WINTERHULP-LOTERIJ De leekt roovers van HSITIKA DE AMATEURTEELT VAN TABAK RADIOPROGRAMMA PRIJSVRAAG voor tooneelstukken Van alles wat uit dorp en stad Officieele mededeeliogen Aanvang campagne 1942 Wie herinnert zich niet met een huivering den harren winter, dien wij achter den rug hebben? Nij pende nood is geleden onder vele van onze volksgenooten, wier mid delen niet toeereikend waren om voor zich en hun gezin het noodige aan te schaffen, die niet meer kon den beschikken over voldoende kleeding en dekens en niet in staat waren de leemten aan te vullen. Zelfs de gelden, om op de kolen- bons brandstoffen te koopen, ont braken in vele gevallen Dit alles t^as beklagenswaard, maar het was vreugdevol te erva ren, hoe van vele zijden hulp kwam opdagen. Hulp, verleend door tallooze volksgenooten, die wisten, wat te doen stond. Met el kander vormden zij de sterke kracht van Winterhulp-Nederland. Aldus zijn groote* geldbedragen bij eengebracht, dank zij de offervaar digheid van de velen, die met mil de hand gaven, toen de Winter hulp-collectanten aan hun deur klopten, maar ook door middel van de Winterhulp-loterij. Koop veel loten 1 Weer staat thans een winter voor de deur. Nog slechts luttele maan den en weer staat ons wellicht zeer felle kou te wachten met alle on gerieflijkheden, daaraan verbon den. Vooral zij, wier maatschap pelijke positie te wenschen over laat, zullen hieronder te lijden heb ben. Duizenden zullen weer rijk- haflzend uitzien naar de helpende hand, die Winterhulp-Nederland hun zal toesteken. Om dit mogelijk te maken, zullen steeds meer volks genooten moeten begrijpen, wat fiere Nederlandsche burgerplicht is: zijn naasten bijstaan, als gold het zichzelf. Daartoe zullen dan weer de periodieke collecten wor den gehouden en daartoe is van daag de tweede Winterhulploterij gestart: millioen loten zijn overal in den lande verkrijgbaar en tien duizenden prijzen zullen door de koopers in de wacht worden ge sleept. Een fortuintje van min of meer belang: prijzen van f5000, f 1000, f 500, f 100 en nog veel meer zullen getrokken worden en de prijs per lot bedraagt slechts 50 cent. Een bijzonder aantrekkelijke loterij dus, maar in de eerste plaats een ldterij, georganiseerd voor een nobel doel. Met het aldus bijeen gebrachte geld zullen weer duizen den landgenooten worden geholpen aan ontbrekende kleeding, schoei sel, brandstof of andere noodzake lijke dingen. Weer zullen duizen den landgenooten door de winter maanden moeten worden heen ge holpen: offer uw penningske, le zer. Sla de hand aan den ploeg: gij moet de noodzaak hiervan inzien. En daarom: koop loten, koop veel loten. REGELING VOOR DE BEWER KING VAN DE ZELFGETEELDE TABAK. De Inlandsche tabaksteelt, wel ke de komende maanden heel wat werk vordert in onze oude tabaks centra, heeft ook de tallooze ama teurs in den lande, nu de oogst na dert, aan het werk gezet. Geen reden tot bezorgdheid voor amanteurs. De verplichte inlevering van in landsche tabak, waarvan vorige week in de bladen melding werd gemaakt, heeft bezorgdheid gewekt onder vele amateurs, die blijkbaar in de meening verkeerden, dat de binnenlandsche industrie met het bonte mengsel van amateur-tabak wel geholpen zou zijn. Om aan deze ongerustheid een einde te ma ken, zij er nog een9 de aandacht op gevestigd, dat in bedoeld pers bericht duidëlijk een uitzondering werd gemaakt voor die tabak, waarvoor dit jaar ontheffing van het teeltverbod werd verleend. Amateurs, die over een teeltopper vlakte van maximaal 1 are tabak beschikken, hetgeen neerkomt op ongeveer 500 planten, die circa 20 30 kg. droge tabak inleveren, be hoeven hun tabak dus niet in te leveren. De bewerking van het pro duct. Een moeilijkheid voor amateurs vormt de bewerking van 't uit eigen teelt verkregen product. Naar wij van den heer P. J. M. Albers, den bekenden tabaks-expert te Dru- ten vernamen, is het niet mogelijk, dat behalve de meer dan 2000 ama teurs, die te Druten staan inge schreven, nog meer amateurs hun tabak individueel daarheen zen den voor verdere bewerking. Deze amateur-tabakkers zullen goed doen zich aaneen te sluiten tot groepen van minstens 25. Hier-, over kan men zich in verbinding stellen voor wat N.Holl. betreft met J. Cappon, Schellingwouderdijk 213b, Aihster''aih (N.) 4 Schele Hoofdpij verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche le hoofdpijn migrainemeer met AKKERTJES in huis. Neen, AKKERTJE De Nederland sche Pijnstiller Deze verschaft ook adviezen en inlichtingen die voor ama teurs van belang kunnen zijn. Daar het de bedoeling is uitslui tend tabak in bewerking te nemen van amateurs, waarvan men vóór einde September dus op een con troleerbaar moment, weet, hoeveel zij maximaal kunnen inzenden, worden aanvragen, die na 15 Sep tember a.s. binnenkomen, niet meer in behandeling genomen. Uitslui tend zij, die dan te Druten of aan genoemd adres staan inge schreven, mogen t.z.t. inzenden, wat opgeleverd kan worden volgens de door hen verstrekte opgave. 'S-GRAVENHAGE. Het Depar tement van Volksvoorlichting en Kunsten deelt mede: Door de afdeeling Theater en Dans van het Departement is een prijsvraag ingesteld voor tooneel stukken, geschreven: a. in de Friesche taal; b. in een der streektalen van het Saksische taalgebied (Noprd- Oostelijke gedeelte des lands); c. in twee der streektalen van het Frankische taalgebied: le Lim burg en Brabant; 2e. Zeeland en Holland. Ingezonden kunnen worden too- neelwerken naar volkschen geest en aard geschreven, die nog niet werden opgevoerd en niet in druk verschenen zijn. De manuscripten moeten in goe den staat getypt of in duidelijk leesbaar schrift, in tweevoud wor den» ingezonden. Dé inzending kan geschieden op eigen naam of onder kenspreuk. In het laatste geval mopt een brief in gesloten enveloppe bij de inzen ding worden gevoegd, vermelden de naam en adres van den inzen der. Op de enyeloppe komt de ken spreuk voor, die ook vermeld dient te worden op het manuscript. Ver der is op de enveloppe te vermel den in'welke streektaal het betref fende stuk geschreven werd. Een aantal prijzen en eervolle vermeldingen zal ter beschikking worden gesteld, in verhouding tot het aantal inzendingen in een be paalde streektaal. Voor zoover mogelijk zal het de partement van Volksvoorlichting en Kunsten bevorderen, dat be kroonde stukken in het desbetref fende taal- of streektaalgebied wor den opgevoerd. De beslissing over de toekenning der bekronihgen wordt genomen door het departement van Volks voorlichting en Kunsten, afdeeling Theater en Dans, daartoe bijge staan door deskundige beoordee laars, zooveel mogelijk ten aanzien Utie&itnnen DERKSEN WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN DE ORDRUPBAAN. KOPENHAGEN, 3 Aug. (A.N.P.); De Groote Prijs van de Ordrup- baan, welke sedert 1888 b~e9taat, werd ditmaal gewonnen door den Nederlander Jan Derksen, in een strijd tegen Arie van Vliet en de Denen Anker Meyer Andersen en Willy Falck Hansen. tfchaAen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De afgebroken partij van de eerste ronde van Van der Hoek en van Scheltinga eindigde, zonder dat er verder» gespeeld werd, in remise. Tweede ronde, van Scheltinga— van Steenis 1—0 een Engelsche partij, waarin van Steenis in de opening een fout maakte. Na een langdurigen strijd wist van Schel tinga hetkleine voordeel, bij de opening verkregen, in winst om te zetten. SumpersVan der Hoek Grünveld Indische partij, die lan gen tijd langs theoretische banen ging. Van der Hoek wilde hiervan tenslotte afwijken en nam een uur bedenktijd voor een zet. Na her haling van zetten werd het ten slotte remise. Cortlever—Kramer 1—0. Fransche partij, welke geruimen tijd gelijk opging. Kramer liet toe, dat Cort lever tot ruil op den damevleugel kon overgaan, hetgeen hem de partij kostte. De GrootMulder 1—0. Spaan- sche partij met zeer moeilijk spel van beide kanten. De Groot blok keerde den damevleugel en ging op den anderen vleugel tot den aanval pver, hetgeen hem het ge- wenschte succes bracht c Verglftiglngsgeval te Hoensbroek. Zaterdag heeft zich te Hoens broek een zeer ernstig vergiftigings geval voorgedaan, aan de gevolgen waarvan drie personen zijn overle den. Vier slachtoffers zijn in zorg- weikkenden toestand in het Sint* Jozefziekenhuis te Heerlen opgeno men." Na het eten van witte kaas, die de menschen zelf gemaakt had den, voelde de familie O., zich on wel. Een geneesheer liet de pa- tienten Zondagochtend naar het ziekenhuis overbrengen, waar de toestand zeer ernstig bleek. In den loop van Zondag zijn de 19-jarige dochter L. O., de 17-jarige zoon J. O. en een kleinzoontje overleden. De toestand van vader en moeder O., hun zoon en diens verloofde is zorgwekkend. Eerste oogst ln den Noordoostpol der. Bij Kuinre heeft men een begin gemaakt met den eersten oogst in den ,NoordoostpoIder. Be gunstigd door goed weer wordt de eerste zwarte haver van een per ceel, niet ver den polder in, geoogst Spoedig zal ook de roggeoogst be ginnen. Doodelljk ongeluk. Het vier jarig jongetje J. F. uit Eindhoven, dat dezer dagen in de Laan van Nieuw Oost Indië te Den Haag is aangereden door een auto, is thans abn de gevolgen daarvan overleden Stamkaarten ontvreemd. De po litie te Delft heeft aangehouden de 20-jarige mej. O. de N., die zich gedurende het laatste half jaar herhaaldelijk schuldig heeft ge maakt aan oplichting. Zij leende daartoe de stamkaarten van da mes, waarop zij, naar zij vertelde, verschillende goederen wilde koo pen. De kaarten kwamen dan na tuurlijk niet bij de eigenaressen terug. van de verschillende streektalen en van de Friesche taal. Inzendingen kunnen geschieden bij de afdeeling Theater en Dans van het Departement van Volks voorlichting en Kunsten, Prinsesse- gracht 21, 's-Gravenhage, tot uiter lijk 1 November 1942. POOT A ARD APP ELRE GELIN G 1M2—1M3. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland te Alkmaar maakt bekend, dat voor de pootaardappel- regeling 1942/1943 de navolgende richtlijnen zijn vastgesteld. 1. Alleen de handel in door den Nederlandschen Algemeenen Keu ringsdienst te velde en op partij goedgekeurd pootgoed is toege staan. Indien de omstandigheden hier toe aanleiding geven kan te zijner tijd door de Onderbedrijfsorganisa tie voor Zaaizaad en Pootgoed wor den bepaald, dat ook van bepaalde rassen en onder bepaalde voorwaar den ongekeurd pootgoed mag wor den verhandeld. 2. Het pootgoed moet in de na volgende maten zijn gesorteerd: Groep I: Alberta, Dunbar, Yeoman, Eersteling, Frühmölle, Ideaal, Li- mosa, Roode Eersteling, Royal Kid- nèy en Volgeling: 25/28 m.m., 28/35 m.m. en 35/55 m.m. Alle rassen van de groepen n, III en IV 25/28 m.m., 28/35 m.m., 35/45 m.m. qn 45 m.ih. opwaarts. De maat 45 m.m. opwaarts mag slechts met 5-of veelvouden van 5 m.m. naar boven worden afgeron^, met dien verstande, dat de kleinste maat steeds 45 m.m. moet zijn. De grootste maat van de sorteering 45 m.m. opwaarts mag voor de rassen Bevelander, Present, Souvernir, Westeinder Bonte en Blauwe, Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Rode Star en Bonte Rode Star ten hoog ste 60 m.m. bedragen en voor alle andere rassen ten hoogste 70 m.m. De rassen van groep V (jonge en bijzondere raspen). Deze rassen moeten met volledige inachtneming van het sorteeringsreglement van den N.A.K. worden gesorteerd, daar zij anders niet door de keurings diensten wprden geplombeerd. Extra vroeggerooid A-pootgoed mag ook als veldgewas worden af geleverd en verhandeld, desge- wenscht vanaf 25 m.m. 3. Het afleveren van te velde goed gekeurd pootgoed voor consumptie of veevoeder is alleen toegestaan, indien het op partij is afgekeurd en voor zoover het betreft boven- maatsch pootgoed d.w.z. a. voor de rassen Alberta, Dunbar, Yeoman, Eersteling, Frühmölle, Ideaal, Limosa, Rode Eersteling, Royal Kidney en Volgeling boven 55 m.m. b. voor de rassen Bevelander, Pre sent, Souvernir, WesteinderBonte en Blauwe, Zeeuwsche Bonte en Blauwe; en Rode en Bonte Rode Star boven 60 m.m. c. voor alle overige rassen boven 70 m.m. 4. Zoolang het aanbod niet on evenredig groot is in verhouding tot de vraag is het toegestaan, dat met inachtneming van de voorge schreven sorteeringen de geheele opbreTtgst per H.A. wordt geplom beerd en afgeleverd. Het afleveren van pootgoed door telers resp. het ontvangen door handelaren mag, zooals reeds eerder is bekend ge maakt, eerst met ingang van 2 Augustus a.s. plaatsvinden, met uit zondering van Eersteling, A, B en C 35/55 m.m.. Industrie en Furore A, B, en C 45 m.m. opwaarts. Dit pootgoed mag dus tot nader aan kondiging niet worden verhandeld en afgeleverd. 5. Ingevolge de prijzenbeschikking mag het pootgoed alleen per ge wichtseenheid worden verhandeld. Het verhandelen van het gewas per oppervlakte eenheid is dus niet toegestaan. Hetzelfde geldt voor pootgoed, dat op een z.g. teeltcontract is ver bouwd. Dit pootgoed mag dus o^k alleen met volledige inachtneming van de vastgestelde prijzen en voor geschreven sorteeringen door den werkelijken teler worden afgeleverd 6. Het verhandelen van pootgoed is alleen toegestaan aan die hande laren, die na 1 Juli' 1942 in het bezit zijn gesteld van een N.I.C.A. vergunning tot het verhandelen van pootgoed van dpn oogst 1942. De in het vorig seizoen uitgereikte, voorloopige N.I.C.A. vergunningen zijn niet meer van klacht, terwijl FEUILLETON. Een romantisch verhaal nit de Grieksche bergea door ERNST KLEIN 36 De tuin Vindt u niet, dat deze bewegingsvrijheid voor een gast eenig3zins beperkt is? Stratos haalde de schouders op. Ik ben uw gastheer niet... Ik dank u, kapitein. Nadat ik geslapen heb, zal ik mij de vrijheid permittéeren, u te laten roepen. De deur viel dicht en Vitus wjjdde zich met hernieuwden ijver aan het uitstekende ontbijt. Toen overmande hem de vermoeidheid. Met den laat- sten beet in den mond lag hij op de ottomane en sliep. Sliep zoo vast, als slechts een man slapen kan, die twee nachten ach- tereenf inplaats van in een bed te liggen, tot den vroegen morgen op marsch is geweest. Zijn slaap was diep en droomloos Slechts eenmaal was hét hem, als of de deur zacht geopend werd. Als of iemand de kamer binnenglipte naar hem toekwam zich over hem heenboogMaar hij was veel te slaperig, om zich te kunnen ver roeren. Toen hij ontwaakte, herinnerde hij het zich als een heel vage droom. Hij stond op, rekte zich uit. Greep volgens zijn gewoonte in zijn zak, om zijn sigarettenétui te voorschijn te halen En haalde er een kleinen revolver uit. i. Dus iets meer dan een droom...? Klein en sierlijk was de revolver en met zilver beslagen Maar, zooals Vitus als kenner vaststelde van prima fabrikaat. Een wapen, dat te gebruiken was. Hm ik schijn hier dus zoo'n ding te zullen noodig hebben, mompelde hij. Een oogenblik dacht hij na. Wie was het, die als een goede Dsjinn uit Duizend en een Nacht zijn ka mer binnengezweefd was? Stratos? Elena? Of Irene? Stratos? Hm die had hem dat ding ook zonder dien omhaal van geestwi en sprookjes in de hand kunnek drukken. Hier, neem dat! Ik heb mijn eerewoord wel gegeven, maar Xymatis is nu eenmaal een schurk. De revolver heeft meer waarde dan mijn eerewoord. Maar neen, Stratos had het niet gedaan. Zoodat de twee vrouwen overbleven. Weer hei oude raadsel! Irene of Elena. Hij haalde de schouders op, thans had hfj andere zorgen. Het moet hier vermeld worden, dat de heer Vitus Thavon, wat het vrouwelijke geslacht en den omgang daarmee betreft, opvattingen van een hoogst minderwaardig moraal had. In Saloniki was hij den tuin van Xymatis binnengeslopen en had hij te'genover diens echtgenoote ge staan zonder veel gewetenswroe ging met gevoelens, die'hem niet pasten zonder er verder bi) na te denken meer genietend van het gevaar, dat aan het avontuur ver bonden was, dan van het avontuur zelf. En nu ontwikkelde er zich een tragedie uit, volgens alle rege len der kunst. De beleedigde echt- genoott zon op wraak, hetgeen Vi tus hem, als objectief denkend man, niet kwalijk kon nemen. Maar aan den anderen kant liep hij gevaar, door de wraakplannen van den heer Apollodorus Xymatis, in de uitoefe ning van zijn beroep belemmerd te worden. Hij was hierheen gestuurd, om professor Martius te zoeken en te vinden, en niet om sentimenteel- romantische liefdesgeschiedenissen met mooie, schijnbaar niet gelukkig gehuwde, Grieksche vrouwen, te be leven. Dr. Gotthelf Martin zou over dergelijke complicatie wel buitenge woon weinig gesticht zijn. Dus eerst Martius! Dan Irene! En natuurlijk, als het moest: Irene tot het bittere einde toe. Vitus schelde. Na eenigen tijd verscheen de ka- wasz en vroeg in twijfelachtig Fransch, wat mijnheer wenschte. Of kapitein Stratos zoo vriendelijk zou willen zijn, even b\j hem te ko men. Mijnheer moest het niet kwalijk nemen, maar de kapitein sliep nog. Vitus keek op de klok. Het wat- even over tienen. Goed! Als hjj wakker wordt, zeg hem dan, dat ik hem verwacht. De kawasz verdween en Vitus ging den tuin in. De schildwachten waren intusschen afgelost; het uiterlijk van deze kerels was al even weinig innemend als dat van de vo- rigen. Zij grijnsden Vitus met onver holen spot aan. De tuin was een klein paradijs. Men had er geen uitzicht, daar hij rondom door muren omgeven was, terwijl aan 't einde het tuinhuis stond. Door de kleine traliedeur kon men een gedeelte van een uitge- strekten boomgaard zien. Lag het huis midden in de stad of er bul ten? Hoe het zij, geen enkel ge luid drong tot hier door geen ge ratel van wielen geen straat rumoer... bevond men zich wellicht aan den voet der bergen? •Wordt vervolgd. 277. Na een groote zwaai door de lucht kwam hij met een plof op iets hards neer. De kisten w#rden in het ruim van een schip neerge laten en daar Piet in de bovenste kist gekropen was, kwam hij nu onderaan te staan. Als hij niet bij tijds een plank opzij hgd losge maakt, had hij het leelijk benauwd kunnen krijgen. ook de erkenningen als pootaardap- pelhandelaar van de V.B.N.A. geen recht geven pootaardappelen te verhandelen. De handelaren, die in het bezit van een nieuwe N.I.C.A. vergunning zijn gesteld mogen eerst pootgoed ontvangen en afleveren, nadat zij van de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten (P.I.C.A.) voor de provincie, waarin zij woon achtig zijn, dje noodige bloes for mulieren hebben ontvangen, als mede een uitvoerige instructie om trent het gebruik van deze formu lieren en de te voeren administra tie. Met de meeste nadruk wordt erop gewezen, dat het'niet of niet vol ledig nakomen van de regeling en de administratieve voorschriften, aanleiding kan zijn, dat de betrok ken handelaar onmiddellijk vag den pootgoedhandel wordt uitge sloten. 7. Alleen die handelaren, die van de OnderbedrijfsorganisaTie be richt hebben ontvangen, dat zij wel van telers pootgoed mogen aa»i- koopen, zullen door de P.I.C.A. in het bezit van blocs-afleveringsbrief- jes worden gesteld. Alle andere han delaren mogen alleen pootgoed van handelaren aankoopen. Overigens zijn alle bepalingen ten aanzien van aankoop»- en verzendquotum ver vallen. 8. Bij verkoop van een teler aan een handelaar/coöperatie moet bij de aflevering van de door den han del aangekochte op partij goedge keurd en geplombeerde of van een verklaring voorziene partijen door den handelaar een afleveringsbrief je in 4-voud worden uitgeschreven. Dit afleveringsbjiefje moet door den teler en den handelaar (of in diens naam door een j^mmission- nair) worden onderteekend. Het origineele exemplaar ontvangt de teler/leverancier, die het moet be waren. Ook bij aflevering aan een exporteur van de B.E.A. II zullen door den exporteur of diens ge machtigde „afleveringsbriefjes ex port" worden uitgeschreven. Het is den telers ten strengste verboden pootgoed af te leveren zonder dat hiervoor een afleveringsbriefje in genomen wordt. 9. Bij aflevering van ongesor teerde pootaardappelen naar een sorteerinrichting wordt het ver voer gedekt door een geleidebiljet, dat door den controleur van den keuringsdienst is uitgeschreven. Gaat de gesorteerde partij terug naar het bedrijf van den teler, dan moet het vervoer wederom gedekt zijn door een geleidebiljet, dat door den controleur van den keurings dienst is uitgeschreven. Wordt de partij rechtstreeks na sorteering in de sorteerinrichting afgeleverd aan een handelaar dan worden na plombeering, de afleveringsbriefjes door den handelaar uitgeschreven op naam van den teler. Het is niet mogelijk, dat uit gesorteerde con sumptie-en veevoederaardappelen van de sorteerinrichting naar het bedrijf van den teler worden terug gevoerd. Deze moeten door de sor teerinrichting op naam van den te ler rechtstreeks aan de V.B.N.A. worden afgeleverd. Hetzelfde geldt voor partijen pootgoed, welke in de sorteerinrichting op partij zijn afge keurd. 10. Aflevering van pootaardapr pelen door telers rechtstreeks aan teler/verbruikers mag slechts plaats vinden, indien de teler/leverancier vooraf in het bezit van een gestel- bon is gesteld, welke door den te- ler/kooper bij zijn plaatselijkten Bureuhouder is aangevraagd. Met den bestelbon wendt de teler/ver- Uooper zich tot zijn plaatselijken Bureauhouder, lie den bestelbon in neemt en een afleveringsbriefje in 4-voud uitschrijft. Het eerste exem plaar moet door den teler/leveran cier worden bewaard, terwijl het 2e exemplaar dient als geleidebiljet voor het vervoer naar den teler/ kooper. Met nadruk wordt er op gewezen, dat ook door telers slechts definitief geplombeerde of van een verklaring voorziene par tijen rechtstreeks aan andere te lers mogen worden afgeleverd. 11. Bij aflevering van handelaar aan handelaar schrijft de hande laar-leverancier een verzendadvies in 5-voud uit, waarvan het 2e exemplaar dient als geleidebiljet voor het vervoer naar den hande- laar/kooper. 12. Aflevering door een hande laar/coöperatie aan een verbruiker is slechts toegestaan, nadat de han delaar of coöperatie een bestelbon van den verbruiker heeft ontvangen Bij de aflevering wordt door den handelaar of coöperatie een ver zendadvies in 4-youd uitgeschreven waarvan het 2e dient als geleidebil jet voor het vervoer naar den ver bruiker;. De op den bestelbon ver melde hoeveelheid moet steeds overeenkomen met de totaalhoe- veelheid, welke op het bijbehooren* de geleidebifjet is vermeld. 13. Indien een teler/verbruiker pootgoed wenscht aan te schaffen voor uitpoot op zijn bedrijf moet hij vooraf bij zijn plaatselijken Bureau houder een bestelbon aanvragen. Is de Plaatselijke Bureauhouder van oordeel, dat de aangevraagde hoe veelheid gemotiveerd is, dan wordt de bestelbon uitgeschreven en af gegeven. Deze bestelbon moet door den teler aan zijn leverancier wor- den toegezonden of overhandigd, waarna deze voor aflevering kan zorgdragen. 14. Uit het voorgaande kan wor den afgeleid, dat het vervoer van pootaardappelen onder meer in de navolgende gevallen door een ge leidebiljet moet zijn gedekt. a. van teler naar handelaar of coöperatie door een door den han delaar of coöperatie uitgeschreven geleidebiljet (2e exemplaar afleve ringsbriefje). b. van teler naar teler door een geleidebiljet, uitgeschreven door den plaatselijken Bureauhouder van den teler/verkooper (2e exem plaar afleveringsbriefje). c. van handelaar naar handelaar door een geleidebiljet, uitgeschre- \en door den handelaar/verkooper (2e exemplaar verzendadvies). d. van handelaar/coöperatie naar teler, door een geleidebiljet, uitge schreven door den handelaar of coöperatie (2e exemplaar verzend advies). e. van den teler naar een sorteer inrichting door een geleidebiljet, utg^schreven door den controleur van den keuringsdienst. f. van de sorteerinrichting naar den teler door een geleidebiljet, uit geschreven door den controleur van den keuringslienst. WOENSDAG I AUGUSTUS. Hilversum I. «15.8 m. 8 45 Qramofoonplaat. 8.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 1.15 Lichte gramofoonmuiiek. 7.48 Ochtendgym nastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 1.15 Oewi)de sang (opn.i. 8 45 Cello en plano (gr.). 9.15 Voor de huisvrouw. 8 30 Klndermuzlek (gr.). 10.00 Oelielde melodieën (gr.). 11.00 Vacantle-Kleuterklas. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen. 12.00 Klaas van Beeck en i()n orkest. 12.40 Almanak. 12.48 B.N.O.: Nleuws- en zakelijke berichten. 18.00 Zang met piano begeleiding en gramofoonmusiek. 12.45 Strijk kwartet (gr.). 14.00 Melodleten en soliste en gramofoonmusiek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Viool en plano. 16.00 Cyclus: Gelijkenissen die alleen ln het Evangelie van Lucas voorkomen. 18.20 Voor de jeugd. 11.00 Valse musette (gr.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursbe richten. 17.20 Jeugdstormreportage. 17.45 Koor en orkest van den Nationalen Jeugd storm (gr.). 18.00 Een half uur Roemenie, gramofoonplatenprogramma. 18.30 Nederland sche soltstcnplaatjes. 18.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 18.65 B.N.O.: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmusiek. 20.00 Resldentle-Orkeet en solist. 21.00 Luisterspel: „De swarte handel lokt". 31.30 Residentie-Orkest. 21.48 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Humoresk Melodtos (gr,). Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 23.15 Walsen (gr.). 23.00—24.00 Van A tot Z liefde (gr.), Hilversum n. 801.5 m. 0.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solist. Dameskoor Aethercherme" en orgelspel (opn.l. 800 Omroeporkest (opn.). 9.40 Opera- en film muziek (gr.). 10.00 Morgenwijding. 10J5 Planovoordracht. 10.40 Voordracht. 1100 Klassieke gramofoonmuzlek. 12.00 Bertus van Dlnteren en z(Jn orkest. 13.45 B.N.O.: Nleuws- en zakelijke berichten. 18.00 Reportage 13 18 Otto Hendriks en i(Jn orkest. 14.00 Kinder koren zingen (gr.). 14.18 Voordracht. 14 30 Opera: „Un ballo ln Maachera" (opn.). 18.00 Klassieke kamermuziek (gr.). 10.30 Beet hoven'! ie Symphonle (gr.). 17.00 Den tuin in! 17.15 B.N.O.: Nieuws-, sakelijke- en beurs berichten. 17.80 Ensemble Willy Kok. 18.00 Luisterspel: „Van Boeten Dranck". 18.80 Ensemble Willy Kok 18.48 Marcel Wittrlsch en Erna Back (gr.). 19.00 De Praatvaars. 19.15 Marschen en marachllederen (gr.). 19 30 B.N.O:: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Bra- bantsch praatje van den Dré 19.80 Spiegel van den dag. 20.00 Cabaretprogramma. 20.48 De Familie de Boer. 31.00 Anna del Rlo slngt (gr.). 21.16 Amusementsorkest en solisten. 31.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 23.00 B-N.O.l Politiek praatje. 32.10 Avondw«dlng. 32.18— 24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Pl.verv. van den hoofd rad., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. G'. van Kampen. Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks. Verant woordelijk voor de adverten ties, Schager editie, G. SchoorI, behagen. Verantwoordelijk v. de advertenties, Heldersche editie, J. Visser, Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2