Tob nooit uMonsecco VAn HOUTGiïS NEDERL. HEIDE Ml!. Marktberichten YlieuwJ uit Ua& Stadsnieuws Latjes in de armstoel Gevaarlijk spel is gearomatiseerd citroen zuurpoeder. Elk carton- netje bevat een hoeveel heid, welke in geur en smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetjeLimonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. De afdeeling N.H. bezoekt Amsterdamsche boschplan SCHAGEN 11 qo11 \e<^ei1 wordt verzocht o'm 11.30 bij den trein te zijn, dit we gens gebrek aan banden. Averij Kruidenier eo publiek Geen centra'e fokveedag te Alkmaar N.V» Zeebad Huisduinen Si% )N ZANDZUIGER GEZONKEN. Zaterdagmorgen is met stormweer de zandzuiger, „Wezer", die ten ^Westen van Ürk lag, van zijn an kers geslagen en op den kant van de Vomt gezonken. De opvarenden werden allen door de sleepboot „Ariena" behouden aan wal ge bracht. da. een „schipper", die juist de stille haven was binnengeloopen met averg, heel kort daarna ter assisten tie voer, omdat hij een levensscheepje zag, dat nog veel zwaarder averg had dan het zflne, en op de rotsen te pletter dreigde te slaan. Dat is ook een reden, waarom wfl moeten trachten onze belangstelling wakker te houden; wanneer wjj met averij in een levenastorm tusschen de klippen zwalken, dan is vermoe delijk het oogenblik aangebroken dat de loods aan boord komt, en ons een handje helpt om het lekke geval vei lig de haven binnen te loodsen. Als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Die kan komen opdagen van een kant, waarvan wij het 't minst verwachten. Mar wie zich blind staart op de hopeloosheid van zgn geval, loopt kans de loods te missen. Wanneer U b.v. denkt; „ik kan het nog een uur volhouden en ik moet het drie uur volhouden", geef dan de zaak niet gewonnen, want over een half ur kan er hulp komen, mis schien al over vijf minuten. Averij krggt iedereen, toch komt weer het oogenblik, dat wij met een zeewaardig schip op volle kracht vooruit stoomen. Iloudt dat voor oogen. Dr. Jos de Cock. U moet dit opschrift niet verkeerd verstaan, lezer (es). Het is geen pro zaïsche meubelmakersuitdrukking, Latjes staat met een hoofdletter omdat het een eigennaam is en nu weet U meteen, waar het om han delt. Latjes, de Heldersche stations kruier is gehuldigd. Temidden van een tiental familie leden en aan de linkerzijde van zijn echtgenoote zat hij reeds glunderend te kijken, toen de belangstellenden de chefskamer in het Station bin nenkwamen. Bijna dreigde deze kamer te klein te worden, maar het liep rond. De chef, de heer Gouda, nam het woord en memoreerde verschillende bijzonderheden, die naar hg vermoed de, m de laatste dagen bij" Latjes moesten zijn opgekomen. Deze moe ten ongetwijfeld gedraaid hebben om vertrekkende oorlogsschepen, adel borsten, verlofgangers, tooneeluit- voeringen, mobilisatiedruktes en an dere gevallen, waarin het dagelijk- sche werk van Latjes tot hoogtepun ten steeg. Hij moet ongetwijfeld ge dacht hebben aan de ritten heen en weer naar de 'Texelsche boot en naar Huisduinen. Droevige en pret tige herinneringen zullen daar tus- echendoor opgekomen zijn. De heer Gou da heeft zich er altijd over verwonderd, dat Latjes de vaak zware ba len en pakken verwerken kon zelfs per fiets. Altijd was hg fit. Tegen den avond was bij na geen ver andering te be speuren sinds den morgen. Zijn humeur was altijd zon nig en opgewekt, weer of geen weer. Ook de spreker heeft eens terug gedacht aan den tijd, dat hij op het goederenkantoor met Latjes samen werkte. Hoe -er meestal zoo'n 700 kennisgevingen per maand, dikwijls zelfs meer, binnenkwamen, hetgeen voor Latjes evenzoovele bestellingen beteekende. De chef veronderstelt, dat weinigen het zullen nadoen, wat Latjes in al- die jaren, in weer en wind gepresteerd heeft. Spreker merkt nog op, hoe des tijds door de kostelooze bestelling en de concurrentie van de auto's de in komsten van Latjes aanmerkelijk daalden. Op het werk en humeur van Latjes heeft dat echter geen na- deeligen invloed gehad. Chefs en personeel hebben gepro beerd een passend cadeau voor Latjes te koopen en dank zg de medewerking van den winkelier meenen zij daarin geslaagd te zijn. Het is den heer Gouda een genoegen Latjes een fraaie armstoel te over handigen. Natuurlijk moet Latjes in de arm stoel plaats nemen en het blijkt, dat het formaat voor hem geknipt is. Hij past er precies in! Aan mevrouw Latjes, die al die jaren haar man zoo trouw en goed verzorgd heeft, biedt spreker een bouquetje bloemen aan. Ook de Directie der Nederland- sche Spoorwegen heeft bij dit jubi leum aan Latjes gedacht en de heer Gouda kan den jubilaris een „enve lop" overhandigen. De heer Ekkers van het goederen kantoor voegt er ook nog enkele hartelijke woorden aan toe en merkt o.m. op, dat de trouwe plichtsbe trachting van Latjes vele jongeren ten voorbeeld kan dienen. Dan bedankt de Jubilaris op een voudige wijze voor de woorden en cadeaux en noodigt hij alle aanwe zigen uit des middags in de Van Galenstraat 22 „het feest voort te zetten". Waarvoor natuurlijk animo blijkt te bestaan. Ook een zoon van den jubilaris dankt met enkele woorden de aan wezigen en de gevers van de ge schenken, waarna deze korte huldi ging, die niets aón hartelijkheid te wenschen over het, tot het verleden behoorde. Reeds tientallen malen zijn in de pers waarschuwingen verschenen, waarin gewezen werd op het gevaar, dat verdwaalde projectielen opleve ren, wanneer zij door ondeskundige handen worden aangeraakt, om maar niet te spreken van de gevol gen, die onoordeelkundig demontee- ren van een gevonden projectiel kan hebben. Telkens weer leest men echter nog berichten, waaruit blijkt, dat deze waarschuwingen door sommigen in den wind worden geslagen. Woensdagmiddag vond een viertal jongens aan den Jan Verfailleweg een granaat of iets van dien aard. Hun nieuwsgierigheid dreef hen er toe, het apparaat wat nauwkeuriger te bekijken. Plotseling barstte het projectiel uit elkaar, met het gevolg, dat een der jongens werd getroffen. Hij viel neer en bleef bewegingloos liggen. De drie andere jongens kozen heldhaftig het hazenpad. Gelukkig bleek de getrofffen jon gen niet ernstig gewond te zijn. Het mag een wonder genoemd wor den, dat de onvoorzichtigheid van de vier roekelooze knapen geen ernsti ger gevolgen heeft gehad. Laat dit voorval als herhaalde waarschuwing gelden, om projectie len, die men vindt, precies zoo te laten liggen, en direct de politie te waarschuwen. Deze kan dan de noodige maatregelen nemen. AANRIJDING. Op den Middenweg kwamen een vrachtauto en een autobus met elkaar in aanrijding. De beide voer tuigen werden licht beschadigd. Ge lukkig kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. NOG WAT TEGOED. De politie heeft iemand aangehou den, die nog een maand „zitten" tegoed had. ZONDER BEL. Een wielrijder werd op de bon ge zet, omdat zijn rijwiel niet was voor zien van een bel. BELEEDIGING. Een bewoner van den Kanaalweg kwam bij de politie zijn beklag in dienen omdat hij door een ander was beleedigd. ALGEMEENE VERGADERING. Ofschoon het weer zich gistermor gen niet gunstig liet aanzien, had den toch een 50-tal belangstellen de dames en heeren gevolg gege ven aan de uitnoodiging van het bestuur van de afd. N.H. van de Ned. Heide Maatschappij om deel te nemen aan de excursie naar het Amsterdamsche Boschplan. Aan deze excursie ging een alge- meene vergadering vooraf, die werd gehouden onder voorzitter schap van den heer G. Nobel uit Lutjewinkel. Het bestuur had zich tot het hoofdbestuur gewend met het ver zoek bij het scheuren van grasland de noodtge waakzaamheden te be ti achten voor het natuurschoon en tevens het verzoek gericht om een goedkoop vlugschrift uit te geven, waarin, nu er zooveel hout gekapt wordt, wordt aangegeven welke boomsoorten het snelste groeien om het verlorene te vervangen. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling thans 90 leden telt. L)e ontvangsten over 1941 hadden f 368.07)4 bedragen, de uitgaven f 270.08 H, zoodat de rekening sloot met een voordeelig saldo van f97.99 Tot afgevaardigde naar de alge- meene vergadering werd gekozen VERBETERING OP KOMST? Dezer dagen bracht de Inspecteur van de Brandweer een bezoek op Urk. Na een bespreking ten Gemeen tehuize, inspecteerde hij de aange- treden bemanning en de kazerne. Naar we vernemen komen, als in direct gevolg van dit bezoek, een nieuwe brandspuit, nieuwe slangen en een alarmsysteem, hetgeen voor de brandweer van Urk een belang rijke verbetering beteekent. Door 60 vaartuigen werd aan den Vischafslag aangevoerd: 3750 kg aal en paling van 20 tot 152 kg per vaartuig, prijs van 68 tot 154 ct. per kg; 27 kg snoekbaars 68 ct. per kg; 45 kg baars; 100 kg voorn 14 tot 20 ct. per kg; 254 manden nest 50 ct. per mand; 2500 kg pos 10 ct. per kg. DE SCHAGER MARKT. ZWEM MENU VOOR ZONDAG. Zondag zal te Anna Paulowna het eerste zwemfestein in dezen kring worden gehouden, het pro gramma is rijk aan afwisseling. Het zal ons benieuwén hoe de kampioenen 1941 zich houden. Er valt van een eersten wedstrijd wei nig vooruit te zeggen, meestal is het een voeling nemen van de zwemmers onderling. De een is meer in de gelegenheid geweest om te trainen dan de ander. De Scha- ger Sportclub zal met een groot aantal deelnemers uitkomen, b.v. op de rugslagnummers dames en heeren respect, met D. v. Os, W. Hekelbeke en J. Boonacker. De Sportclub is verder vertegenwoor digd op schoolslag dames en hee ren door D. v. Os, T. Kok, J. Koning, J. de Raat. Op de borstcrawl hee ren door J. Blaauboer, W. Hekel beke, J. Boonacker en dames door M. Oudkerk, G. Bottema. Voorts wordt deelgenomen met de secretaresse mej. Peeck te Schoorl. Zij en de heer A. van Ree- nen te Bergen werden als be stuursleden herkozen. Gekozen werd voorts de heer E. Vogelen zang te Bloemendaal. Het Boschplan. Ir. C. J. Tuyn vertelde hierop hoe het Amsterdamsche boschplan was ontstaan. De vader van het plan was in 1928 de toenmalige Amster damsche wethouder Abrahams Reeds in 1931 verscheen het rap port van de ingestelde commissie waarvan de dienst van publieke werken de leiding had, geassisteerd door deskundige adviseurs. Het ge- heele gebied is 900 H A. groot en ligt voor een groot deel buiten de grenzen van Amsterdam en wel in Nieuwer Amstel en Aalsmeer. Het object werd bij de werkverschaf fing ingeschakeld en met voldoening had spr. geconstateerd, dat 95 van de te werkgestelden dit zeer hadden gewaardeerd. In 1937 kwam de roeibaan, die een lengte heeft van 2200 M. gereed en deze is ge schikt voor internationale wedstrij den. In h£t Zuidelijk gedeelte hs een openluchtheater met een groote vij ver en een restaurant geprojecteerd benevens een groote speelgelegen heid voor kinderen en sportcom plexen voor voetbal, athletiek en ruitersport. Voorts omvat het plan een her tenkamp, twee noodlandingster- reinen voor Schiphol, die normaal als koekampen dienst doen. Bij de koekamp komt een theesoihenkerij. Het plan omvat vóórts de noodige 2 estafetteploegen, terwijl op de ad- spirantennummers uitkomen Gré ardenaar, Nel Bregman, Nel Reu vers, Lina van Dijk, J. Koster, Pe ter Koning, B. v. d. Hoven. WIEPINC.EN POLITIE. erloren: een zakmes en een rood bruine damesportemonnaie met y1!1 trandje, inhoudende ongeveer f i -o0. Inlichtingen gemeentebode. ANNA PAULOWNA APOLLO-BIOSCOOP. Veel lawaai om Nixi. Breezand. Nixi, de heldin van het filmverhaal onder bovenge- noemden titel, de jonge dame waar om zoo veel te doen is, heeft een eigen willetje, dat haar veelal net anders doet handelen dan degenen, die het goed met haar meenen, graag zouden zien. Haar verloofde, Macki, die zij laat zitten, omdat zij niet k^n uitstaan dat hij trom pet blaast, moet dat ondervinden, maar ook haar vader en de prefect van politie, Roland v. Gabriel. Haar ongebreidelde fantasie stort haar van het eene avontuur in het andere. Maar figuurlijk en letter lijk vindt zij tenslotte toch in Ro land haar mannetje, want na veel onderling geharrewar en veel te genstribbelen, huwt ze den politie- prefect, en al was het haar bedoe ling, dat slechts een schijnhuwelijk gesloten zou zijn, de wilde Nixi is eindelijk getemd en tot een schej- ding komt het dus niet meer. Zoo is het ook bij deze dol-dwaze geschiedenis weer eind goed, al goed en daar de rol van Nixi bij Jenny Jugo natuurlijk in uitste kende handen is, zal ieder die van een luchtige, vroolijke film houdt, er een gezellig uurtje aan beleven. ZWEMWEDSTRIJDEN. A.s. Zondag zullen de eerste Kringwedstrijden in den zwemkring N.N.-H. worden gehouden in het ?wembad te Anna Paulowna. Als het weer meewerkt, zal de dag beslist slagen; de organisatie berust daarvoor bij de zwemverg de inschrijvingen, hoewel minder dan de vorige jaren, waarborgen 'n prachtig programma. Aan span ning zal het niet ontbreken. Wie als kampioenen uit den strijd zul len komen, is moeilijk te zeggen* daar de training den laatsten tijd zeer te wenschen heeft overgelaten Wg komen geen van allen door het leven zonder averij op te doen. Teleurstelling, tegenspoed, verloren illusies, niemand ontkomt eraan. Het is ook natuurlijk en goed, dat wij ons een poosje tijd gunnen om een schok te boven te komen, alleen, 't moet niet te lang duren. Want wij zijn toch zeker niet van plan om voor de rest van ons leven met ons levensscheepje schuw weg te kruipen in een windstille haven, veilig, maar zonder eenig vooruitzicht! Wij willen, na de averij opgenomen en zoo goed mogelijk hersteld te hebben, toch zeker met volle kracht vooruit! Elk mensch is wel eens bitter, wel eens moedeloos, in zoo'n stemming van: „nu heb ik mijn best gedaan en het is verkeerd geloopen, nu doe ik mijn best niet meer!" Volkomen nor maal en niets erg, mits het een stemming blijft, die niet zoo lang duurt, dat die tct levenshouding wordt. Wij mogen gerust, wanneer daar toe aanleiding bestaat, afknappen, als wij dan binnen afzienbaren tijd maar aan het werk gaan om weer op te knappen. Blijven klagen, blij ven treuren, blijven hunkeren naa' wat voorbij is en nooit terugkomt, kanalen en drainagewerken. De vorm van het bosoh is ontworpen door de Stadsontwikkeling, waar van de heer Mulder de speciale leiding had. Reeds zijn gereed ge komen 70 Km. wandelpaden en 40 Km. rijwielpaden, benevens een autoweg en een ruiterpad. Van de uitgegraven grond werd in de om geving van de roeiibaan een heu vel gemaakt met rodelbaan. In hoofdzaak wordt het bosch een West-Europeesoh bosch. De uitvoe ring is in handen van de Nederl. Heide Maatschappij gelegd, met nauw contact met den dienst van gemeentewerken. De opzet was een werkobject voor 1000 man gedu rende 5 jaar. De groote werkloos heid maakte dat er geruimen tijd met 2600 man gewerkt werd. On het oogenblik werken er nog maar 400, 60% van het werk is gereed Wanneer de tijden normaal waren gebleven dan zou dit met 80% het geval zijn -geweest. Wat met bosóh beplant zou worden is nu voor de voedselvoorziening in gebruik ge nomen en 200 H.A. hiervan zijn met aardappelen bepoot. De kosten van onteigening der gronden hebben 5H millioen gul den bedragen. Oorspronkelijk werd de uitvoering van het geheele plan op 10millioen geraamd, doch een herraming deed de kosten tot 13 millioen stijgen en hoeveel het onder de huidige omstandigheden zal kosten valt niet te zeggen. Onder leiding van Ir. Tuyl werd hierna in groepen een wandeling door een deel van het boschplan gemaakt. het heeft geen zin en het bederft ona leven. Soms kost het moeite, om den moed te verzamelen om de wind stille hoven van passief zich laten leven te verlaten en opnieuw te pro- beeren om ons levensboek te vullen met waardevolle en interessante bladzijden, maar in den mensch, die eenige energie bezit, ontwaakt na verloop van eenigen tgd vanzelf de drang tot actie. Het mag veilig en rustgevend zijn, om het leven te be leven als toeschouwer, op den duur voldoet het niet. Na een schok is het wel eens goed om de „averij" op te nemen. Die is soms aanzienlijk. Er zijn gevallen, waarin die beschreven kan worden als „aanzienlijke averij in zoowat alle opzichten; hoop nihil, zelfvertrouwen idem idem, levenslust afwezig, idee om ln een betere situa tie te komen niet aanwezig". Ja, dan is 't maar het beste om voorloopig op te stoomen naar de stille haven van passiviteit, en even tijd te nemen om moreel bij te trek ken. Ja, maar er niet bij in te s.apen. Wat wij 't eerst moeten tracht n, te doen herleven, is onze belangstelling. Zoodra Iets, onverschillig wat, weer onze belangstelling heeft, is het contact met het leven hersteld. Wij hebben het wel meegemaakt, Het is begrijpelijk, dat de ver houding tusschen winkelier en klant in dezen tijd meer gespannen is dan in normale dagen, waarop bestelling en aflevering van goede- deren vlot kan plaats vinden. De overheid doet al het mogelijke om de bevoorrading van de kleinhan delaren vlot te doen verloopen en de handel op zijn beurt is paraat om de waren tijdig te kunnen door geven aan de consumenten. Maar er zijn factoren, waardoor hef mo gelijk is, dat op bepaalde tijdstip pen hiaten ontstaan. Van het publiek mag dan wor den gevraagd, dat het begrip zal toonën voor de moeilijkheden van den handel. Wanneer b.v. een keuzebon be schikbaar gesteld wordt: peul vruchten of havermout, dan betee kent dat niet, dat elke kruidenier over een gelijkelijke hoeveelheid havermout en peulvruchten be schikt, maar dan betreft dat soms zooals in het laatste geval een opruiming van resteerende voorra den bij den kleinhandel. Daarom kan het gebeuren, dat een kruide nier geen havermout heeft en peul vruchten moet afleveren. Maar het is dan onbillijk om den betrokken kruidenier daarvan een verwijt te maken, want hij heeft zich tevoren niet kunnen dekken. Toen de extra bonnen voor gort werden aangewezen, geschiedde dit op zoo korten termijn, dat het niet mogelijk was om den kruidenier dien dag voldoende te bevoorraden. Het kwam voor, dat bepaalde kruideniers niet denzelfden Zater dag gort konden leveren. Met in spanning van alle krachten en door aanwending van dislocatie- voorraden is het gelukt reeds den Maandag daarop de kruideniers te bevoorraden, maar in sommige ge vallen zal de kruidenier pas Dins dag gort gehad hebben. Zoo zouden er meer voorbeelden te noemen zijn. Doch deze twee mogen voldoende zijn om aan te toonen, dat in de meeste gevallen de kruidenier niet in gebreke is, maar dat er min of meer sprake is van overmacht. Denkt u nu eens de positie in van den kruidenier. Hij heeft dui zenden zorgen, waarvan het pu bliek niets afweet. Hij moet onder moeilijke omstandigheden zijn zaak gaande houden. Hij heeft het groot ste aantal bonnen te behandelen van alle detaillisten, want in zijn zaak worden meer distributie-arti kelen verkocht, dan in eenige an dere. Zijn bedrijf ondervindt daar door vele moeilijkheden. Wanneer u dit wilt inzieïi, dan zult u den kruidenier loven, die, met opoffe ring van veel vrijen tijd, er voor zorgt, dat de klanten op tijd het hunne in huis krijgen. De kruidenier wil niet beklaagd zijn, daarvoor is ook geen reden. Maar hij zal het wel op prijs stel len, wanneer zij klanten begrip toonen voor zijn moeilijkheden. Een kruidenier mag niet zonder bon verkoopen. Indien hij dit toch doet, op aandrang van zijn klanten, dan is hij niet alleen strafbaar, maar hij benadeelt daarmee ook zijn ei gen zaak, omdat hij voor elke hoe veelheid, welke hij zonder bon ver koopt, geen toewijzing krijgt. Daar door slinkt zijn voorraad zonder dat aanvulling mogelijk is. Vraagt daarom aan uw kruidenier geen artikelen zonder bon, toont ook hierin begrip voor de moeilijke si tuatie waarin hij verkeert. Op de dezer dagen gehouden ver gadering van het bestuur van 'den Provincialen Bond van Rundveefok vereenigingen in Noord Holland werd o.m. behandeld het dit najaar al of niet laten dodfgaan van den Centralen Fokveedag in Alkmaar. Deze kwestie werd zeer breedvoe rig besproken. Voof doorgaan pleitte als het wa re het feit, dat reeds meerdere ja ren achtereen bedoelde Centrale Fokveedag achterwege is gebleven. Vanzelfsprekend heeft doordoor de propaganda voor de waarde van het vee een zeer gevoelige knak gekre gen en mede als gevolg hiervan is wellicht de export van ons fokvee naar buiten de provincie zeer be langrijk gedaald en behalve de af name van tijdkalfkoeien op de groote najaarsveemarkt te Hoorn is bedoelde afzet van vee van geen beteekenis meer. Ook het feit, dat in andere pro vincies, zooals b.v. in Zuid-Holland de Centrale Fokveedag voorgaand jaar wel is doorgegaan en voor het komende jaar vrij zeker zal door gaan, was voor het bestuur een aansporing om, ondanks de bezwa ren, er toch voor te springen en wel den fokveedag te laten doorg-ian. Vele bezwaren stonden er eenter tegenover. Daarbij werden genoemd de zeer moeilijke tijdsomstandighe den voor de veehouderij, zooals de zeer slechte weidetoestand, die hier nog veel slechter is dan in elke an dere provincie, te weinig hooi, geen krachtvoer nu en in den komenden winter, enz enz. Daarbij komt dan nog het zeer moeilijke en kostbare probleem voor het vervoer van het vee, hetgeen voor rundvee veel be zwaarlijker is dan voor schapen en varkens, die op eigen wagens ge laden kunnen worden. Het resultaat der besprekingen was dan ook, dat besloten werd den Centralen Fokveedag niet te laten doorgaan, hoe jammer men dit ook vond met het oog op de propagan da van de groote productie-waarde van het vee. Een overweging was ook, dat men toch geen kansen heeft voor verkoop naar buiten de provincie.* Gecombineerde fokveekeu- ringen. Echter zijn er toch onderscheide ne fokkers, die er prijs op stellen met hun dieren te exposeeren, ge tuige b.v. hun belangstelling verle den najaar op de fokvereenigings- keuringen te Wieringerwaard en Barsingerhorn, die dag aan dag werden gehouden. Waar dit ver schijnsel verleden najaar in vele fokvereenigingen werd opgemerkt, besloot het bestuur, de besturen te adviseeren, gecombineerde fokver- eenigingskeuringen te houden in de middelpunten Schagen, Alkmaar en Hoorn. Wanneer men hiervoor gevoelt zal het Bureau van den Bond hierin zijn medewerking kun nen verleenen en wanneer men daarvoor te werk gaat volgens vraagprogramma's door het bestuur goedgekeurd, zal hiervoor vanwege den Bond een financieele bijdrage voor de geldprijzen worden gege ven tot een maximum bedrag van f 200. SCHAGEN, 16 Juli 1942. 6 Veulens f425f650; 26 gelde- koeien (magere) f350—f^ü; 170 id. vette, Centrale; 5 kalfkoeien f450 -f637.50 9 pinken fv#0—f250; 26 graskalveren, Centrale; 72 nuchtere kalveren, Centrale; 7 schapen met wol f70—f90; 32 idem vette, Cen trale; 130 lammeren f 18f45; 12 bokken en geiten f 20—f 60; 63 big gen f20f35; 254 konijnen f0.50— f 6.50; 17 kippen f 1—f 3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juli. 6900 kg. roode kool f7, 150 kg. tuinboonen f8, 133 st. komkommers f 8.50—13.50, 375 kg. spitskool f 4.80- f6, 363 225 kg. aardappelen, groote f6.70, kleine 15. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juli. 240,000 kg. Schotsche muizen, groote f6.70, kleine f5. WARMENHUIZEN, 16 Juli 1942. Schotsche muizen f 6.90, id. klei ne f5.—. Aanvoeer 30.700 Kg. aard appelen. Op 15 Juli had ten stadhuize vol gens aankondiging de vergadering van aandeelhouders plaats van de N.V. Zeebad Huisduinen. De agenda, die voor aandeelhou ders, met de balans en de winst- en verliesrekening ten kantore van de directie ter inzage hebben gelegen, werden achtereenvolgens behandeld en goedgekeurd. Couponbetaling zal plaats hebben vanaf 22 Juli e.k., waarvan nadere mededeeling in dit blad zal geschie den. GESLAAGD, Te Enschede slaagde onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. Koning, voor het eindexamen Hoogere Tex tielschool, afd. verven en bleeken. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 14 Juli 1942. Overleden; M. J. Weber, m., 71 j. Ondertrouwd: H. Koopman en W. Kriele; J. K. Willemsen en C. S. Siegers; C. R. Wijma en M. Bakker. Hoewel het de laatste dagen geen hooiweer is geweest, waren er wei nig boeren op onze markt. Het be zoek was zeer matig Wat de ge- bruiksveemarkt betrof, is er wei nig nieuws te melden. De handel in geldekoeieen was zeer kalm. De prijzen liepen tot f 450; er waren overigens ook geen bijzonder beste beesten aangevoerd. De handel in kalfkoeieen was matig, de hoogste prijs waarvoor gekocht is was f637.50. De pinken liepen tot f250, met een stillen handel. Voor veulens bestond niet de gewenschte ambitie, er schijnt ech ter goede vraag naar te zijn. Ze golden van f 425f 650. De heer Stammes van Heerhugowaard had weer een mooie collectie aange voerd. Voor de Centrale waren er 170 koeien en pinken met stieren aan gevoerd, 26 graskalveren, 72 nuch tere kalveren en 32 schapen. Op de wolveemarkt waren wei nig oudere schapen. De prijzen wa ren hoog, schapen met wol liepen van f70— f90. Kale schapen waren haast niet aangevoerd. De ooilam meren golden tot f45.—, de ram men tot f32.—. De handel was stug, duur. De handel in bokken en geiten was kalm, tot f 60.— hoogste no teering. De handel in biggen was stroef. Prijzen liepen tot, f35. Konijnen waren ,weer in ,grooten' getale aangevoerd. Het Is nii half slachtig goed, dus niet zoo duur. De besten gingen tot f 6.50. Kippen waren een halven gulden lager bij de vorige week. Ze gol den nu tot f 3.50. LATJES (Familie-foto) De kruidenier heeft recht op waardeering Q Pas dan dubbel op, want daar valt het vuur al heel makke- lijk uit. Eén vonk en 't bosch staat in vuur en vlam!! «KIL lOtltSUNBOHD (ANWB) L

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3