Koord-Hollandsche Consumptie- HBHHnt IVIO IVIO Marktberichten HONIG's 4-f Stadsnieuws Uitslag openbare verkooping Wat arbeiders Athletiek-nieuws •AOWWÜ Zwitserland wegwijzer R.A.F.? voor Jb» ►Kaan ter aarde besteld Koox over plannen voor na den oorlog De Duce antwoordt Hitier üu DE SCHAGER MARKT ARTIKELEN Notaris G. Leeuw verkocht in Musis Sacrum" ahn de Koning straat publiek de navolgende per- ceelen te Den Helder. Het huis en erf aan den Ruyghweg „o. 196, hoek Lijsterstraat groot 1 ft,-e 99 ca; kooper T. Brizee voor 6950.—. Het huis en erf aan de Jan in 't Veltstraaf no. 42, groot 90 ca; koo per J. Geervliet q.q. voor 3100. Het woon- en winkelhuis en erf ,an de Oranjestraat no. 11, hoek jonkerstraat, *net 2 pakhuizen aan de Jonkerstraat nos. 30 en 32, groot 85 ca; kooper E. N. Heiligenberg q.q. voor 2320. Het huis en erf aan de Piet Hein- straat no. 56, groot 83 ca; kqoper J. ganderse q.q. voor 1840.—. Het huis en erf aan de De Ruyter- gtraat no. 23, groot 79 ca; kooper J. H. Glas voor 2803. Het huis en erf aan de Schagen etraat no. 21, groot 70 ca; kooper S. Smit q q. voor 1600.— Het huis en erf aan de Keizers gracht no. 6, groot 43 centiaren; kooper D. Heykoop voor 900. Het huis en erf aan de Oranje straat no. 1, groot 1 a 13 ca; kooper F No vak voor 890. inteAeA&eeAl De Plaatselijk Leider van het N A.F., Den Helder,\ieelt mede, dat op 14 Nov. a.s., in Casino een be- drijfsappèl zal worden gehouden voor het personeel van de firma Vermeu len Ran. Als spreker treedt op de heer Zwertbroek van Amsterdam. InN,,De Athletiekwereld", het offi- cieele orgaan - an de -Nederlandsche Athletiek Unie, komen in de num mers van 1 en 16 October overzich ten voor van de beste 10 prestaties in 1942 op ieder nummer, zoowel van dames als heeren,terwijl hieruit tevens dan het gemiddeld resultaat .berekend is. ~3jj de 100 m heeren staan op de 7e tot en met 13e plaats enkele hée^en, die alle 11 sec. geloo- pen hebben. Hierbij staat echter spe ciaal vermeld, dat de 10.9 van Blok en de 11 sec. van Rottier in Medem- blik niet meegerekend worden, omdat niet met pistool gestart werd. Bij de dames staat mej. Timmermans 5e bij het hoogspringen met een sprong van 1.46 m, terwijl de dames-esta fetteploeg de 10e plaats inneemt bij de relay-race met 63.5 sec. (ook In Medemblik geloopen). Voor de H.A.V. moge dit een aan sporing zijn om de prestaties in het volgend jaaf te verbeteren; zy moge hierbij een voorbeeld nemen aan Olympia uit Wieringerwaardwaar van Blok op de 400 m de beste pres- ta' .e van 1942 heeft geleverd, terwijl Van Balen Blanken bij het hoog springen de tweede plaats inneemt met 1.85 m. Zijn zuster, mej. Van Balen Blanken, is 2 maal tweede, n.L bij het hoogspringen dames met 1.58 m en bij de 80 m horden dames met 12.3 sec. TE VEEL VRETENDE KOEIEN. Een wel zeer onaangename erva ring had een landbouwer aan den Jan Verfailleweg. Deze moest name lijk gistermorgen constateereq dat al z'n kool op het land door de koeien van een collega opgevreten waren. De politie stelt een onéerzeok in. INBRAAK IN DE VAN DER HAMSTRAAT. Aangifte werd gedaan door een bewoner van de Van der Hamstraat, dat er bjj hem ingebroken was. Ver mist werd o.m. een radiotoestel. ANÜA PAULOWNA. JUBILEUM J. A. SMIT. Een paar dagen geleden, toen wq h^t jubileum van den heer J. A. Smit, assistent aan het station Anna Paulowna, aankondigden, spraken we het vermoeden uit, dat de 29ste Octbber niet ongemerkt voor den jubilaris zou voorbijgaan. En inderdaad was dat ook niet het geval. Geheel naar den aard van den heer Smit, is zijn zilveren jubi leum op eenvoudige wijze gevierd. De jubilaris, die op dezteii .aag natuurlijk verlof had, ontving bij zich thuis de afgevaardigde van het stationspersoneel, die hem, namens hun allen, en de Zaaizaad vereeniging „Anna Paulowna een rooktafel en bloemen aanboden De Z.A.P. eerde met haar bij drage voor het'cadeafi den secu- ren ambtenaar', die in zijn dienst zoo vaak voor de verzending van haar zaai- en pootgoed naar bin nen- en buitenland zorg droeg. De Spoorwegen zelf lieten de gebruikclij e enveloppe met in houd vergezeld gaan van de oor konde, die het 25-jarig dienstver band memoreert, en ook van vele andere zijden ontving de heer Smit, in den vorm van felicitaties, hartelijke blijken van medeleven met zijn jubileum. W1ERINGEN I POLITIE. Verloren: een roode motorkap van Ford vrachtwagen en een damespor- temonnaie, inhoudende eenig geld en een suikerbon. Inlichtingen bij den gemeentebode. Generaal-veldmaarschalk Rommel en Generaal-veldmaarschalk Kes- seirlng tijdens een bespreking in de Alameinstelling. PK Otto-Iyz-R-P H m. Aan saneering van den melkhandel wordt gewerkt. De N. H. C."Nl.V., die in afzienba- ren tijd zal worden overgenomen door de nieuwe organisatie Be drijfschap Zuivel het best te vergelijken bij de vroegere Zuivel- centrale welke is opdergebracht bij het dep. van Landbouw en Vis- scherij, hield Donderdagmiddag een vergadering in De Harmonie te Alkmaar, waarop ook aanwezig was een vertegenwoordiger van de B. Z., n.1. de heer ten Cate uit Den Haag. Een groot aantal leden uit ver schillende plaatsen van Noord- Holland was opgekomen. De voor- ziter, de heer dr. Mol, dir. van den Keuringsdienst te Alkmaar, zei in zijn openingswoord, dat een geest van vertrouwen tusschen bestuur en leden nu meer noodig is dan voorheen, omdat thans de mogelijk heid van contact veel geringer is, mede door de kans van opheffing van de vereeniging. Daarom heeft het bestuur zoöveel mogelijk voe ling gehouden met de organen, die zijn of kunnen worden aangewe zen tot voortzetting van het werk. Het ziet scherp toe op het belang van dë leden en wordt in verschil lende aangelegenheden méér ge raadpleegd dan menigeen vermoedt maar kan daarvan in den over gangstijd weinig doen blijken aan de leden. Voorts sprak de heer Mol van de Schijnbaar harde maatregelen, welke soms genomen zijn tegen overtreders van de voorschriften. Men bedenke hierbij echter, dat het alleen gold een steunen van hen, die niet willen knoeien, dt^ een hoog houden van den staild, van den melkhandel, alsmede be scherming van de belangen der derde partij, de consumenten. Te laat ingekomen verzoe ken werden door het be stuur zoo goed mogelijk afgewikkeld. t Medegedeeld werd dat van den heer Harder te Anna Paulowna een schrijven was ingekomen, waarin gevraagd werd een viertal punten in de vergadering ter spra ke te brengen. De agenda was toen evenwel verzonden, reden waarom het bestuur den brief had doorgezonden aan het Bedrijfschap Zuivel, daarbij als haar meening uitsprekend, dat de punten 1 en 4, hoewel zeker de instemming heb bend van den heelen melkhandel, waarschijnlijk bij de autoriteiten wel bezwaar zouden ontmoeten; de punten 2 en 3 achtte het be stuur echter wel voor inwilliging vatbaar. De bedoelde voorstellen waren: 1. verhooging van de winst marge met één cent; 2. verhooging van het percentage voor „ïnmel- ken" van 2 op 5; 3. verbetering van de verhouding tusschen de in te leveren melkbonnen en de daar voor te verstrekken hoeveelheid gortpap; 4. de mogelijkheid Van verhaal van de omzetbelasting op den consument. v De heer ten Cate lichtte het door de Bedrijfschap gegeven antwoord nader toe: 1. inwilliging van het verzoek zo^ veyhooging van den straatprijs tot gevolg hebben, waar voor de gemachtigde voor de prij zen geen vrijheid vindt; 2. het in- melkpercentage mag als voldoende worden beschouwd; met de bezwa ren in punt 3 zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden; punt 4 kan niet worden ingewilligd. Verhooging van inkomen dienen de melkventers te vinden in ver hanging van den omzet, waardoor ïavon-indeeling noodig is, welKe kwestie te zijner tijd ter hand zal worden genomen De heer Harder gaf nog een na dere toelichtinge van zijn voorstel len en betoogde daarbij o.a., dat de venter op honderl liter slechts f2.58 verdient. Bij de geldende ver koopsvoorschriften van gortpap verspeelt hij op elke vier flesschen een halve liter, wat langzamerhand niet meer is vol te houden. Rayon- indeeling brengt geen meerdere winst voor de overblijvende melk boeren, die nu al hun brood niet meer verdienen en bij overname van klanten ook de onkosten van de op te heffen zaak krijgen te dra- .gen- De heer ten Cate trok dit in twi.i fel en meende dat saneering, waar bij een aantal melkboeren zal ver dwijnen, meerdere inkomsten voor de overblijvenden brengt Ten slotte werd van de zaak af gestapt, om af te wachten wat de heer ten Cate zal kunnen bereiken. Jaarverslag goedgekeurd. Het jaarverslag werd goedge keurd, alsmede het verslag van de kascommissie, dat concludeerde tot goedkeurng v. d. administra tie van den secr.-penningmeester, waarbij de accountant zich aan sloot. De winst- en verliesrekening sloot op f21.750,39 met een batig saldo van f 1079,69, de balans had een eindbedrag van f 12.944,98. Mede werd aangenomen een voorstel van den voorzitter om het batig saldo over te brengen op het thans loo- pende jaar. Verkiezingen. Tot ledgn van de kascommissie voor he't loopende jaar werden be noemd de heeren Tj. van Eik te Castricum, M. Gieling te Alkmaar en K. Groot C. Jz. te Andijk. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. de Veer te" Schagen,. j; Konijn te Beemster en Jb. Greeuw te Alkmaar, met als plaats vervangers de heeren D llin te Texel, M. Steur te Edam en J. E. Miltenburg te Bergen, werden bij enkele candidaatstellijig herkozen. De begrooting. De voorziter wees erop, dat deze begrooting meer nog dan anders een „slag in de lucht" is in ver band met de huidige situatie. Men zal sommige posten wat hoog. vin den, maar dat wil niet zeggen, dat meer zal worden uitgegeven dan noodzakelijk is. Hierna werd de be grooting, sluitend op ff 21.900, goed gekeurd. (Slot morgen). W1ER1NGERWAARÜ. Kies Honig's Kippen- SOCp mèt Vermicelli voor Uw bon dan heeft U inééns "n heel gerecht! 'n Lekkere, smakelijke soep... een Honig's soep, die den naam Honig nog altijd met eere draagt! Schriftelijke cursussen Algemene Ontwikkeling Vakken van Mulo Kinderverzorging Huishouding Technische Vakop leiding Practükexamens Middenstandsdiploma Lesgeld f2.10—f 3.15 per maand. VRAAGT GRATIS STU DIEGIDS. WESTEINDE 13—17 AMSTERDAM SCHOONHEIDS-, SPECIALIST(E) Manicure, Pedicure, Li chaamsmassage, Weten- sch. opl. Uitgebr. praktijk. Vr. Prosp. RIA DE KOR TE, Nic. Witsenstraat 5, Amsterdam, Tel. 36132. Naar de correspondent van de „National Zeitung" (Essen) uit Genève meldt, hebben gedurende de laatste nachten verscheidene Engelsclie en Amerikaansche vlieg tuigen boven Zwitsersch gebied gevlogen. Bij voorkeur vliegen zij over Geitève, alwaar vier nachten achter elkaar en ook eenma>al overdag luchtalarm werd gegeven. Weliswaar worden bij dit alarm de straten ontruimd, doch het licht blijf tot 10 uur 's avonds branden. Aldus wordt de geheel verlichte stad Genève voor de Anglo-Ameri-' kaansche vliegers een bijzonder gunstige wegwijzer. Ofschoon officieele mededeelin- gen uit Bern spreken van „buiten- landsche" vliegtuigen, maakt de pers er melding van dat het Engel- sche en Amerikaansche vliegtuigen waren. Zóoals bekend hepft Zwit serland reeds ernstig te Londen ge protesteerd. Toen Zwitserland on geveer een maand> geleden tegen de schencfcng van zijn neutraliteit protesteerde, gaf Londen ten ant woord dat het hier om een „vergis sing" ging. i De herhaalde nieüwe schendin gen wijzen er evenwel op, dat zij wel degelijk 'n onderdeel uitmaken van een welbewust en vooropgezet plan. 1 Naar de correspondent van de „National Zeitung" voorts meldt, legt de Zwitsersche pers in dat ver band een zeer onverschillige hou; ding aan den dag. De „Gazette de Lausanne" ga&t zoo ver te verklaren gpiedelijden te hebben met deze vliegers die op hun vluchten naar Italië de koude Onder buitengewoon groote be langstelling werd Donderdagmiddag onze vroegere plaatsgenoot, wijlen den heer Jb. Kaan ter aarde besteld. Van Bergen, waar de overledene de laatste jaren heeft gewoond, werd het stoffelijk overschot Donderdag morgen overgebracht naar het gym nastieklokaal. waar het werd opge baard. De kist was bedolven onder tal van prachtige bloemstukken, o.a. van de gemeente, van de gymna- stiekver. „Olympia". van de athle tiek- en de Fokvereen. van Holl. Noorderkwartier enz. Onder de honderden aanwezigen zagen we. behalve de uitgebreide familie, de heeren van Eekeren. secr. Ned. Gymn.verbond. E. Kps- ter, Jm. Blaauboer, Wibbens. dir. ir. v. h. Ned. Rundvee Stamboek, ons vroegere H. d. S.. meester Sieswer- da. De toespraken werden gehouden in het gymnastieklokaal. Als eerste spreker trad de heer Jacob Sleutel, voorzitter vai^ Olym pia naar voren. "Tlie den- overledene schetste als dè vader van Olympia. Van de oprichting af. dus geduren- de ongeveer 50 Jaar. was hij voor zitter geweest. Na zijn vertrek werd hij benoemd tot eere voorzitter. Ja cob Kaan was algemeen bekend als schenker van het mooie gymnastiek lokaal. De heer Sleutel bracht een laatste dankwoord voor alles wat de overledene in het bqlang van de gymnastiek had gedaan. Burgemeester Kaan als tweede spreker zeide: Wij allen, zooals we hier aanwezig zijn. zullen het er over eens zijn. dat we op het punt staan afscheid te nemen van een goed mqrisch met een hoogstaand karakter* Bovenal was hij een goed burger. We kennen hier niet een instituut van eereburger. Was dit wel het geval geweest.'dan zou Ja- •cob Kaan zeer zeker daarvoor in aanmerking zijn gekomen. Als bur gemeester wil spr. uiting geven aan de groote waardeering. eerbied en dankbaarheid voor alles wat de over ledene voor zijn gemeente is ge weest Spr. wil niet te veel opnoe men. twee dingen echter wil hij me- moreeren. nl. de groote liefde van den ontslapene voor de gymnastiek en voor de rundveefokkerii. Ook na mens de gemeente dajikt hij voor al les wat de heer Kaan is geweest. In het bijzonder brengt hij in herin nering de overdracht van het gym nastieklokaal. De heer vah Eekeren. secr. van het Ned. Gym Verbond achtte zich gelukkig bijna 50 iaar bevriend te zijn geweest met Jacob Kaan een kennis, waar men trots op mocht zijn. In de gymnastiekwereld heb ik je leeren kennen, aldus spr.. als een jongen van 20 iaar. Het is mij een genoegen geweest ie in den loop der jaren de medaille van ver dienste. te hebben mogen uitreiken. Namens het Gym Verbond uitte hij woorden yan hartelijken dank. Ir. Wibbens sprak namens het Ned. Rundveestamboek. Hij ont moette den overledene in 1914 voor het eerst en hij heeft hem gehoog- acht wegens zijn persoonlijke eigen schappen. Zijn ambities gingen uit naar het organisatieleven, ook in nationaal verband. Zoo heeft hij een groot aandeel gehad in de centrale organisatie in Nederland. De heer Wijdenes Spaans, oud-bur gemeester en dijkgraaf van Anna Pau lowna, sprak gevoelvolle woorden als familielid van den overledene. Hierin kwam zeer tot uitdrukking wat Jacob Kaan ook in het familieleven voor allen geweest was. Hij sprak daarvoor groote waardeering en dankbaarheid uit. De leiier van Olympia, de heer Pen- nekamp, getuigde eveneens Van groo- ten dank aan vader Kaan, wiens hulp nooit te vergeefs werd ingeroepen. Een neef van den overledene, een kleinzoon van wijlen meester Stad, sprak woorden van dank voor hetgeen oom Jacob voor hem geweest was en beloofde zijn voetstappen te zullen volgen. Een laatste woord werd "door den heer A. Kalis gesproken. Daarna werd de kist uitgedragen en vooraf gegaan door het omfloerste vaandel van Olym pia, de meisjesafdeeling en de leden van Olympia, werd de overledene naar zijn laatste rustplaats gebracht. De heg) K. Kaan Jz. bedankte in de eerste plaats mej. van Vuure voor de trduwe hulp gedurende elf jaar aan Oom bewezen en verder alle aanwe zigen voor hun overgroote belangstel ling. Een goed mensch is heengegaan Hij ruste in vrede. lucht boven den St. Bernhard moe ten, doorklieven. Hetzelfde blad komt echter het bombardeeren van Genua erg pijn lijk voor, niet in verband met de schending der Zwitschersche neu traliteit, doch omdat deze haven veel schepen opneemt die onder Zwitserschg vlhg varen. Hoezeer deze neutraliteitsschending even zeer wordt getolereerd, blijkt uit het feit, dat noch van officieele, noch van semi-officieele zijde be richten binnenkomen die er mel ding van maken dat het Zwitser sche luchtdoelgeschut inderdaad actief is opgetreden. STOCKHOLM, 2 Oct. (DNB). „De Geallieerden moeten na den oorlog een superieure vloot hebben, wanneer de vrede bewaard wil wor den", aldus verklaarde de Ameri kaansche minister van marine, ko lonel Knox, gisteren tér gelegenheid van den Marinedag op een diner in New York. Knox verklaarde verder, dat de Geallieerden na de overwinning al le oceanen, alsmede het grootste deel van de militair belangrijke grondstoffen der wereld „onder hun controle" zullen stellen. Knox voeg de Tiieraan toe, dat defce contröie de Geallieerden in staat zou stellen om de pogingen van de Europeegche naties in zake een trans oceani- schen vrede, 'op „doeltreffende wij- Ze" te steunen. Zulk een controle kan door de Geallieerden echteOal- leen met behulp van een superi eure vlootmacht worden uitgeoe fend. De Amerikaansche minister van marine verklaarde voorts, dat het gebruik van de economische macht en van de vlootmacht veel meer in overeenstemming is met de tra dities van de V. S. dan het gebruik van landstrijdkrachten. Wijzende op het afgeloopen oor logsjaar zeide Knox, dPht bij de Ge- allieerderi fouter! zijn voorgeko men, doch het is een wonder, dat het er nog niet meer zijn geweest. Thans na hrt eerste oorlogsjaar komen de Geallieerden tot het in zicht, zoo verklaarde Knox tenslot te, dat. de militaire operaties „een aangelegenheid voor deskundigen zijn. ROME, 29 Oct. (StefaniJ. Mus- solini heeft den Führer een tele gram gezonden, waarin wordt ge zegd: „Ik zeg u, Führer, zeer har telijk dank voor uw telegram, voor het zenden van de missie on der leiding van dr. Lev en voor de levendige deelneming van het nat. socialistische Duitschland aan de plechtigheid van den twintigsten verjaardag van het fascistische regime. Tijdens deze historische. Vrij lange en zeer belangrijke pe riode heeft het fascistische regime getracht de essentieele problemen van het Itaiiaansohe volk tot een oplossing te brengen d.w.z. zijn recht op leven door vreedzame en opbouwende middelen. Het stond echter steeds en overal te genover de volstrekte vijandigheid van de oude plutocratische sta ten, een vijandigheid die haar toppunt bereikte door de econonr- sche belegering, die, gedecreteerd werd door den Volkentbond. Sinds dat ooeenblik bleek duidelijk 'voor allen, dat onze beide revoluties een broederpact van solidari teit voor vrede en oorlog moesten sluiten en de uitdaging van cie oude wereld moesten aanvaarden. Zoo rukken sedert drie iaar onze volken en onze gewapende strijd macht, vereenigd met die van het driemoeendihedenpact, op en strij den gezamenlijk. Het is zeker, dat de wereld, die het ve -leden vertg genwoordigt, voorbestemd is ach teruit te gaan en dat onze offers beloond zullen worden met dü overwinning. In die, dogmatische zekerheid zend ik u, Führer, mijn kameraadschappelijke groeten." WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942. Beteekent: Groote kans op één dei twee millioen geldprijzen. ,u het Frans Hals .Museum te Haarlem zijn de gobelins van het Nij- msegsche raadhuis onder leiding van mej. dr. G. T. van IJsselstein gerestaureerd. Het eerste stuk is dezer dagen gereed gekomen, zoo dat het raadhuis binnenkort weer in het bezit van zijn wandbeklee- ding zal gijn. VNP.-De Haan-Pax Holland m De handel in gebruiksvee was gis teren iets beter. Kalfkoeien waren niet aanwezig, tijdkoeien echter nogal flink aangevoerd. Voorts een flink aantal geldekoeien. ^>e prijzen bleven als de vorige weken) tot 340 en 350 gld. In langen tijd konden wij niet^chrijven: de handel in pinken was vlug. Nu was dat wel het geval. Wil zagen weer Zuidenaars en bekende ook. De notee ring was dan ook van f 225f 275. Kooplui tevreden. Veulens waren niet aangevoerd, daarmee geraakt het blijkbaar afgeloo pen. Voor de Centrale werden aange voerd 264 koeien, pinken en stieren inbegrepen, 150 graskalveren, 20 Nuch tere kalveren en 106 vette schapen. Aan deze markt was verbonden de najaars fokveemarkt van rondom Scha gen. Er waren niet zooveel dieren aan gevoerd als opgegeven waren. Aanwe zig waren een 130 stuks stierkalveren, een drukke handel was er niet in. De gemiddelde gang was van f 150—f 400. Men hoorde prijzen van f 300 en f 400 en zelfs werd 1 stiertje verkpcht voor f 925. Het was afkomstig van den heer Reijne, alhier. Op de wolveemarkt bleef de toe stand vrijwel ongewijzigd. Wat goed •was, werd weer duur verkocht, bij een vluggen handel. In bokken en geiten was de handel eveneens vlug met f 80 als hoogste no- teering. De handel in biggen was niet heel* graag, maar de dieren konden nog hooger noteeren dan de vorige we ken, tot #40. De handel in kippen en konijnen was vlug en prijshoudend. Het was een drukke marlet, zoowel wat bezoek als wat aanvoer betrof. SCHAGEN, 29 Oct. 130 Stierkalveren f 150—400, 76 geldekoeien (magere) f 250—350, 264 idem (vette) voor de- Centrale. 60 tijdkoeien f 250—340, 30 pinken f 225—275, 159 graskalveren voor de Centrale, 20 nuchtere kalveren voor de Centrale, 20 magere scha pen f 80—130, 106 idem (vette) voor de Centrale, 50 overhouders f 50—62, 14 bokken en geiten f 20 —80, 41 biggen f 10—40, 160 konij nen f 1—7, 24 kippen f 24. v URK. 27 Oct. De prijzen waren heden: kullpaling 74 ct„ snoekbaars 68 ct., roode baars 36 ct„ voorn 2230 ct„ pos 10 ct., alles per kg; nest 50 ct. per bak van 37% kg. IJMilIIUDEN, 29 Oct. Groote tarbot f 8, keine tak f 3.50, tong f 7.502.50, groote ka beljauw f 2.20—2, eroote gul f 1.65 —1.50, kleine gul f 1.35—1.20. id. 2e soort f ,0.88—0.80, kleine schol le soort f 2, idem 3e soort f 0 80, klem 4e soort f 0.'^ middclsehol f 3, kleine middel' y i f 2.50, hot f 1, pufschar le soort f 0.60, id. ^e soort f 0.30, wijting gest-ipt T 0.88, idem die-ht f 0.80, visehpuf f 0.10, alleen kabeljauw p. st., overigens per kg.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3