Zeer geslaagde Atliletiekwedstrijdea KRUSCHEN te Den Helder Fraaie resultaten Waasdorp door Mos geslagen Kampioenschap van Nederland Remkes zegeviert te Wieringen Juiemmen Wedstrijden te Haarlem Officieele mededeelingen RADIOPROGRAMMA Onder buitengewoon gunstige weersomstandigheden geen zon en geen wind werden Zondag middag te Den Helder de regionale athletiekwejistrijden plaats voor Noord-Holland» onder leiding van de H A.V. en onder anspiciën van de N.A.U. Ten aanschouwe van ruim 2500 bezoekers werd door de ruim 140 deelnemdbs een athletiekmiddag ge geven die in alle opzichten zeer ge slaagd mag heeten. Speciaal de aanwezigheid van den Nederlandschen kampioen ko- gelstooten, de Bruyn, werd zeer ge waardeerd. De Heldersche Athle- tiekvereeniging boekte met haar 'vele jonge leden, waarvan er meer deren voor het eerst uitkwamen, opvallend fraaie successen. Hier volgen de resultaten: 800 M. Juniores; 1. R. de Boer, 2.21.2; 2. A. J. Last drager 2.22.-; 3. C. Pieterse, 2.22.3 allen H.A.V. 100 M. B. Heerent 1. G. H. Stevens, Zaanland, 11.6; 2. K. Swart, Zaanland ,11.7; 3. J. Hoogland, A.V.A. 12.5. 100 M. A. Heeren: 1. J. B. Meyer, H.A.V. 11.2; 2. A. M. Rottiers, H.A.V. 11.3; 3. H. Tim- mers, HA.V. 11.5. 100 lil. Dames B.: 1. A. Tiipmermans, H.A.V. 13.5; 2. T. Wagemaker, H.A.V. 13.7; 3. T. van Dijk, H.E.O. 13.8. 1500 M. Heeren C.: 1. G. Jordens, H.E.O. 4.30.-; 2. B. F. Verfaille, H.A.V. 4.38.1; 3. M. Brouwer, W.A.C. 4.42.-. Sperwerpen Heeren C.; 1. J. Oost, H.A.V. 40.18; 2. C. El, H.A.V. 33.98. Verspringen Dames C.: 1. T. Wagemaker H.A.V. 4.54; 2, Cath. Kaan, Olympia 4.41; 3. N. Bruynzeel, S.V.T., 4.39. Buiten mededinging: L. Rolff, A. V.A. 4.84. 100 M. Dames C.i 1. Cath.Kaan, Olympia, 14.-; 2. M. Kaan, id. 14.5; 3. T. Swart, Zaan land 14.7. Hoogspringen Dames C.: T. van Dijk, H.E.O. 1.38. Hoogspringen Dames B.| L. Rolff, AXA. 1.38. Discuswerpen Heeren C.: 1. L. Vader, H.A.V. 35.36; 2. J. Snel H.A.V. 30.93. Buiten mededinging: Ten Brug- gecate, A.V.A. 39.30; A. G. de Bruyn V. en L. 38.74; H. A. Enklaar, V. en L. 36.57. 80 M. Meisjes: 1. N. van Wijk,, Lycurgus, 10.5; 2. T. de Moor, A.V.A. 10.8; 3. M. Gaemers, H.A.V. 11.-. Verspringen Heeren C-: 1. C. van El, H.A.V. 5.62; 2. M. van Essen, H. A. V. 5.58; 3. J. v. d. Sloot, HA.V. 5.55; 4. J. Schotman, H.A.V. 5.50. Buiten mededinging: A. G. de Bruyn, V. en L., 6.13. 3000 M. P. Huurman, H.A.V, 9.45.2. 3000 M. C.: G. Donker, W.AC., 10.16.- Gedisqualificeerd; A. v. d. Veen, H.E.O, 9.46.4. 8óó meter C: I.F. Breek, A.V. A. Alkmaar, 2.9.1; 2. R. C. Pieterse, H.A.V, Den Hel der, 2.11.4; 3. A Keyser, S. V. T, Texel, 2.12.4; buiten mededinging: C. Verhulstdonck, 2.6.1. Kogelstoot en C: 1 M. J. de Gruyn, Zaanland, 11.55; 2. C. Visser, HEO Hoogkarspel 11.04 S. S. Boks, S.V.T, Texel, 10.55; bui ten mededinging: A. G. de Bruyn, V. en L, 13.91; ten Bruggencate. Neem het Versterkingsmiddel tegen Rheumatische Pijnen 1.47 - 0 76 0.41 bij Aputh. en Drog. A.V.A. 12.33; H. A. Enklaar, V. en L„ 12.22: Hoogspringen C: 1. J. Glas, H.A.V., 1.60; 2. K. Schenk, Olympia, 1.60; 3. R. de Beurs, W.A.C,. 1.60; 4, 5 en 6, Beumkes, S.V.T, C. Hermans, Olympia, van Essen, H.A.V, allen 1.60. Buiten mededinging: 1. v. d. Smit- te, V. en L„ 1.78. 100 M. heeren C: 1. L. Vader, H.A.V. 11.5; 2. J. Muyl- wijk, A.V.A, 12.1; 3. C. Hermans, Olympia, 12.2. 100 M. Juniores: 1 J. G. Vermeer, H.A.V, 12.3; 2. H. Pronk, H.A.V, 12.4; 3. N. Dap per, S.V.T, 12.8. 4 z 100 M. Dames: I. H.A.V, 54,9; 2. Olympia, 56.1; W.A.C, 58.1. 4 x 100 M. Heeren: 1. H.A.V. I, 54,9; 2. A.V.A. 48.2; 3. H.A.V. II, 58,5. 7jennii Eindstrijd van de kampioen schappen oefenmeesters uit gesteld. Zaterdag zijn de twee halve eind strijden van het enketepel gespeeld. De kaïnpioen van verleden jaar A. Waasdorp werd geslagen door den finalist van 1941, J. de Mos. Waasdorp werd in de eerste set vaster im zijn spel en wist die met 62 te winnen. Daarna kreeg de Mos veel meer controle in zijn sla gen, hij 'ging meer in het voorveld opereeren, wom de tweede set met dezelfde cijfers en bleek da&rna doorloopend gevaarlijker. Hij vond zijn beste spel in de vierde set, toen hij met 02 zes games adhter elkaar maakte, de laatste uitslui tend door volleeren. In den anderen halve'n eindstrijd tusschen J. Goedraad en W. Hem mes was er meer spanning dan goed sipel. Memmes bleek niet meer zoo snel als vroeger. Goedraad won in 5 sets. De uitslagen waren: J. Goedraad slaat W. Hemmes, 3—6, 8—6, 6—3, 2—6, 6—4. J. de Mos slaat A. Waasdorp 2—6, 6—2, 6—4, 6-2. Heerendubtbetepel halve eindstrijd: W. Hemmes en J. Goedraad slaan A. Waasdorp en M. Goedraad 75, 6-2. De laatste wedstrijden voor de kamnpioensdhaptpen der oefenmees ters zijn uitgesteld tot a.s. Zondag 9 Augustus. 4 Er werd gisteren nog een aan vang gemaakt met den eindstrijd in het heeren enkelspel tusschen J. Goedraad en J. de Mos, welke partij na 4—6, 68 werd gestaakt. &Acdcen Voorwedstrijd te Leeuwarden begonnen. Gistermiddag is in de Harmonie te Leeuwarden, onder groote be langstelling de voorwedstrijd voor het kampioenschap van Nederland aangevangen. De voorzitter van den Ned. Schaakbond, de heer Zittersteijn, bracht bij de opening hulde aan het Kramer-comité en den Frieschen Schaakbond. De uitslagen van de eerste ronde zijn: N. Corleverir. H. J. van Steenis 10; H. Kramer H. D. de Groot 0—1; dr. E. J. A. M. Mulderdrs. L. Stumpers 01. De partij A. J. van der Hoek Th. D. van Scheltinga werd afge broken in een stelling waarin Van der Hoek de kwaliteit voor is. UUeltennen Pronk eindigt als tweede. Begunstigd door schitterend weer werden op dé wielerbaan te Wie- ripgen vele spanende wedstrijden verreden. De uitslagen waren als volgt: Sprint: j le serie no. 1. B. W. Remkes 14 1/5 sec.; 2. v. d. Vijver 2e serie no. 1. Pronk 12 4/5 sec.: 2. Van Rijn. Alval wedstrijd: (Na iedere 2 ronden valt de ren ner af, die het laatst de startlijn passeert.) 1. Chr. v. Gent.; 2. Van de Wal.; 3. F. Buysse. Verliezers sprint: 3e serie no. 1. Van de. Vijver 14 3/5 sec.; 2. Van Rijn. Winnaars sprint: 4e serie no. 1. Remkes, 13 1/5 s.; 2. Pronk. le deel der omnlnm: Van Rijn 4 p.; v. d. Vijver 3 p.; Pronk 2 p.; Remkes 1 p. *r Achtervolging over 5 k.m. tnsschen Klink en Evers. Drie ronden na de eerste start een lekke band, Klink heeft reeds 5 meter voorsprong. Bij de- tweede start heeft Evers een zeer snelle start. Klink heeft na 5 ronden echter zijn achterstand ingehaald. Na 16 ronderi Evers in- geloopen. No. 1. wordt Klink in 4 min. 8 4/5 sec. Dit was een zeer mooie wed strijd. Wedstrijd over 5 k.m. met 5 klas sementen: 1. v. d. Vijver, 2 ronden voor; 2. v. Rijn, 2 ronden voor; 3. Remkes 4. Pronk. 10 k.m. wedstrijd: 1. A. Steenbakkers; 2. Evers; 3. Vah de Wal; 4. Van Gent. Tijdrace over 1 baanronde: Pronk 12 2/5 sec.; Remkes 12 3/5 sec; v. ci. Vijver 13 sec.; Van Rijn 13 1/5 sec. Totale uitslag: 1. Remkes; 2. Pronk; 3. Van de Vijver; 4. Van Rijn. Tot slot een koppelwedstrijd over 60 k.m. met 4 klassementen.: 1. RemkesSteenbakker 15 pt, 1.25.32; 2. Hooft—Buysse 1 pt.; 3 EversVan Gent 10 pt. op 1 ronde 4. Van Rijnv.d. Vijver 12 pt. op 2 ronden; 5. Klink—Pronk 6 pt. op 2 ronden; 6. v. d. WalDijkers 0 pt. op 2 ronden. Krachtmeting voor de a.s. kampioenschappen. De Haarlemsche Zwem- en Polo club „De Waterratten", hield gister middag in de inrichting aan de Kleverlaan nationale wedstrijden ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan eh het programma be vatte enkele nummers, welke over veertien dagen ook op de kampi oenschappen verzwommen zullen worden. Hierdoor kregen de dames en heeren gelegenheid elkanders krachten te meten. Bij de heeren, die aan den schoolslag 100 meter deelnamen, zorgde de Haarlemmer A. Spaanderman voor een verras sing, door tweede te worden achter den kampioen Seton. De 400 meter borstcrawl heeren leverde een zege op voor van Mer- kestyn, die de eerste 300 meter moest kampen met Scheffer en van de Bogaarde. Daarna kwam hij opzetten en won. Rie van Veen won het nummer 100 meter borstcrawl dames zonder veel moeite en ook toonde Iet van Feggelen zich de snelste op het nummer rugslag. Een Nederlandsch dameszeven tal was samengesteld voor een wa ter-polowedstrijd tegen de dames van D.W.R. Het resultaat was 1-1. De uislagen luiden: 400 meter borstcrawl heeren: 1. J. van Merkesteyn, Haarlem 5 Duizenden waren getuigen- van de Duitsche atletiekwedstrijden, wel ke in het kader van de oorlogskam- pioenschappcn in het Olympia-sta- dion te Berlijn werden gehouden. Even na den start voor de 10 K.M. Schirner-Recla-Pax-Holl. m. INSCHRIJVING IN HET RASSENREGISTER. De Raad voor het Kweekersrecht maakt bekend, dat aanvragen tot inschrijving in het centraal rassen register van landbouwrassen, die op de 18de beschrijvende rassen- lijst voorkomen of op 26 Juni 1942 bij het Instituut voor Plantenver edeling in beproeving waren, nog bij den Raad kunnen worden inge diend hoewel de aanvraagter- mijn daarvoor op 26 Juli is geslo ten indien voor de overschrij ding van dien termijn voldoende redenen bestaan. De aanvragen moeten worden gezonden aan het Bureau van den Raad, dat thans VRAAGT TOEZENDING VAN I GRATIS BROCHURES OMTRENT\ -let Nederlandsch Arbeidsfront min. 25,8 sec.; 2. J. C. Scheffer, D.J.K., 5 min. 33,2 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. W. Seton (Zi-an) 1 min.19,4 sec.; 2. A. Spaanderman (Haarlem) 1 min. 22,6 sec. 4X100 meter borstcrawl heeren. 1. Haarlem 4 min. 34 sec.; 2. Zian 4 min. 43,5 sec.; 3. D.W.R. 4 min. 45 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Iet van Feggelen (Meeuwen) 1 min. 16,6 sec.; 2. G. Galliard (A.D.Z.) 1 min. 20,2 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Rie Van Veen (R.D.Z.) 1 min. 8,1 sec.; 2. B. van Schaïk (Meeu wen) 1 min. 10,2 sec. 5 x 50 meter borstcrawl dame-- 1. R.D.Z. 2 In. 48 sec.; 2. A.D.Z. 2 min. 57,2 sec.; 3 Zian 3 min. 4 sec. U/xiieAfialo D.A.W. I kampioen Twee heeren- en een dameszeven tal van D.A.W. speelden Zondag middag in het Zomerbad een thuis •wedstrijd voor de comipetrtie en zulks ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek. D.A.W. bestreed Amstel I, dat theoretisch nog een kansje had op de eerste plaats. De Alkmaarders begonnen goed, want bijna direct na het begin mocht v. d. Pol een vrije worp nemen, die hij in een goed doelpunt omzette. Amstel maakte ecliter door Korthof gelijk na het uizweinmen. zoodat de ka- sen meteen weer gelijk waren. Na goed samenspel kreeg echter de Wandeler een schietkans en deze benutte hij op fraaie wijze (21). Direct na de rust maakte v. Ben- nekom aan alle onzekerheid een einde en Meiman zorgde tenslotte nog voor nummer vier. Met 41 woa D.A.W. Het tweede zevental was weer veel te sterk. Nu werd Nefeus V het slachtoffer. De Alkmaarders deden het weer ijselijk kalm en vonden een 31 zege voldoende. Caarls maakte 2, van Leek een cteelpunt. •De dames hadden het zwaar te verantwoorden tegen Nereus, dat al gauw door Truus Kokker de leiding nam. Mej. Huilberts zorg de voor den gelijkmaker, maar na de rust hernam Nereus die leiding cloor mej. Bakker Weliswaar zwier ven de D.A.W-dames daarna v«ort durend voor het Nereusdoel, maar de gelijkmaker bleef uit. In tusschen is D.A.W. kamipioen geworden met slechts een gelijk spel. Het zevental is wel veel te sterk gebleken voor de 3e klasse, zoodat we hoopen, dat liet straks in de 2e klasse kan uitkomen. Daar hoort het ongetwijfeld tnuis. De stand is thans: D.A.W. 6 5 10 18-^6 11 Kroosdyikers 7 2 3 2 119 7 Futen 6 2 2 2 11—12 6 Amstel 5 1 2 2 9—12 i De Ham 6 0 2 4 919 2 HEFFING VAN ACCIJNS OP GESLACHT RUNDVEE GESCHORST. De Staatscourant heeft dezer da gen het bericht gebracht, dat de Secr.-Gen. van het Dep. van Fin. besloten heeft tot tijdelijke schor sing van de heffing van don accijns op geslacht rundvee. Dit besliüit, dat voor onbepaal- den tijd is getroffen, beteekent een tegemoetkoming van de overheid jegens de rundveehouders, daar de ze met den huidigen te lagen prijs van het slachtvee niet meer uitko men. Om te vermijden dat de verhoo ging van den vleeschprijs op den consument zou drukken, is thans als tegemoetkoming voor den te lagen veeprijs de schorsing van de accijnsheffing op geslacht geko men. Het publiek zal van de uitvoe ring van dezen maatregel dus niets bespeuren, doch deze komt den veehouders ten goed. VESTIGINGSBESLUIT AFGE KONDIGD. Het vandaag verschenen Veror deningenblad bevat een besluit van den Secr.-Gen. van het Dep. van Binnenlandsche Zaken betreffende het recht van vestiging (vestigings- besluit). Het bepaalt door wien en onder welke omstandigheden het recht van vestiging in of verhuizing bin nen een gemeente kan worden be perkt. Overtreding wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of met een gellboete van ten hoogste driehonderd gulden. Bjij 'Veroordeeling wegens verbo den vestiging c.q. verhuizing, kan de rechter tevens bevelen, dat de veroordeelde met zijn gezin binnen een door den rechter te bepalen termijn de gemeente metterwoon verlate c.q. zich uit de woning ver- wijdere. H, die aan dit bevel niet voldoet, wordt gestraft met een ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar. Dit besluit is 1 Aug. 1942 in wer- king getreden. VEEHOUDER LEVERDE GEEN MELK AAN DE FABRIEK. Tot boete van f 2500.ver oordeeld. Dat het de overheid ernst is met het opleggen van de verplich ting voor de melkveehouders om alle beschikbare melk aan de zui velfabrieken te leveren, blijkt uit een recente uitspraak van den tuchtrechter te Tilburg, die een veehouder te Best* N.B.) tot een hooge geldboete heeft veroordeeld. De man, die in het bpzit was van 10' koeien, had de dagelijksche melkproductie, na aftrek van een hoeveelheid voor zijn gezin en een kalf, geheel aan de bevolking ver kocht. Van 15 Maart tot 29 Juni van dit jaar leverde hij dan ook in het geheel geen melk aan de fa briek, terwijl hij van 1 Januari tot 15 Maart slechts 12 liter per dag leverde. Overeenkomstig den eisch werd de nalatige veehouder door den tuchtrechter veroordeeld tot een geldboete van f2500.-. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Griekache bergen door ERNST KLEIN - 95 Binnen twee uur bent u ver lost, fluisterde Stratos Vitus toe. Ik betreur het ten zeerste, dat er eenige onaangename incidenten zijn voorgevallen, doch het laar niet in mijn macht, ze te vermijden. Dat heb ik gezien. De heer Xymatis is mijn meer dere. Ik ben soldaat u begrijpt... Meerdere? Ha, dat was iets In teressants voor den journalist. Bekleedt de heer Xymatis dan een militairen rang? vroeg htj zoo onschuldig mogelijk. Dat nu juist niet, maar... mijn heer Thavon vindt u niet, dat u meer vraagt, dan ik beantwoorden kan? Och neen dat vind Ik niet. Indien U echter vreest, een Indiscre tie te begaan, kunnen wij verder over het weer praten. Of over de zakelijke vooruit zichten van de firma Anton Miller Sc Zoon, wierp Elena, die voor hen reed, ertusschen. Vitus lachte. Nu, was Peter Miller geen aar dige man? Elena beantwoordde zijn lach. Ongetwijfeld, veel aardiger dan de heer Vitus Thavon, die zich met alle mogelijke menschen en dingen bemoeit, welke hem niets aangaan. Dat is mijn beroep, mejuf frouw, waartoe ik uitverkoren werd. Waarom koml u daarvoor dan niet eerlijk uit, wanneer u vreemde menschen ontmoet? Dan kan men op zijn hoede zijn. Uw ware beroep kon men ook niet dadelijk vermoeden, mejuffrouw anders was men allicht ook meer op zijn hoede geweest. De zet was raak. Stratos schoot in den lach. Elena wilde juist een nijdig antwoord geven, toen er op eens een man naast hem verscheen. De kapitein laat vragen, of u niet zoo luid wilt spreken, melddq hfl. Goed! beet Stratos hem toe. Geen woord werd meer gesprc ken. Zelfs Elena zweeg. Maar Vitus dacht des te meer. Na eenigen tijd begon de weg, die nu eens omhoog, dan weer omlaag gevoerd had, gestadig te stijgen. Het werd koel de morgen kwam. Hoe laat is het? vroeg Vitus. Drie uur. De zon zal wel da delijk opgaan, fluisterde Stratos. Ongeveer een uur later hield men stil. Verscheiden stemmen klonken dooreen. Xymatis gaf eenige beve len. Een poort met een klank van ijzeren traliewerk knarste. Men reed op een binnenplaats of een tuin. De bodem was in ieder geval zacht. Wilt u zoo goed zijn, af te stij gen? zeide Stratos tot Vitus. Wij zijn er. Ik kan u dadelijk den blind doek afnemen. Hjj greep hem bij de hand en bracht hem in een huis. Toen ©pende hij gelijkvloers een deur en schoof Vitus naar binnen. De blinddoek viel. Vitus bevond zich in een volgens Oosterschen smaak ingericht ver trek, waar het aan behagelijkheid noch comfort ontbrak. .Ik hoop, dat u zich hier thuis zult voelen, zei Stratos. Indien het niet te lang duurt... De andere antwoordde niet. Reik te hem de hand en ging heen. Vitus wachtte, of hij de deur zou afslui ten... Neen. De schreden van den offi cier stierveji weg in de gang. Vitus ging naar het venster. Voor hem lag de mooie, welver zorgde tuin, en achterin stond het tuinhuis, waarmede hij reeds kennis had gemaakt. En weer dezelfde vraag! Wanneer kwam Hamid met zijn gendarmen? En wanneer hp niet kwam... TWEE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. De revolver. De deur was weliswaar niet afge sloten, maar zoodra hij uit het ven ster keek, wist Vitus waar hij aan toe was. Er was ook geen traliewerk voor het raam... Maar voor de huisdeur stonden, evenals den nacht te voren, twee tot aan de tanden gewapende komitad- schis. Ze stieten elkaar grinnikend aan, toen ze Vitus zagen. Daar het vertrek gelijkvloers lag, konden ze ten allen tijde naar binnen kijken, om zich van het welzijn van den' „gast" te overtuigen. Ze bewaakten den professor en hem tegelijkertijd. Vitus was een gevangene! Du: toch in de val geloopen! Ook al goed! Thans kwam het er voor alles op aan, dien ongelukspro fessor te zien te krijgen. Hij keek de kamer rond, of er nergens een schel was. Naast de deur was een knopje, doch nog voor hij erop kon drukken, kwam Stratos nogmaals binnen, gevolgd door een kawasz, die een blad met koffie en allerlei andere smakelijke dingen droeg. Een fameus idee! riep Vitus uit, wiens honger evenredig bleek te zijn aan de haast, waarmee hi toetastte. Stratos lachte. \J ziet, dat wjj nog niet zulke erge barbaren z\jn Naar de koffie en de ham te oordeelen, zelfs menschen van hooge cultuur. Doch wanneer denkt u mij Martius te servaeren Die komt ook aan de beurt. Laat u zich thans het ontbot goed smaken en daarna zult u wel, even als wij allen, willen rusten. De nacht was eenigszins afmattend. Vitus, die den mond vol had, kon slechts knikken. Stratos zette nog een doos voortreffelijke sigaretten op tafel en wilde het vertrek verla ten. Hij bleef echter bij de deur staan, toen hij zag, dat Vitus krampachtig slikte, om nog iets te vragen. ik heb gemerkt, dat u de deui open gelaten hebt, riep hij. Ik mag toch acker hopen, dat dit zoo Natuurlijk. De tuin staat tot uw beschikking. Wordt vervolgd. is gevestigd Juliana van Stoltoeo laan 26 te 's-Gravenhage. het F t- reau is telefonisch bereikbaar c> der no. 720195 (nummer van hot Landbouw-Economisch-Instituut), toestel no. 1. Aanvragen voor de inschrijving in het centraal rassenregister van nieuwe rassen kunnen nog niet worden ingediend. De mogelijkheid daartoe zal nader worden bekend gemaakt. RUNDVEEPRIJZ EN. Het Bedrijfsschap voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat, in ver band met een schorsing voor onbe- paalden tijd van de heffing van de geslachtaccijns, met ingang van 1 Augustus 1942, de volgende prijzen bij overname van slachtvee gelden: klassen: Koeien, ossen en stieren. AA f 0.63—0.68; A f 0.56—0.61; B f 0.49-0.54; Cl' f 0.43—0.47; C2 f 0.41-0.42; D f 0.33—0.40; kalveren, andere dan nuchtere: 1 f 0.50, 2 f 0.44, 3 1 0.39, 4 1 0.33 5 f 0.30 nuchtere kalveren tot 30 kg. f 0.33 van 30 tot 36 kg. f 0.39 van 36 tot 40 kg. f 0.44 boven 40 kg. f 0.48 Deze prijzen gelden, evenals voor heen, per kg. levend gewicht. Voor rundvee, aangevoerd op de slacht- veemarkten te Amsterdam, Alk maar, Rotterdam, Hilversum, Haar lem, 's-Gravenhage, Hoorn, Pur- merend, Schagen, Delft, Leiden, Utrecht en Gouda, worden deze prijzen voor de klassen AA, A, B, en C met 2 cent verhoogd. Voor rundvee in de C2 klasse, op deze markten aangevoerd," is de prijs vastgesteld op f 0.41—0.44. BONNEN „LEBENSMITTELKAR- TEN" MET ROOD KRUIS. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat bon nen van de „Lebensmittelkarten", welke aan Duitsche militairen wor den verstrekt, niet geldig zijn, wan neer deze gemerkt zijn met een rood kruis, Op aldus gemerkte bonnen mag derhalve niet gele verd worden. TELERSPRIJZEN VOOR AARD APPELEN. Het Bedrijfschap voor Aardappe len maakt bekend, dat de telers- prijzen voor aardappelen voor het tijdvak van 3 Augustus t.m. 15 Augustus af boerderij zijn vastge steld als volgt: 3 t.m. 8 Aug. per 100 kg.: klei-aard- appelen f 5.20, duinzandaard appelen f5.20, zand- en veen- aardappelen fo— IC t.m. 15 Aug. per 100 kg.: klei- aardappelen f 4.80, duinzand aardappelen f5.—, zénd- en veenaardappelen 14.40. DINSDAG 4 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Grainofoonplaat. 6.50 Ochtendgym- n&stiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Koor- en marschmuziek (gr.). 7.45 Ochtend gymnastiek. 6.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en gesproken uittreksel. 8.15 Politiek week- praatje (opn.). 8.30 Aan de lichte kant (gr.). 9.15 Voor de huievrouw. 9.20 Rivieren zingen (gr.). 10.00 Kamermuziek (gr.). 1100 Vrou- wenmozaiek. 11.20 Bertue van Dlnteren en zijn orkest. 12.00 Frans Wouters en »l)n orkest. 12.00 Frans Wouters en ziln orkest. -12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuw»- en zakelijke berichten. 15.00 Melodisten en «olist en gramofoonmuziek. 14.00 Utrechtsch Stede lijk Orehest. sollete en gramofoonmuziek. 16.00 Ziekentroost en gewijde muziek (opn.). 18.80 Gram o Joon muziek. 18.45 Voor de jeugd. 17.00 Piano en viool (gr.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.80 Ensemble Wtlly Kok. 19.15 Marschen (gr.). 18.30 Neer- lands stem van het Oostfront. 18.45 B.N.O.. Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: gesproken bin- nenlandsch overzicht. 19.05 Reportage van het werk van de Directie van den Landbouw. 19.80 Oerard van Krevelen en ziln orkest, eollste en planoeoll. 20.30 Otto Hendrik» en si)n orkest en gramofoonmuziek. Ale lntermezzi: Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22 00 Wiener Bohème orkest (gr.). Vanaf 22.15 alleen, voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. U raadt wat wil draalen (gr 32.45 1 ,11 klanken (gr.). 23.30—24.00 UltnoodigliW teil dans (gr.). Hilversum n. 801.5 m. 0.45—8.16 Zie Hilversum I. 8.15 0rge'c°"" eert (gr.). 8.45 Beethoven-Brahms (gr.). 10.00 Morgenwijding. 10.16 Seml populair program ma (gr.). 11.00 Planovoordracht. 1130 Viool en plano. 12.00 Ensemble Rentmeester. 1 B.N.O.: Nieuwe- en zakeltlke berichten. 13.00 Voor de rUpere Jeugd van het platteland. 13.15 Fluit en plano. 14JS p'lm. Operette, Opera (gr.). 14.30 De Lichte ToetB gevarieerd programma. 15.30 Voor de zieken. 16.00 pl*n°' viool en cello. 10.55 Oramofoonplaat. 17.00 Reeke A.O.B.I.O. no. 4: Paddeetoelen. 17.15 B.N.O.: Nieuwe-, zakelüke- en beursberichten. 17.10 Musette-orkest en eollst. 18.00 Repor tage: Van heinde en verre klinkt he' nieuws. 18.39 Salonorkest en orgelspel (gr.), i»_™ B. N. O.: Nieuwsberichten. 19 40 B. N. O.. Zeeuwsch praatje. 19.60 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Holland and the' economie reorganlsatlon". (Voor de Radio-Centrales: Liederen (gr.). ».15 Piano voordracht. 20.45 Wie is Dr- VHmmen, voor dracht en luleterflltsen. 21.30 Kwartctconcert (gr.). 31.45 BN.O.i Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker tafw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buiten), en stadsnieuws Den'Helder A. G. van Kampen. Binnenland, alg. report, en 'streeknieuws A. Eriks.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2