GÉBÉ Stadsnieuws Marktberichten De poppen van Jan Klaassen gestolen Een Leeszaal-steunpilaar is heengegaan N.S. „Ortsfrauenschaft" opgericht Uoettot V.V.Z. Always Forward 3—2 Hoe fijner het smaak! hoe beter het voedt! GËBÉ jus. DE SCHAGER MARKT Debo gaat weer voetballen Uitvoering „Helders Mannenkoor" Concert Dansorkest Louis van Loo Openbare Leeszaal en Bibliotheek Nat. zwemwedstrijden te A'kmaar Ernstig beroep op Tuin- dorpsche ouders. Tot een der populairste onderdee- len van het speeltuinwerk behoorde sedert geruimen tijd het Jan Klaae- sen-spel, hetwelk werd verzorgd door den heer Slager van de Speeltuin- fereeniging Den Helder, afdeeling Tuindorp. Niet alleen i n Den Helder, doch ook in verscheidene plaatsen in den Noordkop der provincie trad deze kindervriend op. teneinde de jeugd en'-.ele oogenblikken van ge zonde vreugde te kunnen bereiden. Dezer dagen, toen de heer S. het clubhuis van Tuindorp inspecteerde, bleek hem tot 7:jn schrik dat onbe voegden zich, door verbreking van het raam, toeging tot het clubhuis verschaft hadden. Onder de vermiste inventaris bevinden zich o.m. de pop pen, waarmede het Jan Klaassen-spel gespeeld werd. Afgezien van het stuitende, dat er gelegen is in net feit om in te bre ken in een Kinderspeeltuin, blijkt thans, dat er verscheidene kinderen van Tuindorp in het bezit zijn van deze poppen. Dit, door den heer S. %ivervaardigde materiaal, is thans niet meer te verkrijgen, zoodat hij hier voor de onmogelijkheid staat het jeugdwerk voor te zetten. Wi, verzoeken den ouders thans zoo «poedig mogelijk maatregelen te wil len nemen, die er toe leiden dat de heer S. weder in het rechtmatig be zit van deze poppen komt. De ouders, wier kinderen deze poppen hebben, zijn goeddeel- bekend. Indien zij zor gen, dat de poppen weder terugbe zorgd worden zullen geen verdere stappen ondernomen worden. Men kan de poppen afgeven aan het adres van G. Straatman, Anje lierstraat Nr. Wij verwachten, dat deze onaan gename kwestie alsnog opgelost zal kunnen worden en doen in dezen een beroep op de desbetreffende ouders, die meenen hu.i kinderen rustig met het gestolen bezit te kunnen laten spelen. Bij het aftreden van den heer Van Heusden als penning meester. In de zaal van Café Sanders, Ko ningsplein, is een plaatselijke orga nisatie van Duitsche vrouwen opge richt. De opening /au de bijeenkomst, door pl.m. 60 personen bijgewoond, geschiedt door Tg. Sauter, Steun puntleider Den rfi lder van den Kreis Noordholla.id. Hij heet allen har telijk welkom en richt zich in het bijzonder tot de aanwezige ver tegenwoordigers en leidende perso nen, t.w. den Kreisleiter d. Kreis Nordholland Pg, Vogeler, den Ver- treter des Seek /mmandanten Kapt.- Luit. Pg. Mii dermann, de Kreis- friuenschafts-Führerin fr. Flament en tot den vertegenwoordiger van den Burgemeseter van Den Helder, den Commissaris van Politie, A. J. van der Hoeven. Mevr. Flament krijgt als eerste het woord en inegt o.a. het volgende: Ik verheug mij zeer, dat in Den Helder een stedelijke vrouwengroep opgericht kan worden. Het is hier een vooruitgeschoven post en de arbeid zal zwaar zijn. Namens den kring Noord-Holland beloof ik ech ter den vollen steun. De opdracht, die U vandaag op de schouders wordt ge.egd, is groot en verantwoordelijk. Het gaat om de toekomst. Den Helder zal de negende plaafs zijn ir Noord-Holland, waar een Orts frauenschaft wordt opgericht. Er zal veel sJfijd en moei-3 zijn. Maar het is een groote eer, lid van deze Frauen- schaft te zijn, want het is een „Führerorganisation". Reeds in het begin van zijn optreden in Duitsch- land voelde de Führer de belangrijk heid van de taak der vrouw, waarom hij er spoedig toe over ging ook de vrouwen in organisaties te vereeni gen. Het lidmaatschap van de Frauen- schaft eischt den geheelen mensch. H'erop wil spr. met nadruk wijzen. Het beteekent niet dit voorrecht en dat voorrecht. Het is geen uiterlijke verplichting, doch een innerlijke. Geen gemeenschap kan groeien, waar de vrouwenhand ontbreekt. Onze groote taak ligt wel hierin, dat wij onze kinderen opvoeden in den geest van het nationaal-socialisme. Wij moeten hen voorhouden alles wit goed is en gezond. In dat alles ligt echter ook ons gansche levens geluk. De groote dank, die wij den Führer verschuldigd zijn, moeten wij leggen in het kinderhart. Verschillende dingen moeten wij goed verstaan, den Führergroet, het woord Kameraadschap. Wanneer U eenmaal bij het Nationaal-Socialis- me bent thuisgeraakt, dan zult U nooit meer alleen zijn. Overal zult U Uw kameraden ontmoeten. Wanneer U mij goed begrijpt, dan zal het hier in Den Helder ook een goede Frauenschaft worden. Vervolgens gaat spreekster over tot installatie van Pgn. Sauter tot OrtsDauenschaft-Leiterin. In haar ant voord zegt Pgn. Sau ter, dat zij de eerlijke verzekering geeft haar beste krachten aan de Frauenschaft te zullen wijden. Zij acht het een schoone opdracht en neemt zich voor allen met raad en daad bij te staan. Haar parool zal zijn: De kracht groeit met de taak. De Kreisleiter f. Nordh., Pg. Vo geler spreekt daarna zijn voldoening uit over de prichting van deze nieuwe afdeeling. Het bewijst, dat het werk groeit. Het betreft hier een voorpost en wij, die reeds zoo lang in het buitenland verkeeren, weten wat dat zeggen wil. De Duitsche volksziekte is heimwee. De Heimat is voor ons alles. Echter is de Hei mat daar, waa' het Nat.-Soc. is. De spreker gaat vervolgens nader in op het ontstaan en het wezen van het N.S. Hij wijst ook in het bijzon der op de taak van de vrouw en haar aandeel n het groote werk van den Führer. Tenslotte zet hij uiteen de plicht om steeds een goed voor beeld te zijn, ook voor de Nederland- sche vrouwen. Hij wenscht Pgn. Sauter veel succes. Kp.-Lt. Mindermann spreekt zijn vreugde er ov r uit, door den See- kommandant als vertegenwoordiger voor deze vergadering te zijn aange wezen. Hij brengt de betuiging van spijt over, dat de Seekommandant niet zelf hier aanwezig kon zijn. 't Is hier, zoo zegt Kp.-Lt. Minder mann, een kleine, fijne groep. Dat zij klein is, is geen bezwaar. Zoo begon het ook bij ons in Duitsch- land! Hoe klein echter ook ,de ar beid i£ onontbeerlijk en ik hoop, dat de vrouwen in Den Helder zich ook ten volle zullen inzetten voor het grootsche streven van den Führer. De verschilllende toespraken wer den afgewisseld met muziek door piano, cello en viool. De heer Sauter zegt in zijn slot woord, dat de Duitschers de vaan nooit hebben laten hangen en dat blijkt ook weer uit dezen middag en uit het tot stand komen van deze Ortsfrauenschaft. De bijeenkomst wordt daarop ge sloten met den groet aan den Füh rer, bevenens het zingen van het Deutschland- m Horst Wessel-lied. Het laatste kwartier bracht de beslissing. Onmiddellijk na den aftrap ont wikkelt zich een felle strijd tus- schen VZ en Always Forward, die eerst vrijwel verdeeld is, maar waaruit VVZ successievelijk meer naar voren treedt. De techniek van de zwart-blauwe voorhoede lijkt iets beter dan die der witte For- wardianen, doch de afwerking laat te wenschen over. En doelpunten blijven uit. Een kwartier na het be gin beleven we dan voetbal in al zijn grilligheid. Wanneer het spel even is onderbroken wegens een blessure van spil Groot, die moet uitvallen, volgt een aanval van A.F. Bicker van VVZ bemachtigt het leer, wil terugspelen op zijn doel man, die echter is uitgeloopen, hij trapt zacht naar de plaats, waar Goedhart behoorde te zijn en trei terend langzaam huppelt de bal in het verlaten doel. Forward leidt volkomen geflatteerd met 10. Het overwicht van VVZ wordt voortdurend grooter. A.F. beperkt om tenslotte met een prachtigen eindspurt te winnen. Bij de heeren was Smitshuizen de snelste. Steeds vlinderend, legde hij de eerste 100 M. af en nam meteen een veiligen voorsprong op Ger- kens, een voorsprong die hij niet verloren liet gaan. Het nummer 100 M. rugslag da mes was voor iet van Feggelen in 1 min. 16.1 sec. Slechts de eerste 25 M. waren spannend, omdat mej. Veldhuizen onverwachts de leiding had genomen. Toen nam Iet reso luut de leiding over en het Robben- meisje moest zelfs in de laatste me ters haar tweede plaats afstaan aan mej. Galliard van A.D.Z. Bij de heeren won de Geest. Scheffer had direct een kleinen achterstand en hoewel hij eenige keeren bijspurtte. was de Geest on genaakbaar. De estafettes waren als steeds zeer levendig, maar brachten ook ai geen verrassingen. De 5 x 50 M. borstcrawl dames was voor de Meeuwen in 2 min. 48 sec. en die der heeren voor Het IJ in 2 min. 22 sec. Bij het schoonspringen won mej. Muytjes bij de dames en Zomer bij de heeren. Een polowedstrijd tusSchen Het IJ en U.Z.C. won de Amsterdamsche ploeg met 62. Aan het slot werden de prijzen uitgereikt door Jan de Vries, voor zitter v. d. N.Z. en R.B., die dank bracht aan D.A.W., dat alles goed geregeld had en voor een prachtig stuk propaganda gezorgd had. D« uitslagen. zicht tot enkele uitvallen. Bij één daarvan zien we den goed spelen den Hart inkoppen en... scoren. Hart lag echter doorloopend over hoop met den buitenspelregel. Scheidsrechter Mol had al geflo ten en de stand bleef 10. Na de hervatting. is het spelbeeld aanvankelijk pre cies eender. VVZ is sterker, maar een mistrapje, een even verkeerd koppen, wat effect, een ietsje uit glijden, een vijandelijk been, of wat het ook zij, maken doelpunten blijkbaar onmogelijk. Plotseling zien we back Sporre ver opdrijven, hij plaatst voor de doelmond, het leer komt bij de Lange, die met een kanjer van vlak bij de doellijn de betoovering verbreekt en de stand brengt op 11. Van 't End, die een uitstekende partij speelde, zet voor, Kaatee is op zijn plaats en kopt in: de stand is eindelijk in het voordeel van de sterkste der tegenstanders. Enkele minuten la ter maakt van 't End er op goede wijze 31 van. De Zaankanters spelen een gewonnen spel. Ze kun nen zich zelfs* nog veroorloven in de laatste minuut van den wed strijd een penalty weg te geven, die door Hart op uitstekende wijze in een doelpunt wordt omgezet.. VRONE 1—LS.V.V. 1. 1—4. Nadat aan de kampioenen bloe men zijn aangeboden, wordt direct forsch aangepakt. Het spel golft eenigen tijd op en neer dan begin nen de gasten aanvallend te wor den. Voor het doel ontbreekt echter de ware schutter. Bij een aanval der gasten wordt een speler even gehinderd door een Vrone-man en de scheidsrechter straft uitermate zwaar met een penalty. De 6tand wordt dan O—l. Zoo breekt de rust aan. Na de hervatting zijn weer de gasten in de meerderheid, toch weet Vrone verschillende aanvallen te ondernemen. De gasten komen dan weer meer opzetten, en weten Vrone's keeper met een tam schot te passeeren. 02. Vrone redt de eer door een mooien aanval van rechts om te zetten in een doelpunt 1—2. Een corner, genomen door LSVV, wordt prachtig ingekopt 13. Een zwaar treffen voor het doel der gasten wordt door den scheids rechter over het hoofd gezien en even later krijgt LSVV. weer een penalty te nemen, die in een doel punt wordt omgezet. Na eenig ge harrewar is deze onbevredigde wed strijd, waarin het ong al aan lei ding ontbrak, afgeloopen. OVERNEMEN VAN NUCHTERE KALVEREN. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat het overnemen van nuchtere kalveren op slachtveemarkten en leverings plaatsen op 13, 14, 16 en 25 Mei niet zal kunnen geschieden. Nu heef! U degelijke, voedzame maal* tijden noodig! Bedenk daarom: boa fijner het smaakt, hoe méér voeding U uit de gerechten puurt. Maak ze daarom bijzonder smakelijk thans. Mef véél jus. Dat kan, nu GÉBÉ daar zoo'n goed product voor heeft: Pikant en geurig, als ware zij uft na» tuurboter geweld. Probeer deze GÉBS jus. 'n Tractatie! Onschadelijk - voed. zaam en uit volwaardige grondstoffeuf bereid. Kies GÉBÉ surrogaten, U dient er Uw gezondheid mee, want stelt Uw maag tevrêe. jl. zullen alle thans geldige kunst- mestbonnen hun geldigheid behou den tot uiterlijk 31 Mei 1942. De stikstofbonnen met 5 en B.T., de phosphorzuurbonnen met opdruk 4 en 5, en de kalibonnen met op druk B.T. moeten derhalve uiter lijk 26 Mei door verbruikers bij han delaren en coöp. aankooDvereeni- gingen worden ingeleverd, zoodat deze bonnen vóór 31 Mei aan het R.V.O. Kunstmestdistributiebureau kunnen worden ingezonden en al daar uiterlijk 1 Juni a.s. ontvangen zijn. Na dien datum ontvangen bonnen kunnen door het R.V.O. Kunstmestdistributiebureau onder geen voorwaarde meer worden ge accepteerd. De aandacht wordt spe ciaal erop gevestigd dat de geldig heidsduur van geen der voor het seizoen 1941/42 aangewezen kunst- mestzegels nogmaals zal worden verlengd. 2. Inzending van machtigingen voor den aankoop van kunstmest stoffen. Het is dringend noodzakelijk, dat alle ingeschrevenen de door hgn ontvangen machtigingen onmiddel lijk aan hun leveranciers opzenden Alle in het seizoen 1941/42 uitge reikte machtigingen zullen per 30 Juni 1942 ongeldig worden. Op de machtigingen, welke op dien daturn niet bij de R.V.O Kunstmestdistri butiebureau zijn ingeleverd, zullen geen kunstmeststoffen meer be schikbaar worden gesteld. Den in geschrevenen wordt derhalve in hun eigen belang aangeraden de machtigingen niet vast te houden doch deze onverwijld aan hun leve ranciers door te zenden. Voor een verzetten marktdag vie len de aanvoer en het bezoek mee. te meer waar het uitsluitend ver- bruiksvee gold en geen leverings koeien. Deze laatsten komen op Vrijdag. Aangevoerd werden 70 gelde koeien. Deze handel was aan den tragen kant, door het aanhou dend tekort aan gras. De handel in kalfkoeien er waren er 35 was vrij goed te noemen. De hoogste noteering was hier f650. In pinken, waarvan 47 aangevoerd werden, was de handel vlug. De noteering was tot f200. In kuikalveren zat niet veel schot. Ze noteerden tot f 45. Op de schapenmarkt was heel wat drukte; de gewone overhouders golden van f34—42. Overhouders met lammeren liepen van f 6578. en schapen met lammeren van f80- f 110. Hooge prijzen dus! De lam meren noteerden van f20f26 en waren eveneens duur. De handel van het wolvee was kalm. De hoogste noteering van bokken en geiten was lager dan de vorige weken. De duurste noteerde f60. Schrammen waren tamelijk duur de hoogste noteering was f 55. De biggen liepen tot f 40. De handel was hier matig. Konijnen oude noteering, handel goed. URK. Door 10 vaartuigen werd aan den vischafslag aangevoerd: 53 kg aal en paiing, van 27 tot 86 kg per vaartuig; 45 manden nest 50 ct. per mand; 2045 kg pos 10 ct. per kg. SCHAGEN, 13 Mei. Aanvoer; 70 geldekoeien (magere) f 350—450, 35 kalfkoeien f 350 650, 47 pinken f 150200, 4 nuch tere kalveren f 25—45, 43 schapen met lammeren f 80110, 73 over houders f 3442, 176 lammeren f 2026, 19 bokken en geiten f 2 GO, 4 magere varkens f 40—55, 40 biggen f 20—40, 153 konijnen f 1 Men weet het in Den Helder: de heer Van Heusden, sedert vele jaren penningmeester van onze Openbare Leeszaal en Bibliotheek bekleedt sedert kort deze functie niet meer en vond een opvolger in den persoon van den heer Grobben. De heer Van Heusden hoorde bij de Leeszaal. Hij had liefde voor het werk en dat werk was hem nooit: een karwei. Integendeel, hij deed het met het enthousiasme en de onbaat zuchtigheid die men schenkt aan iets waaraan men z'n hart verpand heeft. Zoo was het vele jaren en de Lees zaal had zich een accurater, en ook geen betrouwbaarder theaurier kun nen wenschen, Wjj herinneren ons de verslagen van den heer Van Heusden, die zon der uitzondering punctueele rappor ten waren. Daarbij waren die rap porten nimmer droog en inhoudsloos. Geschreven in een vlotten stijl, In een levend Nederlandsch waren zij uiter mate leesbaar. Ook de laatste jaren, toen de leef tijd van den heer Van Heusden steeg, bleven de overzichten en rapporten een jong stempel houden. Het gaat onze Leeszaal niet flo rissant. Men heeft het gelezen in het laatste jaaroverzicht. Het ging haar ook tien jaar geleden niet naar den vleeze en in feite is dat iets bescha mends voor Den Helder. Dat de heer Van Heusden desondanks steeds de moed en het enthousiasme vond om door te werken pleit voor hem en van hem kan wel in de laatste plaats gezegd worden dat hij een zinkend «chip in allerijl verlaat. Integendeel! Wij weten dat het 's-heeren Van Heusden's oprechtste wensch is dat het de Leeszaal goed moge gaan. Hopen wij dat het hem gegeven is dit te mogen beleven. Dat dit niet zoo mocht zijn onder Zijn penningmeesterschap zal hem niet verdrieten. Hedena-ond tegen Torpedo werkplaats. Men deelt ons mede, dat het DEBO-elftal, samengesteld uit per soneel van Drukkerij De Boer, he denavond weer voor het eerst een wedstrijd zal "pelen en wel tegen het elftal van de Torpedo-werkplaats. De opstelling van DEBO ziet er als volgt uit: Bogaard Hollestelle Kemna Timmermans Van den Berg Catshoek Douwes J. Kemna De Leur Rombout Huitinga De wedstrijd vindt plaats op het HRC-terrein en wel om 7.00 n.m. Wjj vestigen er de aandacht op, dat het concert van Helders Mannenkoor, dat door welwillende medewerking van het bestuur uitgesteld is, zal plaats vinden op 7 Juni a.s. in het Casino. Tevens wjj zen wij er op dat aan dit concert zal worden medege werkt door het populaire dansorchest onder leiding van Louis van Loo. Bij zonderheden va i een en ander zullen te zjjner tjjd volgen. Men reserveere echter reeds nu den middag voor deze uitvoering, waar voor ongetwijfeld groote belang stelling zal bestaan. Zondagmiddag a.s. Zondagmiddag a.s. vindt het con cert plaats van het dansorchest van Louis van Loo jn wel in de volledige bezetting van 15 man. Medewerking wordt verleend door Jan Seegers, accordeon, Giel Blom, vocalist, ter wijl Theo Schaatsenberg en Wim Manshanden duetten op 2 vleugels vertolken. Voorts zullen „De Kre keltjes" voor diverse zangnummer tjes zorgen. Het behoeft wel geen betoog, dat er voor dit eerste concert groote belangstelling zal bestaan. Een vol Casino is dan ook zonder twijfel te verwachten. De Openbare Leeszaal werd gedu rende de maand April bezocht door 395 mannen en 32 vrouwen, totaal: 427 personen. Uitgeleend werden: 2491 romans, 13*8 studiewerken en 2120 kinder boeken, totaal: 5969 boeken. Lijst van nieuwe aanwin sten Mei 1942. Romans Amstel, M. van: Het schip Nieu- Hoorn. Brand, M,: Alcatraz. Con- rad, J.: Verhalen van de zee. Eijk, J. van: Lied an het land. Iepen- daal, W. van: Gantelhoven's ereprijs. Kossak, Zofja- De kruisvaarders. Risseeuw, P. J.: Geleend goed. Schendel, A. van: Jan Compagnie. Schreiner, E.: De harp. Smeding, Alie van Wijhe: Duivelsnaaigaren. Spierings, K.: Jan Bekant, An- nitschka's held. SzekelyLulofs, M. H. De kleine strijd. Velter, J.: De witte hel. Wa-ich, K.: De moord op Maandagmorgen. Wascott, G.: De zwake kracht. Willink, L.: Bij ons in Podorowa. Woude, J. van der: Straat Magella ïus. Studiewerken Forell, B.: Waar Oost en West elkaar ontmoeten. Geelkerken, C. van: Voor volk en vaderland. Mes- ser—Platz, Paula. Opvoeding voor de geboorte. Tak, M. M., e. a.: Handboek voor het dagelijks leven. Telder, P.: De -on tegemoet. Visser, C., J. Pieterse: Hollandsch mo lenboek. Geschenken: Benschop, W. J. M.: „Hoe de Ne- derlandsche posterijen nationaal wer den.". Finland en Kareiië. Reitsma, J.: De rattenvanger van Hameln. GESLAAGD. Geslaagd voor het eindexamen 2e Gem. H.B.S. 5-j. c. te Haarlem, Jaap Rab, vroeger leerling R.H.B.S. te Den Helder. W1ER1NGEN GESNAPT. Bij controle op den weg zijn in het begin van deze week niet min der dan 5 Haarlemsche arbeiders aangehouden, die erwten, booncn en tarwe vervoerden zonder in het bezit te zijn van een vervoerbewijs Tegen hen is proces verbaal opge maakt. POLS GEBROKEN. De huishoudster van den heer N. te Westerland kwam toen ze over een hekje stapte, zoodanig te vallen, dat ze op twee plaatsen de pols heeft gebroken. ANNA PAIH.OWNA APOLLO-BIOSCOOP. Breezand. „Vracht van Balti- more", een film waarin spanning en romantiek elkaar afwisselen Fen spannende race over den Oceaan, een gevolg van concurren tie tusschen verschillende reede rijen, wordt gewonnen door den man (Atilla Hörbiger) dien een kor date vrouw (Hilde Weissner) voor zich tracht te winnen. Zij is de leid ster van de reederij Heitman en het kost haar heel wat moeite den zee man te overtuigen dat reeders voor de scheepvaart even belangrijk zijn als kapiteins. Ook heeft het lang geduurd eer hij inzag welken zwa- ren strijd Sabine Heitman had te voeren, maar het overnemen van een nieuw schip, het eerste van een reeks, die tot een geheele vernieu wing van de Heitmanvloot leidt, is niet alleen het begin van een nieu wen tijd voor de reederij, maar ook voor hen beiden. De kampioenen ongenaak baar. De nationale zwemwedstrijden welke de Alkmaarsche zweuiver. D.A.W. Hemelvaartsdag in de Over dekte organiseerde, zijn voor de or- ganiseerende vereeniging een vol komen succes geworden. De op komst der deelnemers liet niets te wenschen over en de verrichte pres taties waren dusdanig, dat het zeer talrijke publiek buitengewoon te vreden was. Verrassende uitslagen leverden de wedstrijden niet op: alle cracks wisten te winnen, zij het soms na vinnigen strijd. De 100 M. dames borstcrawl was natuurlijk voor Rie van Veen. die echter zich geheel moest geven te gen Bep van Schaik. Laatstgenoem de nam de leiding en behield die tot op 75 M., maar daarna zette de kampioene er een dusdanigen eind spurt in. dat ze den achterstand in een kleinen voorsprong wist om te zetten. Bij de heeren wist Moolenaar van Het IJ dit nummer te winnen Hij nam direct de leiding, echter op den voet gevolgd door Ramack die echter in het laatsfe keerpunt de tweede plaats moest afstaan aan van Merkesteyn uit Haarlem. Deze trachtte met een feilen eindspurt ook Moolenaar nog fe naderen doch bleef een armlengte achter. Jopie Waal berg begon terstond na de start met den vlinderslag de leiding te nemen, maar Willy Ha- verlag, zwom zoo fraai, dat zij na het eerste keerpunt de leiding over genomen had. Langen tijd behield het Rohhenlid de leiding, maar na het vijfde keerpunt vond Waalberg het blijkbaar genoeg en met eiken slag naderde zij haar concurrente, De voornaamste uitslagen waren: 100 M. borstcrawl dames: 1. R van Veen, RDZ, 1.6.8; 2. B. van Schaik, Meeuwen, 1 min. 7 sec.; 3 A. Veldhuizen. Robben. 1 min. 11,8 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. S Moolenaar, Y. 1 min 2,4 sec.; 2. v Merkesteyn. Haarlem. 1 min. 2,8 sec.: 3. B. Ramack. RZC, 1 min. 3 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. J Waalbeig. ADZ, 2 min.. 59,4 sec.; 2 VV Haverlag, Robben, 3 min. 2 sec.: 3. C. Koster, VZV. 3 min. 12.2 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. H Sriiithuyzen. AZ. '70, 2 min. 47,5 sec.; 2. G. Gerkens. de Ham. 2 min 57.1 sec.; 3. R. v. Feggelen. Meeuwen 3 min. 1 sec. 100 M. rugslag dames: 1. I. van Feggelen, Meeuwen. 1 min. 16,1 sec 2. G. Galliard. ADZ. 1 min. 18,8 sec.: 3. A. Veldhuizen. Robben. 1 min 18,9 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. F. de Geest, HPC, 1 min. 12.3 sec.; 2. J Scheffer. ÜJK. 1 min. t35 sec. Schoonspringen dames: 1. mej. R Muytjens, ADZ, 68,38 P 2. mei. J v Engelen. HDZ, 68.13 p. Idem heeren: 1. A. Zomer. HVGB 62,6 p.: 2. T. Mulder. DJK. 54.1 p. 5 X 50 M borstcrawl dames: 1. Meeuwen in 2 min. 48 sec.; 2. Het Y in 2 min. 51.1 sec. Idem Heeren: 1. Met Y in 2 min 22 sec.; 2 HPC in 2 min. 22,4 sec. Polowedstrijd Het Y—UZC. 62 BOEFJES SLOGEN HUN SLAG. Gedurende het half-time van de voetbalwedstrijd VVZAlw. Forw. zag men plotseling een Alkmaar sche agent van politie rondom het terrein ijlen. Drommen kinderen omstuwden hem en liepen met hem op, lachend, tierend Maar wat er was, wist niemand. De agent zat blijkbaar niemand achterna, hij voerde niemend met zich mee De jongens echter roken sensatie. En kelen hadden het over een gesto len voetbal, anderen over een por- temonnaie Dat laatste was juist Wat was het geval? Toen de spil van Always Forw die in de eerste helft was uitgeval len, zich had verkleed, had hij d tribune opgezocht en het kleedh kaal geopend achtergelaten. Hoi boefje achter zulke dingen komt, is onbegrijpelijk. Hij lijkt ze te voe len of te ruiken. Twee broertjes L. van de Bier kade grepen de gelegenheid aan om door te dringen in het kleed lokaal. Eén scheen de wacht te houden, terwijl de ander zijn slag sloeg. Dat wacht houden geschied de goed, want toen er onraad op daagde. wis* het boosdoenertje, dat zich van twee gulden en enkele centen had meester gemaakt, te ontkomen. Het wachtpostje liep echter in de val en daarmee is ook het oudere broertje, dat zich over de schutting van het sportpark uit de voeten had gemaakt, er bij. RECTIFICATIE GROENTEN- EN FRUITPRIJZEN No. 13. Bij asperges staat onder kwali teit IV detaillistenprijs f0.49. Dit moet zijn f0.54. Bij asperges, kwaliteit V staaf detaillistenprijs f0.61. Dit moet zijn f 0.66. MAAL- EN MENGINRICHTINGEN VOOR HET BEREIDEN VAN MENGVOEDER. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat het verbod tot het voorhanden of in voorraad heb ben van een onverzegelde maal- of menginrichting, geschikt voor de bereiding van mengvoeder, welk verbod begin November 1941 bij persbericht nogmaals te» algemee- ne kennis werd gebracht, thans is uitgebreid tot de onderdeelen van zoodanige inrichtingen. Deze ver bodsbepalingen zullen niet gelden ten aanzien van: a. Degenen, die als bedrijf het vermalen van granen uitoefenen. b. De bereiders van mengvoeder die in het bezit zijn van een meng- vergunning en het bereiden van mengvoeder als beroep uitoefenen c. Degenen, die kunnen aantoo- nen. dat zij als bedrijf het vervaar digen. herstellen of verhandelen van maal- of menginrichtingen uit- uefenen en dat het voorhanden of in voorraad hebben uitsluitend ten doel heeft het vervaardigen, her stellen of afleveren dier inrichtin gen. Bovendien dienen deze perso nen een voorraadregister bij te hou den, waaruit ten alle tijde de om vang van hun werkzaamheden nauwkeurig kan blijken. De aandacht wordt er op geves tigd. dat het verbod to het verhan delen en afleveren van maalm» lens thans ook voor de onderdee len hiervan geldt. De onderdeelen zullen voortaan slechts mogen wor den verhandeld en afgeleverd aan mersonen, die aan de hierboven on Ier a. b of c gestelde vereischten oldoen. Met nadruk wordt er op gewezen iat ieder, die een maal- of meng- nrichting of de onderdeelen hier van voorhanden of in voorraad heeft en niet onder een der drie bovengenoemde groepen valt. den Provincialen Voedselcommissaris of den Plaatselijken Bureauhouder van zijn district hiervan in kermis moet stellen, opdat tot verzegeling kan worden overgegaan. KUNSTMESTDISTRLBUTIE. Het R.V.O. Kunstmestdistributie bureau maakt bekend: 1. Geldigheidsduur kunstmest- bonnen. In tegenstelling met het vermel de in de publicatie d.d. 7 April

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3