Keldersche recherche grijpt weer 6 man De Nederl* Herv* Diaconie zachte werking! voor een mijlpaal Gebouw in de Oostslootstraat bestaat een halve eeuw Meer dan 25 fietsen boven water gebracht Wat zich op de Schager markt afspeelde... Het afhalen der tabaks en versnaperingskaarten Hermes-nieuws H. A.V«~nieuws Frissche Morgen-nieuws Predikbeurten TEXEL 30-jarig bestaan Sport- vereeniging „Texel" Een door en door sympathieke instelling Onbekend maakt onbemind, zegt het spreekwoord en is het fei'.< lijk verwonderlijk dat de be- ptuurderen van de diaconie der Nederlandache Hervormde Kerk in Den Helder zich, vooral in den laatsten tijd. wel eens afvragen cf deze woorden ook niet van toepassing z(jn op h u n werk Het diaconie-werk is een prachtig werk. Daarnaast is het echter werk, dat goeddeels ach ter de schermen wordt verricht. Men is' in zeker opzicht nog „ouderwets", in zooverre, dat men huiverig is voor publiciteit, huiverig voor datgene wat men reclame noemt. Wat men echter niet als re clame moet opvatten is datgene wat hieronder volgt. Wat men daar leest dient uitsluitend ter herdenking van het feit, dat het gebouw van de Nederl. Herv. Diaconie aai» de Oostslootstraat Maandag, 18 Mei a.s., precies 50 jaar geleden in gebruik genomen werd. Een halve eeuw in één ge bouw... zeker wel een reden, om een blik te werpen op het 7er- leden en... de toekomst. Is een halve eeuw diaconie-weik in een zelfde gebouw een behoorlijke tijd, het werk der diaconie zelf in onze stad dateert reeds van v»el vroeger tg den en met recht kan msn hier schrijven dat het zich verliest 'n de grijze nevelen van een vorige eeuw. Notulenboeken zijn doorgaans be scheiden, waarvan de inhoud lichte lijk aan ien drogen kant is. Levend en zeer interessant worden die boe ken echter, indien een man met een historischen knobbel er in gaat gras duinen. Het WA' de heer J. F. Ox, voorzitter van het diaconie-bestuur, die de taak op zich nam de oude notulenboeken door te worstelen en wat hij vond was _de moeite ruim schoots waard. In een opzicht stelde dat eerste notulenboek (van 1842) teleur. Het vermeldde namelijk niet het jaar van oprichting van het Diaconiehuis te Huisduinen. W e 1 las men, dat er in 1842 reeds geregeld vergaderd werd in den Ouden Helder; ie plaats waar werd daarbij verzwegen. Vermoedelijk heeft het eerste diaconiehuis in Den Helder echter gestaan in de omge ving van de Oude Kerkstraat. Aan het eind daarvan bevond zich name lijk een kerk, tegenover de boerderij van Bonselaar. Ook in Huisduinen heeft men een gebouw gehad van de diaconie, het geen niets bijzonders was, daar de diaconie uit een drietal secties be stond, (namelijk te Den Helder, Huis duinen en Nic wediep), die samen werkten en samen-vergaderden. Ze beschikten ook over drie kerken, ieder bezittende weer 4 diakenen. Toen het diaconiehuis in den Ouden Helder bouwvallig werd en ineenstor ting dreigde, zag men uit naar iets anders. In 1864 kocht men toen een huis in de Langestraat aan. Dit huis staat er heden ten dage nog en wel op den hoek van de Heerensteeg. Tot 1892 bleef men hier gehuisvest en daarna ging men naar de nieuwe woning, gebouwd door den aannemer C. Pool, en wel in de Oostsloot straat. Als bijzonderheid diene, dat een van de diakenen van het toenmalig college (1892), ri.1. de, heer C. Pool, wiens naam mede voorkomt op de gedenkplaat, welke in de vestibule Is aangebracht, nog in leven is en den J8en Mei a.s. als gast den her denkingsdag in het Rusthuis hoopt door te brengen. Voor de diaconie brak met dit feit een nieuwe tjjd aan. 'Een tijd van modernisatie. Met veel oude ge woonten werd gebroken, nieuwe in zichten op sociaal en maatschappe lijk gebied deden zich gelden, kort om, een nieuwe geest heerschte in een nieuwe woning. In 1930 werd opnieuw overgegaan tot uitbreiding. Er kwam een vleu gel bij, en hierin bracht men de con versatiezaal. De serre's, ziekenzaal tjes. en enkele andere vertrekken, zooals kamertjes voor echtparen, werden ingericht. Deze uitbreiding was mogelijk door aankoop van de tot dien datum in gebruik zijnde perceelen van de Fa. Gebr. Meijer. En opnieuw kreeg het diacanie- werk een belanrijke stimulans ten goede en opnieuw „verjongde" dit oude werk zich. En thans... over enkele dagen bestaat het gebouw een halve eeuw. In een volgend artikel geven wij nog enkele bijzonderheden en cijfers over het werk van de Nederl. Herv. Diaconie in onze stad, doch stellen er prijs op hieronder te wijzen op het uiterst menschlievende en uiterst praktische werk dat door deze instelling in den loop van zoo vele jaren verricht is. Laat ons eerlijk zijn: heel vroeger, als men oud geworden was, werd men tegelijk arm. En wie arm was werd buitengeslo ten in de maatschappij. Dat was de t|jd dat men nog niet wist van sociale rechtvaardigheid en maatschappelijk werk. Wel was er toen reeds een „bedeeling", maar dat eerste diaconie-werk was niet te vergelijken met dat van tegenwoordig. Dit werk gaat Ononderbroken voort. On danks de legio moeilijkheden waarmede men worstelt. Moei lijkheden, niet in de laatste plaats op flnantieel gebied. Niets is ons meer verre dan de bedelmarsch te slaan voor deze diaconie, maar wel willen wij er met nadruk op wijzen, dat deze tjjd wel zeer zware offers van de instelling eischt. Offers zoo groot en zoo zwaar, dat de be- stuurderen elkander in deze da gen dikwijls zorgelijk aanzien en zich afvragen op welke wijze de eindjes aan elkaar geknoopt moeten worden. In de Nederl. Herv. Diaconie bezit onze stad een stuk cultuurwerk van de eerste orde. Honderden en hon derden bejaarde stadgenooten be zorgde men een onbezorgden levens avond. Zij, die hier kwamen, vonden geen „gesticht", doch een tehuis. Een tehuis waar men een liefdevolle verpleging verkreeg en waar men verzorgd werd op een wijze zooals oude menschen verzorgd behooren te worden, maar waaraan het al te vaak ontbreekt. De Nederl. Herv. Diaconie timmerde niet aan den weg. In het verleden niet en ook thans niet. Zoo er echter één instel ling is in onze stad, die men uit de volle sympathie van z'n hart steu nen mag, dan is dat deze. Vergeet U dit lezer niet, en mocht U getrof fen zijn door dit werk achter de schermen, mocht U beseffen dat hier inderdaad bij een jubileum een feest gave past, dan kunt ge deze inder daad reserveeren voor dit doel, dat door en door menschelijk en zeer sympathiek is. De zorg voor den ouden mensch... zie laar het praktisch volbrachte ideaal van deze diaco nie, waaróp wij in een volgend artikel nog nader terugkomen. Zeep van Castella Schoonheidszeep ia ook b(J uitstek een babyzeep. De zachte, koesterende werking van 't roomige Castella-schuim berust op het overvloedig toe passen van de mildste olijf en palm-oliën. Een product van het goede huis Dobbelman, dat reeds een halve eeuw ge leden het begrip palmoliezeep introduceerde! Setert eenigen tijd nam in Den Heidei het aantal fietsendiefstallen weder onrustbarend toe. Er ging praktisth geen dag voorbij of be woners kwamen aangifte doen, dat hun vehikel op mysterieuze wijze verdwenen was. De politie notearde de adresien en aan de recherche werd doo-gegeven, dat fiets num mer zooieel met den noorderzon vertrokken was. Daar bief het niet bjj: ook het aantal inbreken nam weer toe en de hoop, dit wij uitspraken inzake het feit, da* de inbraken nu wel voorloopig uiv de wereld gebannen zouden zijn, blek ijdel. Wederom verd er hard ge werkt door dt recherche. Overal In en ook, buten Den Helder poogde men tU, spoor van de heeren te ontdekken. Dit bleek eenuiterst moelijk karwei en meer dan eens v-eesde men dat dit spoor niet gevonden zou worden. Thans echer kunnen wjj mededeelen, dat opUeuw schoon schip gemaakt is h de Helder- sche onderwereld >n dat op nieuw een aantal (bistere ele menten in de cellen van Den Helder en Alkmaar over hun pekelzonden kunnen nulenken. Een nieuw en mooi tucces is wederom toegevoegd aa» de vele successen der politie, die zjj üen laatsten tijd mocht boekek. Belangrijke tabaksdefstal. Vermelden wij eerst de arrestatie van 3 personen, die zich schuldig gemaakt hadden aan een brutUen diefstal in het magazijn van «en vrachtrijder hier ter plaatse. In de loods bevond zich een groote ho«- veelheid tabak en cigaretten, ver. tegenwoordigend een normale wia- welwaarde van minstens 500 gul den. Hierop was het oog van de bende gevallen en op een nacht sleepte men den voorraad weg. Dank zij een gelukkig toeval kreeg de recherche een spoor en nadat men een tip van den sluier opgelicht had, kon men dit spoor volgen. Het leidde tot aanhouding der 3 inbrekers, wonende te Juliana- dorp- Men bofte bjj deze arrestatie, want behalve dat uitkwam dat dit de tabaksdieven waren, kwam tevens aan het licht, dat men hier met een bende fietsen- roovers te doen had. Niet min der dan 10 fietsen kwamen voor den dag. Deze rijwielen waren gestolen in Schagen, Anna Pau- lowna, Breezand, Julianadorp en diverse andere plaatsen in den N'oordkop. Hoe voorzichtig men te werk ging moge blijken uit het feit, dat men de fietsen gedeeltelijk een meter onder den grond ver borgen had en voor een ander deel in het water had laten zakken. Dit laatste deed men, omdat men geen weg meer wist met het gestolen materiaal. Het trio is gearresteerd en be vindt zich in de cellen van het Bu reau in Den Helder. De diefstallen en inbraak zijn bekend. Gebleken is, dat men de fietsen sloopte en de banden en onderdeelen dik boven den prijs aan den man bracht. Het waren geen Heldersche ingezetenen, doch personen, die hier te werk ge steld zijn. Meubllair-dleven gegrepen Sedert kort was er ingebroken o.a. in verlaten woningen aan de Lombokstraat, in de Middenstraat, aan den Kanaalaweg, en in de Vos- straat. Het betreft hier woningen, waarin zich de huisboedel nog be vindt en het was hierop dat de hee ren het voorzien bleken te hebben. Stoelen .tafels, karpetten, enz. roofde men weg en men mag zich gelukkig prijzen dat de recherche ook deze elementen heeft kunnen ontmaskeren. Tevens kwam aan het licht dat door dit duo een aantal fietsen in Sappemeer gestolen was. Ook deze heeft men boven water weten te krijgen. De rjjke Braziliaan. Zonder meer fabelachtig zijn de inbraken en diefstallen van een be woner van Den Helder, zekeren D. K., die thans eveneens gegrepen is en den eersten tijd wel niet meer in de gelegenheid gesteld zal worden zich aan andermans bezit te ver rijken. Iemand, wiens fiets kort ge leden in Den Helder gestolen was, bezocht de Schager markt en zag daar tot zijn niet geringe verbazing boe aldaar door een koopman zjjn fiets verhandeld werd. Met de meeste spoed haalde hij de Schager politie er bij en liet beslag op het rijwiel leggen. De recherche uit den Helder werd op de hoogte gesteld van een en ander en aan deze was de taak de ketting schakel voo- schakel af te werken, teneinde op die manier te komen bij den eersten schakel. Het bleek dat de weg voerde naar ge noemden D. K., wonoachtig in Alkmaar. Het bleek tevens, dat het ttj die eene fiets niet bleef, doch dat K. zich vergerpen had aan min stens 15 rijwielen. Zijn arrestatie volgde uiteraard onmiddellijk. K. leefde van de opbrengst der fietsen, die hjj voor 130 gul den en duurder aan den man bracht. Hij kon er zoodoende een goed leventje van nemen en «Kakte den indruk van den rij- leV Braziliaan. volgde het systeem om de in Den Helder gestolen fietsen in Alk maar e« de in Alkmaar gestolen fietsen u Den Helder en omgeving te versjaggeren, BÖ te- nauwkeurig onderzoek kwam aai bet licht dat K. diverse inbraken n Den Helder en Alkmaar op z'n kerlstok had. O.a. had hij in Alkmaar etn kostbaar radiotoestel geroofd. Wat de 15 fietsen betreft, deze zijn alle door «e eigenaars herkend ^n zullen aan hen worden terug gegeven. Ook u. andere plaatsen van den noordkop h>«ft men reeds con tact met de eig«iaars, zoodat ook deze hun eigenem terug zullen krijgen. K. was sedert 1 maanden in deze „betrekking"Wzig en men mag zich gelukkig prjjzen dat dit heerschap vooioopig on schadelijk gemaakt i. Besluiten wij met woord van waardeering voo de re cherche, die dit alles «t klaar heid bracht en de stadvan een aantal duistere element^ ver loste. BURGERLIJKE STAN» DEN HELDER, van 11 Mei 1942. Bevallen: G. de VriesMazere>JW d.; W. v. d. LangenbergBakke, z. Vergeet het niet Dezer dagen worden op het Distri butiekantoor de tabaks- en versnape- ringskaarten uitgereikt en men ver zoekt ons er met nadruk de aan dacht op te willen vestigen dat die genen, die verzuimen hun kaarten af te halen, zich daardoor in groote moeilijkheden begeven, aangezien het geruimen tijd zal duren aleer men wederom in de gelegenheid gesteld zal worden deze kaarten te be trekken. Het is dus van het grootste be lang dat men zich aan den juisten datum houdt en niet meent dat men ook volgende week wel even de kaarten zal kunnen afhalen. Dit is namelijk niet mogelijk. TOURNOOI IN AMSTELVEEN. Dit tournooi, dat uiteindelijk ge wonnen werd door het Amsterdam- sche F.A.H.C., heeft uit sportief oogpunt gebracht wat men er van verwacht had. Hermes, dat de terug slag van den wedstrijd van vorige week sterk voelde, speelde zonder haar krachtigste wapen, het enthou siasme en kon zich bovendien slecht bij het harde droge terrein aanpas sen. Dit neemt niet weg, dat de com petitieleider zoowel als de F.A.H.C. - spelers Hermes als de sterkste ploeg van hét tournooi beschouwden Voor al de competitieleider was vol lof over de Heldersche ploeg. HermesHBS V 11. Vooral in dezen wedstrijd toonde Hermes zich lusteloos en kon blijk baar niet inzien, dat 2 x 20 min. maar een korte tijd is. De rust was 00. Na de rust was het Hemelrijk, die de score opende, doch weldra was de stand weer gelijk. Er ontstonden gevaarlijke momenten voor het Her- mesdoel, doordat de anders zoo goe de backs thans op een vervaarlijke manier stonden te schutteren. Hoe wel Lastdrager nog een buitenspel- doelpunt scoorde, kwam er geen ver andering meer in den stand. Op het veld er naast leed C.H.C. een 01 nederlaag tegen F.A.H.C. HermesF.AH.C. 01. Hermes sloot haar tegenstanders volkomen in en had een overtuigen de veldmeerderheid; een enkele uit val van F.A.H.C. bracht haar het eenige doelpunt. Na de rust wist Hermes driemaal het vijandelijk net te vinden, doch geen enkel van deze doelpunten werd toegekend. Minstens een dezer doelpunten was o.i. volkomen zuiver. Hermes was zoodoende reeds uit geschakeld voor de eerste plaats. HermesC.H.C 00. Deze wedstrijd werd door den heer Onland zelf geleid. Ook in dezen wedstrijd demon streerde Hermes een veldmeerder heid en met een weinig geluk had den er zeker doelpunten kunnen val len. C.H.C. leed kennelijk aan dezelf de hockeymoeheid als Hermes. In dezen wedstrijd waren de backs vin Hermes weer eenigszins op peil ge komen en hadden de C.H.C.-voor- hoede volkomen in bedwang. Aan den op Hemelvaartsdag a.s. te Enkhuizen te houden sportdag zijn ook enkele athletieknummers ver bonden, waaraan c.a. zal worden deelgenomen dr r een ploeg van de H.A.V. Op de 3000 m invitatie A- en B-' lt^sse komt uit Piet Huurman, die hiervoor speciaal uitgenoodigd is. Wij zijn benieuwd naar de prestaties der 'H.A.V.-ers in dezen eersten wedstrijd van het seizo-n. Vertrek uit Den Helder per trein om 7.30 uur. Op Hemelvaartsdag worden in de Overdekte Zweminrichting te Alk maar door D.A.W. Nationale Zwem wedstrijden gehouden, waaraan door eenige leden van de Sportclub zal worden deelgenomen. Een estafette ploeg van de F.M., bestaande uit de zwemmers Plooy, v. d. Berg, Jan sen, Flameling en Zuurmond, zal zich op de Nationale estafette 5 X 50 meter borstcrawl heeren met andere sterke bekende clubs meten. DONDERDAG 14 MEI. (Hemelvaartsdag. W ester kerk (Helden dei Zeeplein) V.m. 10.00 u., Mej. K. van Drimmelen Geref. Kerk, (Rehobothkerk). V.m 10 u., Cand. v. d. Vliet. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) Geen dienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgéns 10 uur, de heer J. Rebel. Ëvangelisatiegebnuw (Vijzelstraat) 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 7 uur Samenkomst. Evangelisat ie Palmstraat 's Morgens 10.30 uur Cand. J. Borg- hardt van Alkmaar. Leger des Heils (Spoorgracht 35). Geen dienst. Den Burg, v.m. 10.30 u., Ds. Visser. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Wessel- d\jk. Oosterehd, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. De Koog, v.m. 10.30 u., Ds. v. 't Hooft. Oudeschild, v.m. 10.30 u„ Ds. Tin- holt. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking no. 13/1942 Deze prijslijst geldt van 13 Mei 1942 af. WINTERGROENTEN Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen Witlof: p. 100 kg. p. kg. f24.50 f 0.31 I ten hoogste 15 st. per kg. II meer dan 15 st. per kg. f 18.50 f 0.24 Wortelen (roode) peen, z. lof. fijn gewasschen f 14.f 0.17 z. lof. midd. grof. ongewasschen f 9.50 f 0,12 z. lof, grot, ongewasschen f 8.50 0.11 z .lof, extra grof, ongewasschen f 7.50 f 0.10 Roode kool f 14.f0 18 Savoye kool (geel) f 130.17 Savoye kool (schelk) f 17.50 f 0.22 Witte kool f 11.f 0.14 Koolrapen f 7.50 fO.W) Roode uien f 12(50 f 0.16 Witte uien fU.f 0.14 Prei: I boven 10 mm. 0 f 14.50 f 0.19 II ben. 10 mm. 0 f 11.— f0.14 Bieten: I tot y? kg. p stuk f 8.50 f 0.11 II van lA tot 1 kg. per stuk f 7.f0.09 III van 1 tot 1/4 kg. per stuk f 6.f0.08 Gekookte'bieten: I 3 stuks of meer dan 3 stuks p. kg. f 16.— f051 II minder dan 3 st. f 13.50 f 0.17 Knolselderij (zonder lof) f 0.24 I boven 10 cm. 0 f 19. 11 v. 8—10 cm. 0 f 1750 f 0.22 III v. 6—8 cm. 0 f 15.50 f 0.20 fechorseneeren: f 0.30 1 tot 20 st. p. kg. f23.— II tot 45 st. p. kg. f 15 50 f 0.20 ZOMERGROENTEN Kropsla glas: p. 100 st. p. st. I 6 stuks en min der p. kg. f 9.— f 0.12 II meer dan 6 st. per kg. f 7.50 £0.11 Kropsla natuur: I 5 stuks en min f0.12 der per kg. f 9.— 11 meer dan 5 st. p. kg. f 7.50 £0.10 p. 100 kg. p. kg. Snijsla 'dunsel) f24.— f 0.31 Andijvie (glas) f24.— f 0.31 Postelein f30.— f 0.39 p; 100 bos p. bos Peterselie f 9.— 0.12 Bosselderii f 8.— 10.10 Ned. Herv. Kerk. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Küp- teyn. Kerkkoor. Julianadorp, voorm. 10.30 ur, Ds van Wichen. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. J v. d. Mye, hulpprediker. Evangelisatie. Schagerbrug, voonn. 10.15 upr (in de Ned. Herv. Kerk), de heer F. van Ro&sum. De Texelsche Sportvereeniging vier de gisteren haar 30-jarig bestaan De tijd leent zich niet bijzonder voor een feestelijke herdenking van dit feit, maar toch heeft het bestuur gemeend, dit jubileum niet zonder meer te doen passeeren. Immers, de Sportvereeniging „Texel" is de ver- eeniging die het meest heeft bijge dragen tot bevordering van het sportleven op Texel en heeft zich ondanks de beide wereldoorlogen, die sinds de jaren van haar oprichting zijn ontstaan, weten staande te houden. Op Hemelvaartsdag wordt een jubileumswedstrijd gehouden, oud- Texel I komt n.1. uit tegen oud-HRC van Den Helder. De wedstrijd heeft plaats om half drie. Het Texelsche elftal is alsvoigt samengesteld: J. Dukers J. Kiljan A. Dros R- Ran G. Witvliet N. de Graaf A. Verseput P. Neijens D. Dapper H. Ran N. Ran 's Avonds half acht speelt Texel I tegen de Tex. Boys I. TEXELSCHE MARKT. De aanvoer van nuchtere kalveren was aan de Texelsche markt weder belangrijk, voornamelijk echter voor de levering. Er werden prijzen be taald vanaf 26 tot 45. Als voor- loópers van de groote lammeren- markten (die plaats zullen hebben op 18 Mei, 26 Mei, 1, 8, 15 en 22 Juni), werden enkele lammeren aan gevoerd die prijzen deden van 18 tot 25. 't Waren nog geen beste dieren. De aanvoer bestond in totaal uit; 83 kalveren 2645 4 lammeren 1825 6 geiten 2060 14 biggen 2035 BRAND. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in een oude boerderij in de onmiddellijke nabijheid van de dennen op de VVestermient. 't Vuur greep zoo snel om zich heen, dat een paar koeien, die nog op stal stonden niet meer konden worden gered. De boerderij, die bewoond werd door den heer Terstege, brandde in zeer kor ten tijd geheel uit; 'er werd eenig huisraad uit het vuur gehaald. Daar de sterke Oostenwind in de richting van de dennen stond, werd een oogenblik gevreesd voor boschbrand. De motorspuit van Den Burg was spoedig ter plaatse, ook het perso neel van het Staatsboschbeheer; brand in de dennen ontstond evenwel niet. Vrije Evang. Ger. Gem. Alkmaar (Doelenstr. 15), voorm. 10 uur, de heer A. Viseer, van IJmuiden. Spinazie Raapstelen Koolrabi: p. 100 kg. p. kg. f 15.50 f 0.20 f 18.f 0.23 p. lOOst. p st. £0.15 I boven 7 cm. 0 f 12.— II van 47 cm. 0 f 9.50 f 0.12 p. 100 bos p. bos Bospeeri (glas) (0,4 kg. peen p. bos) f23.f0.30 Kaskomkommers: p. 100 st. p. st. I minstens 500 gr. por stuk f27, II van 450—500 gr. per stuk f21. III van 350450 gr. per stuk f 14.50 Platglaskomkommers: Ia minstens 750 gr. per stuk f 31.50 Ib 650—750 gr. v per stuk f28. IJ 550—650 gr. p. st. f22.— III 450—550 gr. p. st. f 15.— f 0.35 f 0.27 f 0.19 f 0.42 f 0.36 f 0.28 f 0.19 p. 100 kg. p. kg. Stek f21.50 f 0.28 Hoil. bloemkool: p. 100 st. p st. I boven 20 cm. o. d. kop gemeten f 33.f 0.43 II 16—20 cm. o. d. kop gemeten f25.f0.32 III 10—16 cm. o. d. kop gemeten f 17.— f0.22 p. 100 kg. p. kg. 195.f2.25 Roonen Asperges; la tot 26 cm. lang, zonder gebreken. 25 stuks per kg. Ib tot'26 cm. lang, m. lichte gebreken. 25 stuks, per kg. 1 Ia tot 2*6 cm. bang, zonder gebreken. 2640 st. p. kg. Ilb tot 26 cm lang, m. lichte gebreken. 26—40 ct. p. kg. £77. 11la tot 26 cm. lang. lichtbl. t.m. 25 stuks per kg. f77. 111b tot 26 cm. lang, licht bl 2(310 st. p., kg. f60.— IV fot 26 erri. lang. dunne licht blauwe, 41—55 st. p. kg. f 44. V. holle en stukken uit de sorteering f104.— f 1.25 f93.— 1.10 f88.— f 1.04 f 0.91 f 0.91' 10.72 f 0.49 0.61 f 0.93 f55.— f79.— p. 100 bos p. bos f 5.- f 0.07 f 5.— f 0.07 p. 100 kg. p. kg. f 13.^- f 0.17 f325.— f3.90 f3.90 f 0.30 a t.m. Illb Tomaten Radijs (glas) Radijs (natuur) Rabarber FRUIT A Sirdboicn Nieuwe Stokdruiven f330.f3.95 Meloenen f218.f2.60 Kersen f 325. Vroege aardappelen f25. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het slibden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1' ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van be stelde groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg. in rekening gebracht worden boven den werke- Iijken verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde producten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maxi mumprijzen. welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maxi mumprijzen moeten de verkoopprij zen dienovereenkomstig worden verlaagd Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. DISTRIBUTIE VAN TEXTIEL PRODUCTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt inza ke de distributie van textielproduc ten het volgende bekend: 1. De bij den handel aanwezige K-bon-toewijzingen kannen worden ingeleverd bij het Rijksbureau voor de Distributie van Textielproducten door den Handel, Afdeeling „Her bevoorrading" De bij den handel aanwezige K-bonnen dienen vóór 24 Mei 1942 bij de organisaties op de gebruikelijke manier te worden ingeleverd. Op den verzamelstaat dienen textielzegels te worden ge plakt voor het volle aantal punten der ingeleverde K-bonnen. In bei de gevallen zal hierop een punten- toewijzing worden verstrekt voor de helft'van de waarde in punten van de K-bontoewijzingen. 2. Het is is den handel met in gang van 12 Mei 1942 verboden be drukte kunstzijden stof of bedruk te kunstzijden japonnen op den K- bon of op K-bon-toewijzingen te verkoopen of te ontvangen. 3. Met ingang van 12 Mei 1942 kunnen de punten 41 tot en met 60 van de textielkaart 3e serie, voor hei bevoorrading bij den distributie- dienst tegen puntencoupures' wor den ingewisseld. 4. Met ingang van 12 Mei 1942 zal in alle gebouwen van het Rijks bureau „Distex'1 dagelijks, behalve des Zaterdags, spreekuur voor 'den handel worden gehouden van 14 tot 15 uur Bezoekers kunnen al leen tijdens het spreekuur worden ontvangen en niet od andere tijd stippen. tenzij van tevoren hier voor een afspraak is gemaakt. Aan deze regeling zal streng de hand worden gehouden. Alle tot dusver bestaande spreekuren zijn door de ze nieuwe regeling vervallen.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3