Distributienieuws Regeling van den groentenhandel Nieuwe distributie bescheiden Het foefbt Kai-Kai r Binnenkort rundvet verkrijgbaar Petroleum voor kook- vdoeleinden Honden~ en kattenbrood Generatoranthraciet baggerturf Bonaanwijzing voor smeerolie Vluchteling doodgeschoten Voor den Politierechter Urker driftkop stak met een mes 't Bestaat niet, zei verdachte ZEG HET MET BLOEMEN Officieele mededeelingen Van alles wat uit dorp en stad Pijnen in de ledematen verdwenen. RADIOPROGRAMMA I Bonkaarten voor voedings middelen voor de 13e pe riode. De plaatselijke distributiediensten zullen op nader te bepalen tijdstip pen gedurende het ti.jdvak van 8 tot en met 28 November a.s. tegen overlegging van de distributiestam kaart en tegen in ontvangstneming van een bon van het inlegvel, bon kaarten „voedingsmiddelen. 13e pe riode 1942". alsmede nieuwe aard- appelkaarten uitreiken. Ook ditmaal zal weer onderscheid gemaakt wor den tusschen stad- en landkaarten. Aangezien evenwel met ingang van 29 November a.s„ een wijziging wordt gebracht in de vérdeeling in stad- en landgebied zal het in som mige gemeenten kunnen voorkomen dat men inplaats van stadkaarten. landkaarten of in plaats van land kaarten stadkaarten ontvangt. De diensten zullen uitreiken: Aan houders van een inlegvel K 1 of L 1 een bonkaart K 110 en twee aardappelkaarten N 110; aan houders van een inlegvel K 2 of L 2 een bonkaart K 210 en drie aardappelkaarten N 110: aan houders van een inlegvel K 3 of L 3 een bonkaart K 310 en twee aardappelkaarten N 110: aan houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bonkaart K 410 en één aardappelkaart N HO. Houders van L-inlegvellen ont vangen bovendien een toeslagkaart voor aardappelen N 210. Zij. die geboren zijn tusschen 1 en 28 Ndvember van de jaren 1921. \1928 en 1938 moeten hun inlegvel len ruilen, alvorens hun bonkaar ten in ontvangst te nemen. Voorts ,wor<jt er op gewezen, dat bij uitreiking van de bonkaarten het vakje K 6 van de distributiestam kaart zal worden af gekruist, terwijl van het inlegvel die bon verwijderd zal worden, waarvan het nummer overeenstemt met het nummer der uitgereikte bonkaart voor voedings middelen. Het verdient aanbeveling, ter stond bij het in ontvangst nemen der kaarten na te gaan. of men alle bescheiden, waarop men recht heeft, inderdaad ontvangen heeft, aange zien latere reclames uiteraard niet in behandeling worden genomen. Eerst bon 58 van de boter- kaart inleveren. Op de bonnen- „58" van de boter- kaart. welke geldig zullen zijn ge durende het tijdvak van Dinsdag 24 November 1942 tot en met Zaterdag 5 December 1942. zal desgewenscht rundvet verkrijgbaar zijn. Per twee tal bonnen zal men 200 gram rund vet kunnen betrekken. Zij, die rundvet wenscheni+e ont vangen. dienen de genoemde bon nen bij hun slager in te leveren, desgewenscht tegen ontvangstbe wijs. in het tijdvak van Woensdag 4 tot en met Zaterdag 7 November - 1942. Zij. die gedurende bovengenoemd tijdvak bon 58 niet bij hun slager hebben ingeleverd, kunnen daarop geen rundvet betrekken, doch uit sluitend de artikelen, ter verkrijging waarvan deze bon nader zal wor den aangewezen. Uiteraard mag eerst een aanvang worden gemaakt met de aflevering van het rundvet op 24 Nov. 1942. Gedurende het tijdvak van 1 No vember 1942 tot en met 9 Januari 1943 geven de met „03" genummerde bonnen van de bonkaart „E A" voor kookdoeleinden. elk recht op het koopen van twee liter petroleum. Nieuwe bon aangewezen Voor de periode van 1 tot en met 30 Nov. 1942 wordt op bon no. 1 van de voederkaart voor honden, volgens dezelfde normen als voor de voorgaande periode hondenbrood verkrijgbaar gesteld. Op bon no. 1 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor de periode van 1 tot en met 30 Nov. 1942 lVo kg. kattenbrood ver krijgbaar gesteld. Gedurende het tijdvak van 1 No vember 1942 tot en met 30 Novem ber 1942 geeft elk der met de woor den „Generator-anthraciet. elfde pe riode" gemerkte bonnen rec^t op het koopen van één hectoliter (max. 75 kg.) anthracietnootjes IV of V. terwijl gedurende hetzelfde tijdvak elk der met de woorden „generator- turf. tiende periode" gemerkte bon nen recht geeft op het koopen van 50 stuks baggerturf. In verband met êe distributie van, smeerolie, gedurende het tijdvak van 1 November 1942 tot en met 31 Maart 1943 géven de roode of blau we met „Periode B" gemerkte bon nen. welke door de distributiedien- steh tegen inlevering van een daar toe geldige machtiging van de rijks verkeersinspectie zijn uitgereikt, recht op het koopen van het op den bon aangegeven aantal eenheden smeerolie of smeervet. waarbij op gemerkt wordt, dat een eenheid smeerolie of smeervet. een liter smeerolie of een kilogram smeervet bedraagt. -sii Plaatselijke vérdeelingskantoren Controle op de toewijzingen Reeds geruimen tijd zijn aan voer ,-en verdeeling van de groenten onbevredigend te noe- Dit is hoofdzakelijk g'lvoig van den bijzonderen aard van deze producten,- die aan spoedig bederf onderhevig zijn. Een gevolg daar van is weer, dat de sfuikhandel zioh gemakkelijk van de groenten meester kan maken, terwijl een eenigszins billijlke verdeeling over de consumenten met moeilijk heden van allerhande aard te 'kampen heeft. Het bedrijfschap voor groenten en fruit heeft thans een regeling geschapen, die ten doel heeft de verdeeling van de groenten vaster in de hand te nemen. Contactcommissarissen. De nieuwe regeling gaat uit van de grondgedachte, dat de geiheele loop van het product van teler tot consument moet kunnen worden nagegaan en vastgelegd. Daartoe worden in de eerste plaats aan alle veilingen contactcomimissarissen aange steld, die o.m. tot taak hebben de verdeeling van het product op dé veiling met de veilingleiders te behandelen. Voorts zijn de handelaren en commissionnairs op de veiling verplicht dé hun toegewezen hoe veelheden bij de coifimissarissen te melden onderomededeeling van de plaats, waarheen zij deze pro ducten, denken te zenden. Tenslotte kunnen de contact- commissarissen beoordeelpn, of de transportcapaciteit aan een vei ling wel economsich wordt benut Plaatselijke verdcelings- kan toren. Naast deze contröle bij de vei ling is natuurlijk noodig controle in het consumiptiecentrum. 'Deze contröle zal geschieden door z.g. verdeeiimgikan toren, die van de contactcomimissarissen bij de vei lingen opgave ontvangen van de hoeveelheden producten, welke naax die plaatsen zijn verstuurd. Allé handealren in een plaats of gebied, waar ,een verdeelingskan- toor is gevestigd, moeten de door hen op de veilingen verkregen producten bij die kantoren aan- Feyenoord's ongeslagen record gebroken. In het Olympisch stadion 'te Amsterdam leverde Blauw Wit Zondag een fraaie prestatie door het leidende Feyenoord. dat tot op Zondag ongeslagen was. een 21 nederlaag toe te brengen. De Rotterdamsche doelman Vlietstra in actie bij een aanval der Blauw Witters op zijn veste. v (Polygoon Noske-Pax Holalnd m) melden, zoodat vastgesteld kan wortlen, of niet tijdens het trans port de producten een andere be stemming gevonden hebben dan daaraan op de veilingen ,was ge geven. Voorts zal - het verdeelingskan- 'toor de aangemelde goederen moe ten verdeelen over den kleinhan; del, waarhij de grossier blijft in geschakeld. De plaatselijke verdce- lingskantoren vvorden samenge- sted uit een grössiereider, een kleinhandelaar en zoo mogelijk een ambtenaar van de gemeente, waar de verdeeling plaats heeft. Strenge overheidscontröle. Met deze regeling kan mén er dus van verzekerd zijn,- dat de groenten billijk over de kleinhan délaren worden verdeeld. Voor de eerlijke verdeeling door den kleinhandelaar is de medewer king noodig van jjet DU'bliek. ter wijl strenge overheidiscontröle on den verkoop mogelijke ongerech tigheden zal moeten ovorkomen. Het is duidelijk, dta een rege ling, als hierboven is omschreven, met de noodige sancties moet zijn omkleed. Zoo dreigt uitsluiting voor grossiers en kleinhandehiren die óf wel goederen in den "uik- hande! doen verdwijnen óf we' O"1 andere "Wijze een "billijke verdee- ling in hun pigen voordeel trach ten te voorkomen. De nieuwe regeling is op 1 No vember in werking getreden. Veel beloven, weinig geven... De Nederlandsche Volksdienst belooft niets, doch geeft alles. Blijft geen buitenstaander, sluit U aan als lid. In het duister van den laten avond is Vrijdag te Vught de 20- jarige Hqndriks uit het dorpje Putte in N.Br., door de politie doodgeschoten. Omstreeks half elf hoorden om wonenden van café „het Trepke" met zeer luide stem bevelend roe pen: „Hendriks blijf staan". Tevens was er het geluid van snel verwij derende voetstappen. Schier gelijk tijdig viel een schot. Dit heeft Hen driks in het hoofd getroffen. Hendriks en twee andere burgers waren door de politie op straat aangehouden nabij café „Het Bijl tje" en overgebracht naar het po litiebureau te worden ge'1';!-u- tificeerd, doch kort voor het poli tiebureau rukte Hendriks zich los enrende weg. De agent sommeer de tevergeefs te blijven staap, waarna direct in de richting van den vluchteling werd geschoten. De man werd doodelijk' in het hoofd getroffen. De agent waar schuwde' een dokter, die overbren ging naar het gasthuis gelastte. Daar is H. aan de verwondngen bezweken. De Urker arbeider F. Weerstand heeft ruim een maand geleden niet veel weerstand kunnen bieden aan zijn opkomende drift, want toen een van zijn kinderen volgens hem werd lastig gevallen door een dienstmeis je. t.w. Maartje de Vries, sprong hij op het aardige meisje toe en stak haar met een schilmesje in den hals! Gelukkig werden er geen ede le deelen geraakt, maar ook deze steek was voldoende om den Urker voor het gerecht te brengen. 't Bestaat gewoonweg niet? zei de Urker. die tijdens het verhoor zich nauwelijks kon bedwingen. En om dat te staven had hij zijn zwager meegenomen, die een wel zeer gun stige verklaring aflegde voor hem. Al te gunstig zelfs was die ver klaring en deze getuige mocht van geluk spreken, dat er geen vervol ging tegen hem werd ingesteld we gens meineed. Want de twee andere getuigen. Maartje zelf en een jong- mensch, dat alles gezien had. waren in hun verklaringen zeer duidelijk. Toen de Officier 3 weken gevan genisstraf had geëischt, beweerde de verdachte nog. dat het niet bestond, maar niettegenstaande deze halstar- rige ontkenning werd hij toch ver oordeeld tot drie weken. Wat de Urker natuurlijk niet néémt Een Texelsche bollenkweeker. ge naamd H. de Vries, had over het algemeen nog al slechte uitkomsten op zijn bedrijf en min of meer ver rassend was dan dit voorjaar ook het resultaat van een aantal bedden narcissen, die ongekend schoon wa ren. Het bleek, dat het narcissen van een bizondere soort waren, die ie Vries nooit eerder gekweekt had. En waar een andere kweeker verleden jaar een flinke partij bollen als ver mist had opgegeven en deze vermis te bollen van dezelfde Kwaliteit en soort waren, kwam er aan een en ander een verdacht narcisserjluchtia Echter, de Vries had met deze v°r^ missing niets te maken, zei hii en waar het wettig en overtuigend be wijs niet geleverd kon worden werd hij vrijgesnroken. Ook al ble ven de narcissen rieken DE VERPLICHTE RUNDVEELEVE RING 1943. In verband met de wenschelijkheid, dat de veehouders reeds vroegtijdig op de hoogte zouden zijn van den omvang der verplichte rundveelevering 1943, werden reeds in Juli 1942 de normen bekend gemaakt, volgens welke het rundvee in 1943 zou worden aangesla gen. Hierbij werd uitgegaan van de toen gewettigde veronderstelling, dat eenerzijds tengevolge van den op dat tijdstip nog resteerenden leverings plicht 1942 de rundveestapel in' Decem ber 1942 een omvang zou bezitten, welke als doelmatig kon worden be schouwd in verband met de veevoeder positie, terwijl anderzijds hierdoor de vleeschvoorziening voor het jaar 1943, zij het ook in zeer bescheiden mate, gewaarborgd zou zijn. De thans ter beschikking staande ge gevens hebben echter tot de conclusie geleid, dat het noodzakelijk is in de vastgestelde hoeveelhedeen kilogram men, die per vrouwelijk rund boven 1 jaar moeten worden opgebracht voor den leveringsplicht 1943, eenige wijzi gingen aan te brengen, welke hieron der zijn aangegeven: Het aantal kg. voor leveringsplicht 1943, welke thans als norm moet wor den aangenomen bedraagt: Per rund Bij een bedrijfsmaximum van 1 rund boven 1 jaar 0 kg. Bij een bedrijfsmaximum van 2 runderen boven 1 jaar 20 kg. Bij een bedrijfsmaximum van 3 runderen boven ljaar 50 kg Bij een bedrijfsmaximum van 4 runderen boven 1 jaar 100 kg. Bij een bedrijfsmaximum van 5 of meer runderen boven 1 jaar citca 120 kg Op grond van de conclusies, welke getrokken kunnen worden uit het ver loop van de levering in het afgeloopen jaar van het rundvee boven 1 jaar, kan hierbij vermeld worden, dat deze verhoogingen niet van dien aard zijn, dat daarvan de melkveestapel een na- deeligen invloed zal ondervinden. Aan gezien er echter veehouders kunnen zijn, die een lager bedrijfsmaximum zouden hebben opgegeven bij den Pro vincialen Voedselcommissaris, indien zij van deze verhoogingen tijdig op de hoogte waren gesteld, wordt hun tot en met 7 November 1942 nog de mo gelijkheid gelaten, een verlaging van hun bedrijfsmaximum bij den P.V.C. op te geven. TOESLAGPUNTEN VOOR TEXTIEL- GOEDEREN. Met ingang van 9 November 1942 zullen de distributiediensten naast de gewone speciale punten, nieuwe spe ciale punten, gemerkt „Textiel T.P.' uitreiken. Op deze speciale punten zijn dezelfde textielgoederen verkrijgbaar EXAMEN VRIJE EN ORDE OEFENINGEN. De sfeer.-gen. van het dep. van Opv., Wetenseh. en Kultuurbesch. heeft bepaald, dat, in afwijking van zijn besluit van 31 Maart j.1. nog éénmaal en wel in 1943 aan ,hen, die in het bezit zijn van de akte van bekwaamheid als onder- svijzer(es) gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de vrije en orde-oefeningen der gymnas tiek. c Oud kanon opgegraven te Tilburg. Te Tilburg heeft men bij graaf werkzaamheden. nabij de Randhuis- straat. de loop van een kanon van klein kaliber, een zgn. voorlader, gevonden. Oudheidkundigen zullen uitzoeken, uit welke periode deze merkwaardige vondst stamt. Bij het waterscheppen in den put gevallen. In het plaatsje Haaren. bij Oisterwijk is een 48-jarige vrouw bi'i het waterscheppen over den rand geslagen en in .den diepen put gevallen, waarin zij jammerlijk is verdronken. Het slachtoffer was ge huwd en moeder van acht kinderen Arbeidsongeval. In een fabriek aan den Distelweg te Amsterdam is een 57-jarige arbeider van een vijf meter hooge stelling gevallen, waar door hij een schedelbreuk heeft ge kregen De geneeskundige dienst heeft hem naar het binnengasthuis gebracht Vrouw door gas gestikt. Gewaar schuwd door buren, dié gaslucht waarnamen, heeft de politie Zater dagavond de woning van een alleen huizende 62-jarige vrouw op de Geu zenkade opengebrokeh. De vrees, dat de bewoonster om het leven was gekomen bleek bewaarheid te zijn. Vermoedelijk heeft de vrouw, toen zii in het donker het gas van een tweepits-comfoor wilde aansteken de verkeerde kraan opengezet, waar door het gas instede van te verbran den. ongebruikt de keuken kinnen kon stroomen. met het bovengemel- de gevolg. Onder trein gedrongen en gedood. Toen gistermorgen omstreeks kwart over 7 een trein binnenreed op het station D.P. te Rotterdam drong het publiek zoo sterk op. dat de 25-ja- rige behanger J. J. Cortlever. wo nende in de Josephstragt te Rotter dam. van het perron werd geduwd. De man viel tusschen het perron en den trein en werd door den trein overreden. Hij moet vrijwel op slag zijn gedood. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 60. Een week lang bleven het jacht Kai-Kai en de Vendetta tusschen de Los Jardines eilanden liggen en men had het die dagen bijzonder druk. Op het zuidelijke eiland werd een noodbarak opgericht, die later nog verbeterd zou worden. Op het noor delijke eiland werden, slechts twee kleine hutten gebouwd, waarvan de eene voor Edith Alfjmo, de andere voor haar beide bewakers Nin en Lambong bestemd waren. De be waarplaatsen voor den watervoor raad en de proviand werden vak kundig uitgezocht en ingericht. Zoo werden deze geheimzinnige eilandjes, waarvan het zuidelijke tamelijk dicht, het noordelijke minder be groeid was, geen kwade verblijf plaatsen. Het w.as bijna nog tot een gevecht gekomen tusschen de gevangenen en Eromanga's rtienschen daar de Ame rikanen zich verzetten tegen de lan ding op Los Jardines. Ze waren bang dat men hen daar aan hun lot zou overlaten, doch daar de be manning van het jacht en de stoom boot sterk bewapend waren en de mannen van de Eromanga niet voor geweld schenen terug te deinzen, schikten de anaeren zich ten slotte in hun onzeker lot. Den 23sten September zetten de Kai-Kai en de Vendetta de reis naar de Marianne eilanden voort. Eromanga had geen woord meer met Edith Alfano gewisseld en de jammerkreten der gevangenen deden haar het hoofd niet eens omwenden. XX. Succes en tegenspoed. De route die de booten van Ma nilla naar San Francisco meestal nemen loopt door de Lapérouse straat en tamelijk dicht langs het Marianne eiland Agrigan. Voor epn andere route komt de Lapérouse straat nau welijks ln aanmerking én ze werd dan ook destijds alleen door de sche llen der Three Anchors Line, haar eenige concurreerende lijn en door enkele zeilschepen bevaren. Dit wist Erpmanga allemaal precies door haar werkzaamheden op het kan toor van McKenna. Het officieele handboek van het ministerie van Marine in Amerika gaf echter aan, dat het eiland Agri gan nu en, dan tijdelijk bewoond werd en wel door inboorlingen, die de cocosnoten kwamen oogsten. Het was dus geraden om voorzichtig te zijn bij het aandoen van dit eiland en men besloot eerst het vijftig mijl verder noordwaarts gelegen eiland Assongsong aan te doen, dat vol gens het handboek onbewoond moest zijn. Zestig uur na het vertrek van Los Jardines werd dit eiland bereikt. Bij het heldere weer had men de 900 meter hooge vulcaan van Assonsong reeds op een afstand van 40 mijlen kunnen zien. Aan de Zuidwestelijke punt van het eiland stonden een paar armoe dige hutten, doch menschen waren niet te bespeuren. Eromanga begaf zich met een half dozijn Gualdalcanar-matrozen aan land, doorzocht de hutten en hun omgeving, constateerde, dat ner gens een spoor van leven te bAfen- nen viel en gaf daarop bével, dat de beide vaartifigen bij de koraalbank aan de zuidzijde van het eiland voor anker moesten gaan liggen. Den volgenden morgen maakte Eromanga met het jacht Kai-Kai een onderzoekingstocht naar het eiland Agrigan. In het noorden wer den hutten ontdekt. Weer ging Ero manga met zes man aan land en ontdekte, dat ook deze hutten geslo ten waren. Men zeilde toen yerder om het eiland heen. Ook aan de westzijde stonden hutten, die echter wel bewoond schenen te zijn. Nog maals ging Eromanga aan land en werd door de inboorlingen vriende lijk ontvangen. Het bleek, dat er op dat moment maar acht mfenschen op Agrigan woo.iden. In barbaard Zuidzee_-Engelsch vertelde een van hen, dat de overige veertig koelies kort geleden door een Duitsch schip waren afgehaald en voorloopig wel niet zouden terugkeeren. De achter geblevenen: vier mannen, drie vrou wen en een jongen, hadden het idyl lische leven op Agrigan liever willen voortzetten, hoewel de Duitsche ka pitein gezegd hhd, dat Duitschland in een grooten oorlog gewikkeld was en hij niet kon garandeeren, dat ze in afzienbaren tijd weer naar hun eigen geboorte-eiland zouden worden terug gebracht Eromanga vond het toch niet zon der bezwaar om deze menschen ge tuige te laten zijn van haar over vallen op de voorbijkomende sche pen der Three Anchors Line. Ze noo- digde de acht menschen dus uit uit bij haar aan boord van het jacht te komen. Daar werden ze royaal Vjp rum getracteerd en toen/ smoordron ken, meegenomen naar Assongsong Van daar zouden ze later als het noodig -was door de Vendetta naar Los Jardines worden gedeporteerd, de eerstvolgende dagen kon het kleine stoomschip echter niet ge mist worden, want men moest de „Mindanao" met Livio Alfano op vangen. Den volgenden dag reeds keerde Eromanga mpt hef jacht Kai-Kai en gevolgd door de Vendetta naar Agri gan terug, fce was nu onbeperkt heerscheres op het eiland en kon er op rekenen, dat er ln afzienbaren tijd.hier geen schip zou ankeren. Aan de Noordzijde, tegenover het eenige stukje strand dat het eiland bezat, bevond zich een goede anker plaats. De volgende drie dagen la gen beide vaartuigen rustig daar en de bemanning had op het mooie eiland goede dagen. Cocosnoten en allerlei soorten vruchten waren er in overvloed. De talrijke door de koelies achtergelaten kippen werden stuk voor stuk verorberd. Met rum voor de zwarten en thee en trepang voor de Chineezen was Eromanga de eerste dagen niet zuinig. Allen wa ren in een ware feeststemming want nu zou de beslissende slag vallen. Wordt vervolgd. Ik kan wear wan. delen als vroeger. Mevr. M. L te V. schrijft, dd. 25-l-'40: t W „Sedert jaren leed MMjL «k scheuten in ÉPv jfcfcfc'k 'e^em4ten en lf jjteipijn in de kniege- wichten, zóó he- dat ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts 'weet slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weet loopen als vroeger." Bij rheumatiek,'ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten siecüts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trlnsral Agentschap Nsssauksd» 371 Amatardim als die tot dusverre op de punten van de toèslagkaart konden worden ge kocht. Handelaren in textielgpedeien kunnen, ter verkrijging van toewijzin gen, bovengenoemde speciale punten op de gebruikelijke wijze bij de distri butiediensten inleveren, op dezelfde opplakvellen (MD 218) der toeslagpun- ten van de 1ste en de 2e serie, mits de soorten der diverse seriepunten duidelijk van elkander zijn gescheiden. De inlevering van meergenoemde pun ten dient vergezeld te gaan van een formulier MD 201 L. INLANDSCHE SCHEERWOL. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch daartoe gemachtigd door den Direc teur van het Rijksbureau voor Wol en Lompen, maakt bekend, dat schapen houders en andere houders van wol, die tot dusverre geen wolaanslag ont vingen, verplicht zijn binnen 8' dagen na deze bekendmaking aan den Direc teur voornoemd (per adres den Provin cialen Voedselcommissaris, in wiens ambtsgebied zij woonachtig zijn) op gave te verstrekken van alle in hun bezit zijnde of hen in eigendom toebe- hoorende wol. Leveringsplichtigen zullen voor de door hen af te leveren wol van de Ne derlandsche Wolfederatie, welk li chaam met de wolinneming 1942 is belast, vervoervergunningen ontvan gen, waarop tevens de plaats van af levering zal zijn vermeld. Ten aanzien van de in te leveren wol blijven de reeds eerder bekend gemaakte prijzen en afleveringscondities gehandhaafd. RUNDVETTOEWIJZINGEN. In verband met de beschikbaarstel ling van rundvet op de bonnen „58" der boterkaarten, dienen slagers de ge durende het tijdvak van 4 tot en met 7 November 1942 van hun klanten ont vangen bopnen, op Maandag 9 Novem ber 1942 van hun klanten ontvangen bonnen, op Maandag 9 "NovembeV 1942 bij de Plaatselijke Distributiediensten in te leveren ter verkrijging van vet- toevijsingen. WOENSDAG 4 NOVEMBER. Hilversum I. 415,5 m. Het programma ls alleen te beluisteren vla de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 7.15 Klanken van de puszta (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 „Post bU het on'.bljt" (gr.). 9.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 ,,'t Is maar een plaatje", voordracht. 8.50 Philhar- monisch orkest van Praag Igr.). 9.00 Klan ken van zwarte schUven (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.40 Klanken van zwarte schijven (gr.), 10.00 Muzette-orkest en soliste (opn.). 10.30 „Het Oeuldal", reportage. 10.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 1180 Viool en plano. 12.00 Almanak. 12.05 Boyd Bachman en zijn orkest. 13.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 „Am»ranto's", Itlia*nsch pro gramma. 13.30 Walsencyclus L gr.). 13.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 14.00 „Halfweg", gevarieerd programma. 15.00 De lachspiegel. 15.J5 Halfweg, gevarieerd program ma. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beurs berichten. 17.00 Orgelconcert. 17.30 Eenzame zwervers langs Noordelijke kasten", klanltbeei- denreeks. 18.00 Omroep-Operette-orkest en solisten. 19.00 „Het geheimzinnige Noorden", lezing. 19.15 Bar Trio en het orkest van Oskar Joost (gr.). 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.50 Van het een komt het ander.... 20.15 Pianovoordracht (gr.). 20.30 Rotterdamsch Phllharmontsch' orkest. 21.00 Zang met piano begeleiding. 21.25 Viool, altviool en fluit (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Klanken uit Hongarije en Zulcf-Amerika (gr.). 22.4524.00 Populair orkestconcert (gr.). Hilversum Iï, 301.5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum l 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Boerenland ln boek en krant. 8.15 Licht spel en zang (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Symphonle- orkest (gr.). 9.00 Salonorkest (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw 9.30 Salonorkest (opn.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.40 Pianovoor dracht (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kin derzang (gr.). 11.30 Orkest WUly Kok en gra- mofoonmuzlek. 12 30 Programma-overzicht. 12.35 viool en orkest (gr.). 12.45 BNO: %ieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Landbouwrepor- tage. 13.15 Utrechtsch Stedelijk Orchest en solist (opn.). 14.05 Godsdienstige uitzending. 14.35 Vocaal en lnstrumentaat programma. 15.30 Van vrouw tot vrouw. 15.4t Orgelspel en gramofoonmuziek. 18.00 Zang met pianobege leiding en planoioll. 16.45 BNO: Nieuwz-, za kelijke- en beursberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 18.15 Dick Willebrandts en zijn danz'orkest. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Brabantsch praatje. 19.00 Dlck Willebrandts en zijn dansorkest. 19.15 Pension 't Stekeltje, luisterspel. 19.30 Rotter damsch Philharmonlsch orkest en solist. Vanaf 20.15 alleen voor de radlo-ce^trales. die over een lijnverbinding met de etudlo beschikken. 20.15 De Melodlsten. 21.15 VrooHJke solisten- parade (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Politiek praatje. 22.10 Avond- wijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A R Jonker 'aat8verv van den hoofdred. 1 ouitenl eD stadsnieuws Den Hel- er A C van Kampen Binnen- and alg report en streeknieuws A. Eriks Haagscb redacteur P f. H M Verberne. Den Haag verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoor) Schagen. Verantwoordelijk voor (Je advertenties, Heldersche editie J. visser, Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2