°jSm mm DE WEEK Marktberichten Stadsnieuws A, B, C, D of E WÊmSMSmm Lambert Simon schildert den Kruisweg Lüthersche kerk JYiceph ore JVJ. iépce, H*R.C.-nieuw8 K«V.H«-nieuws Wat arbeiders Openbare Leeszaal Predikbeurten Nationaal Socialistische Beweging m ""«ZAANDAM SprXr! ft C. NUE Bezint eer Ge met stoken begin t l De winter duurt nog lang Een laat begin is het halve tverk. Nieuws uit Urk Afhalen schoenen formulieren WU vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor den gesteld tot het verkrygen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Distri butiekantoor, tfvier geslachts naam aanvangt met een der letters A, B, C, D of E. In R.K. kerk te Badhoeve dorp. Naar wij vernemen werd korte lings aan onzen oud-stadgenoot, den Utrechtschen kunstschilder J. B. Lambert Simon opgedragen een Kruisweg te schilderen in de Room- Sche kerk te Badhoevedorp. De vorige week kwam de eerste gtatie van dezen Kruisweg gereed (dit is in de veertien staties de vier de; hieruit blijkt, dat niet met de eerste statie begonnen werd). Te zijner tijd hopen wij nader op dit groote werk van Simon terug te komen. As. Zondagmorgen 10.40 uur, hoopt in bovengenoemd kerkgebouw de bekende Evangelist J. Sevensma, van Amsterdam, te spreken. Velen zullen gaarne dezen voor Den Helder zeer bekenden en bemin den spreker willen beluisteren. Men wordt er aan herinnerd, dat alleen des morgens deze spreker is te beluisteren in de Lüthersche Kerk. De dienst is voor iedereen toe gankelijk. de uitvinder van de fo- - tografle. bewees hoever iemand het met zelfstudie kan brengen in de tech niek. In ohze dagen gaat technische zelfstudie het snelst en degelijkst via PBNA. Vraagt ons prospectus BOVEN DE 10 JAAR. Twee personen kregen gisteren een bekeuring terzake het vervoeren van personen op hun fietsen, die den leef tijd van 10 jaar reeds lang gepas seerd waren. t RIJWIEL WEG. Een bewoner van Breezand kwam aangifte doen dat men hem z'n fiets afhandig had gemaakt. Een onderzoek wordt ingesteld. T WORDT KERSTMIS Een bewoner van den Brakkeveld- weg deed aangifte, dat hij onge- wenscht bezoek gekregen had. Dit'be zoek had zich vergrejffen aan z'n ko nijnen. Waarschijnlijk met het oog op de a.s. Kerstdagen... NOG EEN FIETS GESTOLEN. Een bewoner van den Ruyghweg deed aangifte, van de vermissing van z'n fiets. WAAR IS DAT SCHAAP? Een landbouwer aan de Doggers vaart vermist een zijner schapen. Er wordt aan diefstal gedacht. Waar schijnlijk zijn er weer frauduleuze slachters actief geweest. HET NIEUWSTE SPELLETJE. Er werd iemand bekeurd, die er een spelletje van maakte met bran dende lucifers naar voorbijgangers te mikken. Hopen we dat dit heerschap z'n verdiende belooning krijgt. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 21 en 22 October 1942. Bevallen: C. BrondsemaBoon, d.; J E. van El—Pouli, d.; A. M. Swee- reZiemons, Overleden: H. G. J. Gijsberts, m., 67 j. Gehuwd: T. J. Schaatsenberg en A. C. Janssonius; L. v. d. Berg en E. Stuijvenberg; A. Hooiland en W. H. Streicher; S. Tijssen en A. Ambuul; J. Raven en J. Oudkerk. Helder-nieuws BLOEMENDAAL 1HELDER 1. Na een rustperiode van drie weken zal het eerste veer in het veld ko mep en we# te Bloemendaal, tegen de club van dien naam. Ondanks de rust moet er gewonnen worden, want anders wordt de achterstand te groot. Vertrek per trein 1 Uur 30. - Kenter, d.B' oy, v. Teeckelen- burgh, a.; Himper.', Kiesewetter, L v. d. Bogaerde, m.; Rottier, Vonk Wagenaar, De Leur, Wieren, v. HELDER 2ALCM. VICTRIX 2. Aanvang 2 uur Boogaard, d.; Neerhoff, Pater, a.; Goutier, Veen, Bakker m.; DorUjn, N. N., Burger, v. Beekhoven, Sny- der, v. HELDER S—H.R.C. 4. Brouwer, d.; Visser, Bodenstaff, a.; C. v. d. Bogaerde, Jansen, Papo, m.; v. Horik, Kwinkelenberg, Borger- ding, Staleman, Hendriks. Aanvang 10 uur. OUDESLUIS 2HELDER 4. Vertrek per trein 9 uur 30. Het eerste elftal ontvangt de con current Zaandijk, waartegen vroeger al menig spannende wedstryd is ge speeld. Zaandijk heeft ook nu nog steeds een flink elftal met spelers als Burgers, Kat en Engel als vaste kern. Het elftal is als volgt: J. Dijkshoorn, d.; D. H. Bromlewe, D. Bott, W. Roomeyer, G. Stolk, H. Kok, m- J. Sanders, R. Koster, de Vries, G. C. Bakker, C. Hee- res, v. Het tweede gaat naar Zaandijk 2. Vertrek 11.30 uur. P. J. Blankwater, d.; J. Bpl, D. Wepdert, d.; J. Stins, F. v. Dok', L. de Jong, m.; D. v. Reek, J. de Schip per, J. v. 't Hoff, J. Vries, J. Baais, v. HRC 3 ontvangt 10 uur Water vogels 2. W. Carsjens, d.; P. v. d. Heide, G. Buitenhuis, a.; G. Post, 3. Huitinga, C. Bak, m.; G. Steffens, P. J. Brom lewe, A. v. Veen, C. v. d. Berg, J. Snijders, v. Zondag gaat KVH naar Gr. Geel 2. Thuis werd olijk gespeeld tegen de Wormerveerders, nadat KVH tot on geveer 10 minuten voor het einde de leiding had genomen. Jammer is het, dat onze stadge- nooten niet volledig kunnen uitko men, daar J. Hemelrijk verhinderd is. Als KVH echter met den wil om te winnen het veld ingaat, zal het mis schien wel lukken om de twee punten mee naar Den Helder te nemen. KVH 2 speelt thuis tegen OKV 3. Ook dit zal een zeer zware wedstrijd worden, daar uit werd verloren met 5-4. Zooals bekend, staat KVH op de tweede plaats, weet zij Zondag te winnen dan neemt zij de bovenste plaats in. Dus KVH-ers benut je kans en stuurt Oostzaan puntloos naar huis. Deze wedstrijd vangt aan om 11 uur op het terrein aan de Kemphaan straat. Ook daar zal het dus span nen. inUteM&eAl De plaatselijk Leider van het N.A.F. te Den Helder, stelt de vol gende personen voor als Sociaal "Voorman in hun bedrijf: D. Zasburg, Wagenstraat 20, by de firma A. Bakker, bouwbe drijf Den HaagDen Helder. C. W. Spigt, Middenweg 171, bij de Ned, Basalt Mij. te Zaan damDen Helder. J. Middelie, Gasstraat 45, by de Firma J. de Vries, Den Hel der. R. L enstra, Langevliet 17, bij de Firma Belle Teeuwe, Ju- lianadorp. De Openbare Leeszaal werd gedu rende de maand September bezocht door 407 mannen en 45 vrouwen, totaal 452 personen. Uitgeleend werden: 2466 romans, 1536 studiewerken en 2179 jeugdboe ken, totaal 6181 boeken. Lijst Van nieuwe aanwinsten October 1942. Romans. Boyl, J. van: Vryage. Cramers, N.: De „blunder" van Jimmie.' Cra mers, N.: De onbekende. Dedeken, ZONDAG 25 OCTOBER. Westerktxk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). V.m. 10 u., Ds. A. W. Schaafsma, van Middenmeer. N.m. 3 u., Cand. v. d. Vliet. Julianadorp, n.m. 5.30 u., Cand. v. d. Vliet. Anna Paulowna, nm. 4.15 u., Ds. A. W. Schaafsma, van Middenmeer. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) Vm. 10.40 u., J. Sevensma, van Amsterdam. Chr. Geref Kerk (Steengracht). V.m. 10 en nm. 4 u., Leendienst. Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.45 u., Ds. P. J. Lugt, van Wieringen. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78) Geen Dienst. Evangelisatie (Palmstraat). V.m. 10 u., Zangdienst. V.m. 10.30 u., Cand. Borghardt Evangelisatiegebouw (Vp zeistraat). Zondag, v.m. 10.30 en nm. 5 u., Samenkomst. Zondag, n.m. 12.15 en 2.30 u., Zon dagsschool. Woensdag, n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Donderdag, nm. 8 u., Bidstond. Vrijdag, n.m. 7.30 u., Zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verlossingsdienst. 12 u., Zondagsschool. Aa Maandag 2.15 u., Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. TEXEL. ZONDAG 25 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., in Eben Haezer Cand. W. de Hoest, Hulppred. te N. Niedorp. Den Burg, 12 u., in de kerk Zondags school. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. De Waal, v.m. 10.30 u., Ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Wesseldyk Cocksdorp, v.m. 11 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. De Waal, v.m. 10.30 u., Ds. Knot. Den Hoorn, nm. 3 u., Ds. v. d. Veer. (Intrede). Geref. Kerk H.V.. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u„ Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Mej. J. van der Veen. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, Ds. Vorstman. Broek op Langendijk, voorm. 10 uur, Ds. Koole. Bertha: Waar de hoppe bloeit. Mees ters, W.: Grethe uit „de blauwe En gel". Rilke, R. M.: Het dagboek van Malte Laurids Brigge. Waggerl, K. H. Brood. Wroost, Wilfried: In de goede Hoop. Studiewerken. Jones, E. Stanley: Opnieuw langs den Indischen heirweg. Muller, P. H.: De dichter vertelt. Papys, S.: In woelige dagen 16601669. Geschenken. Campen, M. H. van: Opstellen. Engelberts Gerrits, G.: Gedenkstuk van Neêrland heldendaden ter zee, 2 dln. Fraytagh Loringhoven, A. van: Duitschlands buitenlandsche politiek van 19331940. Georgy, E.: Theater. Hertog, A. den: De kaarten liegen niet. Mont, P. de: De amman van Antwerpen. Oliveira, E. d'Goethe en wij. Quesmevan Gogh, E. H. du: Opstellen betreffende kinderen en hun opvoeding. Ras, G.Goethe-Buch. Sienkiewicz, H.: Auf den Felde der Ehre. Stratz, R.: Arme Thea! Thie- rens, A. E.: Cormologie. Vries, J. de: De wetenschap der volkskunde. Wood, C. W.: Door Nederland, 1878. Zahn, E.: De bruid van den veerman. Zapp, A.: Des Erbprinzen Weltreise. in Feiten en Fantasieën Aasgieren Meester van der Mey is heengegaan. Velen hebben niet eens geweten, dat hij ziek was. Dat is te begrijpen in een stad, waarvan de eene helft zich iederen dag wéér rept om in het buitenveld en verderop een goed heenkomen te zoeken. Meester van der Meydie zoo langzamerhand ook geworden was een der „oude garde". Die zoo'n beetje in het Heldetsche onderwijswereldje was vastgegroeid en er een ondeelbaar brok- stukje van vormde. Meester van der Meyeens de man, die de kinderen van „Morgenrood" zingen deed in Casino. Vele Zaterdag avonden waren wij getuige van dit zingen. Er werd gezongen van den volschoonen lentetijd, van de zon en van al dat andere, dat het leven goed en lieflijk doet zijn. Kleine jongens en meisjes zongen het, de laatsten met kleurige strikken in de haren, de jongens met vertoon van eigendunk en met versch-opgestreken kuiven. Waar bleef de tijd Onze jeugd zal echter opnieuw gaan zingen. Zij zal opnieuw op het podium staan en opnieuw haar levenslust en levensblijheid uitbazuinen. Gave de Voorzienigheid, dat het spoedig, zeer spoedig mocht zijn, want al te lang zweeg deze jeugd. En nu donkere dagen komen, de dagen zonder licht, nu voelt men steeds intenser het gemis Er is veel misère in deze dagen. Gaat men de booze geruchten voorbij, dan is daar nog steeds het feit van de einde- looze reeks kleine diefstallen in onze stad. Lees er de politieberichten op na: hier een luik, daar een kist. ergens anders een voorraadje levensmiddelen en weer elders een paar stukken meubilair. Het is werkelijk weerzinwekkend, dat er blijkbaar zoovele elementen in deze stad gevonden worden, wier vingers te lang zijn en die er geen bezwaar in zien hun mede-burgers in de allermoeilijkste tijden te berooven van hun schamele be zittingen. Maak de politie in dezen geen ver wijt. Het is precies als met de vliegen in den zomer. Slaat ge er tien weg, tien andere nemen de plaatsen rondom de stroop-draad in. Maar het is toch wel treurig, dat men leidzaam aan moet zien hoe het eene huis na het andere dupe wordt van deze „heeren". Is er geen middel om hier een dermate zware straf uit te denken, dat dezen misdadigers der samenleving de lust voor eens en altijd vergaat hun grijpklauwen naar andermans eigendom men uit_ te steken? Iedere vertegen woordiger van deze gangster-bende ge durende 24 uur op het Koningsplein, vastgebonden aan de telefoonpaal. U weet wel. Het komt me voor. dat zulks voorbeeldig zou werken. Zelfs beter dan een maand water-en-brood in Alkmaar. De „heeren" zijn door de wol ge verfd. Dat is zeker. Vandaar, dat de hardste maatregelen hier rechtvaardig en gewenscht zijn. Wellicht kan het in overweging ge nomen worden, 't Zou ieder Heldersch burger uit het benauwde hart gegrepen zijn. Het is d e methode voor aasgieren. Bezoekt den ^Qaober UM2, ÏrWapenv- Zaandao.'' Begin zoo laat mogelijk te stoken en, zoo lang het nog niet werkelijk „winter" is, met sneeuw en Ijs en kou, stook dan matig, zéér matig! Ook al is het wat kil in huis trek desnoods een kamerjas of peignoir aan, maar spaar uw kolenDan kunt U, als het werkelijk koud is, uw kamer behaaglijk warm houden. Laat echter nooit reeds 's morgens uw haard volop branden; in de ochtenduren bent U toch bezig en loopt U in en uit. Houd zorgvuldig deuren en ramen dicht, als de kachel brandt. Dat spaart 2wmi6 W warmte en dus kolen aal. nïeer warmtuit minder kolen PUBLICATIE v. h. DEPARTEMENT HANDEL. NIJVERHEID EN SCHEEPVAART U HET RUKSKOLENBUREAU Nam. 4 uur, Ds. Bronsgeêst. Zuidscharwoude, voorm. 11.30 uur, Ds, Prins van Wijngaarden, van Alkmaar. Extra collecte. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. VeenhuJjsen, v. Egmond. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Zondagsschool. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. v. Biemen. Stemming Kiescoll. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Eemigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, nam. 2.30 uur, Mej. Van der Veen. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer A. Kalis. Voorm. 11.45 uur Zondagsschool. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wiohen. H. Doop. Coll. Heerhugowaard, nam. 3 uur, Ge meentemiddag: Mej. van Vliet en Ds. de Mooy. Herdenking Kerkhervorming. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. de Mooy. Nieuwe Niedorp, nam. 3 uur, Ds. Koole. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Doop. Extra coll. Aartswoud, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer Joh. Mensink. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. van Beek. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds v. Beek. Wieringerwerf, voorm. 10.30 uur, Ds. Meijer Drees. Slootdorp, nam. 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. Doop. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Burgervlothrug, nam. 2.30 uur, Ds. Oosterbaan. Broek op Langendijk, voorm. 10.30 uur, Ds. R. C. de Lange, van Aalsmeer. Hippolytusihoef, nam. 2.30 uur, Ds. Lugt. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. W. H. de Boer. hulppred. te 's-Gravenhage-W Noordscharwoude, voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur. Dr. Richel Broek op Langendijk, voorm. 10 u en nam. 3.30 uur, Ds. Donner Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam 3.30 uur, Ds. Visch. Langereis. nam. 3 uur, Cand. v. d Vaart. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 uur en nam. 3 uur Leesdienst Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand Beneder. Breezand. voorm. 10 uur en nam 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushorf, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. 's Av. 8 uur, Evangelisatie-sa menkomst. Ben Oever, nam. 4.30 uur. de heer O Deen. hagerbrug, voorm geen dienst Nam. 2 30 uur tin de Ned. Herv Kerk) de heer A. Romein, van Vlaardingen ""hagerbrug, Woensdagavond 8.30 uur, bijeenkomst Chr. Jongeman nenvereen. in het Evangelisatie- gebouw. Bergen (E.V „Maranatha"), vm 10.30 uur, Ds. A. D. Meeter, van Amsterdam. BENOEMD. i Met ingang van 1 Oct. is aan de Chr. school alhier benoemd de heer M. Jansen van Langerak. De heer Jansen is in het bezit van de actes voor land- en tuinbouw. Een voorbe reidende klasse landbouwleerlingen is ingesteld en met het onderwijs in de 2e klasse is eveneens een aanvang gemaakt. EVANGELISATIEWERK. Alhier is een Evangelisatie-com missie ingesteld, speciaal bedoeld voor arbeiders in den polder en Zui- derzeewerkers. Tot commissieleden zyn benoemd: Ds. Doorenbos; ouder ling W. Metz; ae heer J. Post, theol. student en de heer R. Kale. I BENOEMD. Tot leider van het agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier is be noemd de heer J. v. d. Streek, van Cldenbroek. URK, 21 Oct. De prijzen waren heden: kuilpaling 74 ct., snoekbaars 68 ct., roode baars 36 êt., voorn 2230 ct., pos 10 ct., alles per kg. Lijnaal wordt er niet aangevoerd. Nest 50 ct. per bak van 37% kg. WIERINGEN len en dialecteen. O.a. was er een bij bel in het Friesch, verder de Leid- sche en Statenvertaling, kortom een veeltallige verzameling. Na de ze bezichtiging werd voor een ge heel gevulde kerk het openings woord gesproken door den voorzit ter der afdeeling Ds. Schenkeveld. Door de aanwezigen werd gezon gen Psalm 119 vers 53. gevolgd door gebed. Welkom werden ge heetelf, Ds. van Beek, Ds. Lugt. Ds Visser van Texel en de heer O. Deen. Het woord is nu aan Ds. Visser, die voor de pauze een uiteenzet ting geeft van het vele en goede werk van het Bijbelgenootschap. Tijdens de pauze is er gelegenheid om zich op te geven als lid of do nateur van dit genootschap. Het tweede gedeelte wordt ge opend met het zingen van „Een Vaste Burcht is Onze God" en „Gods Woord houdt stand in Eeu wigheid". Vervolgens worden licht beelden vertoond uit de kinderbij bel van Obink—Vogelenzang. Het slotwoord werd uitgespro ken door Ds. Lugt, gevolgd door het dankgebed en de avondzang i,Ik wil U, O God, mijn dank be talen". De afdeeling Wieringen kan op een zeer geslaagde avond terug zien. JAARVERGADERING HARMONIE. J.1. Donderdag hield de muziek- vereeniging „Harmonie" haar jaar vergadering. Na opening door den voorziter las de secretaris de no tulen der vorige vergaderingen en het jaarverslag welke zonder op en aanmerkingen werden goedge keurd. Hierna deed de penning meester rekening en verantwoor ding. De commissie van onderzoek deelde mede, i dat alles keurig in orde was bevonden. De rekening werd hierna goedgekeurd, terwijl aan den penningmeester woorden van dank werden gebracht. Ook de secretaris kreeg een pluimpje voor zij keurig werk. Bij de bestuursvekiezing werden de hearen C. Bosker en C. Gorter herkozen, terwijl G. Rustenburg in de plaats kwam van S. de Vries, die had bedankt wegens ve'rtrek naar elders. De uitvoeringen werden behou dens nadere goedkeuring gesteld op 1 en 2 November en in het laatst van Januari. Voor de kunst lievende leden zal zoo mogelijk met de Kerstdagen een kinder-ope- rette worden gegeven tegen entrée. Na nog eenige huishoudelijke zaken te hebben behandeld, sloot de voorzitter deze vergadering. AVOND VAN HET NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Vrijdagavond werd in de Geref. Kerk te Hippolytushoef een avond gehouden, uitgaande van de afdee ling Wieringen van het Ned. Bij belgenootschap. Allereerst was daar de tentoon stelling van bijbels in diverse ta- Vrij Evangelische Gerei. Gein. Mkniaar (Doelenstraat 15). voorm 10.15 uur. Ds. Ruijs. Woens dagavond 8 uur, St. Jacohsstr 22 (voor vrouwen). Warmemhuizen. Verbreiding dér Waarheid (.Fuik 1) nam. 4.15 u.. Ds. Ruijs. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 4 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. Reeds gedurende twee jaar is men bezig met de restauratie van de Groote- of St. Laurenskerk te Alk maar, welke herstellingswerkzaam heden in totaal vier jaar zullen vor deren. Een kijkje in de kerk. VNP-De Haan-Pax Holland m. IJMUIDEN, 23 Oct. l Tarbot 6—3.50, tong 7.50—2.50, ka beljauw per stuk 2.20—2, groote gul 1.65—1.50, kleine gul 1.35—0.80, Kleine schol 2e s. 2.—, 3e s. 80 ct., 4e s. 50 ct. griet 5—2.50, middèl schol 3.—, kleine middelschol 2.50, schar le s. 60 ct., 2e s. 30 ct. vispuf 10 ct., gestripte wijting 88 ct., dichte wijting 80 ct., bot 1. LEEUWARDEN, 13 Oct. Veemarkt. 42 Stieren; 125 ve' te koeien, 1003 melk- en kalf- koeien f 305—050. 242 pinken f 210—260. 5-48 'graskalvreen f 55 —120. 163 nuchtere kalveren, 454 weide srhapen f 75125, 254 lam meren f 4060, 32 vette varkens 82 kleine biggen f 440, 142 bok ken en geiten. 51 paarden Totaal aanvoer 3238 stuks. K 2167 i

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3