Sportliefhebbers... DE WEEK DE STRIJD IN EGYPTE Marktberichten Stadsnieuws F, G, H, I, J, K, L Collecte ten bate van „Winterhulp" attentie uitslagendienst „Morphy" begint met wedstrijden Predikbeurten Noord-Hollandsche Consumptie- Dienstregeling T.E.S.O. -nieuws H.R.C.-nietiw8 Helder-nieuws W atcr vogcls-nicuws Atlas- nieuws Een stormloop tegen vuurspuwende verdedigingswerken Afhalen schoenen formulieren wy vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag ln de gelegenheid wor den gesteld tot het verkregen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Dlstrl- bultle kantoor, wier geslachts naam aanvangt met een der letters F, G, H, I, J, K of L. A& Maandag weder een H)s ten-collecte. Wij vestigen er de aandacht op, dat a.s. Maandag in onze stad we derom een ljjstencollecte gehouden zal worden ten bate van „Winterhulp Nederland". Het behoeft wellicht gen betoog, dat het een moreele plicht voor ieder is aan deze collectte naar mogelijk heid bij te dragen. Niet iedereen is thans in staat tot het geven van groote bedragen. Wat echter zeer zeker wel verwacht mag worden, dat is dat een ieder naar draagkracht z'n grooter of kleiner offer brengt. Het geld is oor de meest behoef- tigen onder ons en door thans een gave af te zonderen brengt men in de voor de deur staande koude win terdagen een lichtstraal in menig huis. Ook daar, waar de zoogenaam de „stille armoede" geleden wordt. Maandag... de dag van „Winter hulp". Tast in den zak en geeft zooveel als ge redelijkerwijze missen kunt. Wij beginnen morgen een Het ligt in onze bedoeling om van morgen af de uitslagen van de gespeelde wedstrijden aan ons bureau te gaan publiceeren. Vanzelfsprekend zullen we dan vermelden de uitslagen van de eigen clubs, dus zoowel korfbal, hockey als voetbal en daarnaast tevens de voet baluitslagen van de bekende clubs uit de omgeving, alsmede de eerste klassers. Reeds vroeger bestond daarvoor veel belangstelling en we twijfelen er niet aan, of ook nü zullen weer velen even een wandeling naar de Koningstraat maken. Wij roepen bij deze de mede werking ii om ons, by eventueele uitwedstrijden zoo vlug mogeiyk den uitslag door te geven, opdat hun aanhang niet langer dan noodig is behoeft te wachten. De spo tenthc usiasten hopen wij reeds voor vijf uur de meeste uitslagen te kuimen geven. Wij zijn ervan overtuigd hiermede te handelen in den geest van heel ■portlievend Den Helder. Met ingang van 2 Nov. a.s. ver andert, in verband met den aanvang van den wintertijd, de dienstregeling bij de T.E.S.O. Een wijziging komt alleen in den middagdienst. Op werkdagen vertrekt de boot dan van Texel om 13.45, van Den Helder om 15.45 Op Zon- en Fesetdagen 14 uur van Texel en 15.45 van Den Helder. Zie verder de advertentie in dit blad van gisteren. Dat de schaakvereeniging Morphy niets met Morpheus te maken heeft, blijkt uit de actie, welke ze begint te vertoonen. Nu er reeds eenige Dinsdagavonden in de bovenzaal van „Formosa" geschaakt is en er groote belangstelling bestaat (de club telt nu al ongeveer 40 leden!), heeft het bestuur besloten de onderlinge winter competitie Dinsdag a.s. te laten be ginnen. Er wordt gespeeld in groe pen van ongeveer tien spelers, die zooveel mogelijk volgens spee'.sterkte ingedeeld zijn. De winnaars van de lagere groepen spelen promotiewed strijden tegen "ie laagst uitkomenden van de hoogere groep, terwijl de win naar van de eerste groep den titel van „Kampioen schaken van Den Helder" verwerft. Aan de hand van de uitslagen stelt het bestuur een ladder van speel- sterkte vast, waarin weer ieder spe ler het recht heeft een hooger ge plaatst speler uit te dagen. Voor de clubcompetitie onderling zal „Morphy" vermoedelijk met twee tienta"en uitkomen in de afd. Noord-Holland van den Alge- meenen Nederlandschen Schaak bond. waarbij thans alle clubs aan gesloten zijn. Binnenkort volgen daarover nadere mededeelingen. IN HET SPERGEBIED. In het spergebied werden gisteren 2 jongens aangehouden door de po litie. Zij werden naar het Hoofd bureau overgebracht H K.V.H. Zondag speelt KVH 1 tegen KZ 4 uit Koog-Zaandt'k, op het terrein aan de Kemphaanstraat. Dit kan een mooie wdstrijd worden, waarvan voor KVH veel afhangt. Onze plaats- genooten moeten dezen wedstrijd winnen. KVH zal geheel volledig uit komen. Wij vt rwachten een mooien, vluggen wedstrijd, waarvan de toe schouwers zullen genieten. De wedstrijd vangt om 11 uur aan. Scheidsrechter is de heer K. v d Maas. KVH 2 gaat naar ZKV 5. Het tweede won van ZKV 4 met 4—2. Theoretisch wint KVH 2 dus van ZKV 5. Doch de praktijk is wel eens anders en onze plaatsgenooten zullen alles op alles moeten zetten om de twee punten mee te brengen. Dit twaalftal speelt om 11 uur in Zaandam en vertrekt om 7.30 uur per spoor uit Den Helder. Het eerste elftal gaat naar Krom menie om aldaar het sterke KW 1 bekampen. De roodjes moeten hun beste beentje voorzetten, want pun tenverlies kan funest zijn. Het elftal is: J. Dijkshoorn, d.; J. Bijl, D. Bot, a.; Kok, G. Stolk, W. Roomeijer, m.; Sanders, J. de Schippers, R. Kos ter, G. C. Bakker, C. Heeres, v. Vertrek 11.30 uur. Het tweede ontvangt 's middags 2 uur KW 2. P. J. Blankwater, d.; C. Siersma, D. Weijdert, a.; J. Stins, F. v. Dok, L. de Jong, m.; J. de Graaf, P. Brom- lewe, G. de Vries, J. Vries, J. Baais, v. Het derde gaat naar Oudorp, ver trek 11.30 uur. G. L. Does, d.; C. v. d. Poll, J. Hol dorp, a.; G. Post, J. Huitinga, C. Bak. m.; D. v. Reek, G. Steffens, A. v. Veen, L. C. v. d. Berg, J. Snjj- dess, v. HELDER—D.T.S. Het eerste elftal ontvangt den be kenden tegenstander DTS en de jon gens kunnen e verzekerd van zijn dat de tegenstand zwaar zal zijn. Het elftal is: Kenter, d.; Booy, Teeckelenburg, a.; Himpers, Kiesewetter, v. d. Bogaer- de, m.; Rottier, Vonk, Wagenaar, De Leur, Krab, v. STORMVOGELS 2—HELDER 2. Hier luidt de oj Jtelling: Boogaard, d.; Neerhoff, Pater, a.; Goutier, Veen, Bakker, m.; Dorlijn, N.N., Spicht, Beekhoven, Snijders, v. De elftallen van Watervogels, waarvan vooral het eerste een moei lijken wedstrijd tegemoetgaat, luiden als volgt: L.S.V.V. 1—WATERVOGELS 1. Clowting, d.; Schotting, v. d. Hert a.; Been, v. d. Hert, Hollander, m.; Kuyper, Vriendjes, Hoogvorst, Been, Schoneveld, v. WATERVOGELS 2—R.K. A.F.C. 1. Aanvang 12 uur. Schipper, d.; Bontes, Snijder, a.' Wessel, Slotemaker, Coster, m.: Bronsema, Taekema, Kiekebos, v. d. Hert, Koomen, v. KOEGRAS 2—WATERVOGELS 3. Kubbe, d.; Arkesteijn, v. Twuyver, a.; v. d. Hert, Beers, Groot, m;. Schouwenaar, IJzendoorn, Bakker Looy, Aarden. ATLAS 1—VRONE 1. Aanvang 11 uur. Inplaats van een thuiswedstrijd' tegen Texel werd door den Bond plotseling Atlas 1Vrone 1 ingei- lascht. yrone is een onbekende tegen stander, die riechts één nederlaag heeft geïncasseerd en er zal dan ook hard aangepakt moeten worden om de punten thuis te houden. Het elftal is als volgt: De Visser, d.; Gersen, Beyer, a.; De Boer, Post, v. Osch, m.; Buis, 't Hart, J. Wijker, Engel, G. Wij ker, v. WEDEROM EEN VRAAT ZUCHTIGE KOE. Aangifte werd bij de politie ge daan, dat een koe zich wederom te goed had gedaan aan het gewas van een ander. De politie stelt een onderzoek in. WAAR IS DIE JAS? Aangifte -e d gedaan dat ten na- deele van een schooljongen een don- ker-blauwe regenjas ontvreemd werd BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 28 en 29 Octobei 1942. Bevallen: M. HunnemanDe Boer, d.; J. GiesbersRevers, d. Gehuwd: S. Kansen en F. H. Nik kel; J. Maessen en H. H. A. van den Braak; W. J. Foogendijk en N. Jans; B. Schouten en G. de Boer; A. de Vries en J. E. van der Voet; K. Wal en M. E. Dortmundt; A. C. Schip pers en G. Dekker. Ondertrouwd: C. J. Tepas en A. M. P. Egner. ZONDAG 1 NOVEMBER. Westerktrk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. Enklaar en de eerw. Heer J. Borghardt Herden king Kerkhervorming. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.30 u., Cand. A. Vermeulen. Ohr. Geref Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 4 u., de heer J. Rebel. Oud-Katholieke Kerk (tijdelijk Her steld Evang. Luth. Kerk, Weezenstr.) N.m. 2.30 u., H. Dienst, (Past. H. J. Verhey). Evangelisatie (Palmstraat). (Dienst in de Westerkerk.) Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat). Zondag, v.m. 10.30 en n.m. 5 u., Samenkomst. Zondag, n.m. 12.15 en 2.30 u., Zon dagsschool. Woensdag, n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Donderdag, n.m. 8 u., Bidstond. Vrijdag, n.m. 7.30 u., Zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verlossingsdienst. 12 u., Zondagsschool. TEXEL. ZONDAG 1 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Eben Haezer. Herdenking kerkher vorming. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. De Waal. n.m. 3 u., Ds. Wesseldijk. De Koog, n.m. 3 u., Ds. Visser. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Salm. Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 u., Ds. Knot. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. v.d.Veer Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. v. d. Plas. D i Burg, nm. 5.30 u., Ds. v. d. Plas. in Feiten en Fantasieën De broer van den neef van de tante van den melkboer Het is niet om wat te zeggen en den man een pluim op z'n pet te steken, maar die stukkies van Toean Tik-Tik mag ik verdraaid graag lezen. En dat is te curieuzer, daar ik zeil hoegenaamd geen sportman ben, en de sportrubriek alleen maar lees omdat er soms van die curieuze dingen in verteld worden. Maar Toean Tik-Tik..,. die kan de stippen precies op de „i" zetten en zeker deed hij dat toen hij schreef over het gebeurde bij de kassa van een zekere „arme" club, die voor een aantal plaatsbewijzen op gelicht werd. Kijkdat zijn nu van die volkomen onbegrijpelijke dingen op een sportveld- Dat zijn de zwarte vlekken, de vieze puisten, op het overigens vrij blanke sport-gelaat. Het zijn de misstanden, die steeds weer naar voren gebracht moeten worden, omdat ze uitgebannen dienen te worden. Er zijn meer van die excessen op de sportvelden. Bijvoorbeeld, dat de eene speler den andere een oplawaan geeft, of dat er gehaakt wordt. Zeg nu niet: dat is niet zoo erg; het is WEL erg. Juist omdat het op het sportveld gebeurt is het erg. Daar ver wacht men zooiets niet. Toean Tik-Tik is een door een door sportief man. Hij ziet in voetbalsport bijv. meer dan tweemaal elf knapeii die achter een bal aanrennen. Ik heb er zoo n idee van. dat hij daar vele kranten vol over zou willen schrijven. Als de papierschaarste achter den rug is. komt dat wellicht ook nog wel. Nu is het in ieder geval verheugend, dat er iemand is, die' steeds weer het volle licht laat schijnen op datgene, wat onedel te noemen is in de sport en haar omlaag haalt. Daar is veel gepraat deze en de vorige week. Niet in het minst over dat onder werp dat, naast den oorlog, iedereen interesseert: de evacuatie. Wat men voor meeningen, verwachtingen, ver onderstellingen en conclusies hoort op peren en beweren grenst aan het fan tastische en maakt den auteur van de „Fantasieën" jaloers. Zoover is zelfs zijn fantasie nimmer gegaan. In de zwartste aller pikzwarte kleuren wordt de komen de evacuatie afgeschilderd en gisteren heeft men kunnen lezen hoezeet diverse individuen reeds van die geestesgesteld heid gebruik maken om de eigen zak te spekken. Dat is de donkerste schaduw zijde van dit alles. Blijf nuchter Ziedaar, het beste advies wat men den Jutter vandaag kan geven. Laat men zich toch niet „op stang" jagen door den eerste de beste, en laat men rustig blijven, zelfs al heeft de broer van den neef van de tante van den melkboer het zelf gehoord van „iemand, die het weten kan". Laat men rustig afwachten. Wat de toekomst zal brengen, geen sterveling die het weet. Maar men behoeft toch waarlijk geen vrees te hebben, dat men op een goeien morgen als redeloos vee weggevoerd zal worden naar de binnen landen, met achterlating van alles wat lief en dierbaar is. De pap wordt nóóit zoo heet gegeten als zij wordt opgediend en achter iedere wolk blijft de zon schijnen. Zelfs dan, als er sprake is van heel donkere wolken. Men hoede zich voor dwaze daden. Men loope niet weg als er nog geen reden is om weg te hopen. Kortom: blijft nuchter en heb vertrouwen in de toekomst. De optimisten zijn er wel achter. Hun overkomt zooiets niet. Tenslotte dit: zoo lar gzamerhand nadert weer het Sinterklaasfeest. Het is noodig, dat we er ons weer op gaan voorbereiden. Lach nu niet. lezeren zeg niet „Laat naar je kijken!" Met een beetje fantasiemet wat goeden wilmet wat optimisme kortom, gfs men WIL, dan is er nog wel wat klaar te maken voor onze jongens en meisjes. Ook hier: optimisten voor!!! Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Maandcoll. Hervormings dienst Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Zon dagssohool. Kolhorn, nam. 2.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Koedijk, nam. 3 uur, Ds. v. Dijk. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. Ds. Koole. 's Av. 7 uru, Ds. Koole. Her denking Kerkhervorming. Zuidscharwoude, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Daarna Zondagsseh. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Cand. de Hoest. Schoorl, nam. 2.30 uur, Ds. Boeke Afscheid. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Opmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb Warmènhuizen, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Mej. Van der Veen. Eenigenburg, nam. 3 uur, Ds. Enklaar. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds Van Wichen. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 Ds. Nell. Doopdienst. Extra eoil. Winkel, geen dienst. Dirksborn, geen dienst. Hippolytusboef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur Ds. Vorstman. Slootdorp, voorm. 10.30 uur, de hr M. Fruitema, hulppr. - Maand coll. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Oosterbaan. Breok op Langendijk, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Da. T. Rothfusz. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Gre ving van Dirkshorn. Bevesti ging Ambtsdragers. Nam. 2.30 uur, Cand. E Pijlman hulppred. te Weesp. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam 3.30 uur, Ds. Visch. I.angereis, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 5 uur, Ds. Greving, van Dirkshorn. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3.30 uur, Ds. Donner. Chr. Gerei. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Sch-agen, voorm. 10.15 uur, Cand Beneder. Breezand, voorm. 10 uur en nam 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. Herv. Kerk) de heer F. van Rossnm Schagerbrug, Woensdagavond 8.30 uur bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen .in het Evangelisatie gebouw. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Kerkhervorming. Wieringerwerf, nam. 3 uur, de heer O. Deen. Kerkherv. Hippolvtushoef, nam. 5 uur, de heer O. Deen. - Kerkhervorming Vrije Evang. Geref. Gemeente. Alkmaar (Doelenstraat 15) voorm. 10.15 uur, Ds. J. J. Ruijs. Her vormingsrede. Woensdagavond 8 uur, St. Jacobs straat 22, voor vrouwen. Warmenhuizen. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), nam. 4.15 u Ds. Ruijs. Hervormingspredi- king. Donderdagmiddag 4 uur Ds. Ruijs. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de heer A. de Vries v. Den .Helder (Vervolg). Bij de rondvraag werden verschil lende zaken ter sprake gebracht. Zoo deelde de heer Roosloot uit Breezand een geval mede waarbij de hem verstrekte melkbriefjes aan toonden dat zijn koeien op drie be paalde dagen melk hadden gegeven van 2.30 pet. en de daaropvolgende drie dagen melk van 3.40 pet. Was dit wel in orde? De voorzitter zegde onderzoek toe. De heer Ottervanger uit Den Hel der was van meening. dat de uit- keeringen uit het noodfonds niet behoorlijk geschieden. Hijzelf, een der zwaarst gedupeerden, had een uitkeering ontvangen van 50 pet. en anderen, die lang zooveel niet door de oorlogsomstandigheden hadden geleden, hadden 100 pet. gekregen. Een opmerking van den secretaris, dat er geen veriies aan vee werd ge leden. omdat O. de dieren slechts verplaatst had. werd door dezen ont zenuwd met de opmerking, dat hij zijn beste koeien had moeten ver- koopen voor f 175 per stuk. De voorzitter merkte op. dat de regeling der uitbetaling was vast gesteld door de vorige vergadering maar niettemin zou worden nage daan of er een fout is gemaakt. De heer Krabman uit N. Niedorp zou gaarne het percentage van de omtzetbelasting verlaagd zien. De heer ten Cate zou deze zaak met de betreffende instanties be spreken maar twijfelde er aan of een gunstig resultaat is te verwach ten. De heer Meijnen (Den Helder) wenschte aan den melkhandel hee- 'emaal geen omzetbelasting te zien opgelegd, tenzij verhaal mogelijk word' gemaakt. De heer Lub uit Enkhuizen drong aan op verstrekking van extra Hoewel het Engelsche offen sief in Egypte reeds zes dagen aan den gang is, zijn de En gelschen nagenoeg nog even ver van hun doel verwijdero als bij het begin, en zooals zij zelf toegeven, is het eerste stadium van den strijd nog niet eens ten einde. Ondanks de hevigheid hunner aanvallen, die de laatste dagen in het bijzonder op den Noordelijken vleugel van de stelling El Ala- mein waren gericht, zijn zij op geen enkel punt verder gekomen dan het voorterrein, waar zij zich door de mijnenvelden en prikkel draad versperringen moeten wer ken en voortdurend door artillerie bestookt worden. Een grootsch opgezette door- braakopging. Wat zich op het oogenblik in Egypte afspeelt, is een doorbrauk- slag, die in beteekeni-s kan worden vergeleken met de grootste door braakpogingen m dezen oorlog, zooals de strijd om de Maginot- linie, die om de Metaxas-linie. en, om een recent voorbeeld te noe men, de doorbraak door de verde digingswerken van Stalingrad. De Engelsehen zelf spreken van een der geweldigste krachtinspan ningen van het empire en aan Duitsche zijde onderschat men de sterkte van den tegenstander dan ook geenszins. Men beseft hier volkomen, dat er Engeland veel aan gelegen is Noord-Afrika in handen te krij gen, ongetwijfeld om van daaruit het tweede front te kunnen ope nen. Zoolang de strijd nog volkomen onbeslist is, toont het Duitsche operbeve] zich, getrouw aan zijn tactiek, uiterst zwijgzaam en waagt zich niet, zooals de Engel schen gaarne doen, aan optimis tische voorspellingen. Juist deze beknoptheid der Du't sche mededeelingen heeft bij de F.ngelschen een onmiskenbare on gerustheid doen ontstaan, temeer daar dezen de juistheid ervan niet hebben kunnen tegenspreken. Reeds begint men van Engelsche zijde het volk voor te bereiden op een langen duur van de gevechten. Het is echter duidelijk, dat dé Engelschen hun aanvallen, die zij nu eens op dit, dan weer op dat punt van de verdedigingslinie her halen en wel met een tot dusver onverminderde hevigheid, niet*tot in het oneindige kunnen herhalen. Het is aan te nemen, dat voor de bestorming der Duitsch-Italiaan- sche stellingen de beste troepen bijeengebracht zijn. Hun valt de zwaarste taak toe, een bres te slaan in de verdedigingslinie. Het ravitailleertngsvra agstuk. Indien echter deze troepen steeds met bebloede koppen worden terug geslagen, moet het offensief op den duur geleidelijk aan kracht verliezen, temeer daar het ravitail- leeringsvraagstuk met het verstrij ken van den tijd een steeds belang rijker rol gaat spelen. Omtrent de reserves, die de En gelschen tijdens de langdurige voorbereiding bijeen hebben weten te brengen, is natuurlijk weinig te zeggen, doch hoewel aangenomen kan worden, dat zij voor gerui- men tijd toereikend zijn, stellen zij voor den tijdsduur van het offen sief zekere grenzen. In de verdedigingslinie is geen aaneengesloten front, doch zij be staat uit een stelsel van steunpun ten, waarvan het geschut volgens een bepaald vuurplan alle deelen van de verdedigingszone bestrijkt. Overal wordt gebruik gemaakt van flankeerend vuur. zoodat een doorbraak den aanvaller vaak geen voordeel brengt, doch hem integendeel van de overige troe pen afsnijdt. Rommel laat de Engelschen aan stormen op een linie van vuurspu wende verdedigingswerken, het geen zij doen met de aan hun aard eigen verbetenheid. Tot dusver echter met het eenige gevolg, cfat zij in hef hevige vuur van den af- weerbatterijen zware verliezen heb ben geleden. ONDERHOUDSWERKZAMHEDEN AAN ZENDER HILVERSUM I. Wegens noodzakelijke onderhouds werkzaamheden zal de zender Hilver sum I gedurende vier dagen, nl. van af Maandag 2 November tot en met Donderdag 5 November niet te beluis teren zijn. De programma's over de radio-centrales vinden normaal door gang. RADIOPRAATJES MAX BLOKZIJL OVER HILVERSUM II. In verband met de onderhouds werkzaamheden aan den zender Hil versum I, zullen de radio-praatjes van Max Blokzijl op Maandag 2 en Don derdag 5 November a.s. om 19.00 uur over den zender Hilversum II worden uitgezonden. ANNA PAULIIWNA AFSCHEID MEJ. BUYKES. Breezand. Mej. C. Buykes. die vanaf de stichting, dus ruim 12Vo jaar. onderwijs gaf aan de R.K. school heeft gisteren, wegens a.s. huwelijk, haar taak beëindigd ep afscheid genomen van de kinderen. Alle leerlingen waren 's middags in het Gezellengebouw. naast de school vereenigd. Daar sprak het hoofd der school, de heer E. Ligte- ringen de scheidende juffrouw toe en zongen de kinderen een afscheids lied. Een schilderij was het cadeau der leerlingen dat de juffrouw in haar kort dank- en afscheidswoord gaarne aanvaardde en nadat zij de kleinen getracteerd had. nam zij van elk kind afzonderlijk nog met een handdruk afscheid. Ten huize van den heer Ligterin- gen boden hierna de collega's Mej. Buykes eveneens een cadeau aan ter herinnering aan haar werk aan de school. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Abraham, zoon van C. Re- zelman en A. P. Vergouwe; Neeltje, dochter var Joh. de Leeuw en C. A S. de Schipper; Elly, dochter van Th. Pranger en W. N. Boontjes; Af ra ma- ria, dochter van A. J. Bijwaard en M Bakker; Maria Milly, dochter van Joh. Meeldijk en K. M. Vader; Jan, zoon van W. H. Blaauw en M. Moeijes; Hu- bertus Johannes, zoon van N. J. Vaars en B. Pijnacker; Theresia Margaretha Maria, dochter van Joh. Angevare en M. F. van Dam; Jacobus, zoon van D. J. van den Heuvel en N. Oliemans; Pieter Sijbrand, zoon van L. Muntje- werf en J. J. Schouten. Ondertrouwd: Joh Kommer en C. M. Houtlosser. K. Zuidema en A. Vos. Getrouwd: Joh. Naber en Jac. Piek, D. de Vries en L. van der Kwaak C F. Looijesteijn en Joh. C. Blom; W. Snijders en A. Hendrikse. Overleden: M. de Jong—Brommer, oud 72 jaar; A. Jes, oud 78 jaar; W. H. Voorthuijzen, oud 37 jaar. brandstoffen aan den melkhandel voor het schoonmaken van de bus sen. hetzij kolen of gas. Voor zaken van minder belang voor de volks gezondheid werd zooiets wel toege staan. De heer ten Cate zei. de moeilijk heden van de melkboeren zeer goed te begrijpen, maar er is hier niet aan tegemoet te komen, want er zijn nu eenmaal geen kolen voor. Nadat verschillende heeren nog over deze kwestie hadden gespro ken. volgde sluiting der vergadering WIEFHNGEN WEER DE PALING. Door een zekere S. J. R. alhier werd een partij versche gerookte paling frauduleus vervoerd. Door de maréchaussee is tegen hem pro ces-verbaal gemaakt. Ook zijn nog eenige partijen versche paling in beslag genomen. De Nederlandsche Volksdienst telt reeds 35.000 vrijwillige me dewerkers en duizenden leden. Blijft geen buitenstaander, sluit U ook aan. LEEUWARDEN, 30 Oct. 52 Stieren, 355 vette koeien, 960 melk- en kalfkoeien f 3156t>0, 275 pinken f 210—265, 591 graskalve ren f 56—125, 190 uuchtjjre kalve ren, 252 weide schapen f 75130, 249 lammeren f 40—05. 90 vette varkens, 89 kleine biggen f 4—40, 100 bokken en geiten, 15 paarden Totaal aanvoer 3168 stuks. Over zicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer ruim, handel, vlug, flink prijshou dend. Pinken aanvoer redelijk, handel vlug, duurder. Biggen aan- voeir kort, handel kalm, prijshou dend. Srhapen en lamineren aan voer kort, handel vlug, duurder De N.V.C. nam §00 koeien, 250 graskalveren, 150 nurhtere kalve ren. 250 schapen en 90 varkens over. Eierhandel. Kipeieren 6 5 10.45 ct. per stuk, handelsprijs f 1.32—1.37 per Kg. Eendeieren 7.6—8.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slarhtlhanen f 1.50 —2.50, slachtkippen f 1.50—2.75. jonge duiven f 0.40, per stuk, ko nijnen f 1 per Kg. Vereeniging van Zuivelmaat- schapnijen. Edammer kaas 20 nlus f 87, 40 plus f 112, Goudsche kaas 20 plus f 87, 40 nlus f 112, Rroodkaas 40 plus f 112. T.eidsehe kaas 20 plus f 102 per 100 Kg. ALKMAAR, 30 OctobeT. Kaasmarkt. Aangevoerd 16943 Kg.: Fabrieksbaas 40 plus f 56, 20 nlus f 43.50. Roerenkaas 40 plus f 56, Handel vlug. TJRK, 28 Oct. De prijzen waren heden: kuilpaling 74 ct., lrjnaal 0.68—1.90; snoek baars 68 ct.. roode baars 36 ct., voorn 2230 ct, pos 10 ct., al'es per kg; nest 50 ct. per bak van 37% kg. TJMUIDKN. 30 Oct. Tong f 7—2.50, kl. tarbot f 3.50, kl. griet f 2.50. kabeljauw f 2 20—2, per stuk. groote gul f 1.65—1.50. kl. eul f 1 351 90. kl. schol 2e srf. f 2, 3e srt. f 0 80, 4e srt. f 0.50. m'ddel- «rhol f 3. kl. middelsrhol f 2.50. hot f 1. groote schar f 0.60. pufschar f 0.88080, alles per kg. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3