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer de heer C. A. Korndörffer. Zuidscharwoude, 's av. 7.30 uur, de heer C. A. Korndöifefr. Wieringerwerf, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. Schaafsma. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Cand. Kamphuis, v. Hoorn Wieringerwerf, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. H. v. Twillert. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, de heer H. Bremer, prop. te Haar lem. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. F. H. v. d. Bom, hulppred te Scheveningen Kolhorn, voorm. 10.30 en nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Evangelisatie, Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur en nam. з.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, geen dienst. Nam. 2-30 uur (in de Ned. Herv Kerk) de heer F. van Rossum. ^Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst der Chr. Jongeman- nenvereen. in het Evangelisatie gebouw. Bergen (E.V. „Maranatha"),) voorm 10.30 uur, Ds. H. J. Drost van Haarlem. The Star of Hope Missión. Julianadorp, voorm. 10.30 en nam. 4 uur, de heer A. Besselaar Sr. van Amsterdam. Vrije Evang. Gemeente, Alkmaar (Doelenstr. 15), voorm. 10 en 's av. 5.15 uur, Ds. B. Fa- brie van Den Haag. URK. Door 45 vaartuigen werd aan den vischafslag aangevoerd: 2150 kg aal en paling, van 20115 kg per vaartuig, 0.74—1.54 per kg; 185 manden nest 50 ct. per mand; 5450 kg pos 10 ct. per kg. ALKMAAR, 8 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer: 12 sta pels, zijnde 4175 Kg.: Fabriekskaas kleine 40 plus f 56, 20 plus f 43.50 per 50 Kg. Handel ving. BR. OP LANGEDIJK, 8 Mei. Aanvper: 2800 Kg. rabarber f 14, 300 Kg. prei f 7.30-10.40. Met ingang van 11 Mei a.s. is het correspondentie-adres voor den ge- heelen Economischen Voorlichtings dienst van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, Emmapark 1, 's-Gravenhage. Het telefoonnummer blijft 72.00.60 (in- terlocaal letter G). De dienst is dan als volgt gehuisvest: Bureau Bui- tenlandsche Handel en Bureau Overheidsmaatregelen, Emmapark 1, Bureau Propaganda en Bureau Bedrijfsreclame. Bezuidenhoutsche- weg 78B, Bureau Documentatie, Rijnstraat 20, Leeszaal en Biblio theek, Rijnstraat 28. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van 8 Mei 1942 wijziging is gekomen in de re geling van de aanvragen van be- drijfsvergunningen voor producten en artikelen, welke liggen op het ge bied van de voedselvoorziening. Zooals bekend is. dienen diege nen, die een industrieel bedrijf wil len vestigen of uitbreiden of willen overgaan tot het verhandelen van goederen, die op 28 Juni 1941 niet tot de normale in dat bedrijf voort gebrachte of bewerkte goederen be hoorden, alsmede diegenen, die een handelsbedrijf willen vestigen, of willen overgaan tot het verhande len van goederen die op 28 Juni 1941 in het algemeen niet in soort gelijke bedrijven werden verhan deld. in het bezit te zijn van een bedrijfsvergunning. uitgegeven door den Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart of door den Secre taris-Generaal van het Depa tement van Landbouw en Visscherij. Tot dusverre was de regeling zóó, dat voor producten en artikelen welke liggen op het gebied van de voedselvoorziening, een vergunning diende te worden aangevraagd bij den Directeur-Generaal van de Voedselvoorziening Met ingang van 8 Mei 1942 dienen aanvragen met betrekking tot producten en artike len. die liggen op dat gebied van de voedselvoorziening, waarvoor de Be drijfsorganisatie voor Vee en Vleesch is ingesteld, te worden ge licht tot de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vlepsch te 's-Gravenhage. terwijl dergelijke aanvragen, waarvoor de onderbedrijfsorganisa tie voor Zuivel en de onderbedrijfs- organisatie voor Margarine. Vetten en Oliën zijn ingesteld, moeten wor den gericht respectievelijk tot de Onderbedriifsorganisatie voor Zui vel en de Onderbedriifsorganisatie v. Margarine, Vetten en Ooliën. bei de te 's-Gravenhage Voor alle an dere aanvragen voor bedrijfsver- gunningen op het gebied van de voedselvoorziening moet men zich wenden tot den Directeur-Generaal van de Voedselvoorziening. RADIO De komst van Radion ging als een blijde tijding door het heele land. Voor duizenden huisvrouwen beteekende het: een schoonere, frisschere, wittere wasch dan ooit tevoren en een kortere wasch- dag. Dat alles bracht Radion U, het bijzondere nieuwe waschmiddel, dat op dezelfde wijze rei nigde als zonlicht en buitenlucht. En nu moet U het een poosje zonder Radion stellen en tevreden zijn met een ander waschmiddel, dat wèl te krijgen is. Maar Radion staat in Uw gedachten natuurlijk bovenaan en vergeten zal U het nooit! DEZE BEROEMDE ARTIKELEN BLIJVEN STEEDS IN HAAR GEDACHTEN PRODUCTEN DER LEVER'S ZEEP MIJ. N.V., VLAARDINGEN-ROTTERDAM RAD 101-0261 Van 4 Mei jl. af geldt ten aan zien tot het terugbetalen van niet gebruikte plaatsbewijzen de volgende regeling. Indien kan worden aange toond, dat van een plaatsbewijs IN. HET GEHEEL geen gebruik werd gemaakt, betaalt het sta tion, waar het kaartje gekocht is, den prijs terug, echter uit sluitend op den dag van af stempeling. Plaatsbewijzen bij reisbureaux gekocht, kunnen met inachtne ming van het vorenstaande zoo wel bij het reisbureau als bij het station, waar de reis moest aanvangen, worden ingeleverd. Indien het niet gebruikte TE- RUGREISGEDEELTE van een retourbiljet op den laatsten dag van geldigheid of uiterlijk op den daarop volgenden dag vóór 10 uur wordt ingeleverd aan het station, waar de terugreis had moeten aanvangen, wordt te rugbetaling verleend van het te veel betaalde onder aftrek van tien cents administratiekosten voor elke terugbetaling- Utrecht, Mei 1942. Directie Ned. Spoorwegen.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3