De „Eenpans-maaltijdSpanncndc film u>t het circusleven een succes P.St.15"... Duitschlands mysterie JACOB KAAN f Verlaging van dienstplichtigen leeftijd in Engeland a.ïïrSkïï ffdü1" ^•7' r r «r~— Marktberichten Stadsnieuws 7 woli-1 heater Organisatie was uitstekend in orde Het geheim der Duitsche wapensmidse Kerk en zending W1ERINGERWAARD. Zondagmiddag vond in het Casino de eerste Heldersche „Eenpans-maaltijd" plaats geor ganiseerd door de N.S. Volks- wohlfahrt en den Nederland- schen Volksdienst en geconsta teerd mag worden, dat deze maaltijd in ieder opzicht een groot succes geworden is. Men mag dan ook als zeker aanne men dat meerdere van deze maaltijden gedurende de ko mende maanden verstrekt zul len worden. Hetgeen zooals wij reeds eerder berichtten, trou wens ook in de bedoeling der organiseerende instanties ligt. De groote Casino-zaal had een fleurig aanzien verkregen: zij was in een 5-tal rijen tafeltjes verdeeld en geen enkel daarvan was onbezet, toen de gemeen schappelijke maaitijd een aan vaftg nam. De „3 Codonas" is méér ge worden dan een circusfilm, het is een stuk geschiedenis uit het circusleven van groote re aliteit, waarbij het romantisch sentimenteele is geweerd. Vooral in dezen tijd, nu het circus geheel naar den achter grond is verhuisd, is het zien van dit boeiende stuk historie, over het circusleven een ge beurtenis, die den bioscoop bezoeker pakt Het is echter ook een stuk tra giek geworden, de tragedie van drie menschen, drie artisten, die zich opwerken >tot een ongekende hoogte en optreden in een num mer luchtacrobatiek, dat een we reldvermaardheid heeft gekregen. De periode, die zij echter moe ten doormaken, voordat zij den top van den ladder hebben bereikt, is hard en vaak is er twijfel of in derdaad geslaagd zal worden. En dan treft het noodlot deze drie artisten, en wel op een dus danige wijze, dat twee van hen den dood vinden. René Deltgen en Ernst van Gisteren overleed te Bergen, waar hij zich sedert eenige jaren had ge- waarbij ja driadirbb.!. aalt..! Tafo^SV&X!: oen ongekende spanning aan dn I dom van 71 jaar. Gedurende eenige filmwerk te geven. Lena Normann. maanden reeds was hij lijdend, de vrouwelijk Codona is een opval thans heeft de dpod een man weg- lende verschijning en zij stelt niet 3enomen, die zijn gansche groote teleur aan de verwachtingen die „I^ppVc1^'8115* besteld van de gewekt worden bij het begin van I ««"eenscnap, Klipsteine de beide manlijke Co donas toonen zich bekwame ac- Het was de heer Sauter van de I »P bijzondere wijze hun rollen uitbeelden, vooral Deltgen weet door zijn halsbrekend werk, N.S. Volkswohlfahrt, die de bijeen komst opende en allen een hartelijl welkom toeriep. Hij gaf de belofte dat deze maaltijd niet de laatste in deze stad zou zijn en wenschte ieder een smakelijk eten toe. Onder de aanwezigen die den maaltijd met een bezoek vereerden merkten wij o.a. op een Zee-Com mandant van Noord-Holland met zijn staf, den Ortskommandant, den commandant van het vliegkamp en alle overige plaatselijke comman danten. Van de burgerlijke autoriteiten waren aanwezig burgemeester G. Ritmeester, wethouder L. F. van Loo en de waarn. commissaris van politie, de heer Helder. Eveneens was aanwezig de directeur van So ciale Zaken, de heer Boon. Prompt te een uur' ving de maal tijd aan, bestaande uit een aller smakelijkst (door de Centrale Keu ken) bereide koolpot. Het klin- kendst bewijs hoe smakelijk deze eenpansmaaltijd was en hoe goed die .,er in ging" was wel het feit dat velen na de eerste portie nog een tweede lieten aanrukken. Trouwens, uit de wijze van reageeren bleek wel, dat het bereide maal naar al ler wensch was uitgevallen, hetgeen mede een compliment voor de Cen trale Keuken inhoudt Zooals hierboven reeds vermeld liep de organisatie vlot van stapel. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan de medewerking der vele dames, die zorgdroegen dat ieder snel het door hem bestelde ont I in een boet doorgebracht en 's mor haar optreden. Deze drie n.en- schen beheerschen deze film. Hun spel is opvallend goed en zij ge ven een uitbeelding van het cir- cusartistenleven, zooals waarschijn lijk tot nu toe nog niet werd ver toond. Maar ook Annelies Reinhold toont izch een bijzonder artiste en haar soli op trapezegebied vin den hun gelijke niet, Ten slotte moeten wij nog roe men Josef Sieber, de vader der Codonas. Hij is een van de facto ren, die tot den roem van de Co donas bijdragen. Zijn onversaagd heid in tegenslagen, zijn sympa thiöbe persoon dragen veel bij om deze film ver te doen uitsteken boven het gemiddelde. Het is vooral ook de pracht van de variétésfeer, die tot zijn recht komt in deze buitengewone film. Het Ufa wereldnieuws en het Hollandsch Journaal gaven weer een actueel overzicht van de di verse gebeurtenissen, die zich den laatsten tijd hebben afgespeeld. (Th. Bijlsima Jr.) (Foto archief.) De overledene was een bekend veefokker, wiens stapel een ver maardheid bezat, welke reikte tot ver buiten de grenzen van dit ge west. Dat hij in deze werd gewaar deerd, blijkt uit het feit dat hij lan gen tijd lid van het dagelijksch be stuur was van het Nederlandsche Rundveestamboek. Ook de paarden fokkerij had zijn ambitie en hij be kleedde functies in de organisaties, welke zich de bevordering daarvan ten doel hadden gesteld. Voorts was de overledene alnge jaren hoofdinge land van den polder Wieringer- waard. De sport droeg hii een warm hart toe. H;j was de ziel van de gymna stiekvereniging „Olympia" en het fraaie gymnastieklokaal is een gift van hem en zijn vrouw. Het werd destijds geschonken op voorwaarde. dat door de gemeente een sportveld zou worden aangelegd, hetgeen is geschied. Indirect is daarmee ook I dit sportveld aan den heer Jacob Kaan te danken. De overledene stond bekend om zijn warm hart. Zoo ergens steun noodig was voor hulpbehoevenden, werd zelden te vergeefs een beroep op hem gedaan. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. Sedert de aanval op de vesting Sebastopol, waar de ioriiticaues met geweldig geschut beschoten werden, aldus lezen wij in 't Volk, is menig artikel gewijd aan de ge heimen van de Duitsche wapenin dustrie. Interessant is in dit ver band een artikel van de „National Tidende" te Kopenhagen, waarin de Berlijnsche correspondent, Kro- nika, den geestelijken vader van de nieuwe Duitsche wapenen voor stelt. De Duitsche legerleiding werkt volgens het principe, dat de artil lerie in alle frontsectoren opge wassen moet zijn tegen alle moei lijkheden. Om dit principe te ver wezenlijken, moet vóór het begin van een gecompliceerde of bijzon der zwaTe operatie heel wat voor bereidend werk in de Duitsche wapenfabrieken verricht zijn. Aan het hoofd van de talrijke experimenten, die dagelijks ver richt worden, staat een Duitsch ingenieur, wiens naam slechts in een betrekkelijk kleinen kring be kend is, de chef-constructeur van het Krupp-concern, ingenieur Erich Mü Her. Erich Muller is sedert tal van jaren de deskundige medewerker en adviseur van Adolf Hitier bij alle problemen, die betrekking heb ben op de fabricage en construc tie van zware wapenen. Adolf Hit- Ier heeft zich het devies gesteld, dat alle groote militaire operaties, die in den toekomst uitgevoerd moeten worden, reeds jaren van tevoren de aandacht moeten heb ben van teekenaars en construc teurs in de wapenfabrieken en daarom werd Erich Müller reeds in 1934 door den Duitschen rijks kanselier zelf aangesteld als chef constructeur bij Krupp. Müller heeft niet alleen de lei ding over alle groote wapensme- derijen in het Roérgebied, maar andere werkplaatsen van Krupp, zooals bijvoorbeeld over de Germa- nia-werf in Kiel. Ongeveer een jaar geleden vertelde Erich Mül ler aan enkele bezoekers, dat men in dezen oorlog enkele verrassin gen zou zien, waarover zijn toch werkelijk deskundige collega's in het buitenland verbaasd zouden staan. Over het werk, dat Duitschlands eerste wapenconstructeur verricht, worden nimmer nadere bijzonder heden medegedeeld. Bewoners van Essen, die het kun nen weten, vertellen, dat Hitier, wanneer hij Erich Müller in Essen een bezoek brengt, zijn gevolg bui ten laat staan, wanneer hij het ge heime laboratorium van Müller binnengaat. Bovendien gaan er zeer myste rieuze verhalen over een Krupp- werkplaats buiten het Roergebied. Zij draagt het geheime teken P.St. 15. Met uitzondering van Erich Müller en enkele zijner naaste me dewerkers wordt deze werkplaats slechts bezocht door Hitier, Garing en Speer. Drie ingenieurs, waarvan er één getrouwd is en twee ongehuwd zijn, experimenteeren in de werk- piaats P St. 15 met projecten, die door Erich Müller opgebouwd zijn. Deze drie mannen hebben de werk plaats reeds gedurende een jaar niet verlaten. Zij hebben de ver plichting op zich genomen, niet te spreken met de buitenwereld, al vorens het practisch onderzoek van het meest sensationeele pro ject van Müller gereed is. WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942. Beteekent: Groote kans op één der twee millioen geldprijzen. Onder de oude gebruiken, welke heden ten dage in Twente nog steeds in eere worden gehouden, behooren ook de zgn. ..noaberplichten". Zoo wordt in de omgeving van Markelo aan den vooravond van een brui loftsfeest door de „noabers" het huis schoongemaakt en versierd, terwijl ook de maaltijd voor de bruiloftsgasten wordt verzorgd. Het gereed maken der broodjes. Hartgerink-Pax Holland m. ving. Na het maal vond een collecte plaats. Ook deze werd een succes, daar er wel niemand was die ook deze schalen negeerde. Zeker was dit niet het minst geslaagde gedeel te van den middag. Nog een 5-tal eenpansmaaltljden staat op het winterprogramma. Er behoeft niet aan getwijfeld te wor den dat deze inderdaad gegeven zul len worden. Daarvan biedt deze eer ste het beste bewijs. TEXEL. BURGERLIJKE STAND TEXEL van 17 t/m 23 Oct. 1942. Geboren: Janke Cornelia, d. v. P. Feenstra en B. Wijngaarden; Beitske Elisabeth, d. v. C. J. Zoetelief en J. Wijbenga; Neeltje Jozina, d. v. P. Boon en C. W. Kalis; Petrus Johan- nes, z. v. J. H. van Heerwaarden en P. H. Dijt; Roelfina Piroska Eliza- gens vertrokken zij weer. Voor de boonen en tarwe maak ten ze in den zwarten handel prij zen van f 2.— en f 2.50 per Kg. Te Haarlem verkochten ze aan den fi liaalhouder van een groot levens- middelentoedrijf een mud tarwe voor f 200.Deze tarwe werd in beslag genomen. De huiszoeking bij de gearres teerden had voor een van hen nog een extra kwaad gevolg. Onze po litiemannen vonden het n.1. ver dacht in diens woning een paar goede, gedemonteerde damesfietsen aan te treffen. Ook deze bleken van diefstal, nu echter te Haar lem gepleegd, afkomstig te zijn. De dader hiervan is dan ook aan de Haarlemsche recherche overgele verd; de beide anderen zijn voor den Officier van Justitie te Alk maar geleid. OUDERAVOND SCHOOL I. ONDERKONING VAN BR.-INDIë TREEDT WELDRA AF. In een rede te Ouetta heeft lord Linlithgouw, de onderkoning in Br.- Iodië, voor het eerst gewag gemaakt van het feit, dat hij in April 1943 zijn functie zal neerleggen, zoo meldt de Britsche berichtendienst. Hij zeide: „Mijn tijd in Indië na dert zijn einde. Over enkele maan den zal ik mijn taak aan mijn op volger overdragen". De reeds geruimen tijd in, om-, loop zijnde geruchten volgens wel De heer P. oKoiman, voorz'tter v T-.TTT. i van de Oudercommissie opende de ^1, v" f1' j' afp ouderavond van school I, die in Ondertrouwd; J. Sjoerdsma en N. de zaal van de fam. Van der Goes M. Plaatsman werd gehouden en constateerde Getrouwd: H. G. Timmer en S. de daarbij een bevredigende opkomst Groes; A. Knol en A. Hoogberg; W. I T, Bakelaar en G. Prins. De door den heer K. Kossen ge- Overleden: Cornelia Catharina lez,en: maar hoor den vorigen sec- Boon, 77 jaren, wed. v. D. Keijser; I r? af 1S> hen heer VVilms, samenge- Frouwtje Burger, 23 jaar, ongehuwd; Maartje Eelman, 5 dagen. POLITIE. Gevonden: twee ceintuurs, een bril. ANNA PAULOWNA. WEER GOED SPEURWERK DER GEMEENTEPOLITIE. stelde notulen werden goedge keurd, waarna het hoofd der school, de heer Noorman de lei ding der vergadering kreeg en begon met eenige mededeelingen te doen. Nog steeds is de school over eenige gebouwen verdeeld en de nieuwe juffrouw, mej. Pastoor, die hier reeds weer meer dan een half jaar is, heeft het eigen Klachten over diefstal van boo- schoolgebouw nog niet van binnen nen en afknippen van aren (op gezien. één boerderij zelfs van een dui- Met het oog op de moeilijkheden ziendtal schooven\ waren voor de zullen de klassen 5. 6 en i. onder gemeenteveldwachters aanleiding gebracht in de R.K. school in de te posten in de buurt van de boer- Spoorbuurt, vanaf November niet derijen van de heeren Stammes, halve dagen, maar om den ande- R. C. Waiboer en K. Kaan in den ren dag een heelen dag school Kneesweg, waar deze diefstallen hebben. Medewerking der oude's plaats hadden. Aanvankelijk had- werd ingeroepen, opdat hun kin den zij geen resultaat, maar toen deren rustig het huiswerk kunnen zij er de lucht van kregen, dat de maken, hetgeen zij mede krijgen daders met den trein kwamen, ge- om het onderwijs op peil te hou- lukte het hun spoedig des morgens den. drie Haarlemmers aan te houden,! De heer Noorman wees vervol die ieder een zak ongedorschte I gens op de wijziging der leer- bruine boonen in hun bezit had- I plichtwet. De kinderen moeten de den. Zij bekenden deze ontvreemd klas, waarin ze zitten als ze 15 te hebben en gaven toe ook de ia- jaar worden, nog geheel doorloo- ders te zijn van de andere dief.- pen. De laatste schooljaren kun- slallen. I nen echter ook bij het U.L.O. wor- Geregeld kwamen ze, zoo bleek den doorgebracht of op ambachts bij het verhoor, met den laatsten of huishoudschool. trein uit Haarlem en stapten te Oudesluis uit. In een café bij de halte aten ze hun boterhammetje en vingen dan hun strooptochten aan, waarbij zij soms brutaalweg de boonen op het land zelf dorsch- ten. De rest van den nacht werd Volyde verkiezing van een lid der O. C. Aftredend de heer Kooiman. De heer Noorman betreurde, dat de heer K., die bijna 10 jaar lid der O. C. was, eerst secr. en later voorzitter, niet herkiesbaar was, omdat hij geen kinderen meer op school heeft. De heer K. toch heeft altijd getoond, veel belangstelling voor het onderwijs te he.ümii >p: bood hem en het spijt ons van wege de plaatsruimte niet volle dig te kunnen memoreeren. hoe en waarom hij dit als „opvoedkundi- |Mj TUJ cllo >lcl ge dieed twee vooroorlogsche ke de onderkoning van Britsch-ln in watten verpakte sigaren aan. dië binnenkort zou aftreden, worden 1 wee van het zorgvuldig en met hiermede bevestigd, groote wilskracht bewaarde doos- Volgens dezelfde geruchten wer je, dat den heer K. altijd de oogen den Attlee Sir Stafford rCipps, Lord uitstak als hij ten huize van spr. Cranbome en Sir Samuel Hoare als vergaderde. Eén mocht hij oproo- mogelijke opvolgers van den onder ken, de ander, ter staling van koning genoemd, eigen wil, tot den vrede bewaren. De heer J. C. Grootes werd hier na als lid der O. C. gekozen. Meester De Veer hield een inte ressante lezing over het leesonder wijs en behandelde daarin het aan vankelijk. en voortgezet |eeso-,rier wijs, zette naast elkaar oude en nieuwe methoden van lezen lee- ren, ouderwetsche en- moderne leesboeken en wekte de ouders op goede boeken te koopen. Er is zoo veel rommel op de markt en het boek, dat het kind krijgt, moet werkelijk toch een „goede vriend" zijn. Nadat meester Noorman den beer Vrouwen bij de marine. Naar Reuter meldt heeft de mi nister van arbeid, Bevin, de verla ging van de leeftijdsgrens voor den militairen dienst in het Lagerhuis bekend gemaakt. Hij zeide, dat de koning een besluit heeft ondertee kend, waardoor alle mannen die den leeftijd van 18 jaar hebben be- De Veer hartelijk dank had ge- reikt, onder de bepalingen van de zegd voor zijn boeiende lezing, wet over den militairen dienst- volgde bespreking van het a.s. plicht vallen. Bevin voegde hieraan St. Nicolaasfeest. toe, dat zij op 7 Nov. geregis- De heèr N<wman «teHe voor treerd, een maand later gekeurd het feest in de zaal Van der Goes en dan al naa«" behoefte zouden te vieren, gescheiden in tweeën, I worden opgeroepen. Velen hunner zouden er op kunnen rekenen reeds in December te worden opgeroepen. De eerste lord der Admiraliteit, Alexander, heeft, naar de Britsche berichtendienst meldt, het hoofd kwartier der „Wren" (vrouwelijke dienst bij de marine) in het Noor den van Londen geopend. Hij liet doorschemeren, dat de leden der Wren voor den dienst ter zee kun nen worden aangewezen. Voorloo- pig blijft haar activiteit beperkt tot werk in de havens, doch in de toe komst zullen zij een belangrijker taak bij de marine krijgen. De vloot, aldus Alexander, moet tot den hoeksteen der geallieerde stra tegie worden gemaakt, wil men den oorlog winnen. SPAANSCH KONINGSGRAF UIT DE 12e EEUW ONTDEKT. Sensationeele vondst Burgos. In het koninklijk Monasterium De las Huelgas bij Burgos werd het graf ontdekt van den koning van Castilië en Leon. Alfons VII, bijge naamd El Emperator, die in 1157 gestorven is. Ondanks de acht eeuwen, die sindsdien verstreken zijn. bleek het gebalsemde lichaam ven den vorst nog uitstekend ge conserveerd te zijn. De doodki was met smeedijzeren figuren en i erzische tapijten ver sierd. In den rechter hand houdt de Castiliaansche koning, die nog kort voor zijn dood de Mooren bij Alme- ria overwonnen had. een geweldig slagzwaard. De linkerhand rust op de borst. Het gezicht, waarvan de trekken nog duidelijk te onderschei den zijn, was met een stuk groen brocaat bedekt. De koning is be kleed mete en tunika uit blauwe zij de. waarop de wapens van Kastilië en Leon geborduurd zijn. Het zelfde wapen bevindt zich op de baret. De waoengordel is met parels bestikt en met een zilveren plaat versierd, waarin het wapen van Engeland ge graveerd is. In dezelfde grafkelder werden ook de stoffelijke resten gevonden van de Infante Berenguela. de dochter van Ferdinand de Heilige. GEEN DARWINISME. Voor de klassen 1, 2, 3 en 4, 5 6, 7. Tegen het door den heerG. Geer- Iigs voorgestelde feest voor de ge- heele school tegelijk, had voorzit ter bezwaren, ook in verband met de beschikbare ruimte. De reke ning van het vorige St. Nicolaas feest werd door mevr. Rezelman en den heer Grootes in orde be vonden. In zijn siuitingswoord dankte de heer Kooiman voor de woorden, die de heer Noorman tot hem sprak. Zijn taak als voorzitter der O. C. was steeds licht geweest door de aangename sfeer in O. C.- vergaderingen en op ouderavon den. Spr. eindigde met den wensch dat de band tusschen ouders en school altijd zoo goed mag blijven. JUBILEUM BIJ DE SPOOR WEGEN. Donderdag a.s. is de heer J. A. Smit, assistent aan het station An na Paulowna, 25 jaar in dienst bij de -Nederlandsche Spoorwegen. De heer Smit werd in 1917 te Bobbel- dijk-Berkhout aangesteld als arbei der-wisselwachter, was vervolgens I Tijdens een feestelijke vergadering van het Europeesch Postcougres in te Obdam, Purmerend en Zaandam het Palels van de Duitsche Rijkspost te Weenen vond de plechtige on- voor dezen serieuzen en securen eiegraar- en Telefoonsenootschap door de gevolm achtigden der ambtenaar niet ongemerkt voorbij l ler"en vertegenwoordigde landen, waaronder ook Nederland. Kaan- Hoffmann-Stapf-Pax Holland m Wij lezen In het Drentsch Dagblad van 2 October j.1. o.m. In den beginne schiep God. God sprak en het was er. God sprak: daar zij licht en daar was licht. Het marxisme in verbond met Dar- win heeft ons later een evolutietheorie voorgezet, die dit bijbelhoofdstuk ver vangen moest. Wij weten het. Van aap tot aapmensch en van aapmensch tot menschaap en van menschaap tot mensch, met de belofte van een heil staat, in 1 et einde, waarin de mensch God werd. En de aap was dan in het noodige aantal millioenen jaren „van zelf" uit het eerste stofje voortge komen. Deze marxistische fabels heb ben een tijdlang voor de hoogste wetenschap gegolden. Er zijn men schen, die er nóg bjj zweren. Laat U door den schijn van wetenschap niet van de wijs brengen. Die geheele „evolutie-theorie" steunde op geen enkel werkelijk bewijs. Nog nooit is er in de natuur een werkelijke „vanzelf- sche" overgang van de eene soort in de andere, of van het eene ras in het te andere waargenomen. Waargenomen is integendeel alleen, dat de soorten en rassen constant blijven, dat ze zich zelf gelijk blijven en sinds menschen- heugenis zichzelf gelijk gebleven zijn. Die theorie is alleen „uitgevonden" als aanvulling ën ook als biologische grondslag voor de marxistische heil- staatsleer, die in Moskou haar conse quentie vond. Maar bij onze cultuur behoort ze niet, ze is er integendeel volkomen mee in strijd. En gelukkig mist ze ook eiken wetenschappelijken grond, zoodat geen enkel steekhou dend argument haar overgebleven is. Nu geven wij hier geen enkele andere natuurwetenschappelijke theorie er voor in de plaats. Dat is hier onze taak niet. En ook zeggen wij niet, 'dat Genesis I een natuurwetenschappelijke verkla ring van de wereld, van de soorten en van de rassen kant en klaar biedt. Dat is zeer zeker niet het geval. Voor de wetenschap is hier nog ontzaglijk veel werk te doen. Maar één ding slechts willen wij hier naar voren brengen, n.1. dat Genesis I méér is dan een gedicht, dat het tot dusves in de wereld de eenig houdbaar gebleken proclamatie bevat van 's werelds ont staan en dat het over de wereld over de soorten en rassen, over den mensch de eenige (ook wetenschappelijk eenige) verklaring bevat van hun oor sprong en bestaan, n.1. dat God be staat en dat God ze schiep. Die pro clamatie staat in Genesis majestueus, machtig en geweldig nu reeds duizen den jaren en houdt niet op over alle deelen der aarde en aan elk geslacht opnieuw de heerlijkheid van ons be staan te verkondigen. Onze sibbe gaat in oorsprong op God terug, op Gods scheppingsdaad. De mensch is van den hoogsten adel. En hoezeer de mensch in zijn zonden dezen adel ook besmet mag hebben, de kenteekenen van zijn oorsprong uitwisschen kan hjj niet. En daarom zal hg ook steeds teruggrijpen naar de oorkonde van eigen afkomst en van zijn woonplaats, Genesis I, en met innerlijk vermaak die bladzijde lezen om blijde in dat scheppingslied mee te juichen en ge lukkig te zijn in het woord, dat „uit God, door God en tot God alle dingen geschapen zijn". URK, 22 Oct. De prijzen waren heden: kuilpaling 74 ct., snoekbaars 68 ct., roode baars 36 ct., voorn 22—30 ct., pos 10 ct., ale per kg; nest 50 ct. per bak van' 37 Vi kg.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3