Stadsnieuws De Voorzitter van „Helder legt functie neer Neem 'n AKKER TJE JUNI-IMPRESSIES Marktberichten De heer Br eg man leidde de vereeniging in moeilijke jaren Afhalen formulieren zwaren of langdurigen arbeid Zondag a.s. weer een ping-pong wedstrijd Pheun^f^t5^^ Xe^uiU Districtwedsfrijdcfl Noord-Holland JuLemmen De N.H» Kring- kampioenschappen Uit de natuur Vraagt Uw Winkelier Officieele mededeel ingen Reeds eenigen tijd geleden be reikte ons het gerucht, dat de voorzitter van de H.F.C. „Hel der", de heer Bregman, zjjn functie zou neerleggen. Later vernamen wij dit voornemen van hemzelf, doch' waar het reeds eerder is voorgekomen, dat men op een dergelijk besluit bij de jaarvergadering terugkwam, meenden wjj hieraan nog geen verdere ruchtbaarheid te geven. Ditmaal'bleek dit echter niet 't ge- Tal en zoodoende is de heer J. Breg man sinds Zondag 21 Juni j.L voor- Utter af. J. BREGMAN. (Foto archief.) Naar aanleiding hiervan hadden wij met den ex-voorzitter een onder houd. Het bleek, dat hetgenomen besluit definitief was, doch dat zijn hart nog steeds aan de vereeniging „Helder" verpand blijft. Hoe kan dat ook anders. De heer Bregman heeft in de afgeloopen 7 jaar, nadat hij dus Goedknecht opvolgde, steeds in de meest prettige verhouding samen gewerkt en hij roemde in dat opzicht dan ook vooral Dorlijn als de man van de „spijkers" en Freeke als de secretaris, hoewel deze laatste al weer bijna twee jaar geleden ver dienstelijk door Dienaar werd opge- De heer Bregman heeft als voor- volgd. zitter geen enkel kampioenschap meegemaakt van zijn eerste elftal, wel van het tweede naar de res. 2e klasse en we herinneren ons nog dui delijk hoe hij zich in die periode zoo uitstekend van zijn taak kweet. Trouwens, de heer Bregman w"as een geboren voorzitter, want altijd wist hij begrip voor zijn inzichten te kweeken en vooral zijn voorbespre kingen met het eerste elftal hebben vruchten afgeworpen. Onder zijn leiding kwam tot stand de vriendschap met G.R.C. uit Gro ningen, waaraan nog vele spelers met sympathie terugdenken. Van den laatsten tijd ligt ons nog versch in het geheugen de kennismaking met de revue „Laat ie Glimmen", welk gezelschap nu geheel onder lei ding van „Helder" berust. En niet te vergeten het engagement met Kauff- man; wie weet welke waarde dat nog heeft voor „Helder". Daarnaast vond in 1939 nog de viering van het dertigjarig bestaan plaats, waarbjj voorzitter Bregman de leiding had. Volgens den heer Bregman moet een voorzitter niet alleen, bjj het eerste elftal, doch ook bij het zesde aanwezig zijn, moet hij niet alleen bij de training zijn, doch ook op de vergadering. In één woord, een voorzitter moet steeds beschikhaar zjjn en aan gezien hij daar geen kans meer voor zag, heeft hij voor de func tie bedankt, om een ander de gelegenheid te geven de vereeni ging Helder omhoog werken, een ideaal, wat z.L geenszins onmogelijk is. Vanzelfsprekend bljjft hjj „Helder" trouw en bereid zrjn club van advies te dienen. Met Bregman gaat een voorzitter heen, die kans zag zijn vereeniging door de moeilijke jaren heen te helpen en aangezien „Hel der" ook financieel er goed voor staat, kan het niet anders of de vereeniging gaat een goede toekomst tegemoet. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 2* Juni 1942. Bevallen W. P. Verbet)—Holle- stelle, d.; A. M. van Weeldede Hok," z. In het tijdvak van Maandag 29 Juni t/m Zaterdag 4 Juli a.s. zal (je distributiedienst alhier de kaarten voor bijzonderen arbeid voor de 8e periode 1942 (tijdvak 12 Juli8 Aug. 1942) uitreiken. De daarvoor vereischte aanvraag formulieren kunnen van heden af bjj den distributiedienst worden afge haald. Dat- onze Teldersche Ping-Pong Clu'i niet stil zit, bewijst wel het feit, dat voor a.s. Zondag reeds een tweede wedstrijd is uitgeschreven en wel tegen Hoorn. Vooreerst zijn deze wedstrijden vanzelf allen bedoeld als oefening, opdat onze H.P.P.C. (Heldersche Ping-Pong Club) straks in de com petitie geen abnormaal zwak figuur slaat. Het is vanzelf duidelijk, dat momenteel de meeste spelers nog niet die techniek bezitten om als geheel een wedstrijd tegen gerouti neerde clubs te kunnen winnen, maar toch zjjn wij er van overtuigd, d onze vertegenwoordigers na serieuze oefening behoorlijk naar vi ren kunnep komen en misschien nog wel een geducht struikelblok kunnen vormen. De wedstrijd van a.s. Zondag wordt gespeeld ia het gebouw der C.J.M.V. in de Spoorstraat. Er komen 9 spelers van Hoorn en deze zullen in drie groepen van 3 de Hpldersche Ping-Pongers bekampen. De toegang is wederom vrij, er wordt om 1 uur begonnen, terwijl om ongeveer 5 uur" het, einde van dezen belangrijken tafeltennismiddag zal Zijn. „Ai! Auf O! Gelukkig zijn er AKKERTJES, die de nare pijnen zullen kunnen weg nemen, vlug en afdoende". De Nederland sche Pijnstiller Tweedaagsch tournooi in Alkmaar. Elk jaar worden in. Alkmaar de districtwedstrijden van het district Noord-Holland v. d. N.L.T.B. ge houden en steeds'is de animo van de zijde der spelers voor dit tour nooi groot geweest. Ook nu weer staan de wedstrijden voor de deur en ook nu weer heeft de organiseerende commissie het plan gemaakt om er een twee daagsch tournooi van te maken. Maar... het zou geen groote verras sing zijn, wannéér Zondagavond bleek, dat het tournooi verlengd moet worden! Want het aantal in schrijvingen is {frooter dan ooit: ongeveer 100 spelers en speelsters hebben namelijk dezen keer inge schreven, hetgeen beteekent, dat niet minder dan 130 partijen ge speeld zullen moeten worden op vijf banen! Een moeilijke, doch dankbare taak is hier dus weggelegd voor den wedstrijdleider, den Be Quicker G. Klisters uit Alkmaar. Wat de inschrijvingen betreft, a!l- le bekende spelers uit ons gewest zullen acte de présence geven en alle kampioenen van het vorig jaar zullen hun titel verdedigen. Boeien de en spannende Wedstrijden staan ons dus te wachten en het zal de vraag zijn, of de oude kampioenen zich allen zullen kunnen handha ven. Vermoedelijk zal D. van Ley- den uit Zaandam zijn kampioen schap kunnen verlengen, al zal hij moeten oppassen voor Frits Beek uit Alkmaar en Koopman uit Be verwijk, die beiden sterk genoeg zijn om voor een verrassing te zor gen. Bij de dames is de kampioene Rie Koppen uit Alkmaar favoriet, terwijl als haar zwaarste concur rente genoemd mogen worden mej. de Wit uit Enkhuizen en mej. v. Lem uit Beverwijk. De dubbelspelen brengen nieuwe combinaties, zoodat hier moeilijk iets te zeggen valt over de presta ties. De wedstrijden beginnen Zater dagmorgen om 10 uur, terwijl het de bedoeling is, om tot 9 uur des avonds door te spelen. Zondagmor gen om 10 uur roept de wedstrijd leider de spelers al weer op en hij hoopt natuurlijk, dat in den avond de beslissingen zullen vallen. Maar als het even tegen loopt met-het weer en als er eens een paar lang durige wedstrijden zijn, dan wor den de wedstrijden een week later voortgezet! In het Zomerbad te Alkmaar. Zondagmiddag zullen in het Zo merbad te Alkmaar de Kringkam pioenschappen van Noord-Holland verzwommen worden door leden van de volgende zwemverenigin gen: Nereus, d£ Ham, Kroosdui kers, P.Z. P.C. en D.A.W. Het programma bavat de volgen de nummers: 100 M. borstcrawl heeren; 200 M. schoolslag heeren; 100 M. rugslag heeren; 50 M. rugslag dames; 50 M. borst crawl dames; 100 M. schoolslag da mes; 3 X 50 M. wisselslag-estafettes voor dames- en heerenploegen. Tot besluit wordt een polowed strijd gespeeld tusschen de zeven tallen van de Ham en D.A.W. Wat de inschrijvingen betreft, het is jammer, dat Nereus niet op volle kracht kan uitkomen, omdat haar polospelers dien dag bezet zijn. Overigens hebben alle kopstukken van Noordholland ingeschreven, zoodat spannende wedstrijden te verwachten zijii. SCHOOLWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Zaterdagmiddag vinden in het Zomerbad aan de Sportlaan te Alk maar de ichoolzwemwedstrijden plaats, welke georganiseerd worden door de commissie voor schoolwed- strijden m samenwerking met DAW De inschrijvingen zijn zeer Bevre digend te noemen; speciaal de la gere scholen zijn meer dan goed vertegenwoordigd en al konden die der middelbare scholen wat groo- ter zijn, de kwaliteit zal hier alles kunnen vergoeden. Op de nummers schoolslag jon gens en meisjes zijn in beide cate gorieën niet minder dan 108 deel nemers ingeschreven! Verder mag het aantal inschrijvingen voor de verschillende estafettes met eere genoemd worden: 18 jongens- en 23 meisjesploegen! Tenslotte is het verheugend, dat de Huishoudschool' thans ook vertegenwoordigd is en het zou wel eens kunnen gebeuren, dat deze school met de hoogste prijzen ging strijken. ANNA PAULOWNA APOLLO-BIOSCOOP. Breezand. Deze week weer een vroolijke, luchtige film: Zeven jaren pech! Hans Moser s er de dierfenarts Dr. Teisinger in', Ida Wüst zijn vrouw; Wolf Albach Retty de ro manschrijver Heinz Kersten en .Theo Lingen diens huisknecht Paul. Kersten is de man die 6 jaar, 11 maanden en 7 dagen geleden een spiegel brak. en „dus" met de ge bruikelijke zeven jaar pech achter volgd werd. Hij wordt verliefd op de dochter van den dierenarts. Maar zal hij haar ook winnen nu nog een paar weken van de 7 pech-jaren resten? Daar moet Paul voor zor gen en hij brengt het er af zooals \ïe dat van Theo Lingen kunnen verwachten d.w.z. hij sticht tal van onheilen, brengt de jongedame er bijna toe met een ander in het hu welijksbootje te stappen, maar kan tensiottè toch alles nog ten goede keeren. Heinz Kersten en de dochter van Teisinger worden dus een gelukkig paar, al heeft het Paul menig angst* oogenblik gekost plus een paar groote spiegels. SCHOOLNIEUWS. Breezand. De heer F. C. Geus, eerder onder wijzer aan de school metden bij bel te Breezand en thans als zoo danig werkzaam fe Maassluis, is benoemd tot hoofd der school al daar en heeft die benoeming aan genomen. De Nederlandsche Volks- dienst maakt het sterke sterker, het gezonde gezonder. Steunt dit werk, stuit U aan als lid. door W. KOK Van lente naar zomer. Het ia bijna niet te gelooven, maar toch een nuchter feit: de langste dag ligt achter ons. D^ zon heeft de steven gewend of beter gezegd ons aardbolletje is weer een mijlpaal van haar jaarlijkschen weg gepasseerd met als gevolg een eiken dag weer lager boven den kim hangende zon neschijf. Mgar ondanks de nu weer korter worden 3e dagen hopen we in de komende weken nog dikwijls en lang van een kostelijk bruinbran- dend zonnetje te kunnen genieten. Zonnelicht hebben we noodig, na de nog niet vergeten koude. En niet alleen wjj,, maar ook de graanvelden verbeiden met ongeduld een koeste rend en stovend zomerzonnetje en de graslanden en... ja, wie en wat hoopt niet op et mooien zomer, een zomer met minder regen dan het vorige jaar. Laten we hopen, immers zo de' hoop ko: je er niet in deze tijden, hoop en goedé moed zijn heel di' wijls meer waard dan stapels goud. Ochtend. Na de hartstocht van de lente gaat alles in de natuur over naar de kalmte van den zomer, de tijd var bloei en vruchtvorming. Over dadig is nu ^-.e bloei. Het is of het plaptenkleed ons wil overweldigen door plotseling al haar kleuren en vormen op de ondenkbaarste en schoonste wjj ze te toonen. Kortgeleden op een morgen vluchtte ik even weg van de werk tafel, pakte de fiets, reed door de velden, waar wieders, bezig de voer- bieten- en olauwmaanzaadakkers van onkruid te verlossen, mijn groet beantwoordden met „morrege" en een handzwaai. Mijn fiets vond een ve:li;_ plekje bjj een boerderij. Dan staan we voor de vraag: waar eerst heen? Het bosch in of de boschzoom vo'gen en de hei op of het rietland door? We kiezen het laatste. Even langs den bo3chrand, waar de groote stokbraamstruiken op bloeien staan, de wilgenbladeren beginsels van gal appelvorming vertoonen en plukjes kri.aihei al donkerblauwe vruchtjes dragen; dan zijn we er. Aan drie zijden omzomd door bosch ligt daar de rietvlakte, eens het terrein waar de kooiker zjjn bedrijf uitoefende. Het damhek met het onafscheidelijke bordje „Verboden Toegang" staat toch uitnoodigend open. Het eenige wat ons nog zou ku.inen tegenhou den zijn de muggen en ander stekend gedierte, maar ook daar trekken we ons niets van aan Er zijn wel andere dingen onj naar te kijken. Het,riet st-at nog niet tj hoog, gelukkig maar, want nu ls er in elk geval ruimte voor de bloemen. Honderden, neen duizenden veldkoekoeksbloe- men geven den bodem een volle, roserode tint. Het is of de aarde bloeit: Eén uitgestrekt reuzentapjjt van nauwelijks zich bewegende bloe men, dat door zjjn kleurenweelde een leger van insecten lokt, die gonzend en knisterend over de kleu ren dwarrelen. Op meer open plek ken bloeien in klein en groot aantal paarse en witte orchideeën, vooral de bloemen van da welreikende witte Orchidee hebben een mooi blauwge stippeld honingmerk. Ontelbaar veel andere planten bloeien hier. Ik zie de gele vjjfpuntige sterren van" het zilverschoon, de vierpuntige kleinere bloemen van tormentil, bloeiende ra telaar bij honderden, de paarse trossen van zich omrietstengels rankende vogelwikke, gewone bo terbloemen, het roodbruine van zu-» ring en het eenvoudige wit van ak- kerhoornbloemen. Boven deze bloe menvelden spant zich een blauwe Junihemel met witte wolken. De dag groeit en het wordt warm, daarom zoeken we de nu weldadige koelte' van het bosch op, waar je alleen de blauwe lucht ziet scheme ren hoog boven de takken. Om de stammen slingeren zich de lange kamperfoajjestengels met dikke Rood bruine knoppen. Nog een beetje zon en we zullen van hun kleuren- en geurenweelde kunnen genieten. Nog dieper het bosch 'in gaan, kan vandaag helaas niet, want het werk wacht weer. Avond. Vooral de avonden in dezen tijd kunnen rust geven. Alles wordt kal mer, het jachtende leven verstilt in de steden, op de groote wegen wordt het minder druk en de lange land wegen vereenzamen geheel en al. Niemand kom je meer tegen als je zoo tusschen licht en donker den pol der doorkruist. Alles rust: de boeren na een langen dag van zwaren arbeid op het veld in de koele keuken, nu in den zomer tot woonvertrek inge richt, de koeien buiten bijeenliggend pn zoo toch warmte zoekend tégen de avondkilte. De landen „rooken". Witte damp slaat omhoog van sloten en vaarten en legt zich 'ls een grijze wade over het groene land. De kik kers orgelen. Nauwelijks zich boven de witte nevelzeeën verheffend, kar telen donker de duinenrjjen in het westen als de ruige rotskust van een groot, onbekend en onbereikbaar eiland, waarboven nog wat lange smalle wolkstreepen groenpaars na gloeien als de weerschijn uit een verre onzichtbare vulkaankrater. Soms als er van achter den verren dijk wat wind aanwaait over den avondstillen polder, komt er bewe ging in de nevelzeeën, stijgt een w'tte dampsliert omhoog geljjk de adem van een walvisch in een pool- zee. Even later beweegt diezelfde wind de witte pluistoppen van het wollegras op de wegbermen, die op hun moge stengels heen en weer wiegen als slanke dansende zomer- feeën. Niet zoo snel als de wind, maar toch nog vlug, komt dan het donker aangljjden van uit het oos ten. Eerst zag je nog boven de dam pen uitsteken den puntigen kerk toren en wat geboomte van een dorp in het land, maar dat ver dween al spoedig. Daarna waren daar nog de donkere pyramiden der boerderijen als kleine eilanden in de witte zee, maar ook die zag je wel dra niet meer, want het donkere van den nacht omsloot je nu geheel en al. Je bent dan alleen met jezelf er de sterren, die de een na den ander aangloeien boven je. Van ver komt het eentoonige geluid van de kikkers als het eeuwig geruisch viui branding op een rotskust. Het is alsof de stilte e omvat, je zoo vast houdt dat je nog niet kunt scheiden van den avond. Toch heb je een ge voel of jf nog iets mist. Je wacht en plotseling nog is het er. Van dichtbjj uit de duinen kom het: heldere klanken van een hoorn vullen den avond, al het andere valt weg. Mis schien is het maar een eenvoudig sol datenlied, misschien... Ik herken de melodie niet, maar voel er uit: ver langen naar nog. grooter rust, r^ar nog langer durende stilte, verlangen vrede... Toen kwam de nacht en in dien nacht brandde de horizqn... ALLERLEL Van een ladder gevallen. Op 13 Juni j.1. is de 4ó-jarige glazen wasscher J. M. uit de Woknar straat te Den Haag, bij het was schen van ramen aan den Benoor denhoutscheweg door een misstap van een ladder gevallen. Hij is toen, hoewel hij oogenschijnlijk geen verwondingen had bekomen ter observatie gebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij thans vrij plotseling ia overle den. Onderwijzer bij het zwemmen ver. dronken. Te Budel is Donderdag de 32-jarige onderwijzer J. Boggia, bij het zwemmen verdronken. INLEVERING VAN EIEREN. De Voedselcommissaris voor Noord-Holiand maakt bekend, dat voor de inlevering van eieren voor onderstaande gemeenten, de daar achter vermelde verzamelaars zijn aangewezen. Texel, Coöp. Pluimvee en Tuin bouw Ver. Texel W.A., Kantoor- straat 1, den Burg, Texel. Den Helder, Callantsoog: J. Ma- rees, Rijksweg 93, Julianadorp. Anna Paulowna, Wieringerwaard: H. Winnibst, Spoorstraat 4, Anna Paulowna. Wieringen, Wieringermeer, ge deelte: P. D. Klare, N. Streek E 27, Kolhofn. Schagen, Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Zij- pe: Eierveiling „Sehagen", Stations- str. 93, Schagen. Sint Maarten, Warmenhuizen, Harenkarspel: J. de Kraker, Stroet 148b, St. Maarten. Alkmaar, Heiloo, Limmen, Castri- cum, Beverwijk, Heemskerk, Oter- leek, Ursem, Schermerhorn, Z.- en N. Schermer, Akersloot: N.V. „E.V. H.N.", Handelskade 56;, Alkmaar. Schoorl, Bergen, Egmond-Binnen, Egmond aan Zee: Pluimveevoeder Mij. „Bergen" te Bergen. Heer-Hugowaard. Obdam, Hens- broek: A. Groen, Middenweg C 33, Heer-Hugowaard. Langedijk, Koedijk, Oudorp, Sint Pancras: J. Rentenaar, Noordeinde, Oudkarspel. Medemblik, Wervershoof, Opper does, Twisk, Enkhuizen, Venhuizen, Andijk, Urk, Bovenkarspel, Groote broek, Hoogkarspel, gedeelte Wie ringermeer: J. Kieft, Baansingel 2, Medemblik. Abbekerk, Midwoud, Sijbekarspel, Hoogwoud, Opmeer, Spanbroek, Wognum, Nibbixwoud, Hoorn, Zwaag, Blokker, Scheilinkhout, Wü- denes. Westwoud: Gem. Eierveiling „Hoorn", Nieuwsteeg 42, Hoorn. Beemster, Beets, Oudendijk, Berk hout: Fa. Gootjes en Overheem, Purmerenderweg. Beemster. Groot-Schermer, Graft, de Rijp: Fa. Rijkes, Dam, de Rijp. Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, Heemstede, Bennebroek, Velsen, Haarl.Tiede: P. Wals Jr„ Dr. Schaep manstr. 75, Haarlem. Zaandam, Westzaan, Assendelft, Koog a. d. Zaan, Zaandijk: D. Swart, Zuiddijk 125, Zaandam. Uitgeest, Krommenie, Wormer, Jisp, Wormerveer: P. Prins, Cele- besstraat 72, Wormerveer. Purm'erend, Edam, Kwadijk, Warder, Middelie, Oosthuizen: C'oöp. Centr. Eierveiling „Purme- rend en Omstr.", Nieuwstraat 18, Purmerend. Landsmeer, llpendam, Oostzaan, Wijde Wormer: P. Wals Pzn., v. Beekstraat 36, Landsmeer. Monnikendam, Katwoude, Broek in Waterland, Amsterdam benoor den 't IJ, Marken: C. Koomen, Uit- dammerdijk 18, Amsterdam, Post bestelling Monnikendam. Amsterdam: N.V. Eierveiling, Nieuwe Ridderstraat 4—6, Amster dam C, Tel. 33488. Haarlemmermeer; Eier- en Pluim veeveiling „Haarlemmermeer", Sta tionsweg 21, Hoofddorp. Aalsmeer, Uithoorn, Nieuwer Am- stel, Ouder Amstel, Diemen, Mui den, Weesp, Weesperkarspel: M. v. Tilburg, Ouderkerkerlaan 149, Die- men. Naarden, Busgjim, Huizen, Blari- cum: H. v. Broek, Visschers- straat 26, Huizen. Hilversum, Laren, Kortenhoef. Ankeveen, Nederhorst den Berg, 's-Graveland: A. J. v. Ooyen en Zn Achterweg 127, Hilversum. De bij de Landbouw-Ci'isis-Organi- satie aangesloten houders van pluimvee die nog geen kaart heb ben ontvangen, en de niet georga- niseerden, moeten zoo spoedig mo gelijk een - inleveringskaart aanvra gen aan Bureau Voedselcommissa ris voor Nóord-Holland, Afd. Pluim vee, onder opgaaf van het aantal aanwezige kippen. Het aantal in te leveren eieren bedraagt 15 stuks per kip, met dien verstande dat op 28 Juni a.s. minstens 8 eieren, op 26 Juli a.s. minstens 12 eieren, en op 30 Aug. a.s. minstens 15 eie ren per dier ingeleverd moeten zijn. Wij maken alle houders van pluimvee er nadrukkelijk op at tent, dat indien aan het boven staande niet wordt voldaan, maat regelen niet uitblijven. Het niet ontvangen van een leveringskaart ontslaat den pluimveehouder niet van de inleveringsplicht, y AARDAPPELBONNEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de taillisten de bonnen „Aardappelen 31A" en „Aardappelen 31B", welke zij na hun inleveringsdag in de C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam week van 21 .tot en met 27 Juni hebben ontvangen, op Dinsdag 30 Juni a.s. bij de Plaatselijke Distri- butiediensten moeten inleveren. De diensten zullen daarbij toewijzin gen uitreiken, welke geldig zijn ge stempeld tot 28 Juni 1942. Deze toe wijzingen kunnen derhalve niet worden gebruikt voor het koopen van aardappelen, doch dienen voor de verrekening van het door de V.B.N.A. in de week van 21 tot en met 27 Juni verstrekte voorschot. Eventueele restantbonnen „3fA" en ,.31B" dienen tot een maximum van 9 stuks zorgvuldig te worden be waard. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de bonnen „Aardappelen 32A" niet op hetzelfde opplakvel mogen voorkomen met de boven genoemde bonnen. De bonnen „32A" dienen in het tijdvak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. op de normale wijze te worden ingeleverd ter ver krijging van toewijzingen. TABAKSTOEWIJZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten de met „Tabak R2" gemerkte bonnen in het tijdvak van 29 Juni tot en met 3 Juli ai. hij de Plaatselijke Distributiediensten dienen in te leveren in veelvouden van 5 stuks, d.i. 10 rantsoenen en met een minimum van 20 stuks, d.i. veertig rantsoenen. NDe bonnen „Tabak R2" dienen gescheiden ge houden te worden van de gewone bonnen der tabakskaart en dienen derhalve op afzonderlijke opplak- vellen MD 18 geplakt te worden en met een afzonderlijk ontvangstbe wijs MD 201A ingeleverd te worden. Indien het evenwel nie( mogelijk is een.veelvoud van 5 bonnen „Tabak R2" te bereiken, mag, ter verkrij ging daarvan aanvulling geschie den met bonnen 38 en 39. welke bonnen een waarde van één rant soen tabak vertegenwoordigen. Voor elke ontbrekende bon „Tabak R2" moeten derhalve 2 bonnen 38 of 39 worden bijgeplakt. Bij inlevering van de genoemde bonnen zuHen de diensten toewij zingen uitreiken, waarvan de lin kerbovenhoek is verwijderd en wel ke uitsluitend recht geven op het koopen van sigaren. Bij inlevering van deze toewijzingen zullen de Distributiediensten verzameltoewij- zingen voor tabak uitreiken, waar van de linkerbovenhoek eveneens is verwijderd. Deze toewijzingen die nen derhalve in een afzonder!iik zakje MD 258 en met een afzonder lijk ontvangstbewijs MD 257 te wor den ingeleverd. Voorts dienen detaillisten de met „Sigaretten R2" gemerkte bonnen, welke recht gaven op het koopen van twee rantsoenen sigaretten, ge durende bovengenoemd tijdvak, op afzonderlijke opplakvellen MD 18, doch met hetzelfde ontvangstbewijs als de bonnen „Tabak R2" in te le veren. De inlevering dient te ge schieden in veelvouden van 5*bon- nen en met een minimum van 5 bonnen, d.i. 10 rantsoenen, terwijl aanvulling tot een dergelijk veel voud dient te -geschieden met een dubbel aantal bonnen der Sigaret- tenkaart, welke nader geldig ver klaard zullen worden voor het tijd vak van 28 Juni tot en met 4 Juli a.s. De gedurende het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli a.s. ter ver krijging van twee extra rantsoenen sigaretten aan te wijzen bon der Tabakskaart, dient gedurende het tijdvak van 6 tot en met 10 Juli a s. op dezelfde wijze als de bonnen „Tabak R2" ingeleverd te worden. De distributiediensten zullen bij in levering van dezeJwnnen toewijzin gen voor sigaretten uitreiken. SCHAGEN, 25 Juni. Aanvoer:. 6 geldekoeien (magere) f 360450, 303 'idem (vette) voor de Centrale, 24 kalfkoeien f 425 550. 16 pinken f '210—275, 18 gra^- kalveren voor de Centrale, 143 nuchtere kalveren voor de Centra; le. 10 voor de fok f 3550, 28 ma gere schapen f 50—80, 11 idem vette voor de Centrale, 294 lam meren f 20—27, 11 bokken en gei ten f 20—45, 94 biggen f 20—40, 251 konijnen f 17, 19 kippen f 2.50 3.50 BR. OP LANGENDIJK, 26 Juni. Aanvoer: 158900 Kg. aardappelen grooten f 9.70, kléine f 5, 850 bos wortelen f 11. NOORDSCIIARWOUDE, -26 Juni. Aanvoer: 12.000 Kg. aardappelen, Schotsche muizen f 9.70, kleine f5, 4000 Kg. rabarber f 6. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3