mm Brandende kwesties radioprogramma fis de srtul gesleten is Met gastrecht naar Duitschland Bt hKht tmirs vin Speer prijst Duitsche arbeiders Vitr Bti Ecmii schtn Rtehtsr Uoeiê-al VACANT1E? Dan: den boer op Diploma's alleen zijn niet voldoende Mysteries rondom „Vredelust" Da noodan dar aekttiaaja- rigaa. - In een ttyd, waarin hat om allos gaat, k de )ea*d niet tegen te henden met ideeftn van gisteren. JLI EN zal zich wellicht herinne- lT1 ren, aldus Max Blokzijl in zijn radiopraatje van Donderdag jl., dat ik indertijd tot de slotsom wag gekomen, dat in zoo uitzondel- lijfke tijden als die, welke we tegen woordig beleven, wenschen van ouders, die uit een duidelijk te on derkennen bekrompenheid van op vatting of een niet te verdedigen haatatemming zijn voortgekomen opzij te xetten zijn, zoodra mag wor- den aangenomen, dat voor politieke overtuigingen vatbare achttienja rige® in een richting gaan, die voor de kooiende volksgemeenschap van beslissende beteekenis moeten •ijn. „Voor de komende volksge meenschap, zooals een Nationaal- Socialistische minderheid die wenecht te zien, maar die door ons te vuur en te zwaard bestreden wordt" hoor ik vele meeluiste rende ouders mompelen. Ik weet het U vertelt me daar niets nieuws mee. Maar U kunt mij en tiendui- senden andere volwassen Neder landers nu eenmaal niet het geloof ontnemen, dat deze nieuwe volks gemeenschap k6mt. Wij zijn er nu eenmaal tot in het diepst van ons bewustzijn van overtuigd, dat een allerlaatste poging gedaan moet worden om een rechtvaardig en menschwaardig samenleven in volksgemeenschappen op te bou wen, en te verhinderen, dat een eeuwig weerkeerende slavernij en bijbehoorende bloedige revolution- naire afrekeningen komende ge slachten tot ongelukkige menschen maken. WET gaat om een strijd, die nu maar eens moet worden uitge vochten. Het Duitsche spreekwoord zegt; „Lieber ein Ende mit Schrec- ken, als ein Schrecken ohne Ende". Het gaat tenslotte om niets min der dan om de komende geslach ten. Van de volwassenen van heden in groote meerderheid overtuigde nationaal-socialisten te maken: een dwaas, die zich voorstelt, dat zoo iets mogelijk is. Maar onze jongens en meisjes, die de klassen van de Lagere School binnentreden, kun nen werkelijke nationaal-socialisten worden. Het wachten is op maat regelen, die dit mogelijk maken, tegen alle gemopper en kleinzielig verweer in. Er is groote haast bij. Want juist op school zitten onze meest verwoede, reactionnaire te genstanders verborgen. En het is heelemaal niet waar, dat dit verzet de sympathie van alle jongeren heeft, die de klassen vullen. LEG ik de brieven, die ik ont ving, naast mijn ervaringen met de duizenden jongens van het Nederlandsche Legioen, van de Waffen-SS, van de N.S.K.K. en van de andere vrijwillige corpsen, die ik in hun garnizoenen en bij plechti ge beëedigingen mocht opzoeken, dan moet ik zeggen; er groeit een kern van jonge Nederlanders onder ons op, voor wie ik eerbied heb. Er is niet de minste aanleiding om den moed op te geven. De Staat van straks zal voor deze jongeren ruim Paan maken, en de tegenstrib belende ouders, onderwijze:s, domi nees en pastoortjes zullen ik vraag vergiffenis voor het oneerbie dige beeld, het is niet zoo kwaad bedoeld door dien storm der jeugd ornver worden gewaaid en hulpeloos langs den berm liggen spartelen. Gelooft toch niet, dat ge de jeugd, Uw eigen jeugd, kunt tegenhouden met ideeën van gisteren. En nog wel in een tijd, waar het om alles gaat. Ik sprak voor enkele dagen over dien frontbrief van den Nederland- schen SS-man Smit, die van zijn ervaringen vertelt na zeven maan den aan het Oostelijk front gestaan te hebben. Ik aarzel niet, dezen brief een historisch document voor het Nederlandsche volk te noemen. Deze jonge Smits slaat eenvoudig alle argumenten dood over zooge naamde typisch-Nederlandsche ei genschappen, over onzen zooge- naamden volksaard, die anti-hero- isch, anti-militairistisch, uitsluitend op eigen voordeel van den enkeling bedacht zou zijn. IK zou het onze jongens en waar 1 mogelijk en wenschelijk ook onze meisjes, wel willen toeroepen; breekt met het heden, toont nu eens moed en inzicht^ waagt nu eens alles, om te winnen. Voor ten nissen en voetballen, biertjes drin ken, kousen stoppen en desge- wensclit kletspraat verder geven is later nog tijd genoeg, mocht het U dan nog belang inboezemen. Ge weet het misschien niet, maar het zij U gezegd, dat van wat ge nu doet of nalaat, nauwkeurig boek gehouden wordt, door hen, die straks de geschiedenis van het nieuwe Nederland gaan neerschrij ven. Over de slappelingen zal niet of tenminste niet veel goeds wor den gezegd. Het zal hun niets hel pen, of pa een dikken geldbuidel achterlaat. Ons volk zal straks ge leid worden door hen, die om ons allen den dood regelrecht in het ge zicht hebben gezien. DISPENSATIE VAN HET GESLO TEN VOETBALSEIZOEN. Het College van Gevolmachtigden voor de Sport deelt het volgende mede: In verband met de ongun stige weersomstandigheden gedu rende den afgeloopen winter, waar door op een groot aantal Zondagen geen voetbalwedstrijden konden plaats vinden, zullen de competi ties van den Nederlandschen Voet balbond en zijn afdeelingen niet kunnen worden beëindigd voor 15 Juni, op welken datum het gesloten voetbalseizoen aanvangt. In verband met het bovenstaande is door het College uitsluitend voor het jaar 1942 aan het bestuur van den N.V.B. u iterlijk tot en met 5 Juli a.s. dispensatie verleend voor de noodzakelijk na 15 Juni a.s. te spelen competitiewedstrijden. HET PROGRAMMA DER KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. Het verdere programma van de voetbalwedstrijden voor het kam- pioensclian van Nederland ziet er als volgt uit: 31 Mei: Heerenveen-Eindhoven en A.G.O.V.V.—Blauw Wit. 7 Juni: HeerenveenA.D.O. en A.G.O.V.V.—Eindhoven. 14 Juni: Eindhoven—A.D.O. en Blauw WitHeerenveen. 21 Juni: A.D.O.—A.G.O.V.V. „De boeren hebben een hard be staan. Zij zijn nooit eens vrij. Altijd roept het land, het vee of de boer derij. Ik zou wel willen, dat alle jongens en meisjes eens naar een boerderij gingen om den boer te lee- ren waardeeren als iemand, die voor ons voedsel zorgt". Bovenstaande regels knipten wij uit een van de vele brieven, die binnenkwamen, naar aanleiding van het feit, dat het vorige jaar een groot aantal jongens en meisjes uit de stad ,.den boer op" zijn geweest. Wat was namelijk het geval? Door den oorlogstoestand en de blokkademaatregelen moet Neder land zichzelf voeden. En dat er nog geen honger is geleden, dat danken wij uitsluitend aan den boer. De boer mag daarom thans niet lan ger alleen staan. Het is niet meer voldoende indien men hem steunt met woorden alleen, neen, het zijn vooral daden, die thans gevraagd worden. Daaronfcis ook dit jaar door het rijksarbeidsbureau een actie op touw gezet, die beoogt jeugdige, on geschoolde personen gedurende de zomermaanden als hulp bij de land bouwers te plaatsen. Hiervoor ko men vooral d i e jongens en meis jes in aanmerking, die een lange zomervacantie hebben (dus voor namelijk de studeerende jeugd) en de jeugdige werkloozen. De voorwaarden. De bedoeling ls, dat deze jongens en meisjes ten minste voor een tijd vak van tenminste vier weken in de gezinnen van landbouwers wor den opgenomen en in het bedrijf meewerken. Als tegenprestatie voor deze „landhulp" moet de boer deze „hul pen" kost en inwoning verschaffen, voor hun wasch zorgen, hun klee ding en kousen repareeren en hun f 1.zakgeld per week verschaffen. De jongens en meisjes moeten zich vooraf medisch laten keuren. Wij zeiden het reeds: vele brie ven van jongelui, die er op uit wa ren getrokken, hébben de geweste lijke arbeidsbureaus bereikt. Over het algemeen viel het werk erg mee. Sommigen mochten reeds na enkele weken zelfstandig hooi- rijden of ploegen, eggen of maaien De meisjes verrichtten hoofdzake lijk huishoudelijken arbeid, of moch ten helpen bij het melken, of wer ken in den moestuin. Men deed nieuwe indrukken op, knoopte nieu we vriendschapsbanden aan, en het is dus niet te verwonderen, dat bij na allen schreven: „Volgend jaar ga ik weer". Wat ook opvalt is, dat de stads.jongens en -meisjes una niem tevreden zijn over de voeding. Meld spoedig. Zij, die nu nog twijfelen, wacht niet langer, maar meld je aan! Is er iets mooiers denkbaar dan te werken onder de stralende zon, temidden van het wuivende graan, terwijl de wind door de haren speelt en de geur van het hooi de neusgaten prikkelt? Aarzel dus niet langer, maar geef je zoo spoedig mogelijk op bij een gewestelijk arbeidsbu reau, waar je alle inlichtingen kunt verkrijgen. Je helpt je volk, dus je helpt jezelf. „Vernauw den band tusschen stad en land" Méér dan ooit zal het in de toe komst noodig zijn, dat de leidende posities alleen door die menschen worden bezet, die waarborg bieden, dat zij hun functie in het algemeen belang zullen uitoefenen. Niet hun diploma's, doch alleen hun houding tegenover de sociale problemen van dezen tijd, hun plichtsbesef en hun verantwoordelijkheidsgevoel kunnen die waarborgen. De student van morgen zal an ders moeten zijn dan die van he den. Uit ons geheele volk zullen al leen de besten tot de universiteit worden toegelaten. Zij, die te oud zijn, om deze nog langs normale wegen te bereiken, kunnen door de Langemarck-opleiding worden ge holpen. Flinke jonge arbeiders tus schen 17 en 24 jaar, die reeds in een beroep werkzaam zijn" of een opleiding daarvoor volgen, kunnen in staat "worden gesteld, een koste- looze opleiding ter voorbereiding van de universiteit of van een mid delbare vakschool te volgen. Inlich tingen verstrekt het Langemarck- studium, Waalsdorperweg 12, Den Haag. De buitenlandsche arbeider is vrijwillig naar Duitschland geko men om Duitschlands vermeerder de behoefte aan arbeidskrachten te dekken en bij de Duitsche oorlogs inspanning behulpzaam te zijn. Dientengevolge, zoo lezen we o.a. in de D. Z. i. d. N.: mag hij in Duitschland aanspraak maken op het gastrecht. Om dezen grondre gel ten aanzien van alle in Duitsch land te werk gestelde arbeiders van kracht te doen zijn, heeft de General-ibevollmachtigte voor de te werkstelling. Gauleiter Sackel, op 7 Mei 1942 richtlijnen gegeven voor den inzet van buitenlandsche ar beidskrachten en voor hun aanwer ving. Op grond van deze bepalingen wordt voortaan de geheele belan genbehartiging van de buitenland sche arbeiders op de plaats der werkzaamheden en in de gemeen schappelijke kampen door het Duit sche Arbeidsfront verzorgd. Uitge zonderd zijn slechts die buitenland sche arbeiders, die in den land bouw zijn ingezet. Tegenover het Duitsche gast recht staat de verplichting van den buitenlandschen arbeider om zich aan de bedrijfsdiscipline te onder werpen zooals de Duitsche arbeider doet. Het blad beschrijft dan verder, hoe om ieder misverstand bij voor baat uit te sluiten, de aanwerving is gecentraliseerd, terwijl de arbei der nauwkeurig op de hoogte wordt gebracht met de arbeidsvoor waarden in de Duitsche bedrijven. Om alle moeilijkheden te voorko men worden de vertrekkende werk lieden getest op hun vakbekwaam heid en medisch onderzocht, ter wijl voor hen de gelegenheid wordt geopend zich in Duitschland verder te ontwikkelen. De gestelde eischen zijn echter streng, omdat de arbei der het Duitsche tempo zal moeten kunnen bijhouden. De werklieden worden onderge bracht in gemeenschappelijke kam pen. Duizend van deze worden door het arbeidsfront zelf beheerd, 4000 andere staan direct onder lei ding van industrie of leger. Het aantal zal tot op 8000 worden uit gebreid; de kampleiders, waarvoor de beste krachten worden uitge zocht, worden gerecruteerd uit het arbeidsfront, dat overal de sociale belangen verzorgt. De sociale belangenverzorging omvat ook de geestelijke en cultu- reele kant. Rekening houdend met het na tionale karakter worden vrije avonden en vrije tijd gegeven, voor de geestelijke ontspanning orga niseert het Duitsche Arbeidsfront gastspelen van kunstenaars uit het vaderland van den arbeider. Kortom het uitgebreide werk van het Arbeidsfront begint bij 't begin der werkzaamheid van den arbeider en duurt voort gedurende zijn heele verblijf. STAATSLOTERIJ. Bq de trekking van 21 Mei zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f 15.000 No, 2338. f 1.000 No. 14070. f 400 No. 2210, 6824, 13538. f 200 No. 16701, 16041. f 100 No.( 1265, 4286, 5558, 5645, 9801, 11924, 16506. 226. Er liepen hen een paar schimmen voorbij en toen ze een eind verder waren, liet de bestuur der opeens zijn zaklantaarn bran den. Vooruit, ze achterna, anders vernielen ze on» toestel nog. Aller lei woeste geluiden makende, liep het viertal hen na, zoodat de ande ren van schrik naar de uitgang ren den. Ongekende prestaties. BERLIJN, 21 Mei (DNB.) De Rijksminister voor munitie en be wapening, Spëer, heeft in zijn rede tijdens de plechtigheid ter gelegen heid van de uitreiking van onder scheidingen aan Duitsche arbeiders in de bewapeningsindustrie o.a. het volgende gezegd: Onze soldaten aan het front ne men met geestdrift de nieuwe wa pens in ontvangst, die hun in de laatste dagen en weken zijn uitge reikt. Wfl hebben een moeilijken en harden winter meegemaakt en de ze winter heeft niet slechts aan het front, doch ook in het vaderland al lerlei moeilijkheden meegebracht. Allen vroegen wij ons angstig af, hoe deze moeilijkheden de vervaar diging der wapens zouden influen- ceeren. De voorjaarsleveringen zijn geëindigd, zij zijn in ongekende massa's op weg naar het front. Daarmede is het bewapeningspro gramma in een belangrijke nieuwe phaze getreden. De nieuwe aan maak is ter hand genomen, welke de productie van wapens en muni tie in de komende weken wederom aanzienlijk zal doen stijgen. De Führer heeft zich steeds weer la ten rapporteeren, of de door hem geëischte cijfers in de afzonderlijke maanden konden worden bereikt. Gij kunt U voorstellen, dat de eischen van den Führer aan de be wapeningsindustrie hoog en de door hem verlangde leveranties der halve slechts uiterst moeilijk te be reiken zijn. Er vormde zich, van maand tot maand stijgende, het onverwachte beeld, dat deze door den Fiihrer verlangde cijfers niet slechts be reikt, doch steeds meer overtroffen werden. Bijna overal werd een der de tot de helft meer geleverd dan de door den FQhrer oorsnronkelijk verlangde' en verwachte prestaties, op enkele der belangrijkste gebie den zelfs het dubbele. De minister besloot met zijn er kentelijkheid te betuigen voor de ongehoorde prestaties, die de Duit sche arbeider op dit gebied vol bracht heeft. Italiaansch weermachtsbericht ROME, 21 Mei. Het 719e weer- machtbericht luidt: Verkenningsvliegtuigen en bom menwerpers van de as hebben in Noord-Afrika en boven Malta een groote activiteit ontwikkeld. In een luchtgevecht werd een Spitfire neer haald. In het Oostelijke deel van de Middellandsche Zee hebben onze vliegtuigen een koopvaardijschip van middelbare tonnage herhaal delijk met bommen getroffen en zwaar beschadigd. Onze duikbooten, die op den At- lantischen Oceaan, in de nabijheid van de Amerikaansche kusten opereerden, hebben nieuwe successen behaald. Een duik boot onder bevel van korvettenka- pitein Enzo Grossi heeft een volbe- laden tankschip van 12.000 ton tot zinken gebracht, alsmede een stoomschip van 10.000 ton. Een an dere duikbo.ot onder bevel van den luitenant-ter zee le klasse Marco Revedin heeft een schip van 7.000 ton tot zinken gebracht. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDÜ VAN EWOUD. 62 „Laat ik eerst Loucheur's rol even verder verklaren, al is daarvan dan ook niet' zoo heel veel meer te ver tellen. Ir. ieder geval staal het wel vast, da! de Belg uit het resultaat van de door hem in scène gezette comedie de juiste conclusie heeft ge trokken. Daarna was het voor hem nog slechts zaak de noodige bewijzen ln handen te krijgen. Hij is ons na gegaan en heeft gezien, dat dr. Jur rians zich naar „Parkzicht" begaf. Die gunstige gelegenheid om in dr. Jurrians' woning eens een nader on derzoek in te stellen, liet hjj niet on benut. Er moest met spoed gehan deld worden, want ook de politie kon reeds een spoor van den dader ont dekt hebben en die moest h(j tot eiken pr(js vóór zijn. Hij verschafte zich dus toegang tot de villa van dr. Jurrians, waar hij voorzoover ons uit diens biecht bekend is geworden ln ieder ge val den hoed en het sigarettenétui van den vermoorden vond. Dat was voldoende. Om zeker te zijn, dat dr. Jurrians hem bjj de inbraak niet zou verrassen, liet hij hem naar het hoofdbureau gaan en tevens ver schafte hem dat de gelegenheid om zoo spoedig mogelijk tot een resul taat te komen. Hij belde dr. Jurri ans op om een ontmoeting met hem voor te bereiden, maar trof mjj aan de telefoon. Dat bracht de eerste kink in den kabel. De ontmoeting ln de wachtkamer van het Centraal station kon niet doorgaan, omdat ik daarvan op de hoogte was en daar om bezorgde hjj na het vertrek van de rechercheurs een briefje, waarin hij dr. Jurrians dringend adviseerde onmiddellijk naar hem toe te komen. Aan het advies je weet het ls gevolg gegeven en het resultaat is je nu eveneens bekend. Onder ons gezegd, doet het me buitengewoon genoegen, dat vriend Loucheur dit maal het lid op de neus heeft ge kregen. Wij kunnen hem nu tenmin ste voor een jaar onschadelijk maken!" „Dat verdient hjj ongetwijfeld!" zei Wils met veel overtuiging. „Maar..." „Maar?" „Tenslotte heb je het toch eigenlek aan hem te danken, dat de dader zoo spoedig kon worden ontmas kerd..." Inspecteur Sanders glimlachte fijntjes. „Nu komen we op het aandeel, dat de politie in deze zaak heeft gehad," zei hij, den reporter een sigaret pre- senteerend en er daarna ook zelf om zichtig, als om tijd te winnen, een opstekend. „Ik geef toe, dat het optreden van vriend Loucheur de ontknooping van het raadsel heeft bespoedigd, maar zóó onwetend, als jij misschien ver onderstelt, was de politie toch niet. Ben je den afschuifbaren hak ver geten?" „Heeft die je dan op het spoor van dr. Jurrians gebracht?" „Ja Miel, die nieuwe uitvinding heeft hem in de eerste plaats ver raden. Ik vertelde jou en hem gister avond reeds, dat ik in het bezit was van een lijst, waarop verschillende namen voorkomen van menschen, die zich deze nouveauté hebben aange schaft. Het betrof hier natuurlijk uitsluitend menschen, die als vaste klanten ln diverse schoenwinkels op crediet kochten. Onder hen bevond zich ook dr. Jur rians. Ik zou daarin zeker geen aan leiding hebben gevonden om hem te verdenken, wanneer hg niet ge zwegen had, toen ik hem van het vinden van den hakafdruk op de hoogte stelde. Had hij toen gezegd: ik heb zelf ook zoo'n ding aange schaft, dan zou ik later toen mij zijn naam door een schoenwinkelier werd opgegeven, zeker niet het min ste argwaan hebben gekoesterd, maar hjj zweeg, waarschijnlijk ln de hoop, dat ik daar toch niet achter zou komen. Toen ik dat aanknoopingspunt eenmaal had, herinnerde ik mij ook weer, dat hij aanvankelijk, zij het zwakke, pogingen had aangewend om de misdaad als een zelfmoord geval voor ie stellen. Dat heeft rnjj van het begin af bevreemd, want een ervaren deskundige als hij had zelfs geen oogenblik tot deze con clusie mogen koiren. Bij informatie bleek mij voorts, dat dr. Jurrians Zaterdagochtend reeds vroeg is ver trokken en eerst laat in den nacht is thuis gekomen. Het waren allen geringe aanwijzingen en ik kon met den besten wil geen enkel motief ontdekken, dat dr. Jurrians tot deze daad aanleiding zou kunnen hebben gegeven. Ik zon juist op een middel om on opvallend z(jn vingerafdrukken machtig te kunnen worden, teneinde deze te vergelijken met die, welke wij op het telefoontoestel hadden ge vonden, toen Loucheur mij den weg wees. Zijn houding bij de onver wachte confrontatie met het lijk in Vredelust was mij niet ontgaan en versterkte mijn verdenkingen. Ik was er vrijwel zeker van, op het goede spoor te zijn, maar volkomen overtuigd was ik eerst, toen Barte- link mij gisterenavond de vinger afdrukken toonde, welke hij op het schrijfbureau van dr. Jurrians had gevonden. „Dat doet hem de das om!" zei Bartelink, die daarbij ver moedelijk aan Loucheur dacht, ml) na, maar voor mij stond op dat oogenblik vast, wie de dader was. Alleen de motieven voor den moord daaromtrent verkeerde ik nog steeds in het onzekere en daar wilde ik in elk geval achter komen." „Is dat de reden geweest, waarom je zolang met de arrestatie hebt ge wacht?" vroeg Wils en zijn blik ver ried eenige verbazing, want hD had reeds herhaalde malen gelegenheid gehad te constateeren, hoe doortas tend zijn vriend placht op te treden. Sanders gaf echter niet recht streeks antwoord o'p deze vraag. (Wordt vervolgd.) ZWARTE HANDEL IN NOORD- HOLLAND BLIJFT FLOREERBN, Het instituut van den economi- schen rechter te Alkmaar ig onge twijfeld een der meest bezochte van dit soort instellingen in Nederland en één tot tweemaal per week die nen gemiddeld 50 verdachten voor zwarte practijken op het matje te komen. Woensdag waren het er weer eens 45, die zich in alle branches van dezen „handel" bewbgen hadden, en vrijwel allemaal gingen ze met een geduchte gevangenisstraf of een hooge boete huiswaarts. W. Scholte uit Ileiloo had in op dracht van caféhouder Th. van Gij zen, 300 kippeneieren zonder bon op Texel gekocht. Verdachte voer de te zijner verontschuldiging aan dat v. G. gezegd had, dat dit wel mocht, omdat de eieren voor de Weermacht bestemd waren. De of ficier zeide. dat dit geen excuus was en eischte f150.boete. Het vonnis luidde conform: De arbeiders A. v. Scthie uit Twisk, N. Wester uit Alkmaar had den niet voldaan aan hun verplich tingen om ln Duitschland te gaan werken en toen zij hiervoor werden uitgezonden naar een strafkamp, hadden ze zich niet gemeld. De offi cier merkte op, dat deze feiten den laatsten tijd blijkbaar zeer besmet telijk waren en eischte tegen elk 14 dagen gevangenisstraf. Het vonnis luidde conform. H. Oldenburger, los arbeider ta Schagen, verkocht 2de handsch rij wielbanden voor f 15 en f7.50 per stuk. Eisch f25 of 5 dagen. Vonnis, wegens verzachtende omstandighe den f 10 of 1 dag. J. A. Dignum, tuinder te Oudkar* spel had roode kool buiten de vei ling om verkocht. Eisch f100 of 20 dagen. Vonnis f50 of 5 dagen. ZATERDAG ti MH, Hilversum I, 111,1 0 46 Oramofoonmuilek. 0 60 Oehtendgym- nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7 48 Ochtend gymnastiek. 7.56 Qramofoonmuslek. 8 00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 „Brandende kwes ties", causerie (opn.). 8.S0 Oramofoonmuiiek. 0.15 Voor de huisvrouw. 9 20 Omroeporkest en solist (opn.). 10.00 Ernstige muziek (opn). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Vlooi, plano en gramofoonmuziek. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.46 B N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 18.00 Alle vlsschen «wemmen ln het weter. 18.15 Qerard ven Krevelen en zijn orkest en soliste. 14.00 Waarom leeren w(] eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeid.... Muziek en vroo- 1 (Jkheid. 15.46 Gramotoonmuiiek. 16.00 Bijbel lezing. 16.20 Kwintetconcert. 10.80 Zangklasje. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische berlehten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.85 Duitsche taal cursus. 18.00 De Melodlsten en solist.1815 Het kwartier van den Arbeid. 18.30 De Melo dlsten en solist. 16.50 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 10.00 B.NO.: De wereldmeenlng uit den aether geplukt. 19.10 Gramoloonmuslek. 1915 Als lk 't voor 't zeggen had. 10 30 Bonte Avond. Vanal 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met ae Studio beschikken. 20.16 Gramofoonmuziek. 20.45 Bonte Avond. 21.30 „Maak 't kort", praatje. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Gramofoon muziek. 23.00—2400 Dansmuziek (gr. pU. Hilversum II, 301,5 m. 0.46—8.16 Zie Hilversum I. 0.15 Oramofoon muiiek. Ca. 0.16 Zangvereeniging „Excelsior en Residentie-orkest (opn.). 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Llcn muziek (opn.). 11.20 Orgelconcert en zang. 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten. 13.00 Ernst ven Hoff en siJn orkest. 13.40 Voor de Jeugd. 14 Stedelijk orkest van Maastricht. 14.45 Gramo foonmuziek. 15.00 Stedelijk orkest van Maas tricht en soliste. 15.45 „Het kweeken van terandijvie, postelein, zomerwortelen en boonen", causerie. 10.00 Omroeporkest planosoll. 17.00 Voor de binnenschippers. ïi- B.N.O.: Nieuws- en economische bericht 17.30 Orgelspel. 18.00 Programma-overslc 18 15 Gramofoonmuslek. 18.30 De N-8 t woordt. 18.45 Gramofoonmuziek. 190® van Dlnteren en zijn orkest. Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel ven den 19.50 B N.O.: Groningsch praatje. 2(100 W A. Vanaf 20 15 alleen voor de Radlo-o trales, die over een lijnverbinding me Studio beschikken. 20.15 Vrouwenkoor, stro orkest en solisten. Ca. 31.25 Gramo oo ziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. Gramofoonmuziek. 22.05-22.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R- (afwPlaatsverv. van d«n Hoofdredacteur. Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den He'* der A. C. van Kampen. d«D Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2