UMonsecco vAn Homerrs Se iocht loeiers van HQITIKA AAMBEIEN 9 Voetbal Een normale competitie staat voor de deur Voetballers gaan zwemmen Xennll Kampioenschappen oefenmeesters AMette.k Een nieuw Spaansch record Lb. prodent 25 ct. Nieuw contingent naar het Oostfront Redevoeringen van Seyffardt Ir. Mnssert en Ranter Officieele mededeel ingen is gearomatiseerd citroen zuurpoeder. Elk carton- netje bevat een hoeveel heid, welke in geur en smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. AAMBEIENZALF ^"ZETPILLEN Van alles wat uit dorp en stad RADIOPROGRAMMA Slechts in het niterste ge val een nood competitie. Naar wij vernemen zal het ko mende voetbalseizoen wederom een normale competitie worden gehou den, dus geen nood-competitie. Men ia hierbij van het gezonde stand punt uitgegaan, dat het beter is zoolang mogelijk vast te houden aan den normalen gang van za ken. Pas wanneer gedurende het nieuwe seizoen de omstandigheden zich zoodanig, zouden wijzigen, dat inderdaad van een noodtoestand kan worden gesproken, zal men ook in voetbalkringen tot de noodcom- petitie~ moeten overgaan. Ten aan zien van de indeeling kan nog wor den opgemerkt, dat alleen in de Westelijke districten eenige wijzi ging is aangebracht. In de overige afdeelingen is dus de oude toestand gehandhaafd. In het Westen verandert iets. i Voor de eerste en tweede klasse in de Westelijke districten van den Nederl. Voetbalbond is voor het ko mende seizoen de volgende indee ling vastgesteld: District I: ADO, DFC, DWS, EDO, HBS, Hermes DVS, Sparta, Storm vogels, Volewijckers Xerxes. Tweede klasse A: Alcmaria Vic- trix, Alkmaarsohe Boys, HBS, De Kennemers, KFC, OSV, RCH, Sant poort, West Frisia, WFC, ZFC. Tweede kl. B: AFC, DOS, DWV, Hercules, Hilversum, HVC, de-Spar taan, Volendam, Vriendenschaar, Watergraafsmeer, Zeeburgia. District 2, eerste klasse: Ajax, BI. Wit, DHC, Emma, Feijenoord, 't Gooi, Haarlem, RFC, VSV, VUC. Tweede klasse A: OMT, Elinck- wijk, Gouda, HW, Quick (H.), UVS UVV, VDL, Velox, VIOS. Tweede kl. B: Coal, CVV, Excelsi or, Neptunus, ODS, Overmaas, Slie- d/echt, SVV, SVW, Unitas. De leider van het weekblad „Sport", de heer C. h. Geudeker, die vaak reeds op andere wijze ook initiatief heeft getoond en den Amsterdamsche voeihalters menig prettig sportoiurtje heeft bereid, komt nu met zwem- en waterpolo- wedstrijden voor Amsterdameche voetballers, aldus het H-dib^ Er is een klasse-indeeling gemaakt van vijf afdeelingen. In die eerste ko men Rapidita» I, de Meer I, RCM I en Ajax. Aan de hand van deze in deeling worden halve competities gespeeld. Zaterdag 1, Woensdag 5, Zater dag 8 en Zondag 9 Augustus won den de wedstrijden in het gemeen telijk zwemlbad te Weesp (1 Aug. ook in „De Diemerplas") gefhouden. Reeds spanning op den lsten dag. Op de banen van Klein Zwitser land te 's-Gravenhage zijn heden de nrftionale kampioenschappen van de oefenmeesters begonnen. Voor hen, die dag in dag uit les geven, vormen deze wedstrijden een wel kome afwisseling. Een negentiental oefenmeesters uit alle deelen van hét land, waaronder alle sterke, hebben dan ook ingeschreven. In het enkelspel worden alle partijen om drie gewonnen sets gespeeld. Echter zak geen der spelers meer dan een zulk een partij op een dag te spelen krijgen. De dubbelspelen gaan tot den eindstrijd om twee ge wonnen sets. Op den eersten dag hadden in de eerste ronde reeds 2 zeer spannende wedstrijden plaats De uitslagen waren: Enkelspelen voorronde: B. Houps slaat B. Kauling 810, 4—6, 6—8, 6—2, 10—8; E. Kauling slaat E. Ha- zenbroek 46, 119, 63, 61, A. Dekker slaat B. Tientjes 63, ft—1 ft—3, M. Sats slaat P. Timmer 6—2, 6—4, 6—4. Eerste ronde: H. Hem mes slaat A. Sabbe 64, 6—3, 75, G. Mulder slaat M. Goedraad 97, 6—0, 6—3, J. Schuuringh slaat A. Hemmes 46, 61 63, 68, 6—3, D. de Mos slaat B. van Beem 36, 6—3, 6—3, 6—1. Dubbelspel: J. Goedraad en W. Hemmes slaan B. Tientjes en P. Timmer 62, 62. ATHLETÏEKFEEST TAN AJAX. Zondag a.s. houdt Ajax In de Meer het jaarlijksch athletick- feest, waarvoor veel belangstelling bestaat, ook van den kant dei- deelnemers. Tengevolge van het feit, dat eenige onzer bekendste athleten Zondag te Berlijn star ten, zal de 100 M. niet die attractie hebben als anders het geval zou zijn geweest. Nu loopt Spree tegen Wil van Beveren en Geul. De 80? M is wel interessant met Bon man, Dobbelaar (die Zondag j.1. De Roode klopte), Brijs en Stuiven- berg. Een aardig nummer zal zijn de 4000 M. koppelrace, terwijl de Zweedsche estafette ploegen van A.A.C., A.V. ^3, V. en L. en Ajax aan de start brengt. Bij de dames is mevr. Blankers—Koen natuurlijk ile athlete, naar wie alle belangstelling uitgaat. BARCELONA, 30 Juli (ANP). In het stadion te Barcelona hééft Andreu met den tijd v. 8 min. 41.3 sec. 't Spaansche record over 3000 meter verbeterd. Het bestaande re cord ten name van Fontsere had een tijd van 8 min. 52.9 sec. nnde tanden <W Parelwitte. 9" m8g een In Prodentl Uw wmke ver- Verlangt dan vooral dispergon tegen - uthke tube zeer GROOTE tube 37if2ct. N.V. Prodenta. P 139 In den Dierentuin te Den Haag hebben gisteren om half zes de commandant van het Ned. vrijwil ligerslegioen luitenant-generaal Seyffardt, de leider der N.S.B. Ir. Mussert en SS-Gruppenfuehrer Rauter afscheid genomen van een contingent manschappen, dat naar verschillende opleidingskampen vertrok om over eenige weken te gaan deelnemen aan den strijd aan het Oostfront. Onder hen bevonden zich E. Voor hoeve, H. Leeuwenberg, en M. Schuurman, die het meerendeel der 375 vertrekkenden hadden gewor ven op hun tournee door ons. land. Tevens werd afscheid genomen van een groep hooger- en midden kader van het stafkwartier der W. A., die binnenkort zal volgen. Na een korte inspectie richtte generaal Seyffardt het woord tot de mannen. Toespraak generaal Seyffardt Hij wees erop, dat de aangetrede- nen een dapper besluit hebben ge nomen. Dapper, aldus spreker, om dat ge weet dat ge komt te staan tegenover een niets ontzienden vijand en uw moed en uithoudings vermogen zwaar op de proef zul len worden gesteld. Het is verheu gend dat gij met zooveelen zijt. Vele duizenden zijn er nog in dit land, bezield met een Jan Salie- geest. Zij begrijpen niet, dat zij het nationaal-socialisme niet kunnen tegenhouden. Gij hebt de eer van den Neder- landschen stam hoog te houden en te toonen, dat de geest der voorva deren nog in U leeft. Nadat spreker den mannen de verzekering had gegeven, dat hun materieele verzorging aan het front, uitstekend zou zijn en dat hij zich persoonlijk het lot der ach tergebleven verwanten zou aan trekken, besloot hij zijn toespraak: „Trekt dan heen, waar de strijd U wacht. Heel Nederland, heel Euro pa kijkt naar Uw daden. Houzee.... Vervolgens sprak Ir. Mussert de mannen toe. Rede van Ir. Mnssert. Gij staat op het punt, aldus de leider, ons Vaderland te verlaten. Door niemand zijt gij hiertoe ge dwongen, geen dienstplicht dreef U, maar de meesten, wellicht allen, zullen gedreven zijn door idealisme Wij allen weten, dat het ons on eindig veel liever geweest ware, indien een Nederlandsch leger in het Oosten had gestreden. Maar al levert dan ons volk als zoodanig niet zijn aandeel in dezen strijd, de beweging doet dit wel. Want altijd als een volk in nood verkeert, staan er mannen op, die bereid zijn alles in te zetten voor de weder opstanding. Het nieuwe Europa teekent jich reeds af, doch eerst zal de gewel dige kolos van het communisme moeten worden neergeslagen. Wan neer ginds de strijd teneinde ge streden is, zullen Germanen de wacht in het Oosten moeten be trekken en ik zal alles doen, wat in mijn vermogen ligt om ervoor te zorgen, dat naast de Duitschers ook Nederlanders hun aandeel in deze wacht zullen leveren. Nog is het zoo, dat in het Wes ten de Duitschers de wacht voor ons moeten betrekken. Eenmaal zal echter ook Nederland zijn plaats in het Westen innemen om te waken tegen het kapitalisme, dat van dien kant dreigt. Wij zullen hier, in het eitfen land den onverzoenlijken strijd blijven voeren tegen kapitalisme en com munisme. Wijzend op een klein eskader dat uitvoer in de Javazee wetende, dat het in flarden zou worden ge schoten, constateerde spr.: Er is in dit volk nog heroïsme. Houdt ook gij dan de Nederland- sche vlag hoog. Wij weten immers hoezeer deze vlag omlaag is ge haald. Zich richtende tot de leden van de W.A., zeide de leider, dat de W. A. steeds het voorbeeld moet blij ven geven, want zij is de kern van de beweging. Na de vertrekkenden geluk te hebben gewenscht met hun besluit eindigde de leider met de stelling, dat de historie over ons zal zeggen: „Ja, deze mannen de den hun plicht zij waren de echte Vaderlanders". Toespraak van Gruppen- fuehrer Rauter. Nadat het muziekcorps het Wil- VERPLICHTE VOORRAAD- OPGAVE MINERALE SMEER- OLI8N EN VETTEN. De directeur van het Rijks bureau voor Aardolieproducten maakt bekend, dat hij op grond van artikel 12 van de smeerolie- beschikking 1940 no. 1, van leve ranciers een opgave inwacht van de hoeveelheden smeerolie, welke zij op 31 Juli 1942 te 24 uur voor handen of in voorraad hebben. De opgave moet geschieden vóór 7 Augustus 1942 door Inzending van een volledig en naar waar heid ingevuld en onderteekend formulier, dat door den directeur van het Rijksbureau worjlfvast- gesteld en bij dit bureau ver krijgbaar is. De bedoelde verplichting slaat niet op: a. leveranciers, die bij het Rijksbureau voor Aardoliepro ducten zijn ingeschreven; b. leve ranciers aan wie door den direc teur van het Rijksbureau voor Aardolieproducten de 'verplichting is opgeleed maandelijks opgave te verstrekken van hun voorraden, zoowel als van de door hen ont vangen en afgeleverde hoeveelhe den smeerolie. OPHEFFING R OOIVERBOD, A.F- NAMEREGELING EN PRIJSRE-* GELING LATE AARDAPPELEN OOGST 1942. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland maakt bekend, dat met ingang van 29 Juli j.1. het rooi- verbod voor aardappelen, welke niet krachtens een tuinbouwteelt vergunning zijn geteeld, is opge heven, zoodat met ingang van ge noemden datum dus öok de mid- delvroege en late aardappelen kun nen worden gerooid. Deze opheffing van het rooiver- Rottepxv^NI 275. Hij bleef staan en kon het haast niet gelooven, wat hij op die kisten las. Met groote letters stond er op gedrukt: ROTTERDAM. Die kisten gingen dus naar Nederland. Piet dacht, als ik in zoo'n kist ga zitten kom ik ook in Rotterdam. Hij klom tegen de stapel op en keek in de bovénste kist. helmus had gespeeld, richtte ook SS-gruppenfuehrer Rauter nog eenige woorden tot de kameraden van Waffen SS en legioen. Hij me moreerde, dat het legioen in den strengen winter van het afgeloo- pen jaar zich aan het Oostfront bijzonder heeft onderscheiden. Spreker wenschte den vertrek kenden veel wapengeluk en sprak de hoop uit, dat zij" zich zouden gedragen als vertegenwoordigers eener nieuwe frontgeneratie. Ir. Mussert droeg de manschap pen vervolgens over aan den ver tegenwoordiger van de Ergaen- zunsstelle der Waffen SS. bod houdt echter niet in, dat di rect alle gerooide aardappelen zul len worden afgenomen, daar het de bedoeling is, dat voorióopig niet meer wordt afgenomen, dan voor de directe behoefte noodzake lijk is. De gerooide, doch nog niet afge nomen aardappelen moeten door de telers worden opgeslagen en ter beschikking worden gehouden voor verkoop aan de V.B.N.A. Voor zoover de telers statuair niet verplicht zijn hun aardappelen via een veiling af te zetten, zullen de aardappelen door de landkoop- lieden van de V.B.N.A. rechtstreeks van de telers worden afgenomen. Voor die aardappelen, jvelke zijn aangekocht tusschen 2W Juli en 3 Augustus wordt betaald de prijs, welke op 3 Augustus ingaat. IJe telersprijzen zijn voor de eer ste helft van Augustus als volgt vastgesteld: 3 t.m. 9 Aug.: klei-aard. f5.20, duin- zandaard. f5.20, zand ep veen RRrd f o 10 t.m. 16 Aug.: klei-aard. f4.80, duinzandaard. f5.zand en veen aard. f4.40, welke prijzen vervolgens per 17 Augustus a.s. aansluiten bij de reeds vroeger gepubliceerde prij zen van: Klei-aardappelen: Groep- I f4.75, Groep II f4.50, Groep III f4.25. Duinza#daardappelen f4.75. Zand- en veenaardappelen: Groep I f4.Groep II f3.75. Al deze nrijzen gelden per 100 kg. bij levering af boerderij. De eventueele aanleveringskosten zijn nog niet bekend, duch zullen alsnog t.z.t. gepubliceerd worden. INLEVERING EIEREN. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland blaakt bekend, dat voor de gemeenten: Diemen, Muiden, Weesp en Weespercarspet, ressorteerende onder M. v. Til burg te Diemen, een andere eieren verzamelaar is aangesteld, n.1. P. Eekel, Nieuwstraat 21 te Weesp. Zelfs bij verwaarloosde gevallen brengt Zwitsal Aambelenzalf spoedig verlichting. Jeulc en brar.derighetd verdwijnen. Eed betrouwbaar praeparaat met een heil zame werking. POT F. 075 TUBE F. 1. Ook Zetpillen verkrijgbaar. zwitsal fabrieken apeldoorn Man van een ladder gevallen. Gistermiddag is een 28-jarige man bij het verrichten van werkzaam heden aan het Cineac-Theater op het Damrak te Amsterdam van een ladder gevallen. Behalve een hersenschudding kreeg hij verschillende fracturen o.a. aan den linkerpols en den bo venkaak. De G.G. en G.D. heeft hem naar het Binnengasthuis ver voerd. Volharding in de boosheid. Gisternacht zag een bewaker van de Bijenkorf te Amster dam bij zijn ronde door het ge bouw twee koffers klaarstaan met allerlei goederen, kennelijk neer gezet om door iemand meegeno men te worden. Hij ging op zoek, maar kon eerst niemand vinden. Toen hij bij de koffers terugkwam, was een koffer verdwenen. Hierop zocht hij weer en vond hij al spoe- ,dig de dader. De man werd over gebracht naar het bureau Warmoes FEUILLETON. Een romantisch verhaal alt de Grieksche bergea door ERNST KLEIN 33 Vitus keek langzaam van den een naar den ander. De jongere man wendde zich af, doch Xymatis be toonde zich ongevoelig voor de be minnelijkheden, die de tegenpartij hem naar het hoofd slingerde. Zijn dikke, met haar en ringen bedekte hand trommelde bedaard op de ta fel en met welbehagen sloeg h(j de blauwe rookwolkjes, die h(j kunstig in de lucht blies, gade. Wat wil de kerel? Welke troef kaart heeft hjj ln handen? vroeg Vitus zich af. Want niet Stratos, die zich slechts met tegenzin in de hem opgedrongen rol schikte, was de vijand, maar deze onbeschaafde, op geblazen Xymatis! Eindelijk sprak deze: Dit debat heeft geen enkel doel. U bevindt zich ln onze macht, mijn heer Thavon, en hebt zich naar onze wenschen te schikken Stratos sprong op. Zijn oogen fon kelden van eerlijken toorn. -Daar doe Ik niet aan mee, voeg de hij Xymatis ln het Grieksch toe. Denk je, dat ik lust voel, mij als een schurk te gedragen? Indien je je niet houdt, aan hetgeen we afge sproken hebben... Je bent een dwaas, antwoordde de andere. Ik dacht, dat je de macht van mijn woord voldoende kende. Ik doe, wat ik wil. Vitus verroerde zich niet. Nie mand kon aan hem merken, dat hij Grieksch verstond. Hm Zou het Hamid gelukt zijn, de gendarmen in het huis te bren gen...? Stratos mat Xymatis met een blik, die meer zeide, dan al het andere. O, als ik vrij was1 knarse tandde hij. Xymatis glimlachte, maar het was een sluwe, boosaardige glimlach. Zich hierop tot Vitus wendend, zei hij: Vindt U, dat een man als U het recht heeft anderemen- schen de les te lezen over eer en ridderlijkheid een man, die ln het huis van een vreemde binnensluipt als een dief in den nacht Koud en hoonend haalde hij zijn portefeuille te voorschijn, nam er een kaartje uit en wierp het voor Vi tus op de tafel... i Het was het kaartje van Peter Miller van de firma Anton Miller Zoon, waarop Irene haar waarschu wing had geschreven. Vitus had het dien avond in den tuin verloren. Had er nooit weer aan gedacht... En zag het thans terug EEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Steeds dezelfde vraag. Nu ging het niet meer om eer en ridderlijkheid en oorlogswetten, niet meer om professor Martius alleen. Nu ging het tevens om de eer van een vrouw, die Vitus door zijn onver geeflijke lichtzinnigheid leed had be rokkend. En bitter leed, indien hij den heer Xymatis naar waarde schatte. Hij stond langzaam op. De slag had hem even onvoorbereid als zwaar getroffen, doch bracht hem ook niet voor het geringste deel van een oogenblik aan het wankelen. De vraag was alleen maar: Wan neer kwam Hamid met zijn gendar men? Ik zie ln, zeide hij koud, dat ten opziohte van deze kwestie, waar voor ik natuurlijk alleen verantwoor delijk ben, elk verder debat overbodig is. Uitstekend, antwoordde Xyma tis. Daar u alle verantwoording op u neemt, mag ik u misschien wel ver beken, mij een verklaring van het geval te geven? Ja, als Vitus geweten had, wat Irene gezegd had! Of zij eigenlijk wel Iets gezegd had! Elk onvoor zichtig woord van hem kon haar leed verergeren. Hij moest haar zien. spreken. Ik kan voorloopig «alleen ver klaren dat de heele zaak volkomen onschuldig is. Iedere verdere ophel dering weiger ik, totdat ik gelegen heid heb, die in tegenwoordigheid van mevrouw Xymatis te geven. U hebt nog den moed voor waarden te stellen Ik ben zoo vrij. De beide mannen stonden, slechts met de tafel tusschen hen ln, tegen over elkander vijand tegenover vijand. Stratos bleef op den achter grond. Hil was onrustijj, verlegen, en verwenschte „zijn vriend" innerlijk. Vitus lachte. Het is niet de eenige voor waarde, die ik stel, zeide hij. Ik ben bereid, met u mee te gaan en als be middelaar tusschen mijn regeering en u op te treden. Doch ik verlang, zooals kapitein Stratos reeds zeide. als gast en niet als gevangene be handeld te worden. Verder zou ik mij gaarne met professor Martius in verbinding stellen. Ik moet, naast het genoegen mij met u te onderhou den ook aan mijn plicht denken. Een interview met den professor zou reusachtige sensatie verwekken. Nu, mijne heeren, hoe denkt u er over! Belachelijk! Werkelijk niet zoo belachelijk, mijnheer Xymatis, zooals Ik u da delijk zal bewijzen. Ik verlang, dat kapitein Stratos mij zijn woord geeft, dat deze voorwaarden in acht zullen worden genomen, of ik schiet u neer. De loop van mijn browning is reeds op u gericht, mijnheer Xyma tis Stratos maakte een beweging, als of hij op Vitus wilde toesnellen. Xymatis werd bleek van woede. Blijf waar u bent, kapitein! riep Vitus. Roep uw mannen niet of de heer Xymatis krijgt alle vijf kogels uit mijn revolver ln zijn buik. Die ls er groot genoeg voor. Ik behoor ook tot de menschen, die niet met zich laten spotten. Xymatis was geen lafaard. Maar ook geen dwaas. Hij mat Vitus Tha von met de juiste maat. Er viel geen oogenblilr aan te twijfelen, dat die schoot...... Hij wenkte Stratos. Wordt vervolgd. straat. Eeni£en tijd geleden was deze man voor hetzelfde feit ge arresteerd, toen hij dronken in dit magazijn in slaap was gervallen. Burgemeester van Eist ont slagen. Bij besluit v an den commissaris-generaal voor be stuur en justitie is W. Th. de Leeuw met ingang van 22 Juli 1942 ontslagen als burgemeester van Eist. Uitbreiding van de begraafplaats te Enschedé. Bij besluti van den Secr.-Gen. van het Deip. van BinnenJandsc.be Zaken is bepaald, dat het algemeen nut de onteige ning vordert van de noodige per- ceelen enz. voor het uitbreiden van de W es t e cbeg ra afp la a ts te Enschede. ZATERDAG 1 AUGUSTUS. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gra mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en Programma-Uit treksel. 8.15 .Brandende kwesties", causerie (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 yoor de huisvrouw. 9.30 Rocoeo-octet (opn.). 10.00 Ern stige muziek (opn.). 11.00 Voor zieke kinderen. 11.20 Pianovoordracht. Ca. 11.45 Gramofoon muziek. 12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gramofoonmuziek. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke be richten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest en pianosoli. 14.00 „Han van Meegteren als dich ter en schilder", lezing. 14.20 Na gedanen ar beid.... Muziek en vroolijkheid. 15.45 Gramo foonmuziek. 16.00 Bijbellezing en Gewijde mu ziek (opn.). 16.30 Gramofoonmuziek. 16.55 ▼luit en piano. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en zake lijke berichten. 17.30 Orgelconcert. 18.00 De N.S.B. antwoordt 1815 Bert van Dinteren en eijn orkest. 18 45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether ge plukt. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Gra mofoonmuziek. 19.30 Omroeporkest. 20.15 Film praatje. 20.30 Gevarieerd Zaterdagavondpro gramma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.1524.00 Gramo foonmuziek. Hilversum II. 801,5 ra. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Oramofoon- muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30'Klaas vpn Beeck en zijn orkest. 11.15 Ensemble Wllly Kok. 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en ■sakelijke berichten. J3.00 Tlsscherijkwartier. 13.15 Gramofoonmuziek. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Gooisch strijkorkest, solist en gramofoon muziek. 15.30 Tijdschriftenschouw. 15.45 Or- chester Helmut Zacharias. 16.30 De groente tuin in Augustus. 16.45 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 17.30 Gerard van Kre velen en zijn orkest. 18.15 Het kwartier'van den arbeid. 18.30 Amusementsorkest en solist. 19.00 Groeten aan Nederlandsche zeelieden. 19.15 Amusementsorkest. 19.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 19.4p B.N.Q.: Groningsch praatje. 19.50 8piegel van den dag. 20.00 „Vrouwen koor, strijkorkest en solisten (opn.). 21.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 21.16 Viool en plano. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N..O,: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15 24.00 Zie Hilversum I. .Hoofdredacteur A. R. Jonker afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuw? Den Helder A. G. van Kampen. Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2