Dc finale voor L.B.D. LANGS DE VELDEN Marktberichten Groote belangstelling De eerste strijd van H.R.C. in de derde klasse Voetbal Hermes-nieuws MARKTBERICHT Volgende week meer groenten 1 Predikbeurten fëtdïiffacomfieliiie. Donderdagavond vond de finale plaata, in welken wedstrijd L.B.D. het op moest nemen tegen Gem.- werken. De luchtbeschermers waren als favorieten gestart en inderdaad hebben zij hun aanhang niet teleur gesteld, want nadat zij vrijwel voort durend in de meerderheid waren, wonnen zij tenslotte met 10 en hoewel de cijfers heel bescheiden aandoen, was de overwinning toch meer dan verdiend. Zooals gezegd, waren zij steeds Sterker en deels door onproductivi- teit en deels door goed verdedigen konden zjj er maar niet in slagen een doelpuntje te fabriceeren. Zoo doende kregen de duizend aanwezi gen, waaronder naast de Burge meester nog tal van hoofden van dienst en verdere autoriteiten, nog een boeienden wedstrijd, waarin de cg>timist nog steeds hoopte op een gelijk spel van Gem.werken, iets wat, gezien de verhouding in het veld, niet verdiend maar toch mo gelijk was. Ma^r net zooals ,,Theo", de trouwe L.B.D.-aanhanger, ons verzekerde, door onze achterhoede komen ze niet i een, moesten ook wij constateeren, dat Selderbeek en Siersma nog steeds goede backs zijn en vooral de laatste door zijn karak teristieke houding en zijn enthou siaste aanmoedingen nogal eens hi lariteit verwekte. De doelverdedigers, Dijkshoorn voor de rust en Blokker na de rust, kregen maar weinig werk, een heel verschil met Boogaard aan den an deren kant, die voortdurend in be weging was. Nadat het hem aan vankelijk wat nerveus afging, her stelde hij zich naderhand en zag kans verschillende gevaarlijke bal len onschadelijk te maken. Het doel punt daarentegen was weer houd baar, hoewel het een vinnig schot was en tevens lem het uitzicht werd belemmerd. Goed waren vooral ook de backs van Gem.werken, midhalf Dienaar en linkshalf „Kees". In de voorhoede konden wij weinig goeds bespeuren en zelfs Gast viel ditmaal geheel uit den toon. Scheidsrechter Van Waalwijk van Doorn liet zien hoe men een wed strijd moet fluiten èn een woord van waardeering kan hier zeker geen kwaad. De prijsuitreiking. Vanzelfsprekend was het de heer Langerak, die als voorzitter der Sportcommissie allereerst den Bur gemeester en alle hoofden van dienst, dank zei voor de opkomst en voegde daar tevens aan t->e de me neert ,de Sportcommissie de gelegen- rechters, N. V. B. en krant. Ver volgens gaf hij het woord aan den heer v. d. Vaart, als lid van de Sportcommissie. Deze vond het bij zonder fijn, nu alles op voetbalge- bied nog niet ten volle function- neert de Sportcommissie de gelegen heid heeft gehad wat voor spelers en publiek te doen en stelde het op hoogen prijs dat deze competitie weer zoo uitermate goed geslaagd was. Met den wensch, dat, zoolang de Sportcommissie nog noodzakelijk blijkt, zij ook voor de belangen van onze stad zal zorgen, begon de heer Van der Vaart aan het uitreiken der prijzen. Hieronder laten wij de verschillen de prijzen volgen: Afd. A. Ie pr. L.B.D. I, een beker. 2e pr. Gem.werken, een beker. 3e pr. S.V.W., een plaquette. Afd. B. Ie pr. A.P.G., een beker. 2e pr. Water- en Lichtbedr., plaquette 3e pr. L.B.D. II, medaille. De heer Van der Vaart dankte nog de heeren van de Sportcommissie voor het organisatorische gedeelte en Inderdaad was ook deze waardeering op zijn paats, al dienen daar vooral ook niet bij vergeten te worden de diverse hulpen, als de terreinknecht enz. A.s. Maandag vindt de slotphase plaats van het voetbalseizoen in Den Helder en wel in den vorm van een wedstrijd tusischen L.B.D. I en de Winkeliers. Daar volgens onderstaan de opstelling de winkeliers sterk uit komen, leidt het geen twijfel of de L.BD. krijgt als kampioen der be drijven een zware pijp te rooken. We hebben zoo'n idee, dat het een span nend partijtje kan worden, waarbij de mannen van den handel bijzonder gesteld zijn op een overwinning. De entrée-gelden worden bestemd voor de in Augustus of September te houden sportdagen. De elftallen zien er als volgt uit: Middens tandself tal J. Wit H. de Boer C. Burger A.Meijer F.Kiesewetter J.Bodenstaff T.Borgerding R.Ran L. v/d Bogaerde S. Spigt S. Wieren O M. v/d Hert S. Hoogvorst V.v.Hemmen A.Nebbeling E.Jongman W. Pronk J. v/d Hert M. de Boer S. Selderbeek C. Siersma J. Dijkshoorn L.B.D. 1. Aanvang 7.30 uur. Zondag a.s. speelt Racing zijn laatsten wedstrijd tegen O.V.V.O in Amsterdam en speelt dus voor het eerst in de derde klasse. Tenminste zoo is het momenteel gesteld. Toch hebben wij een rede lijke hoop, dat wanneer verschillen de clubs aan het sympathieke ge baar van den Alkm. sportredacteur gehoor geven, H.R.C. nog een kans krijgt: En met recht, want is H.R.C. niet meer dan andere clubs gedu peerd door den oorlog. Waarom zou dat niet kunnen? Het is maar of je het wilt zien of niet. De N. V. B. zag wel, dat de Amsterdamschr 2e klassers Zeebur- gia, D.W.V. en Watergraafsmeer gedupeerd waren, zou diezelfde in stantie dan niet zien, dat H.R.C. ge dupeerd was? Wij hebben onze hoop nog lang niet verloren. Hoewel H.P.C. een zwak jaar achter den rug heeft, was het toch niet de slechtste' ploeg uit de 2e klasse. Geenszins was dat het geval en in dat verband liggen nog ge noeg gespeelde wedstrijden als be wijsstuk in ons geheugen. Zondag gaat H.R.C. naar O.V.V.O. en we rekenen weer op een over winning, opdat toch nog een serieuze plaats op de ranglijst wordt inge nomen. Het tweede van H.R.C. heeft nog een kans zich te handhaven, maar dan moet eerst in Zandvoort van het uitgeschakelde Zandvoortmeeu- wen II gewonnen worden. Hoewel de prom.-degradatie-wed strijden a.s. Zondag buiten Den Hel der worden gespeeld, hebben we hier toch voetbal en wel een adspiranten- dag, georganiseerd door Helder Twaalf elftallen, waaronder 6 clubs van buiten, zullen elkaar bekampen en we twijfelen er niet aan of de publieke belangstelling zal groot zijn, daar dergelijke wedstrijden altijd bijzonder aantrekkelijk zijn en bui tengewoon spannend. De wedstrijden vangen aan or-> 10 uur en eindigen om ongeveer uur. P.T.T.—DEBO. Hedenavond 7.30 uur speelt het P.T.T.-elftal een vriendscliappelij- ken wedstrijd tegen Debo, op het „Helder"-terrein. GESLAAGD. Op 11 Juni 1942 slaagde te 's-Gra- venhage voor sc.' eepswerktuigkun- dige, voorloopig diploma, de heer Looman, leerling van den Avond- machlnistencursus alhier. Onlangs slaagden voor het diploma machineschrijven aan het Instituut „Mercurius", Loodsgracht 72, alhier, de heer P. J. F. Blankers en mej. C. D. Dito, beiden leerlingen van boven genoemd instituut. PROGRAMMA ONDERAFD. NOORD-HOLLAND. Prora.-degr. RK AFC 1SRC 1. Adsp. J. Schoorl aAlcm. V. b, 2 uur. HELDERSCHE A FDEELING. Texel 1Helder 4, 2 uur; HRC 3 Helder 3, 10 uur; HRC 5—Water vogels 2, 12 uur. AMeJtuk NIEUWELINGENDAG DISTRICT NOORD-HOLLAND. Dat de athletiek momenteel een bloeiperiode meemaakt, bewijst wel de inschrijving voor den as. Zon dag op de Sintelbaan te Amster dam te houden Nieuwelingendag. Circa 570 deelnemers -gaven zich voor deze wedstrijden op, hetgeen een record beteekent. Niet alleen aan de populaire sprintnummers, doch vooral ook aan vcldnummers en de 100 en 800 M. voor juniores zal een groot aantal athleten deel nemen. Zondag a.s. besluit Hermes het ho^key-seizoen door met een combi natie deel te nemen aan een tournooi in Enkhuizen. Behalve bovenstaande Hermes- combinatie nemen deel de Hoornsche H.B.S., de Enkhuizer H.B.S. en de E.H.C. „Flevo". De Hermes-combinatie is als volgt samengesteld: Broekhuizen Aberson Smits De Vries Veen Kortenhoeven Ottervanger v. d. Haagen Labohm v. d. Poll v. d. Plas Het tournooi wordt gehouden in den vorm van <"on halve competitie, zoodat Hermes drie wedstrijden te spelen krijgt. Vertrek per rein 7.30 uur. WIEPINGEN Visch van f 2.per e.M. De aanvoer van makreel houdt aan. De laatste dagen waren de aanvoeren vHj statlonnair en bewo gen zich rond de 1000—1500 Kg. p. dag. Ansjovis slechts 2 a' 300 kg. Nog altijd staan de ansjoviska mers, reeds in Mei gezet, in zee. Zij doen thans ook weer dienst voor de makreelvangsten. De maximum afslagprijs is 55 c. p. Kg., evenwel slechts voor ma kreel beneden de 30 c.M. maat. Boven deze maat is makreel vrij. Bij den aanvang van het seizoen was de maat eerst bepaald op 25 cM., doch bij de eerste vangsten bleek dat de aanwezige makreel van een iets grooter soort was dan gewoonlijk en bijna alle bo ven de 25 cM. kwam. Men haastte zich daarop de grens hooger te stellen. Dat dit noodig was bleek wel, daar de eerste aanvoeren bij na allen tegen ongelitimeerden prijs konden worden verkocht. Er werd daarbij voor de vrije ma kreel f 2 tot f 2.50 per Kg. besteed Evenals voor de bot heeft men de makreelaanvoeren' te LTmuiden en de andere Noordzeehavens van de prijsregeling willen vrijstellen. Er worden dus op de verschillende afslagen zéér uiteenloopende prij zen voor hetzelfde artikel besteed. Ook hier schuilt het gevaar dat de goedkoope visch van de Wadden, eenmaal in den handel gebracht, als herkomstig van de Noordzeeha vens, tegen de daar geldende prij zen wordt verkocht. Met de ma kreel is het zóó, dat 1 cM. visch boven de 30 cM. met f 1.502.— extra wordt betaald. Een en ander is voor de Vis- schersvereeniging reeds aanleiding geweest om ter bevoegder plaatse een gunstiger regeling te bepleiten POLITIE. Verloren: een zilverbon van f2.50 en een zilverbon van f 1. Donderdagavond. Op uitnoodiging vanMe Sportcommissie Den Helder vanavond naar de finale van het Be- drijfsvoetbalbekertournooi. De man nen van de Luchtbescherming starten als favoriet tegen Gemeentewerken, of anders gezegd, de club van den heer Langerak. Dat heeft u zeker wel gemerkt, toen de Brandwachters ein delijk in de tweede helft een goal wis- tën te scoren. Zooals bijna altijd, ging ook hier de sympathie van 't publiek uit naar den zwakkeren tegenstander. Wat zou er een oorverdoovend ge juich zijn losgebroken als Dries Hee- ris bijvoorbeeld Jan Dijkshoorn op lis tige wijze gepasseerd zou hebben. Nochtans Dries, mijn saluut voor de wyze waarop je je partijtje speelt. Temidden van de verscheidene „goe de" voetballers, die de vele genoodig- den niet konden boeien, ging elke poging van jou vergezeld van de sym pathie van 't publiek en de stille hoop, dat 't je zou mogen gelukken „de groote Selderbeek" in de veiling te nemen: Zeer velen hadden 't je gaarne gegund! Oud-wethouder Van der Vaart laat de aanvoerders b\j zich komen en overhandigt ze fraaie bekers en draagmedailles. Zeer terecht brengt ha de Sportcommissie dank voor het vele werk dat zij met zooveel succes in de afgeloopen weken heeft ver richt. Zijn vertrouwen in 't feit, dat de menschen van de verschillende ge meentelijke diensten, elkaar na deze wedstrijden beter zullen begrijpen en waardeeren, zal wel goed bedoeld zijn. De heer Van Wageningen, die prac- tisch geen wedstrijd overgeslagen heeft, kan hem hierover uitvoerig in lichten. Intusschen veel dank, heeren van de Sportcommissie, voor de vele ge zellige avonden, die gij ons in onze eenzaamheid geschonken hebt. A.s. Zondag sport voor de jeugd, uan 10 tot 15 jaar, op 't Helder-veld. U ziet 't, wij kunnen maar geen af scheid nemen van de Sportlaan! A propos! daar komt scheidsrechter L. Augustijn mij op de schouder tik ken en me vertellen, dat ik 't mis heb gehad in mijn laatste verhaal over scheidsrechter Boerée, in de ontmoe ting H.R.C.Alkm. Boys. Ik citeer even de heerA. ,jNiet de scheidsrechters hebben het op hun ge weten, dat Den Helder onsportieve wedstrijden ziet, maar de spelers zelf, waarbij er sommigen zijn, die geen nederlaag kunnen verdragen en hun heil dan in minder faire handelingen zoeken". Natuurlijk weet de heer A. als ar biter, dat er oplossingen zijn voor spelers van bovenstaand karakter. De eerste en tevens de mooiste, bestaat hierxn, dat een vereeniging verre de voorkeur geeft aan een goeden naam en dergelijke spelers niet in haar elf tallen opstelt. Zij is zich bewust van de opvoedende taak, die van haar be hoort uit te gaan en geeft spelers zon der beheersching eenvoudig niet de kans, de vrije loop te geven aan onbe- heerschte hartstochten. Voldoen de vereenigingen niet aan dezen moreelen plicht, dan zijn wij aangewezen op de bekwaamheid en de tact van den scheidsrechter, de tweede oplossing. Dit was in Alkmaar en in Den Helder in zeer sterke mate het geval. In Alkmaar maakte Bchlüter enkele fatale fouten, die van zeer grooten invloed waren op den uitslag. In Den Helder ontaardde het spel in een ver tooning, waarbij sport bijzaak was. Het mag niet voorkomen, dat op een bepaald oogenblik, gelijktijdig, drie A vier gewonde spelers op het veld lig gen. De scheidsrechter i« de hoogste ge- zagsautoriteit, hij moet het spel en de spelers beheerschen, zoowel in kalme oogenblikken als in momenten van hevige opwinding. De toeschouwers zullen u kunnen verzekeren heer Augustijn, dat hier sprake was van een totale faillure van den arbiter. Ik heb mij het recht aan gematigd, hierop scherpe critiek uit te oefenen, in de hoop, dat dit er toe moge bijdragen, dat een herhaling van deze aanfluiting van de sport, in de toekomst achterwege zal blijven. Wanneer ik bij mijn overzicht van jongstleden Zondag de leiding buiten beschouwing had gelaten zou ik een ernstig verzuim gemaakt hebben. Waarlijk heer A., u staat in deze kwestie als arbiter „geheid" buiten spel! Overigens geef ik u gaarne ge legenheid met mij van gedachten te wisselen. Zorg er echter voor dat u gelijk heeft. Dat is zeer belangrijk! Gaarne uw Toean Tik-Tik. DEN HAAG 12 Juni. Van be voegde zijde deelt men om mede: Alle teekenen wijzen er op, dat wij het dieptepnnt in de groente voorziening te boven gekomen zijn. Men moet nu niet verwachten, dat er nu zoo adnstonds weer een over vloed zal zijn, maar men kan er van verzekerd zijn, dat met in gang van de volgende week wat ruimer aanvoer zal zijn van peen tjes en bloemkool, terwijl voor het eerste aanvoer van peulen en boontjes verwacht kan worden. In tegenspraak tot rondgaande geruchten kan medegedeeld wor den, dat er van bevoegde zijde niets bekend is van een landelijke voor bereiding tot een centrale groente voorziening, evenmin trouwens als van een eventueele distributierege ling. Als bepaalde leveranciers ech ter, teneinde zooveel mogelijk klan ten te kunnen bedienen, overgaan tot een eigen kaartensysteem is dat iets, wat hen en hun klanten alleen aangaat en waartoe zij geheel en al gerechtigd zijn In ieder geval staat vast, dat de grootste nood thans ge leden is en dat wij met een hoop vol hart de naaste toekomst in kunnen gaan. PRACHTIG OPENINGSPROGRAM MA VAN DE WIERINGER WIELERBAAN. Waarnaar velen hebben verlangd, zal Zondagmiddag op Wieringen gebeuren de wielerbaan wordt met een prachtig sportprogramma her opend. Eén van de belangrijkste dingen is zonder twijfel dat de twee favo rieten uit de Nederlandsche achter volgingswereld: Klink en Dirk Groenewegen elkaar in een achter volgingswedstrijd zullen treffen. De tweevoudige sprintkampioen der amateurs,Remkes, zal sprint wedstrijden rijden tegen de favorie ten Kremers (de voormalige kop- pelgenoot van Pijnenburg), Jan Pronk en den Rotterdammer Van Gent. Er bevindt zich nog een kampi- aen onder de deelnemers, n.1. G. Peters uit Haarlem. De hoofdschotel is de 60 K.M. koppelwedstrijd, waarin de combi natie Klink—Cees Bakker favoriet is. Dat zij echter felle concurrentie hebben te duchten van de Braban ders KremersVan Rooij en Groe newegenRemkes, PronkEvers, Van Rijn—Van Simonis, Peters- Ooms en Lust—Van Gent is zeker. De wedstrijdleiding berust hij een speciaal door de Nederlandsche Wielren-Unie aangewezen jury. BURGERLIJKE STAND VAN 6 TOT 12 JUNI 1942. Geboren: Hendrik, zoon van W. Boogaard en van G. Hillenga; Fre- derik Rens, zoon van J. Leegwater en van A. I.akeman; Haiko Harm, zoon van O. H. Kiewiet en van N. D. Hilverts. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: T. E. J. Rosendal en S. Mulder; W. C. Crommentuijn en M. A. Halfweeg: K. Butter en D. Dirks. J. Takes en E. Ruitenburg. Overleden: Geen. LEZING NED. JEUGDBOND VOOR NATUURSTUDIE. Uitgaande van den Nederland- schen Jeugdbond voor Natuurstudie, welke bond gedurende de Pinkster dagen op de boerderij van den heer' P. Veerdig te Westerland een kamp organiseerde, zal door den heer Th. Belterman van Haarlem in Hotel de Haan op 13 Juni a.s., des namid dags 8 uur, een lezing worden ge houden over „De Vogels van Wie- ringen en het Wad". KOEGRAS JUL1ANADORP. BEGR. VER. DE LAATSTE EER. Donderdagavond hield bovenge noemde vereen, haar jaarvergade ring in het café 't Centrum van den heer H. W. Veul. De voorzitter, G. Kuiper opende met een welkomstwoord en doet mededeeling van het bezoek aan een bondsvergadering te Hoorn gehouden, waar getracht werd om meerdere vereenigingen tot den bond te doen toetreden. Dit stre ven werd met de toetreding van 4 en de toezegging van enkele an dere ver. bekroond. Op de op 6 Juni jl. te Alkmaar gehouden ver gadering kwam als bijzonder punt tér sprake het onderbrengen van alle vereenigingen in een Lande lijk Verbond. Een besluit is daar over niet genomen, maar als dit voorgeschreven wordt, dan volgt toch automatische inschakeling Of verdwijnen. Uit het jaarverslag over 1941 van den secr. vermelden wij, dat er 9 begrafenissen van leden en 9 van niet-leden uitgevoerd werden Het personeel heeft enkele malen onder zeer moeilijke omstandighe den zijn taak moeten verrichten, eenmaal zelfs per slede. De fi nanciën zijn iets minde!* gunstig dan vorig jaar, het voordeelig sal do daalde van f 1003.77 op f 941.13 De winstb°'as!'"g d^ed een tamp lijke greep in de kas en voor het personeel weiden nieuwe hand schoenen aangeschaft. Verder be dankten 3 en werden 8 leden inge schreven. Den samensteller wordt dank gezegd. De rekening sluit op een bedrag aan inkomsten en uitgaven ad STAATSLOTERIJ Bij de trekking van 12 Juni zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f70 met premie van f3000 No. 6178. f 100 No. 6365, 8324, 21258. ZONDAG 14 JU NL Westerkerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. G. W. Melcher, van Amsterdam. Geref. Kerk, (rtehobothkerk). V.m. f u., Da. Tollenaar. V.m. 10.45 u., Cand. v. d. Vliet. N.m. 4 u. Da. Tollenaar. N.m. 5.45 u.„ Ds. Tollenaar. Julianadorp, n.m. 6 u., Cand. v. d. Vliet Anna Paulown_, n.m. 6 u., Ds. de Goede van Slootdorp. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.30 u., Da. Viaaer, van Enk- huizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 5 u., de Heer J. Rebel Doopsgezinde Gem. (Kerkgracht) Van. 10.45 Ds. Hylkema, van Weat- zaan. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78) Geen dienat. Evangelisatie Palmstraat) V.m. 10.30 u., Ds. M. v. d. Voet, te Haarlem. Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u. Hei-igingadienat. N.m. 7 u. Verlossingadienat. 12 u. Zondagsschool. A.s. Maandag t.15 u. Vrouwenkrans. A.a. Dinsdag 7.30 u. Schriftlezing. Evan; eüsatiegebouw (Vijzelstraat). V.m, 10.30 uur Samenkomst. Nan. 7 uur: Samenkomst. N.m. 12.15 uur Zondagsschool. I .n 2.30 uur: Zondagsschool. Woensdag n.m. 7.30 uur: Bijbellezing. Vrijdag n.m. 7. .0 uur: Zangdienst. Herst. Evacgel. Luth. Gem. (Weezenstraat) Voorm. 10.30 uur, Ds. C. Ch. Visser van Enkhuizen. Na afloop ker- keraadsverkieziug. ZONDAG 14 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. IC u., Ds. Viseer. Oosterend, v.m. 10.2*1 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10.2b u., Ds. v. 't Hooft. Koog, n.m. 3 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Wesseldijk De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10."0 u,. Ds. M. Knot, van Zijldijk. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Knot. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u., Cand. Wouda. N.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.3G u., Ds. v. d. Leer. N.m. 3 u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. -10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7 uur, Ds. Kapteyn Burgerbrug (in de Doopsgez. kerk te Burgervlotbrug) voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Bevestiging en daarna intrede van Mej. J. van der Veen. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Wit kop. f2740.60, bij een voordeelig saldo ad f962.In het fonds waren 448 leden. De kascommissie, bestaande uit J. in 't Veld, H. J. Spanjaard en P. Rienstra, hebben de rekening in or de bevonden. Deze wordt goedge keurd. Alleen het punt Winstbe lasting komt nog ter sprake, maar daarvan komt men niet vrij, omdat men begrafenissen tegen betaling uitvoert. dend en herkiesibaar J. v. d. Werf. Deze stelt echter een herbenoeming niet meer op prijs. Bij de derde stemming wordt met 12 stemmen G Gortzak gekozen, die de functie aanneemt. Tot lid van de Kas commissie, aftr. H. J. Spanjaard, en niet herkiesbaar, wordt bij ac clamatie A. Hoornsman benoemd. Aan J. v. d. Werf en H. J. .Span jaard wordt dank gebracht voor datgene wat in het belang van de Ver. door hen is verricht. Het per soneel wordt dank gebracht voor de correcte uitvoering van hun taak. Thans is er nog geen ver hooging van contributie of anders zins, maar mocht dit per 1 Juli a s. niet anders meer kunnen, dan zal een besluit in dien geest wor den genomen. Na rondvraag volgt sluiting. URK. Door 40 vaartuigen werd heden aan den viachafslag aange voerd: 3477 kg aal en paling van 15 tot 149 kg per vaartuig, 0.681.54 per kg; 10 kg snoekbaars 68 ct. per kg; 19 kg baars 36 ct. per kg; 60 kg voom 1420 ct. per kg; 65 manden nest 50 ct. per mand; 757 kg pos 10 ct. per kg. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juni. Tomaten 2600 K.G. I—IV f48—, honken f38.—; rabarber 17225 K.G. f 6f 7.225 K.G. bosuien f 15. Alles per 100 K.G. ALKMAAR 12 Juni 1942. Kaasmarkt. Aangevoerd 73 sta pels, zijnde 37641 K.G. Fabriekskaas kleine 40 pl. f 56.—; id. 20 pl. f 43.50; boerenkaas kleine 40 pl. f56.—; boerenkaas commissie 40 pl. f54. Handel vlug. rVERZEKERING* MAATSCHAPPIJ^ BEVESTIGD TI t-QRAVCHNAOf BESTWffL. C. F. C. VAR HELOCR TtfCtM, •ML L 1. M0CTJH. IU M0BBEJL L CVO» Totaal is thans bij de Maatschappij verzekerd voor (Vijf milliard achthon derdvijftig millioen) als volgt over de afdeelin- gen verdeeld: Afd. A: f3.990.000.000.— Afd B: f 1.070.000.000.— Afd. C: f 180.000.000.— Afd. D: f 315.000.000.— Afd E: f 181.000.000.— Afd. G: f 14.000.000.— Halfjaarlljksche Schaderegeling Afd. I: f 100.000.000.— Driemaandeltjksche Schaderegeling Voegt ook Uw belang bi] het groote geheel en neemt deel in de steeds groeien de risico-spreiding! Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE BEZORGER Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. 2.30 u. Zondagsschool. Zuidscharwoude, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Doop. Veenihuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. de Mooy. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 uur Ds. Nell. Winkel, 'g av. 8 uur, Ds. Nell. Dirkshorn, geen dienst. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. Nell. Wieringerwaard, 3.30 uur, Slui- tingsibijeenkomst van de Zon dagsschool. Middenmeer, voorm. 10 uur, de heer Kalis. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, de heer Kalis. Warmenihuizen, nam. 3 uur, Ds. Veenhuysen, van Ègmond. Broek op Langendijk, voorm. 10 uur, Ds. M. C. Koole. Nam. 4 uur, de heer Hofmeester van Hilversum. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Bediening H. Doop. Opmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb. Bediening H. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorin. 10.30 uur, de heer E. Frater Smid. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 prop. mej. M. J. van Hamel, van Amersfoort, op beroep. Broek op Langendijk, voorm. 10.30 uur, Ds. Th. van Veen van Am stelveen. Op beroep. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur, Ds. J. H. Donner. Middenmeer, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. Schaafsma. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ü3. L. J. Goede. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur, Ds. Van Twillert. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 u., Ds. D. Biesma Jr. Evangelisatie. Schagen, voorm. 1015 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. 10.15 uur en nam. 2.30 uur (in het gebouw), de heer F. van Rossum. Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst Chr. Jongemannen- vereen. in het Evangelisatiegeb. Sereen (E.V „Maranatha"), vn> 10.30 uur, D3. L. Lagerwij, van IJmuiden. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de heer G. de Heer, van Breezand. Vrije Evang. Geref. Gemeente. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10 uur en nam. 5.15 u., Ds. Ruvs. Woensdagavond 7.45, St. Jacobs- 3traat 22. Hoofdredacteur A. R. Jonker afw.1. Pl.verv van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Ben Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3