DE WITTE STRIJDERS Bekaootmachuog Communistische organisatie in Spanje Marktberichten Stadsnieuws De voetbalwedstrijd Politie-^LBD Winterwedstrijd „Morphy" HERMES-NIEUWS Rijkspostspaarbank riijkspostspaarbank Belastingkantoor gesloten. SCHAGEN DE SCHAGER MARKT het zittingsdur voor mannen te Uitgeest en Castricum gewijzigd V se. ISrfX -fa De Brinon over Girand Ontstemming in Amerik&ansche pers Guerrilla in Zuid-Lybië Kerk en zending Maandag j.1. deelden wfl mede, dat de voetbalwedstrijd Poltie Luchtbeschermingsdienst, ter gele genheid van den „Dag der Politie" gehouden zal worden Zaterdagmid dag te 3 uur. Naar wij thans vernemen is dit tijdstip gesteld op half 3. 4VASOHTF.IL GESTOLEN. Een bewoonster van de Brouwer- Straat dee<J aangifte, dat men haar waschteil uit de boet gestolen had. Een onderzoek wordt ingesteld. MOEDER MISTE HAAR DOCHTER Een moeder verzocht opsporing van haar minderjarige dochter, die zonder permissie de ouderlijke wo ning verlaten had. Door de zeden politie werd zij echter weer veilig afgeleverd. FIETS OP BUREAU. Een in de Keizerstraat onbeheerd aangetroffen rijwiel werd op het Bureau gedeponeerd. De eigenaar kan zich melden. HANDWAGEN VERDWENEN. Iemand deed aangifte, dat uit de Bothastraat een handwagen door onbekenden was medegenomen. ONGEOORLOOFD BRANDHOUT WINNING. Een bewoner van de Reigerstraat gaf kennis van het geval, dat van de schuttingen achter drie perceelen in die straat hout gesloopt was. Een Javastraatbewoner vermist uit zijn ontruimde woning aan den Kanaalweg overgordijnen- en een schoorsteenkleed. BOERENKOOL GEGAPT. Een bewoner van de Breestraat N deelde de politie .ede, dat eenige' hem toebehoorende struiken boeren kool ontvreemd waren. De uitslagen. AM. 2. GroeneveldValkenier ViNijssenKleinbloesem Kuitems—Muller 01, WijkerAs- selman afgebr., Valkenier—Kuitems' KleinbloesemAsselman af gebr., GroeneveldWijker afgebr. Stand na de 2e ronde: 1. F. Muller 1; 2. J. Valkenier 1; 3. J. Grpeneveld M -f 1 afgebroken partij; 4. G. Kleinbloesem 1 afgebr.; 5. J. M. Kuitems 6. J. G. Nijssen 7. Th. Asselman 0 2 afgebr.; 8. J. Wijker 0+2 afgebr. Afd. 2. AdriaanseLem y2y2, AdriaanseBeek 01, BeekSmit afgebr., De FeijterKolster 10, LemDe Feijter 10, KolsterZijl stra, afgebr., SmitBruinsma 10. Stand 1. H. Lem 1%; 2. J. Beek 1 1 afgebr.; 3. J. Smit 1 1 afgebr.; 4. G. de Feijter 1; 5. Th. Adriaanse 6. J. A. Kolster 0 1 afgebr.; 7. J. Zijlstra 0+1 afgebr.; 8. J. Bruinsma, 0; 9. G. Koedijker 0. Afd. 3. 4— Steindelv. Amers foort 10, GrootendorstVerschuur 01, Steindel—Ir. Roelofs '10, Greibv. Amersfoort 10, De Reu verGrootendorst 10, Verschoor Ir. Roelofs 10. "tand: 1. J. F. Steindel 2; 2. A. H. Verschoor 2; 3. J. M. Greib 1; 4. J. A. de Reuver 1; 5. Ir. Roelofs 0; 6. J. v. Amersfoort 0; 7. J. P. J. Groo tendorst 0. Afd. 4. v. Amersfoort—De Groot 1—0, BoonLeeuw 10, Boon Meulenberg 01, v. d. HorstDr. Eindhoven 10, v. d. HorstDe Groot 10, v. d. HostLeeuw 10, LeeuwDr. Eindhoven 10. Stand: 1. W. v. d. Horst 3; 2. H. Boon 1; 3. A. Leeuw 1; 4. J. v. Amersfoort 1; 5. J. Meulenberg 1; 6. Dr. Eindhoven 0; 7. C. de Groot 0. Interessante wedstrijden aan de Sportlaan Voor a.s. Zondag ia voor Hermes weer een volledig programma vast gesteld, hetwelk enkele spannende t wedstrijden vermeldt. Herrees 1—B.M.H.C. 6. Aanvang 3 uur. Na de ongelukkige nederlaag van j.1. Zondag zal Herrees alle krachten moeten 'inspannen om nieuwe onhei len te voorkomen. Dat het met BMHC oppassen is, heeft de wedstrijd tegen BMHC 7 wel getoond; toen bracht men het niet verder dan een gelijk spel. Het eenigszins gewijzigde Hermes- team mag echter vel tot een gunstig resultaat in staat worden geacht. Hieronder volgt de laatste stand, voor zoover de wedstrijden van j.1. Zondag bekend zijn. v In München heeft bij beschikking van den Führer de plechtige staats begrafenis van den Beierschen mi nister-president en president van de Duitsche Academie. SA-Obergrup- penführer Ludwig Siebert plaats gehad. Het stoffelijk-overschot op gebaard in de groote zaal van het Duitsche Museum te München. Weltbild-Polygoon-Fax Holland m. len de punten thuis te houden. We hebben echter het noodige vertrou- dierhalve dat ze zullen zegevieren, wen in de reserves en verwachten Dames. De beide dames-elftallen zullen het dezen Zondag niet gemakkelijk krij gen, n.1.: Amsterdam: O.K. 2Hermes 1. In den eerstten wedstrijd wonnen de Hermes-dames met 3—j0. Het schijnt echter, dat O.K. verschillende reserves in haar gelederen had, want j.1. Zondag overwonnen ze de Kraaien met liefst 73. De stand in. deze af deeling is als- volgt: MUSTERING DER GEBURTS- JAHRGHNGE 1904 UND 1905. Alle mannlichen Reichsdeutschen der Geburtsjahrgange 1904 und 1905 auch diejenigen, die bereits vor oder wahrend des Krieges ge- dient haben, oder durch Wehrer- satz dienststellen der Heimat er- faszt, gemüstert, unackömmlich, bereitgestellt oder zurückgestellt worden sind haben sich zur -Musterung wie folgt zu melden: b. Aus der Provinz Nord-Holland in Amsterdam-O Schule, Iepen- weg 13: am 14.11.1942 vorm. 8.30 Uihr die Buchstaben R—Z. Die Meldepfliehtigen haben Au6 weispapiere und *3 Passbilder 37— 52 Mm in hürgerlicher Kièidung, ohne Kopfbedeckung, Brillentriiger das Brillenrezept mitzubringen Ju- den haben nicht zu erscheirien. Den Mqldepflichtigen wird das Fahrgeld *3 Klasse gegen vorzeigen der Fahrkarte bei der Meldung zurückerstattet. Sie erhallen fer- ncr bei einer Abwesen.heit vom Wohnort von mehr als 8 stunden ein Zehrgeld. Den Haag, den 26 Oktober 1942. Der Reichskommissar für die besetzten Niederlandischen Ge- biete. Der Generalkommissar für das Sidherheitswesen, gez. RAUTER. SS Gruppenführer und Genernl- leutkant der Polizei. Hermea O.K. 2 T.H.C. '25 2 Kraaien 2 Strawb. 3 2 2 0 2 10 2 0 1 2 0 1 0 0 0 0 4—0 1 7—6 1 '1—2 1 4—8 0 0—0 Het vraagteeken in deze kleine afdeeling; is Strawberries 3, dat tot nu toe geen enkelen wedstrijd speelde. - Herrees 2Alkmaar 2. Aanvang 12 uur. Dit zal eveneens een zeer felle strijd worden,, al zullen de dames reserves niet kunr.en voorkomen, dat de punten naar ""maar gaan. We hebben echter ook hier een groot vertrouwen in de strijdlust van de Heldersche dames en zij zullen de huid zoo duur mogelijk verkoopen. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Den Helder. In den loop der magnd Oct. 1942 werd op spaarbankboekjes aan bo vengenoemd kantoor en ressort in gelegd 45483,61 en terugbetaald 36064,13 Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 31. TEXEL C.H.C. 7 7 0 0 21—4 14 Alkmaar 4 5 3 0 2 16—8 6 Alliar-'e 3 5 3 0 2 11—12 6 Hermes 4 2 I 1 12—8 5 B.M.H.C. 7 5 2 1 2 10—18 5 B.M.H.C. 6 4 1 0 3 ^5—11 2 Strawb. 3 5 1 0 4 10—14 2 H B S. 3 r 0 0 5 8—18 0 Hermea 2Strawberries 4. Aanvang 1.31 u. Wanneer de Strawberries hun moeilijkheden overwonnen hebben, zal het voor Hermes 2 niet meeval- Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Den Burg. In den loop der maand Oct. 1942 werd op spaarbankboekjes aan bo vengenoemd kantoor en ressort in gelegd 16679,79 en terugbetaald 7210,34 Het aantal nieuw uitgegeven .boek jes bedroeg 10. ANNA PAULOWNA De Ontvanger der Dir. bel. en ac cijnzen te Anna Paulowna maakt bekend, dat in verband met de brand- stoffenschaarschte het kantoor in het tijdvak van 14 November '42 t/m 24 April '43 des Zaterdags voor het publiek Is gesloten. DE LANDJEUGD BIJEEN. Gisteravond hield de Nederland- sche Landjeugd een vergadering, ■welke helaas door weinigen werd bezocht. De heer Waiboer opent de verga dering met pen woord van welkom, waarna dë stafleider van den Land stand in Noord-Holland eenige me- dedeelingen doet. Gistermorgen is een vergadering geweest van streekleiders, waar de werkzaamheden van de Landjeugd zijn besproken. Het schiet niet hard op. doch de omstandigheden werken niet mede. Er zal in de toekomst tot kadervorming moeten worden Over gegaan. Er zullen cursussen gehou den worden en daar is propaganda voor noodig. waarvoor ook andere organen ingeschakeld moeten wor den. wil men kans hebben op be hoorlijke aangifte. Indien mogelijk moeten onderwij zers en onderwijzeressen gewonnen worden om de cursussen te geven. Ook heeft men hiervoor 't oog laten vallen op leden van de Westfriesche Stiek en de vereeniging Oud-West- Friesland. Na eenige besprekingen wordt be sloten te trachten in den loop van December een cursus te beginnen te Alkmaar. De heer Waiboer houdt een inlei ding pver de taak van de Landjeugd. Dë Landjeugd is het fundament en de bloedbron van het volk en het is noodig. dat er aan de ontwikke ling van de landjeugd gewerkt W 1 Zware artillerie in den Kaukasus. Vuur! Met ontzettend geweld ver laat het projectiel den loop. PK Neuberger-Transo-P-F H m wordt. Men zal zich bezig moeten 'ïouden 'met beroepsopleiding cul- ureele en zedelijke leiding en aan de lichamelijke opvoeding. Ter ver wezenlijking hiervan wordt het ini tiatief grootendeels in handen van -den dorps jeugdleider gëlaten. Ge durende de wintermaanden zullen maandelijks bijeenkomsten moeten worden gehouden, terwijl het ka der elke week bijeen dient te ko men. Op deze/bijeenkomsten dient niet alleen de boerertjeugd te ver schijnen. doch ook de jeugdige boe renarbeider. Voor de manlijke jeugd zullen dan landbouwtechnische pro blemen worden besproken, terwijl met de vrouwelijke jeugd de land- bouwhuishoudkunde zal worden be handeld. Voor jongens en meisjes zullen sociaal-economische onder werpen belicht worden, teneinde hun een inzicht te geven in den toe stand en het wereldgebeuren. Ter opvoering van cultureel en zedelijk peil zullen dorpstooneel. koorzang e.d. de middelen zijn. Dg belangstelling voor de landelijke srsport zal gewekt worden en op zoodanige leest geschoeid, dat deze ook bereikbaar wordt voor den jeug digen arbeider. Men zal zich naast den Jeugd storm moeten plaatsen. De Land jeugd moet kader voor. den Jeugd storm kweeken, teneinde te bevor deren. dat de Jeugdstorm ten plat- telande door kader van het platte land geleid wordt. De heer Koeman deelt in aanslui ting op deze uiteenzetting mede dat de Landstand beschikt .over een landbouwhuishoudkundige. die ook ter beschikking staat van de jeugd. Bovendien zal binnenkort een sib- bekundige in dienst komen. Voor de landvrouwen zal een se rie lezingen gehouden worden over boerderij enbouw. Wellicht verdient het aanbeveling ook voor de Land jeugd iets dergelijks te organisee- ren. Hierna volgt sluiting der verga dering. Het Gew. Arb. Bur. Bijkantoor Beverwijk, heeft n.1.: UITGEEST, iedere Zaterdag van £-10 uur v.m. in het Raadhuis 2e afd., boven CASTRICUM, iedere- Zaterdag van 11—12 uur v.m. in het Raadhuis, afd. Soc. Zakep. Op beide spreekuren zullen de overgemaakte loon bedragen worden uitbetaald aan de begunstigden van hen, die in het buitenland werken. De Leider van het Gew. Arb. Bur., Bijkantoor Beverwijk. De aanvoer van gebruiksvee was Donderdag weer zeer behoorlijk. De handel in kalfkoeien was goed, er \varen beste beesten aangevoerd en de hoogste noteering bedroeg f 850.—De handel in tijdkoeien was eveneens goed te noemen, hoogste notgcring f 450.— Gelde koeien tot f 425.-+ handel goed. De handel in vaarzen kon men ook goed noemen, die in graskalveren was matig. De hoogste noteering was iets alger dan de vorige week Deze vyas nu f 170.Zoo zien we, dat de handel in ggbruiksvee vrij vast is en de prijzen hoog zijn. Voor de centrale waren 192 st aangevoerd, waaronder,stieren en vaarzen, voorts 114 graskalveron 18 nuchtere kalveren en 255 vette schapen. Voor de verplichte leve ring waren de aanvoeren bedui dend minder dan op de vorige markten. Qp de wolvee-markt was de aanvoer zeer klein De handel bleef vrijwel hetzelfde, wat de pril zen betrof, doch deze was aan den stuggen kant. Voor geiten was - V. •»,i> V. 1V ZW17SAL FABRIEKEN J Agitatie van Secret-Service en i Komintern. De Spaansche veiligheidsdienst is volgens een bericht uit AJadrid een groote communistische organisatie op het spoor gekomen. Het gaat daarbij om elementen, die in- de laatste maanden uit het buitenland zijn gekomen. Door snel optreden was men in staat talrijke leden der organisatie gevangen te nemen. Eenigen hunner hebben in buiten- landsche gezantschappen toevlucht gezocht. Van Spaansche zijde was er al sinds eenigen tijd een nauwe relatie vastgesteld tus-schen agen ten der Komintern en agenten van de Secret Service. In de meeste ge vallen waren de Britsche consula ten in de provincie-steden, iri som mige gevallen personen van Brit sche gezantschappen hierbij betrok ken. In verband met de Anglo-Ame rikaansche »ctie in Fransch Noord- Afrika had men ook hier een toe nemende agitatie vastgesteld en de maatregelen van den veiligheids dienst worden uitgelegd als een ernstige waarschuwing tegen de intriganten, die onder bescherming van de exterritorialiteit in Spanje hun slag willen slaan. De Brinon, de Fransche gezant bij de bezettings-autoriteiten te Pa rijs, heeft voor vertegenwoordigers van de Fransche bladen over de persoon van generaal Giraud een verklaring afgelegd. De Brinon zeide, dat er nu geen twijfel meer bestond over de hou ding; welke Giraud ten opzichte van bevelen van mq<«frschalk Pé- tain inneemt. Daarom is nu de tijd voorbij nog langer te zwijgen over generaal Giraud, hetgeen tot nu toe was gedaan om de eer van het Fransche leger niet in gevaar te brengen. Hierna las De Brinon den tekst voor van een brief van generaal Giraud aan maarschalk Pétain, waarin hij den maarschalk de ver- zeekring ca f van zijn loyaliteit en bevestigd'e, dat hij met de politiek van de regeering aangaande Duitschland volkomen accoord ging. Woordelijk schreef generaal Gi raud, in dezen brief: Ik geef mijn eerewoord als officier niets te zul len ondernemen, dat de betrekkin gen tusschen Rrankrijk en Duitsch land zou kunnen schaden. Giraud, aldus De Brinon, heeft zich over De Gaulle uitgelaten met de woorden: „voor generaal De Gaulle kan ik slechts verachting hebben." Giraud zou er goed aan doenv deze woorden nu maar op zich zelf te doen slaan, aldus be sloot De Brinon. (S.P.T.) TUNIS, DE SLEUTELSTELLING, NOG ALTIJD NIET VEROVERD. Het feit, dat Amerika er nog altijd niet in geslaagd is de kust van Tunis te zezetten, heeft in de Amerikaansclie pers ontstemming gewekt. Bizerta, Tunis en Sfax, de voornaamste havens van Tunis, beschikken, over moderne verde digingsmiddelen. ^izertdf wordt zoowel in de Engelsche als in de .-Vmerikaansche bladen als het Toulon van Fransch Noord-Afrika aangeduid. Het binnenland van Tunis moet net eender als het kustgebied op behoorlijke wijze versterkt zijn. Generaai Morin, die bij den bouw van de Maginot- linie als inspecteur optrad, lipeft geen noteering. die er waren bleven onverkocht. De handel in biggen was matig prijshoudend. In de ko nijnen was het lauw, lagere prijzen en de handel heel kalm. Kippon als voorheen tot f 4.en eenden één prijs: f 1.10. in Tunis den bouw van de rnill- taire vestingen, die zich tot in het gebergte aan de Libysche grens uitstrekte, persoonlijk Ge controleerd. Deze vestinglinie was aanvankelijk bedoeld als' verdedi ging tegen een eventueelen aanval van Italiaansche zijde en moet met haar systeem van bunkers en zigzaglijnen alle wegen en pas sen van Libye beheerschen. Ejke oase in dit gebied riroet tevens als een vesting dienst doen. yi g"val de troepen van daaruit weerstond bieden, Jian zulks voor de Ame rikanen een langdurige veldtocht heteekenen. Afs chef van de Fransche zeestrijdkraehten treedt in Tunis en, Algiers de Zweed.)'ha admiraal Moreau op, die in Cf to- bet 1942 Admiraal Bearmm- is op gevolgd. Succes der „woestjjn- cotivooien". De Italiaansche pers herinfiert er aan, dat de ooi log in N.-Afrika zich niet afspêelt uan den Via Balba en den door de Engelschen in aanslui ting daarop aangelegden autoweg langs de Egyptische kust. Er is nog een tweede front, jat 1000 km zuide lijker ligt. Het züidelijk deel van Lybië, dat zich tot diep in de zand en steenwoestijnen der Sahara uit strekt, vormde reeds in vredestijd een militaire zóne van uitzonderlijk karakter. Eh ligt hier een keten van Italiaansche woestijnforten, waarvan Hon met de oase Grofro het middel punt vormt. Deze linie is verdeeld in vijf districten, n.1. Brach, Gat, Mor- soe, Hon en Koefra. Het district Koefra met de zes oasen, die het omvat, kon door rijn ligging tusschen Egyptisch Soedan en Fransch Equatoriaal Afrika, niet gehouden worden en is door den vijand bezet. De Britten hebben dit steunpunt onlangs gebruikt voor hun guerilla-ondernemingen tegen Cyre- naica. De óase Gialo, die hun den weg naar de kust versperde, bleek evenwel een hechte stelling te zijn. Zij toonde zich opgewassen tegen d« zware aanvallen, waaraan rij dagen achtereen bloot stond. Meer naar het Westen grenst Lybië aan Fransch Equatoriaal Afrika, dat zich, zooals bekend onder de banier van De Gaulle heeft geschaard. De Italianen hebben hier den Sezaan met de hoofd stad Moerzoek in de hand, wat van de grootste jjpeteekenis is, omdat rij daardoor den weg van Tripolis over Moerzoek door den Sezzan naar het Tsaaadmeer controleeren. Den 28en Februari ging de Gaul listische generaal Leclerque hier, on der bescherming van de ghebli, tot den aanval over, waarbij hrj er ech ter niet in slaagde de stelling Moer zoek te bezetten, waarmee deze on derneming ten doode was opgeschre ven. Het spreekt vanzelf, dat de vijand er herhaaldelijk in slaagt in deze geweldige uitgestrektheid de grens te overschrijden. De vijande lijke colonnes worden echter spoedig ontdèkt en vervolgens teruggedre ven. Uiteraard vormt de bevoorra ding van deze verafgelegen posten een vraagstuk op zichzelf Er wor den hiervoor -.g. woestijnconvooien samengesteld. '-Ie" verslaggever van Stefani heeft de reis van zulk een convooi over 1000 km door de woes tijn meegemaakt. Uit zijn relaas blijkt, dat de «amenstelling van een dergelijk con/ooi een zekere overeen komst vertoont met de geallieerde ccnvooien op ee. Flke vrachtauto heeft zijn :iger, plaats, die al naar gelang van de lading wordt bepaald, terwijl ook bij de woestijnconvooien de kostbaarste lading de beste plaats krijgt, n.1. midden in de colonne. Een sterk escorte garandeert de veiligheid van het convooi, dat des nachts strategisch opgesteld en scherp bewaakt wordt. DE BELGISCHE OPLEIDINGSSCHOOL. Naar de Protestantsche Kerk bode van de Nederlandsche Evange lische (Nederlandsche Hervormde) gemeente te Brussel meedeelt, is 23 October j.1. aldaar de theologische opleidingsschool voor de predikan ten dezer kerkgemeenschap ge opend. De docenten zijn: ds. Ladame, ds. Hoyois, ds. Schijns, ds. Serex, ds. Wijss, ds. Lütjeharms, ds. Zorn, ds. Dupasquier, de heer Erculisse, de hee» Mertens, ds. Trachsel en ds. Ten Kate. Er wordt 28 uur per week gedoceerd. Inmiddels is het aantal studenten, waarmee begonnen werd, niet groot, nl. slechts vijf. Voorheen moesten de a.s. predikanten hun op leiding in het buitenland zoeken. De tegenwoordige omstandigheden, die dit mogelijk maakten, noopten tot nieuwe maatregelen. Of men op den duur zal kunnen komen tot een eigen theologische faculteit is nog een open vraag. S - GJFTEN EN LEGATEN. Ds. A. G. B. ten Kate, predikant der Belgische Nationale kerk te Brussel, ontving een gift van fr. 25000 voor verschillende Protestantsche doeleinden. KLEINE UITGAVEN. Het Maandblad van de Vereeni ging van Kerkvoogdijen in de Ne derlandsche Hervormde kerk schrijft als volgt over kleine uitgaven: „Het is redelijk, dat de kerkeraad een potje heeft, waaruit hij rijn kleine uitgaven kan bekostigen, zon der voor ieder wissewasje aan de kerkvoogdij om geld te moeten vra gen, bijv. om zijn koffie of thee tijdens de vergaderingen'te betalen, om een krans te sturen naar een begrafenis, om de reiskosten naar een classicale vergadering te betalen enz. De kerkeraad moet echter niet zelf bq wege van bijzóndere collec ten dergelijke potjes formeeren. Dat is op een eigendunkëlijke wijze kerkvoogdje spelen, wat niet rijn taak is. Het classicaal bestuur kan dat voorkomen, want daaraan is de kerkeraad - verantwoording schuldig van al rijn beheer, wanneet dat in ernst als „beheer" is op te vatten (niet over die kleine potjes). En het is stellig „beheer voeren", wanneer de kerkeraad voor zijn administratie collectes gaat houden, want dan gaat hij aan het kerkvolk vragen. Daarvoor dient de hoofdelijke om slag en gaat het tweede zakje rond. DUIZEND KERKVOOGDIJEN. In herinnering aan de oprichting van de Vereeniging van Kerkvoog dijen in de Nederlandsche Hervorm de Kerk op 14 Januari 1940, schrijft het Maandblad der vereeniging naar aanleiding van het toetreden der 1000ste kerkvoogdij tot het lidmaat schap der vereeniging (Gaast in Friesland) o.m. als volgt: „Over de vraag of deze groei in 22 jaren snel of bevredigend is ge weest, kan men verschillend denken. In ieder geval ligt daar het feit, dat de vereeniging in die jaren haar levensvatbaarheid door haar groei heeft bewezen en dat zij thans de overgroote meerderheid der kerk voogdijen omvat. Dit is echter geen reden - tot zelf-voldaanheid. De zwakke plek in de organisatie ligt in het feit, dat 400 kerkvoogdgen nog niet tot haar behooren. Aan eeu werkelijk algemeenen vorm van or ganisatie der kerkvoogdijen, binnen het raam der Kerk zelf, moet toch nog verder gewerkt worden. Dit is nu de opgave voor de naaste toe komst en de hechte organisatie van de overgroote meerderheid in de bestaande vereeniging is een gezon de bron van waaruit verder kan worden gearbeid om tot die werke lijk algemeene en kerkelijke organi seering van alle kerkvoogdijen te komen. SCHAGEN. 12 Nov. 25 Tijdkoeien f 350—450 76 gelde koeien (magere) f 300—425 J92 id (vette) centrale: 4 kalfkoeien f 650 —850 34 vaarzen f 200350 114 graskalveren centrale: 20 gTaskalve- ren f 90170 18 nuchtere kalveren centrale 4 schapen (magere) f 80 —100 255 idem (vette) centrale: 24 overhouders f 50—62 49 biggen f 10 -40 136 konijnen f 1—6 13 kippen f 2.504 6 eenden f 1.10. URK, 10 Nov. De prijzen -varen heden: lgn- of beugaal f 0 68 1.90, snoekbaars 68 et., roode baars 36 ct., groote voorn 39 ct. en kleine voorn 22 ct., alles pef kg.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3