De Gul ter aarde besteld Stadsnieuws ZARAH LEANDER in „Prima Donna" H.R.C. II-Q.S.C. II 2-3 Spertijd gaat 1 November in TEXEL Rede van Duitschen minister van Justitie Belangrijke terreinwinst in Kaukasus Marktberichten Eenvoudige plechtigheid TIVOLI-THEATER Nutsspaarbank Den Helder Weermachtbericht van Zaterdag Hevige luchtaanvallen op Sowjet-troepen Itaiiaansch Weermachtbericht UeMal Vlagen van den stormachtigen najaarswind sleuren over de Huis- duiner velden, de losgeraakte boom bladeren en kleine takjes wild met zich voerend. Dit had een dag kunnen zijn, waarop de oude garde der Heldef- gche zeeridders op den dijk stond, jelfs als de avond viel en het nacht werd. Ja, we zouden zeggen, juist als het nacht werd. Op de dagen, als de wind de golven hoog opjoeg, dan stonden deze mannen te turen naar schepen, die misschien hun hulp noodig hadden. En tallooze malen wès die hulp noodig. Ze gin- gen dan onverwijld. Hun eigen le ven werd niet medegerekend in de begrooting welke in zoo'n oogen- blik opgesteld werd. Aan dé debet- zijde stond eenvoudig: Menschenle- vens. Ze hielden er dan geen reke ning njede, dat aan de creditzijde eveneens kon komen: menBchenle- vens, hun levensNeen, ze hiel den alleen maar rekening met een voordeelig jsafdo en dank zij hun moed, hun zeemanskunst en hun doorzettingsvermogen kon de dood die balans maar niet te zijnen gunste doen overslaan. Tot nu toe.... Want uiteindelijk wint hij het toch. Telkens weer blijktdat. Deze week kon de Zeisdrager een nieu we post boeken.... Cornelis Bakker, de Gul. De dag is gekomen, waarop ook De Gul het moedige, maar ook zoo langzamerhand wel moede, hoofd moest neerleggen. Zaterdag werd hij aan de schoot der aarde toevertrouwd. De Gul werd begraven tot leedwezen van velen. Het wordt een zeer eenvoudige plechtigheid, daar bij het open graf. Slechts enkele vriend^} zijn geko men om hem uitgeleide te doen. We zien Janus Kuiper, Jan van Dok, Kwast, Jaap Been, Roetman, Pie- terse en nog een paar bekenden. De kist is niet onder bloemen be dolven. neen, het zal U verwonde ren misschien, maar er zijn geen bloemen. Ach, misschien is het wel het beste zoo. Jan van Dok. Alleen Jan van Dok spreekt enkele woorden tot afscheid. Hij zegt, hoe het weer een van de oudste makkers is, die thans ter ruste Wordt gelegd. Een man, die vele malen zijn leveq ingezet heeft om dat van an deren te redden. Gelukkig, het offer werd niet aangenomen. Bakker'was een man, die de vrede toegedaan was. De we reldbrand is oorzaak, dat Bak ker niet op de gebruikelijke wijze door de kameraden van Moed, Volharding en Zelfopof fering-naar zijn laatste rust plaats kon worden geleid. Maar uit naam van al die vrienden wenscht Van Dok De Gul een laatsten groet te brengen. Rust zacht, Cornelis Bakker. De uitvoerder der begrafenis neemt de taak over om voor de be langstelling te danken en dan is deze uiterst eenvoudige begrafenis weer geschied. Zonder drukte, zon der ophef. Kalm en rustig. De wind nikt aan de boomen rond de begraafplaats. Zij buigen wel, maar houden zich taai. Zij laten zich niet overwinnen. Precies als Bakker's leven. Tot het natuurlijke einde van alles z'n tijd krijgt en dan is er geen weerstand mogelijk. De oude garde der -Zeeridders wordt al kleiner. Hun roem zal echter niet kwijnen, ook al zijn ze allen eenmaal daar te Huisduinen ter ruste gelegd. Toen êenige jaren geleden de eerste film met Zarah Lean- der in Den Helder -draaide, stonden we eenigszins scep tisch tegenover de spelcapaci- teiten van deze filmster. Maar reeds dit eerste optreden ken merkte het veelzijdige talent van deze groote actrice. Het is niet slechts haar boeiend, prachtig stemgeluid, dat haar tot een van de grootste film sterren van dezen tijd maakt, maar wel degelijk het spel van deze tragédienne. Juist uit deze rol van tragé dienne, zooals die naar voren gebracht wordt in de film „Prima Donna", blijkt dat Zarah Leander een hoogte punt bereikt heeft. De film zelf speelt in Weenen, in de stad van licht en muziek. In dit milieu van opera en tooneel komt de groote persoonlijkheid van déte actrice tot haar volle recht Het spannende, boeiende verhaal,, de romantiek van den tijd, waarin de tragedie zich af speelt) maakt deze film tot een prachtig geheel. En belangrijke factor voor het slagen van deze film is het uit stekende tegenspel van Hans Stü- we en Siegfried Breuer. Als zangeres verbonden aan de opera laat Zarah Leander het pu bliek genieten van haar prachtige stem, vooral gedeelten uit de opera „Rigoletto" zijn bijzonder goed. Het verhaal wil dat haar leven verre van te benijden is en dat een minnaar, die voor haar huwe lijk een plaats in haar leven in nam, een oplichter blijkt te zijn, die op alle mogelijke wijzen haar leven tot een hel maakt. Toch is juist het moeilijke spel dat hier vereischt is bij de momen ten van wanhoop die zij doorleeft, prachtig uitgebeeld en toont zij volkomen haar rol meester te zijn; Het was gfen wonder dat Tivoli een uitverkochte zaal had en dat het Heldersche publiek ten zeerste tevreden kan zijn over de films die deze twee eerste weken ver toond zijn. Zij nog vermeld het actueel bui ten- en binnenlandsche journaal- nieuws, dat, in.een notendop, 's we relds belangrijkste feiten to^nt. (V. Bijlsma—Smit) Q.S.C. II is met de volle buit huiswaarts gekeerd, al spande het er de laatste seconden nog om, of zij hadden de punten moeten deelen Maar tenslotte kwamen de winstpunten toch daar, waar zij naar spel verhouding behoorden. Het spel van Q.S.C. II was even beter verzorgd dan bij H.R.C. II> Vooral het plaatsen was bij laatst genoemde sledht, veelal ging de bal naar de tegenpartij. De wedstrijd is nog slechts en kele seconden aan den gang, als Q.S.C. II Blankwater weet te pas- seeren en de leiding neemt, 01. H.R.C. II komt dan even wat los en weet een aantal corners te for- ceeren, waaruit na pl.m. 10 minu ten over rechts gedoelpunt wordt (11). Het spel golft op en neer, dan weer, is het Blankwater die handelend op moet treden, dan weer zijn confrater aan de overzij. Maar doelpunten blijven uit. De midvoor van Q.S.C. II probeert het dan eens alleen, maar komt knel te zitten tussohen de beide H.R.C.- bpcks en de scheidsrechter wijst naar de witte stip. Een O.S.C.- er neemt zijn aanloop en met een formidabele trap vliegt de bal meters ver naast het doel, waar mee, voorloopig althans, de l^hns om de leiding te hernemen, verke" ken is. De rust ftaat in met gelij ken stand (11). Na de rust vrijwel hetzelfde speïbeeld, doch nu is Q.S.C. II gelukkiger met schieten, al vrij spoedig neemt zij weer de leiding, met een doelpunt waarbij Blank- water niet geheel Vrijuit ging. 1— 2. H.R.C. II wordt nu even terug gedrongen, doch tot doelpunien komt het niet, wel corner op cor ner. H.R.C. II weet aan den <<iuk te ontkomen en valt weer meer aan, maar het is Q.S.C. II dat de score verhoogt tot 13. Geheel H.R.C. II trekt ten aanval en zet alles op alles en weet den stand op 2—3 te brengen, nog enkele minuten zijn te spelen en- de druk op het O.S.C.-doel wordt zwaar, doch de Q.S.C.ers weten stand te houden, en het einde komt met een verdiende overwin ning voor Q.S)C. OverzJ-.ht van Jiet eerste, tweede en derde kwartaal van 1942. In het tijdvak van 1 Jat.—1 Oct. 1942 werd op de spaarbankboekjes ingelegd 1.242.766,86 (Vorig jaar in hetzelfde tijdvak 714.943,32) en terugbetaald 950.203,84 (v.j. ♦70.656,45). Het aan inleggers verschuldigde kapitaal, bij den aanvang van het jaar 2.381.077,64, bedraagt thans 2.673.640.66 (v. j. 2.332.636.23). Het aantal in het betreffende tijd vak nieuw uitgegeven boekjes be draagt 483 (v. j. 274). Ingetrokken werden 308 (v. j. 486) boekjes. In Bij het dorschen van graan in de omgeving van Wognum wordt ge bruik gemaakt van den rosmolen, zooals dit ook vroeger Jaren geschied de. Polygoon-Kuiper-Pax-Holland m Om de aanwezigheid van mijnenvel den kenbaar te milten, worden door een schrijnwerker borden vervaar digd. welke aan de toegangswegen naar de stelling geplaatst zullen worden. PK Rutkowskl-PBZ R-P H m omloop zijn er momenteel 12.660 (v.j. 12.280) boekjes. Onder de in bovengenoemd tijdvak uitgereikte nieuwe boekjes zijn be grepen 66 boel.jes voor jonggebore nen, op welke boekjes de Spaarbank een eerste inleg1 van 1,plaatst. In 1942 werden tot 1 Oct. geledigd 753 (v. j. 588) spaarbusjes met een inhoud van 6.969,79 (v.j. 6.417,64) Wjj •vestigen er de aandacht op, dat voor hen, die de electrische stroom betrekken over een maxi- maalmeter, de spertijd zal ingaan op 1 November a.s. en zal eindigen op 16 Januyi 1943. De dagelijksehe duur van den spertijd is vastgestelc van 18 uur tot 22.30 uur. THANS DE AUTOBUSVERBIN DINGEN OVER TEXEL DEFINI TIEF IN HANDEN VAN T.E.S.O. Naar de heer W. II. Lap ons me dedeelt zijn Zaterdag de laatste be sprekingen met den heer Reuvers gevoerd, waardoor thans al de au tobusverbindingen over Texel de finitief in' handen van Tex. Eigen Stoomboot Onderneming zijn geko men. Al de bussen, diel de heer Boekei nog in bezit had, ziin door de Vennootschap aangekocht en ook de bus van den heer Reuvers De verschillende garages zijn bij dezerf verkoop betrokken. Thans kunnen wegens de toewij zing van het aantal kilometers al leen nog naar de busverbindingen Haven-Den Burg en De Cocksdorp worden gereden, zoodra echter de toewijzing grooter wordt, zullen ook de diensten op De Koog en Den Hoorn weder worden ingescha keld, zoo mogelijk tweemaal per dag. BURGERLIJKE STAND TEXEL van 10 t/m 16 Oct. Geboren: Adriana, d. v. J. de Wolf en J. de Hoop; Anna Marijtje, d. v. D. Abbek'erk en M.. C. Makelaar; Jan, z. v. C. Lof en M. T. Pranger; Mgartje, d. v. C. A. Eelman en M. Vlaming. Ondertrouwd; J. Hooger en H. Kamphof; W. Baarda en M. Jonker. Getrouwd: W. Schaatsenburg en M. Brouwer; J. van Dijk en G. Keij- ser; J. Daalder en H. J. Harhorst; D. C. Witte en C. C. Veeger; K. van den Bout en M. P. van der Slikke; J. Kiewiet en M. J. Roos. Overlêden: Aris Eelman, 77 jaren, wed. v. N. Peper; Erna Agatha Mag- dalena Kater, 6 jaren. POLITIE. Gevonden: drie fietsen, een kinder wantje, een portemonnaie. BEVOLKING TEXEL. Ingekomen: Maria K. J. Riethoven, B Gerritje Jansen, geh. m. Kla ver, O 50. Vertrokken: Aagje Brak, geh. m. Polderman, naar Beverwijk, Relweg^ 17; Francisca J. van den Bogaard, naar Leiden, Rozeboomstr. 26; C. de Vries, naar Loosdrecht, Nieuw Loosdrecht; Geertje Hessels, naar Meppel, Gr. Oeverstr. 122; Frouwtje Raven, naar Warnsveld, C 68. WIERINGEN UITSLAG VERKQOPING. Ten verzoeke van den heer Vijn en ten overslaan van Notaris Qbreen had Zaterdag een verkooping plaats van 9 woonhuizen aan den Mek kenstuinweg alhier. De uitslag was als volgt: Perc. 1 J. G. Geertsema f3733,50. perc. 4 B. Kat f3700, perc. 5 B. Ka! f3700. perc. 6 KI. ten Bokkel f3710 perc. 8 mevr. G. A. Smit—ter Hall f3675. Totaal opgrertgst f 18518.50. JAN NOOY IN CONCORDIA. Zaterdag en Zondagavond pre senteerde het Gezelschap Jan N'ooy in Concordia de klucht in 3 bedrij ven „Oh Aurora" Een zeer luchtig gegeven van een automobolist, die behalve zijn eigen vrouwtje er on derweg ook nog een tweede op na houdt Het toeval wil, dat beide dames vriehdinnen van elkaar zijn. Voorts zijn er een pantoffelheld van een schoonvader en een feeks van een schoonmoeder, Daar omheen zijn de diverse scènes gevlochten Al met al een luchtig geheel, waar om naar hartelust gelachen is. j C. Dekker BERLIJN, 17 Oct. (D.N.B.) Kort geleden heeft de minister van justi tie dr. Thierack, op een bijeenkomst Van presidenten van gerechtsho ven en procureurs-generaal een re de gehouden, die eerst thans is ge publiceerd. Daarin verklaarde hij opnieuw, dat de rechter in het mid den van het opbouwingswerk mopt staan. Het volk ziet in hem den vei- tegènwoordiger van de rechtsple ging. Weliswaar heeft de liberale staatsopvatting het wezen van de rechterlijke positie gezien in diens onafhankelijkheid, doch deze is dik wijls voor politieke doeleinden mis bruikt. Ook de instelling van staats gerechtshoven kan slechts be schouwd worden als een misbruik van de rechterlijke positie. Dr. Thie rack noemde het karakteristiek, dat in vele staten dergelijke staatsge- rechtshoven, tenminste op den ach tergrond, door joden werden geleid. De staatsgerechtshoven vormden een geliefd middel der joden om onder,het mom van de rechterlijke uitspraak invloed uit te oefenen op de leiding van den staat. De rechter is de belichaming van het levende geweten van het volk. Hij is niet de contro-/ leur, doch de onmiddellijke helper der staatsleiding. Uit drukkelijk stelde dr. Thierack vast, dat de vrije rechterlijke beslissing blijven moet en ook blijven zal. Wel kan en moet echter de staatsleiding den rech ter de algemeene lijn aange ven, die moet worden gevolgd, wil de rechtspleging haar taak vervullen. Van beslissende be- teekenis is daarbij de persoon lijke houding en menschelijke rijpheid en superioriteit van den rechter, die derhalve voor zijn taak door het leven moet zijn voorbereid. De rechterlijke stand moet het puikje van het volk worden. Tenslotte kondigde dr. Thierack aan, dat reeds ip de nabije toe komst een belangrijk onderdeel ter hand zal worden genomen, nl. de beslissing over kleine strafzaken en geschillen uit het dagelijksehe leven door rechters uit het volk. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 17 Oct. (DNB). Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In het Westelijke deel van den Kaukasus behaalde gisteren de aanval'van Duitsche en Slowaak- sche troepen ondanks heftigen vij andelijken tegenstand opnieuw be langrijke terreinwinst. Gevechts vliegtuigen en jachtkruisers kwa men met goede uitwerking in de gevechten te land tusschen beide, ten Westen van de Terek verjaag den Roémeensche troepen den vij and uit verscheidene bergstellingeu In Stalingrad zetten infanterie- en pantserformaties in nauwe samen werking met ononderbroken aan vallende luchtstrijdkrachten en de luchtdoelartillerie der luchtmacht hun levendigen aanval ondanks verbitterden vijandelijken tegen stand voort, liepen talrijke steun punten oijder den voet, alsmede ingegravèn pantserwagens en dron gen de geschutfabriek „Roode Bar ricade" binnen. Door oprukken naar het Noorden zijn vijandelijke strijdkrachten ten Noordwesten der stad van hun verbindingen afge sneden en gaan hun vernietiging tegemoet. Zeer hevige aanvallen der luchtmacht richtten zich bo vendien op batterijstellingen ten Oosten van de- Wolga. Eigen for maties jachtvliegtuigen schakelden de Sowjettuchtmacht overdag vol komen uit en schoten 18 vijandelij ke vliegtuigen zonder zelf verliezen te lijden, neer. Aan de overige dee len van het Oostelijk front hadden slechts gevechtshandelingen van plaatselijke beteekenis plaats. Een sedert veertien dagen op alle spoor lijnen en wégen in den sector Ka- IfninToropez waargenomen op- marschbeweging der Sowjets werd door de luchtmacht voortdurend en met groot succes bestreden. De voor de spoorwegverbindin gen belangrijke stations Bologoje, 4^)stasjkof, Toropez, "Selisjarewo en Roblago werden veelvuldig met zeer» hevige uitwerking aangeval len, de Spoorlijnen op vele plaatsen onderbroken en talrijke treinen met troepen en materiaal vernietigd. Door' dit ondanks moeilijke weers omstandigheden voortdurend op treden der luchtmacht is het gelukt den opmarsch der .Sovjets niet al leen te storen, doch dezen gedeelte lijk te belemmeren of aanmerkelijk te vertragen. Het bombardeeren van militaire installaties op de eilandvesting Malta werd overdag en des nachts c\por Duitsche en Italiaansche vlieg tuigformaties voortgezet. In lucht gevechten verloor de vijand _door de verbonden jachtvliegers 15 vlieg tuigen. Twee Duitsche vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. In Zuid-Engeland vielen lich te Duitsche gevechtsvliegtuigen overdag militaire installaties en concentraties landingsbooten aan de Britsche zuidkust aan. Zes landingsbooten werden tot zinken gebracht, een aantal be schadigd. In den afgeloopen nacht vielen gevechtsvliegtuigen haven- en dokinstallaties in Noordoost Engeland aan. Bo- ,ven zee ten Westen van Brest werden overdag twee Britsclve bommenwerpers door Duitsche gevechtsvliegtuigen neerge schoten. 9 Bovendien bracht luchtdoelartillerie der lucht macht en van de marine vier Britsche bommenwerpers tij dens nachtelijke aanvallen op de Duitsche bocht en op West- Fransch kustgebied ten val. WASHINGTON DOOR OVE^- STROOMING BEDREIGD. STOCKHOLM, 17 Oct. (Stefani). De nabij Washington stroomende ri vier de Potomac is hevig aan het wassen, zoodat de Amerikaansche bondshoofdstad met overstrooming bedreigd wordt. P^sident Roose- velt heeft persoonlijk last gegeven aan de plaatselijke autoriteiten al- le\ noodige maatregelen te nemen om de stad voor dit gevaar te be hoeden. De meteorologische voor spellingen houden in, dat dé was van de rivier nog zal toenemen. In de stad zijn. versterkingen aange komen vai troepen, brandweerlie den en personeel van het Roode Kruis om op alle gebeurlijkheden te zijn voorbereid. Tevens wordt melding gemaakt van overstroo mingen in den staat Virginia. CHURCHILL WAARSCHUWT. STOCKHOLM, 18 Oct. (D.N.B.) - Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, is op een bijeenkomst van 6000 leden der luchtbescherming in het Wembley-stadion een bood schap van Churchill voorgelezerv waarin de premier spreekt over de mofïelijkheid van zware, gevaarlij ke Duitsche luchtaanvallen. Nie mand, aldus de boodschap, mag ge- daohtenloos tevreden zijn met de afweermethoden van 1940-41. Men kan niet met zekerheid van tevo ren weten, hoe zwaar de aanvallen zullen zijn, die de Duitschers op Britsche steden zouden kunnen ^floen. Ze kunnen zwaar en gevaar lijk genoeg zijn om het gebruik te eisohen van alles, waarover de En gelsche luchtbescherming beschikt HOFFELIJKE VERKEERSVOOR- SCHRIFTEN IN JAPAN. In Japan, het land van de groot ste hoffelijkheid, zijn vanzelfspre kend ook de autoriteiten buitenge woon beleefd. Zoo missen de nieu we verkeersvoOrschriften alle dorre en ambtelijke bepalingen, die voor het Westen kenmerkend zijn en la ten zich lezen als een gedicht. Zoo vindt men er b.v. de volgende pas sages in: 0 auto. gii ziit zoo schoon, zoo snel zoo krachtig. Misbruik ech- ter uw schoonheid, uw snelheid, uw kracht niet! Denk aan uw kleine en hulpbehoevende broeders; de hond. het paard en den voetganger. De hond is bevreesd voor uw banden, waaronder hij zoo gemakkelijk ver pletterd kan worden. Verschaf hem de mogelijkheid om zich tijdig in veiligheid te kunnen brengen. De paarden schrikken van uw geluid, uw dampen, de kwalijke geuren. Tracht het te vermijden om zijn ooren. zijn oogen. zijn neusgaten te beleedigen! Maar voor alles, ontzie den voetganger. Te weinig houdt êii rekening met hem. En toch moet ge medelijden met hem hebben en>hem niet over het hoofd zien. Want mor gen rijdt hij misschien ook in een auto." 1 ROME, 18 Oct. (Stefani). liet weermachtbericht luidt als volgt: In Egypte hebben de aanhoudende zandstormen nog steeds de activi teit te land en in de lucht belem merd. Een groep pantservoertui gen, die een aanval op onze ach terhoede probeerde te onderne men ,werd op de vlucht gedreven. Achtervolgd door onze luchtmacht werd zij doeltreffend met machine geweren beschoten en uiteenge jaagd. Militaire installaties op Malta zijn aan een lievig luchtbombarde ment onderworpen. In den strijd schoten Italiaansche jagers een Hurricane neer, Duitsche 11 Spit- fires. De aanvallen, die Vrone trachtte te forceeren, liepen op niets uit; het doelpunt kwam aan de andere zijde, toen KI. Oostindiër, handig den keeper omspeelde (3-0.) Vrone kreeg, wegens een onge oorloofd afhouden in het strafschop gebied een penalty te nemen, die Dukers keurig wist te houden Wie- ringerwaard trok weer ten aanval en Oostindiër, gebruik makende van het feit. dat de doelman als 't ware in de modder vastgezogen zat, wist te doelpunten (4-0) Hierna kwam de rust. Na de thee zagen we eenige wer kelijk aardige aanvallen der gas ten; de kansen werden echter door de voorhoede slecht benut. Aan de andere zijde wist KI. Schenk onhoudbaar voor den doel man, in het hoekje te scoren (5-0); ever later kon Oostindiër er 60 van maken; Weer kwam Vrone wanhopig op zetten om althans de eer te redden; eenige prachtkansen werden echter door den middenvoor verprutst, ter wijl ook de buitenspelers er niet in slaagden de verdediging te verschal ken. Wieringerwaard had meer succes; KI. Schenk wist er 7-0 en ten slotte 8-0 van te maken. Chef Totté raakte geblesseerd en moest het veld verlaten, zoodat Wie ringerwaard den resteerenden tijd met tien man verder speelde. Dit bleek echter volstrekt geen hinder te zijn om ten aanval te trekken. Er kwamen evenwel geen puntjes meer bij.' De scheidsrechter leidde netjes. In de reparatiewerkplaats voor au tomobielen van een Italiaansche troepeneenheid welke aan het Egyptische front opereert. Transatlantic-Recla-Pax Holland m WIERINGERWAARD I-VRONE I. (8—0) Vrone had niets in te brengen op het natte, gladde sportpark te Wie ringerwaard, al zagen wij na de rust toch nog eenige aardige aanvallen van de Sint Pancrassers, die zeer zeker een beter lot verdiend hadden De wedstrijd. Wieringerwaard trok dadelijk ten ganval en kreeg een penalty te ne men. die échter door den doelman gehouden, doch niet goed wegge werkt werd; het schot, dat hierop volgde .werd half gehouden, zoodat door de roodbroeken kon worden gescoord. (1-0). Even later kon KI. Schenk Jz., na een fraaien aanval, er 2-0 van ma ken. NIEUWE PRIJZEN GROENTEN EN FRUIT. Met ingang van Dinsdag 20 Oc- tober zullen voor eenige tuinbouw producten nieuwe veilingsprijzen gelden. De prijs voor de witte kool is verhoogd van f2.20 tot f 2.30 per 100 Kg. Thans is ook voor de witte uien van de A-sorteering een prijs vast gesteld. Deze zullen vanaf Dinsdag a.s. aan de veilingen mogen wor den aangevoerd en geveild tegeri een prijs van f6 per 100 kg. Schor- seneeren met f 16.50 per 100 kg. De prijs voor de groene savoyeVool is verhoogd van f 4.20 tot f 4.50 per '100 kg. Veldsla komt thans op de lijst voor met f 15 per 100 kg. De boonenprijzen zijn eveneens ver hoogd. Kasboonen van f 35 tot f 38, stokprincesseboonen van f25 tot f28, stoksnij- en spekboonen en witte stamprincesseboonen zonder draad van f 18 tot' f20, de overige soorten van f 15 tot f 16 Der 100 kg. Glastomaten (jonge kas) I t.m. IV f 22. Bonken f 12, kriel en gescheur de f7, natuurtomaten f 12 per 100 kg. Witlof komt thans op de prijs lijst voor met f25 per'100 kg., ra dijs met f2 per 100 bos. Ten aanzien van den aanvoer van kroten is bepaald, dat de teler wekelijks ten hoogste 5 pet. van de door hem geteelde kroten mag aan voeren. Knolselderij boven 6 cm. door snede mag niet meer met lof, maar dient zonder lof per kg. te worden geveild. Het lof. dat gezond vol doende groen, droog en .zuiver moet zijn, moet afzonderlijk worden ge veild. URK, 14 Oct. De prijzen waren héden: kuilpaling 74 ct., snoekbaars 68 ct., roode baars 36 ct., voorn 22 -30 ct., pos 10 cL, alles per kg; nest 50 ct. per bak van 37 kg.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3