Vaarwel Gul r4f/fe v v v v v v Getuigen a décharge b even weg DE WEEK Marktberichten Kappers... opgepast! Stadsnieuws T,U,V,W,X,IJ,Z Collecte Winterhulp Oplichting van f 400*- Één-pans maaltijd Bijeenkomst Nederl. Volks| dienst en Volkswohlfahrt' Inbraak aan de Westgracht H.R.C.-nieuws Hélder-nieuws Predikbeurten Wacht nog even met stoken! \orig jaar vroor het 20 gradene e En Heldersche slager werd veroordeeld Verordening betreffende ordening van den arbeid Afhalen schoenen formulieren W'U vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag In de gelegenheid wor den gesteld tot het verkregen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Distri butiekantoor, wier geslachts naam aanvangt met een der letters T, V. W. X, IJ en Z. De laatste van 3 Vikings Do Gul zullen we niet meer zien. In een klein Oude-Heldersch huisje ligt hjj opgebaard, ontzaglijk oud, inaar met nog steeds dien expressie ven kop, die hem tot een levend schouwspel maakte overal wadr hij kwam in deze stad. Velen zijn hem ontvallen in den loop der jaren: Tabbie... en de Gor- rel... en al die andere blauwe zee ridders, die men jaar in, jaar uit door den Ouden Helder zag ijsbeeren en die bij Den Helder behoorden, net zooals Lange -aap, als de Wester- kerk-toren en het blauwe Marsdiep. Verhalen uit het leven van de Gul komen weer in herinnering, verhalen, die nu verteld worden door hen, die ze alweer van hu: vaders en groot vaders gehoord hebben. Van die redding in '74, toen een petroleum- brik bij Kapermeulen aan barrelen sloeg en De Gul er met z'n maats heen toog. Dat vas de vermaarde tocht van Andries van den Berg, IJs Stol, ouwe Japie Been, Maarten Bethlehem en "abbie, en nooit werd deze race met den dood vergeten. Vele tochten maakte De Gul en steeds ontsprong hij den dans op de witte brekers van de Haaks, die het ook op zijn leven gemunt hadden. Telkens kwam hij behouden thuis, steeds bereid opnieuw uit te varen in de vlet. De Gul was niet alleen zeeman. Ook in het burgerlijk leven heeft hij zich verdienstelijk gemaakt. 45 jaar lang was hij verbonden aan de brandspuit en hij was hierop min stens even trotsch als op z'n red ders-carrière. Hij bewaarde al z'n levensdagen een gewichtig brevet met de daarbij behoorende medaille; op de plak staat „NederlandsChe Brandweer Vereeniging. Voor trou wen brandweerdienst". En op het brevet leest men dat hij 23 Mei 1880 zijn aanstelling kreeg als „oppasser". Dat was nog onder burgemeester Stakman Bosse. Zeeridder... brandweerman... vlet- terman... haringtrekker... vischven- ter... wandelaar... wat is die Gul allemaal niet geweest. Alleen: rijk is hij door al die functies nooit gewor den. Een hard en schamel bestaan was het maar, met veel dagen van nijpende armoede. Tabbie lag hen. bijzonder aan het hart. Als hij met hem sprak glinster den de goeie oude oogen. Tabbie... hij was een duivel... in het water... die was nooit in heel z'n rauwe leven ergens bang voor, doch vocht met de zee als een baarlijke duivel. Ja, groot was het ontzag voor zijn ver maarden broer, ontzag en diepe eerbied. Met het verscheiden van De Gul is de laatste der drie Vikings, be staande uit Gorrel, Tabbie en Gul, verdwenen. Alleen de herinnering blijft voer aan deze drie musketiers van de Haaks, die apart en gedrieë- li.'k eens grootsche daden verrichten, waarover met gulden letteren ge schreven staat in het Boek van het Nederlandsche reddingwezen. Het waren, met al hun fouten, kaerels van formaat, uit één stuk. Een periode van heroiek avontuur, van bravour en ontstellende dapper heid vindt met het heengaan van De Gul haar voleinding. Den Helder za' deze drie namen echter niet vergeten. Daarvoor druk ten zij in den loop van zoovele jaren een te diep stempel op deze stad. Vaarwel Gul... Dat je ook .rij de laatste reis, je grootste, behouden thuis mag komen! Wij vestigen de aandacht op de heden en Maandag te houden straat collecte voor dt Winterhulp. De winter is weer in aantocht en ^tet is o.i. vrij wel overbodig om de ingezetenen nogmaals aan te sporen, om met milde hand te geven. Zoo ooit, dan zal in dezen winter veel nood gelenigd moeten worden en het aantal personen, dat daarvoor In aanmerking komt, zal aanmerke lijk grooter zijn dan tot nu toe het geval was. Zorgt er dus voor, dat alle aan vragers kunnen worden geholpen, zij het dan ook, met het oog op het groote aantal, i p bescheiden wijze. Als collecte-spe'djes zullen licht gevende molentjes worden verstrekt, welke in de komende donkere avon den zeer practisch zullen blijken te zijn. Iemand werc aangehouden door de politie, verdacht van oplichting tot «en bedrag van 400.ten nadeele van een stadgenoot. Op 25 October a.s. zal in deze ge meente in Casino voor de eerste maal een z.g.n. eenpansmaaltrjd worden gehouden en wel van 1315 uur. Nadere meuedeelingen te dezer za j zullen nog worden gedaan, doch belanghebbenden kunnen thans reeds met datum en uu rekening houden. Naar men oi.s mededeelt, ligt het in de bedoeling, dat op Dinsdag 27 October a.s. de Nederlandsche Volks- dienst en de N.S. Volkswohlfahrt, gezamenlijk, een openbare bijeen komst houden. Tijdens deze bijeenkomst, welke zal worden gehouden in de Rialto- Bioscoop en zal aanvangen om 19.30 uur, zal o.m. het woord gevoerd wor den door de Heeren Querner, Provin ciaal Leider, van den N.V.D. en Hyner, Kreisambtsleiter der N.S.V. Bij de tolitie werd aangifte gedaan door een kapper uit de Koningstraat, dat men geduren de den nacht kans gezien ha'd de kappersstok voor de pul mee te nemen. Als men reeds dergelijke ap paraten als brandhout kan ge bruiken... waar is dan het eind? Een winkelierster aan de West gracht deed aangifte, dat vandalen haar winkel waren binnengedrongen en zich hadden ontfermd over diverse kostbare zaken: o.a. over een kachel, een waschmacl.me, sigaretten, koffie, zeep en, wat niet va' het onbelang rijkste was, een bedrag van 200.— in contant geld. Een onderzoek word'. ingesteld. GESLAAGD. Geslaagd onze oud-stadgenoot L. de Hoogh voor het propadeutisch examen in de medicijnen aan de Rijks Universiteit te Utrecht. KOEIEN ZONDER MANIEREN. Een bewoner van de Mesdagstraat te Huisduinen deed aangifte dat an dermans koeien zijn tuin betreden hebben en aldaar hun magen vulden met zjjn groenten. LEUKE BOEL... Een vrouw in de Keizerstraat werd aangevallen door een man, die veel te diep in het glas gekeken had. Politie kwam .uschenbeiden en ver voerde de dronkaard naar het Hoofd bureau, ter uitslaping van deszelfs roes. H.R.C. 1—Q.S.C. 1. Het eerste elftal staat voor een zwaren uitwedstrijd tegen QSC, maar ondanks dat hebben we voldoende vertrouwen, dat de punten naar huis komen. Het elftal is als volgt: J. Dijkshoorn, d.; D. H. Bromlewe, D. Bot, a.; H. Kok, r. Stork, W. Ro- meyer, m.; R. Koster, J. de Schip per, G. de Vries, G. Bakker, C. Hee- res, v. Het. tweede ontvangt QSC 2, aan- van 2 uur, en bestaat uit: J. Blankvater, d.; J. Bijl, D. Wey- dert, a.;~J. Stins, F. v. Dok, L. de Jong, m.; D. v. Leek, P. Bromlewe, A. v. Veen, J. tVries, J. Bais, v. HRC 2 speelt 's morgens om 10 uur op het Helderterrein tegen Wa tervogels 7: G. Does, d.; C. v. d. Heide, G. Bui tenhuis, a.; G. Post, J. Huitinga, C. Bak, m.; G. Steffens, C. Roetman, C. v. d. Berg, J. v. 't TToff, J. Snijders, v. Het vierde van HRC krijgt Alcm. Victrix 4 thuis, aanvang 12 uur. W. Carsjes, d.; J. Snel, J. Holdorp, a.; J. v. d. Voorde, M. de Boer, L. Conijn, m.; J. Jansen, J. Dol, A. Boot, J. Kater, D. de Vries. HELDER 1KINHEIM 1. Na de rustdag ontvangt het eer ste haar ouden bekenden tegenstan der Kinheim, waartegen al zoo menig „robbertje" gestreden is. Ook nu weer rekenen v. e op een spannenden wedstrijd en vanzelf zoonoodig op de punten. Aanvang V, uur. De opstelling is: Kerter, d.; Booy, v. Teeekelen- burgh, a.; Himpers, Kiesewetter, v. d. Bogaerde, m.; Rottier, Vink, Wa genaar, De Leur, Wieren. EDO 2HELDER 2, vertrek per trein 9 uur 30. Boogaard, d.; Neerhoff, Pater, m.; Goutier, Veen, Bakker, m.; Dorlijn, v. Splunder, Spigt, v. Beekhoven, Snijder. HELDER 3OUDORP 1, aanvang 11 uur (terrein A). Brouwer, d.; Visser, Bodenstaff, a.; C. v. d. Bogaerde, Jansen, Papo, m.; v. Horik, v. Dok, Borgerding, Stale- man, Hendriks, v. Dze wedstrijd gaat om de bovenste plaats van 1 D. WINKEL 3—HELDER 4. Vertrek per trein 9 uur 30. ZONDAG 18 OCTOBER. Westerkerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk. (Bethelkerk). V.m. 10 u„ Cand. v. d. Vliet. N.m. 3 u., Cand. v. d. Mije, uit Schagen. Julianadorp, n.m, 5.30 u., Cand. v. d. Mije, uit Schagen. Anna Paulowna, n.m. 4.15 u., Cand. v. d. Vliet. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.10 u., Cand. N. K. van den Akker, van Weesp. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 5 u., Ds. A. Zwiep, van IJmuidem Doopsgezinde Gemeente. Niet ontvangen. Oud-Katholieke Kerk (tijd.; Herst. Evang. Luthersche Kerk, Weezenstr.) N.m. 2.30 u., H. Dienst (Ps. H. J. Verhey). Evangelisatie (Palmstraat). Niet ontvangen. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat). Zondag, v.m. 10.30 en n.m. 5 u„ Samenkomst. Zondag, n.m. 12.15 en 2.30 u., Zon dagsschool. Woensdag, n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Donderdag, n.m. 8 u., Bidstond. Vrijdag, n.m. 7.30 u., Zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verlossingsdienst. 12 u„ Zondagsschool. A.s. Maandag, 2.15 u., Vrouwenkrans A.s. Dinsdag, 7.30 u., Schriftlezing. TEXEL. ZONDAG 18 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m 10 u„ Ds. Visser. Den Burg, n.m. 7.30 u., Ds. Visser. Jeugddienst in Eben Haezer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok.' De Waal, v.m. 10.30 u., Ds. Van 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds.Wesseldijk D Cocksdorp, v.m. 11 u., Ds. Salm. N.m. 8 u., Ds. Salm. Jeugddienst. De Koog, n.m. u., Ds. Visser. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. in Feiten en Fantasieën De terugkeer van een lang man Tot de feitelijkheden van deze week behoort zeer zeker de bioscoop-ouver ture in d'aloude Tivoli aan de Molen straat, en niet minder het feit dat deze opening geschiedde door den man zon der wien de Heldersche filmery niet denkbaar is: Piet van Twisk. Piet Niemand meer, maar ook niemand minder! Pietouder geworden, nog dun ner, nog schraler, maar altijd nog Piet met zijn enorme dosis bonhommie, zijn onverstoorbaar humeur en ontwape nend optimisme. Deze eerste voorstelling vond plaats in de Tivoli. Natuurlijk in de Tivoli. In hetzelfde gebouw dat de glorie en roem van Nieuwediep beleefd heeft. Waarin eens de Jantjes van onze marine hun sausjes dopten, terwijl hun dulcinea's ontelbare sinaasappe len ontpelden. Tivolimet z'n gansch-eigen sfeer, z'n bont-geverfde vier muren waaraan nog de zweetdruppels van Frans Neyts kleven, z'n hangend bal- con en z'n klassieke klapstoeltjes. Tivoliwaar drie generaties het spel der schaduwen zagen: onze vaders, wij-zelf en onze kinderen. Thans draait ,£>c Tivoli" opnieuw en wederom is het Piet die de sgepter zwaait. Men zou zoo zeggen dat er niets veranderd was. En toch veranderde er zoo veel! Nieuwediep heeft z'n D.A.D. Z'n Distributie Afhaal Dienst. Een kwartet flinke jongelui heeft het aan gedurfd en... verdraaid nog an toe waarom zou het elders in den landt wel en hier niet lukkenDat het inderdaad gelukt bewijst het resul taat. Tallooze stadgenooten repten zich van de week reeds naar het kan toor om zich op te geven als abonné. Enmen heeft gelijk. Tijd is geld en zeker de verloren tijd aan de balie van het Distributiekantoor doorge bracht als men in de gelegenheid is anderen het werk te doen verrichten. Gisteren kwam er-iemand bij de krant z'n nood klagen. Er was iets ergs gebeurd, zei de man. En wel met die ,jD.A.D.". Hij vertelde dat hij een schoenenbon moest afhalen en dat hij om half 10 's morgens reeds aan de balie stond, doch 's middags om kwart over li nog niet geholpen was. De oorzaak f De meneer van den D.A.D. stond vóór hem en moest 650 kaarten behandelen Het bovenstaande is, men lette wel niet historisch. De D.A.D.-ers komen niet aan de balie, doch zitten netjes op het kantoor-zélf. Zoodat niemand ooit bevreesd behoeft te zijn voor een dergelijke mogelijkheid. Tenslotte nog een enkel woord over „De Gul", die van de week z'n laatste reize heeft aangevangen. Die Gul toch wat i s hij oud ge worden en wat jammer dat het hem niet gegeven was nog langer in z'n geliefd Nieuwediep te blijven wonen. Maar het is wellicht te egoistisch er zoo over te denken. Als men zoo om en nabij de 92 is hecht men doorgaans niet al te veel meer aan het leven en zeker niet als men het niet meer bijs ter naar den zin heeft. Of dat met De Gul het geval wasf Wij weten het eerlijk niet. Het was onmogelijk iets uit dezen als een bus zoo gesloten zijnden man te krijgen. Daar kwam men niet achter. Maar waar wij, landrotten en pen- nelikkers de zee zoo intens kunnen missen, daar moet het voor De Gul wel een hard lot geweest zijn haar, die hij zoovele jaren bestreed, te moe ten missen. Hem was slechts overge bleven z'n huisje, z'n herinneringen, z'n straat en z'n kennissen. Maar z'n grootste vriendin en tevens grootste vijandin de zee die had men van hem weggenomen en dat zal hem meer leed gedaan hebben dan wij kun nen vermoeden. p vomjjo dchmtr d&mms ft*. a, Of vaw V] totei eU -paf zafe pp de Huqqt tKftt. cU. 'Vw cU. tux+ui Zxro %mttuw Dcnutf cUhaw dtvie vw't taMxl. Natuurlijk om van dia fijn* H-O of Quaker havermout te komen imullen. En geef Douw douw dene eem ongelijk, men zou zelfs van nóg veel verder dan Brugge komen, om van zoo'n puik maal te genieten. Beter voeding l« welhaait niet te bedenken; llchtverteerbaer, gezond, voedzaam en rijk aan: eiwit, ijzer, phoiphorui en de zenuw- iterkende vitamine Bi. Ontvangt V nog bonnen voor ha vermout, vraag dan ook nu naar het beste dat er is, vraag naar H-0 of Quaker. -«F Mtf Hopelijk gebeurt het dit jaar niet, maar reken er wèl op, voor alle zekerheid. Begin dus laat met stoken en vermijd alle warmte-verspilling. Stook slechts zeer matig als het niet zóó koud is en bewaar uw brand stof zooveel mogelijk tot het vriest. Sluit ook steeds alle deuren" en laat de kostbare warmte niet uw huis uit vliegen door reten en kieren. Laat deuren en ramen niet noode- loos open, als de kachel w brandt! Dat spaart warmte ZUINIG Jg en dus kolen Haal meer warmte uit minder kolen PUBLICATIE v. h. DEPARTEMENT HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART tb.». HET RIJKS KOLEN BUREAU Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 u., Ds. v. d. Veer. Intrede. Geref. Gemeente H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. v. d. Plas. Den Burg, n.m. 5.30 u., Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. W. J. Klaar. Spanbroek, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Oudkarspel, geen dienst Noordscharwoude, voorm. 10.30 u., Ds. H. F. C. de Boer. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. M. C Koole. Dirksliorn, geen dienst. Haringbuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen. Kolhorn, nam. 2.30 uur, Ds. v. Biemen. Zuidscharwoude, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Mej. Van der Veen. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis. nam. 2.30 uur. Ds. Wit kop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2.30 u., Ds. Van Beek. Hippolytushoef, Donderdag 22 Oct. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Hu welijksinzegening. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Miridenmeer, nam. 2.30 uur, Ds J Krijtenburg, Doopsgezind Pred. te Twisk. Warmerahuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Tuinstra, v. Alkmaar. Koedijk, voorm. 10.30 uur, Ds. Klein Wassink, van Alkmaar. Heerhu go waard, nam. 2.30 uur, Ds De Mooy. Veemhuizen, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Oude Niedorp, geen dienst. Doopsgezinds Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Oos terbaan. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur Da. Rothfusz. Broek op Langendijk. geen dienst Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur Ds. Lugt. Gerei. Kerk. Behagen, voorm. 10 uur. Ds. J J Bosnia van Krabbendam Bcdie ning H. A. Nam. 2.30 uur, Ds. J. J. Bosma II A. en Nabetrachting Broek op Langendijk, voorm. 10 ur en n%m. 3.30 uur. Ds Donner Thorn. voorm. 10.30 uur en nrm 3.30 uur. Ds. Visch. ingereis. reen dienst Evangelisatie. hagen, \oorm. 10.15 uur, Ond Beneder. 'reezand, voorm. 10 uur ert nam 3.30 uur, de heer Boon. "hagerhrug, voorm. geen dienst Nam. 2.30 uur >'in de Ned. Herv Kerk) Ds J. D Kleijne. v. Alk maar. Bed H.A. ippolytushoef. nam. 4.30 uur, de beer O. Deen. "fi Oever, voorm. 10 uur. de heer OJ Deen. "hagerhrug. Woensdagavond 8.30 uur, bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen. in het Evangelisatie gebouw. 'Tgcn (F..V „Maranatha") voorm 10.30 uur. Ds. W. M. A. Bremer, van Amsterdam. ALKMAAR, Vrijdagavond. Het zeker niet-alledaagsche ge val deed zich heden voor bij de rechtbank te Alkmaar, waar de economische rechter een zaak te gen een clandstienen slachter kreeg te behandelen en waar de vijf getuigen h décharge niet op kwamen. Wat tot gevolg had, dat de slachter werd veroordeeld tót zes maanden gevangenisstraf met aftrek van één maand preventief. Het was de Heldersche slachter J. Kater, die terecht stond als ver dacht van het slachten van een of meer schapen. Dit zou gebeurd zijn in de boerderij van een der heeren Tesselaar. welbekend nij de lezers van de rechtbankrubriek. Op een regenachtigen Zaterdag in Juli zou verdachte uit de schuur van deze boerderij een schaap ge haald hebben, dit naar de dorsch gebracht hebben en daar het dier gedood hebben. Na bet villen en het afslachten zou hij. het vleesch per fiets weggebracht hebben.' Nu waren er drie getuigen, die öf geheel, óf gedeeltelijk de slach ting hadden gezien, terwijl één van die drie zelfs een handje ge holpen had. En alle drie getuigen konden onder eede verklaren, dat de verdachte van heden de slach ter van het schaap was geweest. Men zou zeggen, at de zaak dus heel klaar was, ook al bleef ver dachte alle schuld pertinent ont kennen. Er waren echter minstens vijf ner sonen, die onder eede zouden kun nen verklaren, dat verdachte op dien bewusten Zaterdagmorgen heelemaal niet in die boerderij ge weest was, maar ergens anders in Den Helder! Echter deze voor ver dachte zoo belangrijke getuigen kwamen niet ter terechtzitting. Mr. Meijer, economisch rechter, ondervrdeg de drie getuigen zeer uitvoerig, wees hun op de beteeke- nis van den eed. wilde slechts zeer positieve verklaringen, en wcnschte geen enkele verklaring, die slechts op een waarschijnlijk heid berustte. Zoodat het verhoor van de ge tuigen zeer nauwkeurig ging en deze getuigen zich niet vergisten. Maar de verdachte bleef ontken nen. Deze menschen moeten zich vergissen. Ik ben niet op die boerderij geweest en heb dien heelen morgen in Den Helder ge werkt. Mr. Feitsma. su'# officier, meende, dat het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen was, ondanks het ontkennen van In een zeer druk bezochte pers conferentie heeft de leider van het N.A.F., de heer H. J. Woudenberg een rede gehouden naar aanleiding van de afkondiging van de veror dening van den arbeid, een zeer belangrijke gebeurtenis in den socialen ontwikkelingsgang van ons land. Deze verordening, welke door den rijkscommissaris is afgekon digd, zal zijn te beschouwen als de grondwet van den arbeid en daar mede ook van het sociale leven. Als grondwet van den arbeid stelt de verordening de richtlijnen vast, volgens welke het sociale le ven zich zal moeten ontwikkelen. We komen Maandag a.s. uitvoe rig op deze aangelegenheid terug. The Star oi Hope Missiën. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur. de heer Broeksma van Zaandam. lulianadorp, Donderdag 22 Oct 's av. 8 uur. Evangelisatie-avond Spr. de heer L. Brasser van Den Helder, m.m.v. Zangkoor. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm 10.15 uur Ds. J J. Ruijs. Warmenhuizen, Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), nam. 4.15 u., Ds. J. J. Ruijs. verdachte. Spr. vroeg zes maan den gevangenisstraf. Mr. dr. Buiskool, verdediger, meende, dat de drie getuigen zich moeten vergissen. Spr. had ge hoopt, vijf getuigen a décharge te kunnen oproepen. Zij wilden echter niet kome.i, omdat een van hen Woensdag morgen als verdacht van meineed in arrest is gesteld en zij nu niet ditzelfde risico wilden nemen, hoe wel zij de waarheid zouden zeg gen. De zaak zelf ligt geheel an ders dan thans wordt vastgesteld, maar spr. is aan zijn ambtsge heim gebonden en moet daar dus verder over zwijgen. Waar dus de getuigen décharge geen verkla ringen kunnen of willen afleg gen, moet spr. volstaan met de clementie van den economischen rechter in te roepen en hij ver zoekt dan ook, de preventieve hechtenis jn mindering te bren- gen. Deze veroordeelde verdachte ten slotte tot 6 maanden met aftrek van 1 maand. WIER1NGEN BELANGRIJKE VERGADERING VAN DEN NEDERLANDSCHEN VOLKS- DIENST. Op Maandag 26 October a.s. te 20 uur zal in Cinema de Haan te Hippo lytushoef vanwege de Nederlandsche Volksdienst een belangrijke bijeen komst worden gehouden, waar als sprekers zullen optreden de heeren D. H. Querner, Provinciaal Leider voor Noordholland van den Nederland- schen Volksdienst en de heer Ilgner, Provinciaal Leider der N.S.V., met als onderwerp: „Het doel van den Ne- derlandschen Volksdienst". BOUWVERGUNNING. Bouwvergunning is verleend aan den heer C. Metselaar Jzn., tot ver bouw van een schuurtje achter zijn woning aan den Gemeenelandsweg. URK, 14 Oct. De prijzen waren heden: kuilpallng 74 ct., snoekbaars 68 ct., roode baars 36 ct., voorn 2230 ct., pos 10 ct., alles per kg; nest 50 ct. per bak van 37% kg. IJMUIDEN, 16 Oct. Tong per kg. f ,7—2.50, kleine schol 4e soort 50 ct., wijting dicht 80 ct.. pufschar 30 ct.. vischpuf 10 ct., alles per Kg. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3