HQITIKA EEN „KENNIS" UIT DE GEVANGENIS Iichi roevers tan Wieringen Van eeodenvoer tot delicatesse Veelbelovende jochies De Gr uy ter Italiaansch weermachfsbericht WielAttirten Klink en v d. Voort starten te Wieringen Zen/Ui Nationale kampioenschappen Anna Paulowoa Sluiting Middenstands- kadercursus SIMON DB WIT's KOFFIESURROGAAT altijd voorraad! Bliek is bliek Geldige bonnen voor voedingsmiddelen l', RADIOPROGRAMMA Een Amsterdammer, die een maand geleden uit. de strafgevan genis te Utrecht was ontslagen, had daar kennis gemaakt met een 43-jarigen man. Zoo goed was men in eikaars smaak gevallen, dat de ze laatste inmiddels ook vrij ge laten eenige dagen geleden bij zijn vroegeren lotgenoot op bezoek 'kwam en bleef logeeren. De „ken nis" was er echter de man niet naar, om op ondermans zak te te ren en reeds spoedig had hij een middel gevonden, om de genoten gastvrijheid te beloonen. Het ameublement van zijn gastheer vertoonde sterk de sporen van een langdurig gebruik en daarom zou de „kennis" eens zorgen, dat de spullen er weer piekfijn uit kwa men te zien. Als de ander hem wat geld gaf bijv. een f 80.dan zou hij de stoelen opnieuw bekleeden,' Hij kreeg het gevraagde, doch nog was de stof niet gekocht, toen de man terugkwam met de boodschap, dat hij in Venlo een goed zaakje wist, waarmee een bom duiten viel te verdienen. Alleen, er was een beetje geld voor noodig, duizend gulden. Zoo veel bezat de gastheer niet, maar diens vrouw wist raad: een buur vrouw was collectrice van de Staatsloterij en die wilde haar misschien wel het bedrag leenen. Welke fantastische verhalen daar bij te pas zijn gekomen, is tot nu toe onbekend, maar het slot was, dat er inderdaad duizend gulden op tafel kwamen, die de „kennis" zoo snel mogelijk inpikte, om ver volgens met de Noorderzon te vertrekken. Na eenige dagen tevergeefs op zijn terugkeer te hebben gewacht begon de familie te bedenken, dat de man wellicht niet geheel ten onrechte reeds eenigen tijd staats- logies genoten had en waarschuw de de politie. Deze slaagde den onvoordeeligen gast in te achterhalen. Van de f 1080 was intuoschen nog slechts een gulden overgebleven n öiaaws- irschuw- s erÉin, 'UtMcht Twee jongen», nauwelijks van de lagere school, trokken aan den overkant van het IJ door hun ge dragingen de aandacht van een agent, die hen meenam naar het bureau Adelaarsweg t« Amsterdam Daar bleek, dat de een niet minder 'dan f 450 en de ander f 110 op zak had en hoewel zij aanvankelijk wilden beweren, het geld gekregen te hebben, kwam spoedig de ware toedracht aan het licht. Enkele dagen geleden waren zij begonnen met het stelen van een zilverbonétui uit de zak v^n een marktbezoeker in de Ten' Kate- etraat, hetgeen hun f 60 opleverde. Daarmee gingen zij op stap naar He» Votendam uit d'ouden tijd t Houdt stand, ondanks de jaren; 'Het gaat met Volendam precies Als met De Gruyter's waren. 8Udwi]z«r No. 7 uit de se»i« 11 NEDÊRIANDSCHÊ KLEEDÉRDRACHUN 'zoolang de voorraad strekt gratis bij onze heerlijk^ Vruchtenjams Harderwijk, waar zij, toen het donker werd, aan een boer vroe gen, in het hooi te mogen slapen. De man was zoo welwillend, htm een kamertje te geven, maar kwam den volgenden ochtend tot de ontdekking, dat zijn jeugdige gasten zijn goedheid wel zeer slecht hadden beloond. Zij waren stilletjes vertrokken en hadden een portemonnaie met eenige hon derden guldens me>egenomen. Van het gestolene geld hadden de Jon gens verschilende snuisterijen ge kocht en ook verder goeden sier, gemaakt De twee boefjes zijn naar Har derwijk op transport gesteld. ROME, 10 Julf. Het 773ste com muniqué van *hêt Italiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Egyptische front weder- zijdsch artillerievuur. Eenige aan vallen van lichte pantserwagens op onze achterwaartsche linies. Eenige auto's werden vernield of onbruik baar gemaakt, andere werden door onze vliegtuigen met machinége- .weervuur bestookt en in brand ge zet - Italiaansche en Duitsche jagers hebebn twee Britsche vliegtuigen neergehaald in Noord-Afrika en zes boven Malta, waar het vlieg veld Miccabba opnieuw gebombar deerd werd. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. In het Oostelijke deel der Middel- landsche Zee is een vijandelijk koop vaardijschip van 5000 ton,' dat deel uitmaakte van een beschermd con- vooi en tanks en auto's vervoerde, door een onzer torpedovliegtuigen aangevallen en tot zinken gebracht. Als „voorspel" van de Nationale baankampioenschappen worden Zondagmiddag op de baan te Wie- ringen belangrijke wedstrijden ver reden. Ben v. d. Voort, de huidige ach tervolgingskampioen varl Neder land, krijgt een officieuzen aanval op zijn titel te weerstaan van den oud-kampioen Kliijk en de promi nente figuren Evers en Cor Bak ker. Er zullen vier achtervolgingen worden gereden. Speciaal ten aan zien van Klink hebben wij goede verwachtingen, daar hij veel beter rijdt dan tijdens 'de heropening op 14 Juni het geval was. Zijn vorm is goed en dat zal hij zonder twij fel met zijn oud-koppelgenoot Van der Voort in de ploegcourse ook bewijzen. Niettemin zullen zij hun handen vol hebben aan Pronk Evers, die vorige keer zeer sterk reden en het geheele veld fraai versloegen. Jan Lust zal starten met den Rotterdammer Van- Gent, Speciaal van Lust hebben wij groote ver wachtingen, daar hij Zondag in Heerlen o.a. Schulte en Pellenaars versloeg. Een bijzondere attractie ia het voor het publiek, dat de organisa toren kans hebben gezien den Belg Francken naar Wieringen te halen. Hij ls een buitengewoon goed ren ner, die samen met Van Swelm uit Nijmegen zal starten. De inschrijvingen voor de natio nale kampioenschappen, welka Maanlag a.s. te Scheveningen be ginnen, zijn nauwelijks minder dan in het recordjaar 1941. Voor het heeren-enkelspel schre ven 88 spelers in. In het dames-enkelspel zal mej. Rollin Coucerque onder de 34 deel neemsters verschillende speelsters treffen, die haar kampioenschap zullen betwisten. In het gemengd dubbelspel ko men veertig paren uit w.o ver schillende nieuwe combinaties, in het heerendubbelspel 41 paren. Karsten en Teschmacher zijn van de partij, terwijl nog niet vaststaat, wie de ^partner van Hughan zal zijn. Tenslotte het dames-dubbelspel met 17, meerendeels sterke, paren. 261. Zeg dat nog eens?!! De ge kookte meteoorsteen of het zenuw achtige vliegtuig in den apenboom. De flambardhoed schudde lang zaam het hoofd. Ach, wat word ik doof, ik meende, dat je daarnet iets anders zei. Gaat U maar mee. dart zullen we U het geval wel even la ten zien, zei de vliegenier en ze gin gen met hun vieren op weg na-ar den boom, waar hun toestel, in moest hangen. Woensdagavond werd in de Vlas- en Korenbeurs de laatste les gege ten van de kadercursus voor jnid- denstanders. Vóór deze les aanving heette de cursusleider, de heer Holsmuller uit Alkmaar, de uitgenoodigde be sturen van de Hanze en van de afdeelingen van den Neutralen Middenstandsbonden uit Anna Pau lowna, Den Helder, Schagen en Wieringerwaard welkom. De les zelf was gewijd aan de Vestigings wet, waarbij de heer Holsmuller eenige interessante bijzonderheden mededeelde over de werking en toepassing van deze wet en over den invloed, die zij op het stich ten van nieuwe bedrijven en zaken heeft. Namens de cursisten werd hier na het woord gevoerd door den heer Schmalz uit Schagen, die den heer Holsmuller zoowel als den an deren cursusleider, den heer Van Hedel, dank betuigde voor de pret tige lessen en hun als uiting van waardeering een boek aanbood. Met pleizier, zei spr., waren allen steeds naar Anna Paulowna ge gaan, maar mocht er iets komen van een voortzetting van den cur sus, dan hoopte hij dat men de cur sisten in Schagen zou mogen ont vangen. De heeren Holsmuller en Van Hedel op hun beurt dankten niet allgen voor deze aardige attentie, van de cursisten, maar roemden ook beiden den prettigen geest op de cursusavonden, waarop men niet schoolsch, maar kameraad schappelijk met elkaar omging. Dankbaar waren zij elkaar ook voor de goede samenwerking en de fam. Daalder voor de ontvangst in de Vlas- en Korenbeurs, terwijl niet vergeten werd het vele en belange loos door den heer Zon verrichte werk te memomeeren, die de ge- heele administratie bijhield. Namens het hoofdbestuur van den bond sprak h-ierop de heer Niestadt uit Schagen. Na Woorden van dank aan hei adres van de cursusleiders en van den heer Zon, constateerde spr. dat de leiders geslaagd waren ln het vervullen van hun opdracht, niettegenstaande de moeilijkheden die overwonnen moesten worden. Nu de hoop en verwachting van het hoofdbestuur om zelf tot het einde den Middenstandsbond door de branding van dezen tijd heen te kunnen helpen, niet vervuld .zijn, mogen deze kadercursussen, die in het geheele land door een 800 per sonen gevolgd werden, een waardig besluit genoemd worden van het 40-jarig bestaan van den Midden standsbond, besloot de heer Nje- stadt zijn rede. De heer Holsmuller kwam nog even terug op het mogelijk voortzet ten van den cursus. Eigenaardig is dat de cursisten, die htsn voorkeur kenbaar konden maken, .over de dan te behandelen vakken, groote voorkeur toonden voor die welke de interne bedrijfsvoering aangaan, b.v. bedrijfshuishoudkunde. Was dé opzet vén den cursus kader te vor- men, dus menschen die later een bestuurstaak in den bond of zijn af deelingen op zich zouden kunnen nemen, er blijkt uit het gevraagde, dat men ook prijs stelt op vermeer dering van kennis, die van belang is voor het eigen bedrijf. Tot slot van den avond vertoonde de heer Niestadt de film „Het land van Dordt", met mooie kiekjes, op genomen in deze oudste stad van Holland, in haar omgeving en in de vele belangrijke bedrijven, die in stad en omtrek zijn gevestigd. Een artikel dat de laatste paar weken in nogal groote hoeveelhe den aan den afslag wordt gebracht is bliek. Helaas ook weer geen con sumptie-artikel. Regelmatig wordt er per dag 4000 K.G. aangevoerd. De vastgestelde prijs bedraagt f 0.20 per K.G. en er worden flinke besommingen ge maakt, want er zijn maar een 7- tal aanvoerders. Sommigen vangen 2000 K.G. per dag. De vischjes wor den gevangen in het nog in zee staande ansjovisvvant. Per 15 Juli a.s. moet dit vischtuig echter uit de Waddenzee zijn verwijderd, zoo dat de vangsten sppedig een ein de zullen nemen. Bliek behporde vroeger tot de on verkoopbare artikelen. Het werd wel gebruikt als eendenvoer Thans wordt het direct ingezouten en gaat het naar de vischconservenfa- brieken, waar het het verde.r ver werkt wordt.. Bliek is een klein vischje. Sommigsn meenen dat het jonge haringen zijn, doch de meesten beschouwen het als een aparte vischsoort: „Bliek is bliek", zeggen zij. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergea door ERNST KLEIN 17 De antarte* hebben Jullie ook thans weer een koopje ge'everd, zei de gast terloops. Ik weet niet, wat u bedoelt, mjjnheer, antwoordde de gastheer. Nu, die geschiedenis met den profeaeor, dien zij ontvoerd hebben. Daar weet ik niets van. Maar mijn beste vriend, daar moet je toch van gehoord hebben! De heele wereid spreekt er immers over! Het bruine gezicht van den eerbiedwaardigen burgemeester van Anjos Dimitros werd strak als een masker. Het verloor alle uitdruk king, hetgeen met geien enkele moei- fcjkheid gepaard ging, aangezien het :.iet een respectabele laag vuil be dekt was. Zeep is één dier cultuur geheimen, die op den Balkan nog niet overal doorgedrongen zijn. Ik weet -r niets van, waarlijk niet, stiet de man uit. Maar wilt u nog niet een glaasje raqui hebben, mijnheer? Ik heb haar zelf gebrand. Het is mijn laatste flesch, voegde hij er met een eerlijken weemoed aan "toe. Terwijl Vitus dronk, haalde hjj in gedachten de hand uk zijn broekzak. Zjj was vol met goud- en zilverstuk ken... De oogen van den heer des huizes werden weer klein, heel klein. Zijn neusvleugels begonnen te trillen... Jammer, 'at je er niets van weet. Ik had je, omdat je zoo'n arme, eerlijke kerel bent, graag een paar goudstukken laten verdienen Een zware zucht ontvlood aan de bevende lippen van den Griek. Goud stukken! En nog wel een paar tege lijk...! Vijf Napoleons d'or zou ik je betaald hebben! Vijf! Heilige Dimitros! Vitus zag de begeerte naar het geld met den angst om het leven kampen. De kerel wist iets, maar hij was te bang... Op de trap werden zware schre den hoorbaar. Salomon kwam met de voortbrengselen van zijn kook kunst. \itus drukte zijn gastheer twee goudstukken in de hand. Neem se, zeidè hij, Misschen herinner je je dan, dat je toch iets weet De hand van den Griek kromde zich om het geld. Snel boog hij zich naar Vitus over en fluisterde hem toe: Ga naar den pope, mijnheer! Die weet veel, zoo niet alles! Toen wierp hij een schuwen, ge- jaagden blik om zich heen. Zóó bang was hij tusschen z(jiy eigen vier muren. Dreunend kwam Salomon binnen gestapt met een schotel dampende nieren. DERTIENDE HOOFDSTUK. De verleider, het gjoud en de pope. Na den maaltijd, slenterde Vitus langzaam naar den Pope toe. Salo mon en de gendarmen strekten zich op hun dekens uit en snurkten weldra om het hardst. De journa list ging aan het werk. Hij vond den eerwaardigen die naar van de kerk in £jn woning, die vlak achter de vervallen houten kerk lag. Armelijk zooals het heele dorp, waren de kerk en het huisje van den pope. Vitus klopte op Wes- tersche, niet op zaptieh-manier aan en trad met een vriendelijk „Vrede zi) met U" over den drempel. On middellijk struikelde hij over twee kleine biggetjes, die in de donkere ruimte rondliepen. Toen trapte hij bijna op een kip ®n tenslotte liep hij tegen de wieg aan, waarin het jongste lid der familie sliep. Dit ontwaakte en begon Jammer lik te huilen, waaraan alle kippen en varkens als om strijd deelna men. Daarbij kwamen de tallooze luchtjes, waarvan het vertrek door drongen was zelfs de verharde Vitus moest heel zijn 'mannelijke kracht verzamelen, tora het hoofd niet te verliezen. Een leelijke, afgesloofde vrouw, aan wier rokken drie of waren het er vier -- ongeloofelijk smerige kinderen hingen, ontving dc#bezoe- ker. De pope? Ja, dadelijk... dade lijk! Hjj was even in de andere ka mer. Daar verscheen de pope reeds zelf. Onder het binnenkomen knoop te hij »ijn langen kaftan dicht. Hij had juist zijn middagslaapje ge daan. Weest gegroet vreemdeling! Wilt u niet plaats nemen? Dat was echter gemakkelijker ge zegd dan gedaan, aangezien het aantal zitplaatsen omgekeerd even redig was aan dat der kinderen, kippen en andere dieren. Bovendien voelde Vitus een onweerstaanbare behoefte aan frissche lucht. (Wordt vervolgd) ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT 'RECHT OP T KOOPEN VAN 12 Juli t.m. 18 Juli 1842. 36A brood 36B brood 36 beschuit 36A vleesch 36B vleesch 36A tabak 36A cigarett. 4 rants. brood of K rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of rants. vl.waren 0 1 rants. tabak 1 rants. cigaretten" 12 Juli Lm. 8 Aug. 1942. 337 algem. 1 339 algem. 500 343 Lm. 346 1 algem. 4-33, 4-34 res. 250 340 algem. 250 341 algem, 125 .342 algem. 125 352 algem. 100 347 t.m. 351 algem 36A t.m. 39 melk 36B t.m. 39B melk 36,37 versn. 1100 38.39versn. |l00 Kg. suiker gram jam, rants. bloem, brood of gebak gr. rijst gr. peulvr./haverm. gr. gort gr. gemengd meel gr. vermic./malzena 100 gram kaas 3H liter melk 134 liter melk gr. chocolade gr. suikerwerk 12 Juli t.m. 5 Sept. 1942. 338 algem. |250 gr. koffiesurrogaat 5 Juli tm. 14 Juli 1942 34 boter |H rant. boter 54 vet lK rants boter/marg./vet Bijzondere rantsoenen 12 Jnli t.m. 18 Juli 1942 R5 tabak I 2 rants. cigaretten R5 cigaretten I 2 rants. cigaretten Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m] vol- 20 jaar wass. een heid in tijdvak van één week 5 18 22 18 rants. 4 rants. l'/« 2% 2'/j 2'/2 rants. i 2* rants. 1** rants. in tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants 500 pram 250 250 250 250 gram 125 125 125 125 gram 125 125 125 125 gram 100 - 1U0 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 200 200 200 200 gram 200 200 200 2C0 gram in tijdvak van acht we' en 250 250 250 250 gram in tijdvak van 10 dagen 1 1 1 rants. 1 I 1 rants. - 2* 2** rants. rants. DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 01 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandét 01,02 K.F. brandsL 335 algemeen 336 algemeen L zeep L' toiletzeep U textiel (mann.) 2 L. pretroleum 1 eenh. brandst. 1 eenh. brandst (geen anthr.l 1 rants. cenheidszeep 1 rants. waschpoeder 1 rants. eenheidszeep en 1 rants. waschp. 75 gr. toiletzeep 80 50 gr scheerzeep 14 Juni 1942 11 Mei 1942 div. data 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Mei 1942 22 Aug. 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN. Niet meer geldig: Na Zaterdag 11 Juli: 34 Brood, Beschuit, Vleesch, Aardappelen. 43, 44, Tabak. 31 tm. 34 Melk. 317 tjn. 334 Algemeen. 4-25, 4-26 Rijst Mann. personen van 18 Jaar en ouder. Vrouwelijke personen van 25 jaar en ouder. De enkele visschers, die hun want nog in zee hebben staan, profitee- ren er thans van, want voor de an dere visschers heeft het geen be- teekenis meer. De ansjovisvangst is afgeloopen, er kwamen in de laat ste weken slechts enkele tientallen kilo's binnen. Ook makreel.wordt niet meer aan gevoerd. De Waddenzee visscherij loopt dus voorloopig op haar einde. Schar is door de warme dagen ook beduidend minder gevangen, hetgeen nog verdere prijsstijging tot gevolg heeft gehad. Reeds werd 55 cent per pond besteed. LIEFDE KENT GEEN GRENZEN. Cinema De Haan brengt deze week Hans Moser in de komische film „Liefde kent geen grengen". Het Vaderland schrijft over dez* film o.a.: .Deze dolzinnige film heeft een eigen karakter, waarvoor wij waar schijnlijk wel in de eerste plaats den regisseur Emo dankbaar moe ten zijn. Het sappige Weensch, dat er gesproken wordt, accentueert een en ander nog een weinig. Bij deze 100-procent' amusementsfilm is hét vermaak niet gezocht in show van groote scènes, doch uitsluitend in spontaan komische passaees, waar in het uitsluitend aankomt op de prestatie van de spelers. En dezen hebben zich duchtig geweerd. ZONDAG IS JULI. Hilversum I. 415,5 m. 8.00 Qramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gramofoonmuzlek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 1.18 Oramofoonmuslek. 10 80 Zopdagmorgen zonder aorgen. 11.80 De atem der S.S. 11.46 Neérlands ztem van het Oozt- tront. 12.00 B.N.O.: Nleuwiberlohten en popu lair actueel praatje. 12.15 De Minnestreelen. 13.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Cyclus: Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Oramofoonmuzl'ek. 14.30 Ensemble Willy Kok cf gramoloonmuzlek. 15.30 Voordracht. 16 00 Otto Hendrik» »n «tjn orkest en sangvoordracht. 17.00 Jadht op de „Kraal", luisterspel. 17.30 Koor van den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn.). 17.45 B.N.O.: Sportuit slagen en Oostlandpraatje. 18.00 Oerard van Krevelen en «tjn orkest «n solist. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.05 Sport van den dag. 19.80 Het Radio-Logboek van de magnd. 30.15 Oramoloonmuzlek. 20.30 Zondagavondconfettl, gevarieerd programma. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 32.00 Oramoloonmuzlek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 —24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 801.5 tn. 8.00'Arnhemsche Orkestvereenlging en orgel fopn.j. 8 30 Oramofoonmuslek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 Ora- mofoonmuzlek 10.00 Voor den kerkgang klinkt de lofsang (opn.). 10.30 Studlodlenet. 1145 Psalmen en geestelijke liederen (opn.). 13.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 13,15 Gevraagde platen. 12.45 Eerl sol daat epreekt tot de Jeugd. 11.00 Oramoloon muzlek. 13.05 Nederlandsch verbond voor 81b- bekunde: Wie en wat waren onze vooroudera. 13.30 Theo Uden Mesman en ïtjn dansorkeat. 13.50 De zingende Zwerver, met viool en orgel. 14.30 Omroep-Symphonle-Orkezt en sollet. 16.00 Boekbespreking. 16.16 Boltstenvoordracht. 17.00 Bert ven Dlnteren en lUn orkest en Orgelspel en zang. 18.00 Reportage. 18.30 Planovoordracht. 11.05 Gramofoonmuzlek. IS.50 B.N.O.Nieuwsberichten. 19.40 B.M.O.: Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 f NATUUR-gulernrmiddal Leeg* flezch met cbpeulo Inleveren B.N.O.Bngelsche Uitzending: Dutch News Reel. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoon muzlek). 30.15 Het groote Omroeporkest en gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbericht ten.. 22 00 B.N.O.: Militair i overzicht. 23.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum L MAANDAG IS JULI V Hilversum L 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.S0 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 IGramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.66 Oramofoonmuslek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 Oremofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvfouw. 9 20 Gramofoonmuzlek. 9.46 Voor dracht op twee vleugels (opn.1. 10.00 Amuse mentsorkest en solist (opn.). 10.35 Omroep- Volkszangkoor met planobegeleiding (opn.). 11 00 Voor de kleutere. 11.20 Gerard Lebon en z(jO orkest. 12.00 Oramofponmuzlek. 12.40 Al manak. 12.45 B.N.O.: - Nieuws- en zakelijke berichten 13.00 Fluit, viool en plano en gra- mofoonmuziek. 14.00 Ensemble Willy Kok en gremofoonmuilek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Oramoloonmuzlek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Trio voor 3 fagotten. 16.40 Gramofoonmuzlek. 16.46 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuw»-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Oramofoonmu slek. 18.00 Cyclus: „Arbeidsdienst": Comraan- deeren en leiden ls niet hetzelfde. 18.15 Bobl- no, muzikaal programma. 18.46 B.N.O.' Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Internationaal zakelijk praatje. 19.05 Liedje Yan verlangen. 19.15 Concertgebouworkest en soliste. 20.05 Utrechtsch strijkkwartet. 20.45 Concertgebouw orkest. 21.80 Oramofoonmuslek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio's be schikken. 22.1524.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum Ur 801.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum L 8.15 Melodisten (opn.). 8.46 Rococe-octet (opn.). 8.15 Gramo foonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gra mofoonmuzlek. 10.50 'Voordracht voor twee fluiten en gramofoonmuzlek. 11.30 Reportage. 11.40 Orampfoonmuzlek. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkezt en orgelspel. 12.4J> B.N.O.: Nieuws- «n zakelijke berichten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Otto Hen driks en zijn orkest en soliste. 14.00 Octet concert. 14.46 Oramofoonmuslek. 15 45 Luls- terfllts: „Kwartier der bezinning 1584". 16 00 Omroeporkest, orgelspel en gramofoonmuzlek. 17.18 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursbe richten. lT.llt Viool met pianobegeleiding. 18 00 Zang met pianobegeleiding. 18.45 Oramofoon muslek. 18.00 Theo üden Masman en zljm danaorkeet. 10.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Frleech praatje over actueele vragen. 10.60 Spiegel ven den dag. 20.00 Oerard van Krevelen en sUn orkeet, sollet en gremofoonmuilek. 31.00 Politiek weekpraatje. 21.15 Oramoloonmuzlek. 21.46 B.N.O.: Nieuws berichten. 32.00 B.N.O.: Politiek praatje. 32.10 Avondwijding. 22.10—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.), PI verv. van den hoofd- red., Buitenl. H. P. v. d. Aard weg, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks. t

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2