De Landstand op Texel Stadsnieuws 530 schoolkinderen krijgen extra voeding HEYTS'RECLAME VERHOOGT UW OHZET. Den Helder ping-pongt ïïleitied Hermes-nieuws Bedrijfs-Hockeytournooi Uitvoering van H. 5.V.—De Lyceïst Stierenkeuring Texel De bedrijfsvereenigiog scherp bccritiscerd Boerenleider SA AL aan het woord Gratis 1 liter voedsel per dag. Van de week is er een aanvang gemaakt met het verstrekken van extra voedsel aan de Heldersche schooljeugd. Het betreft hier een wel bij uitstek nuttige maatregel, die men niet ge noeg kan toejuichen. In dit verband spreken wij tevens de hoop uit dat zooveel mogelijk kinderen yan deze gelegenheid kunnen profiteeren. Naar Wij vernemen zouden momenteel een 600 jongens en meisjes, allen aange wezen door den schoolartsendienst, gebruik maker, van de schoolvoe- ding. Wellicht bestaat de mogelijk- hel van uitbreiding. Dé* hoeveelheid voedsel bedraagt 1 liter per dag per kind. Het wordtgeleverd door de Centrale Keuken, en wel des middags tusschen drie uur en half Vier. Eenige vergoeding behoeft niet gegeven te worden.. De schoolvoeding wordt verstrekt aan de kinderen, die de stads-scho- len bezoeken. De buiten-scholen val len buiten de regeling. Vereenigng opgericht In de afgeloopen week hebben wij op uitnoodiging van het bestuur eens een kijkje genomen bij onze Ping pong clüb. Voor hen, die het nog niet weten, zij opgemerkt dat Ping-Pong de def tiger naam is van Tafeltennis. De Heldersche vereenlging. Sinds 20 Januari hebben we een Ping-Pong vereeniging in onze stad en wordt het" tafeltennis officieel be oefend. Aanvanke ijk begon men met een kleine kern, doch op de eerste vergadering op 5 Maart j.1. waren reeds 17 leden 'ngeschreven en werd een bestuur gevormd J. v. d. Poil, H. v. St len «n C .T. Koorn, resp. voorzitter, secretaris en penning meester, kregen de leiding in handen en gedurende eenige maanden is men serieus aan het oefenen, waarbij vooral v. Strien met meerdere rou tine den toon aangeeft. Wat is Ping-Pong? Op een tafel van 2.75 m lang en I.53 m breed is over de breedte, pre cies in het midden, een net gespan nen met een hoogte van 15 cm. De tafel is volkomen vlak en met de randen, die niet opstaan, afgezet. De Ping-Pong balletjes zijn genoegzaam bekend, terwijl geslagen wordt met 'z.g. ,,bats", dat zijn bekleedde houten plankjes, met een handvat, dus onge veer hetzelfde principe als de „rac kets". Het spel kan nu beginnen en we nemen aan dat het een wedstrijd en kelspel betreft, waarbij dus twee personen elkaar bekampen. Iedere speler serveert vijf maai achter elkaar, d.w.z. hij speelt den bal vijf maal, waarbij de bal eerst op zijn eigen veld en daarna op den tegenstander zijn veld moet stuiten. Na deze „serie" moet de bal steeds op het veld van den tegenstander etuiten, totdat de bal gemist wordt, uit raakt of geraakt wordt, nadat hij tweemaal gestuit heeft. In zoo'n geval heeft'de speler, die faalde, een achterstand van één punt. Bij vijf punten serveert 'de tegenpartij en bij 21 punten is de helft der partij afge loopen, ook al weer als er twee pun ten verschil in puntenaantal is, dus bijv. 2119. Is dat het geval, dan kan de tweede helft aanvangen, waarbij weer tot 21 punten gestre den wordt. Eindigen beide spelers éénmaal in het voordeel, dan moet de derde 21 punten-serie de beslissing brengen. Het dubbelspel is even anders, maar komt toch vrijwel op hetzelfde neer. Waar gespeeld wordt. De vereeniging zetelt in de Bree- straat in het clubhuis der Speeltuin. Een gezellige club, die Ping-Pong club, want we waren nauwelijks bin nen of we waren reeds tot tegen stander van v. Strien gebombardeerd, die ons een lesje gaf. Ook eenige dames zijn lid van de Ping-pongers, zoodat dus ook ge mengde dubbelspelen plaats kunnen hebben, iets dat ook allemaal Voor de toekomst de bedoeling schijnt te zijn, evenals het spelen tegen andere clubs. Den Helder is weer een vereeniging rijker en ongetwijfeld zulen op Don derdag meerdere Ping-Pongers zich bij deze reeds uitgegroeide kern voe gen, hoewel ook kijkers welkom zijn- lederen Donderdag om half acht 's avonds speelt de Heldersche Ping- Pong Club. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 18 Mei 1942. Overleden: Pronk J., m., oud 47 jaar. Bevallen: T. P. E. Both—van Calmthort, d.; A. van Beekhoven de Jager, z.M. BoonBouwman,*z. J. AdriaanseWit, z. BELEEDIGING. Een bewoonster van de 2e Vroon- Straat deed aangifte dat zij door een bewoonster van de Jonkerstraat is belc&digd, Er staat een boom in witten bloei, het water blinkt den avond tegen de schemering op veld en wegen is zwaar van leven, geur en groei. En wij bezinnen ons hoe vreemd het wonder is weêromgekomen: in haat en kou verstorven droomen herrijzen schuchter, in een zweem van licht en verte en geluid. Een kleine teederheid van hopen doet ons verlangen verder loopen: het leven in, den winter uit. Maarten Vroolijk. Op Zaterdagmiddag en Zondagmid dag a.s. hoopt Hermes een hockey- tournooi te organiseeren voor ge mengde bedrijfselftalen. Deze elftal len zullen moeten bestaan uit zes heeren en -**}f dames. Het is thans reeds gebleken, dat er voor deze partijtjes belangstelling bestaat en er zijn dan ook al diverse inschrij vingen binnengekomen, zooals bijv. kantoorpersoneel, winkelpersoneel, distributiedienst, onderwijzers, terwijl ook bij Hermes-donateurs, H.AÏV. én Rijkswerf plannen schijnen te be staan. De inschrijving diene men tot uiterlijk Donderdagavond schriftelijk te richten tot het secretariaat van Hermes. Voor het winnende elftal is een taart beschikbaar gesteld. Veelbelovend programma. Naar wij vernemen zal tweeden P'nksterdag door H.S.V.—De Lyceïst alhier voor het eerst sedert twee jaar weder een uitvoering gegeven worden in het Casino. Als hoofdschotel vermeldt het pro gramma een blijspel in 3 bedrijven van Jan de Hartog, getiteld „De Privé Secretaresse". Het betreft hier een populair stuk, waarvan, bij be hoorlijke vertolking, het succes ge garandeerd is. Voorts wordt aan het programma medegewerkt door het dansorchest van Louis van Loo, over welks pres- Aangeboden werden 28 1-jarige stieren, waarvan 8 werden afge keurd. Van de overigen werden de volgende stier.n goedgekeurd voor N.-H.; Christina's Frans, eigen. Wed. D. Huisman; Witte Egpert, eigen. C. H. Roeper; Grietje's Egbert 2, eigen. A. S. Kikkert; Juliana's Ber- nard, eigen. Wad. J. Beumkes; Klein- wierumer Tonia 5, eigen. C. Roeper Mzn.; en Cor 5, eigen. K. Zuidewind. Goedgekeurd alleen voor het Pro vinciaal Stier mreglement werden: Jbzn.; Egbert van Spyk, eigen. A. Eelman Dzn.; Oosterender, eigen. Joh. van Maldegem; Kee's Athleet 3, eigen. P Dros Bz.; Keè's athleet 64, eigen. C. de Wit; Koba's Egbert, eigen. J. M. Bakker; Egbert van Jans, eigen. J. M. Bakker; Henry Frri, eigen. Wed. J. Zoetelief; Frans II, eigen. Gebrs. Dekker; Lodewijk 7, eigen. P. Prins, James eigen. D. J. Roeper; KeeS, eigen. P. Dros Bzn.; Ilester, eigen. Jb. Roeper Jnzn. en Kasper, eigen. J. C. Hoogenbosch. Van de 5 ter keuring aangevoerde 2-jarige stieren werd 1 stier afge keurd, Voor het stierenreglement werd goedgekeurd Koba's Oscar, eigen. Wed. J. Zoetelief, terwijl de overigen allen werden goedgekeurd voor N.-H. Dit waren: Kee's Athleet, eigen. C. Koorn Hzn.; Kee's Athleet 59, eigen. Wed. W. Roeper en Frits, eigen. Jb. Reuv-rs Mzn. taties wij dezer dagen schreven. Ten- soltte werken mede „De Krakkies", zijnde het reeds bekende vijftal zan gers, die geparodieerde zangnum mertjes zullen uitvoeren. OPGEBRACHT. Door de politie is een minderjarige aangehouden en weer naar haar haar ouders in Amsterdam terug gebracht. VERNIELING. Een bewoner van de Weezen- straat deed aangifte dat een lemoen van zijn wager. is vernield. URK. Door 65 vaartuigen werd aan den gemeentelijken vischafslag alhiei aangevoerd: 3590 kg kuilpaling, van 20 tot 306 kg per vaartuig, prijs 74 ct.50 kg fuik- en lijnaal 0.681.54; 6149 kg pos 10 ct. per kg en 160 manden nest, prijs 50 ct. per mand van 37% kg. De vorige week was de vangst van aal en paling iets beter. Totaal werd toen aangevoerd 6790 kg aal en paling, 20.000 kg pos en 600 man den nest, prijs 50 ct. per mand van 37% kg. (Van onzen specialen verslag gever). Ook Texel was in de reeks pro- paganda-avonden van den Land- stênd opgenomen. Het was wel zeei* noodig, dat de boerenleider en zijn medewerkers den bewoners van het vogeleiland eens kwamen vertellen, wat de Landstand wil en doet, want in de 's middags op het raadhuis gehouden .vergadering van den dorpsboerenraad is ge bleken, dat door wantrouwen en wanbegrip het werk van den dorps boerenleider Parlevliet en zijn man nen niet eenvoudig is. Als overal elders moet de oorzaak mede wor den zochuin het feit, dat de l,and- stan nog sPèen verordenende bevoegd heid heeft en dus nog geen daden toont, zoodat de dorpsboerenleider zich moet bepaled tot het geven van advies, dat overigens veel gevraagd en natuurlijk graag gegeven wordt, In de vergadering van den dorps boerenraad, welke ook werd bijge woond door den burgemeester den heer Rijk dé Vries, zijn verschillen de problemen met den boerenleider besproken. Saai wees er op, dat er een streven bestaat om den Land stand te isoleeren, oogenschijnlijk gelukt dit in sommige gevallen, doch wie het laatst en het best zal lachen, zal niet de tegenstander zijn! Medegedeeld werd, dat ver schillende maatregelen in' voorbe reiding zijn, betreffende rom missie van advies bij den plaatse lijken bureauhouder. Alle medewerking werd den dorpsboerenleider toegezegd ten aanzien van de onbillijke aanslag voor jong vee op Texel, waarbij echter werd opgemerkt, dat men deze zaak in landelijk verband moet zien. Ook de telangen der visschers hebben de volle aandacht. Het moet uit zijn, dat de visschers veertig cent voor de bot betaald krijgen en de handelaar er in IJmuiden een rijksdaalder voor maakt. In zijn sluitingswoord bracht de dorpsboerenleider den burgemeester hulde. De Landstand doet nooit een vergeefsch beroep op hem- DE PROPAGANDAVERGADERING Feller dan op de andere verga deringen heeft de boerenleider Saai op Texel gesproken en de onfrissche toestanden gehekeld, die nog op het eiland bestaan. Hier wordt in bepaalde 'geval len het boerenbelang recht streeks gesaboteerd, de zwar te handel bloeit. Dit moet uit zijn, en dat zal ook uit zijn. De politie op Texel is thans ge reorganiseerd en bestaat uit A -w. .'x f****-, 4 fi BOERENLEIDER SAAL. (Cliché archief). mannen op wien de burgemees ter kan vertrouwen en staat maken dat zij den zwarten han- del met wortel en tak zullen uitroeien. De Landstand is gekomen, aldus de heer Saai om te zaaien, een an deren geest te brengen en spr s on dervinding op dezen dag is, dat op Texel velen nog het hoofd afwen den wanneer ze het embleem van den Landstand zien. Spr. vindt dat niet erg, want de dag zal ko men dat men toch kijkt. Men wacht echter af, en men ziet blijkbaar op Texel ook liever naar het Westen dan naar het Oosten. Afwachten is een Nederlandsche trek, maar nv n vergeet, dat ook als Engeland het wint en de Engelsche staatsli 'den houden hun woord, er andere to standen zullen komen. Ons volk is vergiftigd door pers en radio van vóór 1940, de nic schen die den nieuwen tijd zijn toegedaan, moeten dit gif uit het Nederlandsche lichaam halen. Dit kost strijd, maar dit is niet erg want als het den Landstand ca deau werd gegeven, zouden de actieven in den Landstand spoedig verslappen. Echter, de strijd wordt door de tegenstanders niet eerlijk gevoerd, zij baseeren hun strijd on schijn en valschheid. er zijn er velen die ja zeggen, maar neen doen. De hoogere Nederlandsche instan ties gaan ook zoo met de Duit- schers om, ze bed-ndoren de Duit- sehers achter hun rug. De leiding van den Landstand doet dit niet. zij durft het ook den Duitsehers te zeggen, als er iets gebeurt tegen het boerenbelang, Daarom respec teert de Duitsche overheid den Landstand. Spr. zet vervolgens uiteen, dat het verwijt van politiek zijn dat men den Landstand doet, evenzoo de ou de organisaties treft Die voerden partijpolitiek! De Landstand voert de politiek van den nieuwen tijd het raam wordt gelegd in een orga nisatie wt&ke straks kan opbou wen in het nieuwe Europa. De hee- !"en thans hun hoofd omdraaien, bewijzen het volk een slechten dienst, zij zijn de verraders van "Ons volk, omdat zij liever Nederland als een Duitsche kolonie dan als een vrij land zien. Op Texel is een bedrijfsvereeni- 9ing, onder leiding van den heer v. d. Ban, een landbonw- leeraar Dezen is door zijn chefs opgedragen mede te werken aan den Ned. Landstand. Hij schittert thans door afwezig heid en meent dat de bedrijfs- vereeniging, die thans 600 leden telt, den Landstand in een hoek kan drukken. Dat zal van he den af uit zijn, verzekert de heer Saai, ik zal zorgen, dal deze heer en andere intelec- tueelen, die tegenwerken, geen vinger meer in de pap krij gen. Deze bedrijfsvereniging zal een toontje lager moeten zingen. Men moet overigens goed begrij pen, dat de Landstand niemand het nationaal-socialisme wil opdringen, wel verlangt de Landstand van zijn medewerkers een loyale houding. Het zou een misdaad zijn wanneer de Landstand anders handelde, daarmee zou de toestand van 1940 toen een lid van de N.S.B. nergens kans had, in omgekeerden zin te- rugkeeren. Uitvoerig besprak de heer Saai de positie van den boer. Hij die thans zijn oogsten wegsmokkelt, is volgens de tegenstanders van den Landstand een goocheme jongen, maar in het oog van den Landstand een misdadiger tegenover het volk. Spr. zou zulken van hun bedrijf willen stooten degenen die thans veroordeeld worden, gaan lustig door met straffen, in de hoop daf de Engelschen er wel zullen zijn, voor de straf ten uitvoer wordt ge iegd. Voor de nieuwe oogst zullen er wel andere maatregelen genomen worden. Hoewel dit door voedergebrek moeilijk is, moet de boer toch geen vierkante meter gaond ongebruikt laten; hij moet samen werken met de bedrijfsvoorlichting, welke ech ter een dienende taak moet hebben en niet de praktijk mag overheer schen. Zoo moet ook de heer v. d. Ban den Landstand helpen, weigert hij samenwerking met den boerenraad. dan zal hij 'n reisje naar het „vast" moeten maken. Vervolgens schetst de heer Saai de verhouding tot het bureau Voed selvoorziening in oorlogstijd; welke nogal eens haken en oogen geeft. De provinciale voedselcoipmissaris- sen hebben uit te voeren wat de heer S. L. Louwes deéreteert, de be ginselen van die organisatie zijn daardoor lijnrecht tegenover die van den Landstand, welke van on deraf opbouwt en daardoor veel be ier de klachten der boeren kan onderzoeken. De oudp commissies van ad vies bij de voedselcommissarissen zijn gehandhaafd, de boerenleiders mogen er een paar bij benoemen, maar daar voelt spr. niets voor, hij laat zich niet meer in een hoekje dringen Wil de Landstand iets be reiken, moet de organisatie af zijn, want in geen geval mag de voedsel voorziening worden gestagneerd. In Noord-Holland zou het wel gaan. de andere provincies zijn .nog niet geheel gereed. ievensruimte voor Neder- and noodig. Wanneer de Landstand is afge bouwd. zal de handelaar niet meer kunnen parasiteeren op den produ cent en het overbouwde distributie apparaat kan worden ingekrompen Emigratie zal noodig zijn. spr. is overtuigd dat er levensruimte voor ons doodarme volk zal komen. Ar beid en bodem blijven over, deze moeten nauw verbonden, het Neder landsche volk een nieuwe toekomst verzekeren. Tot slot behandelde spr. de ver houding tusschen bifrgemeester. en dorpsboerenraad. welke goed is. op Texel en de houding der dominees en pastoors in Noord-Holland. Mijnheer pastoor heeft bewerkt dat de velen die eerst met den Landstand medewerkten, hebben bedankt. Zij gebruiken machtsmid delen door te weigeren een kind te loopen. wanneer de vader lid is van •en dorpsboerenraad. Zoo ontkete- 'ïen de pastoors en dommees zelf de'" kerkstrijd door alles af te wijzen 'vat naar den nieuwen tijd riekt Waren zij zelf zoo christelijk, voor 1940, toen zij nimmer protesteerden tegen de voedselvoorziening hoe wel zij baden voor een goed gewas? Is de Landstand dan niet christelij ker, als hij het voedsel vpor het volk wil bewaren? Gaat de terrorisatie der geestelijkheid door, zal zij dé wrange vruchten plukken! Ook de landarbeider hoort in den Land stand, hij was steeds in het hoekje waar de slagen vielen, naast den boer zal ook bij ons volk dienen en zijn rechten hebben! DE ORGANISATIE VAN DEN LANDSTAND. De beer Leeuw, leider van de pro paganda, heeft de organisatie van den Landstand uiteengezet; 't ont staan, de leiding en bet bestuur. VAN DE GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 106. Maximum winkelprijzen voor jam. In glazen pot van 450 gr.; Prima Jam f0.58, huishoudjam I f0.48, huishoudjam II f0.37. Los uitgewogen p. 500 gr.: Prima jam f 0.56, huishoudjam I 10.50, huishoudjam II f0.39. Het vragen van hoogere prijzen ia strafbaar. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL LISTENPRÏJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking no. 14/1942 Deze prijslijst geldt van 26 Mol 1942 ai. WINTERGROENTEN Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen Witlof; p. 100 kg. p. kg. I ten hoogste 15 st. per kg. II meer dan 15 st. per kg. Wortelen (roodel peen. z. lof. fijn gewasschen f14.f 0.17 z. lof. midd. grof, ongewasschen 4 f 9.50 f 0.12 z. lof, grof, ongewasschen. f 8.50 f0.11 z .lof, extra grof. ongewasschen f 7.50 f 0.10 Roode kooi f14.— f 0.18 Savoye kool (geel) f 13f 0.17 Savoye kool (schelk) f 16.50 f 0.21 Witte kool f 11.f0.14 Koolrapen f 7.50 f0.10 Roode uien f 12.50 f 0.16 Witte uien f 11.f 0.14 f24.50 f 0.31 f 18.50 f 0.24 Spr. deed een historisch overzicht aan zijn betoog vooraf gaan en schetste de ontwikkelingsgang van af het Nederlandsch Landbouwco- mité in 1885 opgericht, tot de op richting van den Landstand in 1942, van den tijd dus toen alleen gelet werd op de „prestaties" in het ka pitalistische stelsel tot „de mensch", dien de Landstand in het middel punt van zijn actie stelt. Spr. stelde duidelijk in het licht, dat het nationale karakter van on zen boerenstand door de splijtzwam in de organisaties, welke naast het Landbouwcomité verrezen, verloren ging. De Landstand tracht nu de eenheid in den boerenstand te be reiken, den boeren hun eer terug te geven, hen op hun plichten te wijzen om hun rechten te kunnen verdedigen. Krachtens het Statuut van den Landstand heeft de boer zijn lot in eigen handen en bepaalt zelf wat in zijn belang zal gebeuren. Na de inwendige organisatie naar het leidersbeginsel te hebben uiteen gezet en te hebben medegedeeld, dat steeds van onder af wordt ge bouwd en dus niet meer in Den Haag voor de boeren wordt geboerd, besloot de heer Leeuw met te ver klaren dat de Landstand de boer zelf is! LEVEN EN LATEN LEVEN! De heer Bakker, hoofd van de af- deeling Volk en Bodem in Noord- Holland, ging in zijn rede van het standpunt uit, dat de mensch moet dienen en zijn leven ernstig leven. Ook de boerenbevolking heeft in vele gevallen niét dit besef van le ven en laten leven. Hoewel inder daad de boer steeds is verguisd, mag hij geen Kwaad mét kwaad vergelden. „Volk en Bodem" tracht nu den boer leiding te geven en hem zijn menschelijke plichten tegenover de volksgemeenschap bij te brengen. Daartegenover staat dat de ellende van den boerenstand moet worden weggenomen, wil hij zich kunnen ontplooien, vele bedrijfjes zijn nog zwaar belast, ook in het zoogenaamde rijke Noord-Hol land. Tegen de juridische scherp slijpers die in dienst van het groot kapitalisme nog de macht hebben den boer van zijn bedrijf te stooten, als het kapitaal van den hypotheek houder maar gered wordt, voert de Landstand een scherpen strijd en in dezen strijd zal de Landstand overwinnen. Dergelijke heeren zal ik, aldus spr., torpedeeren, zij zullen den armen boer en tuinder niet meer uitbuiten. De Landstand zal niet rusten voor zij verdwenen zijn! Wanneer de Nederlandsche boer zijn plicht doet, zal hij zijn recht hebben voor de volle honderd pro cent. Indien ziclj gevallen van on recht en uitbuiting voordoen, wen de men zich tot den Landstand in volle vertrouwen, het gaat er thans omd en boer een beter bestaan te geven, dan 1 ij .n de wereld ooit heeft gehad! Behalve voor den boer staat de Landstand ook pal voor de belangen van de boerin, als stuw kracht van het bedrijf. Spr. eindigd.' met de hoop uit te spreken, dat op Texel, als elders in Noord-Holh id ook de Bond van Landsvrouwen weer op volle kracht zal werken en de jeugd op dit .ei land opgevoed zal worden in het begrip Van bodembewustheid en verknochtheid aan den geboorte grond. De heer Parlevliet, die ook de ver gadering, welke goed bezocht was en o.a. door den burgemeester en den voorzitter van de N.S.V.O. werd bijgewoond, geopend had, sloot met een opwekkend woord. De dorpsbocrenleider zeide er van overtuigd te zijn, dat ook de speciale Texelsehe belangen bij deo Lanfèt&ad .veilig zijn. Prei: I boven 10 mm. 0 f 14.50 II ben. 10 mm. 0 111.— Bieten: I tot K kg. p. stuk t 8.50 II van Vt tot 1 kg. per stuk f 7.— III van 1 tot 1H kg. per stuk f 6. Gekookte bieten: I 3 stuks of meer dan 3 stuks p. kg. f 16. II minder dan 3 st. per kg. f 13.50 Knolselderij (zonder lofl I boven 10 cm. 0 f 19. II v. 8-10 cm. 0 f 17.50 III v. 6—8 cm. 0 f15.50 Schorseneeren: 1 tot 20 st p. kg. f23. II tot 45 st. p. kg. f 15.50 ZOMERGROENTEN Kropsla glas: I 6 stuks en min der p. kg. II meer dan 6 st per kg. Kropsla natuur: I 5 stuks en min der per kg. II meer dan 5 st p. kg. Snijsla en Stoofsla dunsel Andijvie (glas) Postelein Peterselie Bosselderij f 0.19 f 0.14 f 0.11 f 0.09 f 0.06 f051 f 0.17 f 0.24 f 0.22 f050 f 0.30 f050 p. 100 st p. st. f 8.— 10.11 f 650 f 0.09 f 8.— f 0.11 f 6.50 f 0.09 p. 100 kg. p. kg. f 18.50 f 0.24 122.50 f 0.29 f'25.— f 0.32 p. 100 bos p. bos f 8 50 f 0.11 f 7.50 f 0.10 5». 100 kg. p. kg. f 12.50 f 0.16 f 15.50 f 0.20 Spinazie Raapstelen Koolrabi: p. lOOst. p st. I boven cm. 0 f 10.f 0.13 II van 4—7 cm. 0 f 9.— f0.ll p. 100 bos p. bos Bospeen (glas) (0.4 kg. peen p. bos) f22.f059 Kaskomkommers: p. 100 st. p.|t I njjnstens 500 gr. 'per stuk f24.f0.31 II van 450500 gr. per stuk f 18.50 f 0.24 III van 350450 gr. per stuk f 13.f 0.17 p. 100 kg. p. kg. Stek f20.— f 0.26 Platglaskomkommers: p.100 st J). st Ia minstens 750 gr. per stuk f28.— f0.36 Ib 650-750 gr. per stuk f25.— f0.32 II 550—650 gr. p. st. f 19.50 f 0.25 III 450-550 gr. p. st f 13.50 f 0.18 Hoil. bloemkool: Ia boven 25 cm. o. d. kop gemeten f35.f 0.44 Ib 20—25 cm., o. d. kop gemeten f31.— f0.40 II 16—20 cm. o. d. kop gemeten f23.50 f0.30 III 10-16 cm. o. d. kop gemeten f 16.f0.20 p. 100 kg. p. kg. Boonen f165.f 1.95 Peulen f 136.f 1.62 Asperges: Ia tot 26 cm. lang, zonder gebreken. 25 stuks per kg. f98.— f 1.17 rb tot 26 cm. lang, m. lichte gebreken. 25 stuks per kg. f87.— f 1.04 11a tot 26 cm. lang, zonder gebreken. 26—40 st. p. kg. f82.— f 0.98 Ilb tot 26 cm lang, m. lichte gebreken.' 26—40 st. p. kg. f61.— f 0.73 IIIa tot 26 cm. lang. lichtbl. t.m. 25 stuks per kg. f61.f 0.73 111b tot 26 cm. lang. licht bi-, 26—40 st. p. kg. f55.— f0.66 IV tot 26 cm. lang. dunne licht blauwe. 41-55 st. p. kg. f38.50 f0.48 V. holle en stukken uit de sorteering la t.m. Illb f49.— f0.60 Tomaten I, II, III en IV f73.— f0.87 Tomaten, bonken f62.— f0.74 Tomaten kriel f46.— f0.56 p. 100 bos p. bos Radijs (glas en natuur) f 4.50 f0.07 p. 100 kg. p. kg. Rabarber, groenstelig f 10.f 0.13 Rabarber, roodstelig f 12.— f 0.15 Tuinkers f73.f0.87 Vroege aardappelen JJ23.— f0.28 FRUIT Aardbeien f272.f3.25 Nieuwe stookdruiven f300.— f3.60 Meloenen f 110.fl.30 Kersen f 635.f 7.30 p. 100 st. p. st. Perziken f 95.f 1.13 Voor het snijden van koQl mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van be stelde groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg. in rekening gebracht worden boven den werke- lijken verkoopprijs al winkeL Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde producten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maxi mumprijzen. welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maxi mumprijzen moeten de verkoopprij zen dienovereenkomstig worden verlaagd. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Het vragen van hoogere prezen is strafbaar. Nianwa opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3