Ned. Oost-Compagflie opgericht |Cas*«HS VERSCHUIVEN, STEEDS MAAR VERSCHUIVEN De lucht roevers van Nederlandsch Arbeidsveld in Oost Europa ili I uhuimt^Jül— OPLOSSING VAN DE LENTE-PRI|SVRAAG te£ele I VISSCHERIJ en Gasgeneratoren EEN PROBLEEM WORDT Het Fototoestel van Monsieur Fleurance JEUGDSTORMKAMP OP DEN GOUDSBERG KEURING voor de Waffen-S.S. en Vrijwilligerslegioen Nederland Hij vermoordde zijn vrouw Onze groenfenvoorziening DE GEVOLGEN VAN DEN STRENGEN WINTER. Van alles wat uit dorp en stad Italiaansch Weermachtbericht De honderdduizend is gevallen RADIOPROGRAMMA t Ons bedrijfsleven voor geheel nieuwe banen 'S-GRAVENHAGE, 9 Juni. Tus- •chen den Rijksminister voor de be zette Oostelijke gebieden, Alfred Ro- senberg, en de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied aan den eenen kant en lei dende Nederlandsche persoonlijkhe den van bestuur en bedrijfsleven aan den anderen kant, Worden se dert eenigen tijd besprekingen ge voerd over gemeenschappelijk op te lossen economische opgaven. Deze besprekingen hebben thans tot het volgende resultaat geleid: Met het oog op samenvatting in een eenheid van alle bij werkzaamheid In de bezette Oostelijke gebieden ge- interesseerde Nederlandsche krin gen uit landbouw, industrie, bank wereld, handwerk en handel is een .Nederlandsche Oost-Compagnie" met zetel in Den Haag opgericht. Naar uit de statuten van de maat schappij blijkt, bestaat het zakelijke doel in econoiftische activiteit van allerlei aard in de bezette Ooste lijke gebieden. De compagnie heeft het pecht alle daarmede in verband staande zaken en handelingen te verrichten. De speciale eigen aard van de compagnie moet er in gezien wor den, dat zij in de eerste plaat§ met raad en daad, met volledigen steun van den staat en de Nederlandsche Bank ter beschikking staat van alle Nederlandsche ondernemingen en individueele personen, die econo misch in de bezette Oostelijke gebie den werkzaam willen zijn. Voor de hierbij door haar bemid deling verleende credieten bestaat, zoo noodig, de garantie van den staat De compagnie is voorloopig voor zien van een aanvangskapitaal van 2.500,000 Nederlandsche guldens. Als voorzitter heeft Dr. M. M. - V«rr«W GROOTE tube 65 tt. Kor male tube SS et. O NZE Lenteprijsvraag i$ blijk baar te moeilijk geweest voor onze puzzelaars. Of was het weer te mooi? Wij weten het niet, maar wel weten wij, dat het aantal goe de oplossingen aanmerkelijk lager was, dan wij dat gewend zijn. Ruim honderd goede oplossingen, zooals wij die hieronder geven, kwamen bij ons binnen. Bij loting was Fortuna gunstig gestemd voor: D. VAN DER VEEN, Benedenweg U, sl Pancras. die de gelukkige prijswinnaar werd van tien gnlden. De pryzen van f2.50 vielen ten deel aan: Mevr. gk BROEKHUIZEN, Sperwerstraat 43, Den Helder, GENIE ONMANN M A VERTELSEL ZEIL AARDBEV G O S P O O RW E G G De vet gedrukte letters geven, tel kens van boven naar benedèn gele ld DE BOER, Fazantenstraat 55, Den Helder. De vijf prijzen van één gulden werden gewonnen door: I RIA DEKKER, Boschweg K 18, '4 Zand. L. SCHOORL, Sanatorium Zonnestraal, Aid. ter Meulen, Hilversum. D. D. VAN DER LAAG, Boterdijk, D 55, Lobith, Tol kamer. C. Dz. REZELMAN, Molenvaart 12, Anna Paulowna. J. GRAAFF, lste Vroonstraat 19, Den Helder. De prijzen zullen nog deze week" aan de gelukkigen worden toege zonden. De Puzzleredacteur wenscht den genen, wien ditmaal geen prijs ten deel viel, een volgende maal meer. Ziehier hoe men de woorden ten opzichte van elkaar moet verschui ven: v T E R S E LIJ 1? ATJ/SHARING T J E WEDSTRIJD N S I N G E N DENDRANK R I N T zen, de zegswijze, die dus luidt: „In Mei leggen alle vogeltjes 'n ei". ItEi ZOO I GOED D^BBELM^N PB000SÏ! 17 Rost van Tonningen, president der Nederlandsche Bank, zich ter be schikking gesteld van de nieuwe maatschappij. Als voorzitter van het bestuur is F. B. J. Gips aangesteld, plaatsvervangend .voorzitter van den Raad voor het Bedrijfsleren. Op. uitnoodiging van den Rijksmi nister voor de bezette Oostelijke ge bieden hebben de leidende Neder landsche persoonlijkheden dér com pagnie in gezelschap van eenige •lasthebbers van den rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied een studiereis naar de Ooste lijke gebieden ondernomen. D« Nederlandsche Oost Com pagnie. De Ned. Staatscrt. bevat een drie tal besluiten verband houdende met de oprichting van de Neder landsche Oost Compagnie N.V^ Het eerste is een besluit van aen Secr.-Gen. voor Bijzondere Economi- scha Zaken, betreffende de verlee ning van een* monopolie aan de Nederlandsche Oost-Compagnie N.V., te 's-Gravenhage terzake van de uit haar doelstelling voort vloeiende werkzaamheden. Hierbij wordt o.a. bepaald, dat aan de Ne derlandsche Oost-Compagnie N.V. het recht wordt verleend om, met uitsluiting van ieder ander per soon of lichaam, werkzaamheden te verrichten van eiken aard op eco nomisch terrein in de bezette gebie den van Oost-Europa. Zij is daarbij verplicht aan van staatswege ver strekte opdrachten, liggende op het terrein van haar werkzaamheid gevolg te geven. Het tweede besluit is van de Secretarissen-Gen. voor Bijzondere Economische Zaken en van 't Dep. van Financiën, het bepaalt o.a. de deelneming van den Staat der Ne derlanden in de Ned. Oost-Compag nie op f250.000, terwijl daarnaast de Secr.-Gerf. voor Bijzond. Econo mische Zaken wordt gemachtigd om namens den staat der Nederlanden aan de N.O.C. garanties en subsi dies te verleenen. Tenslotte is nog opgenomen een besluit van de Secr.-Gen. voor bij zondere economische zaken en van hei Dep. van Financiën, houdende goedkeuring van uitbreiding van den werkkring der Nederlandsche Bank met de bevoegdheid tot deel neming in l\et kapitaal van de op t« richten Nederlandsche Oost-Com pagnie N.V. OPGELOST. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat van overheidswege door bemiddeling van de Nederland sche Visscherij Centrale, subsi die én crediet wordt verleend voor het plaatsen van gasgene ratoren in motorvisschersvaar- tuiéen. Toen zich, na een reeks van an dere moeilijkheden, in den afgeloo- pen zomer het vooruitzicht op min der gasolie voordeed, heeft de over heid onmiddellijk het daarmee sa menhangende probleem van de vis scherij onder de oogen gezien. De Nederlandsche Visscherij-Centrale trad daartoe in contact met- bet „Bureau Ombouw Motoren". Alen is thans zoover, dat met be trekking tot gasoliemotoren een ge nerator is geconstrueerd en een om bouwsysteem gevonden, die samei volgens het oordeel der dpskund: gen in de praktijk zullen vo! doen, ook voor visschersvaartuigen, waarmee gedurgnde eenige etmalen achtereen de visscherij wordt uit geoefend. Teneinde den in- en ombodw en de voorbereidingen daartoe zoo snel mogelijk te doen verloopen, is op voorstel van den directeur van de Nederlandsche Visscherijcentrale een werkcommissie in het leven ge roepen, waarin zitting hebben ver tegenwoordigers van de Scheep vaartinspectie, het Bureau Genera toren en Tankgas de Nederlandsche Visscherijcentrale en het Bureau Ombouw Motoren. De financiering. Ter financiering van den ombquw heeft de overheid de noodige gelden ter beschikkiing gesteld. Bij inwilli ging van het door den reeder of visscher in te dienen «verzoek tot ombouw, betaalt het rijk een derde gedeelte van de totale kosten en de reeder of visscherij-eigenaar in het algemeen 15 pet, a contant, even eens van het totale bedrag. Het restant verstrekt het rijk als voor schot. Dit voorschot alleen dient de FEUILLETON Naar het Fransch van ■Sylvain Lejeune 4 VI. Een meer geïnteresseerde toehoor der dan Alyscamps was nauwelijks denkbaar. H(j scheen zoo meege sleept door de mededeelingen van zjjn gastheer .dat hij werktuigelijk opstond.r- Maar monsieur Bersanne maakte maakte kalm zijn zin af, alsof hij van de emotie van den ander niets merkte. en eindelijk, gisteren, werden mijn onvermoeide pogingen met suc ces bekroond. 'Ik vond de camera op den bodem van htt ravijn, verborgen achter een doornstruik. Hier is ze." draaide zich zelf half om en van achter een stapel boeken haalde hij een fototoestel te voorschijn, dat hij Alyscamps voorhield. „Merkwaardig! buitengewoon merk waardig!" mompelde de donkere man. De onverwachte wending, die het gesprek had genomen, had hem het bloed naar het gezicht doen stijgen. Toen, aia gedreven door een onweer- staanbaren impuls, strekte hij de hand uit om het bezwarend stuk van overtuiging te grijpen. Monsieur Bersanne deed geen po ging om het hem te beletten. Alles wat hij zei was: „Je hebt gelijk, mon chér. Het is inderdaad ongelooflijk merkwaardig. Ik ben van plan de plaat vanavond te ontwikkelen. Dan zullen we weten wie de moordenaar is." „Tenminste al» de plaat niet te veel beschadigd is." Alyscamps' stem klonk nerveus-geprikkeld, kort-afge- beten. Hij boog het hoofd om hel toestel te bekijken. „Als de camera heelemaal naar beneden is gevallen, kan de plaat alleen door een wonder zijn heel gebleven." „Dat wonder is gebeurd de plaat is absoluut intact. Daarvan heb ik me al verge- ,-ist. Het struikgewas moet de kracht van den val hebben gebroken. Maar ik heb nog geen tijd gehad om de plaat te ontwikke Pas op!" schreeuwde monsieur Ber sanne eensklaps, ziende dat Alys camps den gummi-bal stevig met zjjn rechterhand beetpakte, „als je den sluiter opent en de plaat belicht is alles bedorven." VII. De waarschuwing kwam te laat. Een lichte klik werd hoorbaar. Alyscamps had den gummi-bal samengedrukt. Had hij het opzette lijk of Onbewust gedaan Wat hij zei gaf recht tot de con clusie dat het niet onopzettelijk was geweest! „Nu zal nooit iets aan het licht komen," riep hij uit, terwijl de camera uit zijn handen glipte en kletterend op den grond terecht kwam. De stevige handen van -monsieur Bersanne kwamen zwaar neer op ae schouders van zijn gast. „Je vergist je, schavuit die Je bent!" beet hij hem toe. „Bjjna alles was al aan het -licht gekomen. Maar het onweerlegbaar bewijs, dat het net m'je moest dichttrekken, ont brak. Maar door je grenzelooze en roekelooze brutaliteit om je hier in de stad te vertoonen heb je ons dat verschaft. Of heb je misschien ge- lacht dat je, met je snorretje en op een snellen doorrit, geen kans liep om herkend te worden? Maar zoodra ik je in de gaten kreeg twijfelde ik geen seconde aan je identiteit en kwam de gelukkige inspiratie die de celdeur voor de rest van je levens dagen achter je zal doen dichtgaan! Ik heb je van den aanvang af ver dacht en met je eigen handen heb je die verdenking tot een rotsvaste zekerheid gemaakt. Die camera lf een oud toestel van mezelf hi; heeft nooit aan Fleurance behi tf Maar je poging om een beeld te ver nietigen dat er niet was en er nooit in is geweest, heeft je verraden..." TINDE ONDERRICHT EN ZELFSTUDIE GECOMBINEERD MET KAMP- LEVEN. LUNTEREiN, 9 Juni. Dé onder gaande zon zet den veertig meter hoogen Gouds-berg in warm-rooden gloed, terwijl de opkomende nevels over het omliggende land een paars- grijzen sluier leggen. Muisstil en met open m<jnd zitten de jongens te luisteren. Het kampvuur knapt en knettert. Zijn vlammen dekken langs de opgeworpen twijgen en stuwen een ijle rookkolom omhoog, die haar penetrénten geur vermengt met dien van het gebladerte in het kreupelhout, dat ritselt op een vleugje wind. Als het verhaal beëindigd is, vormen allen een keten en zingen hand in hand een lied ten afscheid aan den dag, die besloten wordt met een tantoe, welks tonen zacht wegsterven over Lunteren's heiden en bosschen Het is het einde van een dag in het kamp van den Nationalen Jeugdstorm, waaraan wij dezer da gen en bezoek hebben gebracht. Sinds 10 Mei 'kampeeren daar 170 jongens en paren zelfstudie en nut tige bezigheid aan gezonde ontspan ning en inspanning in de open lucht. De kampleider, stamheer C. H. van Hamond, vertelde ons daar over het een en ander. Toen de NationaaRSocialistische Vrouwenorganisatie een actie op touw zette om moeders van gezin nen naar buiten te zenden, rees de vraag of zij haar kinderen mee zou den nemen. De Nationale Jeugdstorm greep deze gelegenheid aan om met een voorstel te komen. Dit project om vatte een kamp, dat ongeveer twee maanden zou duren en waaraan stormers (14 tot 18 jaar), meeuwen <10 tot 14 jaar) benevens jongeren en ook niet-leden van denzelfden leeftijd zouden kunnen deelnemen. Onder leiding van een onderwijzer zou er ruimschoots gelegenheid zijn tot zelfstudie, terwijl de leerplich tige jeugd verder taken zou uitwer ken, welke aan de efgen onderwij zers zouden worden opgestuurd. Het verdere programma zou bestaan uit de oefeningen, voorgeschreven voor den Jeugdstorm, bestaande uit exercitie en orde-oefeningen, zang, arbeidsdienst sport, athletiek en veldwerk, voor de oudere jongens nog aangevuld met weerbaarheids- oefeningen. reeder (visscher) af te lossen. Hier voor is een soepele regeling ontwor pen: de aflossing geschiedt door het heffen van een klein percentage van de besomming. De lasten van reeder of visscher blijven dus steeds verband houden met zijn inkom sten. In dezen vorm beteekent dit, dat zoolang het voorschot niet is terugbetaald, de generator eigen- dam blijft van de Visscherijcentrale De reeder of visscher, die voor ombouw van zijn motor in aanmer king wil komen, moet zijn aanvraag daartoe indienen bij de Nederland sche Visscherijcentrale, afdeeling Distributie en Vischvervoer, Den Haag. Het Bureau Generatoren en Tankgas verleent de vergunning, doch niet dan nadat de Scheep vaart-inspectie en de Visscherijcen trale haar advies dat het bureau pleegt op te volgen hebben uit gebracht. Zoo zal, naar het zich laat aan zien, straks in onze visscherij. de gasgenerator een belangrijke rol vervullen. I 's-GRAVENHAGE, De aanmel ding van vrijwilligers voor de Waf- fen-SS en het Vrijwilligerslegioen Nederland, alsmede de keuring, zal geschieden: 12.6.42 10.00 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidönhoutsche- weg. 16.00 uur Rotterdam, Deut- sches Haus. 13.6.42 10.00 uur Utrecht, Wehr- machtsheim Mariapl. 15.6.42 10.00 uur Tilburg, Werklie denver., Tuinstraat 68. 16.00 uur Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat. 16.6 42 10.00 uur Roermond, NSDAP- Swalmerstr. 61. 16.00 uur Arnhem, Weber straat 16 B. 17.6.42 10.00 uur Amersfoort, Polizei- liches Durchgangslager, Ap pelweg. 16.00 uur Deventer, NSDAP- Parkweg 2. ,18.6.42 10.00 uur Hengelo, Deutsches Haus. 15.00 uur Meppel, Hotel Westerbeek, Woldstraat. 19.6.42 11.00 uur Groningen, Con certhuis, Poelestraat. 16.00 uur Leeuwarden, Hui ze Schaaf, Breedstraat. 20.6.42 10.00 uur Amsterdam, Schu- le, Iepenweg 13. 16.00 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhout- scheweg. 15 Jaar geëischL Het Gerechtshof te Amsterdam, e-presideerd door Mr. van der Does de Willebois, heeft Dinsdag in hoo- ger broep de zaak behandeld tegen den 53-jarigen monteur J. C. Son- derman, die in Mei van het vorig iaar zijn vrouw vermoordde en het lijk in stukken sneed. Hij werd des wege door de rechtbank te Amster dam veroordeeld tot vijftien jaar ge vangenisstraf. j De man was tegen het vonnis in hooger beroep gekomen, zooals hij thans mededeelde, omdat hij zijn straf te hpog vond. Hij had oyeri- gens niet de bedoeling gehad^ zijn vrouw te dooden, doch hij had slechts in drift gehandeld. Uitvoerig werd de afschuwelijke geschiedenis van den moord nage gaan. De man bleef bij zijn vroegere verklaringen: Hij was in- drift ont stoken, omdat de vrouw hem een klap had gegeven. Het rapport dat den verdachte schetste als een on bewogen, koele en cynische man, kwam tot de conclusie dat hier geen sprake is van verminderde toerekeningsvatbaarheid. De procureur-generaal Mp. J. Versteeg, zeide bij zijn requisitoir dat men de dagvaarding niet kan lezen zonder van afschuw vervuld te worjjen. Deze man echter blijft bij een rustige ontkenning van moord. Hij stelt het voor alsof .hij wat onvoorzichtig is geweest in zijii drift. Alles wijst echter op de wel berekende bedoeling zich van haar te ontdoen. De procureur-generaal vereenigde zich geheel met de zienswijze van de rechtbank en vroeg bevestiging van de straf en veroordeeling tot vijftien jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr. H. Keune pleitte clementie. Het Hof zal op Dinsdag 23 Juni yonnis wijzen, 2J8. Toen liepen ze een heele tijd zwijgend verder, daalden in een ravijn af en volgden een smal dal. Opeens, bij een bosch, zagen ze een onverwacht schouwspel. Het dal bleek uit te loopen op een langzaam hellende vlakte, heel in de diept? lag een meer en aan den oever van dat meer zagen ze een uitee breid tentendorp. 8 De^gevolgeq van den strengen winter doen zich op het oogenblik geducht gelden Verscheidene groen ten, als bloemkool, sla en peen, zijn bevroren en moesten opnieuw wor den uitgezaaid. Ook het voorjaars weer wéfrkte 'niet mee. Normaal bestond omstreeks de zen tijd echter steeds een tekort, Jat dan door import van b.v. bloem kool uit Bretagne en tomaten uit Italië werd aangevuld. De brood- en aardappelendistributie vergroo- ten overigens de groentenconsump- tie, terwijl de conserven dit jqar geheel ontbreken. De kassenproductie is ten einde, die van den kouden grond zal nog enkele weken op zich laten wach ten. Sla is er reeds, bloemkool en peuLvruchten beginnen te komen, peen, doperwten en tjiinboonen zul len nog even op zich laten wachten. In dit verband zij gewezen op het pas uitgevaardigde vervoerverbod, dat weliswaar de hoeveelheid niet vermeerderd, wel echter een juiste verdeeling in de hand werkt. Ten slotte is dit jaar het bezaai de oppervlak grooter, zij het ook, dat door gebrek aai) kunstmest de opbrengst per H.A. waarschijnlijk iets zal terugloopen. IJdele dieven. Bij een huiszoe king in een perceel in de Bloed- straat te Amsterdam trof de re- cherohe 26 doozen zeep, 187 fles- schen brillantine en 100 flesschen Eau de Cologne aan. Deze goederen waren verleden week gestolen uit een pand aan den O.Z. Achterburg wal. Als verdacht van diefstal of heling van deze welriekende arti kelen werden vijf personen gear resteerd. Windkorenmolen te Ernst wordt fgebroken. De windkorenmolen e Ernst (Gld.) welke sinds jaren liet meer in bedrijf is, zal afge- roken worden. De bij de afbraak ijkoniende onderdeelcn zullen estefnd worden voor andere oude nolens in ons land. 3rug in brand gestoken. Te Hertogenbosch moest Dinsdag- ivond ijlings de brandweer gealar ueerd worden, wijl er een irug in brand stond. Met een paar stralen werd het vuur aan getast en bedwongen. Inmiddels had de brug zware schade gele- l4h. Dit alles w^s het gevolg van het spel van een aantal baldadige knapen. Oud-kamerdienaar van Paul Krul er overleden. Op 8ö-jarigen leef ijd is te Hilversum plotseling over eden de heer A. H. J. Happe, die bekendheid genoot als oud-kamer dienaar van Paul Kruger en dezen in diens laatste bewogen levensja ren vergezelde. ROME, 9 Juni. Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: In de Marmarische woestijn du. ren de gevechten tusschen de we- derzijdsche gepantserde strijdkrach. ten voort. Eskaders „Macchi" be- hoorende tot het vierde regiment' ja gers, die in een luchtgevecht wa ren gewikkeld met numeriek supe rieure vijandelijke formaties, be haalden schitterende successen. In totaal werden 14 Curtiss-toestellen neergeschoten. Al onze vliegtuigen keerden op hun basis terug. De Britsche luchtmacht verloor boven dien zevën toestellen, die werden neergehaald door Duitsche jagers en Wg een, dat door het luchtdoelge schut werd omlaag geschoten. Een Britsche luchtaanval op Tarente veroorzaakte kleine branden, die terstond bedwongen konden wor den, en berokkende lichte schade aan eenige panden. Er vielen geen slachtoffers. Twee Engelsche bom menwerpers werden door het lucht doelgeschut neergeschoten. In de Middellandsche Zee werd een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht door een van onze torpe dojagers, die onder bevel stond van corvettenkapitein Eugenio Henke. Nog een andere duikboot werd aan gevallen en tot zinken gebracht door onze vlooteenheden met be hulp van verkenningsvliegtuigen. Bij de trekking van 9 Juni der Staatsloterij is ée honderdduizend gevallen op lot no. 4 7 6 9. De ande re hooge prijzen- vielen als volgt: f1000: 1965 6745 15469 f400 4775 10656 14490. f200 4360 12594 15407 18154 19936 20030 21229 f 100: lfl97 2355 2536 2690 2606 4186 7 S540 9461 17060 18019 18500 19787 21596. DONDERDAG 11 JUNL Hilversum I. 415.5 m. 5.45 Gramofoonmuziek. fl.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 Rococo-octet en gramofoon muziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramo foonmuziek. 9.30 Amusementsorkest, het kleine Omroepmannenkoor en solisten (opn.). 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Omroep- Operette-orkest en soliste. 13.45 Gramofoon muziek. 14.00 Pianovoordracht. 14.30 Gramo foonmuziek. 15.00 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag 1® van den Heidelbergschen Catechismus. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.30 T>e Melodisten. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Zang, viool en clavecimbel. 18 00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 Gra mofoonmuziek en opnamen. 18.30 Gramofoon muziek. 18.4& B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: De wereldmeening uit vreemde kran ten. 19.05 Gramofoonmuziek. 19.15 Omroep- symphonieorkest en soliste. (20.20 20.3 Gramofoonmuziek). 21.20 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.1524.00 Gi"a* mofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.4»—8.1» Zie Hllvereum I. 8.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Grgroo- foonmuzlek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Kin derkoorzang (gr.). 11.20 Ensemble Jack Kinderen en sollet. 12.00 Qerard van Krevelen en zl)n orkest en soliste. 12.46 B N - Nieuws- en economische berichten. IS-00 Landstand aan het werk. 13.16 Theo Oden Masman en zl)n orkest. 18.46 „Jan van Byck gestorven: Juni 1441". 14.00 Orkest Malan- do en eollst en gramofoonmuziek. 15.00 V de vrouw. 15.30 Vlooi en plano. 16-6° ^aD» met pianobegeleiding en planosoll. 18 30 'y mofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. B.N.O.: Nieuwe-, economische- en beurs richten. 11.30 Otto Hendriks en zl)n orkest e „De Spotvogels". 18.15 Oramofoonmuzl"- 18.30 „Aziatische havensteden". 18*6 SrnJ van 't Hoff en z«n orkest en accordeonso 10.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.o^ Wat Nederland schrUft. 19.50 Spiegel van d dag. 20.00 Omroeporkest en soliste. „Brandende kwesties", causerie. 21.15 Amus mentsorkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten- 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avon wUdlng. 22.16—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker jafw.). Pl.verv. van den hoofn- red., huitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. vap Kampen> Binnenland, alg. report. e» slreeknieuws A. Erlks.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2