Abonnementsprijs Onsportief gedoe bij sportvereenigingen Rating voor de beslissing „De Koperen Knoopen Band"? ftédüffecoMpthtie Wat er hapert Bij de titanen-match H.R.C.-Alkm. Boys Hoe staat het toch met: Dagblad voor Noordholland Fclix dc Nobel begeleidt Dora Schrama Neem 'n AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller Bedrogen Mexcico Thans Paladijn van Amerika Slachtoffers van Eogelsche bomaanval begraven Officieele medededingen Sportvisschers cn nettcn-visschers ïlieuucó uit Wik Zoo langzamerhand komen we steeds dichter bij de finale en op het moment, dat we dit schrijven is zoo juist de eerste finalist bekend, n.1. LBD, die in een forschen wedstrijd SVW uitschakelde. Maandagavond zijn we allereerst getuige geweest, hoe BWW kans zag APG met 41 uit te schakelen. Als we eerlijk zijn, hadden we niet gedacht, dat de Werf Brandploeg zoo'n ferme 41 overwinning zou bereiken. In het veld waren ze ook absoluut niet veel sterker, maar door beter benutten der kansen wisten zij met de rust al een 30 voorsprong te nemen, voor welke voorsprong vooral Glas zich buitengewoon ver dienstelijk maakte door de doelpun ten alle voor zijn rekening te nemen. Na de rust werd het al gauw 40, maar tehslotte maakte Ottervanger met een phenomenalen kopbal het verdiende tegenpunt, een punt wat achteraf slechts een matige beloo ning was voor hetgeen A.P.G. presteerde. Is dat sportlef? Was de verhouding binnen de lijnen heel gunstig, buiten de lijnen vingen we nogal veel critiek op en deze critiek was voornamelijk gericht tegen het elftal van BWW, dat n.1. niet volgens de reglementen van deze bedrijfscompetitie is samengesteld. We hebben echter ons licht eens opgestoken en moeten hieromtrent meedeelen, dat de Sportcommissie in deze absoluut geen schuld heeft, want dat de reglementen wel dege lijk nagestreefd worden. Of de be trokken vereenigingen of liever ge zegd de betrokken spelers sportief handelen, moeten we ten sterkste betwijfelen. Er zijn n.1. spelers, die ter voorkoming van moeilijkheden, gauw bedankt hebben voo. hun eigen vereeniging om toch maar mee te kunnen doen in deze bedrijfscompe- titie. Sommigen hebben een dag voor den aanvang bedankt, weer anderen deden het mondeling en inderdaad hadden zij dus voor het oog van de Sportcommissie bedankt, hoewel wij deze houding en van de spelers en van de bedrijfsvereenigingen sterk afkeuren. Wij hopen, dat onze plaat selijke voetbalvereenigingen derge lijke elementen nooit meer in hun midden opnemen. Tenslotte bleek nog dat er zelfs één speler was die niet eens in het bedrijf werkt, maar hij in meevoet- balde. Dinsdagavond vond er een aardige wedstrijd plaati n.1. Water en Licht tegen de Belastingen. Het één houdt verband met het andere en inderdaad '■'Voelde men dat in het veld ook goed aan en deelde de punten. Deze 22 uitslag bracht dus penalty'3, waarin tenslotte de itermannen zegevier den, al moesten er voor dat doel 12 stuks genomen worden. De einduit slag was tenslotte 7-6. Een demi-finale wedstrijd. LBD en SVW kwamen Woensdag avond in het veld en hebben een stevig partijtje gespeeld, waarna de Brandwacht tenslotte nog met een flinke 52 overwinning zegevierde. Was dat wel genoeglijkheids- voetbal? Wanneer we ons bovenstaand af vragen, dan moeten we bekennen, dat het soms wel eens te forsch gaat. Een flinke wedstrijd is altijd boeiend, maar het moet fair blijven en dat was het lang niet altijd. Bij SVW zagen wc in vorige wedstrijden al wel eens een „geniepigheidje" van een der spelers en hoewel hij dat de—; maal achterwege liet, werd hij voor dat feit toch eenigszins gescha duwd. Daarnaast waren daar weer de spelers van de Brandwacht, die de voetbaltechniek minder meester wa ren en deze tekortkomingen evenals vorige malen weer met verschillende „rauwigheden" moesten aanvullen. Scheidsrechter de Snayer kreeg daardoor een zware taak en o.i. strekt het tot zijn eer, dat alles nog vrij goed verliep. Over het algemeen gaf de Brand wacht den toon aan en vooral voor de rust waren de SVW-ers niet opge wassen tegen het frissche open spel van LBD. We zagen eenige mooie doelpunten, waarvan vooral die van Pompert een extra vermelding ver dient, hoewel ook Hoogvorst als rechtsbuiten beter op zijn plaats stond en een goeden treffer gaf. In fle tweede helft wist SVW tweemaal op rechts door te breken en ook tweemaal moest Dijkshoorn den bal uit het net halen, waarbij vooral het laatste doelpunt een fraai staaltje voetbal was. De spanning was bij dezen 32 stand weer geheel terug gekeerd en de strijd lag dus voor beide zijden totaal open. Lang zou dat niet zoo blijven, want wederom was het Hoogvorst, die met een hoog schot er 42 van maakte, waarna kort hierop zelfs het vijfde doelpunt werd geboren. Zoo won LBD dus van SVW en plaatste zich in de finale. De uitslagen van deze week waren: BWW—APG 4—1; Water- en L.- bedr.—Belastingen 76; LBD SVW 5—1. Inderdaad hangt bij dezen belang rijken degradatie-wedstrijd het 2de- klasseschap in de lucht. Velen zou den met ons willen, dat zoowel de Boys als HRC niet zouden degra- deeren, velen voelen voor beide clubs, die zooveel met elkaar gemeen heb ben, sympathie en betreuren straks de club, die afvalt. Tenslotte moet er één afvallen en wie dat zal zijn, zal voor 70 procent a.s. Zondag worden be slist. Een overwinning voor den één, is voor den ander reeds funest, alleen een gelijk spel houdt de clubs beide nog in den strijd, hoewel de kans van de Boys dan uiterst klein wordt. Wie heeft de beste kans? Het Valt moeilijk te zeggen, welke club zal winnen. In deze wedstrijden hebben beide getoond weinig voor de derde klasse te voelen en hebben de derde-klasse kampioenen reeds ge deeltelijk van zich afgeschud. Ook in de competitie deden de clubs weinig voor elkaar onder. HRC won in Den Helder vrij overtuigend, terwijl de Boys weer in Alkmaar behoorlijk zegevierden. Feitelijk is dit dus nog een revanche-wedstrijd van de 30 nederlaag in Alkmaar en we nemen aan dat deze cijfers HRC nog wel een beetje dwars zitten. Toch is het overigens een geheel open wedstrijd, waarbij in geen ge val één der cluhs als bepaald favo riet is aan te wijzen. HRC heeft terreinvoordeel, maar dat voordeel wordt belangrijk minder als men in aanmerking gaat nemen, de Alk- maarders, d e straks naar Den Hel der hun club komen vergezellen. Wanneer de Boys straks door hun publiek worden aangemoedigd, dan zal het toch zijn of ze in eigen om geving spelen, terwijl de terrein eigenschappen in Den Helder en Alkmaar wel van dien aard zijn, dat dit geen verschillen meebrengt. De Boys hebben een goede voor hoede met midvoor Appel en de bui tenspelers als uitblinkers, terwijl zij daarnaast taaie verdedigers zijn, 'n feit dat Hollandia de overwinning kostte. Maar ook HRC is er beter in dan voorheen, haar voorhoede is ook weer productiever dan vroeger, ter wijl de achterhoede ook al reeds lang haar sporen heeft verdiend. De terrein-accomodatie van HRC kan veel hebben, maar toch meenen we wel te moeter. zeggen, dat, wil men alles zien, men op tijd aanwe zig dient te 'ijnde belangstelling voor voetbal is den laatsten tijd van dien aard, dat er steeds meer enthou siasten bijkomen en vanzelf daar- naast een continent Alkmaarders van zeker duizend menschen, zoo dat van alle kanten medewerking is geboden. Voor dc voorverkoop van kaarten verwij. en we naar de adver tentie in ons blad van Donderdag J.l. Het elftal van HRC is: Dijkshoorn Selderbeek Bot Stins Stolk Kok Zymni Koster Roomeyer Sanders Heeris HRC II gaat naar Oostzaan om OSV II te bekarrpen en vertrekt om 9.30 uur. Nieuwe triomfen onder leiding van Johan "lol. Hoe staat het toch met de „Kope ren Knoopen Band" Ziedaar een vraag, die den laatsten t{jd nigal eens gesteld werd, doch waarop niemand een antwoord ver mocht te geven. Men wist alleen dat de iongens van de voormalige Stafmuziek in Den Haag waren en c' het hen goed ging. Meer niet. Thans vernemen wij echter dat de band in goeddeels oude com binatie nog wel degelijk aan het werk is en herhaaldelijk in het openbaar, met groot succes, op treedt. En zou het Heldersche hart niet zwellen /an trots, bij het ver nemen van dit goede nieuws van onze ex-stafmuzikanten, die zoo veel gedaan hebben om den naam van hun corps hoog te houden? Men weet dat „Lo" van Broekhoven een engagement bij den Nederland- schen Omroep heeft, zoodat er onder zijn leiding door de „Knoopen" niet meer gewerkt wordt. De leiding berust thans bij Johan Dol, den zoon van den vroegeren stafmuzikant, en het behoeft geen betoog, dat die leiding, in handen van zulk een ras muzikant uitstekend is. Dat Dol d^arbjj een voortreffelijk arrangeur is en ook op componeer-gebied zijn sporen verdiende moge eveneens bekend verondersteld worden. Stuk voor stuk excelleeren de „Knoopen" thans weer in Den Haag bij de vele uitvoeringen, die het Haagsche politie-muziekcorps geeft. Wil men namen...? Dick Makelaar is no steeds de man van de vroolijke noot en de mas- kotte van het ensemble. Trouwens, van dit amusements-kanon is niets anders te verwachten! En dan is daar Martien Schneider, de onverbeterlijke drum-virtuoos, die speciaal in „Oriënt Expresse" tot bij zondere prestaties komt. Ook hjj behoort tot de prominenten van de band. Maandabonnement 0.80 Kwartaalabonnement Den Helder en omgeving 2.25 Postabonnement per kwartaal 2.62 De band heeft thans een „vader en moeder". Wat eveneens nog onbekend is, is het feit, dat de band thans beschikt over een vader-en-moeder. Sedert geruimen tijd hebben de jongens een „tehuis" gevonden bij den heer en mevrouw Rhjjnsburger, de vermaar de kunstenaart op hét gebied van belegde broodjes look nu nog...!) Het is hier, dat de „Knoopen" het anker dagelijks uhwerpen, en het is hier dat ze omringd worden met alle goede zorgen en hartelijkheid, die een echte vader en moeder voor hun jongens plegen te koesteren. Hun zeer zeker komt een woord van waardeering toe voor de wijze, waarop zij mede hielpen bevorderen, dat de band tusschen de „Koperen Knoopen" bestendigd bleef. Het is echter beter thans de „Haagsche Courant" aan het woord te laten en te citeeren wat dit blad schreef naar aanleiding vah het laatste concert der „Knoopen" en kele dagen geleden. Het instituut corpsavonden geniet bij de leden van Ce Haagsche politie een groote populariteit. Dat werd gisteravond in de groote Dierentuin zaal bewezen. Nog maar weinig plaatsen waren onbezet, toen de H.ofdcommissaris, de heer P. C. J. M. Hamer, het samenzijn met een woord van welkom inleidde. Na den vertegenwoordiger van den wnd. burgemeester jhr. mr. W. C. Six te hebben begroet wees spr. erop, dat het Stafmuziekcorps van de Haag sche politie, dank zjj zijn hooge ar tistieke prestaties, meermalen is uitger.oodigd te concerteeren voor den Nederlandschen Omroep. De hierdoor verkregen baten zijn spon taan ter beschikking gesteld voor het organiseeren van corpsavonden. De heer Hamer sprak den wensch uit, dat deze corpsavonden er toe zouden bijdragen den kameraad- schappelijken geest onder de Haag sche politie te bevorderen. „Het succes van den avond was voor „De Koperen Knoopen Band". De leden van dit dansorkest, die ieder voor zich bij het bespelen van hun instrument een groote virtuosi teit aan den dag legden, hebben de faam, die het ensemble reeds geniet, in afle opzichten met hun optreden gisteravond bevestigd. In elk genre bewezen de „K.K.B.-ers" hun mees terschap. Direct kon men dit reeds bemerken bij het ten gehoore bren gen van de herkenningsmelodie, t.w. een paraphrase over „Piet Hein". Dank zij een straffe leiding, welke voor rekening komt van den agent muzikant J. Dol hac' elk nummer zijn bekoring. De band heeft even eens de beschikking over enkele goede refreinzangers. De „vader en moeder" van het dansorkest hadden voor hun jongens een alleraardigste bloemenhulde 'edacht, welke sym pathieke geste met een speciaal nummer werd beloond. Het slotnum mer van de band „Oriënt Express" was even daverend als origineel, dank zij de show. Zooals men ziet: aan waardeering ontbreekt het niet. Integendeel, het gaat onze „Knoopen" goed en wat zou de Jutterjj meer mogen en wil len verlangen? Wij vestigen er de aandacht op, dat de soliste op het concert van Helder's Mannenkoor, a.s. Zondag middag in het Casino te geven, Dora S"hrama, begeleid zal worden door den bekenden toonkunstenaar Felix de Nobel. De heer De Nobel is de echtgenoot van Dora Schrama. BURGERLIJKE STAND VAN DEN HELDER 2 Juni 1942 OVERLEDEN: G. den Hartog, m, oud 84 jaar. GEHUWD: D. Bernhard en A. v. Overloop. 1 Juni 1942 BEVALLEN: C. A. van der Heij denvan Steijn, d. ONDERTROUWD: N. Nibbertng en J. H. de Werker. B. H M. Stutj- venberg en G, Mastemaker. D. Kolle e:i W. A. D. Bedorf. J. P. T. Feek- man en M. A. Buter. P. Collet en A. van Ekris. A. de Valk en M. Maats. O. D. Vloetgraven en A. A. Roos. DIEFSTALLEN. Een bewoner van de Westgracht, deed bij de politie aangifte,, dat een schoorsteenmantel is gestolen. Iemand uit de Anemonenstraat, deed aangifte, dat verschillende goe deren uit zijn woning zijn gestolen. Tijdens een autorit van Rotterdam naar Den Helder is een koffer ver mist. Een bewoner van de Gravenstraat deed aangifte dat een hoeveelheid eieren zijn ontvreemd. NA 12 UUR OP STRAAT. Door de politie is een meisje aan gehouden, dat zich na bezetten tijd op den openbaren weg bevond Zij is naar het hoofdbureau gebracht, waarna zij om 4 uur weer naar huis kon gaan. MISHANDELING. Bij de politie werd aangifte gedaan dat een 11-jarig meisje is mishandeld Veelvuldige klacht van vrouwen en meisjes en met reden. Doch één vraag; W aarom die hoofdpijn verdu ren als er AKKERTJES zijn die U daar dadelijk van af helpen? AKKERTJES zijn altijd vrienden in den nood. AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat voelen. BERLIJN, 4 Juni (A.N.P.) De staten van het Driemogendheden- pact hebben met gelatenheid ken nis genomen van de oorlogsverkla ring van Mexico. De militaire on belangrijkheid van dezen stap is de Mexicaansche regeering zelf waarschijnlijk wel duidelijk. In de geheele Mexicaansche ge schiedenis is er geen hoofdstuk, waarin sprake is geweest van spanning of vijandelijkheden tus schen Mexico eonerzijds en Duitsoh land, Italië en Japan, anderzijds. Daarentegen heeft Mexico zoolang het zelfstandig is den buurman in het Noorden moeten beschouwen als zijn erfvijand. Het Amerikaan sohe imperialisme heeft sinds 1836 Mexico de eene provincie na de andere ontnomen, tot het bijna de helft van zijn gebied was be roofd. Hand in hand daarmee ging ook de economische penetra tie en uitbuiting van het Noorden uit. Een reeks zelfbewuste presiden ten met nationaal besef van Car- ranza tot Cardenas heeft tegen een Amerikaanschen invloed ge streden en ook de huidige presi dent Camacho heeft vorig jaar nog een poging van Washington om Mexico te betrekken in de agressieve politiek der Ver. Staten tegen de Asmogendheden energiek afgewezen. Tevens weet men, dat de Ver. Staten nooit het denkbeeld heb ben losgelaten op een of andere wijze de landbfug naar het Pa namakanaal in handen te krijgen Tegenover dit imperialisme heeft president Camacho den laatsten hinderpaal vrijwillig opgeruimd Mexico, dat aanspraak kan ma ken op de leiding van Middel-Ame- rika, is thans gedaald tot het ni veau der kleine Middel-Amerikaan sche republieken, die nooit een eigen wil hebben gehad tegenover de Ver. Staten Men kan het alleen maar betreu ren, en dan voornamelijk uit Mexi- caansch standpunt dat op deze wij ze Mexico in den maalstroom der gebeurtenissen is medegesleept. Dubbel moet het worden betreurd dat er geen macht in Mexico ge weest is, die zich op effectieve wij ze heeft verzet tegen de wijze waar op hier door de V. S. een staat ge dwongen is mede te strijden in een oorlog, die niet zijn oorlog is. Het is hetzelfde lied als steeds tevoren: volkeren worden onder het mom van schoone leuzen en klinkende frazen in een strijd gewikkeld, die zal eindigen met hun eigen onder gang. Men moet in dit opzicht het Mexicaansche volk beklagen, omdat het op het critieke moment geen staatsleiders had die het onh.eil ver mochten te keeren. In een stad in het Westen des lands heeft gistermorgen een tref fende plechtigheid plaats gehad. Zes weermannen der N.S.B. zijn j.l. Maandag als slachtoffer van een Engelschen bomaanval gevallen. Alvorens de ter-aarde-bestelling in de woonplaatsen der slachtoffers geschiedde, is dezen W.A.-mannen gemeenschappelijk de laatste eer bewezen. Het stoffelijk overschot der zes gevallenen lag onder een chapelle ardente opgebaard in de aula van het groepshuis der N.S.B. Kameraden hielden daarbij de doo- denwacht. De kisten zijn om half elf op auto's aan de Organisatie Todt, waarbij de mannen in dienst waren, geplaatst. De wagens waren met groen getooid en de kisten werden bedekt met de vlaggen der beweging. Aan weerszijden van de auto's schreden, toen de stoet zich in beweging zette, acht weer mannen ais dragers, gevolgd door een volledige formatie W.A.-man nen en functionarissen. Langs ver schillende straten begaf de stoet zich naar een plein van de stad, waar de kisten uit de auto's wer den gedragen. Daar waren talrijke Duitsche en NIET GOED VERDUISTERD. Door de politie werd proces ver baal opgemaakt tegen iemand, die niet goed verduisterde. DOOR HOND GEBETEN. Een Juffrouw deed aangifte, dat zij op straat door een hond was aan gevallen en gebeten. Enter, het dorp van de klompenm akers, beleeft een ongekend drukke periode. Er is zulk een vraag naar het houten schoeisel, dat de „fa brikanten" er werkelijk handen te kort komen. Hartgerink-Pax Holland m. Nederlandsche autoriteiten aanwe zig. Namens de O.T. voerde de hier voor overgekomen Frontführer het woord. Hij betoogde, dat de opge baarde zes jongemannen in den strijd voor het nieuwe Europa zijn gevallen, voor Duitschland en Ne derland beide. Als nationaal-socia- listen zijn de gevallenen anderen ten voorbeeld geweest. Spreker be tuigde zijn deelneming aan de aan wezige familieleden der slachtoffers. Vervolgens spraken een heerban commandant en een gemachtigde van den leider der N.S.B. Laatstge noemde kon de mededeeling doen, dat een bijzonder gunstige regeling getroffen is om de nabestaanden in hun onderhoud te doen voorzien. Cnder leiding van den bancom- mandant werd hierna het gebruike lijke doodenappèl gehouden. De na men der zes gevallenen werden ach ter elkaar afgeroepen. Na eiken naam antwoorde de geheele ban der W.A. met: „hier". Vervolgens werden kransen en bloemstukken op de kisten gelegd namens de O.T., den Beauftragte van den Rijkscommissaris, de N.S. D.A.P., Duitsche militaire autoritei ten, den waarnemend commandant der W.A., opperheerbanleider Van 't Hof, de Nederlandsche S.S., den Nationalen Jeugdstorm en vele an deren. Uit naam van den leider der N.S.B. legde zijn gemachtigde een krans bij de kisten. Een muziekkapel van de Duitsche weermacht speelde „Ik had een wa penbroeder". Na de plechtigheid werd het stoffelijk overschot der gevallen W.A.-mannen per auto naar de verschillende plaatsen ver voerd, alwaar de teraardebestelling plaats had. Deze vraag werd gesteld in het Januarinummer van „De Nederl. Hengelsport", en het antwoord kan niet anders wezen, dan dat een vak kundig bevisschen van een water met netten aan de vangsten van de hengelaars ten goede komt. Een water, dat alleen met de hen gel wordt bevischt, wordt „dood". De visch in zulk water ziet niet an ders meer dan een haak met aas en nog eens een haak met aas. Het duurt dan ook niet zoo heel lang, of de kwade gevolgen van zoo'n krom voorwerp met aas worden in stinctmatig door de visch begrepen, met het gevolg dat men zelden meer iets vangt. Wat gebeurt er nu, wanneer zoo'n water tevens vakkundig wordt be vischt met netten? Ie. De grootste en tevens de oud ste bewoners worden opgeruimd, waardoor er plaats komt voor het jonge leven; 2e. door bevissching met netten komt de visch van zijn plaats en daardoor in een hem onbekende om geving. De visch komt als het wa re op trek. En die visch wil ook weer bijten aan het aas. Wanneer een vischwater te veel met netten wordt bevischt, loopen de vangsten ook sterk terug; niet omdat er geen visch meer zit, maar omdat de visch zich dan door de netten niet meer laat vangen. Bij bevissching uitsluitend met den hengel, krijgt men een overbe volking aan blei en de snoek, voorn en baars verdwijnen. Alle sDorthengelaars kunnen dan ook gerust de gedachte, dat wan neer een net in het water komt, het voor hen met vangen gedaan is, uit hun hoofd zetten, want zelfs de ze gen als vischtuig mits niet mis bruikt kan een zegen voor het vischwater zijn. Al'e besturen van afdeelingen, die zelf water in pacht hebben wordt aangeraden, om dit door vertrouwde beroepsvisschers mede te laten bevisschen. KIND VAN HAAR ONGEHUWDE DOCHTER GEDOOD. De rechtbank te Groningen ver oordeelde de 58-jarige grootmoedor P. H P., te Eexta. gem. Scheemda, wegens het dooden van een pasgo- boren kind, waaraan haar nngehuw de dochter het leven had geschon ken, tot twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hech tenis. De eisch was vyf jaar. KOPTOUWEN VAN BOLRAAP- TOUW. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat krachtens een .door haar vastge stelde verordening met ingang van 15 Juni a.s. al het door de markt- veehandelaren op de slachtvee- markten ter overname aangevoerde rundvee zal dienen te zijn voor zien van een koptouw, vervaardigd van zgn. bolraaptouw. Deze maatregel dient ter beper king van het gebruik van touw van oude kwaliteit en tevens om te voorkomen, dat door de veehou ders het stal touw, hetwelk niet of slechts moeilijk te vervangen is, wordt mede geleverd, waardoor na eenigen tijd hieraan een tekort zou kunnen ontstaan. HANDEL IN GEBROKEN GLAJ3. De SecretarisGeneraal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt met verwijzing naar zijn Beschikking inzake de organisatie van den handel in gebroken glas, opgeno men in de Nederlandsche Staats courant van 4 Juni 1-942, welke Be schikking op o Juni d.a.v. van kracht wordt, het volgende bekend: Het handeldrijven in gebroken glas fw.o. diverse soorten glasscher ven en glasfabricage-afval) is voort aan slechts toegestaan aan hande laren en groothandelaren in het be zit van een vergunning door den Directeur van het Rijksbureau voor oude Materialen en Afvalstoffen verstrekt. Zij, die reeds in het bezit zijn van een vergunning van dit Rijksbureau als kleinhandelaar in «ude materialen en afvalstoffen ijn van de verplichting tot het aan vragen van een afzonderlijke ver gunning voor gebroken glas vrijge steld. Alleen de groothandel is gerech tigd tot levering van gebroken glas aan de verwerkende industrie. De levering van gebroken glas op grond van koopovereenkomsten, welke op het tijdstip van het in werking treden der Beschikking be staan (met uitzondering van die tusschen verwerkers onderling) is na genoemd tijdstip verboden, ten zij de Directeur van het Rijksbu reau voor een zoodanige 'levering toestemming verleent. Van bedoel de overeenkomsten moet binnen zes dagen na de inwerkingtreding van de Beschikking opgave zijn ge daan aan het Rijksbureau. Allen, die handel drijven in ge broken glas, dienen binnen den zelfden termijn aan het Rijksbu reau opgave te hebben gedaan van hun voorraden gebroken glas. Voor het doen van beide opgaven zijn op aanvraag formulieren bij het Rijks bureau verkrijgbaar. Urk. Door 60 vaartuigen werd heden aan den Vischafslag aange- v-nrd: 5422 kj aal er paling van 25 tot 300 kg per vaartuig, prijs 68 ct. tot 1.54 per kg. 40 Manden nest, 50 ct. per mand. 3000 kg pos, 10 ct. per kg. ^BENOEMD. Tot woningbouwcommiasaris, is door den Burgemeester aangesteld de opzichter J. Adema. alhier. MET DEN TIJ J MEE. In het vissok ersvaartulg UK 78, wordt een gasgenerator gebouwd te vervanging van de oliemotor. 8PORT. Zaterdag komt de voetbalvereeni- ging LTS uit ineek, met 2 elftallen naar bier tot liet spelen van wed strijden tegen elftallen van VVU, alhier. TENNIS-CLUB. Naa: we vernemen bestaan er plan nen om te komen tot oprichten van een tennisclub.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3