Economisch rechter LANDDAG TE ALKMAAR DE WEEK PROVINCIALE Marktberichten Stadsnieuws P Mtoleti Ongeveegde schoorsteenen SEPTEMBER A, B, Ct D en E Yalsch geld in omloop? Wat arbeiders H.R.C.-nieuws Watervogels-nieuws K. V .H.-nieuws Hennes-nieuws Aanvang hockeycompetitie Frissche Morgen-nieuws Predikbeurten Om het nationaal kampioenschap Voor den Groote zwendel met kaasrantsoenbonnen zijn VAN DEN NED.LANDSTAND is aangevuld met goede boeken. Afhalen schoenen formulieren Wij vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor- den gesteld tot het verkrijgen van een aanvraagformulier" voor schoenenbonnen op het Distri butiekantoor wier geslachts naam aanvangt met een der letters A, B, O, D of E. Weest op Uw hoede! Ons bereiken van diverse zijden ge ruchten, 1at in Den Helder valsch geld in omloop gebracht zou zijn. Het betreffen hier muntstukken, die vermoedelijk van lood vervaardigd zijn; ze zouden althans zeer buig baar zijn. Hoewel een en :.nder nog niet ge heel tot klaarheid ekomen is ver dient het aanbeveling goed op te letten by het ontvangen van wissel geld. De politie stelt naar een en ander een onderzoek in. inteAeM&eAl De plaatselijke lèiding van het Nederl. Arbeidsfront, afd. Den Hel der, maakt bekend, dat bij een be drijf te dezer stede als medewerker soc. voorman voor de afd. Electri- citeit is aangewezen: J. Agema, Ruyghweg 157. FIETS GESTOLEN. Een bewoner van de Brouwer- Straat deed aangifte dat zijn fiets gestolen is. De politie stelt een onderzoek in. HERRIE IN JE VI3CHSTRAAT. Aangifte werd gedaan door een bewoonster van de Vischstraat, dat zjj was beleedigd en bedreigd door eén bewoner van die straat. Ook hiernaar wordt-door de politie een onderzoek 'ngesteld. -v Het eerste elftal van HRC, dat a.s. Zondag zal uitkomen tegen GVO 1, is als volgt samengesteld: J. Dijkshoorn P. Bromlewe, Bot; J. Stins, G. Stolk, H. Kok; G. de Vries, W. Roomeyer, R. Koster, Bak ker, C. Heeris. Het aanvangsuur van den wedstrijd is 's middags 2 uur. Aangezien GVO een pittig elftal heeft, zal HRC haar uiterste best moeten doen om de punten thuis te houden. Morgenochtend, aanvang half elf, speelt het eerste tegen Atlas, Waar bij juist het karakter plaatselijk een feilen strijd doet verwachten. Het tweede speelt om 10 uur tegen Helder 3 en moet ook alle zeilen bjjzetten om succes te hebben. De elftallen zijn als \olgc: Watervogels 1. Clowting; Hollan der en Schotting; Hoogvorst, v. d. Hert en S. Been; M. v. d. Hert, Vriendjes, Beekhoven, H. Been cr, Schoneveld. Watervogels 2. Kubbe; Marsman en Bontes; Coster, v. d. Hert en Slo- temaker, Brondsema, Taekema, Snij der, Koomen en Rensmaag. Zondag speed KVH 1 op verzoek van den Ned. Korfbalbond, afd. Texel, een propagandawedstrijd op Texel tegen een combinatie van de beste spelers van Texel. Vertrek per boot om 10 uur KVH 2 speelt Jegen ZKV 4 op het terrein aan de Kemphaan straat. Dit kan een interessante ontmoeting worden, daar ZKV 4 verleden jaar nog 2e kl. speelde en is gedegradeerd. Deze wedstrijd vangt aan om 2 u. KVH 3 heeft uitstel, daar er ver schillende spelers moeten uitkomen op den athletiekdag te Haarlem, om daar den wisselprijs, dien zij verleden jaar te Santpoort wonnen, te ver dedigen. Hermes 1 (Heeren) te Bloe- mendaal voor een zware taak. i Op den eersten Zondag van het debuut in de vierde klasse van den Ned. Hockey-Bond krijgen de Her- mes-heeren reeds volop de vuurproef te doorstaan, in den vorm van een zwaren uitwedstrijd te Bloemendaal. De tegenstanders zijn daar BMHC 6, dat als een der meest gevreesde elftallen uit deze klasse te boek staat. Daarbij komt nog; dat Hermes het dit seizoen zonder drie van haar beste spelers van verleden jaar zal moeten stellen, zoodat de vooruit zichten voor a s. Zondag niet direct bemoedigend zijn. Hermes heeft ech ter meermalen bewezen, juist in der gelijke oogenb.i'.iken tot groote pres taties in staat te zijn en we verwach ten dan ook in ieder geval een eervol resultaat. De opstelling van de Hermes-ploeg is als volgt: v. Straaten; Tompot, Smits; Koorn, Verfaille, De Bruyn;.Pottinga, v. d. Haagen, Lastdrager, Ottervanger, v. d. Plas. Vertrek per trein om 9.40 uur. Voorts zullen een tweetal Hermes- elftallen op bezoek gaan bij de Texel- sche Hockeyclub De Pioniers, en wel Hermes 3, dat tegen De Pioniers 1 zal spelen en een gemengde combi natie, bestaande uit vijf dames en zes heeren, die tegen een dito com binatie van De Pionies zullen uit komen. Zooals men weet, eindigde Her mes 3De Pioniers op den hockey- dag in een 11 gelijk spel, zoodat de strijd niet zonder spanning zal zijn. Zondag houdt de Sportclub F.M. het door haar georganiseerde water- polo-tournooi in de Overdekte Zweminrichting te Alkmaar, waar aan, behalve F.M. zelf, meedoen: D.A.W. 2 (Alkmaar), 't Zwet 1 (Wormerveer) en de Watertrappers 1 (Haarlem). Er wordt gespeeld vol gens het afvalsysteem. F.M. komt met het volgende zeven tal uit: G. Flameling; C. Tjjsen, W. v, d. Bogaerde, G. Kruisdijk; G. v. d. Berg, H. Wilijenberg, J. Baarda. De eerste ronden worden gespeeld om 12 uur en de winnaars- en ver liezersronde na afoop van de Schooi en Kringwedstrijden. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 24 September 1942. Bevallen: J. Oosterbeek—Heeres, z.; T. W. P. C. Kemp^De Vries, d.; H. M. M. v. d. LansJonkman, z. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Chr. Ger. Kerk te Urk Ds. N. Brandsma te Harderwijk. Heden waren de prijzen: kuilpaling 74 ct., lijnaal 0.681.90, snoekbaars 68 ct., roode b~ars 36 ct. voorn 2230 ct., pos IC ct., alle» per kg; nest 50 ct. per bak van 37% kg 4 ZONDAG 27 SEPTEMBER. Westerktrk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Mej. C. A. Elink Schuurman. Geref. Kerk (Bethelkerk). V.m. 10 u., Ds. P. Veenhuizen, van Rotterdam. N.m. 3.30 u., Ds. v. d. Leer, van Oos terend. Julianadorp, n.m. 6 u., Ds. v. d. Leer. Anna Paulowna, n.m. 6 u., Ds. P. Veenhuizen. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 141.30 u., Hulpprediker v. d. Mey van Amsterdam. Chr. Geref Kerk (Steengracht). t V.m. 10 en n.m. r u., Leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.45 u., Cand. C. F. Brüsewitz, van Den Haag. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78) Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). V.m. 10 u., Zangdienst. V.m. 10.30 u., Ds. Tuinstra, te Alk maar. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) Zondag, v.m. 10.30 en n.m. 5 u., Samenkomst. Zondag n.m. 12.15 en 2.30 u., Zon dagsschool. Woensdag n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Donderdag, n.m. 8 u., Bidstond. Vrijdag, n.m. 7.30 u.,' Zangdienst. Leger des Heils Spoorgrach^ 35). V.m. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verloasingsdienst. 12 u. Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u. Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. TEXEL. ZONDAG tSEPTEMBER. Ned. Herv Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. De Waal, vm. 10.30 u., Ds. v. 't Hooft. - Den Hoorn, v.m. li u., Ds. Wesseldijk Cocksdorp, vm. 10.30 u., Ds. Salm. De Koog, n.m. 3 u., Ds. Wesseldijk. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, vm. 10.30 u., Ds. Gorter. Afscheid. Den Hoorn, nm. 3 u., Ds. Gorter. Afscheid. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Cand. Verdam, Bussum. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur, Ds. Kap- teyn. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, Ds Kapteyn. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug Eenigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur Ds. Witkop. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 1)0.30 uur. Mej. Van der Veen. Barsingerhorn, nam. 3 uur, Mej. J. yan der Veen. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur. Ds. Veenhuysen, v. Egmond Middentneer, voorm. 10 uur, Mej. Van Vliet, van Hoorn. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur de heer Joh. Mensink van Am sterdam. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds Van Beek. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. v Beek. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur Ds. de Mooy. Liturgische Jeugddienst. Daarna Zondagssch Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur. Cand. de Hoest. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds v. Wichen. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur. Ds. Vorstman. Oudkarspel, vm. 10 uur, Ds. Nell Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkslhqfn, nam. 3 uur, Ds. M. C Koole. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. Ds. Koole. Nam. 4 uur Ds. Krooneman van Tuijl. Zuidsrharwoude, voorm, 10.30 uur Cand. J. J. Brijker, van Oeg®t geest. Extra collecte. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Oudesluis; nam. 2.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Broek op Langendijk? voorm. 10.30 uur, de heer G. J. A. van Staden uit Utrecht. Hippolytushoef, geen dienst. Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur Da. T. Rotfhfusz. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam 2.30 uur, Cand Dr. L. Batelaan hulppred. te Amsterdam. Kollhorn, vm. 10.30 uur, Ds. Visch Nam. 3.30 uur, Cand. C. v. d Vaart, hulpprediker. Langereis, nam. 3 uur, Ds. Visch van Kolhorn. Broek op Langendijk, voorm. 10 u /en nam. 3.30 uur, Ds. Donner. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur. de heer H. W. Hofmeester uit Hilversum Schagerbrug. Dinsdagavond 8 uur bijeenkomst Chr Jongemannen vereen, in het Evangelisatiegeh Breezand. voorm. 10 uur en nam 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in d*e Ned. Herv Kerk) de heer F. v. Rossum. Hippolytushoef, voorm. 1 Ouur, de heer S. Lodder, van Alkmaar en Oever, nam. 4.30 uur, de heer S. Lodder. Bergen (E.V. „Maranatha"), vm 10.30 uur, Ds. H. M. E. Bretner van Amsterdam. The Star oi Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de heer P. J. Ternee v. Den Helder Vrije Evangelische Ger. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10 uur, Ds. Ruijs. Woensdag avond 8 uur St. Jacohsstr. 22. Warmenhuizen. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), nam. 4.15 u Ds. Rijs. Donderdagnam. 4.15 Ds. Ruijs. in Feiten en Fantasieën De haring en de ton Laatst, op 'n dag, las ik in deze courant een aardig stukske over beleefd heid in den trein. Ik nam eveneens kennis van de phtase waarin stond, dat dit alles ook van toepassing was op de reizende lieden tusschen Alkmaar en Nieuwediep. Want hoe ter wereld is het mogelijk in de evacuatie-treinen de beleefdheid eenigszins te betrachten, als men de naakte waarheid aanschouwt. Die waar heid bestaat hierin, dat het normaal ge worden is dat 17 lieden in één coupé saamgestouwd worden. De klassieke „haring-in-de-ton" heeft in vergelijking hiermee 'n waarlijk overstelpende levens ruimte en wijlen het niet minder popu laire „sardientje-in-blik" kan zich wente len in overvloedige ruimte. Alles wordt momenteel in gebruik genomen en het beeld van reizigers in het net. reizigers in de W.C. en reizigers op de knieën van anderen, die reeds op andersmans knieën zetelen, heeft niet ongewoons meer. En dan leest men van „voorin en achter uit"Wij, reizende jutters betrachten de beleefdheid zooveel moge lijk, maar het is moeilijk in dit opzicht consekwent te zijn. Er zijn nu eenmaal teveel reizigers, die met een specialen trein meewillen. Zooveel, dat het tot groteske tafreelen leidt en men des morgens en des avonds de meest ver- rasende voorvallen kan beleven. Overigenswie een, plaats heeft en zitten mag, voelt zich gelijk een Koning. Zy, die aan de respectievelijke stations nog moeten instappen, hebben het zuur. Zoo zuur, date ze de beleefd heid ganschelijk vergeten. Tenminste hedenmorgen stapte een juffrouw te Breezand in, wilde althans instappen, en braakte al haar opgespaarde gal van twee jaren reizerij uit. bij het vernemen van dat eene woordje „vol" in die twee andere woordjes: „barst dan!" Hetgeen om den drommel niet netjes, maar w e l begrijpelijk is De Kantonrechter heeft twee stadge- nooten te grazen gehad, die het afge sloten stadsgedeelte met hun aanwezig- heeid onveilig maakten. Ze kregen een drukker die lang niet gewoon meer was en hiermee heeft de rechtvaardigheid weer eens een goede beurt gemaakt. Tenslotte is, het zondet meer schandaleus, dat er lieden gevonden worden, die den euvelen moed bezitten zich tot dergelijke schandstreken te laten verleiden. Neen hiervoor past geen enkel pardon, geen enkel excugs. Deze elementen moeten aan den bekenden „hoogsten tustitionee- len boom" opgehangen worden, opdat hen eens en vooral den lust tot ecu dergelijk „bezoek" vergaat. Ze staan op één lijn met de puin- schuimers en met al die anderen, die er hun neven-beroep van maken om, profi- teerend van de duisternis, verlaten woningen te betreden en te plunderen. A-sociale creaturen, die niet thuis be- hooren in een samenleving, die het waar- Ambtenaar en rechter waren het klaar- lijk al moeilijk genoeg heeft, blijkelijk roerend met elkaar eens en zoo ooit. dan wreef de futtersche gemeen schap zich ditmaal de handen bij het vernemen van zulke hooge straffen. Waarbij wij de hoop uitspreken, dat ze een volgende maal nog beduidend hooget mogen zijn Ook de vierde en, vijfde partij door Euwe gewonnen In de afgebroken partij, die gis terochtend om tien uur werd voort gezet. vereenvoudigde v. d. Hoek de stelling en koos een dame eind spel met een pion achterstand. Hij hoopte hierin nog remise te kunnen bereiken door voortdurend schaak, hetgeen echtêr door Euwe op fraaie wijze werd weerlegd. Na 59 zetten gaf v. d. Hoek de partij op. In de vijfde partij, die gisteravond gespeeld werd in het Nat. Schaak gebouw te Den Haag. keerde v. d. Hoek na de slechte ervaring op gedaan met de Spanjaard tot de Laro-Kann verdediging terug. Het werd nu de Panoff variant, waarin v. d. Hoek bij den zesden zet een pionoffer tot .nu toe is nier nooit anders dan nadeel mee bereikt bracht. Het verging hem °°k hier niet anders. Euwe behan- delde de partij zeer sterk om in het middenspel in het centrum door te stooten. Het zwarte spel stortte als een kaartenhuis ineen en reeds na 23 zetten bleef v. d. Hoek niets an ders over dan te capituleeTen. Een door v. d. Hoek zwak behandelde party De stand is nu: dr. Euwe 4Vo pt. v. d. Hoek 1A punt. Er zal nu wel een wonder moeten geschieden wil v. d. Hoek het Euwe nog erg lastig maken. De zesde partij wordt hedenmid dag om 2 uur gespeeld in het N.S.G. FLINKE VRIJHEIDSSTRAFFEN OP GELEGD. Ruim een half jaar geleden werd In' Alkmaar een groote bonnenzwendel ontdekt. Het bleek, dat bij de firma Hennema, kaashandel, minstens een 6000 rantsoenbonnen voor kaas waren ontvreemd en bij onderzoek ontdekte de recherche, dat deze bonnen gesto len waren door den boekhouder, t.w A. A. van Campen. Deze had die bon nen weer verkocht aan eenige zaken relaties voor pl.m. 5 cent per stuk en het gevolg was, dat deze 6000 bonnen vertegenwoordigende 600 tot 650 kg. kaas, op ontoelaatbare wijze in de di stributie terecht kwamen. Van Campen we hoorden het van zijn verdedigster, mevr. mr. Timmer was het niet meegeloopen in .het le ven. Hij verdiende zeer weinig, terwijl hij een zeer verantwoordelijke positie bekleedde bij zijn firma, en toen twee zakenrelaties bij hem aandrongen om bonnen, bezweek hij voor de verlei ding en raakte zoodoende op den ver keerden weg. De zaak kwam uit en het gevolg was dat de hoofdpersonen schielijk werden opgeborgen. Twee maanden ongeveer zaten zij in voorarrest en toen werden ze vrijgelaten in afwachting van de berechting van hun delicten. Van Campen bekende, zoodat de Of ficier, mr. Feitsma, een gemakkelijke taak had. Hij vroeg een gevangenis staf van twee jaar. Ned^f de verdedig ster, mr. Timmer, clementie bepleit had, vonniste mr. Meijer den verdach te met 15 maanden gevangenisstraf, daarbij overwegende, dat verdachte reeds twee maanden gezeten had en niet al te veel verdiend had aan deze transactie. Een van zijn afnemers was S. Jon ker, kaashandelaar te Haarlem. Hij had van Van Campen een 2500 rant soenbonnen gekocht, niet wetende zoo verklaarde hij dat deze van clef stal afkomstig waren. Maar dat excuus kon de economische rechter nauwelijks gelooven. r ^Officier vroeg in dit geval een gevangenisstraf van negen maanden en het vonnis luidde conform. De tweede afnemer was J. Elte, ver tegenwoordiger te Alkmaar. Deze had ook al een 2500 bonnen gekocht van Van Campen en bovendien van een zekeren Stentrop nog een 500 bonnen Elte verkocht deze later links en rechts. De Officier meende, dat Elte alleen uit winstbejag had gehandeld en vroeg 15 maanden gevangenisstraf Het vonnis luidde een jaar. H. Stentrop, kruidenier te Egmond aan Zee, had de genoemde 500 bonnen aan Elte verkocht voor 40 gulden. Het vonnis luidde drie maanden. M. Th. Kaïjtein, kaashandelaar te Alkmaar, had aan Van Campen een 25 Edammers verkocht met 1 gulden ex tra winst per kg. Vonnis 250 gulden. Aan de beurt waren vervolgens de afnemers van de bonnen, J Zwart en A Klein, melkslijt^Ls te Alkmaar, die beiden een 500 stu™ hadden betrok ken, werden veroordeeld tot 350 gul den V. Huisman, melkslijter te Heiloo. die 1300 bonnen kocht en bovendien eerst ontkende, kreeg een maand. ANNA PAULOWNA VOOR DE LANGE AVONDEN. De Reizende Bibliotheek heefi oók aan den heer J. Hazeloop in den Oostpolder weer een kist hoe ken gestuurd. In dit deel van den polder kan men dezen winter dus eveneens weer profiteeren van d< goede boeken, die deze mooie in stelling uitleent. W1ER1NGEN POLITIE. Gevonden: een koralen halsket ting. Inl. bij den gem.bode. AANGEHOUDEN. -Door de marechaussee is aange houden zekere arbeider J. Hin de Beltstraat alhier, wegens het ver voeren van een partij wollen garens Bij een onderzoek in zijn woning zijn een partii gymschoenen rijwiel banden. werkkleeding en zoolledex onvoordeelig: de kachel brandt slecht, geeft minder warmte en kost extra veel kolen. onaangenaam: roet in den schoorsteen belemmert den trek en maakt dat de kachel rookt. onveilig ''hui verstopte schoorsteenen verhoogen het gevaar voor schoorsteenbrand. Laat dus tijdig den schoorsteenveger ko men en vergeet ook niet, uw kachels of haarden vakkundig te laten schoonmaken en nazien, zoodat alles prima in orde is, als U begint te stoken. - nleer warmte uit minder kolen PUBLICATIE y. h. DEPARTEMENT y. HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART t b. y. HET RIJKSKOLENBUREAU OPVOERING VAN HET OPENLUCHTSPEL „DE STROOPPOT" ZANG MUZIEK DANS AANVANG 11 UUR TOEGANG VRIJ in beslag genomen. H. is door de marechaussee in arrest gesteld en van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. VOETBAL. Voor de belangrijke ontmoeting SchagenSucces, Zondag a.s. te Schagen, komt Succes volledig uit in de volgende opstelling: Doel: P. Posthumus; achter: J Lont en J. ledema; midden: J. de Vries, Th. Rijkers en L. Moiituiet; voor: S. Schmitt, J. Hartman, J Metselaar, J. Doves en C. Lont. VESTIGINGSWET. Door de Kamer van Koophandel te Alkmaar is, ingevolge de Vesti gingswet, verguhning verleend aan den heer P. van Dijk alihier, tot het uitoefenen van een kap- nersibedrijf in het perceel Hoofd straat 30. BOUWVERGUNNINGEN. Door den Burgemeester dezer emeente is 'bouwvergunning ver eend aan Mw Wed. A. Kooij tot het bouwen van een boerderij aan den Noordburenweg, voorts is toestemming verleepd aan 5. Zo inerdijk en aan D. van Duin al hier. voor het vervangen van een rieten dak door een pannen dak. resp. op een perceel aan de Bloemsteeg en te Oosterklief. COLLECTE. Aan de Vereeniging tot werk verschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam is vergun ning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente en wel in de maand September 1942. De bibliotheek in „HET EI GEN GEBOUW" •r Ruilen 's Maandags en Donder dagsavond na 7 uur, 's Zater dags vanaf 2 uur n.m. Hippolytushoef Wieringen. ATTENTIE! ATTENTIE! De bekende DANSCURSUS van B. HARMS begint weer op ZONDAG 4 OCTOBER in Café K. RUS te HEERHUGO WAARD. Geeft U zoo spoedig mogelijk op, aangezien de ani mo zeer groot is. Aanvang middagcursus 4 uur. Aanvang avondcursus 7 uur. Dagel. aan gifte bij K. Rus, Café, Heer hugowaard. Persoonsbewijzen meenemen. ALKMAAR. 25 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd: 16 sta pels. wegende 24.438 kg. Fabrieks- kaas 20 plus f 43.50. idem 40 pl. f 56. boerenkaas 40 plus f 56. Handel vlug IJMUIDEN. 24 Sept. Tarbot f 8—3.50. griet f 5—2.50. tongen f 7.501. middelschol f 3 kl. middelschol f 2.50. kleine schol 2e soort f 2. 3e srt. f 0.80. 4e srt. f 0.50. bot f 1. schar le srt.K 0.60. 2e srt. f 0.30. vispuf f 0.10. gullen f 0.80. wijting f 0.80. pieterman f 1.50 poon le srt. f 3 2e srt. f 1.20, hors makreel f 0.40. alles per Kg. K 2107

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3