De komende KUNSTLIEVEND PARUS Herbevoorrading Stadsnieuws En wat zij Den Helder brengen zal Een mcnsch is tevreden INGEZONDEN Over het mengen van melk Alle auto's moeten worden opgegeven Nieuws uit Urk Van alle FRONTEN IN 1442 Van alles wat uit dorp en stad Na de eerste aankondiging van de Sportweek hebben de diverse vereeni- gingen niet stilgezeten en ieder 1; begonnen het haar toegemeten ge deelte zoo goed mogelijk te organi- seeren. Deze pogingen maken thans dermate goede vorderingen, dat wij thans reeds in staat zijn meer bij zonderheden over de verschillende on- derdeelen bekend te maken. Het programma Zondag 23 Augustus. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de opening van een dergelijk sportevenement een van de best geslaagde gedeelten zal moeten worden en het program ma voor den openingsdag is dan ook iets meer uitgebreid dan dat voor de overige dagen. Om half twee vangt het sport festijn aan met een hockeywedstrijd tusschen het eerste dameselftal van Hermes en een sterke tweede klas- ser. £ijne zeker zullen dit de „Straw- berries" uit Beverwijk zijn, die on langs hun 10-jarig bestaan vierden en dus de noodige routine hebben op gedaan. Dat de Hermes-dames tot groote prestaties in staat zijn, heb ben zij in het afgeloopen seizoen getoond, door als nieuwelingen in de sterk bezette vierde klasse een eer volle twee plaats te bezetten. Julianadorp. Na dezen wedstrijd komt de gym- nastiekvereeniging „Sportlust" uit Julianadorp aan de beurt, met een programma, bestaande uit vrije oefeningen, gevolgd door toesteltur- nen. Dit laatste zal bestaan uit brug-, hoogrek- en paardoefeningen. Ieder, die dergelijke demonstraties al eerder heeft bijgewoond, weet welk een prachtig schouwspel deze oefeningen voor den bezoeker bieden en de Julianadorpers zullen dan ook zeker eer van hun werk hebben. Na de gymnastiek volgt een twee de hockeywedstrijd. Het eerste hee- ren-elftal van Hermes zal dan in het veld komen tegen een sterke promotie-klasser. Ook hier zullen de „Strawberries" uit Beverwijk de ver moedelijke tegenstanders zijn. Deze ploeg, die onder leiding van 'den Bondstrainer oefent, heeft dit jaar blijkbaar ernstige plannen om eerste klasser te worden. Evenals verleden jaar tegen Alkmaar zal het verschil in klasse wel te groot blijken, doch, gesteund door haar groote schare aanhangers en aanhangsters, zal Hermes verre van een willoos slacht offer zijn, dat heeft de beslissings- Dinsdag. De zon is teruggekomen. Aan ieder blad hing vanmorgen een druppel, en aan ieder blaadje van iederen bloem. In de dakgoot rutselt nog wat water en langszij het huis is het een modderpoel van jewelste. De damp trok vanmorgen al heel vroeg van de aarde op. Berst ver sluierde zij de zonnebal in een smoor van blauwig-grijze windsels, maar daarna boorde zich het laaiend vuur vrij en verscheen jui chend en sjralend boven den ooste lijken horizon. Dien dag doorkruisen w\j 's mor gens het land van Twente; het is prachtig weer, en men voelt de vreugde van de vrijheid, het koste lijk bezit van zestien vrije dagen, waarvan nog vijf in het vooruitzicht als een rijk bezit. Wij genieten Hier niet de tradi- tioneele geneuchten van de te goe der naam en faam bekend staande vacantieoorden. Hier zijn geen riante terrassen en idyllische uit spanningen. Ook geen trek-automa- ten en mondaine dancings. Er zijn geen stranden met Juan les Pins- genietingen. noch casino's, waar men z'n bijeengeschraapt vacantie spaarpotje als sneeuw voor de zon ziet wegteeren. Niets van dat al is hier. Alleen maar: land en bosch. En een klein zwembad tusschen het groen en eenvoudige menschen. Het is goed hier zestien dagen te toeven en op adem te komen van de stadsroes. Om datgene te vergeten wat men elf en een halve maand torscht: evacuatie... het dagelijksche reizen... de tredmolen van den ar beid... en voorts die duizend kleine onaangenaamheden die aan het leven van alledag annex zijn. Het is goed in dit dorp te zijn en er op z'n verhaal te komen. De lucht die men hier vier en twintig uur per dag in z'n longen pompt is zuivere lucht. En zoo wordt een mensch weer te-, vreden, als hij tegen de schemering zit in den tuin, met in de verte het gedempt concert der vogels, met aan den hemel een bundel wolken en in de hand een oud boek, dat men vele jaren geleden eeps las en welks geur en sfeer men opnieuw proeft, na zooveel jaren. Het is een boek over verre voyagieën. van zeeroovers. muiterij en schatgraven. Het is een feest het weer te lezen en de eigen levensfilm vijftien jaar terug te zet ten. Als de nacht aangedulsterd komt staan wjj samen over de weilanden te turen. De damp licht opnieuw over de landen en de rust is vol komen. Wij zien elkaar aan en beseffen dat dit de schoonst-denkbare va cantie Is. wedstryd in Alkmaar ons wel ge leerd. In de pauzen van de beide hockey wedstrijden zullen een tweetal boks- partjjen worden gehouden, waartoe voor de tribune een ,,ring" zal wor den opgericht. Menigeen zal onge twijfeld van de unieke gelegenheid, hier in Den Helder een goeden boks wedstrijd te aanschouwen, gebruik maken. Het puikje van de Heldersche bokswereld treedt hier dan ook aan. Maandag 24 Augustus, aanvang 7 uur. Deze avond wordt besteed aan een herhaling van den veelbesproxen wedstrijd tusschen de voetbalploegen van den Luchtbeschermingsdienst (L.B.D.) en de Middenstanders. De eerste maal ging de strijd volkomen gelijk op en hadden de oudjes" nog over hun vroegere uithoudingsver mogen beschikt, dan zou het er donker voor de brandweerlieden hebben uitgezien. Ook dezen avond valt er veel te genieten; menigeen zal nog gaarne de vroegere groot heden eens in actie willen zien. Dinsdag 25 Augustus, aanvang 7 uur. Op dezen avond brengt K.V.H. ons een tweetal sterke, volkomen gelijkwaardige korfbalploegen, 5 die elkaar de overwinning hevig zullen betwisten. Immers vooral tusschen spelers van een eerste en tweede twaalftal bestaat veelal een groote rivaliteit en welke eer is voor een tweede twaalftalspelers grooter, dan zich de meerdere te toonen over een eerste twaalftal speler? K.V.H. heeft in het afgeloopen seizoen duidelijk getoond, dat zij de belangstelling van het Heldersche publiek zeer zeker verdient. Niemand verzuime dan ook dezen wedstrijd bij te'wonen. Het nieuwe dames-elftal. Woensdag 26 Augustus, aanvang 7 uur. Deze avond staat weer in het teeken van de hockeysport. Ditmaal zal men de vrouwelijke Hermesjeugd in actie kunnen zien tegen het fon kelnieuwe dames-elftal van U.V.O. uit Schagen. Jammer is het, dat deze voor een deel uit Heldersche geëva- cueerden bestaande vereeniging in haar geboorteplaats Schagen eenigs- zins miskend wordt. Om haar eersten officieelen wedstrijd te houden, moet zij naar Den Helder komen, omdat men in haar eigen plaats geen ter rein beschikbaar wil stellen. Moge deze Sportweek er mede toe bijdra gen, dat het Schager publiek haar hockeyclub door een andere bril zal gaan bezien, dan zrf dat tot nu toe deed, en dat de U.V.O.-menschen bij hun training aan de Loet geen over last meer zullen ondervinden van onsportieve op- of aanmerkingen. De beide elftallen zullen elkaar ln kracht niet veel ontloopen en men kan er verzekerd van zijn. dat de strijd fel wordt, want ook de Hermes- junioren, die enkele veelbelovende speelsters bevatten, staan hier voor hun première. In de pauze zal men demon straties kunnen bewonderen van het in het bjjzonder door de H.A.V. beoefende Voleybal en dit zelfde in een speciale bewer king voor de voetballers het z.g.n. Tennisvoetbal. Dit laatste is buitengewoon geschikt om voetballers techniek hg te bren gen. De demonstraties zullen door geoefende spelers gegeven worden. (Zie voorts ons nummer van mor gen.) Den Burg, Texel, 3 Aug. 1942. Geachte Heeren, In uw krant van vorige week Woensdag las ik over waterige melk, die door m\j zou zijn geleverd. Ik verkbcht mijn „gedupeerde" klant, mevrouw J. Keizer, Molenstraat 52, Den Burg, 3 liter melk. Hiervoor be taalde zij 31 cent, namelijk 2 liter tapte 8 ct. en 1 1 gestand. 15 ct. Ik had mij, zooals uit het monster blgkt, vergist en leverde haar 2 liter gestand, en 1 liter tapte. Zij ontving dus voor een waarde van 2 X 15 -j- 1 X 8 38 fct., maar betaalde 31 ct. Zij ontving dus geen slechtere, maar betere melk. -Van waterige melk is hier dus in 't geheel geen sprake. Aangezien ik door uw be richt veel last ondervind, verzoek ik u beleefd dit recht te zetten. Hoogachtend, C. H. DE WAAL, Melkhandel. De heer De Waal kan inderdaad in dit geval door een vergissing tegen de lamp geloopen zijn. In het boven staande heeft hij .het over 2 liter goede en 1 liter taptemelk, welke hij bij elkaar gevoegd heeft. Voor den Kantonrechter ging het echter om 2 liter tapte en 1 liter goede melk en dan zou het gevonden vetgehalte van 1.7 niet kloppen. Het geval, dat de heer De W. reeds voor de derde maal moest voor komen, maaxie zijn zaak er niet voordeeliger op. Bovendien geeft h(j zelf toe zich vergist te hebben. En het blijkt ter rechtzitting herhaal delijk, dat ook vergissingen zwaar beboet kunnen worden. Overigens kunnen wij niet beter doen, dm der heer De Waal den raad geven zich voortaan van alle mengerij te ont houden. Dan voorkomt hij ln ieder geval narigheid. Red. Dagbl. v. Noord-Holland. Van bevoegde zijde verzoekt men ons het volgende mede te deelen. Winkeliers, die voor den ver koop van gasfornuizen aan oor logsgetroffenen in aanmerking wenschen te komen, doch nog niet bjj de Commissie Heibe voorrading Den Helder zijn aan gesloten, kunnen zich daartoe alsnog bij het secretariaat der genoemde commissie, p. a. Raadhuis, afd. alg. zaken, aan melden. Winkeliers in electrische ar tikelen, electr. techn. installa teurs, enz., die bij den verkoop i van stofzuigers aan oorlogsge troffenen ingeschakeld wen schen te worden, kunnen zich eveneens bij het secretariaat der commissie aanmelden, waar tevens alle verder gewenschte inlichtingen zullen worden ver strekt. Deze aanmeldingen worden uiterlijk 24 dezer ingewacht. Vóór 1 5 Augustus a.s. Zooals men in een officleele mede- deeling in dit nummer leest brengt de burgemeester ter kennis dat vóór 15 Augustus a.s. ter ge meente-secretarie afd. Militaire Zaken, Kamer 4, aangifte dient te geschieden van: alle bruikbare en rijvaardige vrachtauto's, personenauto's en auto bussen, welke in Den Helder aan wezig zjjn, onder opgave van: 1. soort auto en provinciaal num mer; 2. draagkracht van de vrachtauto of aantal plaatsen van de personen auto of autobus; 3. soort brandstof. BENOEMD. Tot tijdelijk leeraar aan de R.H. B.S. te Den Helder werd benoemd de heer P. W. van Buul, thans tij delijk leeraar aan de R.H.B.S. te Middelburg. BURGERLIJKE STA*ND DEN HELDER, van 10 Augustus 1942. Bevallen: T. Bolvan Leeuwe, z.; A. van BaarHoen. d.; J. van An- raatBot, z.; A. M. DoornLing- beek, d. GEEN PERSOONSBEWIJS. 4 Iemand kon aan de politie zijn persoonsbewijs niet toonen. Des wegen ging hij op de bon. BELLOOS. Zonder bel fietsen is strafbaar. Dat ondervond dezer dagen een wiel rijder. DIE VERKEERDE WAERELDT. Een caféhouder moest een hoeveel heid gedistilleerd ontvangen. Die ontving hij ook, doch de hoeveelheid was verre van compleet.Dorstigen hadden zich reeds aan een deel te buiten gegaan. Een ondèrzoek naar deze drank- dieven wordt ingesteld. INBRAAK. Aangifte werd gedaan van een In braak in een woning aan de West straat. Vermist werd o.a. een hoe veelheid suiker. GORDIJNENGAPPERS. Uit een winkel aan den Dijkweg verdwenen een aantal gordijnen. BEROEPEN. Bij de Nederlandsche Hervormde Kerk te Urk werd heden in de vaca ture van Ds. van Wieringen (welke naar Werkendam vertrekt) beroepen capdidaat R. van Apeldoorn, hulp prediker te Makkum. Door 18 vaartuigen werd aan den Gem. Vischafslag aangevoerd: 747 kg aal en paling van 8 tot 100 kg per vaartuig, prijs 74 ct. per kg; 35 manden nest, 50 ct'. per mand. WIERINGEN GEVONDEN. Verloren: een nikkel polshorloge met lederen bandje. Inl. gem.bode. ..HARMONIE APOLLO". Den Oever. Naar wii vernemen wachten de donateurs en kunstlie vende leden van Harm. Apollo we derom enkele mooie avonden. Door het Revueg^zelschap .Wiron" is voor de a.s. herfstuitvoeringen in studie genomen de revue 1942 n.1 ..Alles komt terecht" door J. van Glabbeek. De hiervoor benoodigde ballet- dansen worden ingestudeerd door den heer Pennekamp. gymonderwii- zer. Voor diverse décors en tooneel- aankleeding zal de heer J. Bruul zorg dragen. Het schilderwerk zal worden verzorgd door gebr. Gorter terwijl er wederom een revue-or kest zal worden samengesteld on der leiding van den heer Jac. Bak ker. Gaarne willen wii hierbij me- dedeelen dat medewerkenden voor de revue zich kunnen opgeven op Vrijdagavond. 14 Aug.. 8 uur in hotel Wiron. DEN HAAG, 10 Augustus. REN van de kenmerkende eigen schappen van dezen oorlog is wel, dat de belangrijkste dingen bijna steeds in het weekeinde ge beuren. Dit is vanaf het begin zoo geweest en deze traditie schijnt zich thans weer voort te zetten. Er kan tenminste niet beweerd wor den, dat het afgeloopen weekeinde kalm was, integendeel! Vooreerst is er de melding, dat hrasnodar en Maikop ingenomen zijn. Dit is een belangrijke étappe in den veldtocht op den Kaukasus. Met Maikop hebben de Duitsche troepen het eerste belangrijke olie centrum uit de Kaukasus in han den gekregen, terwijl met Krano- oar weer een belangrijk centrum van de wapenindustrie voor de sovjets verloren is gegaan. Bijna tegen beter weten in wordt door velen nog beweerd, dat de terug tocht van Timosjenko zuiver stra tegisch is; dat de sovjets in de bergen van den Kaukasus een schoitterende gelegenheid hebben voor het voeren van een guerilla en dat zulks het einde van de Duit sche overwinningen zal zijn. Dit zou alleen zin hebben, indien de verbindingslijnen van de sovjets onaangetast blijven, iets wat ge zien de gelijktijdige Duitsche op- marsch naar het oosten, met name naar de Wolga al zeer onwaar schijnlijk geworden is. En boven dien zou zulks alleen zin gehad hebben, wanneer de sovjets ten Zuiden van den Kaukasus hadden kunnen rekenen op den steun der Engelschen vanuit Iran en Irak. Deze steun is hen echter geheel en al ontvallen, doordat tengevolge van de geweldige prestatie van ge neraal Rommel Engelands achtste leger vernietigd werd en de Engel sehen gedwongen werden uit het Nabije Oosten Iran, Irak, Syrië en Palestina het negende en tiende leger naar Egypte te diri- geeren. Het uitschakelen van de Middellandsche Zee als verkeers- bekken voor de Engelschen is oor zaak geweest van het feit, dat het aanvoeren van nieuwe versterkin gen naar het Nabije Oosten min stens vier maanden eischt. Het ziet er dan ook naar uit, dat de eind overwinning op den Kaukasus nog maar een kwestie van tijd is: En welk een geweldig effect zulks zal hebben op de oorlogvoering in het overige sovjet-Russische gebied, is een ieder wel duidelijk. Trouwens het effect is al niet uitgebleven! .Zooals bekend, zijn in het afgeloopen weekeinde Gan- dhi, Nehru, Azad en andere politie ke Indische leiders gearresteerd Op zich zelf is dat, gezien de ont wikkeling van den gang van zaken in Iniliê gedurende de laatste da gen geen al te groot wonder. Wat wel wonderlijk is. is het feit, dat Pandit Nehru zich weer geheel en Te Alkmaar worden in hef gebouw van den Nederlandschen Landstand wekelijks spin-cursussen gegeven door mevronw Tholen van Sanden, een Drentsche boerin, die echter reeds 45 Jaar in Amsterdam woont. Tijdens een der lessen, welke ook door een vertegenwoordiger van het sterke geslacht worden gevolgd. Polygoon-Kuiper-Pax Holland m al met Gandhi verzoend heeft. Men weet immers, dat hij een fel voor stander geweest is van de commu nistische koers in Engeland en sterk sympatiseerde met Sovjet- Rusland. Eenigen tijd geleden be zocht hij nog Moscou en ter gele genheid hiervan werd de wereld verblijd met zijn bewondering voor de bolsjewistische prestaties en zijn verlangen tot samenwerking. Zijn vrij plotselinge terugkeer tot de politiek van Gandhi, die onom wonden schijnt verklaard te heb ben, dat hij van zins is, met Japan te werken aan den opbouw van een machtig Aziatisch blok, vrij van blanke smetten, spreekt er voor, dat Pandit Nehru's geloof in de overwinnelijkheid der Sovjet- Russische wapenen tbch wel vrij aanzienlijk geschokt is. "TROUWENS, dat het in de Sov- jet-Unie begin te kraken wordt ook al bewezen door de reis van Churchill naar Moscou. De roep om het tweede front een verlangen, liever nog, de eisoh van benarde bewindhebbers aldaar schijnt onmogelijk door hem in gewilligd te kunnen worden, doch tevens schijnt hij ervan doordron gen, dat alleen een persoonlijke samenkomst met Stalin hier beide partijen nog kan redden van een ernstig meeningsverschil. Dit wil daarom nog niet zeggen, dat Engeland afstand heeft gedaan van iedere- poging tot vorming van een tweede front! Er zijn verschil lende factoren, die het kunnen dwingen tegen beter weten in een landing te ondernemen. En onder dwang van de sovjets en onder dwang van het „home-front" kon het wel eens iets moeten onderne men hoezeer het er van overtuigd is, dat het geheel op een fiasco uit moet loopen. En ook deze kans is in het afgeloopen weekeinde weer grooter geworden. Op de eerste plaats, omdat er weer een honderd duizend ton naar den bodem der zee verhuisd zijn, terwijl de nog aanwezige topnage voor een lan dingspoging toch al aardig krap bemeten is. En op de tweede plaats door de hevige slag in de Koraal zee, de zeeslag bij de Salomons eilanden, die de geallieerden weer is komen te staan op een aanzien lijk verlies aan oorlogsschepen. Want een landing laat zich nu een maal niet verwerkelijken zonder een ste ige dekking door oorlogs- schenen. Bovendien komt een nieuw opvlammen van den oorlog in de Australische wateren de Ge allieerden heelemaal niet in hun kraam waar de scherven van Egypte en Lybië nog niet eens hee lemaal opgeruimd zijn te pas. Gezegde kraam werd toch, zij het ai dan niet ernstig, ingericht voor een slag in Europa! Uit alles blijkt eens te meer, hoe soepel de As-partners elkander den bal toespelen,» zulks in tegenstel ling tot de andere partij waar fei telijk nog niet eens een captain is! Resumeerend komt dan de toe stand bij de geallieerden hierop neer: De sovjets zitten leelijk in het nauw tengevolge van de ge weldige slagen, die zij moeten in- casseeren van de Duitsche en ver bonden legers; Engeland heeft, be halve de dagelijksche zorgen om een tweede front en het voortdu rend verminderen van de beschik bare tonnage, de handen vol in In- dië en Amerika'? vloot wordt voor de zooveelste maal door de Japan- sche vliegers gedecimeerd. VERRASSENDE OPBLOEI TE CONSTATEEREN. Slechts de Comedie Fran Qaise blijft een zorgenkind. PARIJS, Augustus (V.P.B.). Wie in de meening mocht verkee ren, dat het eens zoo bloeiende cul- tureele leven in de Fransche hoofd stad door de oorlogsomstandighe den tot stilstand is gekomen, wacht hij aankomst te Pafijs een aange name verrassing. Weliswaar is er in de oorlogsdagen van 1940 niet veel van te merken geweest, doch na den wapenstilstand bloeide het cultureele leven weer spoedig op, waarbij van de zijde der Duitsche autoriteiten veel medewerking werd ondervonden. Voor een opper- vlakkigen toeschouwer li.ikt het thans zelfs of er op dit gebied geen veranderingen zijn opgetreden. Bij nader toezien blijkt echter, dat de vroeger zoo sterke Joodsche invloed volledig uitgeschakeld is. Op het gebied van de beeldende kunsten nemen de Duitsche autori teiten een zeer tegemoetkomende houding aan. Moeilijkheden mei materiaal worden zooveel mogelijk verholpen, of het nu om kolen voor een atelier, terpentijn of schil derslinnen gaat. Hierdoor is het mogelijk geworden, dat behalve twaalf musea reeds 39 schilde- derijen- en kunstentoonstellingen weer geopend zijn. Bij de Fransche musici en diri genten bestaat een groot interesse voor de nieuwe Duitsche muziek die vroeger vrijwel onbekend bleef. De Duitsche concerten door de Weermacht op Zondagmiddag in de tuinen van de Tuileriën. van het Palais Royal en het Lu- xembourg hebben hiertoe in niet geringe mate den stoot gegeven. Van de vroegere theaters zijn er reeds 32 van de 40 weer in bedrijf evenals de 4 staatstheaters. Twee andere theaters spelen uitsluitend voor de Duitsche Weermacht. Voor bijzondere Duitsche uitvoeringen wordt ook wel van het Ch-aillot theater gebruik gemaakt, dat tij dens de laatste Wereldtentoonstel ling onder het Trocadero gebouwd is en 2800 plaatsen bevat. Gp orga nisatorisch gebied tracht men de theaterdirecteuren en de tooneel- spelers in vakgroepen te organisee- ren en deze regeling over geheel Frankrijk uit te breiden. Het mag reeds een verheugend teeken ge noemd worden, dat de prestaties op artistiek gebied meer en meer aan invloed winnen, in tegenstel ling met vroeger, toen er maar ai te veel slechts op de kasontvang sten werd gelet. De Comedie Francaise blijft nog altijd een zorgenkind. Haar statu ten, door Napoleon tijdens zijn veld tocht naar Rusland onderteekend zijn nog steeds van kracht, hetgepn begrijpelijkerwijze thans moeilijk heden met zich medebrengt. Zoo wordt bijv.' de riireceur door de tooneelspeler^, en -speelsters geko zen. wat bij de groote meenings- verschillen over kunstaangelegen heden voor een goede leiding niet altijd boverderlijk was. Dat de uit voeringen veelal actualiteit misten, ligt in de omstandigheid dat een groot aantal spelers slechts de glansrollen van hun jeugd wilden spelen. DE SPOORWEGDIEFSTALLEN TE ONNEN. v Het onderzoek naar de diefstal len op het spoorwegemplacement te Onnen wordt met kracht voort gezet. De laatste dagen zijn te Ha ren (Gr.) nog drie spoorwegambte naren gearresteerd. NOODLOTTIGE AANRIJDING IN DONDEREN. Tusschen Vries en Donderen had een ongeluk met doodelijken afloop plaats. Een zware vracht auto overreed den 3-jarigen Jan G uit Donderen, die plotseling den weg wilde oversteken. Het ventje geraakte onder de wielen en bekwam zulke zware verwon dingen, dat de dood spoedig in trad. EEN HONDERDJARIGE TE HAARLEM. Gisteren was het een eeuw gele den, dat de heer A. W. de Boer in Haarlem het levenslicht aan schouwde. De oude baas, die zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, slijt zijn laatste levens dagen in het Adriana Koenen-rust huis der Ned. Herv. Diaconie, waar een feestelijke stemming heerschte Zeer velen kwamen den jarige ge- lukwenschen, die verder vele bloemstukken. fruitmanden en taarten ontving. Het eeuwfeest van den heer De Boer werd besloten NOORDHOLLANDSCH TOONEEL OPGERICHT. Intendant Jan C. de Vos. 's-GRAVENHAGE. 12 Aug Naar wij vernemen is door Pt of. Dr. T. Goedewaagen, secretaris-ge neraal van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, in samenwerking m. Mr. A. J. Backer, commissaris der provincie Noord-Holland, en met S. L. A. Plekker, burgemeester van Haarlem, gesticht ,,Het Noord-Hol- landsch Tooneel". Als intendant zal optreden de heer Jan C. de Vos. Het gezelschap zal hoofdzake lijk spelen in den Stadsschouw burg te Haarlem en overigens op treden in de verschillende groote paatsen van deze provincie. In September a.s. zal het eerste stuk „Witte van Haemstede" van Cittert ten tooneele worden gebracht. Er zijn ongeveer 20 medewerkenden aan het gezelschap verbonden. met een concert, aangeboden door dé Haarlemsche Muziekvereeniging „Vooruitgang". JONGEN STAL F 2600 VAN ZLJN MOEDER. Een weduwe, wonende aan den Laanweg te Amsterdam, vermiste dezer dagen een bedrag van f2600, dat zij in de linnenkast had opge borgen. Zij stelde de politie ervan in kennis, en deze staagde er reeds spoedig in den diefstal op te hel deren. De dader bleek te zijn een 17-jarige zoon van de weduwe, die zich niet had ontzien zijn moeder te bestelen. Een klein gedeelte van het geld had de jongen reeds ver brast. doch «het overige werd nog op hem gevonden. SPOORWEGPERSONEEL PLEEGDE DIEFSTALLEN. AMSTERDAM, 12 Aug. Na een langdurig onderzoek is de recher che van het bureau Kattenburg, in samenwerking met de spoorweg- éecherche er hedenochtend toe overgegaan, een 3-tal spoorwegbe ambten, onder wie twee rangeer ders, te arresteeren, verdacht van het plegen van diefstallen uit spoorwagens. Huiszoeking bij een der rangeerders had reeds verschil lende goederen levensmiddelen en rookartikelen aan het licht gebracht, welke kennelijk van dief stal afkomstig waren. Naar schatting moet de waarde van het gestolene ten minste f3500 bedragen. Het onderzoek in deze zaak wordt met kracht voortgezet.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3